Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Okiem Kibica Wisly: Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2010-2011 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7782)

zajacek 06.12.2010 15:29

W porównaniu do tego, jak rozpoczynała się runda - jak wyglądała Wisła w pucharach na tle pastuchów - miejsce na końcu rundy jest niespodzianką. Bardzo miłą, choć niezbyt zasłużoną niespodzianką :)

Dla mnie plusy :
+++ opcja holenderska - nieśmiała zapowiedź koniecznej rewolucji w sposobie zarządzania klubem
++ osobny plus dla Maaskanta (drugii na kredyt), ale gość ma pojęcie o nowoczesnym 4-3-3, choć wykonawców nieco mu brakuje
++ za miejsce w tabeli
+ za transfer Wilka
+ za transfer Paljica
+ za nowe porządki w szatni - wygląda na to, że w drużynie znowu rządzi trener, a nie Grupa Trzymająca Władzę
+ za Legię
+ za Cracovię
+ mały plusik dla Małego - widzę zalążki procesu "ogarniania się" :lol:

minusy :
--- za puchary
- ogólnie za transfery (tylko jeden minus, bo stoję na stanowisku, że nagła wymiana stoperów to zjawisko z kategorii "siła wyższa")
- minus osobny za transfer Boukhariego i Branco - sprowadzani w trybie "emergency" - gołym okiem widać, że nie nadają się do gry bez okresu przygotowawczego (mam nadzieję, że przynajmniej ten pierwszy zamieni wiosną minusa w duży plus)
- dla Garguły i Jirsaka - żaden z nich, obawiam się nie jest w stanie zrealizować zadań w taktyce Maaskanta
- za Lecha (a w szczególności za pierwszą, fatalną, najgorszą w rundzie połowę)
- za nieprzejrzyste, pasywne stanowisko władz Klubu wobec problemu stadionu

Gwoli uzupełnienia:
+ taki pucharowy plusik - Levadia NIE została mistrzem kraju :-p (Karabach i Dinamo Tbilisi też cienko, więc mamy szeroką aleję do fazy grupowej, he, he)

cuul 06.12.2010 15:55

Transfery wg mnie na dziś na minus to Milan (spora kwota - mam nadzieje że nie wywalona w błoto) i Branco (ponoć jeden z lepszych imprezowiczów - co chyba przeniosło się na jego miejsce w wyjściowym składzie). Co do reszty wzmocnień - każdy miał lepsze i gorsze mecze. Rios miał dobry początek, ale z czasem coraz gorzej (na Widzewie czy w Białymstoku najlepszy piłkarz u nas). Zobaczymy co będzie, jak strzeli wreszcie bramkę, bo to chyba w tym momencie najwiekszy jego problem a umiejętności napewno ma. Chavez znów odwrotnie. Pierwszy mecz mu nie wyszedł (z Bełchatowem wg. mnie to On bramkę zawalił), ale czym dalej w las tym lepiej. Podobnie z Bunozą i Erikiem. Boukhari - początek obiecujący ale widać że z czasem coś się zacięło. Czarek Wilk - wg. mnie najlepszy transfer, co cieszy dodatkowo, bo ma kto wreszcie przejąś schedę po Radku. Nie rozumiem co poniektórzy chcą od Żurawia. Wygrał mecz z Widzewem w PP. Stara sie, a i sytuacja w szatni nie była mu obojętna. Paljić na dobrym poziomie całą rundę, ale nie wiem czy to wystarczy w dalszej perspektywie na puchary etc. Maaskant - widać potrzebował trochę czasu żeby poznać drużynę. Martwi mnie trochę jego nos do transferów (Branco i Boukhari jakoś nie powalają), ale cieszy znów to, że jest elastyczny i nie upiera się przy swoim - daje szanse innym. Cieszy wysoka forma Pawełka i wreszcie Kirm pokazuje na co go stać. Co do Małego. Widać, że złapał też formę pod koniec sezonu. Denerwuje mnie natomiast u Niego to ciągłe cholowanie piłki (a że umie grać klepę pokazał nie raz vide mecz w Lubinie w tamtym roku) i to jak sie odnosi do starszych kolegów z drużyny. U radka widać już, że nie ma 20 lat, ale nadrabia z nawiązką wszystko ambicją i wolą waki. Na koniec bardzo cieszy powrót do gry Garguły. Niewielu to zauważyło, ale nareszcie mamy gracza, który potrafi rozegrać piłkę w środku pola.

HEDu 06.12.2010 19:11

Mamy kogos kto umie rozgrywac w srodku pola a nasz styl gry wcale nie rozni się od tego jakim gramy bez tego swietnego rozgrywajacego Garguły, zawsze jest to samo.

tofik 06.12.2010 23:28

W takim razie ten ktoś nie umie rozgrywać :)

krzywy 06.12.2010 23:52

drugie miejsce to dla mnie szok!! Nasz wielki sukces. Po amice marzyłem o stracie 8-10 pkt do lidera a tu taka niespodzianka. Trzeba to szczęście wykorzystać i pójść za ciosem!!! Zazwyczaj przebudowa zespołu wiąże się degrengoladą sportową ale u Nas to przebiega bardzo płynnie i znowu możemy się cieszyć obecnością prawie na samej szpicy tabeli.Mimo, że do Naszego trenera nie jestem zbyt przekonany widać jąkąś myśl w jego poczynaniach trzymajmy kciuki!!!!!!

cuul 07.12.2010 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 1022660)
Mamy kogos kto umie rozgrywac w srodku pola a nasz styl gry wcale nie rozni się od tego jakim gramy bez tego swietnego rozgrywajacego Garguły, zawsze jest to samo.

Ja jednak dostrzegam różnicę. Piłka chodzi szybciej w środku pola, co było widoczne np. na Polonii, gdy strzeliliśmy bramkę. Ja do Tomka nic nie mam (grał pod koniec rundy bardzo dobrze), ale jednak Łukasz to wg mnie wyższy poziom umiejętności piłkarskich, w szczególności chodzi mi o kreowanie gry.

PhantomRanger 07.12.2010 11:48

To może i ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat minionej rundy.

Najpierw minusy:
- na pewno jest nim początek sezonu
- słabe przygotowanie dzięki "zasługom" Kasperczaka
- Łobodziński, ale to chyba żadna nowość
- Boukhari , co prawda miał miesiąc w plecy z przygotowaniami i nie grał dobrze to jednak z Cracovią znalazł się w odpowiedni miejscu w odpowiednim czasie i dał nam 3 pkt.
- Tutaj dałby jeszcze dwa mecze: Karabach-Wisła [3:2] oraz Ruch-Wisła [2:0]

Teraz plusy:
- pomimo totalnej destrukcji linii obrony można by rzec, że nadspodziewanie szybko się to skrystalizowało. Ja sądziłem, że co najmniej rok to zajmie
- miejsce w tabeli, graliśmy kichę, ale inni zadanie nam ułatwiali. Przyznam, że więcej niż miejsca 4-6 na zakończenie rundy po prezentowanej grze uznałbym za sukces.
- widać, że trener powoli dociera do zawodników[ jednak z jego końcową oceną trzeba do czerwca poczekać ]
- Mecz z Legią, takiej walki od bardzo dawna nie widziałem u zawodników Wisły
- Wilk chyba nasz najlepszy transfer w lecie
- Chavez godny zastępca Clebera i Bunoza, który może stać się drugim Głowacki, ale musi jeszcze dużo potrenować
- Pajlić jak na gościa, który nigdy tam nie grał radził siebie w miarę dobrze
- Pawełek i to głównie za ostatnie 2 miesiące

Można z optymizmem patrzeć w przyszłość, ale transfery 2-3 dobrych zawodników to minimum

bonawentura 07.12.2010 12:10

To może ja dam swoje minusy:
- Zdzisław Kapka, którego skautnigu dyplomatycznie rzecz biorąc nie pojmuje
- brak piłkarzy przed sezonem i sprowadzanie na szybko dużej ilości nowych
- Łobodziński
- początek sezonu - np. mecz z Ruchem

Plusy:
- Robert Maaskant i profesjonalizacja zawodu piłkarza w Wiśle
- Nourdin Boukhari, bo buduje atmosferę w drużynie
- nasza gra - jest zupełnie inna niż przed Maciejem Skorżą - naprawdę nie jest to aż taka kicha jak niektórzy sobie myślą, w niektórych meczach potrafiliśmy wymienić na połowie rywali często nawet do 10-12 podań, a nie 3-4 i strzał
- Chavez
- Bunoza - dla mnie ten gość jest niezły, podoba mi się jego przerywanie akcji na połowie rywala - jest odważny i to się ceni
- Cikos - co niektórzy spisywali go na straty, a on jednak ciężko pracuje i zaczyna dawać efekty - jeszcze poprawi się w obronie i będzie super prawym obrońcą
- Kirm za jego odrodzenie się, bo w krótkim okresie strzelił tyle bramek i tyle asyst co pewnie przez cały poprzedni rok

No i ja czekam na 2-3 solidne transfery, ale dla mnie to optimum a wręcz maksimum - niech budują drużynę z głową, a nie sprowadzają mnóstwo niepotrzebnych piłkarzy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl