![]() |
ten mecz po prostu pokaże czy drużyna dobrze pracowała w okresie przygotowywawczym. Sklad mimo braku spektakularnych wzmocnień jest silny. Z drugiej strony wszyscy już nastawiają się, że Wisła jest do ogrania, jak to było jesienią. Nie chcę wróżyć - wolę zobaczyć jak teraz drużyna się prezentuje i czy realna jest walka o MP. Zwycięstwo w sparingu z porownywalną do Polonii drużyną jaką jest Piast daje powody do optymizmu, a jak będzie? Miejmy nadzieję, że zacznie się dobry sezon.
|
Dobrze ze wszyscy uwazaja ze wisla jest do pokonania, znacznie latwiej sie gra gdy rywal stara sie atakowac, a nie murowac bramke.
Ja tez twierdze ze mamy najslabsza obrone, przynajmniej w sparingach grala bardzo slabo, na srodku pomocy mamy sobola, a on robi roznice. Niestety nie mozemy tylko liczyc na siebie, musimy tez liczyc na potkniecia rywali. Mam nadzieje ze po 6-7 konlejkach wisla odskoczy rywalom na wiecej niz 3 pkt, jak lech przejdzie udinnese bedzie musial wybrac, liga czy uefa. Nie maja za szerokiej kadry, maja moze 15 pilkarzy na poziomie. Wisla wg mnie ma szersza kadre, okolo 17 pilkarzy na poziomie (3 srodkowych obroncow, 4 bocznych obroncow, 2 srodkowych pomocnikow, 3 bocznych pomocnikow, 3 napastnikow). Licze ze skorza da szanse mlodszym, cale szczescie nei ma juz wiecznie mlodego i utalentowanego kmiecika, dawida juz raczej nie wystawi, burliga pod nieobecnosc loba ma szanse na gre w koncowkach na boku pomocy |
Cytat:
Wisła ! |
Cytat:
a dlatego, że Singlar od pewnego czasu wydaje się być lepszym w przodzie grajkiem, a jeśli bytomianie się zacznią bronić całym zespołem, to boczni obrońcy mogą odegrać ważną rolę. a Cebanu, bo kiedyś musi w końcu dostać szanse, a kontuzji Pawełkowi mimo wszystko nie życze. kogo by nie wystawił, ufam, że Maciek wie najlepiej kto powinien grać i skład wystawi najmocniejszy.. |
Cytat:
Gucio co do Cebanu masz racje. Jednak moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysl w pierwszy meczu zmieniac bramkarza! Mario gra z tym zespolem juz ponad 2 lata i rozumie sie z obroncami itp a Cebanu jednak tego nie ma(bo kiedy mialby sie z nimi grac). Mysle jednak ze tak 4 kolejki przed koncem sezonu gdzie i tak juz nikt nas nie bedzie mogl dogonic to jednak Cebanu dostanie szanse ;) Co do prawej obrony to naprawde nie wiem kto sie lepiej prezentuje...mam nadzieje ze nasz trener postawi jednak na wlasciwego gracza! |
Bramkarz:
Pawełek Cebanu nie jest przygotowany do sezonu według naszego trenera bramkarzy, więc postawienie na niego zamiast Pawełka mogłoby się skończyć katastrofą! Wyobrażacie sobie przegraną Wisły z Polonią Bytom? :rotfl: No właśnie, więc lepiej nie eksperymentować z obsadą bramki. Obrona: Diaz - Głowacki - Cleber - Singlar Diaz jest klasą samą w sobie i Pi. Brożek zdecydowanie nie może się z nim równać na tej pozycji, natomiast środek obrony to tylko Głowacki i Cleber, Marcelo jest za młody na tak odpowiedzialną pozycję. Na prawej stronie wole młodszego, niewypalonego Singlara niż Baszczyńskiego który myśli tylko o $$$ i kontraktu nie przedłużył... Pomoc: Ćwieląg - Jirsak - Sobolewski - Małecki Ćwieląg rozegrał super runde przygotowawczą więc należy mu się miejsce w pierwszym składzie, a że atak zajęty przez lepszych piłkarzy to zostaje mu tylko niewdzięczna rola skrzydłowego - lewego. Na środku dwóch graczy z najwyższej półki. Połączenie niekonwencjonalnych podań Czecha z siłą Sobola daje nam ogromną przewagę w środku pola z każdą drużyną OE. Na prawym skrzydle, lepszy rydz niż nic.. czyli Małecki zamiast Łobodzińskiego. Atak: Brożek - Boguski Nie trzeba chyba komentować. pozdro dla kumatych |
Cytat:
Moim zdaniem Małecki zaimast Ćwielonga i Baszczu zamiast Singlara.. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
nie che mi się wchodzić z polemikę cytatów z Tobą (FredzIo), dlatego odpisze w jednym tekście..
otóż wypalony piłkarz to taki, który myśli już tylko o $$$ a nie grze o europejskie puchary i mistrzostwo Polski, analogicznie niewypalony to przeciwieństwo wypalonego, mało $$$ więcej grania (Małecki).. z Ćwielongiem mój błąd, sorry. jeśli nie czujesz się kumaty to co poradze :rotfl: etid. wypaleni piłkarze np.: Łobodziński, Cleber, Głowacki, Cantoro, Zieńczuk i Baszczyński niewypaleni piłkarze np.: Boguski, Małecki, Ćwielong, Jirsak widzisz różnice? |
Cytat:
Cytat:
|
no i o to chodzi, młodzi to potęga, starzy do lamusa...
a mit AC Milanu opartego na samych dziadkach już dawno jest przedawniony.. lepiej popatrzeć na Barcelone, Manchester United gdzie główne role grają młodzi! $$$: 4 młodych = 1 starszy i co ekonomiści? Zwalniamy Zieńczuka i mamy kasę na wypłaty dla 4 kolejnych graczy, stąd klub nie robi transferów :) |
Cytat:
Cytat:
Z wywiadów z zawodnikami Wisły wynika, że każdy z nich chce walczyć o obronę tytułu mistrzowskiego, a następstwem tego jest walka w europejskich pucharach. Dodam też, że gra w piłkę nożna to ich praca, a pracę należy wynagradzać. I myślę, że pieniędzy za swoją prace tak samo oczekują Cleber, Głowacki, Łobodziński, Cantoro, Zieńczuk i Baszczyński, jak i Boguski, Małecki, Ćwielong, Jirsak. |
Cytat:
Nie no ale fakt faktem co racja to racja.. chociaż w moich definicjach zamiast $$$ pojawiają się stwierdzenia; "chce się grać", "nie chce się grać". W końcu nie róbmy z naszych zawodników takich strasznych materialistów. Czasem brak umiejętności przeważa nad chęciami i tyle. Co do meczu.. ktoś tam pisał wyżej, że to będzie sprawdzenie tego jak piłkarze przepracowali okres przygotowawczy. Owszem.. jakimiś wyznacznikiem pracy ten mecz będzie ale nie do końca. Wiadomo że zgrania jeszcze takiego nie ma, a to pierwszy mecz o punkty po przerwie więc ja tam lekkiej przeprawy nie przewiduję. Ale może miło mnie zaskoczą. Grunt by 3 punkty były i tyle. A wynik.. według mnie skromnie 1-0 dla Nas ;) |
Cytat:
Ciekawy masz wskaźnik rozgraniczenia zawodnika na wypalonego/niewypalonego. I myślę, że jesteś w błędzie i to takim głębokim, w przysłowiowej "czarnej dupie". Przedstawione przez Ciebie przykłady to raczej dziwny przejaw nie wiem czego, bo dla mnie zawodnicy, których nazwiska podałeś w rubryce WYPALENI są co najwyżej ludźmi, którym zależy na dużych pieniądzach, dla mnie definicja wypalenia piłkarza raczej opiera się na tym, co dany X czy Y robi na boisku, jak się prezentuje, kiedy widać, że nie ma już więcej do zaoferowania, to znaczy , że się WYPALIŁ. Owszem, przykłady , które dobrałeś do niewypalonych, są akurat trafne w przypadku trzech pierwszych, bo już Jirsak to raczej tak MAŁO nie zarabia... :> Analogicznie - zawodnik niewypalony to piłkarz, który cały czas się rozwija, jest ważnym punktem drużyny i każdy jego mecz jest na coraz to wyższym poziomie (bądź po prostu na wysokim "jednostajnym"). Patrząc na Twoje rozumowanie większość zawodników Ekstraklasy jest wypalona, bo zależy im na kasie, natomiast ci co są w drugich/trzecich ligach są niewypaleni, bo tej kasy nie zarabiają aż tak dużo. Jeśli miałbym podać zawodników których uważam za wypalonych w Wiśle to są to bez wątpienia Niedzielan, Dawidowski, do niedawna Kmiecik, Cantoro (tu akurat trafiłeś), zaś z niewypalonych to na pewno cała gama młodzików, Boguski, Brożki, generalnie większa część składu... łącznie z Łobodzińskim... |
aa rozpisałem się na temat składu, a o samym wyniku jeszcze nie wspomniałem. Ja to bym chciał, aby w tym meczu zaskoczył nas Beto - oczywiście pozytywnie, i wpakował troszkę bramek, może tak z 3, a jakby strzelił 4 to już byłaby miazga.
Polonia 0-4 Wisła (Beto '76, '80, '87, '90) tak późno gdyż wchodzi z ławki za Boguskiego w 70 minucie :rotfl: |
Dlaczego Clebera i Głowackiego uznajesz za piłkarzy wypalonych? To, że mają swój wiek, nie znaczy że są wypaleni. Cleber gra cały czas na jednym wysokim poziomie razem z Głowackim...
|
Cytat:
No co post to mnie bardziej zaskakujesz... A ja obstawiam, że wygramy 3:0 po bramkach Brożka, Boguskiego i Ćwielonga skoro już się tak bawimy... |
Cytat:
|
Cytat:
Ja nie widzę..W ogóle to się kupy nie trzyma:-P Jak Cleber jest wypalony to Dawidowski będzie królem strzelców.. Piszesz żeby wywalić Zienia i kupić młodych graczy..Masz 10 lat i myślisz że takie sprawy się załatwia ot tak? W ogóle to się lepiej zajmij swoją Gieksą , bo póki co to nie wygląda za ciekawie :-P |
Cytat:
jedenastka MU z meczu z Fulham: Van Der Sar (39l.) Evra (28l.) Ferdinand (31l.) Ronaldo (24l.) O'Shea (28l.) Berbatov (28l.) Park (28l.) Carrick (28l.) Vidic (28l.) Scholes (35l.) Tevez (25l.) przypuszczalna jedenastka Wisły: Pawełek (28l.) Baszczyński (32l.) Cleber (35l.) Głowacki (30l.) Piotr Brożek (26l.) Małecki (21l.) Sobolewski (33l.) Zieńczuk (31l.) Jirsak (25l.) Boguski (25l.) Paweł Brożek (26l.) Średnia wieku MU: 29,27 lat Średnia weku Wisły: 28,36 lat No i? :> Młodsi są nasi, i co w związku ze związkiem? :> Tylko mi nie mów, że MU se może dać Kuszczaka, bo VDS to klasa sama w sobie, chociaż ma czterdziestkę na karku, bo na upartego my też możemy zdjąć Zieńczuka, wpuścić Ćwielonga i z głowy. Średnia wieku nie jest więc aż tak istotna... Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
:rotfl::rotfl::rotfl: Jak można oceniać tak DOŚWIADCZONYCH piłkarzy po 2 sparingach:rotfl::rotfl::rotfl: P.S. Brożek strzelił mało goli na zgrupowaniach , myślę że wygryzie go ze składu Dawidowski albo Leszczak...:lol::lol::lol: |
nie licz bramkarzy, bo oni nie muszą biegać..
więc: bez bramkarzy Wisła jest starsza o miesiąc i 2 tygodnie.. |
Ale kolega HanysKce lubi mieć takie abstrakcyjne poglądy jak można zauważyć.. więc Aro1234 nie potrzebnie marnowałeś czas na wyliczanie średniej wieku. :)
W ogóle Hanys jak oceniasz np. czy dziewczyna jest fajna czy nie, tak samo jak to czy piłkarz jest wypalony czy nie na podstawie VIDEO kilkuminutowego, to się nie ździw jak będziesz kiedyś zmuszony zmienić orientacje. |
Cytat:
www.kibicenet.pl www.weszlo.com www.onet.pl www.wp.pl Poszukaj po tych stronkach , na pewno znajdzie się coś dla Ciebie |
Cytat:
A pocisk, który wymierzyłaś w kierunku naszego gościa z Katowic dość mocno zadziała na jego wyobraźnię, zepsujesz chłopaka i zranisz go :lol: Generalnie, co do meczu: Polonia - Wisła 0:2 po bramce Ćwielonga i Brożka Pawła. Spokojna gra, inicjatywa przez 90 minut, spokój spokój spokój :P |
Cytat:
|
Agnieszko przekręcasz moje zalecenia, wiek bramkarzy nie powinien być wliczany do średniego wieku pierwszego zespołu, a jeśli ich nie wliczmy to wychodzi na to że Wisła ma starszy skład..
Wisła 28.4 Man Utd. 28.3 |
yyy...chyba robicie tu "mały" offtop:/..temat jest o meczu z Polonią o ile się nie mylę..a nie o jakiś "zaleceniach"
|
Ja myśle że wygramy 0:3 z polonią po golach Pawła Brożka.Juniora Diaza i Ćwielonga
|
Cytat:
Zresztą jak wyżej wspomniała Agnieszka - równie dobrze obrońcy w sumie też się liczyć nie powinni bo to też dwie tyczki na środku pola karnego asekurowane dwoma skrzydłowymi, które tylko mają wykopać piłkę spod nóg napastnika. Od kiedy bramkarz nie jest częścią zespołu? :foch: |
Aro1234 jeśli nie masz nic do powiedzenia - nie pisz :rotfl:
po co rozmywać temat.. btw. będzie transmisja w C+? |
Odezwał się ten co ma zbyt wiele do powiedzenia, zbyt wiele zaleceń, ale niezbyt wiele oleju w głowie... :lol: weź wyjdź.. :>
ad btw. nie, nie ma transmisji w C+ ale jest na Orange Sport od 17.45. |
Cytat:
a średnią wieku naszej drużyny też by mocno zaniżył :P dlatego dziwna ta dyskusja... a wracając do meczu, wydaje mi się że wygramy 2:0...a w ataku zagra Paweł z Boguskim:-) |
Wg. mnie skład powinien wyglądać następująco:
Pawełek Singlar-Cleber-Marcelo-Diaz Mały-Sobol-Jirsak--Boguski Brożek, Ćwielong W obwodzie mamy:Beto, Baszcza, Cantoro, Zienia, Gołosia, Niedzielana, Łobo, Marcela, Głowackiego,Brożek... Mimo narzekania, że Lech i Legia lepsze składy mają...to śmiem twierdzić, że mamy kłopoty bogactwa i ekipe na mistrza. Problem jest jednak w ustawieniu zespołu przez Skorże. Boję się tego, że będziemy w każdym meczu mieć wizualną przewagę, którą nie będziemy mogli udokumentować zwycięstwem...wyniki będą 0:0, 1:1, indywidualne oceny piłkarzy wysokie, gra niby dobra, dużo sytuacji, gra presingiem, dobre przygotowanie fizyczne....i brak wyniku Wszystko to było w meczu z Ruchem w poprzedniej rundzie i boję się, że tak będzie wyglądała nasza gra. Nie mam nic do Skorży, ale myślę, że powinien drużynę ustawiać bardziej ofensywnie przykładem Wisły Kasperczaka, Smudy, oraz dzisiejszego Lecha. W poprzednim sezonie wszystko było ok, teraz gra przypomina mi nieco defensywne ustawienie jakie preferował Petrescu. Mamy miażdżyć, Wisła przyzwyczaiła do takiej gry. Brożek, Jirsak, Mały, Ćwielong, Boguski to piłkarze którzy czekają na hasło "do ataku". Albo wygrywamy po 4:0. albo przegrywamy 3:4. Innej opcji być nie powinno...A jednak mam przeczucie, że 0:0 i 1:1 to będą najczęstrze wyniki (pfu.pfu) Odważnie, z jajem, nie pierdo..ć się z leszczami, pokazać kto tu jest kto, w każdym meczu atak przez 90min. i majster za 12 kolejek. Dużo zależy od najbliższego meczu. Jeśli dadzą ciała można smiało stwierdzić 5 miejsce na koniec sezonu. Jeśli będzie gra ofensywna, presing i dobry wynik to są nadzieje. Nie możemy się ich przestraszyć i grać defensywnie i asekurancko. To nie gra z Barceloną tylko polska liga, tu gra się o to by być wicemistrzem, bo mistrzostwo jest tylko dla Wisły i musimy do tego scenariusza przyzwyczaić reszte stawki. Miazga 5 do 0, i fotel lidera. |
Cytat:
W sobotę o 7:00 na canal+ sport 2 lub tego samego dnia o 10:15 na canal+ sport. ( powt.) Zostało radio |
Sądzę że Marcelo z Sobolem zagrają w środku pola. Głowa z Cleberem będą tworzyć parę stoperów. Największą wątpliwością jest dla mnie prawa obrona, Singlar czy Baszczu ? Lewa obrona Piotrek Brożek, który będzie wymieniał się ostro z Diazem tak że przeciwnicy będą sie gubić, uważam że to nasza najsliniejsza broń, wymienność funkcji Piotrka Brożka z Diazem. Prawa pomoc zarezerwowana dla Małego, a w ataku z panem którego nazwiska nie trzeba tu podawać będzie grał Boguski. Oglądając mecz mecz z Piastem, wyglądało to wszystko nieźle jednak martwi mnie to że za dużo tam było Pawła Brożka. Nie to że robił coś źle ale jak nie daj boże jak go zabraknie to nie wiem czy oni sobie na tym boisku poradzą.
I wypada mi napisać jeszcze coś pogrubioną czcionką Mauro Cantoro powinien spalić się ze wstydu jeśli Sobol który stracił dużo czasu w tym okresie przygotowawczym zagra, a nie on. O tym że może wygryźć go ze składu środkowy obrońca już nie wspomnę. Rozumie że Mauro też miał pewne problemy ale droga do pierwszego składu stała przed nim otworem. Jeśli zagra Marcelo z Sobolem to Jirsakowi też powinno dać to dużo do myślenia. Nominalni środkowi pomocnicy nie potrafią wgryźć ze składu rekonwalescenta i środkowego obrońcy... naprawdę wielki cios dla nich i tak jak mówię powinni spalić się ze wstydu. |
Cytat:
|
Cytat:
Idź policz śrędnią wieku piłkarzy GieKSy, potem reszty drużyn z waszej ligii, a nas zostaw w spokoju. |
dobra, wyjść musimy skladem:
Pawełek - Baszczu, Głowa, Cleber, Pi. Bro - Małecki, Sobol, Jirsak, Diaz - Boguski, Brozio. Po przerwie Ćwielu :))) Dlaczemu nie Marcelo? Ano dlatego, że choć może i grajek z niego niezły, to błędów robi masę, o wiele więcej niż Głowa i Cleber. A my w pierwszym meczu wiosny nie możemy sobie pozwolić na żaden błąd. Zwłaszcza, że Marcelo ma tendencję do niecelnych podań na wysokości 25-30 m ;) luzak po prostu.. Dlaczemu Diaz na lewej? Ano dlatego, że inklinacje do gry ofensywnej ma większe niż Pi. Brożek, Łobodziński razem wzięci. Nie chodzi o zwody wywody, ale o psychiczne nastawienie. Dlaczemu nie Beto? Bo jest słabszy od zaproponowanej dwójki napastnikow |
Transmisja jest na kanale ORANGE SPORT o godz 17:30
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl