Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Drogowcy znów zaskoczeni - skąd śnieg w grudniu?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7781)

MatMario 01.12.2010 22:24

Pamiętacie kiedykolwiek taki śnieg? Ja sobie nie mogę przypomnieć, tz inaczej, dwa lata temu było podobnie bo pamiętam powrót z Włoch z desek, na autostradzie nie było pasów, wszędzie biało. W mieście było podobnie tylko że w takim stanie jak jest teraz przestało padać, a tu ma padać całą noc...

Autostrady dla mikołajów :D

airborne4009 01.12.2010 22:26

Z Warszawy, przez Radom, Kielce i do Krakowa 12 godzin. Z czego 2 godziny jazdy od Batowic do Podgórza.

spartan 01.12.2010 22:26

Kumpel - wyjazd z okolic Wrocławskiej 15,15 - Królowej Jadwigi (na wysokości Przegorzał) udało się osiągnąć ok 17,30, stamtąd do starej części Huty dojechał na 21,15. Czyli czas operacyjny 6 godzin.
Oczekuje na gratulacje.

bylu 01.12.2010 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZIKiT
Decyzją Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w dniu jutrzejszym (02.12.2010) komunikacja zbiorowa będzie darmowa.
Apelujemy o wybieranie jutro komunikacji zbiorowej a nie samochodów. Dzięki temu służby drogowe będą mogły sprawniej usunąć śnieg z jezdni (opady śniegu zakończą się około godziny dziewiątej).

..............

Sylwek1906 01.12.2010 22:36

1 godzina w tramwaju numer 9 na odcinku od przystanku Starowiślna do przystanku Pl. Bohaterów Getta ;)

Genio 01.12.2010 22:38

powiedźcie mi czy jest sens jutro jechać na 9:15 na AWF z Ruczaju o godzinie 8:15? Zdążę w godzinę.. autobusem, a potem tramwajami?

Czy sobie już odpuścić?

iiYama 01.12.2010 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek1906 (Post 1020845)
1 godzina w tramwaju numer 9 na odcinku od przystanku Starowiślna do przystanku Pl. Bohaterów Getta ;)

Chociaż wam ogrzewanie włączyli? Ciepło mieliście? :)

rafalek 01.12.2010 22:41

Odpuść sobie...z Ruczaju to w normalną pogodę ciężko wyjechać w godzinę, a co dopiero w taką anomalię..

Woland 01.12.2010 22:43

Z pl. Bohaterów Getta na Piaski Nowe- 50 minut.Wyszedłem se z pracy o 17 i czekałem na tramwaj jakieś pół godziny, a jak już przyjechały pierwsze dwa,to nawet kartka papieru by do nich nie weszła:)

Marcinnno 01.12.2010 22:46

Pytanie do tych co się poruszali tramwajami dziś. Wszystkie tramwaje jeździły? Były jakieś przerwy ?

rafil 01.12.2010 22:48

1,5h z Kawiorów na Prądnik Czerwony, przy czym na Nowy Kleparz 15 minut.

gigant 01.12.2010 22:53

Cytat:

Decyzją Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w dniu jutrzejszym (02.12.2010) komunikacja zbiorowa będzie darmowa.

Apelujemy o wybieranie jutro komunikacji zbiorowej a nie samochodów. Dzięki temu służby drogowe będą mogły sprawniej usunąć śnieg z jezdni (opady śniegu zakończą się około godziny dziewiątej).
Majchrowski żeby wygrac wybory byłby gotów nawet wyburzyc Carrefoura za Błoniami.

Żmijka 01.12.2010 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 1020856)
Pytanie do tych co się poruszali tramwajami dziś. Wszystkie tramwaje jeździły? Były jakieś przerwy ?

Ok. 8.30 na Krolewskiej stały tramwaje w strone centrum, brak napięcia.

RecordAble 01.12.2010 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 1020856)
Pytanie do tych co się poruszali tramwajami dziś. Wszystkie tramwaje jeździły? Były jakieś przerwy ?

Ok. 13:40 na skrzyżowaniu Basztowej z Długą wszystko stało.

Sylwek1906 01.12.2010 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iiYama (Post 1020849)
Chociaż wam ogrzewanie włączyli? Ciepło mieliście? :)

Tyle ludzi w tramwajce że ogrzewanie naprawde zbędne ;)

Syn Kangura z 1984 01.12.2010 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cortezz (Post 1020806)
Ja jutro musze byc o godzinie 5 w Myszkowie ( jakies 20 km od Zawiercia) tj jakies 100 km od miejsca mojego zamieszkania. Zastanawiam sie o ktorej wyjechac, zwazywszy ze od olkusza zaczynaja sie drogi ze sie tak wyraze lokalne :)

O stary, ja to bym już się zbierał :rotfl:

matt1906 01.12.2010 23:03

nazwa tematu strasznie głupia - co mają drogowcy do powiedzenia gdy opady śniegu są tak intensywne? gdy samochodów jest tyle, że nie ma jak, gdzie odśnieżać?

tak w ogóle, korki dramat!

Kocur 02.12.2010 01:29

Nie narzekajcie :)

Chyba pierwszy raz odkąd mam auto tak zasypało Kraków - właśnie wróciłem z godzinnego szaleństwa po pustych drogach - nie trzeba na pas startowy jechać żeby technikę poćwiczyć :-p

Tylko jak widzę wskaźnik poziomu paliwa to chyba pierwszy przekroczę magiczną linię 10 / 100 :-/

AS82 02.12.2010 08:24

Mi auto od 3 dni nie pali, wlasnie ide teraz odsniezyc , czekam na odwilz ,bo mam jeszcze letnie opony zalozone :-/

Kaan 02.12.2010 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1020784)
Drogowcy zaskoczeni jak w temacie a zima nie jest zaskoczona bo jak co roku drogowcy się nie przygotowali :)

Nie realne jest 100% odsnieżanie przy takiej jak wczoraj pogodzie. Chyba zeby pługi jechały w odstępach 50 metrowych od siebie:)
Wczoraj pewnie wszystko co sie dało pojechało w miasto ale ugrzęzło w korkach, SM pilotowała pługi i co duzo pomogło. Dzisiaj za to elegancko, odsniezona nawet boczne drogi (nie licze osiedlowych bo nie sa w ich gestii).

Nie przesadzajacie z tym "zaskoczeniem" bo poza ewidentnymi zaniedbaniami to nie da się utrzymac czarnych dróg w trakcie mocnych opadów. Sam nie pracuję tamże ale współczuje kolesiom co jezdza od kilkunastu godzin w płygopiaskarce i słyszącym takie teksty jak WISŁAZWE.

Matejas_ 02.12.2010 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1020865)
Majchrowski żeby wygrac wybory byłby gotów nawet wyburzyc Carrefoura za Błoniami.

A Ty by zasiąść wreszcie na gotowym stadionie byłbyś w stanie ruszyć dupe i zapieprzać na Reymonta na budowę? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Za to dziś jest u nas pięknie... a Warszawa i Łódź walczą z tym z czym wczoraj Kraków

Marszałek 02.12.2010 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1020865)
Majchrowski żeby wygrac wybory byłby gotów nawet wyburzyc Carrefoura za Błoniami.

Ja bym proponował napisać do niego maila i zaoferować mu naście głosów. W zamian stanąłby na głowie lub pracownik przez niego wskazany:)I do tego drugiego to samo.

Rozumiem,że MPK jeździ za darmo i z własnych środków opłaca tego dnia kierowców, kupuje paliwo itd. Czy jazdę za darmo należy rozumieć jako brak obowiązku kasowania biletów a miasto za ten dzień dopłaci MPK. Jak to jest?

tofik 02.12.2010 10:58

MPK w takich warunkach to jeszcze gorszy wybór jak auto. Nigdzie nie dojedziecie dlatego taka decyzja Majchra.

Kocur 02.12.2010 10:58

Pan płaci, Pani płaci, Państwo płacą ;)

Z tego co wiem to MPK dostanie zwrot kosztów za ten 1 dzień - jakaś uśredniona kwota na podstawie całorocznych wydatków - zwrot od miasta czyli od każdego z nas :)

Leh71 02.12.2010 11:18

Przecież MPK nie ma płacone od biletów.
W Krakowie jeździi nie tylko , jest też Mobilis.
Teraz miasto kupuje od przewoźników tak zwane wozokilometry- i za to miasto płaci.
Więc dzień darmowej komunikacji tak czy tak kosztuje miasto.
Tak naprawde to "tylko" za bilety jednorazowe nie ma wpływu.
Zdecydowana większość mieszkańców na co dzień korzystających z komunikacji ma jednak bilety okresowe, a za to miasto im nie zwróci.

SV_ 02.12.2010 11:38

Jakaś pomyłka to jest to że od godziny 16( jak sie cała zadyma zaczeła) do 22 ( jak już np na alejach nei było korku) mineło te 6h a o tej 22 na alejach (w ogole wszędzie na większych ulicach nić nie było zrobione) dalej było z 10 cm śniegu na ulicy! Kto to ....a odśnieża? Rozumiem że przez pierwsze 3h trudno pługom było przejechać ale ....a później już korków takich nie było tylko każdy jechał 20/h bo mu dupę rzucało ciągle na tym śniegu.
Inteligencja polskich służb - sypanie soli na stertę śniegu zamiast go ....a zgarnąć i dopiero posypać.

MatMario 02.12.2010 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SV_ (Post 1021006)
Jakaś pomyłka to jest to że od godziny 16( jak sie cała zadyma zaczeła) do 22 ( jak już np na alejach nei było korku) mineło te 6h a o tej 22 na alejach (w ogole wszędzie na większych ulicach nić nie było zrobione) dalej było z 10 cm śniegu na ulicy! Kto to ....a odśnieża? Rozumiem że przez pierwsze 3h trudno pługom było przejechać ale ....a później już korków takich nie było tylko każdy jechał 20/h bo mu dupę rzucało ciągle na tym śniegu.
Inteligencja polskich służb - sypanie soli na stertę śniegu zamiast go ....a zgarnąć i dopiero posypać.

U mnie pod domem przejechał pług, nie sypał miał opuszczoną spyche z przodu i jak było biało przed tak było biało po tylko że ubite...

Na autostradzie w Austrii jak jadą pługami to przynajmniej dwoma, ale po prostu pewnych rzeczy nie przeskoczą.

Inną sprawą jest to że Kraków nie umie jeździć w śniegu, to już w ogóle, a po deszczu co się dzieje to masakra. Każdy się boi i 10km/h

SV_ 02.12.2010 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1021011)
U mnie pod domem przejechał pług, nie sypał miał opuszczoną spyche z przodu i jak było biało przed tak było biało po tylko że ubite...

Na autostradzie w Austrii jak jadą pługami to przynajmniej dwoma, ale po prostu pewnych rzeczy nie przeskoczą.

Inną sprawą jest to że Kraków nie umie jeździć w śniegu, to już w ogóle, a po deszczu co się dzieje to masakra. Każdy się boi i 10km/h

Widziałem pare pługów na alejach ale żaden nie miał opuszczonej łopaty tylko sypał solą i przez to się robiły koleiny błota śniegowego.

Tomy 02.12.2010 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1020777)
2,45 h z Borku na Azory. Kto da więcej?

1,5h z Zabłocia na Borek + 3 baby zgarnięte z przystanku w Łagiewnikach

tomo 02.12.2010 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tomy (Post 1021053)
1,5h z Zabłocia na Borek + 3 baby zgarnięte z przystanku w Łagiewnikach

Znajome, altruista czy płaciły w naturze ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cortezz (Post 1020806)
Ja jutro musze byc o godzinie 5 w Myszkowie ( jakies 20 km od Zawiercia) tj jakies 100 km od miejsca mojego zamieszkania. Zastanawiam sie o ktorej wyjechac, zwazywszy ze od olkusza zaczynaja sie drogi ze sie tak wyraze lokalne :)

Jedź przez Skałę, Wolbrom, Pilicę i potem do Ogrodzieńca na Zawiercie i Myszków już masz. Droga jest cały czas przejezdna, tira tamtędy nie uświadczysz więc żadnych korków być nie powinno.

Link: http://maps.google.com/maps?f=d&sour...83026&t=h&z=10

Luu... 21.01.2013 19:26

Po dzisiejszym dniu zdecydowanie..... ZIMO WYPIERDALAJ !

Kocur 21.01.2013 20:15

Oj tam oj tam.

Przekonałem się że nawet w moim wieku można zrobić szpagat bez żadnego treningu ....

DEBO 21.01.2013 20:19

e tam fajnie jest ! jak nie trzeba wychodzić z domu ;)

Elefant 21.01.2013 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1295590)
Oj tam oj tam.

Przekonałem się że nawet w moim wieku można zrobić szpagat bez żadnego treningu ....

Albo na przykład pojeżdzić na sankach.

Nie wychodząc z samochodu...

R33 21.01.2013 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1295590)
Przekonałem się że nawet w moim wieku można zrobić szpagat bez żadnego treningu ....

Aż mnie zabolało jak to przeczytałem...

WiślakMyślenice 22.01.2013 14:24

Albo 1,5h z Dębnik na Zabłocie....

Kocur 22.01.2013 16:43

Najbardziej mnie rozwaliło jak dzisiaj rano tramwaj przy samym dworcu zamarzł ...

Nie jestem ekspertem ale chyba na drutach trochę lodu się zebrało i motorniczy idealnie zatrzymał wagony że stracił zasilanie i nawet nie mógł drzwi otworzyć :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl