Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Prawdopodobieństwa zdarzeń Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8207)

Greebo 03.08.2011 10:06

Wazna jest ostatnia tabelka (ta z szansami druzyn na awans) a nie pierwsza. I jesli ona jest ok, to reszta obliczeń jest poprawna.

skeba 03.08.2011 10:43

Panowie, procenty są dla statystyków. Nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości..
Nie przewidują bowiem szczęścia, przypadku itd.
Wystarczy, że jeden z zawodników Litexu/Wisly dostanie czerwoną kartkę - i już jest inne spotkanie.
Albo sędzia nie uzna bramki dla danej drużyny.

Nikt, by nie przypuszczał, ze Malmoe wygra z Rangersami, że Odense strzeli 4 bramki PAO itd.
Najgorsze byłoby to, gdyby Wisła nie awansowała. Ta porażka bolałaby tak samo jak spotkanie z PAO, chociaż jest to dopiero III runda.

wislak227 03.08.2011 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SlawekS (Post 1139262)
wislak227 gdzieś popełniłeś błąd. Patrząc na pierwszą tabelkę kursy pokazują, że tylko Plzen ma większą szansę na awans z nierozstawionych. Dwa kolejne zespoły - Slovan i Maribor mają mniej więcej 50% szans. Szanse pozostałych 3 rozstawionych oceniane są wyżej niż nierozstawionych. W takim układzie Wisła nie może mieć 50% szans na rozstawienie

Błąd rzeczywiście jest, szanse Mariboru i Maccabi zapisałem na odwrót. Spróbuję to zamienić i jeszcze raz policzyć, tylko ogarnę się po robocie ;)

Ew. poprawki wrzucę edycją do tego posta, coby nie nie walić double posta ;)


Edit:

3 miejsce - 0,44%
4 miejsce - 6,71%
5 miejsce - 25,24%

Łączne szanse na rozstawienie: 32,39%.

crazykaro 03.08.2011 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak227 (Post 1139396)
Błąd rzeczywiście jest, szanse Mariboru i Maccabi zapisałem na odwrót. Spróbuję to zamienić i jeszcze raz policzyć, tylko ogarnę się po robocie ;)

Ew. poprawki wrzucę edycją do tego posta, coby nie nie walić double posta ;)


Edit:

3 miejsce - 0,44%
4 miejsce - 6,71%
5 miejsce - 25,24%

Łączne szanse na rozstawienie: 32,39%.

Nie ma żadnych łącznych szans. Zajęcie 4. miejsca (jeżeli zostało dobrze policzone) uwzględnia w sobie wszystkie przypadki zajęcia 5. miejsca + dodatkowe założenie wygrania dodatkowego meczu, tak wiec to nie tak działa

Antystenes 03.08.2011 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1139303)
Panowie, procenty są dla statystyków. Nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości..


.

Masz rację. Ze statystyką jest jak ze spódniczką mini. Dużo pokazuje, ale najważniejszego nie widać:-)

prober 03.08.2011 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1139303)
Panowie, procenty są dla statystyków. Nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości..
Nie przewidują bowiem szczęścia, przypadku itd.
Wystarczy, że jeden z zawodników Litexu/Wisly dostanie czerwoną kartkę - i już jest inne spotkanie.
Albo sędzia nie uzna bramki dla danej drużyny.

Co za stek bzdur. Procenty MAJĄ odzwierciedlenie w rzeczywistości, a nie przewidują wydarzeń losowych z prostego powodu: jest to... niemożliwe. Poprawnie policzone wartości prawdopodobieństwa mowią dużo więcej o rzeczywistości niż większość twórczości "futbolowych znawców" na tym forum. Więc nie wydawaj pochopnie sądów na temat czegoś, o czym nie masz bladego pojęcia.
Chcesz poprawnych oszacowań szans? Poobserwuj jak zmieniają się szanse wg typowań bukmacherów w zakładach na żywo. Jeśli uważasz, że Twoja intuicja jest mądrzejsza od tej głupiej statystyki, to możesz zarobić fortunę :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1139418)
Masz rację. Ze statystyką jest jak ze spódniczką mini. Dużo pokazuje, ale najważniejszego nie widać:-)

Kolejny bełkot. Jasne, jak się nie umie wlaściwie interpretować danych, to oczywiście: najważniejszego nie widać...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl