Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [19 kolejka] Wisła Kraków-Arka Gdynia, Piątek 5 marca godz. 20.00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7034)

dawidex44 28.02.2010 21:42

No jak teraz nie będzie 3 punktów to ja się chyba zajebie. Cały weekend miałem zjebany, począwszy od porażki Wisełki. Wszystko, doprawdy wszystko się .......iło. Kolejka 18 była cała zjebana. Praktycznie każdy wynik mi nie pasował. Ale skoro tamta taka była, to ta 19 powinna być świetna. A jeśli kolejka będzie świetna, to Wisełka rozjedzie Areczkę. Moze gdyby Mały grał z Bełchatowem, to by chociaż do remisu doszło. No ale jak pech to pech.. .FORZA WISŁA!

wislacki 28.02.2010 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 861791)
szczególnie na bramce biorąc pod uwagę fakt, że w tym meczu Pawełek nie zawinił przy bramce

Tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości piłkarzy GKS, przez tego anty-piłkarza mogło i powinno być 3:0...

mic 28.02.2010 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 861797)
Tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości piłkarzy GKS, przez tego anty-piłkarza mogło i powinno być 3:0...

Bramka na 1:0 bez winy Pawelka, blad przy ktorym Ujek nie trafil w bramke (2:0), a na 3:0 gdzie ? Bonus jakis, antyPawelku ? Zanim zacznicie sie napinac to zastanowcie sie czy to sie kupy trzyma

I skoro juz piszemy o anty, to moze nie dzieki uprzejmosci pilkarzy GKSu, tylko dzieki anty-pilkarzom GKSu ?

Aha, Łobo tez *****

amauri1990: bez jaj, z takiego konta i z 4 obroncow przed soba ?

amauri1990 28.02.2010 22:14

mic, pewnie mowa jeszcze o akcji, kiedy Pawełek z prawie narożnika wybił piłkę na oślep wprost pod nogi piłkarza GKS-u (tego z loczkami, jak mu tam), bramka była pusta, strzelić mu się nie udało bo nasi zblokowali

ja tam do Pawełka nic nie mam, przyzwyczaiłem się że czasem coś mu nie wyjdzie - dobrze jest jak jest, jest w lidze wielu bramkarzy którzy są gorsi

@up: ja już nie takie cuda widziałem ;) no ale to tylko potwierdza że Pawełek nie popełnił żadnego dużego błędu w tym meczu oprócz akcji ze strzałem Ujka

mic 28.02.2010 22:26

Gramy na Hutniku bez kibicow z powodu kary czy organizacji ?

vabanq 28.02.2010 22:31

:shock: kary .

OL Lyonaise 01.03.2010 08:08

Jeszcze mam nadzieję, na lewego obrońcę. Ale skoro nie przeszedł u nas testów medycznych to raczej zgłoszenie go do rozgrywek nie dojdzie do skutku.

W takiej sytuacji przesunął bym Diaza na lewą obronę a Piotrka Brożka do pomocy. To zbilansowałoby nasze zdolności defensywne przy wstawieniu do podstawowego składu Issy. A Diaz jest ważny w kontekście stałych fragmentów gry.

Pawełek Alvarez/Burliga Marcelo/Jop Głowacki/Cleber Diaz/Pi.Brożek- Kirm/Łobodziński Sobolewski/Diaz Issa Ba/Jirsak Pi.Brożek/Kirm Małecki/Boguski Pa.Brożek/Hristov

Podstawowa jedenastka(najsilniejsza):
Pawełek- Alvarez Marcelo Głowacki Diaz- Kirm Sobolewski Issa Ba Pi.Brożek- Małecki Pa.Brożek

Mecz z Bełchatowem pokazał, że zbyt duża wymienność funkcji nie ma sensu bo piłkarze nie mają co grać. W takim wypadku namawiałbym Skorżę do zmniejszenia rotacji z taką charakterystyką:
Diaz- lewa obrona ew. zastępca Sobola przy jego nieobecnosci
Pi.Brozek- lewa pomoc, ew. lewa obrona przy konieczności przesunięcia Diaza.
Kirm- prawa pomoc ew. lewa pomoc przy nieobecności Pi.Brożka
Issa Ba- ofensywna pomoc, zmiennik to Jirsak
Małecki Pa. Brożek Hristov Boguski- wystawianie któregoś z nich w pomocy to strata dla drużyny

Czy nasz filozof nie potrafi wyciągnąć oczywistych wniosków?

arti 01.03.2010 08:46

Trzeba rozwalić Arkę najlepiej ze 3-0 żeby było wrażenie, że wróciliśmy na mistrzowską drogę... jak i wszystkich kolejnych rywali. Jak mówi tabela w tej chwili nie ma już miejsca na kolejny błąd.

thechris 01.03.2010 14:13

Żadne ustawienie i żadna jedenastka nie zagwarantują nam 3 punktów z Arką jak nie będzie pomysłu na grę, taktyki i zaangażowania. Niczego z tych 3 rzeczy nie zobaczyłem w Bełchatowie... na Arkę liczę jedynie na to ostatnie - czyli zaangażowanie - co na poziomie naszej Ekstraklasy, może wystarczyć na ogranie Mistrza Polski a pokazały to nam Levadia, Cracovia i PGE. My nie przegrywamy z klasowymi drużynami. My przegrywamy bo inne drużyny bardziej chcą wygrać. Zostawiają więcej potu na boisku. I to trochę boli...

FraMat 01.03.2010 14:35

Bardzo celna uwaga, thechris
Kolejna drużyna pokazała całej ligowej Polsce, że jesli chce się wygrac z Wisłą, wystarczy presing, podwajanie, a nawet potrajanie przy odbiorze piłki,szybkie doskakiwanie w dwóch przynajmniej do wiślaka, który ma piłkę, bo oni wszyscy (poza Issa Ba) nie są wtedy w stanie zareagować grą do przodu, a partnerzy nie dają szansy na dogranie do nich piłki. I mnożą się błędy, straty, pojawia sie chaos i walenie glową w mur.
Tak, wiem, że nie każdą drużyne na to stać, ale te które na to stać będą z nami wygrywały

zet 01.03.2010 16:38

a mnie nurtuje od dawna pytanie: kiedy Maciek Skorża odważy się i W KOŃCU zagra Kurto??????? ( ewentualnie Juszczyk)

korzychxp 01.03.2010 16:51

juz tak 20 minutową grą wstawiacie Isse do najsilniejszej jedenastki, pff. co za ludzie:D

Adamek21 01.03.2010 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zet (Post 862166)
a mnie nurtuje od dawna pytanie: kiedy Maciek Skorża odważy się i W KOŃCU zagra Kurto??????? ( ewentualnie Juszczyk)

Bardzo dobre pytanie właśnie w takim meczu jak z Arka warto wstawić Filipa być może pokarze się ze świetnej strony i będzie w stanie być numerem 1 w bramce Wisły bo to co wyrabia Pawełek to jest paranoja cała polska się z nas śmieje,że w jednym spotkaniu Pawełek popełni jakiś błąd z którego może paść bramka.Czas Pawełka w Wiśle już dawno dobiegł końca ile można patrzeć na to co on wyprawia.:>

wislacki 01.03.2010 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 861807)
Bramka na 1:0 bez winy Pawelka, blad przy ktorym Ujek nie trafil w bramke (2:0), a na 3:0 gdzie ? Bonus jakis, antyPawelku ? Zanim zacznicie sie napinac to zastanowcie sie czy to sie kupy trzyma

No pewnie żadnego złego słowa na Pawełka nie można powiedzieć, bo to się kupy nie trzyma. Jego gra to po prostu esencja futbolu. Bramka na 1:0 to rzeczywiście nie wina Pawełka nigdy o tym nie wspomniałem, więc tego mi nie zarzucaj. Po akcji w której Ujek nie trafił w bramkę przecierałem oczy ze zdumienia. Jak ktoś to ładnie na forum podsumował "Pawełek pomylił boisko z areną cyrkową", jak widać, nie tylko ja miałem takie skojarzenia. Bramka kolejna mogła paść w pierwszej połowie, nasz GOALkeeper zatrzymał piłkę przy lini końcowej boiska, blisko lini bocznej po czym wybił ją na 20-30 metr do piłkarza GKS, nie pamiętam minuty, ale jak dokładnie przejrzysz skróty, lub obejrzysz mecz od nowa znajdziesz tą sytuację. Komentator po tej akcji pocieszał kibiców Wisły, że Pawełek zawala z reguły w meczu jedną akcję po której może paść bramka.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 861807)
Aha, Łobo tez *****

Nie powiedziałem tego, więc nie wkładaj mi tego w usta :evil:

FraMat 01.03.2010 17:02

Faktycznie, bramka Bełchatowa bez winy Pawełka. Przyznaję.

Ale popatrzcie sobie na to jaki Pawełek zrobił postęp: dawniej jak pilka leciala mu za kołnierz, albo widać było, że strzał nie do wybronienia to Pawełek stał i tylko wzrokiem odprowadzał piłkę.

Tym razem wykonał piękną robinsonadę. Oczywiście, że widać było iż jest to na zasadzie: "No tak, piłka wpada do bramki, ale ja ładnie rzucę się w ten róg, gdzie pilka juz jest. Przynajmniej na forum Wisły nie będą na mnie nap..alali".

:>

Mariusz, bez urazy... :rotfl:

dawidex44 01.03.2010 17:20

Co do Kurto czy Juszczyka to powiem tak : trenerzy widzą jak bronią Ci bramkarze podczas treningów. Gdyby prezentowali się lepiej od Pawełka, to Mario grzałby ławę. Oczywiście można dać szansę np. Filipowi w meczu z Arką, ale to spore ryzyko.
PS. Pamiętacie debiut Jarosińskiego?;)

WISŁAZWE 01.03.2010 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawidex44 (Post 862198)
Co do Kurto czy Juszczyka to powiem tak : trenerzy widzą jak bronią Ci bramkarze podczas treningów. Gdyby prezentowali się lepiej od Pawełka, to Mario grzałby ławę. Oczywiście można dać szansę np. Filipowi w meczu z Arką, ale to spore ryzyko.
PS. Pamiętacie debiut Jarosińskiego?;)

Też wydaje mi się, że pod czas sparingów i obozów przygotowań trenerze próbują różne warianty na bramce i za pewne bronił Kurto, Pawełek i Juszczyk zdecydowano postawić na Pawełka bo wychodzi na to że aktualnie prezentuje wyższy poziom niż pozostali bramkarze.

Mówicie, żeby szansę gry dostał Kurto a jeżeli w tym meczu popełni gorsze błędy niż Pawełek to co wtedy będziecie pisać...
Oczywiście życzę mu jak najlepiej. Dobrze wiem że znajdą się ludzie, którzy powiedzą że jak nie dostanie szansy to się nie dowiemy jak będzie to wiadome oczywiście ale ja uważam że nie czas na eksperymenty w bramce.
Uprzedzając następne pytania, o to kiedy będzie lepszy czas na to nie wiem ale będę uważał, że na pewno mecz z Arką powinien zagrać Pawełek.

Co do debiutu Jarosińskiego, jak dobrze pamiętam to on zadebiutował z przymusu a nie z woli trenera (kontuzja Dolhy, Pawełka) miał prawo czuć się stremowany i mecz mógł mu nie wyjść.

Ale to tylko i wyłącznie moje osobiste zdanie.


Mam też nadzieje, że w pełni gotowy na spotkanie z Arką Gdynia będzie Issa Ba, widać że gość mimo tego że parę miesięcy był bez klubu, to nie zapomniał jak się w piłkę gra, powinien być ewidentnym wzmocnieniem naszej środkowej linii, wie jak się ustawić jak zagrać nie konwencjonalnie po prostu krótko mówiąc mam nadzieję, że będą z niego ludzie. Wróci jeszcze Małecki i linia ataku będzie mocniejsza.

thechris 02.03.2010 01:37

Najlepsze jest to, że mecz w Bełchatowie nie przypominał futbolu tylko cymbergaja. Totalny chaos. Co chwile piłkę ma inna drużyna a tak naprawdę to nikt jej nie ma... A ci z C+ zachwyceni poziomem (a może wynikiem?) Z taką grą to nasz nowy stadionik będzie świecił pustkami... Od 6 kolejki jak będzie chodziło 8-9 tys... to się nie zdziwię ...publiczność w Kraku jest dość wymagająca... Może być taki paradoks, że stadion jest większy a chodzi mniej ludzi na mecze. Wszak mamy najsłabszą drużynę na przestrzeni ostatnich 12 lat a oczekiwania jak zawsze te same.

elomike 02.03.2010 07:22

Z tego co pamietam to naszym piłkarzom średnio się grało w rundzie jesiennej z Arka. Boli brak Brozka. Według mnie Issa powinien grać od pierwszej minuty (o ile jest kondycyjnie gotowy), dałbym jeszcze jedna szanse Hristovowi Miejmy nadzieje ze mocna Wisla, taka jaka pamiętamy zza czasów Schalke albo nawet Barcelony zacznie wreszcie istnieć. Nie jestem żadnym specjalista w sprawach futbolu, ale z takim poziomem gry jaki prezentujemy obecnie nie mamy szans "nawet" na mistrza Polski. Pozdrawiam.

Wisslak 02.03.2010 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 862496)
Najlepsze jest to, że mecz w Bełchatowie nie przypominał futbolu tylko cymbergaja. Totalny chaos. Co chwile piłkę ma inna drużyna a tak naprawdę to nikt jej nie ma... A ci z C+ zachwyceni poziomem (a może wynikiem?) Z taką grą to nasz nowy stadionik będzie świecił pustkami... Od 6 kolejki jak będzie chodziło 8-9 tys... to się nie zdziwię ...publiczność w Kraku jest dość wymagająca... Może być taki paradoks, że stadion jest większy a chodzi mniej ludzi na mecze. Wszak mamy najsłabszą drużynę na przestrzeni ostatnich 12 lat a oczekiwania jak zawsze te same.

100% racji, ale mlodzież raczej będzie dalejchodziła na mecze, nie wiadomo jak z piknikami.

zim zum 02.03.2010 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 861807)
a na 3:0 gdzie ? Bonus jakis, antyPawelku ? Zanim zacznicie sie napinac to zastanowcie sie czy to sie kupy trzyma

A 67 sytuacja, w której Pawełek ma piłkę przy nodze i wykopuje ją pod nogi rywala?

Zatrważające jest ile razy można popełniać ten sam błąd.

Nawet komentator Śrutwa źle ocenił umiejętności "ręcznika" z naszej bramki, bo powiedział iż z reguły popełnia jeden wielki błąd w meczu. Niestety nasz AS popełnił 2. Czekamy na kolejne ekstra parady w piątek, bo przecież dopóki nie będzie kontuzjowany to i tak on musi bronić.

universe 02.03.2010 11:18

"Czekamy na kolejne ekstra parady w piątek, bo przecież dopóki nie będzie kontuzjowany to i tak on musi bronić."
Naprawde bedziesz czekac na jego pomylki?? No to masz swoisty sposob na wspieranie naszych pilkarzy.. ja wprost przeciwnie, bede trzymac kciuki za jak najepszy wystep Pawelka i calej reszty.

mic 02.03.2010 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez universe (Post 862564)
"Czekamy na kolejne ekstra parady w piątek, bo przecież dopóki nie będzie kontuzjowany to i tak on musi bronić."
Naprawde bedziesz czekac na jego pomylki?? No to masz swoisty sposob na wspieranie naszych pilkarzy.. ja wprost przeciwnie, bede trzymac kciuki za jak najepszy wystep Pawelka i calej reszty.

Niektorzy bardziej beda sie cieszyc z wpuszczonej bramki przez Pawelka, niz strzelonej np przez Hristova... ot tacy kibice

zim zum 02.03.2010 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez universe (Post 862564)
"Czekamy na kolejne ekstra parady w piątek, bo przecież dopóki nie będzie kontuzjowany to i tak on musi bronić."
Naprawde bedziesz czekac na jego pomylki?? No to masz swoisty sposob na wspieranie naszych pilkarzy.. ja wprost przeciwnie, bede trzymac kciuki za jak najepszy wystep Pawelka i calej reszty.

Ja czekam na dzień, w którym zdrowy Pawełek będzie siedział na ławce, a zamiast niego będzie bronił ktoś inny. Zastanawia mnie tylko kiedy to nastanie i co on musi jeszcze pokazać żeby do tego doszło

zet 02.03.2010 11:34

nie jestem anty - Pawełek, ale tyle razy naprawdę drżało serce przez niego, ja rozumiem dawać szanse, ale jak długo? wydaje się, że drużyna gra niebo lepiej, gdy czuje za plecami mocne wsparcie , pewność itp bramkarza, ile wpadek musi mieć jeszcze w/w aby dać szansę drugiemu? Prawdziwy bramkarz nigdy nie ogra się w meczach bez stawki....
niew wiem ile prawdy jest w szeptanych rozmowach o układach w Wisełce, bo wiem na 100 %, że za Kazimierskiego były.....

FraMat 02.03.2010 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 862565)
Niektorzy bardziej beda sie cieszyc z wpuszczonej bramki przez Pawelka, niz strzelonej np przez Hristova... ot tacy kibice

Przecież wiesz dobrze, że nie o to chodzi.
Jestem krytykiem Mariusza od początku jego pojawienia się w tej drużynie. W pewnym momencie zacząlem zauważać u niego pewne postępy, ale był to chyna jakiś przypadek.
Mnie, wszystkie niepewne pawełki bardzo wkurzają i irytują, a nie cieszą i dlatego krytykuję tego bramkarza i nieudolną politykę sportową klubu.

Oczywiście, po każdym kolejnym błędzie Pawełka, nie omieszkam stwierdzić na forum, że "a nie mówiłem?".
Ale nigdy wpuszczona przez niego bramka nie będzie dla mnie powodem do zadowolenia.
Będę zadowolony jak Pawełek faktycznie kiedyś podnesie swój poziom sportowy (co zaliczam do bajek na dobranoc), albo wróci tam gdzie jego miejsce (klub pokroju Odry).

Tak więc, nie twórzcie mitów o kibicach cieszących się z wpuszczanych goli i przegranych meczy

SpoXsteR 02.03.2010 13:02

Wiosna na Hutniku http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...na_w_krakowie/

thechris 02.03.2010 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 862565)
Niektorzy bardziej beda sie cieszyc z wpuszczonej bramki przez Pawelka, niz strzelonej np przez Hristova... ot tacy kibice

Niektórzy stwierdzą tylko fakty. A fakty są takie, że Pawełek jest najsłabszym bramkarzem od przyjścia TF do Wisły. Nawet Trabalik był lepszy.

Facet nie zrobił żadnego postępu i już wiadomo, że nie zrobi. Będzie tylko gorzej. To samo zresztą dotyczy Jirsaka.

cassius31krakow 02.03.2010 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 862604)
Nawet Trabalik był lepszy.

Pojechałeś po bandzie :shock:

ce 02.03.2010 13:45

Dokładnie jak i FraMat nie byłem, nie jestem i NIGDY nie będę zwolennikiem Mariusza Pawełka. Myślałem, że odejście ultra zwolennika jego bramkarskiego kunsztu i zastąpienie go przez Artura Łaciaka poprawi naszą sytuację. Jednak skończyło się jak zawsze i szkoda komentować telenoweli pt: "Nowy bramkarz Wisły".

Niemniej jednak warto zaznaczyć, że 3 interwencje Pawełka w meczu z Bełchatowem na pewno nie wpłynęły na cały zespół budująco, a tylko wprowadziły niepotrzebne nerwy. Nie rozumiem też tłumaczenia niektórych na tym forum typu: "Ja to się przyzwyczaiłem, że Mariusz ma w każdym meczu jakieś złe zagranie". Aż nóż w kieszeni otworzyłby się, gdybym go posiadał. Bądź, co bądź ekstraklasa to _najlepsi_ piłkarze jacy grają w Polsce. Może poziom naszej ligi nie jest wybitny, ale błędy Pawełka są czasami żenujące, aż nie przystoi bramkarzowi mistrza Polski popełniać takich klopsów.
WG mnie Mariusz Pawełek jest kiepski. Koniec, nie musicie się z tym zgadzać!(Fakt gra on tylko bo nie ma rywala na swojej pozycji).

Co do samego meczu z Bełchatowem, osobiście nie spodziewałem się, że będziemy w stanie wywieźć więcej niż remis. Wyszliśmy w takim ustawieniu, które nie zwiastowało zbyt ofensywnej gry. Powracający po kontuzjach Sobolewski i Boguski nie zagrali praktycznie nic. Długie zagrania do przodu na tego biednego i osamotnionego Hristova(pokazał, że nie boi się walki - w odróżnieniu od Jirsaka) przeplataliśmy próbami rajdów Kirma. Oczywiście dużych korzyści to nie przyniosło i nie ma się co dziwić skoro powtarzane było do znudzenia. Swoją drogą kolejny raz nie wykorzystujemy ofensywnego stylu Alvareza, który nieco odważniej zaczął poczynać sobie, gdy po jego stronie znalazł się Kirm, a nie bezproduktywny w tym meczu Boguski(nie jest w formie, rozumiem trener nie ma kogo wpuścić to liczy na łut szczęścia). Ale już w przypadku Jirsaka to nie wiem na co liczył Skorża wystawiając malutkiego Czecha do walki z obrońcami, który każdy ma powyżej 180cm wzrostu. Poza tym to chucherko nie potrafiło nawet odebrać piłki silnym obrońcą GKS, inaczej jak faulem. Do tego dochodzi Diaz... gość kompletnie nie używający mózgu podczas gry, zamieszany w idiotyczne dryblingi, rzec można cyrkowiec! Notabene tylko dzięki uprzejmości sędziego dograł ten mecz do końca, bo kolejnymi bezsensownymi faulami(wiadomo temperament południowy, ale ileż można kosić ludzi równo z murawą) utwierdzał mnie w przekonaniu, że 1 zdanie jakie o nim tutaj napisałem jest właściwe. Można by tak długo o tym mistrzu żonglerki pisać, ale daruję sobie bo zagrał gniota i nie wiem co robił tak długo na boisku, bo czerwona wisiała w powietrzu. Do tego wszystkiego dochodzi śpiący królewicz Marcelo, co to za Nowakiem nie podążył. Poza tym błędem poprawny występ, ale już przesunięcie go do przodu było istnym aktem desperacji, nie pierwszym trenera Skorży. Na koniec nieco optymizmu, czyli występ Issa BA, gość wszedł w 70 minucie i zagrał tak, że można pisać w samych superlatywach. Nienaganne przyjęcie piłki(tak nie każdy potrafi, dlatego o tym piszę), dobra technika, świetny przegląd pola(od czasów Szymkowiaka nie widziałem w Wiśle zawodnika, który by tak pewnie podawał). Nawet jak zaczął dryblować to wychodziło mu to tak jak chciał, widać, że możemy mieć z niego pożytek, jeżeli tylko koledzy z drużyny dostosują się do jego poziomu o MP2009/2010 jestem spokojny.

Podsumowując:
- Issa Ba w meczu z Arką od początku,
- Tomasz Jirsak lepiej niech nie wchodzi, bo jeszcze sobie krzywdę zrobi,
- Georgi Hristov wg mnie optymistyczny początek, poprawi się zgranie, to i jego gra również, liczę na 1 trafienie,
- Andraż Kirm szacun dla niego, bo gdy wszyscy już zwątpili to jedynie on próbował i szarpał, często niezauważany przez kolegów(nie dziwne skoro rozgrywają u nas Głowacki z Marcelo), niestety nawet w 50% nie wykorzystujemy jego niemałych umiejętności(dobry rozgrywający w Wiśle i nikt nie ma argumentów, żeby konkurować z Kirmem o tytuł najlepszego skrzydłowego w lidze),
- Pablo Alvarez sytuacja analogiczna do Kirma, potencjał ofensywny ogromny, pokazał to w sparingach, ale potrzebne są podania, podania, podania... w tempo,
- Patryk Małecki myślę, że znacząco na grę Wisły nie wpłynie, ale będzie miał jaja, żeby pociągnąć z piłką, nie bojąc się, że go ktoś kopnie, odepchnie czy za głośno na niego krzyknie,
- Radosław Sobolewski defensywny pomocnik, od którego nie należy oczekiwać rozgrywania piłki, finezyjnych dryblingów, masy bramek, podań otwierających drogę do bramki. Zawsze ma za zadanie to samo, rozmontowywać akcje przeciwnika w początkowej jego fazie i robi to wyśmienicie _jeżeli jest w formie_, a aktualnie nie jest, nie wiem czy nie lepiej było wstawić w mecz z Bełchatowem Krzysztofa Mączyńskiego, bo Radek był wyraźnie sfrustrowany grą zespołu, a może i swoją formą również(głupia żółta).

Ogólnie nie wierzę, że możemy nie zdobyć w meczu z Arką 3 pkt. Wszyscy, którzy już teraz zwątpili w Wisłę(po jednym meczu, w niepełnym składzie, z jednak dobrze grającym w meczach u siebie GKSem) mogą równie dobrze już teraz przerzucić się na badmintona albo curling, bo widać o piłce nożnej mają pojęcie takie jak ja o wcześniej wymienionych dyscyplinach.

mic 02.03.2010 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 862608)
Pojechałeś po bandzie :shock:

:lol: szkoda ze nie napisal ze Juszczyk

Nauczcie sie pisac nazwisko nowego gracza, do cholery, nie Christow, tylko HRISTOV !

funkykoval 02.03.2010 14:11

Niestety
na mecz z Arką nie będziemy mieli za wiele mozliwości zmian.
Moim zdaniem powinniśmy zagrać następującą 11:

Kurto - Alvarez, Marcelo, Głowacki, Pi. Brożek - Boguski, Sobolewski, Ba, Kirm - Christow, Małecki

Na lepszy skład na dzisiaj nas nie stać. W przypadku gdyby Ba nie wytrzymywał trudów spotkania - Diaz albo Maczyński. Co Jirsaka - niestety - ławka, ale przy tej ławce jest również jednym z kandydatów do zmian.
W bramce Kurto zamiast Pawełka - gramy z niezbyt mocną Arką, więc niech młody pokaże, jak wiele potrafi, może w koncu przestaniemy szukać nowego bramkarza, tylko rozejrzymy się po tym co mamy w klubie, bo Pawełek chyba już lepszy nie będzie, a kontrakt konczący się w czerwcu - wcale nie musi być przedłużony.

KOMINEK 02.03.2010 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 862621)
Niestety
na mecz z Arką nie będziemy mieli za wiele mozliwości zmian.
Moim zdaniem powinniśmy zagrać następującą 11:

Kurto - Alvarez, Marcelo, Głowacki, Pi. Brożek - Boguski, Sobolewski, Ba, Kirm - Christow, Boguski.
.

To się Boguś napracuje za dwóch :lol:

Maciuś 02.03.2010 14:14

Skorza w rybryce "ryzykowanie" ma wpisane '"0" wiec nie ma szans na Kurto.

kaco1985 02.03.2010 14:33

Chyba Maciek nie ma innego wyjscia jak zagrac taka 11-nastka

Pawełek - Alvarez, Marcelo, Głowacki, Pi. Brożek - Małecki, Sobolewski, Ba, Kirm - Christow, Boguski

No chyba, ze Paweł bedzie mogl zagrac to trzeba bedzie go dac za Christowa lub Boguskiego... Wogole to nie mam pojcia dlaczego nie gramy dwójka z przodu!? Przeciez jestesmy Mistrzami, kogo sie mamy bac? Nie rozumie taktyki Skorzy w meczu z GKS-em
.

AYALA 02.03.2010 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kaco1985 (Post 862629)
Chyba Maciek nie ma innego wyjscia jak zagrac taka 11-nastka

Pawełek - Alvarez, Marcelo, Głowacki, Pi. Brożek - Małecki, Sobolewski, Ba, Kirm - Christow, Boguski


.

Skorża ma zaufanie do Diaza i pewnie mimo słabszego występu w Bełchatowie zagra w pierwszej 11-ce a Jirsak gdyby byli wszyscy zdrowi nie złapałby sie nawet na ławe w obecnej formie

szczepanwislak 02.03.2010 15:12

Racja , Jirsak nawet zagrał ostatnio dobre spotkanie , jego zmiennik Ba również przez te 20 minut zagrał dobrze. Ale wydaje mi się , że Ba będzie teraz próbowany od poczatku, tylko , iz to jest także defensywny pomocnik co o Jirsaku nie można powiedzieć. Ale mimo to Issa umie także dobrze rozegrać piłkę , wiec wydaje mi sie , iż on teraz zagra od początku , bo pozycja Radka jest niepodważalna. a co do Rafała to racja , nie jest jeszcze fizycznie dobrze przygotowany po kontuzji. Także typuje , że zagra coś ok 60-70 min. Myśle , że Paweł zdąży na Arkę. bo bez niego jednak jakoś ten przód fiest mało aktywny. A jak nie on to znów CHristow będzie musiał grac pełny mecz. Albo Mały zagra w przodzie , Kirm na prawej i Diaz na lewej pomocy. mozna eksperymentować. dużo zależy od zdrowia Pawła na Arkę.

WISŁAZWE 02.03.2010 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 86264)
Racja , Jirsak nawet zagrał ostatnio dobre spotkanie , jego zmiennik Ba również przez te 20 minut zagrał dobrze. Ale wydaje mi się , że Ba będzie teraz próbowany od poczatku, tylko , iz to jest także defensywny pomocnik co o Jirsaku nie można powiedzieć. Ale mimo to Issa umie także dobrze rozegrać piłkę , wiec wydaje mi sie , iż on teraz zagra od początku , bo pozycja Radka jest niepodważalna. a co do Rafała to racja , nie jest jeszcze fizycznie dobrze przygotowany po kontuzji. Także typuje , że zagra coś ok 60-70 min. Myśle , że Paweł zdąży na Arkę. bo bez niego jednak jakoś ten przód fiest mało aktywny. A jak nie on to znów CHristow będzie musiał grac pełny mecz. Albo Mały zagra w przodzie , Kirm na prawej i Diaz na lewej pomocy. mozna eksperymentować. dużo zależy od zdrowia Pawła na Arkę.

Nie zgodzę się z Tobą , uważam że spotkanie w wykonaniu Jirsaka było słabe, być może Ty uważasz że zagrał dobre spotkanie a ja się zapytam dlaczego tak uważasz??
Masz ku temu jakieś argumenty??

FraMat 02.03.2010 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 862647)
Racja , Jirsak nawet zagrał ostatnio dobre spotkanie

kiedy bylo to ostatnio? Bo chyba nie w Bełchatowie?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 862647)
, jego zmiennik Ba również przez te 20 minut zagrał dobrze. Ale wydaje mi się , że Ba będzie teraz próbowany od poczatku, tylko , iz to jest także defensywny pomocnik co o Jirsaku nie można powiedzieć.

akurat odwrotnie - Ba nigdy nie grał defensywnego pomocnika, tylko typowego środkowego.
Poza tym w Auxerre ustawiano go też na prawym skrzydle co widać na tej stronie: http://aolsport.aol.fr/football/joue...a-ba-1966.html

Natomiast Jirsak sprowadzany jako playmaker okazał się tak naprawdę ni psem ni wydrą
Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepanwislak (Post 862647)
Ale mimo to Issa umie także dobrze rozegrać piłkę , wiec wydaje mi sie , iż on teraz zagra od początku , bo pozycja Radka jest niepodważalna.

Fakt, Nawet jak jest bez formy

mic 02.03.2010 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 862660)
Nie zgodzę się z Tobą , uważam że spotkanie w wykonaniu Jirsaka było słabe, być może Ty uważasz że zagrał dobre spotkanie a ja się zapytam dlaczego tak uważasz??
Masz ku temu jakieś argumenty??

Pewnie naczytal sie cytowanego "lepiej madrze stac" :P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl