Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wiślacki skauting - Czyli Kapka i jego cuda z YouTuba (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7807)

WISŁAZWE 06.01.2011 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 1032747)
Teraz kiedy odchodzi 3 piłkarzy skauci powinni przedatawić listę piłkarzy do ewentualnego sprowadzenia. Ale jak słyszymy,że nasi przedstawiciele mają dopiero oglądać jakiegoś piłkarza (chodzi mi o napadziora z Argentyny) to ręcę opadają. Daleki jestem od jakiegoś wielkiego biadolenia,ale tak się panowie nie działa. Albo są skauci irobią co do nich należy (za co otrzymują w końcu pieniądze) albo ich nie ma u nas. A Wisełce jakaś hybryda - niby skauci są a efektów nie ma,żadnych.


Nasz skauting dział dopiero od nie dawna, rozumiem że w przeciągu miesiąca- dwóch mieli sporządzić listę piłkarzy i polecić zarządowi, sądzę, że dopiero raczkujemy na tym polu w europejskim świecie, więc na efekty trzeba będzie trochę poczekać minimum do lata na jakiekolwiek efekty.

Ja wiem, że najlepiej to jechać na jeden mecz i już po jednym meczu, polecić zawodnika, moim zdaniem trzeba go trochę poobserwować parę spotkań minimum.

Dajmy im czas na pracę.
Taki Real, Arsenal to obserwują zawodników, przez dłuższy okres czasu, w naszym przypadku powinno być podobnie, bo albo zawodnik ma jeden świetny sezon i gaśnie, albo naprawdę ma talent.

Ciekawe co by było, jakbyś sprowadzili zawodnika po jednym świetnym meczu, a u nas by się nie odnalazł - ile by gadania było, że obserwowali go za krótko, że skauci nic nie robią.
A tak to jeżdżą, obserwują i z pewnością coś z tego będzie. Nie od razu Kraków zbudowano.

WISŁAZWE 10.01.2011 10:06

Nasz skaut, tylko nie wiem który obserwował w weekend 2 spotkania Izraelskiej Ligi
Bnei Yehuda Tel Awiw - Hapoel Be'er Szewa 0-0
Maccabi Petach Tikwa - Maccabi Hajfa 1-3

W pierwszym spotkaniu podobno nasz skaut, obserwował Mauro Meliksena a w drugim napastnika gości Gruzina Władimira Dwaliszwiego, strzelca 2 bramek.

Ile w tym prawdy nie wiadomo, bo nazwisko i imię naszego przedstawiciela w tekście nie pada ani razu, więc być może to wymysł gazet.

polska.mysl.szkoleniowa 10.01.2011 23:47

Po co nam sieć scautów, skoro piłkarzy i tak proponują nam menedżerowie?

WioReXXX 11.01.2011 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez polska.mysl.szkoleniowa (Post 1034369)
Po co nam sieć scautów, skoro piłkarzy i tak proponują nam menedżerowie?

Po to żebyśmy chociaż mogli kogoś wysłać, żeby obejrzał tego piłkarza co nam ten menago proponuje. Poza tym nie traktujcie managerów jako wielkiego zła, bo zapewne niejeden dobry gracz tu na Remonta i do innych polskich klubów z rekomendacji managerów trafiali.
Póki co, zatrudniamy tych skautów niewiele i przez krótki okres czasu, więc nie wymagajcie cudów. Sevilla ma ich z kilkanaście albo kilkadziesiąt RAZY więcej, i to nie parę miesięcy ale dobrych zapewne kilkanaście lat. Trochę cierpliwości i wyrozumiałości Panowie. Nie od razu Rzym zbudowano. Na budowę siatki skautów i to praktycznie od zera potrzeba dobrych 2 lat. A to dopiero i tak będzie początek.

Feniks1983 14.01.2011 17:32

Tak akurat wlaczylem Eursport 2 i ogladam mecz Bahrajn-Indie w ramach Pucharu Azji i zastanawiam sie czy ktos z Naszych scoutow wogole interesuje sie tym turniejem. Przypadek Kagawy czy tez wczesniej chocby Koreanczykow pokazuje ze i tam mozna znalesc ciekawych i nie drogich graczy.

GaoFeng 21.01.2011 20:49

Jak wyglada profesjonalny scouting pokazala np. Sparta Praga. Sciagneli 3 lata temu 19 letniego Bony Wilfried z pierwszej ligi Wybrzeza Kosci Sloniowej! Wychowanek ivorskiej "Football Academy Cyril Domoraud" jest dzis jednym z najlepszych napastnikow w Gambrinus Liga i ma w tym sezonie 10 bramek w lidze, i 5 w LE na swoim koncie.

Moim zdaniem, Wisla powina miec na kazdym kontynencie jednego lub dwoch skautow (w Europie oczywiscie wiecej) i powini byc na kazdym "waznym" turnieju, od African Cup of Nations U-17 do najciekawszych meczow azjatyckiej AFC Champions League. W Afryce np. jest kilku akademii pilkarskich na bardzo dobrym poziomie i powini ich tez regularnie obserwowac. Inny przyklad afrykanski jest Jonathan Pitroipa ktory przyszedl z "Planete Champion Wagadugu" do SC Freiburg jak mial dopiero 18 lat.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1025776)
Tak, zawodowy skaut ogląda po 3-4 mecze dziennie. I szuka konkretnego zawodnika na konkretną pozycję, a nie ogląda mecz dla samego oglądania, a nóż ktoś "błyśnie".

Nie prawda! Dobry scout przez caly rok jezdzi na mecze i wlasnie oglada mecz "dla samego ogladania"! Jezeli jakis zawodnik sie wyroznia, zostanie wpisany do bazy danych i jak trener pierwszej druzyny sygnalizuje mu, ze potrzebuje gracza na pozycje X, to on mu proponuje ciekawych zawodnikow na ta pozycje. Przynajmniej tak jest w Anglii i Niemczech.

Jak dopiero musi kogos na konkretna pozycje poszukac, to caly system scountingu zawiodl.

PODpalacz 01.02.2011 12:03

jestem ciekawy czy któryś z naszych skautów przygląda się Copa Sul-Americana U20 - Peru 2011

eto22 01.02.2011 13:01

Kapka ponoć miał Neymara obserwować, ale uznał, że jest za niski i za słaby fizycznie na polską ligę. Ale na ławce rezerwowej Peru wyczaił dobrego bramkarza, którego polecił znajomy agent z Bośni. Testy w przyszłym tygodniu, Jacek Kazimierski wpadnie specjalnie, żeby fachowo ocenić zawodnika.

Teqcontroller 11.02.2011 11:44

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ystko_zmienic/

Jak współpracowało się panu ze skautami w tym gorącym czasie?
Wykonali kawał dobrej roboty. Przez ostatnie kilka miesięcy byli wszędzie, oprócz domu. Teraz mogą na chwilę zwolnić. Normalnie w styczniowym okienku transferowym pozyskuje się zazwyczaj jednego, dwóch piłkarzy. My mamy pięciu nowych graczy, więc to była duża operacja. Rozpoczęła się ona mniej więcej w okolicach września, dlatego nie mieliśmy dużo czasu. Wszyscy pracowali jak szaleni. Nikt nie jest w stanie zrobić tego sam. Wszyscy byli w to zaangażowani, także trenerzy. Uważam, że to ważne, żeby wiedzieli, jacy zawodnicy mają dołączyć do drużyny. Jeśli jest to piłkarz, który na przykład nie pasuje do zespołu, to nie ma sensu, żebyśmy go obserwowali czy zaczęli z nim negocjacje.

Szuka pan już piłkarzy, którzy dołączyliby do Wisły w lecie?
Mam już kilka pomysłów. Zawsze myślę nad przyszłym okresem transferowym, bo trzeba planować swoje działania już kilka miesięcy naprzód.

_ukoL 11.02.2011 13:47

Cytat:

Szuka pan już piłkarzy, którzy dołączyliby do Wisły w lecie?
Mam już kilka pomysłów. Zawsze myślę nad przyszłym okresem transferowym, bo trzeba planować swoje działania już kilka miesięcy naprzód.
Dokładnie, miałem właśnie wkleić te słowa. Cholernie podoba mi się Jego podejście do tej pracy. Wreszcie odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku, a nie testowanie szrotu z kaset video i płyt dvd, jak to już było w zwyczaju tych zagranicznych przygotowań. Dobra robota!

WiślakMyślenice 10.03.2011 16:06

Kuźba był/jest na małopolskim turnieju drużyn halowych.

nicolas 10.03.2011 16:16

ja chce być skałtem, tylko jak to zrobić? : o

ponury 10.03.2011 16:30

Zacznij od toporka...

snyrting 10.03.2011 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nicolas (Post 1062537)
ja chce być skałtem, tylko jak to zrobić? : o

Dużo graj w FM. Olej wykształcenie, poświęć się w 100% tej grze i za kilka lat będą się o Ciebie zabijały najlepsze kluby na świecie.

maciekTSW 10.03.2011 17:30

Przestańcie bo posłucha.. ^^

PODpalacz 26.04.2011 08:56

Skauci Wisły obserwują gracza FK AKADEMIK SOFIA Pietera Mbemba 22l środkowy obrońca

rafalek 26.04.2011 09:42

W kontekście tej rundy, minione okienko transferowe, a co za tym idzie - pracę naszych skautów, można ocenić jako najlepszę w ostatnich 5 latach. Oznacza to, ze skoro już w I etapie swojej pracy mamy takie efekty, to możemy chyba myśleć optymistycznie patrząc na przyszłość naszego klubu. Teraz tylko trzeba to potwierdzić letnim okienkiem i bić się o puchary!

Feniks1983 26.04.2011 09:56

Jedna jaskółka wiosny nie czyni (czytaj okno zimowe), ale faktycznie można mieć umiarkowane nadzieje na kolejne dobre transfery.

GaoFeng 29.07.2011 15:21

Taka ciekawostka:

LKS E-Scouting

Salamanca 30.07.2011 09:15

http://sport.wp.pl/kat,32282,title,C...wiadomosc.html

Nawet nie wiedzialem ze Cleber zakonczyl z nami wspolprace jako skaut :/

tarantulaw2 30.07.2011 09:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Salamanca (Post 1136790)
http://sport.wp.pl/kat,32282,title,C...wiadomosc.html

Nawet nie wiedzialem ze Cleber zakonczyl z nami wspolprace jako skaut :/

2 miesiące temu zakończył - poczytaj inne tematy.

Lysy 06.10.2011 20:32

Ciekawe kiedy zobaczymy pierwsze efekty ich pracy....

Fajnie gdyby w każdym województwie był przynajmniej jeden skaut na etacie. Zatrudnienie i opłacenie 16 kompetentnych ludzi którzy mieliby zapisany w kontrakcie obowiązek jeżdżenia i obserwowania przynajmniej 3 spotkań w tygodniu oraz sporządzenia odpowiedniego zestawienia po zakończeniu sezonu, gdzie KAŻDY klub od ligi regionalnej czy jak to się tam teraz zwie w górę byłby podsumowany , wraz z adnotacją o wyróżniających się zawodnikach. Zakładając, że każdy miałby płacone po 5tyś zł i tak by taniej wyniosło klub, niż pensja jednego z naszych holenderskich obrońców :) Dodatkowe 5-10% od późniejszego transferu zawodnika z Wisły zmotywowałoby sautów do lepszej (bardziej wydajnej) pracy.


Może SF, ale coś nie chce mi się wierzyć , że w niższych ligach nie ma talentów na miarę Błaszcza czy Lewandowskiego. Poza budową bazy treningowej, rozwój siatki skautów, prawdziwych skautów , a nie takich na papierze jak "niezatapialny" powinien być priorytetem.

art 06.10.2011 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1174364)
Ciekawe kiedy zobaczymy pierwsze efekty ich pracy....

Fajnie gdyby w każdym województwie był przynajmniej jeden skaut na etacie. Zatrudnienie i opłacenie 16 kompetentnych ludzi którzy mieliby zapisany w kontrakcie obowiązek jeżdżenia i obserwowania przynajmniej 3 spotkań w tygodniu oraz sporządzenia odpowiedniego zestawienia po zakończeniu sezonu, gdzie KAŻDY klub od ligi regionalnej czy jak to się tam teraz zwie w górę byłby podsumowany , wraz z adnotacją o wyróżniających się zawodnikach. Zakładając, że każdy miałby płacone po 5tyś zł i tak by taniej wyniosło klub, niż pensja jednego z naszych holenderskich obrońców :) Dodatkowe 5-10% od późniejszego transferu zawodnika z Wisły zmotywowałoby sautów do lepszej (bardziej wydajnej) pracy.


Może SF, ale coś nie chce mi się wierzyć , że w niższych ligach nie ma talentów na miarę Błaszcza czy Lewandowskiego. Poza budową bazy treningowej, rozwój siatki skautów, prawdziwych skautów , a nie takich na papierze jak "niezatapialny" powinien być priorytetem.

Zgadzam się.

Co do liczby spotkań to pamiętam dokument o skautach Barcelony i Oni oglądają trzy mecze, ale dziennie! (oczywiście niskie Ligi + juniorzy itp.). W sumie dziwne, że z Naszym budżetem w młodych talentach bije Nas Ruch... Widać trzeba tylko chcieć.

Oldpara 06.10.2011 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1174364)
.... mieliby zapisany w kontrakcie obowiązek jeżdżenia i obserwowania przynajmniej 3 spotkań w tygodniu oraz sporządzenia odpowiedniego zestawienia po zakończeniu sezonu, ....... każdy miałby płacone po 5tyś zł............


Och...Nagle zapragnąłem zostać skautem! Tak w sumie to mogę nawet 4 mecze w tygodnu za 4 tys dla dobra Wisły! I obiecuje, że proponowani przeze mnie piłkarze będą tańsi niż np. Jaliens!:>

Ramones 15.12.2011 02:14

ale w polsce skauting nigdy nie bedzie dobry bo nie ma podazu na talenty. wolimy sciagac jaliensow i lameyow niz dac grac czekajow czy brudom...

medyk 13.03.2012 19:26

Teraz ja się pytam jak wygladają osiągnięcia naszego Skautingu? Bo narazie to wygląda jak opłacanie darmozjadów, czy przez tyle czasu nie znaleziono żadnego młodego polskiego piłkarza z potencjałem z niższej ligi? Nie ma kasy na transfery to trzeba szukać niżej za grosze jak kiedyś Kube. Nic się nie dzieje w tej kwestii a potem nagle Legia wyciąga młodych z kapelusza którzy chwile pograją i zaraz jadą dalej w europe.

kacpaw91 13.03.2012 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1230146)
Teraz ja się pytam jak wygladają osiągnięcia naszego Skautingu? Bo narazie to wygląda jak opłacanie darmozjadów, czy przez tyle czasu nie znaleziono żadnego młodego polskiego piłkarza z potencjałem z niższej ligi? Nie ma kasy na transfery to trzeba szukać niżej za grosze jak kiedyś Kube. Nic się nie dzieje w tej kwestii a potem nagle Legia wyciąga młodych z kapelusza którzy chwile pograją i zaraz jadą dalej w europe.

Na ławce siedzi jakiś Rojewski, który w tym okienku do nas trafił. Aż bym zobaczył go przez kilka, czy kilkanaście minut. Do tego kilku trafiło do MESA, ale jakoś nikt dotąd nie trenował z pierwszym zespołem, więc chyba blado to wygląda.

medyk 13.03.2012 19:32

Dawać na boisko Szewczyka to jedyny w którym ja jeszcze pokładam nadzieje.

Marcin_fan 25.06.2013 14:42

Jak to jest z tymi Wiślackimi skautami ? Czytało się że Cleber nie będzie pracował dla Wisły a teraz przywozi z Brazylii jakiś zawodników na testy do nas..

szprotson 25.06.2013 14:49

i gdzie masz problem?

To co czytałes było nt. tego ze Wisła nie podpisze umowy z Cleberem na takich warunkach jak on chciał.

A to że przyjedzie z jakimś zawodnikiem to tylko sie cieszyć. Ja też chciałem przyjechąc ale póki co nie dostałem pozwolenia;/

Marcin_fan 25.06.2013 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1319551)
i gdzie masz problem?

To co czytałes było nt. tego ze Wisła nie podpisze umowy z Cleberem na takich warunkach jak on chciał.

A to że przyjedzie z jakimś zawodnikiem to tylko sie cieszyć. Ja też chciałem przyjechąc ale póki co nie dostałem pozwolenia;/

Ziomek ja nie widze żadnego problemu. Wręcz przeciwnie, ciesze sie bardzo bo wiem że Cleber to profesjonalista w każdym calu i zawodników słabych by Wiśle nie oferował. Chciałem sie tylko dowiedzieć jak wygląda współpraca Wisły z Cleberem bo wiedziałem że w przeszłości nasze drogi sie lekko rozeszły..

comek 25.06.2013 16:14

Myślę, że Cleber powinien być w sztabie trenerskim lub na stałe podpisać umowę o współpracy z Wisłą. Myślę, że byłby dobry skautem nawet na całą Amerykę Południową.

wolfy 25.06.2013 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1319551)
A to że przyjedzie z jakimś zawodnikiem to tylko sie cieszyć. Ja też chciałem przyjechąc ale póki co nie dostałem pozwolenia;/

Będzie chciał prowizję - nasze drogi znów się rozejdą:D
Chyba, ze nam będzie piłkarzy za darmo przywoził.

vote-for-mikey 25.06.2013 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1319564)
Będzie chciał prowizję - nasze drogi znów się rozejdą:D
Chyba, ze nam będzie piłkarzy za darmo przywoził.

Nikt nie powiedział, że prowizje musi mu płacić klub, może mu ją zapłacić piłkarz. W końcu on też tu nie będzie charytatywnie.

wolfy 25.06.2013 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 1319578)
Nikt nie powiedział, że prowizje musi mu płacić klub, może mu ją zapłacić piłkarz. W końcu on też tu nie będzie charytatywnie.

Przy takich kontraktach jakie rzekomo oferujemy?
Na pewno :lol:

El'kabat 25.06.2013 23:39

Zamiast 1400 weźmie w jeden miesiąc 1100,trzy stówki rzuci Cleberowi i git.
Najwyżej rodzice mu słoiki z brazylijskim bigosem przyślą.......

Dariook 26.06.2013 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez comek (Post 1319558)
Myślę, że Cleber powinien być w sztabie trenerskim lub na stałe podpisać umowę o współpracy z Wisłą. Myślę, że byłby dobry skautem nawet na całą Amerykę Południową.

Powiem więcej...na cały świat!

Paweł 26.06.2013 15:22

Wystarczy jak Cleber zajmie się Ameryką Południową, od reszty świata mamy już niekwestionowanego króla polowań. Od Haiti po Wodzisław królem skautów tylko Zdzisław!

Gwiaździsty 26.06.2013 15:42

Zdzisław ma opanowaną do perfekcji bardzo wąską specjalizację .....Bałkany. Podobno talenty wyszukuje mu sam ...Kusturica.

amauri1990 26.06.2013 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1319746)
Od Haiti po Wodzisław królem skautów tylko Zdzisław!

Tekst na oprawę, co najmniej sektorówkę ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl