![]() |
No niestety. Na tą chwile wiadomo, że 38 klubów w II rundzie kwalifikacji do LE ma więcej punktów niż 3,183 co znaczy, że jeśli do pucharów zakwalifikowałby się polski klub mający 3,183 to byłby rozstawiony o ile żaden więcej klub z lig o których nie wiadomo jeszcze jak się skończą nie będzie miał więcej niż 3,183.
Już są znane W II rundzie kwalifikacji do LE 40 klubów jest rozstawionych. Już wiadomo, że 38 to będą kluby które będą rozstawione miały więcej niż 3,183 Dla polskich klubów, których w tej rundzie może być maksymalnie 2 pozostają więc pozostałe 2 miejsa (40 klubów rozstawionych - 38 klubów, które mają więcej niż 3,183). Jeśli jednak do klubów, grających w II rundzie dołącze kolejne mające więcej niż 3,183 to nagle się okaże że polski klub, który ma tylko 3,183 jest pierwszym spychanym do nierozstawionych klubów grających w II rundzie kwalifikacji do LE. Już są znane 38 kluby rozstawione w II rundzie kwalifikacji do LE lub kluby, o których nie wiadomo czy będą rozstawione ale które mają więcej niż 3,183 Wyjaśniło się już jakie kluby będa rozstawione w kwalifikacjach LM Sytuacja w II rundzie http://img807.imageshack.us/img807/6537/iirunda.png oraz sytuacja w III rundzie http://img8.imageshack.us/img8/2289/iiirunda.png Bert Kassies Shamrock póki co jeszcze lokuje wśród "niewiadomych" podobnie jak Mistrza Bośni. Ponieważ w Bośni na 2 kolejki Borac Banja ma 5 punktów przewagi więc można przyjąć za wysoce prawdopodobne, że będzie Mistrzem. Borac ma 2,324 podczas gdy Shamrock już znany Mistrz Irlandii ma 2,741 co znaczy, że to on będzie ostatnim rozstawionym w II rundzie. |
Cytat:
Rangers FC SCO Q3 56,028 FC København DEN Q3 51,110 BATE Borysów BLR Q2 23,216 Maccabi Hajfa ISR Q2 21,400 NK Dinamo (Zagrzeb) CRO Q2 20,224 Rosenborg BK NOR Q2 19,375 FK Partizan (Belgrad) * SRB Q2 15,850 APÓEL (Nikozja) CYP Q2 13,124 |
Niedawno analizowałem nasze szanse na rozstawienie w 4 rundzie el LM.
Wniosek z analizy, która jest tu http://www.wislakrakow.com/forum/sho...2&postcount=50 był taki, że w przypadku gdy Sturm zostanie mistrzem Austrii te szansę wynoszą około 30%. Natomiast chciałbym pokazać teraz, że rozstawienie w 4 rundzie el LM nie ma wielkiego znaczenia, w przeciwieństwie do rozstawienia w 3 rundzie el LM, które znacznie zwiększyło nasze szanse na dotarcie do fazy grupowej. Otóż reformą Platiniego objęte zostały do tej pory dwa sezony 2009/2010 i 2010/2011. Na podstawie tych dwóch sezonów przeanalizowałem, jak często drużyny rozstawione przechodzą dalej. 2 runda eliminacji Ligi Mistrzów - 27 na 34 razy drużyna rozstawiona awansowała dalej co daje 79% skuteczność przejścia. 3 runda eliminacji Ligi Mistrzów - 15 na 20 razy drużyna rozstawiona awansowała dalej co daje 75% skuteczność przejścia. 4 runda eliminacji Ligi Mistrzów - 6 na 10 razy drużyna rozstawiona awanasowała dalej co daje 60% skuteczność przejścia. 4 runda eliminacji Ligi Europy - 63 na 75 razy drużyna rozstawiona awansowała dalej co daje 84% skuteczność przejścia. Wisła może w pucharach znaleźć się w 4 miejscach. 1) Odpadnięcie już w 2 rundzie el LM - tylko 2 mecze w pucharach 2) Odpadnięcie w 4 rundzie el LE - 6 meczy w pucharach 3) Faza grupowa Ligi Mistrzów - co najmniej 12 meczy w pucharach 4) Faza grupa Ligi Europy - co najmniej 12 meczy w pucharach Obecnie mamy zapewnione rozstawienie w 3 rundzie el LM i raczej brak rozstawienia(70%) w 4 rundzie el LM. Zatem nasze szanse ze statystycznego punktu widzenia wyglądają następująco. 1) Odpadnięcie w 2 rundzie el LM - skuteczność przejścia tej rundy wynosi 79% więc zostaje 21% szans na odpadnięcie 2) Odpadnięcie w 4 rundzie el LE - awansujemy w 2 LM(79%), przegrywamy w 3 LM(25%) i odpadamy w 4 LE(84%) - czyli szanse równe są 79%*25%*84% = 17% 3) Faza grupowa ligi mistrzów - awansujemy w 2 LM(79%) w 3 LM(75%) i w 4 LM(40%) co daje 79%*75%*40% = 24% 4) Faza grupwa ligi europejskiej - tu są dwie drogi - awansujemy w 2 LM(79%) i w 3 LM(75%) i odpadamy w 4 LM(60%) oraz druga droga awansujemy w 2 LM(79%), odpadamy w 3 LM(25%) i awansujemy w 4 LE(16%) co daje 79%*75%*60%+79%*25%*16% = 38% Podsumowanie możemy zobaczyć na poniższym wykresie https://chart.googleapis.com/chart?c...20LM%20-%2021% Pozytywnym wnioskiem jest, że na fazę grupową a co za tym idzie co najmniej 12 meczy w pucharach mamy, aż 62% szans. Gdybyśmy byli rozstawieni również w 4 rundzie el LM nasze szanse przedstawiałaby się następująco. https://chart.googleapis.com/chart?c...20LM%20-%2021% Natomiast jak ważne było rozstawienie w 3 rundzie el LM(której już mamy) pokazuje poniższy wykres który pokazuję sytuację gdybyśmy tego rozstawienia nie mieli. (tylko 29% szans na fazę grupową) https://chart.googleapis.com/chart?c...20LM%20-%2021% |
Cytat:
2000 151 Wisła 14.000 2001 137 Wisła 16.750 2002 120 Wisła 21.750 2003 73 Wisła 33.812 2004 70 Wisła 31.176 2005 69 Wisła 32.929 2006 84 Wisła 29.104 2007 95 Wisła 27.609 2008 133 Wisła 15.973 2009 151 Wisła 9.583 2010 165 Wisła 8.508 2011 155 Wisła 10.183 |
Witek (lub ktos inny). Wiem ze bylo kilka krotkich wypowiedzi na ten temat ale czy wiesz juz moze dokladnie na jakiej zasadzie jest ustalony ranking fair play oraz jakie druzyny uzyskaly juz awans do najblizszych rozrywek? Gdzie mozna go sledzic i dlaczego nigdy nie ma w czolowce zadnej druzyny ze wschodu?
PS: Od dluzszego czasu Sledze regularnie Twoje posty (jak i Senseja) i tak naprawde zagladam na forum tylko ze wzgledu na ten temat(pewnie nie tylko ja). Wiem ze juz sporo pochwal otrzymales ale i ja rowniez chcialbym sie do nich podczepic. Dlatego zachecam Was do dalszego pisania :) |
Cytat:
Punktacja Fair Play w poszczególnych spotkaniach opiera się na 6 kryteriach:
Źródło: wikipedia |
Znalazlem na stronie uefy ten ranking fair play.
http://en.uefa.com/MultimediaFiles/D...7_DOWNLOAD.pdf Jak dla mnie ten ranking jest beznadziejny. Powinni dodac kolejne 3 wolne miejsca do naszego tradycyjnego krajowego rankingu a nie wynagradzac druzyny po jakichs "ukladach" bo nie wierze ze ten ranking fair play jest faktycznie przyznawany przy kryteriach powyzej. |
Napisze wstępie może coś dużymi literami, bo widzę że sporo forumowiczów ma problemy z językiem polskim... I ten post poniżej, parę osób już wrzuciło próbując zrobić ze mnie kretyna który nie chce awansu :D...
TO CO NAPISAŁEM, BYŁO TYLKO CIEKAWOSTKA!. NICZYM WIĘCEJ. WG. MOJEJ PRYWATNEJ OPINII, PUNKTÓW ZA AWANS DO LM, JEST ZA MALO. ALE RZECZ JASNA WOLE MALO PUNKTÓW I BORUSSIE W KRAKOWIE. Cytat:
Bo zakładając, że uda nam się przejść tą IV rundę. Z naszym rankingiem, będziemy przed ostatnią drużyną (gorszy ranking od nas ma tylko Rumuńskie Galații ew. Sturm Graz jeśli udało by im się załapać), stąd miejsce w najsłabszym koszyku. Dlatego w wariancie optymistycznym, naszymi trzema najsłabszymi (wg. punktów rzecz jasna) przeciwnikami, będą: FC Internazionale Milano ITA 100,110 Olympique de Marseille FRA 68,735 FC Basel 1893 SUI 39,980 W pesymistycznym: Manchester United FC ENG 151,157 Milan AC ITA 94,110 Zienit Sankt Petersburg RUS 60,441 Jednym słowem bardzo prawdopodobne jest odniesienie sześciu porażek... No, ew. optymistycznie, dwa remisy... Zajmujemy, więc ostatnie miejsce w grupie i odpadamy z Pucharów. Nasz dorobek punktowy to: 4 punkty za grę w grupie, plus dwa punkty za dwa remisy... Czyli łącznie cały nasz dorobek to 6 punktów. A teraz spójrzmy na opcję, gdy odpadamy w IV rundzie i lądujemy w grupie LE. Taki Lech wygrywając trzy spotkania, remisując dwa zdobył punktów aż 8! Potem dorzucił kolejne dwa punkty za jedno zwycięskie spotkanie w 1/16, przez co cały jego dorobek za poprzedni sezon to aż 10 punktów. Nie muszę dodawać, że o wiele jednak łatwiej o słabego rywala w LE, gdzie jestem przekonany że jakiś mecz w grupie byśmy wygrali. W LM łatwych rywali brak, tym bardziej, że z wszystkich 32 drużyn, siedem najsłabszych na pewno z nami do grupy nie trafi... ======== Ale oczywiście te rozważania należy traktować czysto teoretycznie, bo chyba każdy z nas dałby sie pokroić za awans do LM, nawet kosztem sześciu porażek w grupie... |
WISŁA zeby byla rozstawiona w 4 rundzie musza odpasc 4 druzyny o wyzszym wspolczynniku:
w 2 rundzie : BATE Borisov Bls 23.216 Maccabi Haifa Isr 21.400 Dinamo Zagreb Cro 20.224 Rosenborg BK Nor 19.375 Partizan Belgrade Srb 15.850 APOEL Nicosia Cyp 13.124 3runda: Glasgow Rangers Sco 56.028 FC Kobenhavn Den 51.110 LEGIA zeby byla rozstawiona w 3 rundzie musza odpasc 9 druzyn o wyzszym wspolczynniku: 1 runda: Fulham FC Eng 40.157 IF Elfsborg Swe 8.825 2 runda: Fulham FC * Eng 40.157 Dinamo Bucuresti Rom 22.164 FC Salzburg Aut 22.140 Austria Wien Aut 16.640 Anorthosis Famagusta Cyp 14.624 MSK Zilina Svk 14.399 Nacional Funchal Por 14.319 Vorskla Poltava Ukr 10.276 Sheriff Tiraspol Mol 9.549 IF Elfsborg * Swe 8.825 ADO Den Haag Ned 8.025 Lokomotiv Sofia Bul 7.575 Gaziantepspor Tur 7.010 Olympiakos Volou Gre 6.833 Dundee United Sco 6.528 Bnei Yehuda Isr 6.400 FC Midtjylland Den 6.110 Maccabi Tel-Aviv Isr 5.900 KVC Westerlo Bel 5.400 JAGIELONIA zeby byla rozstawiona w 3 rundzie musza odpasc 17 druzyn o wyzszym wspolczynniku: 1 runda: IF Elfsborg Swe 8.825 Tromso IL Nor 4.375 St. Patrick's Athletic Irl 4.241 Garabag Agdam Azb 4.233 2 runda: Fulham FC * Eng 40.157 Dinamo Bucuresti Rom 22.164 FC Salzburg Aut 22.140 Austria Wien Aut 16.640 Anorthosis Famagusta Cyp 14.624 MSK Zilina Svk 14.399 Nacional Funchal Por 14.319 Vorskla Poltava Ukr 10.276 Sheriff Tiraspol Mol 9.549 IF Elfsborg * Swe 8.825 ADO Den Haag Ned 8.025 Lokomotiv Sofia Bul 7.575 Gaziantepspor Tur 7.010 Olympiakos Volou Gre 6.833 Dundee United Sco 6.528 Bnei Yehuda Isr 6.400 FC Midtjylland Den 6.110 Maccabi Tel-Aviv Isr 5.900 KVC Westerlo Bel 5.400 FK Jablonec Cze 5.170 FK Ventspils Lat 4.983 FC Thun Sui 4.980 Valerengen IF Nor 4.875 Tromso IL * Nor 4.375 St. Patrick's Athletic * Irl 4.241 Garabag Agdam * Azb 4.233 |
Do pepemasta
Legia i Jagiellonia nie są i NIE BĘDĄ rozstawione w 3 rundzie ponieważ losowanie 3 rundy jest po pierwszych meczach 2 rundy. Co najwyżej Legia i Jagiellonia mogą trafić na słabszych przeciwników jeżeli oni pokonają w 2 rundzie wyżej rozstawionych przeciwników i przejmą ich współczynnik |
Nowy sezon przed nami !
Polska zaczyna z 23 miejsca z dorobkiem 13.291 punktów. O co walczy Polska o 15 miejsce - dające udział dla 2 zespołów w LM (narazie raczej sfera marzeń) 18, 21 miejsce powodujące późniejszy start drużyn w el. LE Także jak widać celów wielkich nie ma, chodzi o to żeby zdobywać jak najwięcej punktów. Aktualna sytuacja w rankingu krajowym: http://i53.tinypic.com/27zbw9l.gif Jak widać od 19 do 28 jest płasko 3 pkt różnicy, do 15 miejsca Polska traci 6 punktów. Wynik raczej nie osiągalny :) Wyznając zasadę nie patrz w dół bo to nie nasz cel. Skupie się na meczach krajów z przedziału 15-25. Mecze 1 rundy el. LE i 2 rundy LM. Narazie nie opisuje drugiej rundy EL, bo tam za dużo nie wiadomych jeszcze. http://i53.tinypic.com/sngnib.gif Ranking Klubowy 169 Wisla Kraków Pol 5.658 Jak widać wygląda on bardzo bardzo biednie. Prawie 2 razy mniejszy niż tegoroczny, który ledwo nam zagwarantował rozstawienie w 3 rundzie EL.LM Także tutaj Wisła musi zdecydowanie nadrabiać. A teraz nam pozostaje tylko czekać na pierwsze mecze ! |
Nie ma co narzekać , trzeba w tym roku zdobyc przynajmniej 7-8 punktów aby w przyszłym sezonie liczyć się w jakichkolwiek rozstawieniach ( mowa o rankingu klubowym ) .
W rankingu krajowym celem jest 19 miejsce , wydaje się w miare realne . Ciężko będzie się przebic jakiejkolwiek innej drużynie do fazy grupowej rozgrywek europejskich , gdyby jednak przebiła się jeszcze jakaś drużyna prócz Wisły , to jest szansa na lepszy wynik w rankingu (4.5 pkt ) niż w zeszłym roku . Teoretycznie nawet miejsce 15 nie jest jakieś całkowicie surrealistyczne , jednak do tego są potrzebne 3 drużyny w fazach grupowych i zdobycie w tym sezonie 10-13 punktów Czy jest to realne ? jest , jednak trzeba mieć sezon konia jaki miały nie tak dawno: Ruminua 16.833 i 11.333 ( sezon 05/06 i 06/07) Ukraina 16.625 ( 08/09) i 10.083 (10/11) Austia 9.375 ( 09/10) Szwajcaria 9.375 ( 05/06) Bułgaria 8.750 (05/06) nasz najlepszy sezon ( Polski ) od lat to wciąż sezon 2002/2003 i 6.625 pkt co wtedy było bardzo dobrym wynikiem i plasowało nas na 10 miejscu w Europie . Później 08/09 i 5.000 pkt w rankingu to było tylko 14 miejsce a ostatni sezon i 4.500 pkt dawąły nam 18 miejsce w Europie . Reszte sezonów nawet szkkoda analizować. |
Cytat:
Szkotów pykniemy już po tym sezonie. niech to niektórym uświadomi jak słaba to liga. Chyba ze Celtic czy Rangersi zagrają sezon dekady a na to sie raczej nie zanosi. A realny plan dla polski to zdobywać co roku 4-5 ptk. i piąc się w górę. jak za rok będziemy mieli 15-16 punktów na początku sezonu to bedzie można myśleć o atakowaniu 15 lokaty. |
Cytat:
W tym sezonie Polska traci 2,6 pkt, a w przyszłym tak jak już wspomniałem 1,6 pkt. Uważam, że przy dobrej postawie jesteśmy w stanie przez 2 lata skompletować 15 pkt, czyli mieć na koncie aż 24. 24 pkt za 2 lata to na 95% pewne miejsce w pierwszej 15. Ponieważ liczba zdobytych punktów dzieli się przez ilość zespołów, czyli w naszym przypadku przez 4. Kluby muszą zdobyć 60 pkt (przed podzieleniem) w 2 sezony. Przykład: Sezon 1: 2 i 3 runda El.LM po 2 zwycięstwa, 4 runda po dwa remisy + awans do fazy grupowej LM = 9 pkt zakładając, że w LM nic wielkiego nie osiągniemy, załóżmy 2 zwycięstwa, 1 remis = 5 pkt LE - tu mamy 3 zespoły, załóżmy, że zespół zaczynający w 3 rundzie el. awansuje do fazy grupowej, wygrywając 3 mecze i jeden przegrywając = 3 pkt Zespół startujący w 1 rundzie może wygra 3 mecze i w 3 rundzie El. LE odpadnie przegrywając i remisując = 3,5 pkt. Wydaje mi się, że zespół zaczynający w 2 rundzie El. wygra 2 mecze w niej + jeden w trzeciej, ale odpadnie = 3 pkt. Wróce do zespołu grającego w fazie grupowej LE, myśle, że 3 zwycięstwa i remis to całkiem realny winik w fazie grupowej, więc to będzie 7 pkt. Tak więc za pierwszy sezon będzie w sumie 30,5 pkt dzielone przez 4 daje 7,625, czyli ponad połowe tego co potrzeba do moich wymarzonych 15 pkt za 2 lata. Załóżmy, że w sezonie 2 polskie kluby osiągneły podobny wynik, a nawet minimalnie gorszy co i tak dałoby ze 13/14 pkt w ciągu 2 sezonów. Nietrudno zauważyć, że zespół występujący w LM to w tym sezonie Wisła Kraków, a w LE to odpowiednio Jagiellonia (1 runda) Śląsk (2 runda) Legia (3 runda) Mysłe, że troche zbyt pozytywnie napisałem o występie Legii, myśle, że większe szanse na osiągnięcie sukcesu miałaby Jagiellonia, która zawsze początki sezonu miała dobre, a w zeszłym roku przegrała w 3 rundzie el.LE nieznacznie. |
Cytat:
Z punktu widzenia zespołu, dla którego liczy się mistrzostwo i walka o LM - dopiero awans na 16 miejsce w rankingu coś zmienia, a do tego nie doprowadzą nas pojedyncze zrywy jakichkolwiek klubów. Do tego trzeba regularnego grania 2-3 drużyn w fazie grupowej LE przez kilka lat. Na to warunków na dziś nie ma, ergo dla mnie udział innych polskich drużyn w pucharach ma znaczenie nikłe... |
Mam pytanie: Czy jedyna szansa na rozstawienie SLASKA w 3 rundzie to odpadniecie Fulham lub Elfsborg w 1 rundzie? Dobrze kombinuje? Bo losowanie 3 rundy jest przed zakonczeniem 2 rundy a jesli slask wyeliminuje dundee to przejmie jego wskaznik tylko ze dundee na ta chwile jest na 1 miejscu z nierozstawionych a jedyne jakie druzyny graja w 1 rundzie z wiekszym wspolczynnikiem to wlasnie Fulham i Elfsborg . Fulham gra z wyspami owczymi a Elfsborg z Luxemburgiem :/ Czyzby zabraklo slaskowi 1 miejsca wyzej do ewentualnego rozstawienia w 3 rundzie? :/ szkoda...
|
Dokladnie tak. Także duży pech Ślaska chyba że jakaś niespodzianka będzie.
|
Polska 13.541 (15.916)
Wisła 5.708 (10.183) Tak wyglada sytuacja po pierwszym meczu Jagielloni. Jak widac Polska w rankingu krajowym niewiele stracila, za to Wisła dość sporo. Mam nadzieje, ze bedziemy mieli wiecej po tym sezonie niz 10.183 |
1 Załącznik(ów)
Cytat:
Załącznik 1541 |
Cytat:
Plan na 1 i 2gą rundę eliminacji Jaga - Irtysh Z Z = 0,5 ptk Jaga - Rustavi Z Z = 0,5 ptk Wisła - Skonto Z Z = 0,5 ptk Sląsk Dundee Z R = 0,375 ptk Razem = 1,875ptk Niedużo ... A wcale nie musi być tak różowo - a w kolejnych rundach naprawdę wszystkim polskim drużynom poza Wisłą ciężko będzie nawet o remis... Więc trzeba trzymać Kciuki na Wisłę i liczyć na dobre losowania polskich zespołów... |
Cytat:
Tym określeniem celu to taka dziwna sprawa . Niby wszyscy sobie zdają z tragicznej sytuacji w rankingu , a z drugiej to polskie kluby grają na poziomie amatorskich w europejskich pucharach . W takich rozgrywkach piłkarze muszą dać z siebie 100% możliwości , szczególnie z rywalami niżej notowanymi ( coraz mniej takich ) których trzeba regularnie punktować . Najlepszym określeniem celu punktowego na ten sezon było by zdobycie większej ilości punktów niż w zeszłym sezonie . W myśl idei: stojąc w miejscu się cofasz . Za poziom który satysfakcjonujący uważam 15 miejsce w rankingu . Średnio trzeba zdobywać na sezon 5 punktów aby mieć szanse na zajęcie tej pozycji . Idąc tym tropem . Sezon 08/09 i 10/11 dla polskich drużyn rankingowo był względnie dobry , zdobyliśmy w 3 sezonach 11.625 punktów . Jeśli chcemy zająć miejsce 15 na koniec sezonu 12/13 i mieć 2 druzyny w el. LM oraz 3 w LE musimy w obecnym oraz przyszłym sezonie zdobyć średnio minimum ok 6.5 punkta/sezon . Oczywiście jest i wersja s-f w ktorej w tym sezonie zdobywamy 13-14 punktów ale to nawet nie jest zabawne :p W późniejszych latach będzie nam ciężko coś ugrać , gdy odpadnie nam z punktacji sezon 08/09 przy jednoczesnym braku dobrych wyników w najbliższych latach . Równie dobrze może się zdarzyć że te 25 punktów nie wystarczy do 15 pozycji w rankingu, ale będziemy się martwic jak wkońcu zaczniemy zdobywać regularnie punkty . |
Cytat:
http://pl.uefa.com/memberassociation...try/index.html (Zestawienie z poprzedniego sezonu) Biorąc pod uwage, że Bułgaria zaczyna start w rozgrywkach w późniejszych fazach eliminacyjnych niż Polska sukcesem będzie, jeżeli utrzymamy się przed nimi. |
Cytat:
Jagiellonia - R1: 0,5 pkt, R2: 0,5 pkt, R3: 0,125 pkt. Śląsk - R2: 0,375 pkt, R3: 0,125 pkt. Legia - R3: 0,375 pkt, R4: 0,125 pkt. Wisła - R2: 0,5 pkt, R3: 0,375 pkt, R4: 0,375 pkt + 1 pkt bonusu za FG LM. W sumie: 4,375 pkt - na samych eliminacjach, a na plus idzie wszystko cokolwiek Wisła ugra w LM. Oczywiście można póki co pomarzyć o takim osiągnięciu, są to rozważania hipotetyczne, ale też nie tak nierealne: - Jagiellonia musiałaby ograć jeszcze raz Kazachów, a potem ograć dwa razy Gruzinów, wywalczyć jakiś remis w trzeciej rundzie i tam się pożegnać z LE. - Śląsk po zwycięstwie u siebie i remisie na wyjeździe wchodzi do III rundy, po czym odpada tam z porażką i remisem. - Legia po zwycięstwie u siebie i remisie na wyjeździe wchodzi do IV rundy, po czym odpada tam z porażką i remisem. - Wisła przechodzi Skonto z dwoma zwycięstwami, potem przechodzi kolejne dwie rundy wygrywając i remisując w dwumeczach, wchodzi do LM i dostaje 1 pkt bonusu do krajowego rankingu za sam awans. Nie ma tutaj jak widać żadnym hurraoptymistycznych wizji dla Śląska, Jagi, Wisły czy Legii, nie wliczam tutaj żadnych niespodzianek w stylu Lecha w poprzedniej edycji LE, po prostu te kluby muszą osiągnąć właściwie tylko tyle (i aż tyle), na ile je po prostu stać. A zdobycz punktowa będzie wtedy naprawdę dobra. Jeśli taka wizja nie wypali i np. Śląsk i Jaga totalnie zawalą swoje mecze, to potrzebujemy i Legii, i Wisły w FG LE/LM. Wtedy (przy podobnych wynikach jak Lech w poprzednim sezonie) zdobycz punktowa może nawet przekroczyć 5 pkt. Ale jestem dziwnie spokojny że moje rozważenia będą jedynie teoretyczne :P Dla mnie osobiście realnymi oczekiwaniami na ten sezon są: - Faza Grupowa LE dla Wisły (poprzez udział w IV rundzie el. LM) i tam przynajmniej 3 miejsce w grupie. - Runda IV el. LE dla Legii (przy w miarę korzystnym losowaniu). - Runda III el. LE dla Jagiellonia (bez porażki, tylko wygrane i remisy). - Jakiekolwiek punkty do rankingu od Śląska Wrocław, np. remis u siebie (oczekiwanie minimum, że spokojnie przejdą Dundee byłoby na wyrost, chociaż liczę na niespodziankę). Czyli generalnie spodziewam się minimum 3,250 pkt do krajowego rankingu, wynik mniejszy niż ten rezultat będzie naszą porażką, a wszystko ponad ten stan będzie zdobyczą in plus w stosunku do poziomu piłkarskiego naszych reprezentantów, rozstawień naszych drużyn w eliminacjach i braku Lecha Poznań, który poprzez swoje rozstawienia obiektywnie mógłby zdobyć w samych eliminacjach nawet 1.5 pkt do krajowego rankingu. |
1 Załącznik(ów)
Załącznik 1542
Czyli zdobycie co najmniej 8 pkt = 2.000 jest minimum polskich klubów w eliminacjach W optymistycznym razie polskie kluby mogą rozegrać 24 mecze + 4 pkt za awans do LM = 28pkt/4=7.000 co jest niemożliwe |
Zawsze przed rozpoczęciem pucharów pisałem słowo o tym z jakiego miejsca zaczynamy, na co możemy liczyć czyli jakie możemy miejsce zająć i jakie kraje są w naszym zasięgu.
Rozgrywki już trwają więc czas najwyższy zaległość nadrobić. Po pierwsze schemat rozgrywek tegorocznych : http://img828.imageshack.us/img828/961/25109856.png Wiele razy, wiele osób podkreślało tu na forum, ze ranking krajowy dla Wisły nie ma znaczenia tak długo jak długo Polska nie zajmuje miejsca co najmniej 15 tego, które premiuje kraj miejscem dla Wicemistrza w eliminacjach do LM. Jak pokazuje powyższe zestawienie kluby z krajów, które zajęły miejsca 19-21 zaczynają rozgrywki od II rund. Po pierwsze miejsce 21 jest bliższe 15temu a po drugie ryzyko trafienia na Karabach i Irtysz znacznie mniejsze… Skoro już wiemy kto kiedy zaczyna to popatrzmy jak to się ma do sytuacji w rankingu krajowym przez rozpoczęciem rozgrywek http://img577.imageshack.us/img577/2963/89700533.png O wiele prostsze zestawienie, w którym są tylko 4 kolumny : pozycja w rankingu, nazwa kraju liczba punktów w rankingu i dystans do Polski o wiele łatwiej pozwala spojrzeć i ocenić sytuacje Polski na starcie rozgrywek. http://img98.imageshack.us/img98/981/45489468.png Patrząc na dystans Polski do krajów zajmujących miejsca 15-36 widać, że można te kraje podzielić na 6 kategorii: 2 kraje z miejsc 15 i 16 zaznaczone na biało do których dystans wynosi więcej niż 5 pkt 2 kraje z miejsc 17 i 18 zaznaczone na żółto do których dystans wynosi około 3pkt 4 kraje z miejsc 19-22 zaznaczone na czerwono. Prawie do każdego z nich dystans wynosi ok. 1,800 5 krajów z miejsc 24-28, które depczą Polsce po piętach tracąc tylko do Polski nie więcej niż ok. 1,000 7 krajów z miejsc 29-35, które od Poslki dzieli kosmos. Ta grupa została dodatkowo podzielona na grupe 29-31 i 32-35 ponieważ pomiędzy tymi grupami jest ok. 1,000 pkt różnicy. To dystans w tych okolicach na tyle duży, że można zaryzykować zdanie, że kraje z grupy 29-31 będą zamieniać się miejscami między sobą i nie najprawdopodobniej niezagrożą im kraje z grupy 32-35. Co możemy osiągnąć w tym sezonie ? jakie miejsce? Proponuje popatrzeć na poniższe zestawienie. Zanim odpowiemy sobie na pytanie co możemy ugrać proponuje popatrzeć na to co ugrały Państwa w zeszłym sezonie, które tak jak Polska miały 4 kluby w pucharach. http://img708.imageshack.us/img708/5167/44691403.png Jeśli więc przyjmiemy, że Polska jest w stanie ugrać maksymalnie tyle ile ugrał najlepsze Państwo zeszłego sezonu, które startowało z 4 klubami to okazuje się, że maksymalnym wynikiem jest 5,875. Na co wystarczy zdobyte przez Polske 5,875 punktów jeśli założymy, że inne kraje zdobędą w tym sezonie średnią z 4 ostatnich lat ? Popatrzmy na poniższe zestawienie http://img69.imageshack.us/img69/2537/37257622.png Jeśli Polska zdobyłaby 5,875 to przy założeniu, że inni zdobyli średnią z 4 ostatnich lat skończymy sezon na 19 miejscu i w dlatego w swoich analizach będę przyjmował to miejsce jako najwyższe możliwe tak długo jak długo Polska będzie mieć szanse na 3 kluby w III rundach. Oczywiście może też się zdarzyć, że Polska zdobędzie do rankingu krajowego tyle ile zdobyła 5 lat temu (1,666)co spowoduje, ze spadniemy na 28 miejsce. Niżej spaść nie możemy. Po prostu matematyka na to nie pozwala. By każdy mógł to ciągle widzieć, jako ostatnie miejsce które będę wykazywał w analizach będzie miejsce 29. To co dla polskich klubów najważniejsze to ich ranking klubowy. To co bezpośrednio decyduje o szansach na wylosowanie przeciwnika słabszego to rozstawienie w danych rundach. Poniższe zestawienie ukazuje zmiane liczby punktów w rankingu klubowym 2012 w porównaniu z rankingiem klubowym 2011. Liczba punktów w rankingu 2012 zawiera punkty pocieszenia naliczane w sezonie 2011/12 http://img543.imageshack.us/img543/1033/18997144.png To co jest najbardziej smutne to fakt, że w rankingu klubowym 2012 jest tylko jeden klub który na starcie ma dwucyfrowy wskaźnik. Wskaźnik Wisła, drugi co do wielkości wśród klubów polskich to bida z nędzą, która jeśli nie zostanie podreperowana w tym sezonie zdobytymi punktami to w przyszłym sezonie może mieć problemy z rozstawieniem w III rundzie kwalifikacji LM oraz III rundzie kwalifikacji LE… Co osiągną polskie kluby i Polska jeśli przyjmiemy, że rozstawiony wygrywa w każdymmeczu a nierozstawiony przegrywa? http://img810.imageshack.us/img810/7039/67799603.png Jak widzicie cienko to wygląda. Polskie kluby zgodnie z powyższym założeniem zdobyłyby 8 punktów podzielone przez 4 kluby czyli do rankingu krajowego 2,000 Wisła na pocieszenie awansuje do grupy LE, Jaga odpada w III rudzie kwalifikacji, podobnie jak Legia, Śląsk odpada już w II rundzie. Ostatnie lata pokazują jednak, ze zasada rozstawiony wygrywa w szczególności Wiśle się nie sprawdzała. W tym roku jeśli Wisła ma coś osiągnąć to bedzie to wyłącznie możliwe wtedy gdy zasada rozstawiony wygrywa się nie sprawdzi. Wisła jako klub z dorobkiem 8,508 ma szanse na dobry wynik w pucharach i wyłącznie wtedy gdy będzie pokonywać zespoły o wyższym współczynniku czyli takie które zgodnie z zasadą miały wygrać... |
Cytat:
RUmuni dzięki temu, że ich punkty dzieliły się tylko przez 3, zdobywając ich łącznie masę, zdobyli przez jeden sezon do rankingu bodajże ponad 16 punktów - byli chyba gorsi tylko od Hiszpanów pod względem punktów za ten sezon do rankingu krajowego. Sprawdzę jeszcze zaraz dokładniej. Sezon 2005/06 Steaua elLM: Shelbourne (IRL) Z+R Rosenborg - R +P UEFA: Ir. Valerenga Z (3-0 na wyj.!!) +Z FGrupowa: 8 pkt 1 miejsce i awans: 2Z u siebie (Lens 4-0 i Halmstad) 2 R bezbramkowe na wyj. Hertha i Sampdoria 1/16 fin. Heerenven 0-1 dom 3-1 wyj. 1/8 finału: BETIS Sevilla 0-0 dom 3-0 wyj. 1/4 finału RAPID 1;1 wyj, 0:0 dom 1/2 finału Middlesborough 1-0 dom, 2-4 wyj.(prowadzili 2-0, 4 bramka na 1 min przed końcem meczu stracili) pkt rankingowe: 7,666 pkt do rankingu Rapid UEFA el1 Santa Julia (AND) Z+Z el2 Vardar (MCD) Z+ R IR. Feyenoord R+ Z FGrupowa: 9 pkt i wygana grupa: 2 Z dom: Stade Rennes, PAOK, + Z na wyj. Szachtar, P wyj. z VFB; 1/16 finału Hertha - 0:1 wyj, + 2:0 dom 1/8 finału - HSV 2:0 dom 1:3 wyj - awans 1/4 z Steauą pkt rankingowe: 7,166 pkt DInamo UEFA el2 Omonia Z+ P IR. Everton Z(5-1!!!) + P FGrupowa: 4 pkt ostatnie miejsce, Z z CSKA Moskwa, R z Heerenven (dom) + 2 P z Marsylią i Lewskim Sofia Pkt rankingowe: 2 pkt RUMUNIA 16,833 pkt za 1 sezon - wygrała ranking. Taki cud zdarza się raz na 100 lat, ale zdobyć tylko 1/2 tego to już byłby wielki wyczyn, ale trzeba wygrywać ze zdecydowanie lepszymi przeciwnikami. |
Po kompromitacji - za 90minut.pl - "Jagi Łamagi" tracimy nawet około 0.750 pkt prognozowanego jako realne do osiągnięcia. Tak że wynik około 3.000 pkt będzie naprawdę sporym osiągnięciem na ten sezon, przynajmniej utrzymamy się przy takim wyniku w okolicach 22-25 miejsca w następnych latach...
|
Oto sytuacja w rankingu w rejonach Polski po pierwszych rundach:
23.Szwecja 13,600 5/5 24.Polska 13,541 3/4 25.Norwegia 13,175 5/5 26.Bułgaria 12,750 4/4 27.Słowacja 12,749 4/4 28.Serbia 12,625 4/4 Jak widać straciliśmy 23 pozycje na recz Szwecji, która nas wyprzedziła mimo, że ma w pucharach 5 klubów. Polska, Bułgaria, Słowacja, Serbia otrzymują w eliminacjach 0,250 za zwycięstwo i 0,125 za remis, a Szwecja i Norwegia 0,200 pkt za wygraną i 0,100 pkt za remis. Jak widać walka o 23 pozycje będzie zacięta. Uważam, że Szwedzi i Norwegowie są do przejścia przez to, że mają więcej klubów w eliminacjach. Warto zwrócić uwage, że bułgarskie kluby zaczynają gre od drugiej rundy i CSKA Sofia zaczyna odrazu w barażach, tak więc jeśli chcemy utrzymać się przed Bułgarią, musimy mieć przynajmniej jeden klub w fazie grupowej. |
Cóż…
Jak to mówi stare polskie przysłowie – „pierwsze cioty za płoty”. Niestety Jagiellonia, której ranking dał w tym roku rozstawienie nie tylko w I rundzie kwalifikacji do LE ale i w II rundzie już jest za płotem. Proponuje zapomnieć o tym co się stało. To już za nami tym bardziej, że na podstawie I rundy nie można nic powiedzieć o szansach na tegoroczny wynik Polski w rankingach. Ciągle mamy w grze 3 kluby. Ciągle więc mamy szanse na 3 kluby w III rundach kwalifikacji czyli tyle ile miało najlepsze na koniec rozgrywek Państwo w III rundzie kwalifikacji spośród z tych któe zaczynały z 4 klubami Póki co ranking wygląda następująco. http://img543.imageshack.us/img543/9572/50832153.png Zmiane jaka dokonała się w rankingu obrazuje poniższy wykres http://img339.imageshack.us/img339/1743/77709651.png Jak widać : Miejsca 19 i 20 stały się Polsce bardziej odległe Ponieważ dwa kraje jeszcze nie zaczęły udziału w rozgrywkach więc Polska już grająca 0,250 w stosunku do nich odrobiła i stąd tez zmniejszenie dystansu do miejsc 21 i 22. Pozostałe kraje przed rozpoczęciem rozgrywek zajmujące miejsca 24-28 zmniejszyły dystans do Polski przy czym jeden z nich na tyle skutecznie to robił, że wręcz Polske przegonił. Polska ciągle ma szanse na dobry wynik w tegorocznych rozgrywkach. To co warunkuje osiągnięcie dobrego wyniku to awans do grupy. W zeszłym roku WSZYSTKIE PAŃSTWA KTÓRE ZAJĘŁY MIEJSCA POWYŻEJ 25 W RANKINGU MIAŁY CO NAJMNIEJ 1 KLUB W GRUPIE. O rankingu klubowym póki co pisać nie będę choć to dla każdego klubu najważniejszy ranking. Po prostu 0,250 pkt zdobyte w I rundzie dało Wiśle 0,050. I jeszcze jedno. Ile Polska zdobedzie w rundach kwalifikacyjnych i dokąd dojdą polskie kluby o ile wygrywać będą w dwumeczach te rozstawione ? http://img851.imageshack.us/img851/7360/69159116.png Zgodnie z zasadą rozstawiony wygrywa nierozstawiony przegrywa w kwalifikacjach zdobędziemy w kwalifikacjach 1,250 pkt. Państwo, które w zeszłym sezonie zdobyło by 1,250 pkt osiągnęłoby 39 wynik... Oczywiście zdobywając jedynie 1,250 spadniemy na 28 miejsce. Oby polskie kluby, które będą nierozstawiane miały szczęście w losowaniu. Bez tego szczęścia po prostu pewne będzie ich wyeliminowanie przez jakieś Atletico Madryt albo inne Fuhlam |
Cytat:
|
Cytat:
3 zwycięstwa w meczach eliminacyjnych pozwolą nam dobić do poziomu ok 10 pkt . Po fazie grupowej sądzę że będziemy mieli spokojnie ok 14 punktów i przynajmniej pewne rozstawienie w przyszłości w III rundzie el LM i LE ( a może i w IV LE ) . Trzeba ciułac punkty i cieszyc się z każdego zwycięstwa , nawet najskomniejszego . |
Jak dla mnie to przeciwników podzieliłbym na 3 grupy: Trudni - Slovan, Victoria, Genk, Litex,
Średni Malmoe, Helsinki, Zestafoni (z racji tego, że Gruzini) i słabsi - Ekranas, Shamrock/Flora Tallin, Maribor. Każdy z rywali z 1 i 2 grupy prezentuje poziom wyższy niż Skonto Ryga, natomiast drużyny z 3 grupy to mniej więcej właśnie zespołu Skonto (wg mojej oceny). Najlepsze losowanie Wisły byłoby gdybyśmy wylosowali zespół z 3 grupy - Ekranas, Shamrock, Maribor a do tego, aby: APOEL zagrał z Genk, Rosenborg z Victorią Pilzno, BATE ze Slovanem, a Dinamo Zagrzeb z Litexem. Wówczas przy korzystnych rezultatach stałby się cud niesamowity - Wisła rozstawiona w 4 rundzie eliminacji LM - czyli nie trafiamy na Rangersów czy Kopenhagę. Na szczęście marzenia nie bolą bo miałbym dzisiaj niesamowity ból głowy. Do rankingu krajowego mamy "już" 0,5 pkt za ten sezon. Jeśli żadna z pozostałych drużyn nie zakwalifikuje się do fazy grupowej - to mamy sezon po bandzie. Cytat:
Ciułać zaczynamy w FAZIE GRUPOWEJ a nie w eliminacjach.... pozdrawiam |
Sytuacja punktowa po zwycięstwie Śląska:
Polska 14,041 Wisła 6,808 (tym razem obilczam z uwzględnieniem punktu pocieszenia) Jestem zadowolony, gdyż już po 3 meczach eliminacyjnych mamy 0,750. Teraz wystarczy, że Wisła wygra, Śląsk mam nadzieje, że awansuje, może remisując i będziemy mieli już zdobyty punkt. Szkoda Jagi, bo być może po 2 rundach eliminacyjnych odrobilibyśmy około połowy tego co tracimy w tym sezonie. |
Kazachstan punktuje aż miło ...
Niestety ale zdobyliśmy narazie jedynie 0,75 ptk - to 30 wynik w Rankingu. Według załozen Witka (rozstawiony wygrywa) powinniśmy mieć 1,000 ptk więc strata nie jest taka duża. Narazie nie ma o czym pisać - Wisły świętym obowiązkiem jest wygrać z Skonto w Krakowie, i miejmy nadzieje Śląsk nie zagra gorzej w Szkocji. Będziemy mieli 1-1,250 ptk. Plan minimum ocenaim na 2 razy tyle czyli 2,5 ptk. |
Cytat:
Zainspirowało mnie to zdanie… Kiedy wpisywałem wyniki do swojego arkusza excellowego ze zdumieniem obserwowałem wyniki Węgier. Im to dopiero urosło ! Ugrali już 1,500. Jak na kraj zajmujący 29 miejsce w rankingu to wynik naprawdę niezły. Gdy jednak popatrzyłem na ich wyniki osiągane w ciągu 5 ostatnich lat to okazało się, że ta pozycja w rankingu jest efektem krytycznie słabych wyników 4 i 5 lat temu. Natomiast od 3 lat Węgry osiągają wyniki prawie takie same jak Polska. Gdy podziwiałem ten węgierski wyczyn jeszcze jedno rzuciło mi się w oczy. Węgrzy rozegrali 8 meczów dysponując 4 klubami. W tych 8 meczach zdobyli 6 punktów na 8 możliwych co daje 75% skuteczności w zdobywaniu punktów. 75 % skuteczności ma także… Polska, której kluby rozegrały póki co 4 mecze i w tych meczach zdobyły 3 punkty. Czemu o tym pisze ? Ano dlatego, że choć Polska i Węgry mają dokładnie taką samą skuteczność w zdobywaniu punktów to jednak Węgrzy mają tych punktów dokładnie dwa razy więcej… Idąc dalej za zdaniem Angmira… Kiedy już miałem wszystkie wyniki wpisane do arkusza porównałem sobie dystans Polski do innych miejsc przed rozpoczęciem rozgrywek i obecny dystans. http://img23.imageshack.us/img23/8015/dystans.png Po pierwszym rzucie oka pomyślałem, że nie jest źle ! Co prawda spadliśmy na 24 miejsce ale różnica jest minimalna, dystans Polski do wszystkich krajów, z wyższych miejsc się zmniejszył i tu nastąpił mały szok… za wyjątkiem miejsca 19 do którego dystans uległ zwiększeniu o 0,342. Skąd ten wzrost ? Ano za sprawą Chorwacji która równie miło punktuje. Kluby chorwackie zdobyły 1,250 i miały 90 % skuteczności w zdobywaniu punktów ! W ten oto sposób doszliśmy do kolejnej wariacji na temat „kraj ładnie punktuje”. W tej części polecam Wam zestawienie gdzie „ładnie” znaczy „skutecznie”. http://img718.imageshack.us/img718/5214/skutecznosc.png Wybrałem 6 najskuteczniejszych Państw. Niestety wniosek z tego nie jest wesoły. Otóż wszystkie 4 Państwa (spośrów 6), które mają 100% skuteczności to kraje, które są przed Polską, kolejny kraj w tym zestawieniu to wspomniana już Chorwacja, która co prawda nie ma 100% ale 90% to i tak więcej niż 75% które osiągnęła Polska. Chorwacja także jest wyżej od Polski. 6 w tym zestawieniu ze skutecznościa 81,6 jest Norwegia – kraj, którego oddech Polska czuje na swoich plecach. Podsumowując. 5 krajów, które są przed Polską trudno będzie dogonić skoro skuteczniej zdobywają punkty. Także trudno będzie opierać się Norwegii skoro i Ona skuteczniej niż Polska ciuła punkty do rankingu. Wracając jeszcze na chwile do Chorwacji i 19 miejsca. Kilka postów wyżej napisałem, że 19 miejsce jest najwyższym realnym w tym sezonie. Obecny dystans do tego miejsca zwiększył się i wynosi 2,208. Oczywiście póki co za nami dopiero pierwsze mecze II rund niemniej jednak zmieniam kolor Chorwacji na „żółty” z „czerwonego” bo szanse na to miejsce moim zdaniem spadły. Spadek szans na zajęcie 19 miejsca nie jest problemem skoro skutkuje takim samym startem dla polskich klubówjak miejsce 21… Na koniec dla formalności ranking http://img52.imageshack.us/img52/6045/rankingp.png |
Cytat:
Pary III rundy: (zakladam, ze w II rundzie awansuja faworyci czyli ci z wyzszym rankingiem) Maccabi - Maribor Helsinki - Dinamo Z. APOEL - Slovan Kopenhaga - Shamrock Genk - Partizan Rosenborg - Victoria Plzno Ekranas - BATE Rangers - Malmo Na czarno kluby z wyzszym rankingiem niz Wisla wiec 4 z 8 tych klubow musi odpasc przed IV runda by Wisla byla w niej rozstawiona. Realnie patrzac mozna liczyc na odpadniecie APOEL-u, Partizana, Rosenborga. Cala ta trojka ma trudnych rywali wiec tu sa szanse. Brakuje jednak jeszcze jednego zespolu...Rangers, Kopenhaga, Dinamo i BATE to raczej pewniaki. Chyba tylko w parze Maccabi - Maribor jest jakas nadzieja na tego "czwartego".. |
Jest niestety mały szczegół - wszystkie drużyny do okołą nas mają na razie full ekip, a my już straciliśmy Jage, która zdobyła tylko 1p, zamiast przypuszczalny ( wg niektorych ) 4,5 ( 2 zwyciestwa w 1 i 2 rundzie i remis w 3 rundzie ).
Co prawda obecnie mamy 0,75 p na możliwy 1 pt, czyli calkiem niezle, jednak mamy już tylko 3 zespoły. Uważam, że sukcesem będą 2p w rankingu krajowym w tym roku, biorąc po uwage gre Wisły ze Skonto, Legii w sparingach. O dziwo Śląsk ładnie zagrał jednak gra z Dundee, które u siebie jest na prawdę b.dobre. |
hahaha
obawiam się że ranking Wisły nigdy nie przekroczy 20 TYSIĘCY!!! hahahah (przepraszam za offtopic, cała strona chyba do kasacji)
A tak bardziej konstruktywnie to; 1. szanse na rozstawienie w 4. rundzie są tak niskie, samo rozstawienie tak niewiele daje, a pewność że w niej zagramy jest żadna więc nie ma co wróżyć z fusów bo tro nie ma nic wspólnego ze STATYSTYKĄ 2. Wisła MUSI w tym sezonie awansować przynajmniej do FG LE bo inaczej nie będzie żadnej różnicy czy występowała w pucharach w tym sezonie czy nie... (jeśli chodzi o rozstawienia) Startując w el. celem zawsze jest awans inaczej to nie ma sensu, a niestety obecna Wisła to jeszcze nie jest drużyna na poziomie FG LM i żeby tam awansować potrzebowałaby kupę szczęścia... 3. Oczywistością jest, że lepiej podnosić pkt. z boiska w FG LE niż dostać bonus za FG LM i dostać w sześciu meczach baty... (chyba że się komuś nie chce) Bo Wisła to nie drużyna, która się może ogrywać w LM przegrywając mecz za meczem. Wisłą MUSI nabijać pkt. OD ZARAZ... Podsumowując realnym celem jest: -wygrana ze Skonto w rewanżu i 0,25 do krajowego - przejście Litexu w 3. rundzie (ta drużyna jest słabsza niż potencjalni rywale w 4. r. el. LE) i min. 0,25 do krajowego - nie licząc na żadne pkt. odpadamy i trafiamy do FG LE Żeby w przyszłym roku móc liczyć (bez pewności) na rozstawienie w 3.r.el. LM trzeba dociułać do min. 15 pkt. ;/ czyli podwoić ranking.... wiąże się to z tendencją wzrostową współczynników klubowych w okresie przejściowym na nowy system i stosunkowo niskimi współczynnikami mistrzów w tym sezonie... I tak 7 zespołów najwyżej rozstawionych w 3rundzie ma już ponad 15 pkt. Ósmy APOEL po tym sezonie dobije przynajmniej do tej granicy... Ponadto mistrzem Bułgarii, Belgii, Czech czy Słowacji (lub po zmianach w rankingu krajowym ich odpowiedników) może zostać w przyszłym sezonie drużyna ze zdecydowanie wyższym współczynnikiem... W sumie jest minimum 12 mistrzów oprócz MP, którzy będą pretendowali do rozstawienia w 3.r.el. LM w przyszłym sezonie... Oczywiście można liczyć na wpadki w ligach i eliminacjach ale mimo to 15 pkt nie daje pewności rozstawienia... jak dla mnie to minimum dla rozstawienia za rok w tej rundzie. |
Sytuacja po wyeliminowaniu Skonto:
Polska 14,291 (15,916) Wisła 7,358 (10,183) Nie licząc 20% bonusu z punktów federacji Wisła otrzymała 0,5 pkt, gdyż w najgorszym wypadku odpadniemy w 4 rundzie el.LE za co jest 1,5 pkt bonusu, a nie 1 pkt jak w przypadku odpadnięcia w 2 rundzie el.LM. Wyeliminowanie Litexu da nam kolejne 0,5 pkt, gdyż w najgorszym wypadku wystąpimy w fazie grupowej LE za co jest minimum 2 pkt. |
Wiec tak, w tym sezonie na dzien dzisiejszy zdobylismy 1 pkt do krajowego. Zakladajac, ze
Slask pokona znowu dundee , wygra i zremisuje w 3 rundzie , przegrywajac i remisujac w 4 - 0,750 pkt wbite przez Slask Legia - wygra i zremisuje w 3 rundzie, 2x przegrywajac w 4 - 0,375 pkt zdobytych przez Legir Wisla - zremisuje , po czym na R22 wygra z Litexem, zremisje i przegra w 4 -0,500+ 0,500 juz zdobyte Jaga ugrala 0,250 do pkt krajowego. Razem mamy 2,350 + pkt za faze grupowa LE i pkt pocieszenia za odpadniecie w 4 rundach, czym przebijemy wynik, ktory stracilismy nz rzecz startu tego sezonu. W samych eliminacjach |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl