Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Gdybym był trenerem...system gry/pierwsza jedenastka (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7893)

WiślakMyślenice 06.02.2011 18:45

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
O to chodziło Antystenes?

Antystenes 06.02.2011 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1047887)
O to chodziło Antystenes?

Dzięki, dobra robota:-)

Mistel 06.02.2011 20:02

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
Moja propozycja. Sobolewski jako typowo defensywny pomocnik, wspierany w destrukcji przez Wilka. Wilka dodatkowo pomaga rozgrywać piłkę. Głownym rozgrywającym jest Melikson, który w zależności od potrzeby, pełni rolę drugiego napastnika, lub schodzi na skrzydła, wymieniając się pozycjami z Siwakovem lub Kirmem.

gianbuffon 06.02.2011 21:37

Widzę, ze ferie w pełni hehe

Ale też się zabawie :P
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Kris Dee 06.02.2011 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1047980)
Widzę, ze ferie w pełni hehe

Po czym wnosisz?

marian3a 07.02.2011 01:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1047980)
Widzę, ze ferie w pełni hehe
[/img]

też jestem zdziwiony. Bo ferie są takie zajebiste :D :D:D no cuż latka lecą a pracować trzeba ehhh heheheheehe

gianbuffon 07.02.2011 02:10

E tam, przecież się śmieje :)
Chodzi mi o to, że są ferie i ludzie mają ciekawe rozkminy na forum heh
Najpierw zabawa w menedżerów, teraz w taktyków :P

Kris Dee 07.02.2011 07:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1048094)
E tam, przecież się śmieje :)
Chodzi mi o to, że są ferie i ludzie mają ciekawe rozkminy na forum heh
Najpierw zabawa w menedżerów, teraz w taktyków :P

Na "ciekawe rozkminy" są lepsze sposoby(:piwko: ) od czekania cały rok na ferie.

mitmichael 07.02.2011 08:44

Jestem zdania - dac szanse Filipowi. Chłopak młody, potrenowac z nim wiecej i przygotowywac do roli pierwszego bramkarza. Wieksza uwage na kolejnym zgrupowaniu zwrocic na jego osobe i jazda. Popatrzmy chociazby na Legie - kupili 2 nowych bramkarzy a podobno bedzie Skorza stawial na Skabe, ktory jak gral to sie dobrze prezentowal - moze lepiej zrobic tak samo u nas niz kupowac kolejnego Jovanicia, ktory w bramce sie nie sprawdzi. Takie jest moje zdanie a zespoł w rundzie rewanzowej ustawiłbym własnie tak (Melikson mi akurat pasuje w takiej roli jak przedstawiłem ponizej:


http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

konrad123 07.02.2011 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1048115)
Jestem zdania - dac szanse Filipowi. Chłopak młody, potrenowac z nim wiecej i przygotowywac do roli pierwszego bramkarza. Wieksza uwage na kolejnym zgrupowaniu zwrocic na jego osobe i jazda. Popatrzmy chociazby na Legie - kupili 2 nowych bramkarzy a podobno bedzie Skorza stawial na Skabe, ktory jak gral to sie dobrze prezentowal - moze lepiej zrobic tak samo u nas niz kupowac kolejnego Jovanicia, ktory w bramce sie nie sprawdzi. Takie jest moje zdanie a zespoł w rundzie rewanzowej ustawiłbym własnie tak (Melikson mi akurat pasuje w takiej roli jak przedstawiłem ponizej:


http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Według mnie ten skład dobry, tylko że Maaskant o tym nie wie :P
Chyba, że Rios by się nie spisywał to za niego Żurawski. Ewentualnie Małecki, tylko trochę niżej, żeby był taki podwieszony pod napastnika. Potem na prawo Melikson a na pozycje Meliksona Garguła lub Sivakov

tofik 07.02.2011 10:18

Ehe i jeden stary Sobol sam lata po całym boisku jak kurczak bo reszta nie umie i nie lubi grać w defensywie :)
Z takimi bokami obrony trzeba zagrac bardziej konserwatywnie.

Lysy 07.02.2011 10:49

@mitmichael

W tym okładzie nasza prawa strona praktycznie nie istnieje, i napastnicy mogliby zapomnieć o jakichkolwiek podaniach.

skeba 07.02.2011 12:35

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Uzasadnienie:
Obrona: Na Polską ligę wystarczy 3 stoperów - chyba, że gramy wyjazdy z Legią, czy Lechem - wtedy można zmienić ustawienie. Chavez i Jaliens to dla mnie pewniaki na obronę. Brakuje tego trzeciego, który by stworzył z nimi duet nie do przejścia. Z braku laku może stać tam Bunoza. Może chłopak ogarnie isę przy Holendrze
Defensywni Pomocnicy: Wilk i Sobolewski to jak na polskie warunki - miód, cud i orzeszki. Doświadczenie z przebojowością. Wspieraliby oni obronę, od czasu do czasu Wilk mógłby wzmocnić ofensywę. Zawsze można Wilka wzmocnić Białorusinem, jeśli okaże się wzmocnieniem.
Pomoc: Tutaj na lewej stronie widziałbym Paljica albo Boukhariego, gdyby ten był w formie. Po prawej - ofensywny Małecki, tej pozycji nie trzeba argumentować.
Ofensywni Pomocnicy - Oni by wspomagali Genkova. Myślę, że Kirm z Meliksonem byliby idealną parą. Kirm - wiadome na co go stać, Melikson jest niewiadomą. Zawsze można wstawić tam Małego za Kirma, którego przesuwamy na lewą pomoc, wtedy na prawą powędrowałby Cikos.
Atak: Wielkiego wyboru nie mamy, tutaj można lawirować pomiędzy Genkovem, Riosem, a Zurawskim.

Oczywiście to jest zabawa i moja fantazja :) Nie uważam się za trenera, ale to byłaby moja wizja dzisiejszej Wisełki

zajacek 07.02.2011 14:17

Ferie feriami - ja uważam, że temat ciekawy.
1. Wejście bocznego obrońcy z obiegiem to już elementarz i grają to wszyscy. Asekuracja przy pozycyjnym jest na 4 (trzej obrońcy jeden pomocnik albo dwóch obrońców dwóch pomocników), czasem nawet na 3 zawodników. Przecież połowa naszej siermiężnej ligi tak gra, a Wy tu się zastanawiacie czy w ogóle
2. Ciekawszą ideą - a sądząc po sparingach będzie to próbowane w Wiśle jest wejście stopera do ataku - wejście niekoniecznie czołowo, ale kanałem zrobionym przez skrzydłowego (Chelsea np)
3. Generalnie przypuszczam, że w zamiarach Maaskanta mamy grać ruchliwe 4-3-3 z dużą wymiennością pozycji i otwieraniem skrzydła przez różnych (wymiennie) zawodników. Tutaj główną rolę grać u nas będzie niekoniecznie indywidualne wyszkolenie, ale przygotowanie fizyczne i zgranie. Sądząc po wyglądzie naszych graczy w sparingach - na treningach dostali bardzo do pieca i może coś z tego będzie. Ale też rozumiem pesymistów obawiających się próby robienia drugiej Barcy czy Arsenalu z naszych piłkarzy...
4 Słabość naszych bocznych obrońców jest w konteście 4-3-3 nad wyraz widoczna.
5. Gra na trzech stoperów to sajens fikszyn - bo wtedy bardzo optymistycznie nazywa się bocznych obrońców pomocnikami a i tak jest to 5-4-1 albo dokładniej 5-3-1-1 (de facto tak grają często przeciwko nam w lidze, choć składy podawane są standardowo 4-4-2 albo 4-1-4-1)
6. Wielu umknęło może uwadze, że polska liga w sensie jakości gry jest chyba słabsza, niż kilka-kilkanaście lat temu, ale przygotowanie taktyczne zespołów jest dużo lepsze. Dotyczy to szczególnie gry obronnej - tu naprawdę widać postęp

arti 07.02.2011 14:34

To w sporym stopniu wróżenie z fusów bo wszyscy nowi są niewiadomą.
4-4-2.
Bramkarz (oby lepszy od MJ) - Cikos, Chavez, Jaliens, Pajlic (albo ktoś lepszy) - ???(Melikson?),Sobolewski, Melikson (Shivakov?), Kirm - Małecki, Genkov.
Jesli Melikson jest taki dobry na środku to przydałby się prawoskrzydłowy bo Małego bardziej widzę w ataku (klepa, możliwość strzału, gra w tłoku - faul itp.)
Poza środkiem pomocy i środkiem obrony (choć tu z jakością tak sobie) krótka kołdra...

Shifty Powers 07.02.2011 16:42

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

To takie moje ustawienie;) Pajic hasa po lewej stronie i jest asekurowany przez Sobola, Cikos raczej zachowawczo, a w przodu wymienność pozycji pomiędzy Kirmem, Mały i Meliksonem

emailowiec 07.02.2011 16:55

Pajic, Jansen!? Proponuję naukę nazwisk piłkarzy drużyny, której kibicujesz ;)

adikos1906 07.02.2011 16:57

Nie to żebym się czepiał ale żadnego nowego obrońcy w ciągu tygodnia nie sprowadziliśmy więc niewiem skąd na obronie "JANSEN" ? To jakiś joker w talii Maaskanta ?

Kris Dee 07.02.2011 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zajacek (Post 1048276)
Gra na trzech stoperów to sajens fikszyn - bo wtedy bardzo optymistycznie nazywa się bocznych obrońców pomocnikami a i tak jest to 5-4-1 albo dokładniej 5-3-1-1.

Chile gra bardzo fascynującą taktyką 3-3-1-3 i jest to naprawdę ciekawy system. Jednak podstawowy warunek to wybieganie bo trzeba grać presingiem na połowie rywala i w miarę zwrotni obrońcy.
http://img718.imageshack.us/img718/9696/chilek.jpg

u nas wyglądałoby to tak:
http://img828.imageshack.us/img828/4021/37446957.jpg

Zawsze można też szybko przejść na 4-3-3 tak jak to ma w zwyczaju trener Marcelo Bielsa. Wprowadzamy dodatkowego środkowego pomocnika za jednego ze stoperów a Paljic z Cikosem grają typowych bocznych obrońców czyli "full-backs" zamiast "wing-backs"

http://img97.imageshack.us/img97/8273/80545365.jpg

Pozdro :-)

szprotson 07.02.2011 17:50

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

I zaraz krzyki,a gdzie Małecki,a gdzie Małecki.A wolfy wie,ze u mnie grzeje ławeczke;]

kokrys 07.02.2011 18:13

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Moja wizja, z agresywnie i wysoko grającymi bocznymi obrońcami, którzy przy możliwie każdym ataku dublują pozycję skrzydłowego który wtedy schodzi lekko do środka. Takie ustawienie przyszło mi do głowy i sprawdzało się w FM'ie. Jak byłoby w rzeczywistości, tego nie wie nikt.
Za Małego ewentualnie Rios. Genkov twardo na szpicy bo to jedyny napastnik który podobno umie grać i ma więcej niż metr trzydzieści.

W tej taktyce dobrze sprawdza się zagranie przy wyprowadzaniu ataku pozycyjnego albo normalnym wyprowadzaniu piłki z własnej połowy gdy ze środka idzie piłka na skrzydło, skrzydłowy cofa piłkę na 20-25 metr i z tamtąd wrzutka w pole karne.

Jachu018 07.02.2011 18:29

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Moim zdaniem taka formacja by się sprawdzała. Lewą stronę w obronie wspomaga Kirm i Siwakov. Prawą Melikson i Małecki z większą asekuracją Sobola (bo są moim zdaniem bardziej ofensywni). Bramkarze tacy oczywiście przy założeniu, że Pareiko do nas trafi. Moim zdaniem Kurto brakuje ogrania.

bridgeburner 07.02.2011 19:12

Nie lubie takich zabaw ale skoro jest juz temat:
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Titto 14.02.2011 16:31

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
albo
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

riv 14.07.2011 20:38

Postanowiłem odświeżyć ten temat bo patrząc na naszą obecną kadrę zauważyłem, że mamy dobre warunki do gry ofensywnym 3-5-2:

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

FAZA ATAKU:

Tu mamy 6 graczy atakujących: Nunez (na środku, bo tak go widzi Maaskant), Meleks, Mały, Illiev, Boguś i Genkov (Nuneza lub Boguskiego można zastąpić Gargułą lub Jirsakiem w razie gdyby któryś spisywał się poniżej oczekiwań. W przypadku zastąpienia Bogusia Meliksona przesuwamy do przodu). Daje nam to o wiele większe możliwości niż nasza zwykła czwórka atakujących - skrzydłowi, Meleks, Genkov.
Nie ma boków obrony, więc gdy akcja idzie skrzydłem zadania ofensywne bocznego obrońcy może przejąć jeden ze środkowych pomocników (Melikson ma nawyk zbiegania na skrzydło a Nunez to nominalny skrzydłowy). W tym momencie mamy 3 zawodników w polu karnym, 2 na skrzydle, którym idzie akcja i przeciwległego skrzydłowego zamykającego akcje z drugiej strony czy też przejmującego niedokładne dośrodkowania.
Jeżeli akcja idzie środkiem, jest trzech zawodników - Melikson, Nunez, Boguski którzy w teorii powinni być więcej niż wystarczający aby rozklepać obronę przeciwnika w lidze. Nie zapominajmy też o wspomagających skrzydłowych.
Sobol (Wilk) jest w ataku mało użyteczny więc zostaje w środku pola i przejmuje piłki wybite przez przeciwnika/gwarantuje opcje podania do tyłu i nie pozwala zakończyć się atakowi.
Jeżeli nadziejemy się na kontrę trzech obrońców gwarantuje w przeważającej większości przypadków przewagę liczebną nad przeciwnikiem (biorąc pod uwagę mizerie naszej obrony taka przewaga może okazać się zbawienna - zawsze jest ktoś do asekuracji). Jovanović i Jaliens umieją grać jako boczni obrońcy więc w teorii można na nich liczyć, że zablokują dośrodkowanie jeżeli kontra pójdzie skrzydłem. Jeśli im się nie uda zawsze mamy dwóch pozostałych środkowych do wybicia piłki z naszego pola karnego.

FAZA OBRONY
Czyli gdy przeciwnik wyprowadza atak pozycyjny.

Trzeba wzmocnić defensywę? Sobol cofa się do obrony i gra jako stoper w parze z Chavezem (o ile pamięć mnie nie myli raz na ruski rok Sobol grał w obronie i nie wychodziło mu to tak źle) a Jaliens z Jovanoviciem schodzą na boki (błędy obu panów nie są tak brzemienne w skutki niż gdyby grali na środku).
Do obrony cofają się wszyscy poza Meliksonem i Genkowem/Boguskim/Illiewem (w zależności który szybszy) i w razie czego wyprowadzają dwójkową kontrę.

murray 14.07.2011 20:46

3-5-2 to dobra formacja do gry przeciwko zespołowi grającemu na dwóch napastników. Wtedy jednak boczni pomocnicy muszą harować na całej długości boiska. Wygrywamy wtedy wzmocnieniem w środku pola, dwójka stoperów kryje napastników, a libero czyści co wleci w pole karne.
W Twoim wariancie, gdy Sobolewski cofa się do linii obrony, może zabraknąć miejsca pomiędzy obroną, a pomocą. Tam wtedy mogą wchodzić akcje rywala. W dodatku sporo zespołów gra w tym momencie na jednego napastnika, a dynamika gry opiera się na bokach. Często gęsto może dochodzić do sytuacji, że w środku mamy nagromadzenie obrońców, a po bokach wielkie pustki, niczym w domie Jana Kochanowskiego.
Obecne 4-2-3-1 oferuje dużą elastyczność i skuteczność, jednak piłkarze muszą być odpowiedzialni i lwią część pracy wykonywać poprzez grę bez piłki.
Zanim zaczniemy żonglować ustawieniem, co przy długim sezonie i możliwej grze na wielu frontach może okazać się zbawienne, trzeba w zawodnikach wyrobić nawyki gry asekuracyjnej i zrozumienia na boisku. Bez tego wszelkie zmiany na polu taktycznym mogą pogłębić braki.

WhiteStarDvisionTheBest 14.07.2011 21:07

taa...gra w tych czasach trójką obronców..;) dobre sobie..fajnie to sie wszystko czyta ze Sobol ma wrócić ze to tamo..;) każdy zespół z dobrymi skrzydłowymi przy 3 obrońców robi co chce :) Nikt juz nie gra 3 w obronie,chyba coś w tym jest. Jedyne co bym mógł sugerować to zmiana gry dwoma def. pomocnikami na gre z jednym defensywnym[Wilk lub Sobolewski] I z jednym ofensywnym[Garguła]

Kris Dee 14.07.2011 22:22

Faktycznie 3-5-2 to już historia.
Czy nam się to podoba czy nie, będziemy grać różnymi wersjami 4-3-3.
Końcówka sezonu i mecz ze Skonto to właściwie 4-2-3-1 (chyba optymalne dla nas)

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Jest jeszcze Nunez ale nie mam pojęcia jak on gra i na jakiej pozycji widzi go Maskant.

riv 15.07.2011 00:42

Jasne, zgadzam się, że nie ma ucieczki od 4-3-3 tylko trzeba mieć graczy do tej formacji! A my:
a) Nie mamy bocznych obrońców na odpowiednim poziomie, a przecież to podstawa ataku pozycyjnego w 4-3-3
b) Mamy zbyt mało opcji w ataku. Patrząc na większość meczów w zeszłym sezonie + sparingi + Skonto aż się prosi o wystawienie dodatkowego napastnika. Zwykle gramy czwórką z przodu (Genkov, skrzydłowi, Melikson) a SZEŚCIU GRACZY zostaje z tyłu, gdy powinno zostawać maksymalnie trzech. Nawet komentatorzy zauważają, że cztery osoby z przodu nie gwarantują odpowiedniej siły przebicia w ataku pozycyjnym. Sobol jest bezużyteczny we wszystkim innym oprócz destrukcji, Wilk także woli zostawać w środku pola i podłącza się do ataku raz na ruski rok. Jedynym obrońcą który spełniał swoje zadania ofensywne w zeszłym sezonie był Cikosz, który za to popełniał błędy w defensywie, Diaz jakiego znamy też wybitnym defensorem nie jest, Paljić, przy całej mojej sympatii dla tego zawodnika to DNO, jedynie Lamey może się sprawdzić defensywnie, ale on za to patrząc na mecze ze Skonto i z Rapidem + jakiś mecz Leicesteru nie lubi wypuszczać się do przodu.

Zaproponowałem cały ten bajzel ze zmianą formacji bo po prostu uważam, że w tym sezonie nie uzyskamy fartem tylu punktów co w poprzednim i albo stanie się cud i okaże się, że nasi boczni obrońcy będą mieli sezon konia a Wilk nagle zacznie robić co innego niż tylko przerywać akcje i podawać do najbliższego to możemy mieć spory problem z obrona mistrzostwa a co dopiero z kwalifikacją do pucharów.

@UP Nuneza Maaskant widzi 'na lewej stronie środka pomocy' tak przynajmniej mówił w wywiadzie.

Kris Dee 15.07.2011 02:06

Nie poprawisz gry zespołu wystawiając na siłę 6 mega ofensywnych zawodników.
Już widzę te mecze przegrane 2-5 po 5 kontrach przeciwnika albo tak jak mielismy ostatnio za Henia, 4-4-2 z jednym defensywnym pomocnikiem i 3 stracone bramki w 7 minut z Karabachem.
Na Łotwie słabo to wyglądało(ostanie 20min) bo nie jesteśmy jeszcze w 100% przygotowani.
Wystawienie większej liczby graczy ofensywnych w pierwszym oficjalnym meczu do tego na wyjeździe, mogłoby skończyć się tragicznie.
Skonto Ryga jest w trakcie sezonu i fizycznie wyglądali lepiej niż my. Tak samo jak przed rokiem Azerowie czy jeszcze wcześniej Lewadia.
Dzisiaj oglądałem mecz Śląska z Dundee i drużyna z Wrocławia wyglądała lepiej od nas, ale wcale mnie to nie dziwi ponieważ wiedzieli że już od 2 rundy będą mieli ciężką przeprawę.
Wisła z każdym następnym meczem będzie grać coraz lepiej.

Maskant jedyne co może zmieniać w tym 4-3-3 to
1 defensywny pomocnik i dwóch ofensywnych
albo
1 defensywny, 1 środkowy regulujący tempo gry i Melikson jako mega ofensywny.
Jak dla mnie to możemy grać cały sezon z Wilkiem i Sobolem.

Może mi wytłumaczysz dlaczego Hiszpania wygrała MŚ grając ustawieniem 4-2-3-1
Dlaczego nie grał Fabregas, dlaczego Iniesta był przesunięty na lewą stronę a w środku pomocy grali dwaj defensywni Busquets i Xabi Alonso.
Dlaczego dwóch defensywnych pomocników w pierwszym składzie a lepsi od nich(tyle że ofensywni) na ławce albo na innych nie swoich pozycjach?
Dodatkowo lewy obrońca CAPDEVILA to przeciętny zawodnik.
Po co grał?
Skoro jest słaby jak na poziom Hiszpani to czemu nie grali 3 obroncami? może 3-1-6?

Inny przykład:
Skoro drużyna Wisły kompletnie nie przygotowana z całkowicie przebudowaną linią obrony wychodzi do Azerów w ustawieniu coś jakby 4-1-3-2(ultra ofensywne) gdzię dwaj boczni obrońcy w ogóle nie bronią.
To w takim razie dlaczego 10x lepsza od nas Borussia, najlepsza druzyna z bundesligi wychodzi z dwoma defensywnymi pomocnikami 4-2-3-1?

http://this11.com/boards/1282254629285790.jpg

riv 15.07.2011 10:20

Posługując się Twoim schematem Borussi - nasz problem leży na pozycjach, gdzie grają Schmelzer, Sahin, Kehl i Piszczek.
W Borussi gdy wyprowadzają atak pozycyjny z zadaniami typowo obronnymi zostają środkowi obrońcy i wspomagający ich Kehl. Cała reszta zawodników uczestniczy w rozgrywaniu ataku, Sahin walnął 9 goli w tym sezonie!

U nas natomiast można zauważyć podział na 4 atakujących i 6 broniących. 4-3-3 uważam za doskonałą formacje, ale nie wtedy, gdy boczni obrońcy zostają z tyłu albo jeżeli już się podłączą to ich wrzutki wołają o pomstę do nieba! Wilk także nie wspomaga zawodników ofensywnych (bo od Sobola tego się nie spodziewam) tylko zostaje w środku pola. jeden ze środkowych pomocników nie może być tylko od destrukcji, musi podawać piłkę, wypracowywać sytuacje, rozlicza się go także z asyst (nie powiesz, że Xabi Alonso w drużynie Hiszpanii stał w środku pola jak ten słup soli i jedynie przejmował piłki - po co? Od tego mieli Busquetsa).

xanti1906 15.07.2011 11:14

Dokładnie, mamy ten problem, że ani Wilk ani Sobol nie czują się zbyt dobrze w rozprowadzaniu akcji, nie są na tyle dobrzy technicznie żeby grać takiego cofniętego rozgrywającego. Jestem ciekaw jakby to wyglądało, gdyby Wilka zastąpił Nunez.

Kris Dee 15.07.2011 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1126942)
Dokładnie, mamy ten problem, że ani Wilk ani Sobol nie czują się zbyt dobrze w rozprowadzaniu akcji, nie są na tyle dobrzy technicznie żeby grać takiego cofniętego rozgrywającego.

Ja patrzę na końcówkę zeszłego sezonu i widzę że obecność drugiego defensywnego pomocnika znacząco poprawiła naszą grę defensywną, bez pogorszenia ofensywy.
Melikson w tym systemie ma więcej swobody, gdyż jest całkowicie zwolniony z zadań defensywnych.
Pamiętam mecze w których grał głębiej i długimi momentami był niewidoczny.
Ta jego rola "wolego elektrona" bez przywiązania do pozycji wydaję się być optymalna dla niego i dla drużyny.

kolejka 23
Śląsk 2 - 0 Wisła (1 defensywny pomocnik)

kolejka 24
Wisła 0 - 2 Górnik (1 defensywny pomocnik)

kolejka 25
Lechia 0 - 3 Wisła (2 defensywnych pomocników)
strzały celne Lechii : 0

kolejka 26
Wisła 1 - 0 Lech (2 defensywnych pomocników)
strzały celne Lecha : 2

kolejka 27
Wisła 1 - 0 Cracovia (2 defensywnych pomocników)

Grając z 1DP w dwóch tylko meczach 0 bramek strzelonych, 5 straconych, 0 punktów
Grając z 2DP w trzech najważniejszych spotkaniach sezonu 5 bramek strzelonych, 0 straconych, 9 punktów

Ostanie 3 kolejki były ewidentnie odpuszczone, więc nie ma czego analizować.

art 15.07.2011 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1127260)
Ja patrzę na końcówkę zeszłego sezonu i widzę że obecność drugiego defensywnego pomocnika znacząco poprawiła naszą grę defensywną, bez pogorszenia ofensywy.
Melikson w tym systemie ma więcej swobody, gdyż jest całkowicie zwolniony z zadań defensywnych.
Pamiętam mecze w których grał głębiej i długimi momentami był niewidoczny.
Ta jego rola "wolego elektrona" bez przywiązania do pozycji wydaję się być optymalna dla niego i dla drużyny.

kolejka 23
Śląsk 2 - 0 Wisła (1 defensywny pomocnik)

kolejka 24
Wisła 0 - 2 Górnik (1 defensywny pomocnik)

kolejka 25
Lechia 0 - 3 Wisła (2 defensywnych pomocników)
strzały celne Lechii : 0

kolejka 26
Wisła 1 - 0 Lech (2 defensywnych pomocników)
strzały celne Lecha : 2

kolejka 27
Wisła 1 - 0 Cracovia (2 defensywnych pomocników)

Grając z 1DP w dwóch tylko meczach 0 bramek strzelonych, 5 straconych, 0 punktów
Grając z 2DP w trzech najważniejszych spotkaniach sezonu 5 bramek strzelonych, 0 straconych, 9 punktów

Ostanie 3 kolejki były ewidentnie odpuszczone, więc nie ma czego analizować.

Ale w kolejkach 23,24 graliśmy bez napastnika jeśli dobrze pamiętam, wiec też nie za bardzo można to porównać z pozostałymi trzema meczami. Zresztą mecz meczowi nie równy.

TOMEK 11 15.07.2011 17:18

zajebiście to zgrać i jestem dobrej myśli

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Fiti 15.07.2011 17:32

http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Ja bym wolał coś takiego. Jeden z trójki (Biton, Kirm, Małecki) jest bez formy, to się gra pozostałymi 2.

JrQ- 15.07.2011 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fiti (Post 1127356)
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg

Ja bym wolał coś takiego. Jeden z trójki (Biton, Kirm, Małecki) jest bez formy, to się gra pozostałymi 2.

z takim ustawieniem to byśmy po 5 bramek tracili na mecz...

krzsmi11 15.07.2011 17:53

Błagam, nie porównujmy Xabiego Alonso czy Busqetsa do Sobola czy Wilka! Nie wiem czy to był żart z Twojej strony? System nie gra! Grają ludzie! I tak nawet w teoretycznym ustawieniu z 2 def pomocnikami nic nie stoi na przeszkodzie aby brali oni na siebie odpowiedzialność za kreowanie akcjo ofensywnych lub chociaż podłączania się do przodu. Sobol i Wilk grają na alibi, piłka do najbliższego i nara taka jest ich filozofia. Zero pomysłowości i własnej inwencji w poczynania ofensywne zespołu. Takim zachowaniem naprawdę nie będzie nam łatwiej.

Fiti 15.07.2011 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1127368)
z takim ustawieniem to byśmy po 5 bramek tracili na mecz...

No nie wiem, mnie w meczu ze Skonto aż kuło w oczy tylu gości na połowie podczas kiedy z przodu cokolwiek robił tylko Melikson i może troszeczkę Iliev. Brakowało napastnika który nie dość że sam by wzmocnił przód, to jeszcze "uruchomił by" Genkova, który przez cały mecz 2 razy piłkę dotknął...

Titto 15.07.2011 19:41

Dla mnie takie powinno być optymalne zestawienie Wisły Kraków.
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
Ławka rezerwowych: Jovanić, Paljić, Jovanović, Wilk, Nunez (Jirsak), Kirm, Boguski.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl