![]() |
A obczaja ktoś jak się ma sytuacja kadrowa w Ruchu? Może ktoś kontuzjowany/kartki?
|
w Ruchu napewno nie będzie Janoszki-kontuzja
|
No to trzeba odciąć podania kierowane do Niedzielana bo jeśli ten dostanie piłkę to Jop będzie oglądał jego numer na koszulce i tylne uczesanie:)
|
o grę Diaza na stoperze jestem spokojny. Przypominam mecz z Barceloną na Camp Nou, gdzie zagrał naprawdę dobrze (nie patrzcie na wynik 0:4, bo tam np. Atletico Madryt dostało 1:7).
|
Diaz da radę, ale skład naprawdę zaczyna już wyglądać źle. To już nawet nie chodzi o to kto gra w pierwszym składzie, tylko że na ławce żadnego manewru nie ma. Wejścia Boguskiego póki co szału nie robią, a Łobo jako joker? No raz mu się to udało, może powtórzy? ;)
|
Cytat:
Ale to tylko moje niczym nie poparte myślenie życzeniowe. |
Cytat:
|
Cytat:
Ale to nie moja wina, że mamy tak zrąbany terminarz... |
Cytat:
Z drugiej strony, mimo że ostatnio spuścili z tonu , to są i tak w o wiele lepszej sytuacji psychicznej.3 miejsce na półmetku - toż to taki wyczyn w wolnej Polsce się im chyba nie zdarzył jeszcze;) Myślę że zagrają twardo i bez kompleksów a w tej rundzie z tak grającymi drużynami w ogóle nam nie idzie. Dlatego - w normalnych warunkach bać się Chorzowian to jednak śmiech na sali bo mimo bardzo dobrych wyników nie jest to żadna świetna(nawet na nasze ligowe warunki) drużyna. Jednak przy takiej grze jaką prezentujemy+ kolejna absencja i to najlepszego naszego gracza - jak bym miał tak stawiać na zimno wyłączając remis - to bym postawił na Ruch, tyle że po cichu liczę iż się mylę. |
Trzeba to jakoś wygrać . W rundzie wiosennej będzie lepiej wrócą gracze od składu zostanie odsunięty kołek typu Jop i gitara ;]
|
Cytat:
jeszcze za czasów Bizackiego, Śrutwy i Molka. wtedy to też było zaskoczenie. to był ten sezon w którym Wisła zremisowała w Chorzowie 1:1 po strzale chyba Grześka Patera. nie pamiętam które miejsce wtedy mieli, bo młody byłem...ale na bank byli w ścisłej czołowce. |
Najbardziej obawiam się środka obrony - Jop przecież jest tak zwrotny i szybki niczym ślimak w ciąży (to stwierdzenie faktu a nie próba obrażenia piłkarza) a NIedzielan i Sobiech są bardzo szybkimi zawodnikami.
Bez Pawła Brożka co brzmi dziwnie - mamy większą szansę na wygraną - Ruch-acze będą mieli większą zagwozdkę - za kim biegać ;-) |
Środek obrony po wypadnięciu Marcelo wygląda dramatycznie. Jedyną opcją na ten moment to Diaz-Jop, Ci co myślą że Burliga mógłby sobie poradzić chyba nie oglądali meczu z Odrą. Łukasz moim zdaniem zaliczył słaby występ i na mecz z Ruchem się nie nadaje.
Zgadzam się z Markusem, Wisła powinna się dobrze ustawić w obronie, zawezić środek pola i zmusić Ruch do ataku pozycyjnego. Dzięku temu zabierzemy im ich największy atut czyli długie podanie na szybkich napatników. Z przodu powinniśmy wyjść w składzie Kirm, Małecki, Ćwielong i Boguski, szybkośc dobra technika i wymienność pozycji to ich atuty, które na Ruch powinny wystarczyć. |
Cytat:
|
Cytat:
Sekretem tej ich dobrej postawy jest w dużej mierze ogromna jak na Ekstraklasę ruchliwość zawodników - dużo biegają, walczą, więc tworzą sobie okazję. Są tu przeciwieństwem Wiślaków, zawsze starających się biegać jak najmniej i jak najmniej dawać z siebie w każdym meczu. Oczywiście musimy zagęścić środek, trochę się cofnąć, by ograniczyć prostopadłe podania na wolne pole, ale i jednocześnie nie można zapominać wówczas o skrzydłach, gdzie zrobi się więcej miejsca dla Brzyskieogo i Grzyba. Powtarzam - kluczem będzie odcięcie Straki (mózg Ruchu), zablokowanie skrzydeł (przy leniwym i pyskującym Brożku może być z tym duży problem), i wyprzedanie Sobiecha przy wszelkich podaniach zwłaszcza górą - wtedy i Niedzielan nie będzie dostawal piłek. A ponieważ boczni obrońcy "niebieskich" grają ofensywnie, Małecki z drugim Brożkiem powinni często schodzić do boków, gdzie będą mieć więcej miejsca. Liczę też na szybkość Kirma. Trzeba wreszcie pamiętać, że lewa strona Ruchu słabo broni (czyli nasze prawe skrzydło ma szanse). Pewnie znów zostanie tam więc przesunięty Nykiel. Co z kolei da też większe możliwości naszemu drugiemu skrzydłu, bo z Jakubowskiego jest taki sam obrońca, jak z Ćwielonga łowca goli. Jirsaka oddelegowałbym do krycia Straki - może choć w ten sposób przyda sie drużynie, bo żaden z niego wartościowy środkowy pomocnik na chwilę obecną. |
Na oficjalnej pisza ,że odwołaliśmy się co do kartki dla Marcelo .Może z Ruchem zagra.Decyzja w czwartek
|
Cytat:
|
Cytat:
Ale ponieważ tak nie jest, będzie figa z makiem, a nie cofnięcie ewidentnie błędnej decyzji Mikulskiego. |
Nieprawda przełożą sprawę na następne obrady i cofną za dwa tygodnie
|
Cytat:
|
Cytat:
Alez ty masz cisnienie na tą cała komisje ligi :D Swoją drogą ciekawe jaka decyzje podejmą bo do tej pory my jako Wisla mamy na nich ostre cisnienie za te absurdalne kary jakie nam nałozyli a teraz moga sie choc troche sie oczysćić jestem bardzo ciekawy ich decyzji |
Cytat:
Choto neigdyś anulowano rzekomo niesłuszną żóltą kartkę. Ale oczywiście Marcelo ewidentnie niesłusznej nie cofną. Choto może rzucać nawet rywalami o ziemię bez piłki i nic, wszyscy 3 sędziowie nagle ślepną. Dziś dowiedzieliśmy sie, że zatrzymano kolejną ważną figurę - byłego SZEFA sędziów piłkarskich, za korupcję. Jestem na 200% przekonany, że i obecny trafi z czasem do Wrocławia, za ustawianie ligi, czego dowodem były choćby tylko 2 ostatnie mecze LEgii, ewidentnie reżyserowane przez arbitrów i gwizdane pod L-kę. Małek, Szulc i Borski drukują bezczelnie nie dlatego, że boją się szefów. Wszyscy jak siedzieli w jednym g....nie, tak dalej siedzą. |
Cytat:
|
Troche racji Markus ma. Bo skoro isteniej zapis wideo to widać na nim jak Marcelo wyskakuje i jest spychany na bramkarza przez obronce Odry.Wiec co najzywej to MArcelo byl faulowany, a nie on faulował bramkarza. Zatem kartka winna być anulowana.Co od teorii o spisku prolegijnym to niestety nie posiadam żadych wiadomości w tym temacie.
|
Cytat:
Paranoją jest przekonanie, że były szef sędziów został zatrzymany za pracę tychże, a nie za niewinność? Albo, że legioniści nie są tak samo kartkowani jak inni ligowcy, choćby piłkarze Bełchatowa ( o Wiśle nic teraz już nie piszę)? Paranoją jest dostrzeganie, że nasz klub otrzymuje wyższe kary od innych od komisji dyscyplinarnej? Ja uważam, że nasza liga była i jest nadal pełna korupcji i układów. Czym się Twoim zdaniem mają przejawiać, jak nie "majstrowaniem" przy wynikach, nieuzasadnionymi karami, niezrozumiałymi ułaskawieniami, dziwnymi "błędami"? Kolędowaniem? |
Cytat:
Ja tez przyznam sie ze "upatrzylem" sobie sedziego Szulca i dodatkowo Broskiego i tez jak ty sadze ze w niedlugim czasie beda musieli chcac nie chcac udac sie nie przejażdzke do Wroclawia. O Małku pedałku nic nie pisze ,bo on sam jakby na czole ma wypisane ze niedlugo do Wronek wyjezdza generalnie korpucja kwitnie ,lesne dziadki do Euro maja jeszcze czas pocharcować |
mój typ to sędzia Siejewicz :)
|
Wogóle ta cała sędziowska afera korupcyjna to jedna wielka teoria spiskowa, a Wdowczyk Wielkim Trenerem Legii był :)
|
a do afery korupcyjnej to robert małek bo to menda
|
Markus w 100% się z Tobą zgadzam. Komisja (L)igi to jedno wielkie oszustwo ( nie chcę tu uzyć niecenzuralnych słów )
|
Dajcie już spokój z tą komisją (L)igi:) Trzeba wygrać, nie ma innej opcji
|
Ruch już nie jest taki mocny jak miesiąc temu, ale to i tak silniejsza ekipa niż Odra.Obstawiam spokojne 2-0 dla Wisełki no może 2-1.Inny wynik niż zwycięstwo uznam za klęske.
|
Cytat:
We wczorajszej "Piłce Nożnej" komentator J. Szostek zjechał sędziego Borskiego za reprezentowaną przez niego cieniznę - w tym: 1) niepodyktowanie dla Wisły rzutu karnego w meczu z Lechem za faul na Małeckim (Wojtkowiak) 2) niepodyktowanie dla Wisły rzutu karnego w meczu z Legią za faul na Diazie (chyba Choto) i inne grzeszki w międzyczasie Mr. Borski to pupil naszego środowiska sędziowskiego - arbiter międzynarodowy pełną gębą. W dzisiejszym PS w artykule o aresztowaniu byłego szefa Kolegium Sędziów, jest napisane, że utracił on to stanowisko, w związku z "błędnym przeliczeniem średnich not" (poziom 3 może 4 klasy podstawówki - ułamki dziesiętne) w wyniku czego z ligi zleciał sędzia M. z Piły, a wśród sędziów I ligowych w 2004 roku utrzymał się nie kto inny jak ......... Mr Borski............... Jeden i dwa daj trzy, a trzy oznacza tajemnicę ....... Być może hasło Skorży rzucone w twarz Borskiemu, nie było rzucone na wiatr ??? Może Zarząd Wisły powinien wystąpić z odsunięciem mr Borskiego od sędziowania mecżów Wisły ???? |
Bez przesady. "przyjaźniejszy" nam sędzia Siejewicz skroił nas w tym sezonie na bramkę. Poziom sędziowania to dno.
Ponadto Wisła ma sobie radzić bez karnych. |
W sprawie anulowania kartki Iwańskiego przez Komisję Ligi, znalazłem takie coś:
Cytat:
|
Oczywsicie .tez obejrzalem sobie pare razy sytuacje Marcelo i nic brutalnego czy ZAMIERZONEGO ataku tam nie widze.
Poprostu twarda walka i tyle.W Angli nikt by sie nad tym wogole nie rozczulał.Karta Marcelo powinna zostac anulowana. Ciekawe ze tyle sie mowi o slabej lidze, slabych pilkarzach ,slabych trenerach ,ale jakos nie o słabych sedziach. A ich poziom to ponizej dna .,ale jakos dziwnie sie ten temat przemilcza. Ich "mentor" Wit Zelazko wielki ekspert i komenator kiedys w C+ do dzis chyba schyla sie po mydlo we Wronkach ,a 7 na 10 rowniez Wroclaw odwiedzilo.Ale poziom jest ok. |
Cytat:
(inf. SKWK) |
ufffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff fffff
|
nie chce się chwalić, ale to mój post na tym forum miał decydującą opinie. Na komisji ligi był laptop i komisja czytała to:D
|
no to całe szczęście...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl