Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Ranking krajowy, ranking klubowy 2011 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6055)

Ravers 24.05.2010 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FevPL (Post 903780)
a Jagiellonia zaczyna od 3 rundy? i pewnie bez szans na rozstawienie?

Nie ma takiej ludzkiej(nawet matematycznej) możliwości bo Jaga jest przedostatnia wśród nie rozstawionych,a nawet jeśli była by rozstawiona to miała by małe szanse na przejście III rundy(po prostu-słaby zespół).

Ravers 25.05.2010 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 904418)
Wariant umiarkowanie optymistyczny,zakładający zero wpadek i zero pozytywnych niespodzianek:
Lech przechodzi II runde kwalifikacji LM i odpada w III
Ruch przechodzi I i II runde kw. Ligi Europy i odpada w III
Wisła przechodzi II i III runde i odpada w IV
Jagiellonia zaczyna i odpada w III rundzie

Sezon w pucharach kończymy 26 sierpnia po rewanżu Wisły w IV rundzie kw LE

Ile w tym przypadku zdobędziemy punktów do rankingu(w porównaniu także do lat poprzednich) zakładając że w rywalizacjach wygranych polski klub u siebie wygrywa a na wyjeździe remisuje a w bojach przegranych oba mecze kończą się łomotem?

W takim razie dostaniemy 7,5 pkt(zakładam że Lech nic już by nie ugrał w IV rundzie el.LE) co przełożyłoby się na 1,875 pkt do rankingu krajowego,a każdy polski klub dostałby indywidualne punkty pocieszenia.

PS. Lech jeśli odpadłby w III rundzie el. LM to spadłby do IV rundy el. LE.

Wit.Ek. 03.06.2010 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ravers (Post 904773)
Ja mam takie pytanie:

Mamy w II rundzie LE jeden przypadek.Grają tam NK Sibenik i Cibalia Vinkovci.Posiadają taki sam współczynnik,więc o rozstawieniu lub nie rozstawieniu decyduje ostatni sezon.Ale ani Sibenik ani Cibalia nigdy nie grały w Europejskich Pucharach,są oba z tego samego kraju.Więc:co decyduje że Cibalia jest rozstawiona a NK Sibenik nie?Czyżby to że Sibenik zaczyna od I rundy,a Cibalia od II? Proszę o odpowiedź.

W takiej sytuacji decyduje miejsce w tabeli. Jeśli mamy do czynienia z sytuacją że jedna drużyna jest zdobywcą pucharu wtedy pierwszeństwo ma zdobywca pucharu

Konrad. 11.06.2010 18:25

Polecam przeczytać to: http://www.90minut.pl/news/124/news1...-ostatnia.html wszystko dokładnie opisane.

II runda eliminacyjna
- 15 i 22 lipca
Losowanie - 21 czerwca / 80 drużyn


  1. Olympiakós SFP Pireus GRE 54,979
  2. Beşiktaş JK TUR 33,890
  3. Dinamo Bukareszt ROU 28,898
  4. Lewski Sofia BUL 25,400
  5. FK Austria Wiedeń AUT 16,915
  6. AS Anórthossis Ammochóstou CYP 13,099 (Q1)
  7. Brøndbyernes IF DEN 12,970
  8. SK Rapid Wiedeń AUT 11,915
  9. APÓEL Nikozja CYP 11,599
  10. WISŁA KRAKÓW POL 8,508
  11. Karpaty Lwów UKR 7,910
  12. CS Marítimo POR 7,659
  13. FC Baník Ostrawa CZE 7,395
  14. IF Elfsborg SWE 7,338
  15. FC Utrecht NED 7,309
  16. Randers FC DEN 6,470 (Q1)
  17. Motherwell FC SCO 6,158
  18. Kalmar FF SWE 5,838 (Q1)
  19. Lausanne-Sports SUI 5,675
  20. Cercle Brugge KSV BEL 5,580
  21. Bnei Yehuda Tel-Awiw ISR 5,275 (Q1)
  22. Stabæk IF NOR 4,980
  23. FK Ventspils LVA 4,649
  24. Molde FK NOR 4,480
  25. Maccabi Tel-Awiw ISR 3,775
  26. FK Dukla Bańska Bystrzyca SVK 3,166
  27. FC Nitra SVK 3,166 (Q1)
  28. FK Rabotnički Skopje MKD 3,066 (Q1/Q2)
  29. FC Honka FIN 2,899
  30. Myllykosken Pallo-47 FIN 2,899 (Q1)
  31. NK Maribor SVN 2,891
  32. Gefle IF SWE 2,838 (Q1)
  33. Dinamo Mińsk BLR 2,808
  34. OFK Belgrad SRB 2,800
  35. FK Spartak Subotica SRB 2,800
  36. HŠK Zrinjski Mostar BIH 2,749 (Q1)
  37. FK Bakı AZE 2,599
  38. Qarabağ Ağdam AZE 2,599 (Q1)
  39. RUCH CHORZÓW POL 2,508 (Q1)
  40. HNK Cibalia Vinkovci CRO 2,466
    ---------------------------------------------
  41. HNK Šibenik CRO 2,466 (Q1)
  42. Dniepr Mohylew BLR 2,308 (Q1)
  43. Torpiedo Żodino BLR 2,308 (Q1)
  44. NK Široki Brijeg BIH 2,249 (Q1)
  45. Sūduva Marijampolė LTU 2,183
  46. Dinamo Tbilisi GEO 2,149 (Q1/Q2)
  47. WIT Georgia Tbilisi GEO 2,149 (Q1/Q2)
  48. Skonto Ryga LVA 2,149 (Q1)
  49. Knattspyrnufélag Reykjavíkur ISL 2,083 (Q1)
  50. Dacia Chişinău MDA 1,958 (Q1/Q2)
  51. Iskra-Stal Rîbniţa MDA 1,958 (Q1/Q2)
  52. Shamrock Rovers FC IRL 1,908
  53. Sporting Fingal FC IRL 1,908
  54. Dundalk FC IRL 1,908 (Q1)
  55. FC Vaduz LIE 1,900
  56. Turun Palloseura FIN 1,899 (Q1)
  57. ND Gorica SVN 1,891
  58. SK Tirana ALB 1,799 (Q1)
  59. FK Borac Banja Luka BIH 1,749
  60. FC Šiauliai LTU 1,683
  61. Tauras Tauragė LTU 1,683 (Q1)
  62. FK Jelgava LVA 1,649
  63. FC Zestafoni GEO 1,649 (Q1)
  64. Olimpia Bălţi MDA 1,458 (Q1)
  65. FK Mogren Budva MNE 1,425 (Q1)
  66. Toboł Kostanaj / FK Teteks Tetovo KAZ/MKD 1,066-1,399 (Q1/Q2)
  67. FC Fehérvár / Zalaegerszegi TE FC HUN 1,350
  68. UE Sant Julià AND 1,200
  69. Breiðablik ISL 1,083
  70. Bangor City FC WAL 1,016
  71. FK Atyrau KAZ 0,899
  72. JK Sillamäe Kalev EST 0,874
  73. Mika Asztarak ARM 0,849
  74. Besa Kavajë ALB 0,799
  75. Valletta FC MLT 0,683
  76. FK Budućnost Podgorica MNE 0,675
  77. Víkingur FRO 0,366
  78. Cliftonville F&AC NIR 0,324
  79. zdobywca Pucharu Luksemburga LUX 0,249-0,749
  80. Tre Fiori / wicemistrz San Marino SMR 0,150-0,650

Drużyny z Q1, grają jeszcze w pierwszej rundzie, więc teoretycznie mogą odpaść, powyzsza lista zakłada że niespodzianek nie będzie. Gdyby tak się stało, to drużyna zwycięska przejmie współczynnik faworyta, dlatego z naszej perspektywy nic się nie zmieni.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez crapmaster (Post 912386)
Podani zostali wszyscy uczestnicy 2 rundy Chcialem sie dowiedziec o to na ktorych z nich mozemy trafic Bo czytalem ze skonczyl sie podzial geograficzny i mozemy nawet na Ruch trafic jak przejda

Dopiero od cwiercfinalu (1/4) LM/LE druzyny z 1 federacji moga trafic na siebie.

Podział geograficzny został zniesiony, ale dotyczy czego innego - dawniej w pierwszych rundach kraje były dzielone na grupy geograficzne. I np. będą w grupie północnej nie można było trafić na malte czy san marino, tylko na norwegów irlandczyków, litwinów itp. Teraz już tego nie ma.

Wit.Ek. 28.06.2010 00:38

No i kolejny sezon w tym tygodniu rusza… W czwartek Ruch rozegra pierwszy mecz i jako pierwsza drużyna z Polski będzie miała szanse uciułać co nieco do rankingu krajowego.
Odkąd polskie kluby zaczęły odpadać wcześnie liczba punktów w rankingu krajowym spadła na tyle że gdy do tego jeszcze dodamy zmniejszenie z 50% poprzez 33% do 20% aktualnie liczby punktów z rankingu krajowego wliczanego klubom do rankingu klubowego to nie czarujmy się rola rankingu krajowego przestała mieć dla polskich klubów większe znaczenie.

http://img194.imageshack.us/img194/1...aporwnanie.png


Zresztą popatrzcie na powyższe zestawienie. W pierwszym wierszu jest liczba punktów ogółem zdobyta do rankingu klubowego 2010 przez Wisłą. Kolejne wiersze ukazują skąd te punkty pochodziły. drugi wiersz to oczywiście punkty pochodzące z rankingu krajowego a trzeci wiersz to punkty zdobyte przez Wisłę. Jak widać w tabelce przez 5 lat Polska uciułała dla Wisełki tylko 2,508. To niewiele ale i niewiele więcej miała by Wisła gdyby o jej pozycji w rankingu klubowym miały stanowić punkty z rankingu krajowego zajmującej piętnaste (bardzo dla Polski odległe niestety ) miejsce Danii.

Gdyby Polska miała tyle punktów co Dania i zajmowała 15 ste miejsce to przełożyłoby się to na niecałe 3 dodatkowe punkty dla Wisły.

Wniosek z tego prosty. Kluby liczące się w rozgrywkach pucharowych to kluby które mają co najmniej 20 punktów na przykład Leski Sofia ma 25,400 punktów. By Wisła tyle miała musi je zdobyć sama. Bo punkty z rankingu krajowego to jak na razie zasilenie rzędu 2,5 pkt

Póki co polskie kluby grają zgodnie z poniższym zestawieniem

http://img580.imageshack.us/img580/8...zstawienia.png


To nie jest optymistyczna tabelka… Gdyby o awansie miała przesądzać zasada że zwycięża lepszy klub, lepszy czyli ten który wg rankingu klubowego zajmuje wyższe miejsce to Lech i Wisła odpadają w IV rundzie kwalifikacji do LE a Jagiellonia i Ruch w III rundzie kwalifikacji do LE. Zgodnie z powyższym zestawieniem Polska zdobywa 2,500 pkt czyli tyle ile w minionych rozgrywkach zdobyła Słowacja 27 pod względem liczby osiągniętego wyniku.

Gdyby w taki sposób zagrały nasz kluby wtedy ranking klubowy polskich klubów wyglądałby następująco

http://img80.imageshack.us/img80/7184/rk2011.png


Napisze tylko tyle. Jeśli miarą zmian w poziomie sportowym Wisły Kraków miałby być ranking klubowy UEFA to przyznam się, że przy takim wzroście liczby punktów z 8,508 do 10,283 tj o 1,775 w skali roku to tempo dojścia do liczby punktów 20 zajęłoby 6 lat

Tym bardziej mam więc nadzieje, że Wisła awansuje do grupy LE i tam rozegra kilka dobrych meczów dzięki czemu zdobędzie coś więcej niż tylko 2 punkty gwarantowane…

el Nuero 28.06.2010 08:52

Niedobrze - czy ranking Wisły w dół?
 
Ciekawa analiza, która wiąże się z poważnym ostrzeżeniem "punktowym" dla Wisły. Jeśli dobrze odczytuję tabelę, to w przyszłym roku odpadnie nam punktacja rankingowa za ostatni, niezły występ Wisły w europejskich pucharach (chodzi mi o sezon z fazą grupową 2006/07 PUEFA i zdobyciem przez Wisłę ponad 4,5 pkt. do rankingu). Jeśli w najbliższym czasie Wisła nie zdobędzie chociaż kilku punktów, to straci możliwość rozstawienia nawet w 3 rundzie LE, o LM nawet nie wspominając.

Jak widać, "występ" przeciwko Levadii bardzo poważnie "szarpnął" rankingiem punktowym naszego klubu. W zeszłym sezonie droga "punktowa" przynajmniej do fazy grupowej LE była niemal jak na talerzu. W tym roku Wisła będzie walczyć, aby nie utracić ostatnich punktów, "trzymających" nas przy jako takim rozstawieniu. Każdy zdobyty do rankingu klubowego punkt będzie więc na wagę złota.

Wit.Ek. 28.06.2010 11:37

W tym roku odpada nam sezon 2005/2006 w którym Wisła miała tylko 0,225 więc na pewno liczba punktów nam wzrośnie. Nawet jeśli nas pokona klub z Litwy tak sławny, że jego nazwy nie pamiętam to będziemy mieli za udział w rundzie II kwalifikacji 0,5 więc na pewno nam liczba punktów wzrośnie. tylko co to za wzrost... Odpada 0,225 a dostajemy 0,5+plus jakiś ułamek punkta z rankingu krajowego.

W zarządzaniu jedną z zasad jest ta, że miarą rozwoju np rozwoju sportowego jest mierzenie poziomu zmiany przy pomocy "wskaźników". Wskaźnikiem rozwoju i zmiany poziomu sportowego klubu jest liczba punktów w rankingu klubowym.

O Wisle będziemy mogli powiedzieć, że się rozwija i zmienia na lepsze szybko gdy szybko będzie iść w góre dzięki dużej liczbie punktów zdobywanaych w każdym sezonie.
Innymi słowy. Wisła będzie klubem na miarę Bayernu jeśli w danym sezonie zdobędzie tyle puntów samodzielnie co Bayern. Póki co w rankingu klubowym samodzielnie w ciągu ostatnich 5 lat uciułała 6 punktów podczas gdy jakiś Helsingsborg ze Szwecji 8.

By można było o klubie mówić, że zawsze ma zagwarantowane rozstawienie w 4 rundzie kwalifikującej do Ligi Mistrzów musi on mieć ok 30 punktów( w tym roku trzeba było mieć ponad 27). By mieć 30 punktów trzeba samodzielnie zdobywać co roku 5-6 punktów. Reszte ok 3 punktów można by uciułać z rankingu krajowego.

Jesli Wisła chce być takim klubem za 5 lat. Niech zacznie od tego sezonu zdobywać te 5-6 punktów co wymaga co najmniej 2 zwycięstw i jednego remisu np w fazie grupowej LE...

Karherop 29.06.2010 18:51

Dzisiaj meczem FC Santa Coloma -Birkirkara FC rozpoczął się sezon piłkarski UEFA 2010/2011

W czwartek swój mecz rozgrywa Ruch Chorzów i będzie pierwsza szansa na 0,25 pkt do rankingu krajowego ;p

Mam tutaj pytanie w szczególności do Witka .

Dlaczego w rankingu na stronie http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...crank2011.html , za sezon 210/11 są już przyznane punkty niektórym krajom ?

matti220 29.06.2010 20:13

no dzisiaj nie zostaly zainaugurowane rozgrywki kwali do LM ,ponieważ w Andorze lał deszcz i mecz został przełożony , na kiedy jutro będzie wiadomo...
a przechodząc do pytania : punkty jak widać są dodane krajom które mają przedstawicieli juz w fazie grupowej LM , więc wynika ,że za fazę grupową jest jakaś gwarancja punktowa dla klubu i dla tego np hiszpania ma 1,71 (ma 7 druzyn ogółem 3 zapewnione w fazie grup.LM)

Wit.Ek. 29.06.2010 23:13

Skoro się rozgrywki zaczynają to może kilka podstawowych informacji...
Ranking krajowy naszej okolicy to:
http://img189.imageshack.us/img189/1557/rankc.png

To tak dla formalności. To co jest bardziej czytelne to następne zestawieni ukazujące dystans jaki dzieli Polski i inne kraje.
http://img689.imageshack.us/img689/8015/dystans.png

Polska jak widać jest 26 w rankingu. Zaznaczyłem kraje trzema kolorami. Kolory białe to kolory krajów bliskich Polsce. Z jednej strony jest Bułgaria zajmująca 21 miejsce odległa na 1,834 od Polski z drugiej strony jest na 28 miejscu Białoruś, która traci 1,208. Oba te bieguny są w zasięgu Polski. Warto jesdnak zwróćić uwagę na inne kraje o innych kolorach niż biały. Kraje na czerwono są tak odległe od POlski, że nie jest raczej możliwe dogonienie tychże krajó przez Polskę. Także kraje na niebiesko nie doginią Polski. Odrobić dysntans ok 3,6 to na prawdę sztuka. Jesli jakiś kraj zdobędzie choćby 1,4 to by odrobić dystans 3,6 kraj goniący musi zdobyć 5,0. to niestety mało prawdopodobne...

Dlatego właśnie jeśli będę pisał na temat rankingu krajowego będę w szczególności pisał o krajach na powyższym zestawieniu zaznaczonych na biało czyli zajmujących miejsca 21-28.. Polska w tym roku ma szanse na zajęcie na koniec rozgrywek 21 miejsce jak i Białoruś z 28 miejsca ma szanse przegonić Polskę.

No i jeszcze jedno zestawienie na którym jest napisane ile klubów z danego kraju gra i o ile więcej pkt muszą zdobyć kluby z danego kraju by Polskę prześcignąć ewentualnie o ile więcej muszą zdobyć polskie kluby by Polska prześcignęła dany kraj.

http://img193.imageshack.us/img193/7...dozdobycia.png

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ravers (Post 923685)
Ja mam pytanie:

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method4/trank2011.html

W tym rankingu Wisła ma wpisane 0,5 , a Lech 1 pkt w kolumnie sezonu 10/11 mimo że nie zaczęli jeszcze rozgrywek.Czyżby było to już wpisane na zaś jako odpadnięcie z 2 r. el. LE i 2 r. el. LM?

Rankingi Berta Kassiesa uwzględniają liczbę punktów którą kluby już na pewno zdobędą.
I tak:
Wisła ma wpisane 0,5 bo gra na pewno w II r.kw. LE gdzie punkty pocieszenia do rank.klubowego tyle wynoszą i na pewno tyle mieć będzie
Lech ma wpisane 1 pkt bo grając w II r.kw. LM gdzie punkty pocieszenia do rank.klubowego tyle wynoszą i na pewno tyle mieć będzie
Klubu hiszpańskie mają wpisane 4 pkt bo na pewno grają w rozgrywkach grupowych LM więc na pewno tyle mieć będą...

DjInas 01.07.2010 18:08

Poza tym nie tylko pierwsze punkty, ale punkty, które pozwalają odrobić 0,125 do Izraela, gdyż Ulisses 0-0 Bnei Yehuda, można by to nazwać nawet niespodzianką, jeżeli Armeńcy by wyrzucili Izraelczyków z dalszej gry :)

Ravers 01.07.2010 20:02

Nitra zremisowała z Gyorem i dzięki zwycięstwu Ruchu wskakujemy na 25 miejsce.

25. Polska 11,666
26.Słowacja 11,624

Niestety Szwecja nam ucieknie...

Dzięki prezentowi od Sibeniku(0-0 z Sliema Wanderers)strata do Chorwatów z 0,583 zmniejsza się do 0,458.Dystans do Izraelu też zmniejszyliśmy,ale o tym lepiej nie mówić...

Wit.Ek. 01.07.2010 23:32

OK.
Pierwsze koty za płoty. Sezon rozpoczęty !

W poście, który jest tu http://wislakrakow.com/forum/showpos...3&postcount=67 opisałem że takimi miejscami, które są w zasięgu Polski są miejsca 21-28. Myślę, że celem Polski na koniec tego sezonu mogło by być osiągnięcie 21 miejsca. To realne choć niełatwe a co najgorsze nie tylko do polskich klubów zależne.

Wszyscy już wiemy, że RUch zwyciężył i Polska bogatsza jest o 0,250 pkt. Po dzisiejszym dniu ranking krajowy wygląda następująco :

http://img101.imageshack.us/img101/672/ranking107.png

Po pierwsze Polska awansowała o 1 miejsce z 26 na 25, kosztem Słowacji. Niby fajnie bo przecież awansowaliśmy ale przy tak niewielkich różnicach pomiędzy krajami to zdecydowanie za wcześnie na radość. Nie ma też co się cieszyć z tego, że Izrael zdobył o 0,125 pkt mniej niż Polska. Marne to pocieszenie gdy ktoś mówi, że teraz dzieli nasze kraje 5,834 a nie 5,959 pkt.

O tym jak niewiele dzieli kraje zajmujące miejsca 22-26 niech najlepiej świadczy fakt, że wystarczą tylko 2 pkt za wyniki klubów więcej zdobyte niż zdobycz Chorwacji, Norwegii i Szweci by awansować na na 22 miejsce np z 25 zajmowanego przez Polskę.

Zresztą wykres najelpiej to pokazuje wraz ze zmianą dystansu Poslki do poszczególnego miejsca.

http://img694.imageshack.us/img694/6...ans2128107.png
Wykres ten pokazuje, że zmniejszył się dystans Polski do miejsc 21-23 a także, że miejsca 26 i 27 stały sie nieco bardziej odległe od Polski niż były. O 0,150 odskoczyło miejsce 24 Polsce. O tyle samo zbliżyło się do Polski miejsce 28.

Napisałem, że miejsca "w zasięgu Polski" to miejsca 21-28 poniżej chciałbym pokazać Wam podobny wykres co uprzednio ale zawierający także miejsca 20 i 29, czyli kolejne po tych które uważam za "w zasięgu Polski".

http://img63.imageshack.us/img63/937...ans2029107.png
Jak widać słupki związane z miejscami " w zasięgu Polski" są malutkie wobec słupków dla miejsc 20 i 29. Polskę od miejsca 21 dzieli 1,584 podczas gdy od miejsca 20 2 pkt bez 0,001. Jeszcze większa różnica dzieli miejsca 28 i 29. Miejsce 28 to 1,083 podczas gdy 29 to 3,833 czyli 2,750 więcej.

Efektem dzisiejszego zwycięstwa Ruchu jest 1 pkt,który podzielony przez 4 zespoły startujące przełozył się na 0,250 pkt do rankingu krajowego. Owe 0,250 pkt przekładają się dla każdego klubu na... 20% x 0,250 = 0,050 :)

I na koniec niespodzianka.
Ruch zdobył 100% tego co mógł póki co. I jak to się przełozyło na jego pozycję w rankingu klubowym ?
http://img94.imageshack.us/img94/543...ingklub107.png

Jak pokazuje powyższa tabelka pomimo wygranej Ruchu, Ruch w rankingu klubowym spadł :) o jedno miejsce. Był 252 jest 253 podczas gdy Jagiellonia która oglądała lub nie męczarnie Ruchu awansowała z 225 miejsca na 223 o 2 miejsca.

crazykaro 02.07.2010 00:04

^^Spoko spoko Bułgarię nadgonimy za 2 lata jak im te 5 punktów utną z rankingu. Miejmy tylko nadzieje że polskie zespoło zagrają dobrze przynajmniej w eliminacjach. Dobrze by było gdyby Wisła awansowała do LE ale może być z tym ciężko patrząc na rywali.

Dodatkowo warto przeglądnąć dokładniej kto jest w jakiej sytuacji bo jest parę niespodzianek jak np Rumunia która straci w tym roku okrągłe 16 pkt.A przy 6 drużynach żeby to nadrobić to musieliby grać jak Niemcy w tamtym roku (bo ostatnio tylko oni i Francuzi zyskali tyle punktów przy 6 drużynach w pucharach)

qqq123 08.07.2010 22:38

Ruch wygrał 1:0 i możemy spokojnie dopisać kolejne 0,25 do rankingu panowie :D W sumie mamy juz 0,5 ptk. BRAWO! Zadanie wykonane w 100%. Każde ptk są na wage złota ...

crazykaro 08.07.2010 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti220 (Post 931003)
nie wiem moze juz to bylo walkowane.... jest taka sytuacja słowacy stracili już swój zespol w eliminacjach ... czy teraz ,gdy jakis ich zespol wygra mecz to dalej dzieli mu sie punkt przez 4 czy juz przez 3 ?? Jaka jest zasada ? 1 pkt za zwyciestwo druzyny dzieli sie na liczbe druzyn w grze ?? czy ogolem startujacych ??


Wszystkie punkty drużyn z jednego kraju w danym sezonie dzieli się przez ilośc drużyn z danego kraju. Czyli dzielimy na liczbę drużyn startujących

DjInas 09.07.2010 12:43

Co do 2 rundy el. LE to dobrym aspektem tej fazy jest mecz NK Sibernik z Anthorsisem Famagustą. Ktoś musi stracić swojego przedstawiciela, ale i punkty, więc może awansujemy znowu w rankingu krajowym, choć może być trudno odrobić stratę 0,46

Karherop 09.07.2010 20:08

Rozpoczynam własne zestawienia , pod kątem zdobyczy punktowych poszczególnych krajów , sąsiadujących z Polską .

Na początek skromny zrzut

http://fotozrzut.pl/zdjecia/3bc442d3de.jpg

w poszczególnych kolumnach odpowiednio :

pozycja , kraj , punkty odpadające po sezonie , punkty za ten sezon , suma punktów , suma drużyn , zespół , zdobyte punkty itd

zielono , wyniki korzystne dla Polski
czerwono - niekorzystne
jasno czerwono - lekko niekorzystne ( z korzyścią utraty punktów )

to wersja basic , oczywiście będzie aktualizowana , gdy kolejne druzyny wejdą do gry

Ps. W nastepnej rundzie sa 2 mecze , w których trafiają na siebie 'sąsiadujące ' państwa , z kregu zainteresowań :

OFK (Belgrad) ( Serbia) - Torpiedo Żodino ( Białoruś )
HNK Šibenik (Chorwacja) -AS Anórthossis ( Cypr)

Wit.Ek. 09.07.2010 20:56

No i pierwsze cioty za płoty…
Pierwsza runda kwalifikacji do obu rozgrywek za nami. Pierwsze kluby już odpadły, inne awansowały…
A polskie kluby? Ruch nie tylko awansował do kolejnej rundy ale też zdobył maksimum tego co można było zdobyć czyli dwa zwycięstwa co oznacza, że Polska zdobyłą 2 x 1 pkt = 2 pkt : 4 zespoły starujące w rozgrywkach = 0,500. By jednak nie popadać w zbyt wielką euforię polecam poniższe zestawienie :

http://img685.imageshack.us/img685/3128/rnica.png


Wielu z nas cieszy się, że Ruch wygrał wszystko co można było. Niestety jak widać powyżej Lech był przed rozpoczęciem rozgrywek tegorocznych 120 i jest 120 po I rundzie, Wisła byłą 140 i jest 140… Jagiellonia była 225 jest 224 co znaczy, ze awansowała o 1 miejsce. Troche inaczej jest z jedynym klubem który awansował do kolejnej rundy przez co liczba punktów pocieszenia, którą ma już zagwarantowaną wzrosła z 0,25 do 0,5.

I tu dochodzimy trochę do sedna sprawy.
Wisła i Lech są tam gdzie były bo o awansie o jedno miejsce o wiele łatwiej im niżej dany klub jest w rankingu klubowym. By nie być gołosłownym powiem, że zdobycie przez zajmujący teraz 245 Ruch jednego punktu do rankingu klubowego oznaczało by awans Ruchu o 32 miejsca (!!!)w góre na 213 miejsce podczas gdy dla Wisły zajmującej obecnie 140 miejsce zdobycie 1 punktu oznaczało by awans o 6 miejsc na 134 miejsce.

Jeśli więc Polska zdobyłą do rankingu krajowego w ciągu jednej rundy maksimum tego co można było czyli 0,500 co dla Wisły przekłada się na 0,100 pkt do rankingu klubowego to sami rozumiecie… Dla Wisły oba zwycięstwa Ruchu nie miały ŻADNEGO znaczenia.

WISŁA MUSI SAMA DLA SIEBIE ZDOBYWAĆ PUNKTY W RUNDACH ZASADNICZYCH BY ZBIERAĆ DLA SIEBIE PUNKTY.

INACZEJ DALEJ BĘDZIEMY ŚNIĆ BY NIE ODPADAĆ Z POWODU BRAKU ROZSTAWIENIA I ZWIĄZANYCH Z TYM TRUDNYCH RYWALI W KWALIFIKACJACH DO OBOJĘTNE KTÓRYCH ROZGRYWEK.

Wbrew pozorom po dwóch zwycięstwach w rankingu krajowym też wcale nie jest tak pięknie jak by mogło się wydawać na myśl, że wygraliśmy wszystko co można było.

Tak jak wspomniałem Polska zdobyła w tym sezonie 0,500 pkt – maksimum co można było. Niestety 22 inne kraje w tym samym momencie rozgrywek już teraz mają więcej. Innymi słowy 0,500 to po I rundzie 23 wynik i 23 miejsce ex aequo wraz 5 innymi krajami w rankingu zdobyczy punktowych do rankingu krajowego tego sezonu.

Nie należy także drugiej strony pisać że jest źle bo nie jest. Po prostu na jakiekolwiek wyroki czy mamy dużo czy mało jest za wcześnie…
Dla formalności oczywiście aktualny ranking krajowy

http://img707.imageshack.us/img707/179/ranking0907.png



oraz to co moim zdaniem ważniejsze czyli ile nas dzieli od innych

http://img704.imageshack.us/img704/8804/rnica907.png



Poniżej natomiast wykres ukazujący jak zmieniają się różnice między Polską a innymi miejscami w rankingu krajowym. Jak widać miejsce 21 się przybliża. By jednak znó1) nie było za słodko dodam, że nie miało szans się nie poprawić skoro żaden klub Bułgarski nie miał szans zbierać punkty do rankingu bo w I rundach nie muszą występować…

http://img594.imageshack.us/img594/5...swykres907.png

qqq123 09.07.2010 21:54

Spokojnie na 21 miejsce mamy szanse po sezonie wskoczyć. Zauważmy rownież ze 18. Czechom i Izraelowi odpada ponad 5 ptk !!! Jeśli ten sezon bedą mieć słaby, a my zagramy przyzwoicie to mamy szanse ich przeskoczyc. Teraz nie ma innego wyjscia jak 2x zwyciestwo Wisly, Lecha i Ruchu. Rozumiem, ze to srodek przygotowan "naszych" jednak z takimi zespolami MUSIMY wygrywac oba mecze. Gdy tak sie stanie bedziemy mieć 8 ptk, co dzielimy na 4 i juz mamy 2 ptk prosze panstwa. To mało jest i dużo zarazem :P Jednak ten optymistyczny wariant raczej sie nie sprawdzi ... :/

WISŁA 1906 NH 09.07.2010 22:20

Poniżej przedstawiam ranking dzięki któremu widzimy jak dane kraje radzą sobie w tym sezonie. Na bierząco będe ten ranking aktualizował :).

http://img692.imageshack.us/img692/1...guefaforum.jpg

qqq123 10.07.2010 09:59

Zeby bylo jasne jeszcze raz opisze rozstawienie naszych zespołów:
LECH POZNAŃ
II runda el.LM -> rozstawiony
* w przypadku odpadniecia Lech odpada z rozgrywek europejskich
III runda el.LM -> nierozstawiony
* w przypadku odpadniecia Lech ląduje w IV rundzie el.LE gdzie jest nierozstawiony.
IV runda el.LM grupa mistrzowska -> nierozstawiony
* w przypadku odpadniecia Lech ląduje w fazie grupowej LE

WISŁA KRAKÓW
II runda el.LE -> rozstawiona
III runda el.LE ->rozstawiona
IV runda el.LE -> nierozstawiona

Ruch Chorzów
I runda el.LE -> rozstawiony
II runda el.LE -> rozstawiony
III runda el.LE -> nierozstawiony
IV runda el.LE ->nierozstawiony

Jagiellonia Białystok
III runda el.LE -> nierozstawiona
IV runda el.LE -> nierozstawiona

Uważam, że Wisła powinna bez problemów przejsc do IV rundy EL.LE. Tam już jednak musimy liczyc na szczescie i jakiegoś sredniaka europejskiego wylosować, bo jesli trafimy na Liverpool, Villareal to mamy z glowy awans do fazy grupowej. Lech moim zdaniem powinien awansować do IV rundy EL.LM. Tam MA SZANSE powalczyć z niektorymi zespolami o faze grupową LM, jesli mu sie nie uda to ląduje bezposrednio do fazy grupowej LE ( gdzie ma 6 meczy do rozegrania ). Ruch powinien przejsc spokojnie do III rundy EL.LE, gdzie w przypadku dobrego losowania moze przejść do IV rundy. Jednak na tej fazie jego przygoda sie zakonczy na 99%. Jageilonia przy odrobinie szczescia w losowaniu ma szanse powalczyć w III rundzie EL.LE. Jesli przejdzie to w IV rundzie musi liczyc na łaskawe losowanie tak jak Wisła i Ruch. Chyba wszystko dobrze i czytelnie wyjasnione. Pozdrawiam.

sessegnon 10.07.2010 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 932041)
a np jesli Jaga lub Ruch w 3 rundzie eliminacji pokonaliby rozstawionych przeciwnikow ktorzy maja wysoki wspolczynnik to tenze wspolczynnik przejmuja i maja szanse na rozstawienie w 4 rundzie? Czy nie ma czego takiego jak przejmowanie wspolczynnika lepszego rywala? (oczywiscie moze byc tak ze pokonaja np rywala ktory ma taki wspolczynnik jak Wisla ktory tez nie da rozstawienia ale mowie o takie sytuacji gdzie naprawde trafiaja na dobra druzyne w 3 rundzie o wysokim wspolczynniku i ja pokonuja)

Nie ma przejmowania współczynnika, bo losowania odbywają się już po rozegraniu dwumeczów kiedy wszystkie kluby grające w danej rundzie są znane.

crazykaro 10.07.2010 11:16

Przejmowanie współczynnika jest wtedy, kiedy losowania odbywają się przed zakończeniem wcześniejszej rundy, czyli tak jak będzie teraz z Wisłą. Wisła gra ze Szwale a losowanie odbędzie się za tydzień i w tym wypadku następuję przejęcie współczynnika. Niestety (a w przypadku niektórych drużyn na szczeście:P) w dalszych rundach takowe wrogie przejęcie nie następuje bo losowanie odbędzie się już po zakończeniu III rundy el. LE

Karherop 10.07.2010 12:39

Dzięki ;]

oto uaktualniona tabelka o drużyny które wkraczają w gre w el. LM i LE

http://fotozrzut.pl/zdjecia/f4e5f8a12a.jpg

objaśnienia j.w.

gdyby wkradły się jakies błedy lub przeoczenia to prosze alarmować ;]

Wit.Ek. 10.07.2010 20:24

Kiedy patrze na tabelkę Karheropa i czytam ją nie od lewej do prawej ale od góry do dołu to uświadamiam sobie, że

http://fotozrzut.pl/zdjecia/f4e5f8a12a.jpg

Czechy, Austria i Bułgaria mogą zdobyć co najwyżej
2 zespoły mogące zdobyć co najwyżej po 2x1 pkt co przełoży się na max =2x2x1:4=1,000 do rankingu po 2 rundzie
Polska może zdobyć co najwyżej
3 zespoły mogące zdobyć co najwyżej po 2x1 pkt co przełoży się na max =3x2x1:4=1,500 do rankingu po 2 rundzie
Białoruś 4 zespoły mogące zdobyć co najwyżej po 2x1 pkt co przełoży się na max =4x2x1:4=2,000 do rankingu po 2 rundzie

Innymi słowy
Nawet jeśli zdobędziemy maksimum tego co można może się okazać, że dystans jaki dzieli Polskę i Białoruś zmniejszył się o 0,500.
Oczywiście podobny mechanizm działą w przypadku relacji Polska i Bułgaria na korzyść Polski

Karherop 10.07.2010 21:01

Ja mam zaś takie przemyślenia , że Białorusini są w o tyle złej sytuacji , że po tej rundzie rozgrywek , mogą stracić wszystkie swoje zespoły w pucharach , bo i rywali mają nie byle jakich

Polska ma bardzo duże szanse na komplet 4 zespołów w kolejnej rundzie .

Czechy , Bułgaria i Austia są mimo wszystko w korzystnej sytuacji , ale co by nie mówić , ( prócz Austrii ) muszą zaliczyć dobry sezon w pucharach , aby nie spaść zbyt nisko w rankingu .

lad21ewt 10.07.2010 21:16

Mały szczegół do tabelki Karheropa brakuje Austri Wiedeń gra w 2 el z NK Široki Brijeg BiH


Dla naszego rankingu krajowego dobrze ułożyły się spotkania 2 rundy el Ligi Europejskiej :
AS Anórthossis Ammochóstou CYP - HNK Šibenik CHOR
Stabæk IF NOR - Dniepr Mohylew BLR
OFK (Belgrad) SER - Torpiedo Żodino BLR
na 100 % odpadną 3 kluby z państw które sąsiadują z POLSKA

crazykaro 10.07.2010 21:20

Tak sie patrze na tabele ogolną rankingu państw i stwierdzam że awans nawet na 19 miejsce prawie nic nie daje. Teraz wprowadzono na tyle dużo rund że i tak bedziemy zaczynać tak jak teraz zaczynamy, ważne tylko żebysmy nie spadli poniżej 28 miejsca więc w sumie niedaleko nam do tego

qqq123 10.07.2010 21:44

Oczywiscie, ze nic nam nie daje awans na 21 czy nawet 19 pozycje. Poza tym, ze mozliwe jest iz polskie zespoły nie beda musialy rozpoczynać grać w 1 rundzie El.LE ( jak teraz Ruch ) i zaczynać ligi na poczatku lipca. Po awansie na powiedzmy 21 miejsce może bedziemy zaczynać od II rundy El.LE albo nawet od III. I tak najwazniejsze to CO SEZON grac dobrze w pucharach. Co roku przydałoby sie miec 2 druzyny w fazie grupowej LE lub 1 w LM i 1 w LE :P I wtedy systematycznie bedziemy sie piac w góre i moze za 4-5 lat bedzie miec 2 druzyny w EL.LM :P

crazykaro 10.07.2010 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq123 (Post 932267)
Oczywiscie, ze nic nam nie daje awans na 21 czy nawet 19 pozycje. Poza tym, ze mozliwe jest iz polskie zespoły nie beda musialy rozpoczynać grać w 1 rundzie El.LE ( jak teraz Ruch ) i zaczynać ligi na poczatku lipca. Po awansie na powiedzmy 21 miejsce może bedziemy zaczynać od II rundy El.LE albo nawet od III. I tak najwazniejsze to CO SEZON grac dobrze w pucharach. Co roku przydałoby sie miec 2 druzyny w fazie grupowej LE lub 1 w LM i 1 w LE :P I wtedy systematycznie bedziemy sie piac w góre i moze za 4-5 lat bedzie miec 2 druzyny w EL.LM :P

Pomarzyć można:P

Ja mam nadzieję że w tym roku zdobędziemy te 2,5 - 3 punkty na kraj i dobrze będzie. I tak co roku i za 3 lata można myslec o awansie na wyższe pozycje w rankingu. A nóż widelec uda się Wiśle trafić w 4. rundzie na BATE czy Dundee i może się uda czmychnąć do fazy grupowej.
Coś mi mowi że Leszek sobie nie poradzi z Interem. Z jednej strony byłoby mniej punktów a z drugiej dostaliby to co im się należy (bo im się jak co roku należy wszystko).
A Wisła zakładając plan minimum 1,5 pkt za 4. rundę + powiedzmy te 0,5 pkt z rankingu i będziemy mieli te 10 pkt za rok
Ale jak to mówią chcieć mozna :-D

Karherop 11.07.2010 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 932276)
Pomarzyć można:P

Ja mam nadzieję że w tym roku zdobędziemy te 2,5 - 3 punkty na kraj i dobrze będzie. I tak co roku i za 3 lata można myslec o awansie na wyższe pozycje w rankingu. A nóż widelec uda się Wiśle trafić w 4. rundzie na BATE czy Dundee i może się uda czmychnąć do fazy grupowej.
Coś mi mowi że Leszek sobie nie poradzi z Interem. Z jednej strony byłoby mniej punktów a z drugiej dostaliby to co im się należy (bo im się jak co roku należy wszystko).
A Wisła zakładając plan minimum 1,5 pkt za 4. rundę + powiedzmy te 0,5 pkt z rankingu i będziemy mieli te 10 pkt za rok
Ale jak to mówią chcieć mozna :-D

Jeśli polska piłka miała by cokolwiek znaczyc , co roku musielibyśmy zdobywac min 5 punktów do rankingu . Tyle własnie punktów zdobywają średnio kraje zasiadające na 15 miejscu w rankingu uefa ( a własnie od tego miejsca mają 2 kluby w el. LM . )

w sezonie 02/03 zdobylismy 6.625 pkt , w 03/04 - 4.125 , w 08/09 - 5.000- to nie są tak naprawde wyniki niemożliwe do osiągnięcia , tylko wymagały pokonania 2 wyżej notowanych rywali i przyzwoitą gre innych klubów

zresztą w 2004 roku gdy i ja zacząłem się interesowac rankingami , Polska zajmowała 16 miejsce w europejskim rankingu , ale niestety zamiast się piąć w rankingu od tego momentu polecieliśmy głęboko w dół . Zabrakło nam wówczas 0.250 punkta do rankingu aby mieć 15 miejsce , wystarczyło wtedy aby GKS Katowice poradził sobie z Cementarnica Skopje lub Wisła Płock z Venspilsem Ryga , pamiętam to do dziś . Niestety okazali sie dla nas za silni .

Wit.Ek. 11.07.2010 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 932330)
Jeśli polska piłka miała by cokolwiek znaczyc , co roku musielibyśmy zdobywac min 5 punktów do rankingu . Tyle własnie punktów zdobywają średnio kraje zasiadające na 15 miejscu w rankingu uefa ( a własnie od tego miejsca mają 2 kluby w el. LM . )

Po pierwsze :

http://img39.imageshack.us/img39/6340/ktokiedy.png


Jeśli spojrzymy na zestawienie ukazujące jak zorganizowane są rozgrywki pucharowe teraz to zauważymy, że kraje, które zajęły miejsca od 16tego w dół zawsze mają 4 kluby grające w pucharach. Dopiero 15 miejsce daje możliwość na wprowadzenie 5 klubu. Oczywiście pomijam tu fair play bo to nagroda która nie zależy od poziomu sportowego i miejsca w lidze.
Druga rzecz to bonus za miejsce w rankingu krajowym w postaci startu od razu w grupie. Ów bonus przysługuje krajowi który zajął 13 miejsce. Jak by tego było mało to 13 miejsce uzależnione jest od tego czy z jakiego kraju pochodzi obrońca rozgrywek LM. Fakt ten może powodować, że dopiero 12 miejsce daje dopiero ów bonus. Tak czy siak co jakiś czas 13 miejsce może być cenne.
Jeśli polska piłka ma coś znaczyć po prostu z roku na rok polskie klubu powinny zdobywać co raz więcej punktów. Zmienił się jednak system rozgrywek. Inna jest ilość rund kwalifikujących, klubów startujących, moment kiedy klub może zaczynać zbierać punkty dla kraju bo np później staruje.

Proponuje popatrzeć na to jak zmieniła się liczba punktów, które osiągnęły kraje zajmujące miejsce któe zgodnie z powyższym zestawieniem coś zmienia dla startu klubów

http://img267.imageshack.us/img267/4...byczez5lat.png
Jak widzicie, by teraz osiągnąć to samo miejsce trzeba zdobywać więcej punktów. Jeśli Polska piłka chce odczuć jakąś zmianę musi celować w 15 miejsce lub nawet w 13 i zdobywać ok. 6,000 pkt. By łatwiej było zrozumieć co to znaczy napiszę, że najbliższy tego wyniku kraj, który zaczynał mając 4 kluby grające to w zeszłym sezonie była Szwajcaria z następującymi wynikami:

Basel 5 zwycięstw i remis w kwalifikacjach do LE, 3 zwycięstwa i 3 przegrane w grupie
Zurich 3 zwycięstwa i 1 przegrana w kwalifikacjach do LM, wygrana, remis i 4 przegrane w grupie LM
Young Boys przegrana i wygrana w III rundzie brak kwalifikacji do kolejnej rundy.
Sion przegrana i remis w kwalifikacjach do LE

Reasumując. By celować w 6,000 punktów trzeba mieć 2 kluby w grupie lub...

Szanować przeciwników w rundach kwalifikujących by zdobywać wszystko co można. Po zakończeniu rund kwalifikujących w zeszłym sezonie Izrael miał 5,000 punktów. 4 zdobyte dzięki osiągniętym wynikom i 1 punkt, który pochodził z podzielenia 4 punktów bonusowych za udział w grupie LM przez 4 kluby startujące.

A co do kasowania to rozpamiętywanie minionych wyników to rzeczywiście nie jest temat do rankingów...

lad21ewt 11.07.2010 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq123 (Post 932463)
Czyli za awans do fazy grupowej LM dostaje się 4 ptk i to jeszcze dzieli sie przez ilosc druzyn startujacych w pucharach?? Czyli rozumiem, ze 4 ptk idą do rankingu klubowego tej druzyny, ktora wansowala do LM, a 1 ptk idzie do rankignu krajowego dla Polski? A za awans do fazy grupowej LE dostaje sie jakies punkty??

Dobrze rozumiesz ,a co do LE to nie dostaje się punktów bonusowych tylko 2 punkty pocieszenia do rankingu klubowego jeżeli nawet drużyna przegra wszystkie mecze w grupie to ma zagwarantowane 2 pkt

lad21ewt 11.07.2010 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 932474)
Co to są 2 pkt skoro za sam udział w 4. rundzie kwalifikacji ma się 1,5 pkt a do tego jeszcze pkt z rankingu krajowego. Krótko mówiąc nie ma co porównywać fazy grupowej LE i LM.

Też nie rozumiem tej zasady o co pyta qqq123. Ile idzie do rankungu krajowego przy awansie do LM, 4 pkt? Bo tam na pierwszej stronie jest mowa o punktach bonusowych i zastanawiam się czy to własnie są te pkt bonusowe??

2 pkt są pocieszenia ponieważ np druzyna zakwalifikuje się do fazy grupowej i przegra wszystkie 6 meczy i ma 0 pkt. a drużyna w 4 rundzie odpada i ma 1,5 pkt Automatycznie dróżyna grająca w wyższej fazie rozgrywek ma zagwarantowane 2 pkt pocieszenia zaliczane tylko do rankingu klubowego

PKT bonusowe dostają drużyny za osiągnięcie czegoś w pucharach np awans od LM 4pkt które zaliczają się do rankingu klubowego i krajowego

PKT pocieszenia dostają drużyny za udział w eliminacjach europejskich pucharów i za udział w fazie grupowej LE zalicza sie tylko do rankingu klubowego

crazykaro 11.07.2010 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 932477)
Wystarczyło, by sędzia w meczu z Pao uznał prawiedłowego gola Penksy.
http://www.youtube.com/watch?v=lYjBDYkR648

Aż się nóż w kieszeni otwiera, a Polacy narzekają na Webba ze jakiegoś głupiego karnego podyktował:foch:

A co do tych dwóch pkt w LE to są nikłe szanse aby mieć mniej niż 2 pkt po awansie do fazy grupowej biorąc pod uwagę te 1,5 pkt za 4 rundę oraz jeszcze punkty z rankingu krajowego.

Biorąc teoretycznie jest drużyna z jakiejs Andory która awansuje powiedzmy do fazy grupowej. Czyli zdobywa 1,5 pkt za 4. rundę oraz jeżeli reszta drużyn odpadnie nawet w 1. rundzie to mamy jeszcze (1,5+2*0,25+0,5)/4=0,625. Czyli ta druzyna która awansuje do fazy grupowej zdobywa 1,5+0,625/5 = 1,625, czyli praktycznie są minimalne szanse na zdobycie poniżej 2 punktów czyli UEFA łaski nie robi

lad21ewt 12.07.2010 10:30

2 Załącznik(ów)
Ranking klubowy polskich klubów
Załącznik 1306
Na zielono uczestnictwo w pucharach i zdobyte pkt, na czerwono brak uczestnictwa
Szkoda tamtego sezonu kiedy WISŁA była rozstawiona i miała w najgorszym razie grać w grupie LE i zdobyć kilka cennych pkt
W rankingu klubowym 2012 odpadaja 4 pkt co daje rozstawienie tylko w 1 i 2 rundzie LE

Załącznik 1307
z tabelki wynika że ten sezon też zakączy sie już dla nas w sierpniu ale wierze że nie
Polskie kluby co 2 lata graja dobrze w pucharach
2002 Wisła 1/8 finału
2004 Amica faza grupowa (przegrane wszystkie mecze ale najdalej doszła z polskich klubów)
2006 Wisła faza gupowa
2008 Lech 1/16 finału
2010 ???

crazykaro 12.07.2010 14:31

Tak trochę myslałem nad sposobem kwalifikacji drużyn z różnych stron Europy i tym nowym sposobem kwalifikacji do LM. Mianowicie chodzi o to że ten model kwalifikacji niby promuje kraje ze słabszych lig ale tylko LM. W taki sposób poziomu słabszych raczej nie podniosą jeżeli mistrz może i ma szanse na grę w LM ale reszta zepołów z tego kraju odpadnie w kwalifikacjach LE. Przeciez zapora jaka jest postawiona przed zespołami w 4. rundzie kwalifikacyjnej to jakas fikcja jest. 4/5 drużyn w tej rundzie jest na tyle mocnych że nawet gdyby Wisła by grała co rok i dochodziła do tej 4. rundy to po pięciu latach uzbierałaby może te 10 pkt które i tak nie dają możliwości bycia rozstawionym w 4. rundzie. Ta 4. runda kwalifikacji powinna być 1. rundą LE tak żeby już przy remisach bądź zwycięstwach mozna było zdobywać jakieś punkty, czyli tego czego nie ma w eliminacjach

Wit.Ek. 12.07.2010 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miki007 (Post 933098)
Też mnie to zastanawia. Bardzo ciężko będzie tym naszym polskim zespołom awansować w rankingu ale trzeba wierzyć że losowanie będzie w miarę łaskawe i ,,uda się" pokonać troszkę wyżej notowanego rywala.

Też uważam że teraz to wszystko zależy od losowania w IV rundzie. Możemy trafić zaróno na Liverpool jak i na duńskie Odense

lad21ewt 12.07.2010 15:35

Rozstawienie to nie wszystko jak sie ma dobrą drużynę to można ugrać dużo pkt Reforma pucharów znacznie zwiększyła szanse słabszych klubów żeby coś ugrać w Europie a nie tylko zagrać 2 mecze i odpaść np: w tamtym sezonie w 4 rundzie eliminacji LE występowały 2 kluby z Azerbejdżanu a z Polski tylko 1 Trzeba też mieć szczęście Salzburg w 2 el LM też mógł się pożegnać tak jak Wisła po tym jak zremisował u siebie z irlandzkim Bohemian FC 1:1 a w rewanżu w ostatnich minutach strzelił bramkę i wygrał 1:0 nie awansował do LM ale zagrał w LE i zdobył 12 pkt co w konsekwencji w kolejnych latach spokojnie da mu rozstawienie w 4 rundzie LE i zdobywanie kolejnych pkt do rankingu klubowego

Minimum dla Wisły powinna być faza grupowa pokonanie w 4 rundzie mocniejszego rywala i zdobycie kilku pkt
niby proste ale trudne do zrobienia zależy od losowania jest kilku rywali w zasięgu Wisły np Austria wiedeń Levski Dnipro Odense


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl