![]() |
Cytat:
|
Cytat:
PS. Lech jeśli odpadłby w III rundzie el. LM to spadłby do IV rundy el. LE. |
Cytat:
|
Polecam przeczytać to: http://www.90minut.pl/news/124/news1...-ostatnia.html wszystko dokładnie opisane.
II runda eliminacyjna - 15 i 22 lipca Losowanie - 21 czerwca / 80 drużyn
Drużyny z Q1, grają jeszcze w pierwszej rundzie, więc teoretycznie mogą odpaść, powyzsza lista zakłada że niespodzianek nie będzie. Gdyby tak się stało, to drużyna zwycięska przejmie współczynnik faworyta, dlatego z naszej perspektywy nic się nie zmieni. Cytat:
Podział geograficzny został zniesiony, ale dotyczy czego innego - dawniej w pierwszych rundach kraje były dzielone na grupy geograficzne. I np. będą w grupie północnej nie można było trafić na malte czy san marino, tylko na norwegów irlandczyków, litwinów itp. Teraz już tego nie ma. |
No i kolejny sezon w tym tygodniu rusza… W czwartek Ruch rozegra pierwszy mecz i jako pierwsza drużyna z Polski będzie miała szanse uciułać co nieco do rankingu krajowego.
Odkąd polskie kluby zaczęły odpadać wcześnie liczba punktów w rankingu krajowym spadła na tyle że gdy do tego jeszcze dodamy zmniejszenie z 50% poprzez 33% do 20% aktualnie liczby punktów z rankingu krajowego wliczanego klubom do rankingu klubowego to nie czarujmy się rola rankingu krajowego przestała mieć dla polskich klubów większe znaczenie. http://img194.imageshack.us/img194/1...aporwnanie.png Zresztą popatrzcie na powyższe zestawienie. W pierwszym wierszu jest liczba punktów ogółem zdobyta do rankingu klubowego 2010 przez Wisłą. Kolejne wiersze ukazują skąd te punkty pochodziły. drugi wiersz to oczywiście punkty pochodzące z rankingu krajowego a trzeci wiersz to punkty zdobyte przez Wisłę. Jak widać w tabelce przez 5 lat Polska uciułała dla Wisełki tylko 2,508. To niewiele ale i niewiele więcej miała by Wisła gdyby o jej pozycji w rankingu klubowym miały stanowić punkty z rankingu krajowego zajmującej piętnaste (bardzo dla Polski odległe niestety ) miejsce Danii. Gdyby Polska miała tyle punktów co Dania i zajmowała 15 ste miejsce to przełożyłoby się to na niecałe 3 dodatkowe punkty dla Wisły. Wniosek z tego prosty. Kluby liczące się w rozgrywkach pucharowych to kluby które mają co najmniej 20 punktów na przykład Leski Sofia ma 25,400 punktów. By Wisła tyle miała musi je zdobyć sama. Bo punkty z rankingu krajowego to jak na razie zasilenie rzędu 2,5 pkt Póki co polskie kluby grają zgodnie z poniższym zestawieniem http://img580.imageshack.us/img580/8...zstawienia.png To nie jest optymistyczna tabelka… Gdyby o awansie miała przesądzać zasada że zwycięża lepszy klub, lepszy czyli ten który wg rankingu klubowego zajmuje wyższe miejsce to Lech i Wisła odpadają w IV rundzie kwalifikacji do LE a Jagiellonia i Ruch w III rundzie kwalifikacji do LE. Zgodnie z powyższym zestawieniem Polska zdobywa 2,500 pkt czyli tyle ile w minionych rozgrywkach zdobyła Słowacja 27 pod względem liczby osiągniętego wyniku. Gdyby w taki sposób zagrały nasz kluby wtedy ranking klubowy polskich klubów wyglądałby następująco http://img80.imageshack.us/img80/7184/rk2011.png Napisze tylko tyle. Jeśli miarą zmian w poziomie sportowym Wisły Kraków miałby być ranking klubowy UEFA to przyznam się, że przy takim wzroście liczby punktów z 8,508 do 10,283 tj o 1,775 w skali roku to tempo dojścia do liczby punktów 20 zajęłoby 6 lat Tym bardziej mam więc nadzieje, że Wisła awansuje do grupy LE i tam rozegra kilka dobrych meczów dzięki czemu zdobędzie coś więcej niż tylko 2 punkty gwarantowane… |
Niedobrze - czy ranking Wisły w dół?
Ciekawa analiza, która wiąże się z poważnym ostrzeżeniem "punktowym" dla Wisły. Jeśli dobrze odczytuję tabelę, to w przyszłym roku odpadnie nam punktacja rankingowa za ostatni, niezły występ Wisły w europejskich pucharach (chodzi mi o sezon z fazą grupową 2006/07 PUEFA i zdobyciem przez Wisłę ponad 4,5 pkt. do rankingu). Jeśli w najbliższym czasie Wisła nie zdobędzie chociaż kilku punktów, to straci możliwość rozstawienia nawet w 3 rundzie LE, o LM nawet nie wspominając.
Jak widać, "występ" przeciwko Levadii bardzo poważnie "szarpnął" rankingiem punktowym naszego klubu. W zeszłym sezonie droga "punktowa" przynajmniej do fazy grupowej LE była niemal jak na talerzu. W tym roku Wisła będzie walczyć, aby nie utracić ostatnich punktów, "trzymających" nas przy jako takim rozstawieniu. Każdy zdobyty do rankingu klubowego punkt będzie więc na wagę złota. |
W tym roku odpada nam sezon 2005/2006 w którym Wisła miała tylko 0,225 więc na pewno liczba punktów nam wzrośnie. Nawet jeśli nas pokona klub z Litwy tak sławny, że jego nazwy nie pamiętam to będziemy mieli za udział w rundzie II kwalifikacji 0,5 więc na pewno nam liczba punktów wzrośnie. tylko co to za wzrost... Odpada 0,225 a dostajemy 0,5+plus jakiś ułamek punkta z rankingu krajowego.
W zarządzaniu jedną z zasad jest ta, że miarą rozwoju np rozwoju sportowego jest mierzenie poziomu zmiany przy pomocy "wskaźników". Wskaźnikiem rozwoju i zmiany poziomu sportowego klubu jest liczba punktów w rankingu klubowym. O Wisle będziemy mogli powiedzieć, że się rozwija i zmienia na lepsze szybko gdy szybko będzie iść w góre dzięki dużej liczbie punktów zdobywanaych w każdym sezonie. Innymi słowy. Wisła będzie klubem na miarę Bayernu jeśli w danym sezonie zdobędzie tyle puntów samodzielnie co Bayern. Póki co w rankingu klubowym samodzielnie w ciągu ostatnich 5 lat uciułała 6 punktów podczas gdy jakiś Helsingsborg ze Szwecji 8. By można było o klubie mówić, że zawsze ma zagwarantowane rozstawienie w 4 rundzie kwalifikującej do Ligi Mistrzów musi on mieć ok 30 punktów( w tym roku trzeba było mieć ponad 27). By mieć 30 punktów trzeba samodzielnie zdobywać co roku 5-6 punktów. Reszte ok 3 punktów można by uciułać z rankingu krajowego. Jesli Wisła chce być takim klubem za 5 lat. Niech zacznie od tego sezonu zdobywać te 5-6 punktów co wymaga co najmniej 2 zwycięstw i jednego remisu np w fazie grupowej LE... |
Dzisiaj meczem FC Santa Coloma -Birkirkara FC rozpoczął się sezon piłkarski UEFA 2010/2011
W czwartek swój mecz rozgrywa Ruch Chorzów i będzie pierwsza szansa na 0,25 pkt do rankingu krajowego ;p Mam tutaj pytanie w szczególności do Witka . Dlaczego w rankingu na stronie http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/...crank2011.html , za sezon 210/11 są już przyznane punkty niektórym krajom ? |
no dzisiaj nie zostaly zainaugurowane rozgrywki kwali do LM ,ponieważ w Andorze lał deszcz i mecz został przełożony , na kiedy jutro będzie wiadomo...
a przechodząc do pytania : punkty jak widać są dodane krajom które mają przedstawicieli juz w fazie grupowej LM , więc wynika ,że za fazę grupową jest jakaś gwarancja punktowa dla klubu i dla tego np hiszpania ma 1,71 (ma 7 druzyn ogółem 3 zapewnione w fazie grup.LM) |
Skoro się rozgrywki zaczynają to może kilka podstawowych informacji...
Ranking krajowy naszej okolicy to: http://img189.imageshack.us/img189/1557/rankc.png To tak dla formalności. To co jest bardziej czytelne to następne zestawieni ukazujące dystans jaki dzieli Polski i inne kraje. http://img689.imageshack.us/img689/8015/dystans.png Polska jak widać jest 26 w rankingu. Zaznaczyłem kraje trzema kolorami. Kolory białe to kolory krajów bliskich Polsce. Z jednej strony jest Bułgaria zajmująca 21 miejsce odległa na 1,834 od Polski z drugiej strony jest na 28 miejscu Białoruś, która traci 1,208. Oba te bieguny są w zasięgu Polski. Warto jesdnak zwróćić uwagę na inne kraje o innych kolorach niż biały. Kraje na czerwono są tak odległe od POlski, że nie jest raczej możliwe dogonienie tychże krajó przez Polskę. Także kraje na niebiesko nie doginią Polski. Odrobić dysntans ok 3,6 to na prawdę sztuka. Jesli jakiś kraj zdobędzie choćby 1,4 to by odrobić dystans 3,6 kraj goniący musi zdobyć 5,0. to niestety mało prawdopodobne... Dlatego właśnie jeśli będę pisał na temat rankingu krajowego będę w szczególności pisał o krajach na powyższym zestawieniu zaznaczonych na biało czyli zajmujących miejsca 21-28.. Polska w tym roku ma szanse na zajęcie na koniec rozgrywek 21 miejsce jak i Białoruś z 28 miejsca ma szanse przegonić Polskę. No i jeszcze jedno zestawienie na którym jest napisane ile klubów z danego kraju gra i o ile więcej pkt muszą zdobyć kluby z danego kraju by Polskę prześcignąć ewentualnie o ile więcej muszą zdobyć polskie kluby by Polska prześcignęła dany kraj. http://img193.imageshack.us/img193/7...dozdobycia.png Cytat:
I tak: Wisła ma wpisane 0,5 bo gra na pewno w II r.kw. LE gdzie punkty pocieszenia do rank.klubowego tyle wynoszą i na pewno tyle mieć będzie Lech ma wpisane 1 pkt bo grając w II r.kw. LM gdzie punkty pocieszenia do rank.klubowego tyle wynoszą i na pewno tyle mieć będzie Klubu hiszpańskie mają wpisane 4 pkt bo na pewno grają w rozgrywkach grupowych LM więc na pewno tyle mieć będą... |
Poza tym nie tylko pierwsze punkty, ale punkty, które pozwalają odrobić 0,125 do Izraela, gdyż Ulisses 0-0 Bnei Yehuda, można by to nazwać nawet niespodzianką, jeżeli Armeńcy by wyrzucili Izraelczyków z dalszej gry :)
|
Nitra zremisowała z Gyorem i dzięki zwycięstwu Ruchu wskakujemy na 25 miejsce.
25. Polska 11,666 26.Słowacja 11,624 Niestety Szwecja nam ucieknie... Dzięki prezentowi od Sibeniku(0-0 z Sliema Wanderers)strata do Chorwatów z 0,583 zmniejsza się do 0,458.Dystans do Izraelu też zmniejszyliśmy,ale o tym lepiej nie mówić... |
OK.
Pierwsze koty za płoty. Sezon rozpoczęty ! W poście, który jest tu http://wislakrakow.com/forum/showpos...3&postcount=67 opisałem że takimi miejscami, które są w zasięgu Polski są miejsca 21-28. Myślę, że celem Polski na koniec tego sezonu mogło by być osiągnięcie 21 miejsca. To realne choć niełatwe a co najgorsze nie tylko do polskich klubów zależne. Wszyscy już wiemy, że RUch zwyciężył i Polska bogatsza jest o 0,250 pkt. Po dzisiejszym dniu ranking krajowy wygląda następująco : http://img101.imageshack.us/img101/672/ranking107.png Po pierwsze Polska awansowała o 1 miejsce z 26 na 25, kosztem Słowacji. Niby fajnie bo przecież awansowaliśmy ale przy tak niewielkich różnicach pomiędzy krajami to zdecydowanie za wcześnie na radość. Nie ma też co się cieszyć z tego, że Izrael zdobył o 0,125 pkt mniej niż Polska. Marne to pocieszenie gdy ktoś mówi, że teraz dzieli nasze kraje 5,834 a nie 5,959 pkt. O tym jak niewiele dzieli kraje zajmujące miejsca 22-26 niech najlepiej świadczy fakt, że wystarczą tylko 2 pkt za wyniki klubów więcej zdobyte niż zdobycz Chorwacji, Norwegii i Szweci by awansować na na 22 miejsce np z 25 zajmowanego przez Polskę. Zresztą wykres najelpiej to pokazuje wraz ze zmianą dystansu Poslki do poszczególnego miejsca. http://img694.imageshack.us/img694/6...ans2128107.png Wykres ten pokazuje, że zmniejszył się dystans Polski do miejsc 21-23 a także, że miejsca 26 i 27 stały sie nieco bardziej odległe od Polski niż były. O 0,150 odskoczyło miejsce 24 Polsce. O tyle samo zbliżyło się do Polski miejsce 28. Napisałem, że miejsca "w zasięgu Polski" to miejsca 21-28 poniżej chciałbym pokazać Wam podobny wykres co uprzednio ale zawierający także miejsca 20 i 29, czyli kolejne po tych które uważam za "w zasięgu Polski". http://img63.imageshack.us/img63/937...ans2029107.png Jak widać słupki związane z miejscami " w zasięgu Polski" są malutkie wobec słupków dla miejsc 20 i 29. Polskę od miejsca 21 dzieli 1,584 podczas gdy od miejsca 20 2 pkt bez 0,001. Jeszcze większa różnica dzieli miejsca 28 i 29. Miejsce 28 to 1,083 podczas gdy 29 to 3,833 czyli 2,750 więcej. Efektem dzisiejszego zwycięstwa Ruchu jest 1 pkt,który podzielony przez 4 zespoły startujące przełozył się na 0,250 pkt do rankingu krajowego. Owe 0,250 pkt przekładają się dla każdego klubu na... 20% x 0,250 = 0,050 :) I na koniec niespodzianka. Ruch zdobył 100% tego co mógł póki co. I jak to się przełozyło na jego pozycję w rankingu klubowym ? http://img94.imageshack.us/img94/543...ingklub107.png Jak pokazuje powyższa tabelka pomimo wygranej Ruchu, Ruch w rankingu klubowym spadł :) o jedno miejsce. Był 252 jest 253 podczas gdy Jagiellonia która oglądała lub nie męczarnie Ruchu awansowała z 225 miejsca na 223 o 2 miejsca. |
^^Spoko spoko Bułgarię nadgonimy za 2 lata jak im te 5 punktów utną z rankingu. Miejmy tylko nadzieje że polskie zespoło zagrają dobrze przynajmniej w eliminacjach. Dobrze by było gdyby Wisła awansowała do LE ale może być z tym ciężko patrząc na rywali.
Dodatkowo warto przeglądnąć dokładniej kto jest w jakiej sytuacji bo jest parę niespodzianek jak np Rumunia która straci w tym roku okrągłe 16 pkt.A przy 6 drużynach żeby to nadrobić to musieliby grać jak Niemcy w tamtym roku (bo ostatnio tylko oni i Francuzi zyskali tyle punktów przy 6 drużynach w pucharach) |
Ruch wygrał 1:0 i możemy spokojnie dopisać kolejne 0,25 do rankingu panowie :D W sumie mamy juz 0,5 ptk. BRAWO! Zadanie wykonane w 100%. Każde ptk są na wage złota ...
|
Cytat:
Wszystkie punkty drużyn z jednego kraju w danym sezonie dzieli się przez ilośc drużyn z danego kraju. Czyli dzielimy na liczbę drużyn startujących |
Co do 2 rundy el. LE to dobrym aspektem tej fazy jest mecz NK Sibernik z Anthorsisem Famagustą. Ktoś musi stracić swojego przedstawiciela, ale i punkty, więc może awansujemy znowu w rankingu krajowym, choć może być trudno odrobić stratę 0,46
|
Rozpoczynam własne zestawienia , pod kątem zdobyczy punktowych poszczególnych krajów , sąsiadujących z Polską .
Na początek skromny zrzut http://fotozrzut.pl/zdjecia/3bc442d3de.jpg w poszczególnych kolumnach odpowiednio : pozycja , kraj , punkty odpadające po sezonie , punkty za ten sezon , suma punktów , suma drużyn , zespół , zdobyte punkty itd zielono , wyniki korzystne dla Polski czerwono - niekorzystne jasno czerwono - lekko niekorzystne ( z korzyścią utraty punktów ) to wersja basic , oczywiście będzie aktualizowana , gdy kolejne druzyny wejdą do gry Ps. W nastepnej rundzie sa 2 mecze , w których trafiają na siebie 'sąsiadujące ' państwa , z kregu zainteresowań : OFK (Belgrad) ( Serbia) - Torpiedo Żodino ( Białoruś ) HNK Šibenik (Chorwacja) -AS Anórthossis ( Cypr) |
No i pierwsze cioty za płoty…
Pierwsza runda kwalifikacji do obu rozgrywek za nami. Pierwsze kluby już odpadły, inne awansowały… A polskie kluby? Ruch nie tylko awansował do kolejnej rundy ale też zdobył maksimum tego co można było zdobyć czyli dwa zwycięstwa co oznacza, że Polska zdobyłą 2 x 1 pkt = 2 pkt : 4 zespoły starujące w rozgrywkach = 0,500. By jednak nie popadać w zbyt wielką euforię polecam poniższe zestawienie : http://img685.imageshack.us/img685/3128/rnica.png Wielu z nas cieszy się, że Ruch wygrał wszystko co można było. Niestety jak widać powyżej Lech był przed rozpoczęciem rozgrywek tegorocznych 120 i jest 120 po I rundzie, Wisła byłą 140 i jest 140… Jagiellonia była 225 jest 224 co znaczy, ze awansowała o 1 miejsce. Troche inaczej jest z jedynym klubem który awansował do kolejnej rundy przez co liczba punktów pocieszenia, którą ma już zagwarantowaną wzrosła z 0,25 do 0,5. I tu dochodzimy trochę do sedna sprawy. Wisła i Lech są tam gdzie były bo o awansie o jedno miejsce o wiele łatwiej im niżej dany klub jest w rankingu klubowym. By nie być gołosłownym powiem, że zdobycie przez zajmujący teraz 245 Ruch jednego punktu do rankingu klubowego oznaczało by awans Ruchu o 32 miejsca (!!!)w góre na 213 miejsce podczas gdy dla Wisły zajmującej obecnie 140 miejsce zdobycie 1 punktu oznaczało by awans o 6 miejsc na 134 miejsce. Jeśli więc Polska zdobyłą do rankingu krajowego w ciągu jednej rundy maksimum tego co można było czyli 0,500 co dla Wisły przekłada się na 0,100 pkt do rankingu klubowego to sami rozumiecie… Dla Wisły oba zwycięstwa Ruchu nie miały ŻADNEGO znaczenia. WISŁA MUSI SAMA DLA SIEBIE ZDOBYWAĆ PUNKTY W RUNDACH ZASADNICZYCH BY ZBIERAĆ DLA SIEBIE PUNKTY. INACZEJ DALEJ BĘDZIEMY ŚNIĆ BY NIE ODPADAĆ Z POWODU BRAKU ROZSTAWIENIA I ZWIĄZANYCH Z TYM TRUDNYCH RYWALI W KWALIFIKACJACH DO OBOJĘTNE KTÓRYCH ROZGRYWEK. Wbrew pozorom po dwóch zwycięstwach w rankingu krajowym też wcale nie jest tak pięknie jak by mogło się wydawać na myśl, że wygraliśmy wszystko co można było. Tak jak wspomniałem Polska zdobyła w tym sezonie 0,500 pkt – maksimum co można było. Niestety 22 inne kraje w tym samym momencie rozgrywek już teraz mają więcej. Innymi słowy 0,500 to po I rundzie 23 wynik i 23 miejsce ex aequo wraz 5 innymi krajami w rankingu zdobyczy punktowych do rankingu krajowego tego sezonu. Nie należy także drugiej strony pisać że jest źle bo nie jest. Po prostu na jakiekolwiek wyroki czy mamy dużo czy mało jest za wcześnie… Dla formalności oczywiście aktualny ranking krajowy http://img707.imageshack.us/img707/179/ranking0907.png oraz to co moim zdaniem ważniejsze czyli ile nas dzieli od innych http://img704.imageshack.us/img704/8804/rnica907.png Poniżej natomiast wykres ukazujący jak zmieniają się różnice między Polską a innymi miejscami w rankingu krajowym. Jak widać miejsce 21 się przybliża. By jednak znó1) nie było za słodko dodam, że nie miało szans się nie poprawić skoro żaden klub Bułgarski nie miał szans zbierać punkty do rankingu bo w I rundach nie muszą występować… http://img594.imageshack.us/img594/5...swykres907.png |
Spokojnie na 21 miejsce mamy szanse po sezonie wskoczyć. Zauważmy rownież ze 18. Czechom i Izraelowi odpada ponad 5 ptk !!! Jeśli ten sezon bedą mieć słaby, a my zagramy przyzwoicie to mamy szanse ich przeskoczyc. Teraz nie ma innego wyjscia jak 2x zwyciestwo Wisly, Lecha i Ruchu. Rozumiem, ze to srodek przygotowan "naszych" jednak z takimi zespolami MUSIMY wygrywac oba mecze. Gdy tak sie stanie bedziemy mieć 8 ptk, co dzielimy na 4 i juz mamy 2 ptk prosze panstwa. To mało jest i dużo zarazem :P Jednak ten optymistyczny wariant raczej sie nie sprawdzi ... :/
|
Poniżej przedstawiam ranking dzięki któremu widzimy jak dane kraje radzą sobie w tym sezonie. Na bierząco będe ten ranking aktualizował :).
http://img692.imageshack.us/img692/1...guefaforum.jpg |
Zeby bylo jasne jeszcze raz opisze rozstawienie naszych zespołów:
LECH POZNAŃ II runda el.LM -> rozstawiony * w przypadku odpadniecia Lech odpada z rozgrywek europejskich III runda el.LM -> nierozstawiony * w przypadku odpadniecia Lech ląduje w IV rundzie el.LE gdzie jest nierozstawiony. IV runda el.LM grupa mistrzowska -> nierozstawiony * w przypadku odpadniecia Lech ląduje w fazie grupowej LE WISŁA KRAKÓW II runda el.LE -> rozstawiona III runda el.LE ->rozstawiona IV runda el.LE -> nierozstawiona Ruch Chorzów I runda el.LE -> rozstawiony II runda el.LE -> rozstawiony III runda el.LE -> nierozstawiony IV runda el.LE ->nierozstawiony Jagiellonia Białystok III runda el.LE -> nierozstawiona IV runda el.LE -> nierozstawiona Uważam, że Wisła powinna bez problemów przejsc do IV rundy EL.LE. Tam już jednak musimy liczyc na szczescie i jakiegoś sredniaka europejskiego wylosować, bo jesli trafimy na Liverpool, Villareal to mamy z glowy awans do fazy grupowej. Lech moim zdaniem powinien awansować do IV rundy EL.LM. Tam MA SZANSE powalczyć z niektorymi zespolami o faze grupową LM, jesli mu sie nie uda to ląduje bezposrednio do fazy grupowej LE ( gdzie ma 6 meczy do rozegrania ). Ruch powinien przejsc spokojnie do III rundy EL.LE, gdzie w przypadku dobrego losowania moze przejść do IV rundy. Jednak na tej fazie jego przygoda sie zakonczy na 99%. Jageilonia przy odrobinie szczescia w losowaniu ma szanse powalczyć w III rundzie EL.LE. Jesli przejdzie to w IV rundzie musi liczyc na łaskawe losowanie tak jak Wisła i Ruch. Chyba wszystko dobrze i czytelnie wyjasnione. Pozdrawiam. |
Cytat:
|
Przejmowanie współczynnika jest wtedy, kiedy losowania odbywają się przed zakończeniem wcześniejszej rundy, czyli tak jak będzie teraz z Wisłą. Wisła gra ze Szwale a losowanie odbędzie się za tydzień i w tym wypadku następuję przejęcie współczynnika. Niestety (a w przypadku niektórych drużyn na szczeście:P) w dalszych rundach takowe wrogie przejęcie nie następuje bo losowanie odbędzie się już po zakończeniu III rundy el. LE
|
Dzięki ;]
oto uaktualniona tabelka o drużyny które wkraczają w gre w el. LM i LE http://fotozrzut.pl/zdjecia/f4e5f8a12a.jpg objaśnienia j.w. gdyby wkradły się jakies błedy lub przeoczenia to prosze alarmować ;] |
Kiedy patrze na tabelkę Karheropa i czytam ją nie od lewej do prawej ale od góry do dołu to uświadamiam sobie, że
http://fotozrzut.pl/zdjecia/f4e5f8a12a.jpg Czechy, Austria i Bułgaria mogą zdobyć co najwyżej 2 zespoły mogące zdobyć co najwyżej po 2x1 pkt co przełoży się na max =2x2x1:4=1,000 do rankingu po 2 rundzie Polska może zdobyć co najwyżej 3 zespoły mogące zdobyć co najwyżej po 2x1 pkt co przełoży się na max =3x2x1:4=1,500 do rankingu po 2 rundzie Białoruś 4 zespoły mogące zdobyć co najwyżej po 2x1 pkt co przełoży się na max =4x2x1:4=2,000 do rankingu po 2 rundzie Innymi słowy Nawet jeśli zdobędziemy maksimum tego co można może się okazać, że dystans jaki dzieli Polskę i Białoruś zmniejszył się o 0,500. Oczywiście podobny mechanizm działą w przypadku relacji Polska i Bułgaria na korzyść Polski |
Ja mam zaś takie przemyślenia , że Białorusini są w o tyle złej sytuacji , że po tej rundzie rozgrywek , mogą stracić wszystkie swoje zespoły w pucharach , bo i rywali mają nie byle jakich
Polska ma bardzo duże szanse na komplet 4 zespołów w kolejnej rundzie . Czechy , Bułgaria i Austia są mimo wszystko w korzystnej sytuacji , ale co by nie mówić , ( prócz Austrii ) muszą zaliczyć dobry sezon w pucharach , aby nie spaść zbyt nisko w rankingu . |
Mały szczegół do tabelki Karheropa brakuje Austri Wiedeń gra w 2 el z NK Široki Brijeg BiH
Dla naszego rankingu krajowego dobrze ułożyły się spotkania 2 rundy el Ligi Europejskiej : AS Anórthossis Ammochóstou CYP - HNK Šibenik CHOR Stabæk IF NOR - Dniepr Mohylew BLR OFK (Belgrad) SER - Torpiedo Żodino BLR na 100 % odpadną 3 kluby z państw które sąsiadują z POLSKA |
Tak sie patrze na tabele ogolną rankingu państw i stwierdzam że awans nawet na 19 miejsce prawie nic nie daje. Teraz wprowadzono na tyle dużo rund że i tak bedziemy zaczynać tak jak teraz zaczynamy, ważne tylko żebysmy nie spadli poniżej 28 miejsca więc w sumie niedaleko nam do tego
|
Oczywiscie, ze nic nam nie daje awans na 21 czy nawet 19 pozycje. Poza tym, ze mozliwe jest iz polskie zespoły nie beda musialy rozpoczynać grać w 1 rundzie El.LE ( jak teraz Ruch ) i zaczynać ligi na poczatku lipca. Po awansie na powiedzmy 21 miejsce może bedziemy zaczynać od II rundy El.LE albo nawet od III. I tak najwazniejsze to CO SEZON grac dobrze w pucharach. Co roku przydałoby sie miec 2 druzyny w fazie grupowej LE lub 1 w LM i 1 w LE :P I wtedy systematycznie bedziemy sie piac w góre i moze za 4-5 lat bedzie miec 2 druzyny w EL.LM :P
|
Cytat:
Ja mam nadzieję że w tym roku zdobędziemy te 2,5 - 3 punkty na kraj i dobrze będzie. I tak co roku i za 3 lata można myslec o awansie na wyższe pozycje w rankingu. A nóż widelec uda się Wiśle trafić w 4. rundzie na BATE czy Dundee i może się uda czmychnąć do fazy grupowej. Coś mi mowi że Leszek sobie nie poradzi z Interem. Z jednej strony byłoby mniej punktów a z drugiej dostaliby to co im się należy (bo im się jak co roku należy wszystko). A Wisła zakładając plan minimum 1,5 pkt za 4. rundę + powiedzmy te 0,5 pkt z rankingu i będziemy mieli te 10 pkt za rok Ale jak to mówią chcieć mozna :-D |
Cytat:
w sezonie 02/03 zdobylismy 6.625 pkt , w 03/04 - 4.125 , w 08/09 - 5.000- to nie są tak naprawde wyniki niemożliwe do osiągnięcia , tylko wymagały pokonania 2 wyżej notowanych rywali i przyzwoitą gre innych klubów zresztą w 2004 roku gdy i ja zacząłem się interesowac rankingami , Polska zajmowała 16 miejsce w europejskim rankingu , ale niestety zamiast się piąć w rankingu od tego momentu polecieliśmy głęboko w dół . Zabrakło nam wówczas 0.250 punkta do rankingu aby mieć 15 miejsce , wystarczyło wtedy aby GKS Katowice poradził sobie z Cementarnica Skopje lub Wisła Płock z Venspilsem Ryga , pamiętam to do dziś . Niestety okazali sie dla nas za silni . |
Cytat:
http://img39.imageshack.us/img39/6340/ktokiedy.png Jeśli spojrzymy na zestawienie ukazujące jak zorganizowane są rozgrywki pucharowe teraz to zauważymy, że kraje, które zajęły miejsca od 16tego w dół zawsze mają 4 kluby grające w pucharach. Dopiero 15 miejsce daje możliwość na wprowadzenie 5 klubu. Oczywiście pomijam tu fair play bo to nagroda która nie zależy od poziomu sportowego i miejsca w lidze. Druga rzecz to bonus za miejsce w rankingu krajowym w postaci startu od razu w grupie. Ów bonus przysługuje krajowi który zajął 13 miejsce. Jak by tego było mało to 13 miejsce uzależnione jest od tego czy z jakiego kraju pochodzi obrońca rozgrywek LM. Fakt ten może powodować, że dopiero 12 miejsce daje dopiero ów bonus. Tak czy siak co jakiś czas 13 miejsce może być cenne. Jeśli polska piłka ma coś znaczyć po prostu z roku na rok polskie klubu powinny zdobywać co raz więcej punktów. Zmienił się jednak system rozgrywek. Inna jest ilość rund kwalifikujących, klubów startujących, moment kiedy klub może zaczynać zbierać punkty dla kraju bo np później staruje. Proponuje popatrzeć na to jak zmieniła się liczba punktów, które osiągnęły kraje zajmujące miejsce któe zgodnie z powyższym zestawieniem coś zmienia dla startu klubów http://img267.imageshack.us/img267/4...byczez5lat.png Jak widzicie, by teraz osiągnąć to samo miejsce trzeba zdobywać więcej punktów. Jeśli Polska piłka chce odczuć jakąś zmianę musi celować w 15 miejsce lub nawet w 13 i zdobywać ok. 6,000 pkt. By łatwiej było zrozumieć co to znaczy napiszę, że najbliższy tego wyniku kraj, który zaczynał mając 4 kluby grające to w zeszłym sezonie była Szwajcaria z następującymi wynikami: Basel 5 zwycięstw i remis w kwalifikacjach do LE, 3 zwycięstwa i 3 przegrane w grupie Zurich 3 zwycięstwa i 1 przegrana w kwalifikacjach do LM, wygrana, remis i 4 przegrane w grupie LM Young Boys przegrana i wygrana w III rundzie brak kwalifikacji do kolejnej rundy. Sion przegrana i remis w kwalifikacjach do LE Reasumując. By celować w 6,000 punktów trzeba mieć 2 kluby w grupie lub... Szanować przeciwników w rundach kwalifikujących by zdobywać wszystko co można. Po zakończeniu rund kwalifikujących w zeszłym sezonie Izrael miał 5,000 punktów. 4 zdobyte dzięki osiągniętym wynikom i 1 punkt, który pochodził z podzielenia 4 punktów bonusowych za udział w grupie LM przez 4 kluby startujące. A co do kasowania to rozpamiętywanie minionych wyników to rzeczywiście nie jest temat do rankingów... |
Cytat:
|
Cytat:
PKT bonusowe dostają drużyny za osiągnięcie czegoś w pucharach np awans od LM 4pkt które zaliczają się do rankingu klubowego i krajowego PKT pocieszenia dostają drużyny za udział w eliminacjach europejskich pucharów i za udział w fazie grupowej LE zalicza sie tylko do rankingu klubowego |
Cytat:
A co do tych dwóch pkt w LE to są nikłe szanse aby mieć mniej niż 2 pkt po awansie do fazy grupowej biorąc pod uwagę te 1,5 pkt za 4 rundę oraz jeszcze punkty z rankingu krajowego. Biorąc teoretycznie jest drużyna z jakiejs Andory która awansuje powiedzmy do fazy grupowej. Czyli zdobywa 1,5 pkt za 4. rundę oraz jeżeli reszta drużyn odpadnie nawet w 1. rundzie to mamy jeszcze (1,5+2*0,25+0,5)/4=0,625. Czyli ta druzyna która awansuje do fazy grupowej zdobywa 1,5+0,625/5 = 1,625, czyli praktycznie są minimalne szanse na zdobycie poniżej 2 punktów czyli UEFA łaski nie robi |
2 Załącznik(ów)
Ranking klubowy polskich klubów
Załącznik 1306 Na zielono uczestnictwo w pucharach i zdobyte pkt, na czerwono brak uczestnictwa Szkoda tamtego sezonu kiedy WISŁA była rozstawiona i miała w najgorszym razie grać w grupie LE i zdobyć kilka cennych pkt W rankingu klubowym 2012 odpadaja 4 pkt co daje rozstawienie tylko w 1 i 2 rundzie LE Załącznik 1307 z tabelki wynika że ten sezon też zakączy sie już dla nas w sierpniu ale wierze że nie Polskie kluby co 2 lata graja dobrze w pucharach 2002 Wisła 1/8 finału 2004 Amica faza grupowa (przegrane wszystkie mecze ale najdalej doszła z polskich klubów) 2006 Wisła faza gupowa 2008 Lech 1/16 finału 2010 ??? |
Tak trochę myslałem nad sposobem kwalifikacji drużyn z różnych stron Europy i tym nowym sposobem kwalifikacji do LM. Mianowicie chodzi o to że ten model kwalifikacji niby promuje kraje ze słabszych lig ale tylko LM. W taki sposób poziomu słabszych raczej nie podniosą jeżeli mistrz może i ma szanse na grę w LM ale reszta zepołów z tego kraju odpadnie w kwalifikacjach LE. Przeciez zapora jaka jest postawiona przed zespołami w 4. rundzie kwalifikacyjnej to jakas fikcja jest. 4/5 drużyn w tej rundzie jest na tyle mocnych że nawet gdyby Wisła by grała co rok i dochodziła do tej 4. rundy to po pięciu latach uzbierałaby może te 10 pkt które i tak nie dają możliwości bycia rozstawionym w 4. rundzie. Ta 4. runda kwalifikacji powinna być 1. rundą LE tak żeby już przy remisach bądź zwycięstwach mozna było zdobywać jakieś punkty, czyli tego czego nie ma w eliminacjach
|
Cytat:
|
Rozstawienie to nie wszystko jak sie ma dobrą drużynę to można ugrać dużo pkt Reforma pucharów znacznie zwiększyła szanse słabszych klubów żeby coś ugrać w Europie a nie tylko zagrać 2 mecze i odpaść np: w tamtym sezonie w 4 rundzie eliminacji LE występowały 2 kluby z Azerbejdżanu a z Polski tylko 1 Trzeba też mieć szczęście Salzburg w 2 el LM też mógł się pożegnać tak jak Wisła po tym jak zremisował u siebie z irlandzkim Bohemian FC 1:1 a w rewanżu w ostatnich minutach strzelił bramkę i wygrał 1:0 nie awansował do LM ale zagrał w LE i zdobył 12 pkt co w konsekwencji w kolejnych latach spokojnie da mu rozstawienie w 4 rundzie LE i zdobywanie kolejnych pkt do rankingu klubowego
Minimum dla Wisły powinna być faza grupowa pokonanie w 4 rundzie mocniejszego rywala i zdobycie kilku pkt niby proste ale trudne do zrobienia zależy od losowania jest kilku rywali w zasięgu Wisły np Austria wiedeń Levski Dnipro Odense |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl