![]() |
Drink ? a co to ku*wa jest ?!
Jeno czysta + popoja: soczek bananowy (bez kawałków owoców w środku!). Zapijam tym aż się uszy trzęsą ! Niebo w gebie ;) |
Cytat:
|
Czysta, to najlepsza Wyborowa(wyborna), a jak nie za swoje, albo prezent w rodzinie to Orkisz(65, za 0,7).
Najczęściej popijana czymkolwiek, drinki są niepraktyczne. Wypijając 0,7 w drinkach ma człowiek zapchany bęben, albo zgagę gwarantowaną. A do tego na imprezach są przecież jeszcze rzeczy do szamania. Z lekko smakowych to też Wyborowe. Gruszka najlepsza, ale niestety ci pacjenci muszą być dobrze zmrożeni inaczej smakują jak jakieś detergenty. Nie cierpię rumu, tequili i apsyntu, ale jak trza, to i to pęknie. Gin - tylko Lubuski, te angielskie Gordons'y i inne mi nie smakują. Koniecznie z Tonikiem i dużą ilością wyciśniętej cytryny. Żubrówka - koniecznie z jabłkowym soczkiem i ewentualnie szczyptą cynamonu. Wiśniówka, nie rozumiem za bardzo drinków z tego zacnego trunku, ma wystarczająco dobry smak sama w sobie. Świetna do piwka(na takiej zasadzie jak Jaggermeistere'm). Inna sprawa, że fajnie się komponuje z sokiem bananowym, czy ze Sprite'm. Żołądkowa gorzka tylko z kawałkiem pomarańczy na przegrychę. Sposobu nauczyłem się w Rzeszowie, niestety w Krk zupełnie nieznana opcja. Żołądkowa miętowa sama, na lodzie. A i tak na zimę najlepszy jest jabol w kółeczku w plenerze. To dopiero łączy ludzi. |
Cytat:
|
Czysta zmrożona :) serwowana solo :) Jedyna dobrze działająca przepita dostępna w kartonie to sok pomidorowy. Generalnie od innych soków człowiek się truje czego objawy są nieraz niezwykle nieprzyjemne i nie estetyczne :D Lepsze są już zagryzki |ogóreczek , grzybki marynowane, szparaga marynowana, śledzik :)
|
polecam tę stronkę -> http://www.absolutdrinks.com/
dużo przepisów + instruktażowe filmiki w lecie orzeźwiające mohito - 7 listków mięty, pól limonki pokrojonej na 4 części, 2 łyżeczki cukru trzcinowego, 50 ml białego rumu, koniecznie kruszony lód, gazowana woda [dokładnie ugnieść miętę i limonkę, dosypać cukru, wlać rum, wsypać lód, zamieszać i dopełnić wodą] 50 ml wódki, sok ananasowy, sok pomarańczowy, sok żurawinowy fresz mango, kiwi, limetka + 50 ml białego rumu + 1/8 limonki + łyżka kaktucha tymbarka lub soku pomarańczowego cosmopolitan - 50 ml wódki, sok żurawinowy, sok pomarańczowy, 1/8 cytryny, sok z limonki 50 ml wódki + sprite + sok z zółtego grapefruita + blue curacao + 1/8 cytryny 50 ml wódki/rumu + sok bananowy + sok wiśniowy Zakupy polecam robić w carrefourze lub almie, gdyż ceny są stosunkowo niskie, zaś wybór szeroki. Smak jest sprawą gustu, jednak gdyby ktoś się wahał: gin - seagram's (na pewno nie lubuski) wódka - sobieski (niewiele droższa od wyborowej, a zdecydowanie lepsza) gdyby ktoś szukał taniego rumu, to polski galeon jest całkiem w porządku, a kosztuje ok 25 zł za 0,5 l (bacardi 40 zł) |
Cytat:
PS. A tak btw. pojawiły się plotki, że Bruce Willis chce wykupić udziały w spółce Belvedere będącej producentem "Sobieskiego" :-) |
Cytat:
ogólnię vódkie piję tylko 3-4 rodzaje Luksusowa najlepiej de lux z posłodzoną herbatą i cytrynką smirnoff z red bull'em absolut z sokiem zawsze staram się zakupywać takie połączenia, nie pije smirnoffa z sokiem itd... |
Wyborowa napewno lepsza od Sobieskiego ( nei wiem gdzie ty kupujesz bo wszsedzie gdzie sie spotykam z alkoholem to sobieski jest tańszy od Wyborowej) ale Wyborową przebija Gorzka Żołądkowa DeLuxe, jak dla mnei najlepsza wodka w tej chwili
|
Absolwent najlepszy - cenowo i w smaku :)
|
Cytat:
mnie poza klasycznie zubrowka+soczek, zasmakowal ostatnio rum 80% z colą bądż sokiem, oczywiscie nie drin tylko do przepijania ta cola lub sok |
Cytat:
A co sądzicie o Nemiroffie? dla mnie też pycha. |
Finlandia Crunberry(czerwona zadna inna) ze spitem - to co misie lubia najbardziej.
Gin Gordons lub Bombay Blue z tonikiem- tym tez nie pogardze Alsolut Curant z sokiem z czarnej pozeczki Wodka Absolut, Finlandia a ostatnio Ruski Standard(rewelacja) z RedBullem A najbardziej to lubie wodke cytrynowke i wisniowke swojej roboty |
Cytat:
łyche można kupić znacznie taniej... 0,7 czerwonego labela kosztuje w realu 47zł. ja polecam pliską (bułgarska brendy) tania i dobra... z cola oczywiście... troche cytrynki i oczywiście lód podstawa:P inne: żołądkowa ze spritem, wiśniówka z rebullem... takie tanie opcje:P |
Ktoś pił wódkę Chrobry z biedronki? 0,5 za 19.90zł bardzo dobra, polecam... a z redbullem... daje rade :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Ach jak jak lubię ten stan po paru głębszych :) |
Cytat:
|
Cytat:
Poza tym Jack Daniels lub Jaś Wędrowniczek z Colą daje rade ale koneserom nie polecam tego połączenia. |
To ja polecam Pole Star z Tesco, bodajże 0,5 l za 13 zł :lol:
Jeśli chodzi o drinki to preferuje je raczej tylko latem. A moimi faworytami są: 1) czysta z Tigerem (koniecznie Tiger, żadne zamienniki) - miła faza, pycha smak - czego chcieć więcej? :) 2) Sex on the Beach czyli 25 ml czystej, 30 soku żurawinowego, 60 brzoskwiniowego, 90 ananasowego plus parę kostek lodu i jakiś owoc z parasolką - cudo :) 3) Cuba Libre, 40 ml rumu jasnego, 150 coli, 1/4 limonki i kostki lodu. Również polecam. |
kilka razy piłem wściekłe psy.Fajnie sie pije ale w pewnym momencie nagle mocno kopnie.
|
Raczyliście się może Śliwuchą? Połowka kosztuje ok. 25zl, taka buteleczka z zalakowanym korkiem..
|
1)
50 ml Tequilli silver+50 ml soku kaktusowego+3 kostki lodu (zmieszac w shakerze)+ male kwadraciki z limonki wrzucone po nalaniu drina do szkalnki+jak ktos lubi to mozna brzegi szklanki obtoczyc cukrem lub sola.Zalezy co komu podchodzi bardziej. Drink raczej wakacyjny.Zreszta jak wiekszosc drinkow owocowych. 2) Jak ktoś lubi sok kaktusowy to moze sie tez napic: 50 ml wodki zoładkowej gorzkiej+100 ml soku z kaktusa.Koniecznie zmieszac w shakerze z 2-3 kostkami lodu. 3) Z USA przytargałem takze Jaeger bomb: Do pustej szklanki wkladamy kieliszek(50ml) jaegermestera, nastepnie zalewamy tak stojacy kieliszek w szklance zimnym redbullem. Wali jak cholera :D 4) Przypomniał mi sie tez dosyc dobry w smaku drink jaki mozna spokojnie wypic z kobietą: 50 ml wiśniówki+sok ananasowy+3 kostki lodu.Pije sie przez rurkę Wymienilem tutaj drinki dosyc latwe i "dostepne" w przyrządzeniu.Oczywsice najlepsze sa wszelkiej maści Martini's, i te dopiero kopią. Ale ich przyrzadzenie wymaga paru skladnikow co sprawia , ze sa dosyc drogie. |
Jak temat o piciu, to mam pytanie :)
Z czym najlepiej wchodzi Żoładkowa ruda? Chodzi o to, zeby rano na wycieczce wstać i zebym sie nie czuł 'wczorjaszy'? Jaki sok, energy drink albo coś sie łączy z Żołądkową Gorzką? Wolalbym Chrobre wziac, ale klasa juz zakupiła inne... |
Cytat:
|
Nie, Wrocław :)
Podbijam pytanie |
rano rosół wszamaj.
żołądkową gorzką to trzeba było kupić miętową, delikatnie schłodzona bez żadnej przepity wchodzi i na drugi dzień nie jest tak źle. co do drinków: 30ml czystej vódeczki + 50ml tiger'a + 20ml soku malinowego (taki do rozpuszczania w wodzie) Polecam 0,5 l na dwie osoby i gwarantuję przyjemne wrażenia. ;) |
A skąd ja rano wezme rosół? ;)
Mowisz ze miętowa lepsza? Wstyd przyznać ale nie piłem ani de Luxe ani miodowej, ani miętowej itd... :) Jakies propozycje? |
oj widze ze kolega n doswiadczony w bojach:)
wiec moge ci powiedzie ze cokolwiek byś pil i czymkolwiek byś przepijal to i tak rano bedziesz sie czuł nei najlepiej(trening czyni mistrza):) oczywiscie jak wypijesz słuszną ilośc alko... ogolnie gorzkiej to raczej sie nieprzepija. przynajmniej ja tak robie:) a jak drinki to polecam sok ananasowy do tego( koleżankom bedzie smakować:D) a tak wogóle to polecam troche poczytac:) dobry artykuł;) http://www.alkopoligamia.com/pij_z_glowa.html |
żeby wyszło tanio i skutecznie (tanio o ile będzie więcej osób,bo produkty w zakupie do najtańszych nie należą) proponuję "moskiewskie ognie".butelka spirytusu,butelka szampana,zlać do jednego naczynia,zamieszać,wypić.sponiewiera napewno.......NA ZDROWIE!!!
|
Cytat:
Gin Lubuski lepszy. |
Najlepsza jest zmrozona czysta ,osobiscie preferuje Sobieskiego i Debowa z polskich oraz Grey Goose , Absolut i Skyy z importowanych.Przepijac piwkiem lub sokiem z zurawiny.Na rano na dzien dobry bania lub schlodzony browarek poprawiony chinska zupka pikantno-kwasna.
|
Cytat:
poza tym zupka chinska na kaca to jest poezja. tak jak herbatka z duza iloscia cukru i cytrynki. |
do kielicha 2/3 wyborowej, zalac do konca spritem, na kielonek polowe cytryny od góry przytrzymac i jebut w stól. potem kilka takich shotów i jest dobrze :D
jak ktos nie wyobraza sobie kielona plus cytryny to dodam rysunek z pajta ;) /nie lubie niedzieli po dobrej sobocie |
Cytat:
ja zawsze popijam wodą gazowaną. wody można dużo wypić, i Cię nie mdli. Do tego jak jest gazowana to zabija smak:) po każdym kielonie piję literate wody, a przed snem z 0,5 l(o ile jestem w stanie o tym pamiętać) ...rano nie mam kaca w ogóle. dodam tylko że ten sposób picia zaczerpnąłem od pewnej pani Profesor z AGHu :) która to na chemii nam takie mądre rzeczy wpajała. :D a jeśli chodzi o żołądkową...to najlepsza jest miętowa :) nie trzeba przepijać:) |
Najlepszy drink to jest przywiezione z Kuby Daiquiri jakiego w knajpach nie znają :D
Lodem pokruszonym wypełnić praktycznie całą szklankę. I dolewać : SOK (nie żaden syrop czy coś) z cytryny lub limonki - lekko posłodzony + rumy biały + Sprite. Proporcje wg upodobań. Niebo w gębie. A z dziwactw przeróżnych, to polecam coś, co wprawdzie profanuje mój ulubiony trunek, ale w smaku jest wyśmienite. Whiskey z kwasem chlebowym. BEZ CYTRYNY, bo się zepsuje. Bardzo lubię. A gdy grzechem wydaje mi się profanowanie łiskacza to po prostu Jack Daniels albo Wędrowniczek (każdy byle nie czerwony) z lodem. Z colą lub bez :) |
Cytat:
Ps To jest poważny temat o piciu alkoholu, nie o pojeniu się wodą. |
Jak to mówią:
W wodzie to się ryby pier.dolą. 2litry spirolu 2x1,5 litra hopa wiśniowego, pusta butelka 5 l po wodzie mineralnej. Zmieszać, wstrząsnąć i pić. Do smaku dolać cytrynki w płynie. |
Robil ktos z Was Ice'owke ?
polowka spirytusu pol litra mineralnej ok 200g (paczka i troche) cukierkow ice fresh (rozpuszczone w mineralnej) Zrobilem, przy pierwszym probowaniu siekiera, jest szansa ze przezre sie w lodowce przed 2 dni ? |
Jakieś proste drinki na sylwestra ktoś poleci?
Będzie zoladkowa de luxe, cos z tym fantem sa się zrobić? :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl