![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
ja sie zaopuscilem cos bardzo w ostatniego FMa to 2006 ciupalem a wlasnie wczoraj cos mnie natchnelo na CM 03/04 ale trzeba bedzie pomyslec nad Fm08 :)
|
Cytat:
Szczerze to ja nigdy nie grałem na czyjejś taktyce. Wolę każdy problem rozwiązywać sam :) |
Cytat:
:P |
Cytat:
Wlasnie,mam pytanie od czego zalezy czy pilkarz dostanie to pozwolenie?Bo np znany nam Kenneth Zeigbo niedostal a chcial przejsc.. Widze ze jedna osoba tez juz gra tym klubem,wiec w ramach ciekawostki powiem ze sprawdzilem sobie na wikipedii to miasto i jest to miasto uzdrowiskowe(cos jak Krynica) w stylu rzymskim zbudowane:D 80 000 mieszkancow.. |
Do Wiślak_258
na latce 8.0.2. i na update Fudi & Messinho Revolution Update 2008 jest możliwość sciągnięcia do Wisły Ricardo Vaz Te, Collinsa Johna, Toniego Doblasa, Santiago Ezquerro (Free). Kallon siedzi w AIK albo AEK :P, Kluivert chetnie pogada z Wisłą, Wilson Oruma. Ci wszyscy są na Wolnym transferze. Z w/w mi udało się ściągnąć tylko Orumę i Doblasa. Sądzę, że gdyby sypnąć hajsem, pozostali (z wolnego transferu) też przejdą. Skoro wogóle chcą rozmawiać to i tak duży PLUS. Bardzo szybko znane nazwiska interesują się wisłą. Zawodnicy w cenie 5mln euro już po paru miesiącach są chętni do przejścia do Wisły. ...no ale te 5 baniek ciężko wysupłać. Głowackiego chce kupić Valerenga a Pan Arek (ambitniacha w FM) jest "zaszczycony zainteresowaniem" - sie uśmiałem jak to zobaczyłem. Ponadto Gołosia, Boguskiego, Piotra Brożka i Sobolewskiego też szybko można sprzedać... lecz za niewielkie pieniądze. Podbijanie ceny z np 500tyś E do 1,000,000 kończy się zawsze wycofaniem oferty. Drużyny komputerowe stały się chciwe? Za sobola zawsze można było z 3mln E wytargować w FM06. Wgrałem bazę danych HUGE (z www.sortitoutsi.com) i dodałem 89 lig (playable) i gra chodzi płynnie. Co prawda mam core duo 4,2 gh i 2 gb ramu. Jeżeli ktos ma podobnego kompa i podobną liczbę lig niech napisze jak wygląda płynność rozgrywki np po 1-2 sezonach (więcej raczej nie wytrzymuje z nudy). Gram dopiero miesiąc w Fm'ie i w razie W mogę zacząć od nowa z mniejszą liczbą lig. pozdro |
Cytat:
|
Cytat:
o http://www.torrentreactor.net/torren...d-Image-MIKEYB W ogole jak dla mnie to FM2008 jest rozbrajajacy. Na kazdym z moich sejwow wydaje sie, jakby taktyka totalnie nie miala znaczenia. W jednym meczu wygrywam 3runde eliminacji LM z Glasgow Rangers, po dwoch zajebistych kontrach i swietnej obronie wygrywam 2:0 na wyjezdzie, potem remis 1:1 w Krakowie i super, a potem nagle przyjezdza Lechia i mam problem z oddaniem strzalu na bramke. Najwieksze znaczenie w tej grze maja chyba pogawedki przed i pomeczowe, bo potem mozna sprawdzic kto jak zareagowal i zazwyczaj ten ktos strzela gola ;] Fm 2007 byl pod tym wzgledem zupelnie inna gra, bo faktycznie po ocenach bylo widac kto dobrze gra, a teraz napastnik ma caly mecz 6, potem strzeli karnego i ma 8. jakas bzdura. Scouting tez zostal zmieniony, bo nawet skaut z umiejetnosciami oceny po 20 na obu myli sie ocenach potencjalu. No i jeszcze ta glupota ze zmienianiem rozmiaru boiska :D I tak zawsze mi pisalo ze boisko jest krotkie i bedzie gesto w srodku. Wczesniej gralem Kayserisporem z Turcji, gdzie wiodlo mi sie super i nawet w 3 sezonie bylem mistrzem, regularnie gralem w grupowej LM, raz puknalem MU 2:0. Ale przychodzily mecze, ze nic nie bylem w stanie zrobic, po prostu jakies kily mnie cisnely albo w 90 minucie strzelaly farfocla, i to co 2-3 mecze. Zdenerwowala mnie ta gra i odinstalowalem. Totalnie nierealna, i zabijala we mnie czlowieka ;] |
Cytat:
Ja tez gralem zawsze zespolami z samego dna angielskiej pilki i wchodzilem zazwyczaj 2-3 klas wyzej, gdzie przeskakiwalem do zespolu z duza kasa, duzymi ambicjami, ale nie majacymi szczecia. Gralem pamietam Barnetem, potem po awansie 2 klasy wzwyz, przeszedlem do Yorku a potem bodajze do Plymouth Argyle.Ten ostatni wygral nawet LM:D Moja porada: jezeli gracie slabymi zespolami to sprobujcie budowac zespol w oparciu o zawodnikow pozyczonych z klubow wyzszych lig od siebie ale nie takich z Premiership czy tez nawet Division One.W ten sposob moi zawodnicy potrafili strzelac po 30 goli w sezonie, a pomocnicy byc krolami asyst. Dobrze tez skupic sie na Pucharze Anglii. Dobre wystepy tam oznaczaja duza kase z transmisji TV. I najwazniejsze-nie przekraczac budzetow i nie zadluzac sie , bo prezesi w niskich ligach strasznie to znosza. Z tym pozwoleniem to jest tak. Dostanie go gracz ktory rozegral jakas ilosc meczow w reprezentacji swojego kraju w danym sezonie. Dotyczy to ludzi spoza UE. Ci ostatni moga grac bez ograniczen.Moje spstrzenia na temat ewolucji tej gry: Kiedys mozna bylo odbyc tak droge, jaka opisalem. Teraz(czyli jakies 3 ostatnie edycje gry) jest to neimozliwe. Dosc wspomniec, ze Wisla Krakow bylem w stanie zdobywac Puchary Europejskie, Polska zostala mistrzem swiata i europy. Pozniej niestety zmienilo sie to na gorsze, bo...gra stala sie bardziej realna. I tak dzieki temu gram sobie obecnie Roma, proponuje 50 mln euro za Agueroo a on idzie do Interu bo tamci mja jakies budzety po 200 mln euro! Liverpool czy Chelsea placa takie pieniadze zawodnikom , ze sztuka jest wyciagnac ich do gry w swoim klubie. Stalo sie to wszytsko az za realne:D I wygranie LM jest tez bardzo trudne..To wszytsko przez te wstretne kluby angielskie:DDDD |
Cytat:
|
Czy ktoś z szanownych forumowiczów gra(podobnie jak ja) w FM07??
Cytat:
|
Cytat:
|
Liga Polska Manager 2001/2002 i Buffon we Wiśle, ahhh to było :)
|
Liga Polska Manager, to była gra. pieprzenie się z ustawieniami treningu przez godzine, a później cały sezon srrrruuuu w 5 minut. :)
Cytat:
ale chyba na FMie 2007, stwierdziłem że to bez sensu i frajdy takiej nie ma, także już tego nie praktykuje. :) co do FMa, siedze na sezonie 09/10, oczywiście, jak w każdym FMie gram Wisełką. taki pierwszy krok do wielkiej kariery, bo gdzieś się trzeba będzie ruszyć. narazie bez większych sukcesów, ale dwa mistrzostwa, gra w fazie grupowej LM i wyeliminowanie Dynama Kijów. ;) gratulacje, dla tych którzy zachodzą tak daleko w LM, czy PUEFA, w tym FMie nie jest to łatwe, mineły już czasy bojów w LM (vide: FM06), ale to dobrze, trudniej = ciekawiej, realniej. max w****ienie, jak Boguś Cupiał mi sam akceptował ofertę dla Marvina Angulo. co prawda, 5mln juro, to troche kasy, ale nie dość, że był podporą drużyny, to jeszcze można było jak już coś wyciągnąć za niego dużo większą kase. szkoda, że mi się przed dwumeczem z Rangersami skład rozsypał i został PUEFA. |
Cytat:
|
Dlaczego okres zglaszania zawodnikow nie konczy się po zankończeniu kresu transferowego? Kupiłem sobie Murawskiego a nie moze grać, bo nie da się go zgłosić.
|
Cytat:
|
odpalilem FM 08 troche dziwny wyglad okna gownego nie moge sie cos przyzwyczaic ale damy rade ;) trening ustawiony kminie jakas taktyke i pora zaczynac ubogi budzet Wiselka dala oj ubogi ;)
|
Cytat:
pozwolenie zależny od czy ktoś jest z uni europejskiej lub wystąpił odpowiednia ilość meczy w reprezentacji. A klub całkiem spoko;) w pierwszym sezonie 22 dwoma polakami w składzie meczu nie przegrałem. Jak masz dobrych polaków to w dociągniesz na nich aż do coca cola ligue 2 . |
moze mi ktos powiedziec okolo po jakim czasie treningu atrybuty zawodnikow zaczna rosnac??
no i mile widziala by byla jakas porada na ustawienia druzynowe |
Cytat:
co do ustawień drużynowych, ja w zależności od taktyki, ale zazwyczaj ustawiam nastawienie na minimalnie poza środek paska, agresywny odbiór, pressing na własnej połowie i podania lekko przesunięte za połowe paska. |
Tak jak wyżej co do treningu. Można jeszcze dodać, że atrybuty rosną czasami dość długo. Im zawodnik starszy, tym wolniej rosną.
Co do ustawień drużynowych. Na początek swojej przygody z FMem traktuj je jako styl gry Twojego zespołu. Wyobraź sobie to, jak Twoi kopacze mają grać i ustaw :) |
A ja zawsze daje nastawienie hiperofensywne, ograniczoną swobodę, podania-zalezy czy boisko krotkie czy dlugie, odbior agresywny
|
dzieki panowie za porady na bylem fmsite zastosowalem kilka z opisanych taktyk i albo mi to w Wisle poporstu nie pasuje albo zawodncy jeszcze nie opcykali tej taksy ... wogole musze sie przyzwyczaic do glownego okna bo daty szukalem po calym ekranie z godzine :D wogole musze pojac sobie na spokojnie to wszystko poczawszy od opcji menedzerskich i wszystkich opcji bo strasznie skomplikowane to w porownaniu do Fm07 ale trening czyni mistrza ... ide cos kminic dalej
POZDRO |
jeszcze bym chciał nawiązać do tej kwestii przechodzenia zawodników z dobrych drużyn do Polski.
trochę niemądre jest to, że jeśli Wisła stanie się najlepszą drużyną na świecie, to nawet wtedy niektórzy nie chcą do niej przejść. sprawa reputacji powinna być baaardzo poprawiona w FMie 09, bo mam nadzieje, ze jeśli osiągniesz jakiś sukces w Europie, to powinienes byc za to jakoś nagrodzony. a i Polska liga kiedyś może być przecież najlepsza na świecie. :lol: a, tak nawiązując do tego i przechodząc do meritum - chciałem się pochwalić iż do mnie, do Krakowa przyszedł Andy van der Meyde. :D |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
ktory masz rok, 2090? |
może być sobie nawet 2015 rok, jeśli zmienili ustawienie Polski z kraju rozwijającego się na kraj rozwinięty to wszystko jest możliwe.
|
Cytat:
Cytat:
Rok 2034... |
Kiedy w końcu będzie ten FM Live? I orientuje się ktoś czy będzie jakiś abonament?
|
Macie moze jakies rady dla początkującego gracza?
Nie rozumiem jeszcze jednego. Przy przetwarzaniu jest taka tabelka po lewej stronie i tam pokazuje ile kto maa kartek itp. Jak pokazuje formę, to rozumiem, że Z - zwycięstwo, P - porażka, X - remis. A wiecie co to jest R? Ja mialem naprzyklad tak - ZZXRP..o co chodzi z tym R? |
Wg mnie to... R to remis a X ... no właśnie? Chyba też remis.
Nie dawno rozpracowałem tak rzuty rożne, że jeden z moich środkowych obrońców zdobył w 15 meczach 10 goli. Reguła jest prosta. Wybierasz dobrze grających głową zawodników. Jednego ustawiasz "nabieg na krótki słupek" a drugiego "przy bramkarzu". Sposób bicia rożnych dajesz na "w pole bramkowe" i gole wpadają aż miło. Tyle, że po sezonie już wszytskie drużyny z ligii mnie rozpracowały i bramki nie wpadają już z taką częstotliwością po rożnych. Mam takie pytanie... w poleceniach drużynowch jest opcja do zaznaczenia aby grać z kontry. To jest taki jakby dodatek do taktyki? Jeśli ustawiam drużyne żeby wolno rozgrywała piłke, wymieniała dużo podań i dodam do tego gre z kontry to nie będzie sie to gryzło? Bo ja to rozumiem tak, że kontratak będzie wyprowadzany tylko w miare okazji. A zwykłe akcje będą wg moich ustawień. Jak to jest? |
A jak to można ustawić Kamson. Gdzie to trzeba im polecić, zeby jeden lecial na krotki slupek, drugi byl przy bramkarzu itp, itd? Sorka, ze się tak pytam, ale gram w FM-a raptem 3 czy 4 dni i jeszcze się we wszystkich opcjach nie polapalem:D
|
R i X: jedno to remis u siebie, drugie remis na wyjeździe, tylko nie wiem które to które.
Kamson: te rogi na krótki słupek są zabójczo skuteczne, przez co bardzo wielu graczy uważa to za buga i rezygnuje z tego bo za łatwo się zdobywa po nich gole. kądzikowski: jak wejdziesz w taktykę to musisz kliknąć tak po lewej stronie od nazwiska danego gracza i wtedy wchodzisz w jego ustawienia indywidualne. I wtedy masz tam dział przeznaczony do stałych fragmentów gry. Też mam pytanie: czy opcja Ścisła krycie to jest odpowiednik wysokiego pressingu? Jak to w ogóle rozumieć? Jak nie dam ścisłego krycia to zawodnicy specjalnie będą kryli gorzej? Nie rozumiem tej opcji. Czy można ustawić do każdego napastnika odpowiedni rodzaj piłek? Bo mam jednego małego szybkiego i chcę, żeby mu grali prostopadłe piłki, a drugi wysoki i silny ale wolny i powinni mu grać na głowę. No i mogę dać rodzaj piłek do odgrywającego ale tylko do jednego. |
[quote=Awe;587764
Też mam pytanie: czy opcja Ścisła krycie to jest odpowiednik wysokiego pressingu? Jak to w ogóle rozumieć? [/quote] Wydaje mi sie ze ścisłe krycie to krycie indywidualne |
a nie wiecie chlopaki jak zrobic screena z gry? Bo chcialem zrobic screena i tu wstawic, zebyscie powiedzieli, czy tobry mam sklad i taktyke:D
|
Cytat:
Cytat:
|
Jak teraz to tu wstawić?
Coś mi się obiło o uszy, ze ma byc [img] a potem [/img]..tylko co ma byc pomiedzy img? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:51. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl