Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [24 kolejka] Wisła Kraków - Górnik Zabrze 30 kwietnia, 16:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8035)

FAN Z ZAMOŚCIA 28.04.2011 18:02

Witam Serdecznie ! Zbliża się weekend majowy a ja postanowiłem go spedzić wyruszając do Krakowa na mecz z Górnikiem dlatego mam kilka pytań 1. Czy kupie bilet przed meczem w kasie 2. Czy wystarczy tylko dowód osobisty do zakupu biletu 3. Ne znam dokładnie Krakowskich realiów jak tam się mają sprawy związane z bezpieczeństwem w drodze na i ze stadionu

Watts 28.04.2011 18:15

Cytat:

1. Czy kupie bilet przed meczem w kasie
Tak

Cytat:

2. Czy wystarczy tylko dowód osobisty do zakupu biletu
Wystarczy numer PESEL, w wypadku zakupu biletu ulgowego dokument uprawniający do ulgi - zarówno przy zakupie, jak i przy wejściu

rafal777 28.04.2011 18:32

Jest Maciek w ataku a więc w ciemno zakładam, że w przodzie nie będziemy mieli nikogo :) Ostatnie lata gra Maćka to słynne cofanie się po piłkę z którego nic nie wynika. Jedyną szansę widę w strzałach z dystansu. Niech Maciek bierze piłkę i uderza od razu...inaczej ciężko widzę grę z nim w ataku

jendrus 28.04.2011 18:38

Bez obrazy dla Maćka, ale on jest totalnie bez formy rusza się jak mucha we mgle lub jak by miał w lepcu skrzydełka przylepione. Wolałbyn Nalepę niech się uczy oglądać lub Riosa za niego który przynajmniej piłkę umie odegrać i przyjąć.

AS82 28.04.2011 19:14

Może być dać do ataku Meliksona ? Osobiście uważam ,że najwiekszy z niego jest pozytek jak gra w srodku pola (mimo dobrego meczu z Belchatowem na skrzydle) ,ale znajac jego dynamike i dobra technike , gdyby dostalawal pilki do nogi ,to napewno o wiele latwiej moglby stworzyc sobie dogodna sytuacje.Ustawic go cos a la Messi :-D

Kryniu 28.04.2011 19:25

My zaczynamy mecz o 16 a Jagiellonia o 16.45 co oznacza że ważne abyśmy strzelili bramkę w pierwszej połowie co pozwoli nam zwiększyć presing na ich piłkarzach. Z pewnością będą śledzić rezultat u nas więc jeśli ładniej zagramy to może uda nam się wpłynąć przynajmniej po części na ich postawę( z korzyścią dla nas). Natomiast jeśli w pierwszej połowie będziemy mieć remis lub stratę bramki to mogą mocno się zmobilizować.

La Furia Dell' Est 28.04.2011 20:11

A ja na przekór niektórym uważam,że Maciek pomoże w sobotę w przekonywującym zwycięstwie!;) Ten chłopak, może i nie ma startu do piłki jak w 2004 roku, ale.....czuję, że...dogra conajmniej 2 bramki.....Żuraw....niuanse decydują o MP 2011;) 4-0.....Dobranoc

orm 28.04.2011 20:15

Brak Genkowa to bardzo zła wiadomość. I choć Górnik jest słabszy od GKSu i Śląska, to czeka nas bardzo trudny mecz. No chyba, że tym razem los odda nam, to co zabrał we Wrocławiu i Kilelcach i na początku meczu wpadnie jakaś przypadkowa bramka dla nas.

biziu25 28.04.2011 20:54

Ja też liczę na dobry występ Maćka, ale nie mogę jakoś sobie wyobrazić przyjęcia piłki przez niego w taki sposób żeby nie odskoczyła od niego na kilka metrów... totalny brak techniki w miejscu nie mówiąc już o technice w biegu...
Mam nadzieję, że nie przeszkodzi mu to w zdobywaniu bramek dla Wisełki.

willow 28.04.2011 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez biziu25 (Post 1083055)
Ja też liczę na dobry występ Maćka, ale nie mogę jakoś sobie wyobrazić przyjęcia piłki przez niego w taki sposób żeby nie odskoczyła od niego na kilka metrów... totalny brak techniki w miejscu nie mówiąc już o technice w biegu...
Mam nadzieję, że nie przeszkodzi mu to w zdobywaniu bramek dla Wisełki.

A widziałeś jak przyjął mocne podanie w polu karnym w meczu ze Śląskiem?
To nie jest kwestia braku techniki, facet jest bez formy, lata lecą i tyle...

Karherop 28.04.2011 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1083065)
lata lecą i tyle...

Z pozdrowieniami od Ryana Giggsa


To naprawde tragiczne , że piłkarz który przez tyle lat , zjadał całą ekstraklasę na śniadanie dziś jest totalnym cieniem samego siebie . 34 lata to dużo jak na napastnika, ale klasowi zawodnicy jak chociazby Frankowski , Reiss w jego wieku świetnie sobie radzili w ekstaklasie . Nawet Żewłakow pokazuje tyle że nie jeden klub ekstraklasy miałby z niego pociechę .

Poziom w ekstraklasie jaki jest każdy widzi , jeśl Żurawski do końca sezonu nie dołoży od siebie żadnej cegiełki do mistrzostwa , to jego koniec kariery zostawi naprawde duży niesmak .Tym bardziej że już kiedys zapewniał w wywiadach, że jak będzie widział że jest już słaby to nie będzie tego ciągnął na siłe .

wolfy 28.04.2011 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1083076)
Z pozdrowieniami od Ryana Giggsa

Sorry, mistrzu, ale zawodnicy w klubach spoza absolutnego topu nigdy nie będą grali tak długo jak ci z MU, Milanu czy Juve. Takie kluby to gigantyczne firmy z osobnymi zapleczami medycznymi i regeneracją na najwyższym możliwym technicznie poziomie, a u nas (w Wiśle) kontuzja więzadeł to praktycznie koniec kariery. Dołóż do tego bezmyślne niszczenie zdrowia zawodników w wieku juniorskim przez naszych genialnych trenerów, a dostaniesz odpowiedź na pytanie czemu tak jest.
Jakby Giggs spędził większość kariery w polskiej lidze, ciekawe czy jeszcze by grał?

Niby ta sama dyscyplina, ale tak naprawdę to dwa zupełnie różne światy i tego typu porównania nie mają racji bytu. To znaczy: fajnie pisać że Wisła zagrała jak Barcelona, albo przeczytać w jakiejś szmacie że piłkarza "X" obserwuje MU, ale... Tak naprawdę dzieli nasz przepaść.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1083076)
To naprawde tragiczne , że piłkarz który przez tyle lat , zjadał całą ekstraklasę na śniadanie dziś jest totalnym cieniem samego siebie . 34 lata to dużo jak na napastnika, ale klasowi zawodnicy jak chociazby Frankowski , Reiss w jego wieku świetnie sobie radzili w ekstaklasie . Nawet Żewłakow pokazuje tyle że nie jeden klub ekstraklasy miałby z niego pociechę .

Żewłakow to inny typ zawodnika: grający fizycznie, bliżej mu do Genkova. Do tego strzelił jedną więcej bramkę niż Żurawski, grając znacznie więcej (chyba, dokładnie nie liczyłem).

Ale Żurawski faktycznie się wypalił, nie wiem czy tak bardzo zlekceważył naszą ligę, czy to po prostu już nie te lata?

bonawentura 28.04.2011 23:18

Wstrzymajmy się z opiniami odnośnie Żurawskiego. Wszystko zależy od tego, czy Górnik zamuruje bramkę, czy będzie grał otwartą piłkę. Z tego co pamiętam ostatnio to bronił się do samego końca i wygrał, więc można mieć trochę obaw odnośnie tego meczu, ale poczekajmy.

Wojtas 29.04.2011 00:05

Tu trzeba wymyslec jak wywiesc w pole 11 chłopa stojacego w obrebie swojego pola karnego i to jest nasz najwiekszy problem wiec brak Genkova akurat w takim meczu moze nie byc tak widoczny .Wazne zeby ten "autobus" Gornika szybko rozklepac i wtedy worek z bramkam sie otworzy.

nicolas 29.04.2011 00:09

Gdzie można znaleźć KADRĘ na ten mecz? Bo jestem w stanie sobie wyobrazić, że na zmianę w meczu za Żurawia wejdzie nie Rios, ale ktoś z MESY. Pytam, bo postawiłbym na jakiegoś młodego wiślaka w typowance. Nie rozumiem, dlaczego nigdy nie ma podawanej kadry na mecz. Wszystko podają, tyle stron o Wiśle, a takiej podstawowej informacji nigdy nie ma.

tomsts 29.04.2011 00:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Edson (Post 1082960)
Żurawia mieliśmy w ataku z PBB i jak się skończyło wszyscy wiedzą.

Równie dobrze można stwierdzić: Żurawia mieliśmy w ataku z Schalke i jak się skończyło wszyscy wiedzą.
Każdy mecz jest inny a na rozliczanie Żurawia z występu przyjdzie czas... PO meczu. Duża część forum kpiła z Genkova po pierwszych meczach i niewykorzystanych setkach stwierdzając, że nie mamy napastnika. Po kilku udanych występach zaczął być kimś, za kim kibice tęsknią. Oby Żuraw jutro coś ustrzelił i udowodnił, że w awaryjnej sytuacji jest w stanie dać coś tej drużynie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FAN Z ZAMOŚCIA (Post 1082990)
3. Ne znam dokładnie Krakowskich realiów jak tam się mają sprawy związane z bezpieczeństwem w drodze na i ze stadionu

Generalnie jest bezpiecznie.. Natomiast jeśli zamierzasz przyjechać samochodem to parkując wzdłuż błoni od stron Stadionu Wisły trzeba się przygotować na dłuuugą przeprawę. Wyjazd bywa naprawdę kłopotliwy.

arti 29.04.2011 07:23

Może Jop znów coś strzeli...do swojej bramki?:)
A tak serio to wierzę w Małego i Meliksona.

Pennywise 29.04.2011 07:41

Coś mi się wydaje, że wysunięty napastnik powinien być szybki i bardzo dobrze grać głową. Taki powinien zagrać w meczu z Górnikiem, a jeżeli takowego nie ma ? Być może czas na zmianę ustawienia na atak z dwoma napastnikami...

SWEET_83 29.04.2011 07:50

Szkoda ze Genkov nie zagra... Szansa dla Żurawia i wygramy 3:1 :D

tofik 29.04.2011 09:49

Wolałbym kogoś, kto powalczy z przodu o górne piłki, Żurawski będzie się pewnie cały mecz miotał i unikał gry kontaktowej. Problem w tym, że oprócz Genkowa nikt takiej roli nie spełni, chyba, że Kowalski na szpicę, albo Burliga.

STARY WIŚLAK 29.04.2011 10:03

ŻURAW za Genkova...ot przyszły czasy...dla mnie dziwne.

Z całym szacunkiem dla Maćka, który dla nas Wiślaków zrobił na prawdę tyle jak mało kto i zapisał się w historii jako jeden z najlepszych piłkarzy...ale na dzień dzisiejszy to już przeszłość.

Nawet jeśli chodzi o mecz z Górnikiem to obok wysuniętego na szpicy Małeckiego wystawiłbym kogoś bardziej młodego, nawet z Młodej Ekstraklasy.

Takie jest moje zdanie...ale Nasz Treneiro na pewno ustawi drużynę tak abyśmy zaliczyli trzy punkty.

I tego się trzymajmy!!!

AYALA 29.04.2011 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez STARY WIŚLAK (Post 1083151)
Nawet jeśli chodzi o mecz z Górnikiem to obok wysuniętego na szpicy Małeckiego wystawiłbym kogoś bardziej młodego, nawet z Młodej Ekstraklasy..

dokładnie tak samo bym zrobił.W drodze wyjątku Rios.Ale bieda bez napastników....

Arked 29.04.2011 11:29

Cóż, trener zdecydował. Przy całym szacunku do Żurawskiego ale nie oczekuję od niego cudów w tym meczu. Nie musi w nim nawet strzelać bramek. Byle nie tracił piłki i dobrze ją rozgrywał z ofensywnymi pomocnikami, a powinno być dobrze. Niestety obserwując ostatnie występy Żurawia i z tym może być problem. Obym się mylił. Z drugiej strony dla Maćka to chyba ostatnia okazja, żeby godnie pożegnać się z Wisłą. Może jednak wzniesie się na wyżyny swoich możliwości i zaskoczy nas swoją postawą.

Karherop 29.04.2011 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1083178)
dokładnie tak samo bym zrobił.W drodze wyjątku Rios.Ale bieda bez napastników....

W takiej sytuacji jak teraz jesteśmy po prostu koniecznością powinno być dokoptowanie kogoś z ME . I nie mówie tutaj o 3 minutach gry jakie było w przypadku Bruda . Taki piłkarz powinien dostać min 20 minut gry na dzień dobry . Właśnie w takich sytuacjach rodzą się młodzi fajni piłkarze . Nic ich tak nie zahartuje jak nagłe wejście do pierwszej drużyny , a na pewno bardziej niż 7 letnie przygotowania od przyjścia do ME do debiutu w pierwszej drużynie .

Alan Uryga - ostatnio strzelił fajną bramke w ME, 191 cm wzrostu - jeśli szukamy wysokiego napastnika który chociaz wygra jakis pojedynek główkowy - od biedy powinien zagrać na szpicy . Na pewno nie zagra gorzej niż Żurawski , poza tym obrońcy nie będą go tak pieczołowicie pilnować jak bardziej uznanych zawodników ( Melikson , Mały , nawet Żurawski .

JrQ- 29.04.2011 12:10

ludzie, w Młodej Ekstraklasy to Rios strzelił prawie 10 bramek, a skoro on się nie mieści, to na pewno żaden inny napastnik stamtąd nie da rady

Żuraw to chyba najlepsze rozwiązanie, szkoda tylko, że Maciek nie potrafi grać środkowego napastnika, ale zawsze coś może z bani strzelić :D Liczę na Melexa, tyle w temacie meczu...

dynek.pl 29.04.2011 13:57

No wlasnie - najlepszym napadziorem z ME jest Rios.

Najlepszym rozwiazaniem byloby przejscie na 4-4-2 z Maleckim i Riosem badz Maleckim i ZUrawskim ale oczwiscie Maaskant nalezy do taktycznych konserwatystow. Ciekawe czy pobijemy rekord liczby wrzutek z Wroclawia i czy
znowu beda przelatywac cale pole karne i nie bedzie nikogo do zamkniecia, a moze jednak ktoras trafi w Zurawia :)
odpowiedz juz w sobote.

Charlie 29.04.2011 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1083240)
No wlasnie - najlepszym napadziorem z ME jest Rios.

Najlepszym rozwiazaniem byloby przejscie na 4-4-2 z Maleckim i Riosem badz Maleckim i ZUrawskim ale oczwiscie Maaskant nalezy do taktycznych konserwatystow. Ciekawe czy pobijemy rekord liczby wrzutek z Wroclawia i czy
znowu beda przelatywac cale pole karne i nie bedzie nikogo do zamkniecia, a moze jednak ktoras trafi w Zurawia :)
odpowiedz juz w sobote.

Takim psuedo 4-4-2 graliśmy w tamtym sezonie - jak z przodu biegali Małecki i Boguski to wyglądało to na 4-6-0 i zero pomysłu na skonstruowanie jakiejś ciekawej akcji. Czuje, że teraz byłoby podobnie.

Cytat:

ludzie, w Młodej Ekstraklasy to Rios strzelił prawie 10 bramek, a skoro on się nie mieści, to na pewno żaden inny napastnik stamtąd nie da rady
Jedynym strzelającym napastnikiem w ME był Papież, który teraz jest wypożyczony do Niepołomic. Inna sprawa, że wolałbym chyba jakiegoś młokosa, który przynajmniej biegałby i się starał, a tak to będziemy skazani na drepczącego po boisku Żurawia, który nie daje nic ani w ofensywie, ani w odbiorze.

Jak Małecki, lub Melikson nie błysną to będzie bardzo ciężko.

nicolas 29.04.2011 14:17

Pytałem właśnie kilka postów temu, czemu nigdy nie ma KADRY na mecz. Ponieważ pisałem, że potrafię sobie wyobrazić, że ktoś z MESY wejdzie na zmianę za Żurawia, więc zapodajcie jakieś potencjalne nazwiska (jak Brud ostatnio), bo do typowanki potrzebuję :>

WISŁAZWE 29.04.2011 14:17

Pytanie o bilet przeniesione do odpowiedniego działu.
Powyższe posty też.
Tam można udzielić informacji i odpowiedzi.

bonawentura - nie potrzebuje mieć Karty Kibica, aby zakupić bilet.
Dyskusja w temacie o biletach.



Edit:
nicolas
Tak na chłopski rozum:

Bramkarze: Pareiko, Jovanić
Obrońcy: Cikos, Chavez, Jaliens, Palijć, Kowalski, Branco(?)
Pomocnicy: Sobolewski, Wilk, Jirsak, Melikson, Garguła, Kirm, Małecki, Sivakov, Brud(?)
Napastnicy: Żurawski, Rios

flamengista 29.04.2011 14:31

Moim zdaniem Maaskant tym meczem chce wyraźnie pokazać, że nie ma napastników. Wystawienie Żurawskiego w podstawowym składzie to przejaw totalnej desperacji. W następnym okienku musimy pozyskać kolejnego napastnika. Jeden Genkow to za mało.

Po prostu nie ma kogo wstawić. Małecki ma grać na skrzydle, Kirm też, Melikson w środku. Powracamy do ustawienia z naszym supertercetem egzotycznym, znaczy się - ofensywnym.

Cała nadzieja że ten tercet nam wygra mecz.

Z resztą: kogo miał Maaskant wstawić na szpicy? Riosa? Przecież on wypadł jeszcze gorzej od Maćka w ostatnim meczu...

Bardzo się obawiam tego meczu.

nicolas 29.04.2011 14:44

W tym meczu obawiam się remisu 1-1, ale ponieważ przy takim wyniku Maaskant nie wpuściłby na boisko Urygi, wobec tego wytypuję wynik 3-0, żeby mi pasowało do koncepcji (że Uryga wchodzi za Żurawia na ostatnie minuty) ;D

martonas 29.04.2011 14:44

A ja się nie obawiam w ogóle, kurna szkoda tylko że na slub się wybieram zamiast meczu :/

R33 29.04.2011 14:59

Żuraw już grał w 2006 r. w reprze w meczu z Ekwadorem (MŚ) na pozycji wysuniętego napastnika i jakoś bez rewelacji. Jednak wiadomo inny czas, inne ustawienie, inni ludzie.

DominoForza 29.04.2011 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martonas (Post 1083268)
A ja się nie obawiam w ogóle, kurna szkoda tylko że na slub się wybieram zamiast meczu :/

przeloz slub na pozniej ,przyszla zona zrozumie ,sa rzeczy wazne ale i sa konieczne : )

jcts 29.04.2011 15:13

Panowie nie ma co narzekać, jest szansa że Tsvetan zagra! :)

Trener na konferencji tak powiedział

MCX 29.04.2011 15:13

WISLAKRAKOW.COM
Jest szansa , że Genkow wybiegnie jutro na plac gry! : )

Wisła Kraków
Trener właśnie ogłosił na konferencji, że jest szansa, że żeby Tsvetan Genkov zagrał.
Dziennikarze byli tak zaskoczeni, że konferencja trwała tylko 5 minut ;-)

- - -

Z Facebooka.

Dobra wiadomość, ale oby nic na siłę, żeby nie ryzykować pogłębienia urazu.

martonas 29.04.2011 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 1083277)
przeloz slub na pozniej ,przyszla zona zrozumie ,sa rzeczy wazne ale i sa konieczne : )

Heh, to nie mój ślub :) ja jak się kiedys będę żenił to chyba w miesiącach letnich, żeby czasem nie kolidowało z niczym...

DominoForza 29.04.2011 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martonas (Post 1083281)
Heh, to nie mój ślub :) ja jak się kiedys będę żenił to chyba w miesiącach letnich, żeby czasem nie kolidowało z niczym...

domyslam sie ze nie Twoj ,
oby Gieniek zagral z calym szacunkiem do Macka ale niech pogrzeje lawke na tym meczu

mitmichael 29.04.2011 15:34

Jezeli zagra to moze w koncu jakas ładna wrzutka zostanie wykorzystana. Kirm ostatnio był blisko ale troche za lekkoe uderzył i pilka została wybita.

penia 29.04.2011 15:56

Jutro musimy wygrać bez względu na to, czy na szpicy zagra Genkov czy Żuraw!!! w pierwszych meczach tej rundy Genkov jakoś nie strzelał a wygrywaliśmy, ba nawet nie grał jakoś wybitnie( choć teraz wszycy się zachwycają jak to walczył i wogóle,ale wtedy jakoś niewielu to dostrzegała), jeśli nasi pomocnicy będą grać dużo szybciej piłką i wykładać takie piłki jak Mały czy Melikson w meczu koroną do Genkowa to bez względu kto będzie grał w ataku to bramki zdobędziemy.Podstawą naszego ewentualnego zwycięstwa jutro jest kreatwywna i szybka gra pilką pomocników!!!!!!

jeśli jutro od poczatku zagra Żuraw to moim zdaniem powinniśmy go wesprzeć mega głośnym : Żuraw ,Żuraw władca muraw.... wiem,wiem ,sam nieraz jak był przy piłce w tym sezonie reagowałem słowami : ja pie..... ale musimy pokazać że w niego wierzymy ( nawet jesli to nie jest do końca jesteśmy o tym przekonani ;) )


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl