![]() |
Cytat:
W moim odczuciu Wilk już teraz jest lepszy od Sobola, cóż Sobol zrobił wiele dla Wisły ale to już nie ta lata, nie ta forma.. zrobił się strasznie drewniany. na forum panuje opinia, że Wilk zagrał słabo. według mnie wręcz przeciwnie, a jeszcze powołam się na osoby, które w temacie jednak bardziej się orientują niż 90% forumowiczów - był bardzo chwalony w Lidze+. Co do Małego to jego taktyką jest "podaj, ja wezmę piłkę, będę tylko na nią patrzył i biegł byle do przodu". Oczywiście bronią go bramki i asysty, ale ciekawi mnie czy to przejdzie w pucharach. Gra bardzo chaotycznie, dla porównania zupełnie na innym biegunie jest Melikson. Ale nie piszę, że gra źle, tak jak wspomniałem - statystyki go w pełni bronią. No i to bez Małego i Sobola mogliśmy oglądać dobrze taktycznie grającą Wisłę, wymienność pozycji, utrzymywanie się przy piłce, wystawianie się itd. Myślę, że niezależnie co zrobi Maaskant - ma pełne zaufanie. |
Jestem bardzo niezadowolony z tego że Korona pokonała Śląska. Chciałem w końcu zwycięstwa z kimś a nie z drużyną która jest w kryzysie, jak np Jagiellonia w meczu z nami. Chciałem żeby Wisła zwyciężyła niepokonany od 15? kolejek Śląsk, żeby nikt nie mówił, że zdobyliśmy ten tytuł bo tak naprawdę nikt go nie chciał. Chciałem, żeby nikt nie deprecjonował naszego 13 mistrzostwa. No ale cóż. Trzeba pojechać i zgarnąć 3 pkt ;)
|
Dobrze byłoby wygrać, ale może być też remis bo jak wiadomo nie jesteśmy nadzwyczaj stabilni na wyjazdach (choćby Bytom, Korona). Wygrana we Wrocku byłaby sporym krokiem do MP - mam nadzieję, że Orest i Pepe nie będą robić problemów...:) Swoje już ugrali i szczerze mówiąc marzenia Śląska o pucharach można między bajki włożyć - max 5 miejsce w tym składzie
|
Cytat:
|
Gienkowi nic nie będzie , to kawał chłopa :D
Gienek staję się teraz naszą mocną stroną i to bardzo cieszy. Co do meczu z WKS-em to trzeba będzie uważać na rożne i oczywiście na wrzutki w nasze pole karne , każdy wie dlaczego.Po za tym nie ma lipy , nie ma odpuszczania zawodnicy to wiedzą, i na Śląsku trzeba grać o 3pkt.Skład pewnie będzie taki jak w meczu z Koroną. |
Cytat:
|
Cytat:
Wczoraj wspomniałem, że porażka Śląska to tylko kwestia czasu jednak mecz był typowo na remis i nie spodziewałem się, że już za 9 godzin moje słowa okażą się prawdą. Jednak prawdą jest, że Śląsk podobnie jak i Lechia z meczu na mecz tracą ten impet i równają do reszty. My zaś powoli się rozpędzamy co wcale nie znaczy, że nie "złapiemy gumy" w czwartkowym meczu. Ja jednak liczę, że 3 pkt. przyjadą do Krakowa, a później Śląskowi należy życzyć jak najlepiej. |
Styl gry Śląska jest bardzo niewygodny dla tzw. faworytów. Śląsk dobrze się broni i bardzo niebezpiecznie kontratakuje. Do tego jeszcze stałe fragmenty gry i strzały z dystansu. Śląskowi lepiej idzie gra z drużynami z góry tabeli i nam będzie z nim prawdopodbnie bardzo ciężko. Na pewno trudniejszy mecz niż z GKS...
|
Cytat:
Liczy się Mp, a jak go zdobędziemy, to już mnie nie interesuje |
Cytat:
|
Do końca sezonu pozostało już tylko 8 spotkań i każdy mecz będzie dla nas jak finał.Łatwo nie będzie bo ale jeśli będziemy grali to co z Bełchatowem jestem spokojny.Przyda nam się podreperować bilans meczów na wyjeździe.Nie możemy stracić punktów bo pamiętajmy że Jagiellonia gra u siebie z Górnikiem więc raczej pewnie zdobędzie 3 punkty.
|
Ludzie!!! Żeby Jaga nas wyprzedziła to oni muszą wygrać o trzy mecze więcej niż my. A to - przy takiej grze Jagi - raczej jest już niemożliwe. Więc bez paniki. W meczu ze Śląskiem trzeba grać tak jak w 2 połowie z Bełchatowem. I przede wszystkim nie dopuszczać do stałych fragmentów gry w okolicach naszego pola karnego, bo któryś z naszych piłkarzy może wsadzić swoją kanciastą łepetynę i zasadzić samobója w ostatniej minucie meczu.
|
Każdy mecz trzeba grać na 300% bo odpuszczanie wiadomo czym się kończy. A czemu mamy bać się Sląska? Niech oni boją się nas ;) .
|
Musielibysmy miec niezly zanik formy zeby pozwolic sobie na roztrwonienie przewagi nad reszta a taka Jagiellonia musialaby byc 2 razy lepsza od nas.
|
Wisła
Slask - W, Górnik Zabrze - D, Lechia - W, Lech Poznan - D, Cracovia - D, Legia - W, Zagłebie - W, Polonia Warszawa - D Jagiellonia Gornik Zabrze - D, Polonia Bytom - W, Widzew Lodz - D, Polonia Warszawa - W, Legia Warszawa - D, Korona - D, Cracovia - W, Ruch Chorzów - W Jakby nie patrzeć to mamy trudniejszych przeciwników. Nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów, bo Jaga może doskoczyć. Sezon temu stracilismy przewagę 10 pkt nad Lechem, teraz mamy 6, więc muszą się spiać Wiślacy i grać na 100% |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ale panikujecie :D
W tamtym sezonie mieliśmy przewagę 8pkt nad Lechem po 17 kolejkach. Pamiętajcie jednak, że katastrofalnie zaczęliśmy rundę wiosenną: 3 mecze, 1pkt i 0 goli. Po 20 kolejkach Lech był już tylko 2pkt za nami, a trzeba przyznać, że grał wtedy najlepszą piłkę w Polsce od czasów Wisły z jesieni 2007. My przy takiej pycie, którą prezentowaliśmy potrafiliśmy utrzymać lidera do 29. kolejki i pewnie utrzymalibyśmy go do końca, gdyby nie kosmiczny samobój Jopa. Więc panowie - więcej spokoju i optymizmu. Wisła gra najlepiej w piłkę w całej lidze. Dodatkowo mamy mocną ławkę, co pokazał ostatni mecz. Pozostałe drużyny ligi są po prostu za słabe, aby w jakikolwiek sposób nam zagrozić. Do końca sezonu nie przegramy meczu. Z Lechem, Legią, Cracovią wygramy i to pewnie. Naprawdę nie mamy się czego obawiać. Podobnie jak najbliższego meczu ze Śląskiem, gdzie przewiduję wynik powyżej 2,5 goli. Jakieś 2-1, 3-1 dla nas. Jedyne czego się obawiam to tego, aby nie dochodziło do takich sytuacji jak w meczu z Koroną, gdzie my chcieliśmy grać w piłkę, a oni łamać kości. Jeżeli sędziowie nie pozwolą na wyrównywanie szans na boisku chamską i brutalną grą tylko pozwolą grać w piłkę to skończą się remisy na wyjazdach i nie widzę żadnych przeciwników w lidze... Na koniec sezonu typuję tak: 1. Wisła, 2. Jagiellonia, 3. Lech, 4. Polonia |
Cytat:
|
a Lech gra z takimi rywalami:
GKS Bełchatów (dom), Zagłębie(wyjazd),Górnik Zabrze(dom), Wisła(Wyjazd), Ruch(dom), Lechia Gdańsk (wyjazd), Polonia Bytom(wyjazd), Korona(dom) Wydaje się że z trójki Wisła, Lech, Jagiellonia to my mamy najgorszy terminarz. ale nie ma co biadolić. Wygrywamy 3 kolejki teraz pod rząd przyjeżdża Lech lub ewentualnie kilka dni później Cracovia i możemy się cieszyć z mistrzostwa:) |
Panowie, wydaje mi się, że dla Amiki sprawa Mistrzostwa jest zamknięta.
Wisła musiałaby przegrać 3 mecze i jeden zremisować z 8, a Lech wszystko wygrać. A patrząc na ich grę w meczu z Legią szczerze w to wątpię. Prędzej Legia ma szanse trochę tą stratę zmiejszyć. Ale oni mają tak jakby 13 pkt straty. Dla mnie jedynymi drużynami które będą walczyć o Mistrzostwo są Wisła i Jaga. Jaga ma łatwiejszy terminarz, ale Wisła 6pkt przewagi, a w zasadzie 7. Szanse oceniam na 60% do 40% dla Wisły. |
Na sto procent Wisła zostanie Mistrzem Polski, ale co do drugiego miejsca to chyba Jaga nie utrzyma i pogubi punkty i ktoś z pozostałej grupy pościgowej wskoczy do czołówki, największe szanse ma Legia, a co do szans to oceniam 80% do 20% dla Wisły;)
|
Czy istnieją jakieś racjonalne przesłanki, że nagle zaczniemy przegrywać, a Jagiellonia wróci do formy z jesienii i zacznie masowo gromadzić punkty? Nie wiem jaki jest sens przywoływania zmarnowanej przewagi z ubiegłego sezonu, skoro wtedy zmarnowaliśmy ją głównie w 3 pierwszych kolejkach. Obecna Wisła jest mocniejsza od ubiegłorocznej, a obecna Jaga jest słabsza od Amiki sprzed roku. Dlatego nie widzę powodów do jakiś ponurych rozważam co może się wydarzyć w dalszej cześci sozonu, skoro na razie nic nie zwiastuje, by coś miało pójść nie po naszej myśli. A, że każdy mecz trzeba zagrać na maksa - to chyba oczywiste i każdy w klubie jest tego świadomy.
|
Z tym Lechem i Legią to ktoś się zagalopował - oni mają 12 pkt. straty, a zostało raptem 8 meczów. Nawet patrząc pesymistycznie na terminarz Wisły i zakładając, że Wisła:
- wygra tylko mecze u siebie - Górnik, Cracovia, KSP - przegra mecze z bezpośrednie z Lechem i Legią - zremisuje na wyjazdach ze Ślaskiem, Koroną i Zagłębiem (lub raz wygra i dwa razy przegra) to daje to Wiśle 56 punktów, czyli Lech i Legia musiałyby wygrać wszystkie mecze i zaledwie zrównałyby się z Wisłą. A umówmy się, że nie ma ludzkiej siły żeby te chimeryczne ekipy wygrały komplet meczów. |
W walce o 1 miejsce jesteśmy faworytem, mamy 80% szans na zwycięstwo, Jagiellonia 20%. Trzecie miejsce moim zdaniem Lech, Polonia albo Legia. Za nimi Śląsk, Lechia albo Górnik.
Z kolei jeśli chodzi o spadek z ligi to walka o utrzymanie rozegra się pomiędzy Polonią Bytom, Arką i Cracovią. |
Cytat:
|
Cytat:
Dokładnie jesteśmy drużyną zdecydowanie najmocniejszą w tej lidze. Trzeba grać w każdym meczu na maksa i patrzyć się tylko na siebie. |
Istotne jest żeby cała trójka - Cikos, Kirm, Jirsak - zarobiła po czwartej żółtej kartce we Wrocławiu. Bo to oznacza pauzę w meczu z Górnikiem. Inaczej na bank pozarabiają w Gdańsku i z Lechem będzie kłopot.
|
Trzeba wszystko u siebie wygrywac i basta - z Cracovia, Lechem u siebie z taka gra jak chociazby z Bełchatowem w 2 polowie nie ma bata bysmy nie odniesli zwyciestwa
|
Cytat:
mowicie, ze mamy spora przewage, ok, ale pamietajcie, ze mamy serie Lech, Cracovia, Legia, wyjazd do Wrocławia i u siebie Polonię. Jak dla mnie scenariusz że te wszystkie mecze przegramy, jest możliwy. Jeśli dla Was nie, to naprawdę, macie marne pojęcie o piłce... |
Cytat:
Wszystko, co wiemy o piłce nożnej w ogóle i o polskiej lidze w szczególności uprawnia dziś do stwierdzenia, że Wisła najprawdopodobniej będzie mistrzem Polski. Tytuł dla kogokolwiek innego byłby ogromną niespodzianką. I co więcej: stwierdzenia takie nie powinny być poczytywane za wywieranie presji na Wisłę, która ma po prostu grać swoje - to wystarczy z naddatkiem. Przeciwnie, to jest wywieranie presji na resztę stawki, bo oznacza taki mniej więcej komunikat: chcecie mistrza, to musicie po pierwsze modlić się o radykalne załamanie formy Wisły, po drugie musicie modlić się o równie radykalny wzrost i stabilizację waszej formy i po trzecie modlić się, żeby otwierająca się szansa nóg wam nie spętała (to dotyczy zwłaszcza Jagi). |
Cytat:
|
Cytat:
Nie wiadomo czego się spodziewać po Śląsku, widać ostatnio forma zdecydowanie w dół... 2-3 tyg temu remis we Wrocławiu brał bym w ciemno, dziś już nie, dobrze że wraca Mały i Sobol, osobiście chciałbym środek pola Sobol-Melikson-Wilk ale pewnie zagra Jirsak, zapowiada się ciekawy mecz, oby szczęśliwy dla nas! TSW & WKS! |
Cytat:
Edit: Cytat:
|
Cytat:
|
Macie link do tabeli z podzialem na wyniki w kazdej rundzie oraz ze wzgledu na dom/wyjazd?
|
Może mi ktoś powiedzieć jak bedzie wygladal mecz ze Ślaskiem ze strony kibicowskiej??? tzn jak bylo ostatnimi laty jade pierwszy raz na taki wyjazd i jak to bedzie??? bedziemy wbijac do braci ze slaska? czy tam gdzie mamy bilety?? jak Wisla strzeli bramke to cieszymy sie jak w Krakowie?? czy tak nie okazywac bardzo tego? jesli zapomnialem o czyms to powiedzcie mi jak to ogólnie wyglada. A i czy napewno nic sie nie stanie jak wyskocze w koszulce Wisly na sektor Slaska
http://www.fanslask.pl/?p=5390 zreszta prosze przeczytac ;] Z góry dzięki ;) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Wislak2221 a czytałeś ten artykuł? Bo on Ci odp na pytanie czy możesz wejść w koszulce Wisły na sektor Śląska..
z resztą tytuł totalnie nietrafiony jest w tym linku, bo z treści wynika co innego heh |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl