![]() |
Cytat:
Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby ustalenie ceny na G i C na takim samym poziomie, z tym, że na G powinni podnieść cenę o góra 2 zł. Te 2 zł byłyby przekazywane dla UW, na oprawy, graffiti i inne potrzeby kibicowskie. Myślę, że każdy kto idzie na mecz dla dopingu, mógłby dać te 2 zł więcej. Z Wisłą też chyba dałoby się coś takiego wynegocjować. 2zł x 5000 osób = 10000 zł Pikniki co chodzą tam gdzie taniej, poszliby na G. Czyli tak, np: G - 13zł C - 15 zł Liczę również, że po otwarciu całego stadionu ceny pójdą nieco w dół. |
Witam, może wtrącę swoje trzy grosze.
Jak dla mnie to problem leży gdzieś indziej. To jest problem traktowania pikników jak kibiców drugiej kategorii więc nie ma się co dziwić że jak ktoś chce być 'prawdziwym' kibicem Wisły to idzie na G. Ten lans nie wziął się z powietrza i flagi tego raczej nie zmienią. To raczej wina skutecznego PR wokół G i i po części takiego, a nie innego traktowania pikników. |
Proud - twój pomysł jest dobry, ale u nas znając życie nie przejdzie. Z resztą te 2 złote i tak nie powstrzymają tak zwanych lansiarzy. Gdyby był nacisk ze strony innych osób, każdy czul presję i wiedział gdzie przyszedł byłoby inaczej. Gdy mieliśmy otwarte "stare" D i E jakoś to wyglądało i na wielu meczach doping był na prawdę dobry. Teraz główny powód leży w sporej rozpiętości cen, bo chcąc oglądać mecz z trybuny wzdłuż boiska musisz wydać prawie 2 razy więcej niż za bramkę i każdy liczący się z kasą wybiera trybunę za bramką.
|
Ja myślę tak, my i tak wpływu na ceny nie mamy, ale możemy właśnie już teraz po przez takie akcje jak flagi, sektorówka lub np. większa liczba osób koordynujących doping na dole, bardziej przemówić do ludzi co to znaczy sektor w którym się dopinguje:)
|
Cytat:
|
"Podstawowi" boczni obrońcy nadal nie trenują. Dobrze, że Maaskant już rozważa "wyjścia awaryjne". Osobiście uważam, że lepiej na prawej stronie ustawić Łoba, niż Burligę - mimo wszystko może dać zespołowi znacznie więcej. Burliga kryje bowiem jeszcze słabiej niż Cikos. Ba, Łobodziński może być tam nawet lepszym rozwiązaniem niż Słowak w pełni zdrowia, bo ów de facto prawie nie broni, a w dodatku jeszcze nie myśli na boisku. 4 na 5 dośrodkowań rywali "przechodzi" przez Cikosa. Podejrzewam, że żadnej różnicy na minus nie dostrzeżemy.
Gorzej z lewą troną, bo tam Palica zastąpić może jedynie Branco. Wprawdzie jest jeszcze Kirm, ale cofnięcie go wymagałoby przesunięcia na lewą pomoc Meliksona i z wpuszczenia Garguły do środka - nie sądzę, by Maaskant zdecydował się na podobny ruch. |
Maaskant rozważa ustawienie Łobo na prawej obronie.Hmmm... to już chyba pewniejszy byłby Burliga.Łobo jest zbyt wolny na bocznego obrońce uważam
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Łobodziński na tle mizerii kadrowej, którą mamy w tym sezonie na tamtej pozycji może być po prostu najlepszym rozwiązaniem. Co nie znaczy, że jest dobrym obrońcą. |
Cytat:
Szczerze mowiac, na tyle juz mialem dosc Cikosa, ze bardzo ucieszylem sie gdy w ostatnim meczu zmienil go Burliga. Niestety szybko dotarlo do mnie, ze ta roszada to klasyczne odzwierciedlenie przyslowiowego "z deszczu pod rynne". |
Cytat:
A w defensywie - bronić i kryć gorzej nie będzie, bo to niestety prawie niemożliwe. Wszak Cikos i Burliga regularnie zawalają krycie strefowe, a 1 na 1 gra z nimi każdy, kto chce. Dośrodkowań prawie nie blokują. Mnożą straty i niewymuszone błędy. Słowak w dodatku nie myśli na boisku. Co tu Łobodziński może jeszcze bardziej pogorszyć? Nie ma czego pogarszać. :evil: |
Cytat:
Choć lepiej by było by grał w pierwszej jedenastce, bo jakby nie grał, to nie mam pomysłu kogo za niego wstawić. |
Cytat:
|
Ja mam tylko nadzieję, że zobaczę wreszcie Małeckiego podającego piłki, że na defensywnym zagra Wilk, który będzie czyścił przedpole po rajdach Meliksona... A do tego jakby odpaliła wreszcie gra z ataku pozycyjnego i szybkiego rozegrania, to nawet osłabiona i tak mizerna obrona by mnie nie martwiła. Bo póki co obawiam się jednego meczu, który jest przed nami w 23 kolejce. Bo ze Śląskiem, to będzie bardzo ciężka przeprawa...
|
A ja z innej beczki.. kto w Ekstraklasie wpada na tak wspaniałe, wychodzące naprzeciw kibicom godziny rozgrywania meczów ligowych?
Ludzie, szczególnie w niedzielę, zwykli sobie zjeść normalny obiad z rodziną. Czy to taki problem, żeby ustawić godzinę 16:30-17, tak żeby każdy mógł spokojnie dotrzeć na stadion? Co do samego meczu - niepewność na bokach obrony przysparza o ból głowy. Wybór między Łobo a Burligą to..marny wybór. Nie mówiąc już o Paljić'u.. w zasadzie nie wiem co będzie jeśli nie zagra, wystawianie Branco to samobóstwo, może cofnąć Kirma a Maor na lewą stronę? |
wyglada na to ze wyzdrowieją nasi standardowi defensorzy.
|
Zawsze w ostateczności można zagrać trzema stoperami i dwoma defensywnymi pomocnikami...
|
pareiko-----Kirm-Jaliens-Chavez-Cikos---Maor-Wilk-Rios-Sobol-Mały----Genkow ;)
Można by tak spróbować,jak nie będzie szło to zawsze idzie jakieś zmiany zrobić. Kirma przesunąć na skrzydło a Meliksona do srodka ;) |
nie rozumiem chęci trenera do grania taktyką 433 (czytaj 451)
normalnym 442 dużo lepiej byśmy grali mój sklad na Jagiellonie: ---------------Genkov---Małecki ----Kirm---------Melikson------------Łobodziński ----------------------Wilk ---Paljic----Chavez------Jaliens----Cikos ------------------Pareiko zakładając że Paljic i Cikos się wyleczą... |
Cóż, 433 jest bardziej ofensywny i tak chce grać treneiro. Oczywiscie zawodników nie ma zbyt dobrych pod tą taktykę dlatego może czasem tak koślawo wygląda ale z czasem będziemy grać najbardziej ofensywną piłkę w ekstraklasie. A nie, sorry, już gramy....
A gra dwoma defensywnymi pomocnikami jest nienajlepsza, zwłaszcza że Jagiellonia już nie ta sama co kiedyś. Połowa jej siły ofensywnej w osobie Grosickiego odeszła, do tego Franek skonfliktowany z trenerem też nie gra tego co wcześniej. Wilk stracił kły i jest teraz mało groźny, trzeba to wykorzystać i ich rozjechać jak walec. Poza tym gramy u siebie, pewnie będzie komplet, drugi DP może wejść do obrony wyniku jak będzie np 1:0, 2:1 czy coś takiego i mecz będzie wyrównany, w co wątpie. Przewiduję długie walenie głową w mur, potem bramka i 2-3 kolejne na większym luzie. Obym się nie mylił ;) |
ja się tylko boje, że znów zobaczę Sivakova, a Wilk czy Garguła nie dostaną szansy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Jaga bez Grosika to ta sama Jaga co dwa, trzy sezony temu... Do pokonania. |
Tak Jaga jest do pokonania, tym bardziej ze ostatnio z forma u nich tez nie za dobrze. Co prawda z Polonia Bytom tez mialo byc dobrze i mielismy Ja pokonac ale wierze ze u siebie uda Nam sie zdobyc 3 punkty. W ten sposob Jaga zredukowalaby do minimum szanse na MP a i Legia z Ruchem u siebie nie musi wygrac. Optymizm jest byle gra jeszcze byla dobra.
|
Cytat:
--------------Małecki--------------- Kirm--------------------Łobodziński ----Sivakov-Melikson-Sobol------ Palijc-Chavez-Jaliens-Czikos----- ------------Pareiko------------------ |
Nigdy nie zrozumiem pasji z jaką dużo ludzi twierdzi, że optymalną taktyką dla Wisły jest właśnie 4-4-2. Ja rozumiem, że tak graliśmy z Parmą i Schalke, ale od tego czasu minęło ponad 8 lat, zmieniły się nieco standardy obowiązujące w futbolu, a przede wszystkim zmienił się nasz skład. Nie mamy już dwóch dobrych napastników o nieco odmiennej charakterystyce, ani tak błyskotliwych skrzydłowych potrafiących dobrze dośrodkować. Zarówno Kirm jak i Małecki lepiej spisują się jako schodzący ze skrzydeł napastnicy niż boczni pomocnicy, grający przy linii. Szczególnie widać to u Małego, który imho jest o wiele groźniejszy atakując ze skrzydła, niż gdyby miał stać w środku ataku i walczyć o górne piłki z wyższymi o głowę obrońcami. Ponadto 4-4-2 wymagałoby przesunięcia Meliksona na któreś skrzydło, albo ograniczenie mu swobody w ofensywie, gdyż wówczas musiałby też walczyć w środku pola. Do 4-4-2 potrzebny jest pomocnik potrafiący łączyć zadania ofensywne z defensywnymi (idealny przykład to Murawski we Wronkach), a u nas takiego nie ma, tzn niby jest Jirsak, ale jako, że udają mu się maks 2 mecze w rundzie to raczej nie można na nim polegać. I jeszcze jedno - przez zeszły sezon i na początku tego graliśmy ukochanym 4-4-2. Podobała wam się wówczas gra Wisły? Chyba nie, więc przestańcie czepiać się taktyki, bo raczej nie ma możliwości, żebyśmy teraz grali inaczej. Maaskant wie co robi i jestem przekonany, że ciągłe stosowanie tej taktyki w końcu przyniesie oczekiwane efekty.
|
Nie rozumiem nagonki na Genkowa, wg mnie bardzo pożyteczny piłkarz :D
Żeby taktyka Maaskanta funkcjonowała lepiej przydałoby się jeszcze sprowadzić myślącego prawego obrońce, jakiegoś kozaka do środka pola i szybkiego, kreatywnego napastnika by uzupełniał się i dogrywal do Bułgara. Ogólnie nie widze problemu w taktyce, tylko w wykonawcach. Jak mniemam, Maaskant nie zmienia ustawienia pod piłkarzy, bo to co teraz robi to są podwaliny budowy lepszej drużyny z lepszymi zawodnikami. Jak trzon drużyny będzie już wiedział o co chodzi wtedy łatwiej będzie się wpasować nowym. Zmienianie koncepcji w połowie drogi to nie jest za dobry pomysł biorąc pod uwagę, że tak jak napisał Charlie, do 442 również wykonawców brak :foch: |
Ja osobiście zagrałbym takim 4-2-3-1
http://this11.com/boards/1301577235613459.jpg Łobodziński na prawej obronie wydaje się lepszym rozwiazaniem niż Cikos który przepuszcza 9/10 dośrodkowań. Kirm za Paljica, Melikson na lewą strone przez co zrobi się miejsce dla Riosa któremu dałbym ostatnią szanse w Wiśle, albo teraz albo ME do końca kontraktu. Postawiłem też na dwóch defensywnych pomocników gdyż uważam że z taką dziurawą obrona jak nasza jeden Sobol do asekuracji nie wystarczy. Ofensywna trójka Melikson-Rios-Małecki miała by wieksze szanse na zbieranie piłek od Genkova. |
Wszystko ładnie pięknie tylko Sobol nie zagra obok Wilka. Dwaj defensywni pomocnicy nie są potrzebni. Zamiast Wilka zagra Jirsak albo Sivakov.
|
Cytat:
Rios - Technika, ruchliwy Myślę, że mogliby uzupełniać się, ale tego nie sprawdzimy dopóki nie będą grać ze sobą. Dostali szansę w PP i dopóki nie zeszli najlepsi zawodnicy to było 2-0 dla nas |
Cytat:
|
Cytat:
http://3.bp.blogspot.com/_QJaudh1U4P...600/strata.jpg |
Rios to specyficzny piłkarz. na początku meczy Młodej grał ospale, wolno.Po strzelenie kolejnej bramki momentami grał szybko, z klepki i przeważnie dobrze. A bramka na 3:1 palce lizać. Wszyscy jak siedzieliśmy to każdy aż podskoczył z krzesełka ;)
|
Wisła - Jagiellonia: będzie komplet na Reymonta [TYPUJ WYNIK]
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...ynik,id,t.html I dla przypomnienia, bo chyba już było na forum. Iwan nie wierzy w Wisłę. "Moim faworytem jest Jagiellonia" http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...html#pzw_85839 Cenię Iwana, ale już za chwilę zobaczy, jak bardzo się myli. |
Cytat:
Swietnym przykladem jest Barca, bo kazdy mysli ze swietnie graja w ofensywie i tyle. Ale ich sila polega tez wlasnie na ruchliwosc i przesuwaniu. Mimo ze akurat w ich przypadku prawie caly czas 2 bocznych obroncow atakuje, to jednak poprzez ciagle przesuwanie i asekuracje, rzadko kiedy sa kontrowani. Aha, no i Twoj graf nie ma kompletnie sensu, bo jak jest atak, to stoperzy nie stoja przy lini pola karnego tylko przy lini srodkowej, a Sobol jeszcze wyzej zeby wlasnie takich dziur nie bylo i zeby zawezic srodek pola. |
To jest mecz o 6 punktów ,wiec jesli chodzi o zaangazowanie to Jagiellonia napewno nie odpusci , tak wiec oby nasi nei wyszli na mecz rozkojarzeni jak z Polonia B. ,tylko grali na 100% jak chocby z Widzewem
|
Pareiko, Cikos, Chavez, Jaliens, Branco (jezeli Pajlic nie zagra), Sobolewski, Melikson, Rios - Kirm, Malecki, Genkov. Jirsak dostał szanse, niech teraz pogra troche Rios. Pokazal w ME z Polonia, ze szanse potrafi wykorzystac. Moze nie zagral z Podbeskidziem dobrego meczu ale to nie oznacza, ze jest za slaby i nie moze dostac szansy pogrania w dwoch spotkaniach pod rzad w ekstraklasie. Kazdy zasługuje na szanse, moze nawet Lobodzinski (smiech)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:55. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl