![]() |
w tej cenie to ja bym ci polecal Skodie Felicje
|
Cytat:
Sam się rozglądam za tym samochodem ale ciężko trafić na jakąś dobrą okazje. |
corsa / astra 1 - w okolicach 5 tys można coś kupić ew. seat ibiza ale to może być troszkę droższe auto.
|
jak kolega wyżej pytał o samochód w cenie 5 tys to ja zapytam o pierwszy "pierwszy" samochód :P którego bardzo żal nie będzie stłuc ani zarysować :D w cenie oscylującej 5 - 7 tysięcy. Szczerze zastanawiałem się nad fiatem Punto, Renault Clio,... co możecie polecić młodszemu przyszłemu kierowcy?
|
Ja zaraz sobie przypomnę i podam jakie autka mi wpadły w oko w tych granicach cenowych
No,ja też jako pierwszy samochód ;p Więc myślałem o : Astrze,Mazda 323 coupe,Ibiza,Bravo,Peugeot 306 jak sobie przypomnę o czymś jeszcze to dopisze Co do Felicji to czytałem gdzieś,że nie jest godna poleceniu Hmm może nie koniecznie do 5 tysięcy ale w granicach,bo jak była by jakaś okazja za 6 to wiadomo,że pewnie długo by sie nie zastanawiać. |
do 5k to VW Polo
|
|
Cytat:
|
http://www.moto.allegro.pl/item50371...iat_brava.html
Wszystko ok tylko ten przebieg raczej watpliwy :D Odradzasz ? czesci tanie spalanie w normie, sa ludzie ktorzy nic innego jak fiata nie chca w garazu a inni nawet nie popatrza sie na niego ;) |
http://allegro.pl/show_item.php?item=500930016
130 koni w takim samochodziku?!!Może ktoś wyrazić opinię o 306tce? http://kupuzywane.moto.onet.pl/mazda...3eceaad042177e o taką Mazdę mi chodziło |
a nie myslaes nad takim cudem :> ?? 5 - 8 K to masz juz lux
http://moto.allegro.pl/item502427011...rrr_kutno.html |
Szczerze to w ogóle nie podobają mi sie Golfy III
|
a pierrrrr :D:D no ale wiadomo zalezy od gustu ... bylo kilka wypowiedzi o Corsie szczerze tez autko godne polecenia kiedys nawet mielismy Corce 1.1 City przyjemne autko sredniej klasy ze spalaniem w grabicach 6.5 - 7 l miasto ewentualnie mozesz sie rozgladnac za cienkim jeszcze ale to juz nie to samo przeciez ...
|
Kur... to są jaja- polo z tym silnikiem, 2008r, a pali mi wiecej nawet przy bardzo ekonomicznej jezdzie x_X
|
|
Kur... mozecie mi wytlumaczyc fenomen Golfow III? Siedzialem z kumplami na piwku i wlasnie nadszedl temat tego samochodu to jeden kumpel o malo co Nirvany nie dostal i nie spuscil sie jak uslyszal ta nazwe. Juz doszlo nawet do tego ze zaczal polemizowac czy Golf czasem nie jest lepszy od mojego samochodu(dodam ze z calej ekipy ja wcale najlepszego samochodu nie mam dwoch innych ma nowe BMW serii 3 a trzeci ma Audi A4 z 2005 roku). Coz pozostali kumple tylko po sobie popatrzyli wymownymi spojrzeniami, natomiast ja nie chcialem kontynuowac tego tematy. Tylko ja nie rozumiem jednej rzeczy. Co ide i spotykam kogos znajomego to jest: - zmienilem samochod; - Co tam zes kupil?; - Golfa III... No ludzie ile mozna?
Jeszcze jeden fenomen. Mianowicie chodzi mi tu o ludzi ktorzy uwazaja ze samochody Daewoo i wogole koreanskie sa do... Rozmawialem z tym ziomem "od Golfa III" wlasnie na temat koreanczykow i stwierdzil ze duzo zra paliwa... Moja pierwsza mysl jak sie nie umie jezdzic ekonomicznie to po ch*** wogole kupowac ekonomiczny samochod... I tu nastapila miedzy nami ostra wymiana zdan ktorego argumentacja byla mniej wiecej taka: "Bo sasiad ma i mu duzo pali"... Zobaczylem ten samochod to sie przezegnalem. zaczalem powatpiewywac czy tam wogole byl silnik od Tico pod maska czy od czegos innego tam nie byl wsadzony. Widac sasiad zapaleniec motoryzacji chcial z Tico zrobic Ferrari w dodatku California(czyli kabriolet)... tlumiki, spoilery, wloty powietrza na masce, zdjety dach, opony od kombajnu, zamiast tylnej lawki glosniki estradowe itp itd. No wiejski tuninng pelna para. Ale mu duzo pali... Ogolnie to chcialem napisac o tym ze ludzie uwazaja samochody koreanskie za badziewia ale Cee`d udowodnil wszystkim ze sie ludzie myla odnosnie tych samochodow. Wedlug mnie ten samochod bije nawet najnowsza generacje Volkswagena Golfa i pozostalych kompaktow. A w kategorii jakosc/cena... nikt go nie przebija. |
Cytat:
-auto niemieckie a co sie z tym wiaze blacha nie do zdarcia -auto z jajem dynamiczne i uniwersalne w naszym regionie robi za auto miejskie jak i gorskie w kazdych warunkach daje rade - stosunkowo tanie a moze posluzych ladnych kilka lat - no i wreszcie stereotyp auto dla dresiarzy kiboli itp itd |
Fakt że Niemcy ostatnio przestali robić niezniszczalne auta bo im się to po prostu nie opłaciło :D
Mimo tego proponuje porównać po 10 latach użytkowania stan golfa i Twojego kia oraz ceny części zamiennych do tych aut zobaczymy czy stosunek jakość /cena będzie dalej taki wspaniały. |
Juz patrzylem na ceny czesci i wcale az tak drogie nie sa. Choc zobaczymy ile wytrzyma zawieszenie autko ma dopiero niecale 4k kilosow nabite wiec zobaczymy jak to wyjdzie.
|
A golfiny które do nas przyjeżdżają po 200 tyś jeśli w benzynie lub więcej w dieslu ;)
|
a teraz takz ciekawosci jakie sa wasze opinie na temat VW Bory jezdzil ktos ?? a moze ktos posiada ??
|
Cytat:
- Samochód marki Volkswagen, dorobiły się one u nas renomy aut prestiżowych (niestety na zachodzie jest inaczej) - Samochód produkcji niemieckiej, a więc oprócz punktu pierwszego także samochód niby bezawaryjny i szpanerski - Samochód generalnie trwały i dość bezawaryjny - Ciężko znaleźć auto z tańszymi i bardziej dostępnymi częściami (również dzięki wysokiemu zainteresowaniu przez złodziei) - Bardzo pokaźna ilość silników, wersji wyposażenia czy też wyposażenia dodatkowego - W końcu upatrzenie sobie tego auta przez młodzież Mimo wszystko podobnie jak Ty nie należę do fanów tego pojazdu. Wolę samochody japońskie albo BMW. |
Cytat:
|
Cytat:
dla kogoś bedzieto np spalanie,a ktoś inny ma to w głębokim poważaniu i dla niego liczy sie tylko żeby miał "kopa" i dał z siebie wyciągnąć ponad 200 dla jeszcze kogoś innego będzie się liczyło to,żeby był wielki bagażnik i wygoda.ktoś jeszcze inny powie,że on nie jeździ z bagażami,a z kartą kredytową,więc na bagażniku mu nie zależy,ale liczy się wygląd i prestiż marki,żeby laski wyrywać.wszystko zależy od tego,jakie kryteria przyjmiemy.dla mnie np ma to być samochód który ,ało pali jest bardzo pojemny i oczywiście jak najbardziej bezawaryjny.i taki samochód kupiłem.jest to gfiat scudo.części w przystępnych cenach,pakuje się 9 osób,ewentualnie sporo towaru.spala w zależności od sposobu jazdy od 7,2-9,5.ciężko się wychylić poza 150 km\h, a poza tym jest to niepotrzebne bo wlaśnie wtedy zbliżam się do tych prawie 10l\100km.oczywiście diesel., co do koreańczyków.ojciec ma lanosa z 2000-ego roku.przejechane niecałe 100 000 km.bezawaryjny praktycznie,a ceny części są tak niskie,że trzeba je niemal hurtem kupować,żeby było za co zapłacić(oczywiście nie bierzcie tego dosłownie)pomyka sprawnie,nie jest to wyścigówka,ale kompleksów nie ma w mieście i na trasie.jedyne zmartwienie to spalanie.trasa ok 8 l(da sie mniej,ale to jest jazda monotonna) miasto 10,a jak jest dużo korków to jest w stanie łyknąć więcej.kolega ma nubirę kombi w gazie spala w mieście ok 12 l w trasie 9-10.też nie ma kłopotów z awariami,a pzrejechał już ok 170 000.wydaje mi się,że poziomem wykonania koreańczyki zaczynają się zbliżać do japońców.może to jeszcze nie to,ale niedługo już im dorównają. |
a ja polecam Mitsubishi Lancer Sportback
http://www.independent.co.uk/multime...ide_35470t.jpg zalety: a) podobny do Mitsubishi Lancer EVO X :D b) przestępna cena w granicach +65 tys zł c) 143 konie mechaniczne! d) 205 km/h maksymalna prędkość! e) spalanie na trasie 7-8l, w mieście 10-12l. f) agresywny przód "paszcza rekina" (taki Wiślacki :D) |
Jak Lancer to tylko Evo :-D Tak samo jak Impreza, to tylko WRX STI :-D Reszta to tylko półśrodki :-P
|
A mnie się Golfy po prostu nie podobają i tyle. Nieważne jaki silnik, jaki kolor, czy to IV czy V czy nawet nowa VI.
Za tą samą cenę jest duży wybór innych aut - wizualnie oraz pod względem awaryjności z tej samej półki już nie mówiąc że nawet czasami z wyższego segmentu. Popularność niestety nabiła cenę która jest niewspółmierna do produktu |
Opłaca się kupić Renault Safrane ? Miał ktoś styczność z tym ? Chodzi mi to auto strasznie po głowie, a myśle że jakbym sprzedał swoje obecne autko, to byłby w moim zasięgu.
|
Cytat:
Cóż. Czytać umiem i wiem co w dowodzie rejestracyjnym miałem. Wystarczy zresztą przeszukać internet a się znajdzie. Tyle. |
Cytat:
|
Jakby ktoś miał do załatwienia alufelgi 13" na 3 śruby (tak na 3 a nie na 4 jak zwykle...) to niech da znać.
|
Chodzi przypadkiem o felunek do Citroena AX?
|
Pytanie ! Chce kupić nawigacje GPS tylko jestem w tym zielony czym się kierować ? ile musiał bym dać za taka porządna, chodzi mi głownie o Polskę, jaką polecacie?
|
Witam,
Potrafi się ktoś wypowiedzieć o Rover'ach. a dokładnie o 620sdi? Czy to prawda, jak pisza w ogłoszeniach, że spalanie średnie wynosi ok. 6l/100km? Jak sprawa wyglada z częściami zamiennymi, awaryjnością itp... z góry dzięki wielkie za odp. Pozdr. |
Cytat:
Ja mam coś takiego: http://www.komputronik.pl/Nawigacje_...elny,id,50816/ http://img.ktr.pl/p/palipaqfa977aa/sb.jpg Zalety: 1. Świetny wygląd 2. Mapy Polski i praktycznie wszystkich krajów europejskich 3. Prosta w obsłudze i darmowa aktualizacja map i softu na stronie HP 4. Szybki procesor - bardzo szybkie obliczanie nawet długich i skomplikowanych tras 5. Możliwość słuchania mp3 czy oglądania filmów Wada: 1. To tylko automapa - nie pograsz w pasjansa, nie wgrasz własnego oprogramowania, nie wyszukasz niczego w internecie Zasada numer jeden -> poniżej 500 zł cokolwiek kupisz będzie szajsem - taka prawda i nie warto wierzyć reklamom gdzie wszystko jest 3D i w ogóle zaprowadzi Cię do własnej łazienki. |
ja posiadam Volvo S40 z 1997... żre różnie - przy zimie i miescie 13 litrów przy krótkich przejazdach typu "rusz hamuj" spokojnie potrafi w.......ić. na trasie przy delikatnej jezdzie w granicach 90-100 km zejdzie poniżej 7... ogólnie paliwożerna jednostka ale z drugiej strony kawał auta i nie narzekam na nic w nim właśnie oprócz spalania
co do koreańczyków. jakbym musiał kupić auto a miałbym żone,dziecko i mało kasy to jak najbardziej lanos czy matiz - naprawią wszedzie, czesci grosze, ubezpieczenie tańsze, matiz pali naprawde mało.. |
Cytat:
Trasa po 'emerycku' - 10 Trasa dynamicznie - 12-15 Miasto b. spokojnie - 13-15 Miasto dynamicznie - 17-19 Upalanie - 22+ ;-) --- dodtakowo statystyki z aut jezdzonych w pracy, wszystko trasa (z wypozyczalni firma placi za paliwo, wiec sa to wartosci przy jezdzie raczej ostrej, sporo po gorzystych rejonach) Zafira 1.9CDTi (chyba, jakis diesel z tych nowych) - 10.3 Alfa 159 kombi, 1.9JTD (150KM) - 11.5 (a na odcinku 140km po gorach z wylaczona kontrola trakcji i abs bylo ponad 17) Punto 1.3 (jakis turbodiesel z tych nowych) - 8.3 Punto 1.2 (benzyna) - 8.7 |
Cytat:
Natomiast nie uwierzę, ba to niemożliwe, że Alfa 1.9JTD łyknęła 17l. ON :-P |
a ja mam pytanie bylem sobie dzisiaj na Zakopiance w Libertowie w salonie VW tak ogladam to nowe polo i nachodzi mnie mysl czy najmocniejszy silnik nowego Polo to tylko 80KM ??
bo widzialem tam VW Polo 1.2 50 KM i bodajze 1.9 80KM i jeszcze jedno nie wierze ze Polo spali w trasie 3.9 l na 100 a nowy Golf 6 - 6l/100km w miescie ;) |
Cytat:
Te silniki sa super, jak jedziesz po autostradzie z predkoscia 120km/h na 6 biegu - wtedy realne jest 7l/100. Jak jedziesz szybko to raczej sie musisz liczyc ze zuzyciem ponad 10. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl