Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Puchar Konfederacji (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5951)

CWA 15.06.2009 22:23

no szkoda USA przy wyrównanych siłach mogło się inaczej skończyć. Bardzo do gustu przypadła mi natomiast gra Egiptu - nasunęły mi się trochę skojarzenia do gry reprezentacji Turcji na EURO'08. Dobra gra Aboutreiki i Zidane. Ciekawie też się zaprezentował ten rezerwowy Ahmed Eid. Podejrzewam również, że ten obrońca grający na prawej stronie mimo czerwonej kartki nie pogra długo w lidze egipskiej -Ahmed El Mohamadi

RAFi89 15.06.2009 22:46

Po wczorajszych spotkaniach które raczej nie powaliły, dzisiejszy mecz Brazylii z Egiptem warty był oglądnięcia. Tak jak chyba większość zaskoczyła mnie gra Egiptu, który mimo iż przegrywał 3:1 potrafił wyrównać i toczyć wyrównany pojedynek z Brazylią. Zagrali naprawdę fajnie, widać że piłka im nie przeszkadzała, mieli pomysł na akcje i dobrze ustawieni pod względem taktycznym. Ogólnie lubię oglądać zespoły afrykańskie, podobała mi się gra WKS i Ghany na MŚ2006 i mam nadzieję że reprezentacje z afryki namieszają trochę na przyszłorocznym turnieju.
A w tej grupie szykują nam się ciekawe kolejne spotkania bo mimo dzisiejsych porażek USA i Egipt mogą jeszcze namieszać.

Uran235 16.06.2009 01:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CWA (Post 746113)
no szkoda USA przy wyrównanych siłach mogło się inaczej skończyć. Bardzo do gustu przypadła mi natomiast gra Egiptu - nasunęły mi się trochę skojarzenia do gry reprezentacji Turcji na EURO'08. Dobra gra Aboutreiki i Zidane. Ciekawie też się zaprezentował ten rezerwowy Ahmed Eid. Podejrzewam również, że ten obrońca grający na prawej stronie mimo czerwonej kartki nie pogra długo w lidze egipskiej -Ahmed El Mohamadi

Piłkarze z Egiptu wcale nie palą się do odchodzenia z rodzimych klubów. Mają tam płace na poziomie średniaków bundesligi, status gwiazd i na dodatek są u siebie w domu. To, że większość piłkarzy gra w kraju jest jednym z atutów reprezentacji Egiptu, trener nieustannie ma ich pod swoją opieką i ma na nich oko, na dodatek współpraca między selekcjonerem a federacją jest wzorowa. Trener zawsze ma dużo czasu żeby przygotować drużynę przed turniejem i tego okresu nigdy nie marnuje, bo Egipt zawsze jest świetnie przygotowany fizycznie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 746122)
Tak jak chyba większość zaskoczyła mnie gra Egiptu, który mimo iż przegrywał 3:1 potrafił wyrównać i toczyć wyrównany pojedynek z Brazylią.

Mnie zaskakuje co innego. Że zwykły kibic może być zaskoczony postawą Egiptu to nic dziwnego, ale że dziennikarze są zaskoczeni postawą Egiptu świadczy jak kiepskich mamy dziennikarzy piłkarskich. Na litość boską, to jest drużyna, która ostatnio dwa razy z rzędu zdobyła PNA. A jakby się któryś dziennikarz pofatygował żeby obejrzeć taki turniej, to wiedziałby, że Egipt już od dawna gra świetną piłkę, przyjemną dla oka, a jednocześnie dobrze zorganizowaną. A jeszcze tak wtrącę, że warto też obserwować reprezentację Tunezji. Są gorzej zorganizowani i mają mniejsze umiejętności w defensywie, ale też potrafią grać dobrą, efektowną piłkę.

1q2 16.06.2009 15:34

Ta, Egipt gra dobrą piłę już od jakiegoś czasu - fajnie było popatrzeć jak tłamszą zblazowaną Brazylię - szkoda tego gola ale wd. mnie Egipcjanie teraz się totalnie ośmieszają.Może i ten karny nie był zbyt legalny ale należał się jak psu buda. - IMO sędziowie coraz częściej powinni naginać przepisy w imię sprawiedliwego i dobrego sędziowania a może wymuszą jakieś zmiany, bo to też w ich interesie.

A wczoraj niestety...zbyt pochopna czerwień i USA poległo, gdzie myślę że stać ich było nawet na zwycięstwo, gdyby gra toczyła się w pełnych składach.W 1 połowie czy to 11/11 czy 10.11 byli lepsi

JAR0 17.06.2009 13:13

Dzisiaj kolejne mecze Hiszpania-Irak ciekawe czy będzie kolejny pogrom i RPA-Nowa Zelandia kolejna inwazja fanatyków z trąbkami :evil:

Martinho 17.06.2009 15:12

http://www.tvp.pl/sport/pilka-nozna/...hiszpania-irak

MessiWisła4ever_tsw 17.06.2009 15:19

Irak w meczu z Polska zremisowal zobaczymy jak im pojdzie z Hiszpania

_ukoL 17.06.2009 15:27

Jak na razie po 25 minutach skutecznie przeszkadzają Hiszpanom...

marco94 17.06.2009 15:51

Do przerwy 0:0

JAR0 17.06.2009 15:53

W pierwszej połowi hiszpanie chyba liczyli że Irak sam sobie strzeli gola, bo grali bez agresjii i szybkości. Zobaczymy co będzie w drugiej

John1906 17.06.2009 16:00

jak całego turnieju nie wygra ktoś z trójki Włochy, Brazylia, Hiszpania to będzie mega sensacja, ale to chyba niemożliwe

Hiszpania 1:0

JAR0 17.06.2009 22:59

W meczu na szczycie ;) Rpa wygrało z Nową Zelandią 2:0 Mecz był dość kiepskim widowiskiem

_ukoL 18.06.2009 15:21

A Brazylia po 20 minutach 2:0 ze Stanami Zjednoczonymi. Trochę jestem zdziwiony, że tak kiepsko grają Amerykanie.

NHwiernyTS 18.06.2009 15:27

Amerykanie bardzo słabo... widać, że są bardzo słabi fizycznie bo Brazylijczycy ich nieźle biorą na szybkość, nie mówiąc o technice bo to wiadomo.

JAR0 18.06.2009 17:09

Brazyli rozjechała USA bez problemów 3:0, chociaż amerykanie mieli pecha te dwie poprzeczki.

diablo885 18.06.2009 21:21

Bylem pozytywnie zaskoczony gra Egiptu z Brazylia ale myslalem ze to przypadek byl.. Dzisiaj pokazuja ze sa bardzo dobrzy i beda sie liczyc na MS

JAR0 18.06.2009 21:28

Ciekawie jest za sprawą Egiptu :) Hitem meczu był Gattuso w majtach :P

vacs 19.06.2009 19:22

wspomniany Gatusso bez majtek http://www.waszapilka.pl/artykul,941...tracil_spodnie
a tak z innej beczki Egipt całkiem całkiem

JAR0 20.06.2009 19:06

Za kilka minut początek meczu RPA - Hiszpania. Mecz może przejść do historii futbolu. Jeśli hiszpanie wygrają ustanowią rekord kolejnych zwycięstw.

diablo885 21.06.2009 20:18

Brazylia w 8 minut pyknela makaroniarzom 3 bramki i po meczu. Jak dobrze pojdzie to bedzie final z Hiszpanami

!!IRIVER!! 21.06.2009 21:04

Arcyciekawa sytuacja się zrobiła... W obecnej sytuacji: Brazylia 3-0 Włochy, USA 3-0 Egipt mamy:
Brazylia 9, Włochy,USA,Egipt - 3.
A bilans bramek:
Włochy 3-5
USA 4-6
Egipt 4-7

i... w półfinale jednak zagra USA.. :lol:

buldus 21.06.2009 21:10

Przeoczyłem 3:0 bramkę :P Mam nadzieje że Egipt coś strzeli :)

JAR0 21.06.2009 21:32

CIekawy meczyk był, makarony jadą do domu, chociaż na jedną bramke zasłużyli ;)

John1906 21.06.2009 21:40

No to mamy półfinały
Hiszpania-USA i Brazylia-RPA

Proud 21.06.2009 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JAR0 (Post 749114)
CIekawy meczyk był, makarony jadą do domu, chociaż na jedną bramke zasłużyli ;)

spokojnie, na MŚ sobie odbiją :)

tedi100 21.06.2009 21:46

No to będzie finał Brazylia - Hiszpania powiem wam że będzie ciekawie:)

Tom'ash 21.06.2009 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tedi100 (Post 749123)
No to będzie finał Brazylia - Hiszpania powiem wam że będzie ciekawie:)

Przegapiłem półfinały? :/

Wojtas 21.06.2009 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tedi100 (Post 749123)
No to będzie finał Brazylia - Hiszpania powiem wam że będzie ciekawie:)


Ciekawe czy Brazylijczycy zakonczą rekordowa serie Espańców :)

tofik 21.06.2009 22:57

Hiszpanom wyraźnie nie uśmiecha się gra na tym turnieju. Kto wie, może nawet odpuszczą walecznym Amerykanom miejsce w finale :) Rekord już mają.

!!IRIVER!! 21.06.2009 22:58

No rekord zwycięstw tak, ale nie mają rekordu w ilości nieprzegranych meczów pod rząd.. a więc..? :)

Ps. Czemu się nie uśmiecha?

tofik 21.06.2009 23:00

Takie odniosłem wrażenie oglądając ich dotychczasowe spotkania. Albo im się nie chce, albo już są zmęczeni sezonem.. Z taką dyspozycją nie mają czego szukać w meczu z Brazylią.

iiYama 24.06.2009 20:25

No i po pierwszej połowie półfinału Hiszpania - USA niespodzianka, prowadzą Amerykanie 1-0. Hiszpanie niby przy piłce, prowadzą grę ale czystych sytuacji jak na lekarstwo.

JacaTS 24.06.2009 20:29

Amerykanie rewelacyjnie taktycznie. Wysoki pressing, zageszczony srodek, wylaczony Xavi i nic przez to im nie idzie.

harthausen 24.06.2009 20:38

jak w tym meczu widać powoli rodzi się drużyna, która spokojnie w tej pierwszej dziesiątce we wszelkich statystykach będzie klasyfikowana.
Co by tu nie gadać, jak się Amerykańce za jakiś sport wezmą poważnie , to do wyników dochodzą. Jak nasze grajki będą na nich trafiać, to o remisie powiemy, że sukces.

Ale oczywiście niech Hiszpanie wygrają , ja tam lubię jak hierarchia i tradycja się utrzymuje i wszystko jest na swoim miejscu. Choćby jak w naszej Ekstraklasie :)

Above 24.06.2009 20:53

Z fonią nie da sie tego oglądać.
Obok stadionu jest chyba jakieś stado .......onych jeleni.

spirit 24.06.2009 20:55

Jak się nazywa ten sport, w który oni grają?



Eh, żeby nasi grali chociaż w połowie tak jak oni...

UPD: ależ błędy obrońców

WhiteStarDvisionTheBest 24.06.2009 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 751028)
jak w tym meczu widać powoli rodzi się drużyna, która spokojnie w tej pierwszej dziesiątce we wszelkich statystykach będzie klasyfikowana.
Co by tu nie gadać, jak się Amerykańce za jakiś sport wezmą poważnie , to do wyników dochodzą. Jak nasze grajki będą na nich trafiać, to o remisie powiemy, że sukces.

Ale oczywiście niech Hiszpanie wygrają , ja tam lubię jak hierarchia i tradycja się utrzymuje i wszystko jest na swoim miejscu. Choćby jak w naszej Ekstraklasie :)

dokładnie,Amerykanie za co się w sporcie nie wezmą to jakieś sukcesy odnoszą prędzej czy później,tylko oni mają łatwiej bo mają wieksze możliwośći finansowe chociażby..

_ukoL 24.06.2009 21:01

2-0! Niech wracają Hiszpanie bykom jajca huśtać! :lol:

Above 24.06.2009 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 751039)
tylko oni mają łatwiej bo mają wieksze możliwośći finansowe chociażby..

I do tego przede wszystkim duży nacisk na uprawianie sportu przez dzieci i młodzież, a nie jak u nas pseudo-WueFy.

igortsw 24.06.2009 21:18

No i po "ptokoch" i po rekordzie. Do tego meczu Hiszpanie nie stracili nawet gola a tu taki psikus :P

Mówicie że USA czego się nie chwyci, to coś z tego jest, ale dziwicie się??Porównując tylko same zaplecze to jesteśmy do nich nieźle do tyłu,a dla nas puchar Konfederacji byłby po poprostu:"American Dream".


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl