Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [3. Kolejka] Widzew Łódź - Wisła Kraków 21 sierpnia sobota godz. 16:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7545)

OPTIMUS_(konto_usunięte) 16.08.2010 17:30

Łobo bez formy , Brożek bez formy kur... ludzie ! 3/4 zawodników nie to że nie ma formy tylko nie chce im się dupy ruszyć . Powinno się zatrudnić kata i tak jak napisał "fpskora" przycisnąć gwiazdorów do ściany. Albo gracie albo wypadacie.

Adam 16.08.2010 18:07

Ja powiem tak... nie licze na zwycięstwo gdyz w obecnej sytuacji bedzie o to trudno... brak trenera i niestety wciaz brak zgrania druzyny nie dzialaja na nasza korzysc. Mam tylko nadzieje ze piłkarze dadzą z siebie wszystko... ze nie zawioda tej grupy 800 osob ktore sie do Łodzi wybieraja
Ja na mecz jade i pojade na kolejny nawet jesli bedziemy przegrywać wszystkie mecze po kolei... bo albo sie ma Biała Gwiazde w sercu albo nie

Wojtas 17.08.2010 00:00

Widzew w Kielcach zagral calkiem solidnie,i uwaga na tego ich Sernasa ,bo moze pare razy zakrecic naszym wspanialym blokiem obronnym.

A jesli juz o obronie to wywalic(i sprzedac do Piasta)Kowlaskiego ,a Cikos na lawe

Singlar-Chavez-Cleber-Piotr Brozek

w pomocy niechze Gragula wreszcie zacznie grac ,bo mnie szlag trafia ze on jest ciagle kontuzjowany,i dac szanse Pajliciwi
PajlicGargula-Sobolewski-Malecki

w ataku Rios-Zuraw ,bo Zuraw bedzie na mega ku**wie teraz grał :D

a jak bedzie nowy trener to zaobaczcie ze nagle kazdemu zacznie sie chciec biegac:)

s1mone 17.08.2010 00:04

Szczerze gramy słabo, ale co się dziwić to jest inna drużyna. Popatrzcie na Legię oni też od nowa drużynę budują i mimo świetnych (wedle standardów Marcusa) zawodników przegrali pierwszy mecz a z Cracovią sędzia im załatwił 3 punkty, inaczej mieliby 1 punkt w 2 meczach.

Potrzeba czasu, żeby coś sobą reprezentować no i klasowego stopera, którym mam nadzieję jest Chavez, bo Kowalski to poracha. Przy nim cały zespół gra niepewnie, bo nikt nie ma zaufania (głównie dzięki niemu) do naszego bloku defensywnego.

Mam nadzieję, że już z Chavezem zagramy po prostu lepiej niż z Ruchem, a fajnie by było jakbyśmy również zaczęli z nowym szkoleniowcem na ławce trenerskiej.

tomek9 17.08.2010 08:16

Sernasa trzeba będzie przykryć, chłopak się rozkręca.

tomasz_19 17.08.2010 08:22

ciekawe czy Chavez zagra bo coś cicho o tym, że załatwił wszystkie papiery...

Dasqez 17.08.2010 09:51

Widzew potrafił zremisować z drezyniorzem, a biorąc pod uwagę, że nasza forma jest na ich poziomie lub jeszcze niżej, to nie wiem czy wyjdzie z tego coś dobrego. Nawet nowy trener za kilka dni nie zrobi w drużynie (r)ewolucji.

BRTS39 17.08.2010 10:22

Wg. mnie najlepszy skład : Jovanic - Singlar( damy odpocząć Erikowi) Chavez Cleber Brozek Pi - Małecki Sobolewski Garguła Kirm - Rios Pa Brożek

Licez że zadziała efekt nowej miotły:D

Lysy 17.08.2010 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 962291)
Trener, który zostawia w domu Gargułę, a bierze do składu Rado, czym już na wstępie przegrywa batalię o środek pola nawet tylko z Ruchem, dyskwalifikuje się.

A jak dla mnie to była świetna decyzja i chyba jedyny POZYTYW z tych dwóch meczów Kulawika. Rado pokazał, że nie jest gorszy od przepłacanych "gwiazdorów" z pierwszej drużyny. Moim zdaniem to będzie jedno z odkryć tego sezonu. Kto obok Małeckiego jako jedyny pokazywał coś w pierwszej połowie, no powiedz to! RADO!!

I mam nadzieję , że nowy trener w przeciwieństwie do Markusa, nie będzie patrzył na nazwiska, lecz na faktyczne umiejętności piłkarskie. I każdy piłkarz z młodej ekstraklasy będzie miał szanse zadebiutować w pierwszym zespole gdy na to zasłuży.

junior1906tsw 17.08.2010 10:53

Mam za złe Kulawikowi, że nie wystawia Jovanica, tylko ten błąd uważam, że popełnił.

_barszczu 17.08.2010 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 962928)
A jak dla mnie to była świetna decyzja i chyba jedyny POZYTYW z tych dwóch meczów Kulawika. Rado pokazał, że nie jest gorszy od przepłacanych "gwiazdorów" z pierwszej drużyny. Moim zdaniem to będzie jedno z odkryć tego sezonu. Kto obok Małeckiego jako jedyny pokazywał coś w pierwszej połowie, no powiedz to! RADO!!

chyba inny mecz oglądałeś...

Rado - człowiek, który biegał jak dziecko we mgle, nie rozgrywał, nie rozciągał gry, nie grał dobrze w defensywie - jedyne co, to biegał bez sensu i próbował robić dobre wrażenie.

Jeżeli zawodnik nie potrafi zdominować takich graczy jak Pulkowski(o którym sami kibice Ruchu od dawna piszą, że nie jest to zawodnik na ekstraklasę) czy też Straka(człowiek-szklanka, co chwilę kontuzje) - to nie ma prawa występować w wyjściowej 11 Wisły!

WISŁAZWE 17.08.2010 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez junior1906tsw (Post 962936)
Mam za złe Kulawikowi, że nie wystawia Jovanica, tylko ten błąd uważam, że popełnił.

Co do meczu z Arką to zgoda, że Kulawik postawił na Pawełka, parę dni wcześniej Jovanić zresztą jak i cały zespół nic nie pokazał.

Ale nawet na forum każdy z nas wie, choć nikt chyba nie bawi się w profesjonalną trenerkę, że Mario dobry mecz przeplata ze słabym i tak było z Arką - dobry mecz a z Ruchem słabeusz.

Ciężki mecz czeka nas w sobotę, zagrajmy 2 defensywnymi pomocnikami i liczmy na kontry, bo chyba nie mamy zamiaru w takiej formie grać z Widzewem cios za cios, bo póki co nie mamy czy straszyć z przodu nie mówiąc już o naszej zgranej obronie, nie pomogą tu raczej zmiany partnerów typu Chavez za Kowalskiego lub Singlar za Cikosa. Obrona jest mało zgrana ale uważam że z Singlarem i Chavezem może to wyglądać jeszcze gorzej, być może się mylę, nie wiem przekonam się w sobotę.

blacky 17.08.2010 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OPTIMUS (Post 962424)
Łobo bez formy , Brożek bez formy kur... ludzie ! 3/4 zawodników nie to że nie ma formy tylko nie chce im się dupy ruszyć . Powinno się zatrudnić kata i tak jak napisał "fpskora" przycisnąć gwiazdorów do ściany. Albo gracie albo wypadacie.

Żeby tylko sie nie okazało ze nie zostanie nikt do przyciskania :lol:
Wygląda jakby wszyscy grali 'unplugged" z ruchem czy w poprzednich wygladało to niestety delikatnie mowiąc słabo.

arti 17.08.2010 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 962928)
A jak dla mnie to była świetna decyzja i chyba jedyny POZYTYW z tych dwóch meczów Kulawika. Rado pokazał, że nie jest gorszy od przepłacanych "gwiazdorów" z pierwszej drużyny. Moim zdaniem to będzie jedno z odkryć tego sezonu. Kto obok Małeckiego jako jedyny pokazywał coś w pierwszej połowie, no powiedz to! RADO!!

I mam nadzieję , że nowy trener w przeciwieństwie do Markusa, nie będzie patrzył na nazwiska, lecz na faktyczne umiejętności piłkarskie. I każdy piłkarz z młodej ekstraklasy będzie miał szanse zadebiutować w pierwszym zespole gdy na to zasłuży.

W środku było wielkie g. Ruch nas tam zdominował strasznie - to w kwestii dobrej gry Rado. Tyle że Garguła po którymś tam kolejnym urazie - ciężko liczyć, że jest w jakiejś formie (ja przestaję powoli mieć nadzieję, że zdrowie Mu jeszcze pozwoli na grę na jakimś poziomie, wszak 30 na karku).

Lysy 17.08.2010 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 962960)
W środku było wielkie g. Ruch nas tam zdominował strasznie - to w kwestii dobrej gry Rado.

I uważasz , ze to wina młodego Rado który ładnie rozgrywał , włączał się do ataku, miał nawet dwa strzały na bramkę Ruchu, i 1-2 przechwyty, generalnie będąc obok Małeckiego najaktywniejszym zawodnikiem Wisły w 1 połowie. A Sobolewskiemu nie masz nic do zarzucenia? :shock:

Filippo123321 17.08.2010 12:35

Sobolowi przeciez nie mozna nic zarzucic na tym forum ;)

Rado obok Małeckiego to jedyni pilkarze, ktorzy w pierwszej polowie cos grali.

tofik 17.08.2010 12:42

Najgorsza nasza bolączka to absolutny brak taktyki. To co oni grają to jest skandal i poziom podwórkowy, gdzie każdy biega we własnym tempie i nie ma pojęcia o ustawieniu. Gry kolektywnej NIE MA! : (

bonawentura 17.08.2010 13:52

Zgadzam się z przedmówcą. Ta drużyna, nieważne czy z Rado czy bez, musi najpierw mieć wpojoną jakąś taktykę, bo jak narazie czegoś takiego jak taktyka na boisku po stronie Wisły nie widać.

Nie wiem czy jest sens się w chwili obecnej zastanawiać nad tym, kto będzie stał w bramce, bo jakbyśmy dobrze grali z przodu i uniemożliwiali skuteczne przeprowadzanie kontrataków, dobrze kryli to można by się zastanawiać nad tym, kto ma bronić w bramce Wisły.

Markus 17.08.2010 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 962928)
A jak dla mnie to była świetna decyzja i chyba jedyny POZYTYW z tych dwóch meczów Kulawika. Rado pokazał, że nie jest gorszy od przepłacanych "gwiazdorów" z pierwszej drużyny. Moim zdaniem to będzie jedno z odkryć tego sezonu. Kto obok Małeckiego jako jedyny pokazywał coś w pierwszej połowie, no powiedz to! RADO!!

I mam nadzieję , że nowy trener w przeciwieństwie do Markusa, nie będzie patrzył na nazwiska, lecz na faktyczne umiejętności piłkarskie. I każdy piłkarz z młodej ekstraklasy będzie miał szanse zadebiutować w pierwszym zespole gdy na to zasłuży.

Widać tylko w Polsce zawodnik który kompletnie niczym się nie wyróżnił, nie miał ani jednego wartościowego zagrania, prostopadłego podania, odbioru, był współwinnym katastrofalnej postawy środka pola, może uchodzić za "pozytywny" ruch. Ot, polscy kibice właśnie :rotfl:

Też mam nadzieję, że nowy trener nie będzie patrzył ani na nazwiska, ani na "znajomości" i będzie wystawiał do gry zawodników, którzy nie tylko coś wartościowego potrafią, ale i na to zasługują. A nie swoimi decyzjami jak Kulawik narobi jedynie jeszcze większego dziadostwa.

tommiyacht 17.08.2010 16:14

Ujmę to najlepiej jak umiem - w....... murowany

westersyl 17.08.2010 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _barszczu (Post 962939)
chyba inny mecz oglądałeś...

Rado - człowiek, który biegał jak dziecko we mgle, nie rozgrywał, nie rozciągał gry, nie grał dobrze w defensywie - jedyne co, to biegał bez sensu i próbował robić dobre wrażenie.

Potwierdzam. Marnował tylko siły na bezsensowny pressing.
Nie wiem jak ten Kulawik pracuje z tą młodzieżą... rozumieniem mogą nie mieć techniki itp. Ale na litość boską powinni wiedzieć gdzie biegać i jak biegać... podstawowe schematy taktyczne powinny być oponowe w 100%. Zresztą tam mało kto wiedział co ma robić na tym boisku także nie dziwie się, że Rado nie wiedział o co chodzi.

63.5 Kg 17.08.2010 18:03

Kulawik poprowadzi...

Czyli znowu brak pomyslu na zestawienie zespolu i brak pomyslu na jakakolwiek sensowna gre.

Pachnie mi tu porazka...

Ogryzek 17.08.2010 18:05

Niestety nie tylko Tobie pachnie porażką. Jak to mówią, jak nie możesz wygrać to chociaż zremisuj:)

Ale nie ma co się załamywać - może coś fuksem ustrzelą i fuksem nic nie stracą?

szczebrzeszcz 17.08.2010 19:05

może w końcu Sobolewski się przebudzi

bo z takim ustawieniem to nawet ciężko grać na remis:-/

Cinek1906 17.08.2010 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 963331)
Kulawik poprowadzi...

Czyli znowu brak pomyslu na zestawienie zespolu i brak pomyslu na jakakolwiek sensowna gre.

Pachnie mi tu porazka...


mi tam sie wydaje, że pomysł jakiś ma, tylko czy właściwy?

sandomingo 17.08.2010 19:22

Co się martwicie??
Nie wierzycie że nasze wypoczęte legiony (wszak w tym tygodniu tylko 2 treningi niczym w B klasie) pod wodzą wybitnego stratega Kulawikosa stawią czoła Widzewowi ?

Kluvi 17.08.2010 19:25

ludzie Wy macie jakieś pojęcie o przygotowaniu piłkarzy? za formę podziękujmy Kasperczakowi on przygotowywał ich...

Pusiek 17.08.2010 19:25

ja już nie wierzę...ale przed ruchem wierzyłem - więc może będzie inaczej...

arbuz 17.08.2010 19:30

Nie jestem zadnym strategiem ale jezeli mamy tak wielkie problemy z linia obrony to wydaje mi sie ze najlogiczniejszym rozwiazaniem jest zagranie dwoma defensywnymi pomocnikami (Sobol, Wilk). Tak aby zagescic ten srodek pola aby stoperzy nie musieli tak czesto wychodzic za napastnikami i byc ogrywanymi jak dzieci.

To jest moje malo profesjonalne podejscie do sprawy bo strateg ze mnie zaden ale az mnie skreca jak Wisla dostaje baty.

[QUOTE=westersyl;963263Nie wiem jak ten Kulawik pracuje z tą młodzieżą... rozumieniem mogą nie mieć techniki itp.[/QUOTE]

A mnie sie wydaje, ze wlasnie tak mlodzi zawodnicy powinni miec tej techniki najwiecej, wtedy dotkniecie pilki wydaje sie byc naturalnym a z wiekiem zwykle zawodnicy staja sie drewniani.

mitmichael 17.08.2010 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 963331)
Kulawik poprowadzi...

Czyli znowu brak pomyslu na zestawienie zespolu i brak pomyslu na jakakolwiek sensowna gre.

Pachnie mi tu porazka...

Jak Kulawik to mozemy sie nastawiac na Pawełka w bramce.

PhantomRanger 17.08.2010 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kluvi (Post 963389)
ludzie Wy macie jakieś pojęcie o przygotowaniu piłkarzy? za formę podziękujmy Kasperczakowi on przygotowywał ich...


Czyli twierdzisz, że po miesiącu od końca tychże już należy im się tydzień wolnego, bo są przemęczeni? Szlag człowieka może trafić, bo z piłkarzami obchodzą się jak z jajkiem, a teraz mamy tego efekty. Gwiazdor Sobolewski, który od początku tego sezonu gra kasza beszczelnie będzie mówił " „Wszystkie problemy powinniśmy rozwiązać we własnym gronie. Przed nami jest ważny mecz, więc skupiamy się na nim, chociaż wiemy, że w Łodzi czeka nas ciężkie zadanie”. Tak 100 000 zł kary dla każdego z was rozwiązało by ten problem bardzo szybko, ale co tam przyjdzie mecz z Widzewem i dalej będzie chodzony i to samo słodkie pierdzenie, że "coś się nie zazębia". Małecki to kolejna pseudo gwiazda zabierająca się za rzuty wolne, których wykonywać nie potrafi. Niestety zmiennika brak lub jest jeszcze gorszy więc jesteśmy zmuszeni oglądać jego ciągłe pretensje do kolegów nawet jeśli to on zawali.

nesta 17.08.2010 20:08

Chavez juz bedzie mogl grac? Czy znow Kulawik uraczy nas Kowalskim...

Rob_Zombie 17.08.2010 20:11

Mimo wszystko nie wiem czemu tak naskakujecie na Kulawika. Nawet Mourinho mówi że żeby zbudować zespół potrzeba roku, a Kula ma zaledwie kilka dni.
Ochłońcie trochę, bo forumowa moda na jak największe krytykanctwo zatacza coraz szersze kręgi, i przestaje być zjadliwa. Trochę obiektywizmu!
Jasne, z Ruchem nasza gra wyglądała fatalnie, ale weźmy pod uwagę że graliśmy na wyjeździe z 3 drużyną w Polsce. My jesteśmy drugą. Fornalik ma tę drużynę już dłuższy czas, podczas gdy Kula kilka dni. Siłą rzeczy ich organizacja gry musiała znacznie przewyższać naszą. Każda inna opcja to jedynie nasza życzeniowość. Życie to nie FM, że na dzień dobry 'ustalamy' sobie taktykę od A do Z i jest git. To wymaga czasu, kilku mniejszych czy większych eksperymentów, przetestowania jakiś rozwiązań w praktyce, popełnienia również błędów, bo to nieuniknione.
Dla mnie takie jednoznacznie negatywne opinie nt. Kuli po zaledwie kilku dniach 'urzędowania' są zwyczajną głupotą, krytykanctwem i brakiem jakiegokolwiek obiektywizmu.

Kluvi 17.08.2010 20:16

stary wiesz co to cykl treningowy? mikrocykl? to nie pisz pierdół tutaj sprawa została zawalona na samym początku. Ja jestem jak i Ty za tym by dostali kare finansową np zamrożenie powłowy wynagrodzenia i dopiero za NAPRAWDĘ dobre wyniki im to podarować...

arbuz 17.08.2010 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 963424)
Mimo wszystko nie wiem czemu tak naskakujecie na Kulawika.


Ja osobiscie niemam nic do Kulawika jako trenera coz jest tymczasowy chcial cos zmienic dac od siebie niwyszlo bywa ale jak wypowiada sie na konferencji prasowej po meczu i obwinia pilkarza w tym wypadku Ciskosa to jest jakies przegiecie.

Ok Ciskos nie jest swiety ale tu chodzi o to ze profesjonalny trener powinien tez byc dobrym mowca (trener to wizytowka klubu) a Kulawik pokazal ze moze na pilce sie zna zawodnikiem tez byl jak na polaska lige ok ale inteligencji za grosz jezeli chodzi o wypowiedzi w telewizji.

Jest cos takiego jak PR (public relations) wiec jak w wisle mysla o kulawiku jako trenera w przyszlosci to juz nadszedl ten czas aby wyslac go do szkoly public relations.

Niewiem jak ze znajomoscia jezykow obcych u Kulawika ale jak cienko to niech jak najszybciej zacznie uczyc sie angielskiego to jest minimum.

Do tego niech go wysla zagranice do jakiegos klubu na dobry staz tak ze 2 do 3 lat i wtedy mozemy pogadac jako o pierwszym trenerze na lata ;)

Kluvi 17.08.2010 20:24

arbuz taki kibic z Ciebie a nie wiesz ze pod koniec roku Kula jedzie na staż do Włoch. Śmiejecie sie z jego UEFA Pro ale żeby je mieć trzeba odbyć zagraniczny staż i będzie go robił najprawdopodobniej w Fiorentinie

arbuz 17.08.2010 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kluvi (Post 963432)
arbuz taki kibic z Ciebie a nie wiesz ze pod koniec roku Kula jedzie na staż do Włoch. Śmiejecie sie z jego UEFA Pro ale żeby je mieć trzeba odbyć zagraniczny staż i będzie go robił najprawdopodobniej w Fiorentinie


Jak jedzie na staz super to cieszy a niewysmiewam go w zadnym momencie poprostu to co zrobil na konferencji niebylo profesjonalne ale jak napisalem niemam nic do niego, chce tylko aby w Wisle bylo bardziej profesjonalnie.

a sposob wypowiadania sie
jezyki obce
i oczywiscie najwazniejsze umiejetnosci trenerskie

to 3 rzeczy bez ktorych ani rusz dzisiaj w profesjonalnym klubie

Rob_Zombie 17.08.2010 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arbuz (Post 963430)
...

Nie wiem, nie oglądam/czytam wypowiedzi z konferencji prasowych. Mało mnie one obchodzą.

Ale jeśli skrytykowanie Cikosa uważasz za brak profesjonalizmu to co powiesz o tym? http://www.youtube.com/watch?v=Bqp64q7kHmw

O Skorży mówiło się 'złotousty' (w pejoratywnym znaczeniu) bo zamiast mówić prosto z mostu i skrytykować kilku grajków to ten zawsze okrągłymi, ładnymi słowy tłumaczył, brał winę na siebie, przepraszał. Teraz mamy odwrotną sytuację i też jest źle. Wszystkim nie dogodzisz...

biziu25 17.08.2010 20:47

ja uważam że Kulawik jak by wszedł na boisko to nie jednemu by szczena opadła. nie obwiniajcie Kulawika, chłop chce jak najlepiej i nie jest w stanie podnieść morale drużyny i dopóki nie przyjdzie trener który pierdo...e w stół tak że aż wszyscy się zleją w majty to nic nie pomoże. Nie ma drużyny która by tworzyła kolektyw i spójność. Niestety ale oglądając ostatnio żydzew muszę się już zacząć przyzwyczajać do myśli ze przegramy i to sromotnie, mam tylko nadzieję że nasze chłopaki którzy udają się na mecz w liczbie 700szt nie dają się i pokażą klasę na trybunach!!!

AYALA 17.08.2010 20:49

będzie dobrze tylko trzeba Sernasa przypilnowac bo koleś jest w formie.Mam nadzieje że Chavez zagra z Clebim i go wyłacza z gry.Licze też że Brożkom ława podziałała na ambicje i zagrają w Łodzi jak za dawnych czasów.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl