![]() |
Cytat:
|
patrząc na tabele po prostu musimy ten mecz wygrać. I dobrze by bylo zagrać na zero z tyłu i strzelić troche goli...mam nadzieje ze bedzimy miec o tej porze wesołe miny. A co do wczesniejszych waszych rozwazan, zgadam sie rok temu Zieniu mial niesamowitą forme, gralismy skrzydłami, które byly zabójcze dla przeciwników...teraz jest trudniej, no ale zespol zostal osłabiony kadrowo, od kulku meczy gra Wisły pozostawia wiele do zyczenia(pomijając puchary) Oby jutrzejszy był przełomem w lidze. mam nadzieje ze Piotrek Brożek zagra, a Marcelo okaże sie swietnym grajkiem. Diaz ostatnio mnie nie przekonuje i widziałbym go na rezerwie.
|
Jak podaje Oficjalna Strona naszego klubu niepewny jest jutro występ Pawła Brożka, Boguskiego i Jirsaka jeśli okaże sie to prawdą i nie zagrają jutro to nie mamy w tym meczu w ogóle ataku !!!!! Szkoda Gadać ale jak my sie boimy o wynik meczu ze słabo grającą Jagiellonią to jak mamy zdobyć Mistrza Polski ???
|
Podchodząc do każdego z szacunkiem i dystansem a nie "Jesteśmy zajebiście, a reszta to ogóry".
W ogóle ten sezon będzie ... już jest zajebiście pokręcony. Wystarczy spojrzeć na ekipy które prowadzą. Jeśli np. zremisujemy z Jagiellonią to Śląsk czy Polonia W. będzie przed nami. A już teraz nas Odra wyprzedza. Jaja, tego mistrza może zdobyć każdy, no prawie :D |
Dla mnie nie jest pokręcony, tylko jak najbardziej oddający siłę zespołów.
Lech... juz po pierwszym meczu z Azerami wiedziałem, że ten zespół będzie przełomowy w polskiej lidze, że gra europejską piłkę. Polonia... to Groclin który dobrze radził sobie w poprzednim sezonie więc jaka tu sensacja. Legia grając podstawowym składem i będąc w dobrej formie potrafi wygrać z każdym... wczorajsze 0-2 powinno się skończyć 0-5. Powinniśmy się cieszyć z 3 zespołów które coś grać potrafią. |
Zobaczymy jak się będziesz cieszył gdy któryś z nich wyprzedzi Wisłę w walce o mistrzostwo Polski
a czy oddający siłe danego zespołu to już kwestia sporna, bo wychodzi na to że Wisłę stać tylko na 5 miejsce. hehe |
Raczej zobaczymy co Jacek zrobi w zimie. Przecież wtedy będzie mógł wreszcie coś wydać.
|
Cytat:
|
-
Cytat:
1 z 2 najtrudniejszych meczy jest za Wisłą. Wszystko przemawia, że znowu w tym sezonie mistrz:lol: |
Gdzie mozna objerzec mecz w internecie ?
|
Na justin.tv ja wkleje linka jak sie mecz zacznie!
|
Cytat:
|
Zaklinacze rzeczywistości do dzieła! Napiszcie o najlepszym składzie w lidze i 14 punktach przewagi bo na forum pojawia się zwątpienie i brak wiary... Kto to widział żeby obawiać się Jagielloni - przecież było 14 punktów, Lech jest słaby, Legia jeszcze słabsza a derby "rządzą się swoimi prawami" ... Idziemy na mistrza a ludzie tu jakies głupoty wypisują, na Boga zróbcie coś z tym.
edit: no i kurde przecież było 14 punktów przewagi ! |
Cytat:
Jako że to temat o meczu a nie polityce transferowej to podam jaką 11 ja bym dziś chętnie zobaczył Pawełek Singlar-Baszczu-Marcelo-Diaz Łobo-Sobol-Cantoro-Pi.Brożek ---------Jirsak -------------------Pa. Brożek A teraz troszkę uzasadnień :) Dałbym odpocząć Zieniowi; na Łobo ława dobrze zadziałała i w Londynie po wejściu zrobił więcej niż Marek przez całe spotkanie. Jeśli Boguski jest zdrowy to wpuściłbym go na całą drugą połowę bo chłop pomimo wielu zalet ma jeden minus - kondycje na max 60 minut gry. Tak więc wariant wpuszczenia Boguskiego na podmęczonego rywala jest chyba optymalny - w każdym razie wypaliło to na Kałuży więc mogłoby wypalić i dziś. No i fajnie byłoby przerwać serię 4 porażek z rzędu... |
Czy wiadomo coś na temat chorych, czy zagrają ? Mianowicie Jirsak, Brożek i Boguski ?
|
Nie wiadomo.
Transmisja meczu będzie tutaj od 19:40 chyba, więc się przekonamy: http://elite-sports.net/kanal_4.php |
Cytat:
|
w obronie jeśli zagra Marcelo, zagra też Cleber
nie wierze ze Skorża zaryzykuje już dziś wystawienie 2 środkowych obrońców którzy nie mają jeszcze komunikacji na boisku |
Cleber ma już swoje lata. Nie rozumiem dlaczego miałby być ekspolatowany w meczach ze słabszymi drużynami ? Widać, że takie maratony nie najlepiej wpływają na jego formę.
|
Cytat:
|
A gdyby Marcelo zagrał na lewej obronie, wtedy Piotrek Brożek zagra na lewej pomocy..
|
I Zieniu ława.
Całkiem możliwe. |
chodzi o to,ze marcelo (co sam mówił)nie grał w tym systemie co my gramy.po polskiemu też nie nawija,więc brak komunikacji plus nowa taktyka mogło by się okazać zbyt wielkim obciążeniem dla naszej obrony.a z cleberem to by sobie chociaż pogadali,może jakis kawał jeden drugiemu opowie albo jakąś anegdotę...
|
Racja, pobluzgać na sędziego po portugalsku też raźniej we dwójkę :)
|
Trzeba wygrac zeby czolowka nam nie odskoczyla. W przypadku niekorzystnego wyniku,mysle ze posada Skorzy (jak to w histroii naszego klubu czesto bywalo) mogla by ulec podwazeniu.
|
Cytat:
A wtedy Cupiał by trenował Wisłę ? Z takimi myślami lepiej odejść na dobre ... |
Cytat:
|
Jedyne co przemawia za parą Cleber-Marcelo to język, którym mówią. Poza tym dla Marcelo jest równie niezgrany tak z Cleberem jak i z Głowackim. Zarówno Cleber, jak i Głowacki są doświadczonymi zawodnikami. Cleber ma drobną zniżkę formy, ostatnie trzy mecze wyszły mu raczej średnio. Głowacki ma już za sobą tydzień treningów więcej i przynajmniej fizycznie powinien wyglądać lepiej. Jagiellonia obecnie to drużyna słaba, nawet jak na standardy naszej ligi, Para Marcelo-Głowacki powinna sobie poradzić.
Pomysły z przesuwaniem Marcelo na lewą obronę to troszeczkę taka nasza Polska paranoja. Koleś to stoper, ma 1,91 metra wzrostu, na prawej ogronie grywał od biedy. Tylko w Polsce tak się przerzuca zawodników po różnych pozycjach. Potem wychodzi 25-letni Dudka, który w obronie grał wszędzie, ale nigdzie naprawdę dobrze. Marcelo stoperem jest i tego się trzymajmy, na chwilę obecną nie mamy dramatu na bokach, więc nie eksperymentujmy niepotrzebnie. Pamiętam takiego zawodnika, który przyszedł do nas jako stoper, był rosły, niezły technicznie i mówiło się, że może też grać na prawej obronie. Wszyscy bardzo dużo sobie po nim obiecywali, ale na stoperze nikt nie chciał go wystawić. No to zaczał grywać na prawej stronie, ludziom ubzdurało się, że to boczny obrońca i facet ostatecznie wylądował na lewej obronie. Kiedy go ściągaliśmy zanosił się na podporę reprezentacji Australii, a potencjał w nim widział nawet Hiddink. Po odejściu od nas okazał się zbyt słaby nawet na ligę naorweską i ostatecznie musiał wylądować spowrotem w Australii. Naprawdę chyba nikt nie chce żeby Marcelo podzielił losy Thwaite'a. |
Martwi mnie liczba strzelonych przez nas bramek."Polonia" ma ich już 14 a jak wiadomo w poprzednim sezonie mieliśmy najwięcej bramek. No ale wtedy i Paweł i Marek mieli formę teraz tylko Paweł ale jego forma też jest jedną wielką niewiadomą... Mam nadzieje że dzisiaj nasze gwiazdki podejdą do tego meczu profesjonalnie
|
Uran, sam kangur upierał się, że jest bocznym, a nie środkowym, obrońcą. To raz. Druga sprawa: "[...]Tylko w Polsce tak się przerzuca zawodników po różnych pozycjach. Potem wychodzi 25-letni Dudka, który w obronie grał wszędzie, ale nigdzie naprawdę dobrze[...]" - otóż nie tylko. Dajesz przykład Dudki, spójrz na Carraghera, Thurama, Heinze. Nie mówię tu już o piłkarzach ofensywnych (gdzie takich przykładów znalazłoby się o wiele więcej), ale prawda jest taka, że ogranie na "pokrewnych" pozycjach może być tylko atutem dla piłkarzy, szczególnie jeśli gra się strefą.
Przykład w drugą stronę: Baszczu - już pominę fakt, że zaczynał jako... napastnik, potem grywał bocznego pomocnika w 3-5-2, bocznego kryjącego obrońcę w tym samym systemie, zdarzały mu sie nawet występy na def pomo (za Lenczyka i Smudy), by w końcu zawędrować na bok obrony w 4-4-2 (Kasper i reszta). Teraz gra na stoperze i naprawdę wygląda na tej pozycji korzystnie, doświadczenie z "wędrówek" zaprocentowało. A co do zestawienia - Skorża zrobi jak uważa, więc koniec gdybania z mojej strony. |
Prawda nasze gwiazdki muszą podejśc do meczu profesionalnie nie tak jak w meczu z cracovia (polowa) ,teraz trzeba wygrac!!
|
Co do Kangura, to ja nie pamiętam, żeby on się za bocznego obrońcę uważał. Przychodził do nas jako stoper.
W kwestii przestawiania zawodników. Po pierwsze co innego przestawiać zawodnika już dojrzałego, a co innego rzucać młokosa gdzie popadnie, co innego powiedzieć zawodnikowi grałeś tam, ale od dziś grasz tu, a co innego powiedzieć wczoraj tam, dzisiaj tu, a jutro jeszcze gdzie indziej. Taki Diaz może wędrować po pozycjach, bo to zawodnik, który swoje doświadczenie już zgarnął, teraz trzeba go tylko optymalnie wykorzystać i ustawić. Ale rzucanie po pozycjach zawodnikiem w wieku marcelo musi się źle skończyć. Z przykładem Baszcza to też trochę nie na miejscu. U nas prawie każdy piłkarz zaczyna od ataku. W młodzierzowej piłce pracują tacy "fachowcy", którzy najlepszych wystawiają w ataku, tych dobrych w pomocy, słabych w obronie, a najsłabszych na bramce. Iście podwórkowa hierarchia. Piłkarza pod kątem pozycji u nas zaczyna się przeważnie kształtować kiedy trafia do pierwszej drużyny. Na zachodzie piłkarz etap przerzucania po wszystkich pozycjach przerzywa w najwcześniejszych trampkarzach, tam sprawdzają gdzie nada się najbardziej, a potem już konsekwentnie gra na jednej pozycji. Gra na skrzydle w 3-5-2 to w zasadzie to samo co na boku obrony w 4-4-2, tylko trochę więcej biegania i odpada współpraca ze skrzydłowym. Właściwie indywidualnie od piłkarza wymaga się tego samego, tylko zespołowo jego zadania ulegają drobnej zmianie. Do tego bym dodał, że boczny obrońca przeważnie na stoperze gra lepiej niż na swojej stronie, stąd często z wiekiem boczni obrońcy są przestawiani na środek. Po prostu procentuje doświadczenie, a biegania jest mniej. Tak samo na stopera można przerobić defensywnego pomocnika. Natomiast przerabianie stopera na inną pozycję rzadko kiedy się udaje, w grę wchodzi raczej tylko defensywny pomocnik, bo na boku stoperzy przeważnie radzą sobie kiepsko, za dużo tam biegania, trzeba być bardzo zwrotnym, atuty siły i doświadczenia nie są tak ważne jak na środku i trzeba uczestniczyć w akcjach ofensywnych. |
Marcelo na boku obrony to bardzo zły pomysł.
Facet nie grał nigdzie po za Brazylią. W Brazylii zespoły grające 4 obrońców należą do rzadkości - szczerze powiedziawszy nie wiem, czy którykolwiek z zespołów pierwszoligowych gra typowe 4-4-2. Problemy z tym systemem widać było jak na dłoni w ostatnim meczu eliminacyjnym, gdy Canarinhos grali ze słabiutką Boliwią. Boliwijczycy wysoko się ustawili i Brazylijczycy nie umieli sobie poradzić. Tak właśnie tłumaczyli niemoc - ustawienie 4-4-2 (albo 4-5-1 - jak u nas) jest w Ameryce Południowej nietypowe. Pomijając już kwestię aklimatyzacji - Marcelo nie ma na razie umiejętności, by grać jako boczny obrońca w Europie. U nas oznacza to nie tylko konieczność biegania do przodu (wspieranie skrzydłowych), ale przede wszystkim sprawną współpracę z całą linią obrony przy pułapkach ofsajdowych. Koordynacja obrony przy łapaniu na spalonym to nie jest kwestia 2 tygodni treningów. To trzeba przećwiczyć w jakimś meczu o stawkę. W obecnej sytuacji można być niemal pewnym, że w przypadku debiutu na boku obrony Marcelo z pewnością przynajmniej raz zaśpi. Już prędzej gra na stoperze wchodzi w grę - jeśli to Cleber będzie jego partnerem i jeśli to on będzie dyrygował obroną. |
Czy znajdzie sie na forum jakis Janosik tudzież Robin Hood i wspomoze biedote linkiem do live'a?
|
Otóż w lidze brazylijskiej gra się 4 obroncami, ALE dwaj boczni obrońcy zazwyczaj są cofniętymi pomocnikami / skrzydłowymi ktorzy nie maja zbyt duzo zadan defensywnych. Analizujac grę takiego Mineiro widzimy że tam bardzo często boczni pomocnicy wymieniaja sie pozycjami z bocznymi obroncami, obaj (a raczej ich 4) maja takie same zadania i predyspozycje, a wiec uniwersalizm gry do przodu, srodkowa parę obroncow wspomagaja zazwyczaj dwaj defensywni pomocnicy dlatego gra przez srodek pola nie jest ubóstwiana. Jesli Marcelo moze grac na lewej obronie to i w pomocy by mogl, na to chyba nie jest przygotowany, jak dla mnie to tylko Diaz u nas moglby grac na pomocy, chociaz jest zbyt "koślawy" i bez dynamiki.
|
Pisałem że ten sezon będzie pokręcony i się nie myliłem.
Lech do przodu, Arka do przodu. Jeśli zremisujemy z Jagą (bądz przegramy :shock:) to będziemy na ... miejscu, a zespoły które nas wyprzedzą to śmiech przez łzy :-) Jeśli przez ten wirus Jirsak, Boguski i Paweł nie wystąpią t może być ciężko.. |
Ciekawe jakby srodek pola wyglądał:
Jirsak - Barreto Wymiota :D |
Cytat:
http://www.wisla.krakow.pl/live Proszę jeśli o to chodziło:P |
Cytat:
http://wislakrakow.com/www/showartic...isz+gra%E6 Cytat:
I - żeby była jasność - też jestem zwolennikiem szybkich, zwrotnych i mobilnych zawodników na bokach obrony. Opcja Wasiluk mnie nie rajcuje, tym niemniej warto wprowadzać Brazylejro do składu. Jeżeli ma być brany pod uwagę na Spurs, to czasu mamy mało. |
Piotr Brożek nie zagra.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl