![]() |
Cytat:
|
Jeżeli szukać Grecji '04 na tych mistrzostwach to tylko w postacji Chorwacji czy Rumunii...
Ale liczę że mistrzostwa wygra jakaś drużyna z TOPu aczkolwiek nie będzie to ani Holandia, ani Hiszpania... |
Ja liczę na Portugalię. Coś w tym jest, że drużyny które pięknie grają od początku turnieju potem gasną.(Czechy 2004, Argentyna 2006)
Cytat:
|
Czesi nie zwojują nic na tych mistrzostwach,dajcie spokój z typowaniem ich do czegokolwiek. Są przeciętni. Era zlotch chłopców się skończyła.Teraz jadą zwyczajnie na opinii.
Po tych mistzostwach dojdzie pewnie do kilku zmian na piłkarskiej mapie Europy. Napewno Włosi będą musieli coś wymyślić,bo stara gwardia zawodzi a mlodych jak na lekarstwo.Jednak najbardziej palący problem to prawdziwy trener dla tej druzyny. No ****a nie może być tak,że mistrzowie świata jadą na imprezę bez trenera. Co za idioci tego Donadoniego zatwierdzili na selekcjonera,nie rozumiem. Także Francja ma spory orzech do zgryzienia. W konfrontacji z najlepszymi dostają czwórkę. Nie wiem ale era Henrego pomału mija,a nastepy tacy średni mi się wydają. Niby grają w porządnych klubach,ale jakoś nie jestem do nich przekonany.Thuram czy Makalele. Tutaj mam wątpliwości czy jeszcze powinni grać. Ribbery to sam nic nie zrobi. Ciekawą opcją jest Portugalia. Taki leki faworyt w moim odczuciu. Grają w średniej grupie,a awans już zapewniony. Jeśli się nie wykartkują w jakimś meczu to pólfinał moim zdaniem jest w ich zasięgu. Może wydać się to zabawne,ale ja coś czuje,że ME zdobędzie Hiszpania. Wiem,że obroną dziurawa jak ser,ale z Rosjanami pokazali kawal dobrej piłki,takiej solidnej. Czemu ich typuje a nie Holendrów? Oranje są w takim gazie,że mnie aż ciary przechodzą co to dalej,a grają tak od sparignu z Danią. Pytanie ileż można tak grać. Niemniej chiałbym ich zobaczyć z drewutnią pokroju Rosji czy Grecji. Jak oni graliby z gośćmi co tylko umieją przeszkadzać? Jak zagralby w momencie kiedy musieliby walić głową w mur. To co do tej pory oglądaliśmy było piekne, niemnije grali oni z zespołami,które zmuszone były do prowadzenia otwartej gry,a takie ekipy łatwiej kontrować. |
Cytat:
Hehe :-) Sadzisz ze zostanie przełamana tradycja? :> Właściwie to należałoby im tego życzyc. Cytat:
A ma na to szanse Rumunia i Chorwacja (swoją drogą - gdyby nie rozpad Jugosławii - jaka to byłaby potega w grach zespołowych, od dobrych kilkunastu lat). |
Cytat:
Cytat:
Chorwaci mają stosunkowo fajną drogę, Czechy (ktokolwiek by nie wygrał niespodzianki nie będzie) i półfinał z Portugalią lub Niemcami, Chciałbym zobaczyć mecz Chorwacja - Portugalia. Czechów prowadzi Libior Sionko, który mi się bardzo podoba na tych mistrzostwach, pytanie czy starczy to na Chorwatów... Cytat:
|
Mi się wydaje, że Rumunię wykolegują... Pewnie remis z Holandią, Włochy - Francja nie będzie remisu, pewnie wygrają Włosi bo to mendy straszne i Rumuni odpadną. W takich układach to ci potencjalnie najsłabsi zwykle się żegnają z turniejem i na pocieszenie mają wspomnienia heroicznych bojów, które nic nie dają w ogólnym rozrachunku :) Oby jednak wyszli bo zawsze fajnie jak odpadają faworyci :D
A Holendrzy raczej nie wygrają Euro, jak ktoś napisał grają za ładnie :) Choć może jednak im się tym razem uda? Na pewno nie grają piłki jak Hiszpania, hura do przodu, a w obronie słabiutko. Holendrzy sa poukładani, a ich obrońcy mimo mniej znanych nazwisk w porównaniu do Hiszpanów prezentują się bardzo pewnie. |
Niech w końcu wygra ładny futbol! A nie tak jak było w 2004, że Grecy jebali każdego po 1:0 bo bronili się w 10 a jeden Charisteas grał z przodu. Czy 2006, gdzie Włosi wygrywali po karnych z kapelusza (z Australią).
Trzymam kciuki za Holandię i Portugalię. Co do Hiszpanów - teoretycznie należy im się sukces na dużej imprezie, ale ja jakoś ich nie lubię :P Najchętniej to bym chciał żeby w ogóle z grupy nie wyszli :D |
Cytat:
To że doszło i to państwo to nie istnieje to co innego. Ale gdyby istniało, i nie doszłoby do wydarzeń z lat 90 - Jugosławia byłaby potegą i zawsze byłaby typowana na jednego z głównych faworytów. I tyle chciałem napisać. Cytat:
_____________________ Ciekawi mnie jak to sobie poradza dzisiaj Hiszpanie ze Szwedami. Jak ich przejdą na luzie to rzeczywisicie moze ise okazac ze maja szanse.. |
Sielska atmosfera w studiu Polsatu.
Kołyska Iwanow-Iwan-Świerszcz-Probierz dla Żel-Boya (Borka) WYMIATA ! |
Oglądam sobie właśnie mecz Szwecja - Hiszpania i trudno mi się pozbyć wrażenia, że to zupełnie inna dyscyplina sportu niż ta, którą uprawiają nasi reprezentanci:-/
Hiszpanie są niesamowici... EDIT: Szwedzi też:D |
Szwedzi, Hiszpanie, Holendrzy...
|
...i Rumuni (dla mnie największe zaskoczenie turnieju)
|
Teraz karnego nie było? :shock: :shock:
Ligo wróć, bo po wyczynach panów z gwizdkiem już nie mam ochoty oglądać Euro. |
Cytat:
gdzie dwóch się bije, tam Rumun skorzysta. To by była sensacja, gdyby Włosi i Francja zostali w grupie, a Rumunia grała by dalej. Wszystko możliwe, bo Rumunia gra na prawdę fajną piłkę. |
Ładny meczyk nam się robi w Innsbrucku. Akcja za akcję, na pewno jeszcze padną bramki.
EDIT: Jak to teraz nie wpadło????!!!! |
Mówcie co chcecie, ale Boniek jako ekspert w studiu i współkomentator jest zdecydowanie najlepszy z tej polsatowskiej ekipy.
|
bo Boniek ZNA się na tym, o czym mówi. A te dziennikarzyny i inne szmuglery papierosów to tam sie tylko popisują jacy oni nie są fajni.
|
Jeeeest :D
Ale jednak nie bardzo widzę Hiszpanów jako mistrzów, nie mają bramkarza... :/ |
Cytat:
Hiszpania GOL! Viva Espana! |
Cytat:
Mateusz Borek najlepszy. Villa na króla strzelców :) |
No niestety Hiszpanie tacy niewyraźni mimo tego zwycięstwa.
- Obrone strasznie dziurawa - Gra taka niepewna Teraz to nas bbędzie czekać hit Euro,zaraz po naszym starciu:)z Austria. Drewutnie Grecji i Rosji wybiegną, aby raczyć nas swoją grą. Wydaje mi się,że zwycięży Rosja. Nie wiem czemu, ot tak mi się wydaje. Może mają mniej drewna w drewnie? |
nie wiem, jak wielki antyfutbol będą Grecy dziś grali, ale niech oni nie przegrają. Chyba się nigdy nie przełamię, by Ruskim dobrze życzyć, bez względu na sportową formę.
|
Cytat:
|
0:1 Nikopolidis muchy łapał zamiast bronić...
|
Cytat:
zwłaszcza Rosjanie którzy wydaja mi się zdecydowanie lepsi od Greków, jak narazie prowadzą i śmiało mogą walczyć o wyjście z grupy ze Szwedami o czym my możemy tylko pomarzyć. |
Ja zauważyłem jedno manowicie Szwecja Bez Imbrahimovicia to jak Wisła bez Brożka :P.Szwedzi dla mnie sa słabi i praktycznie nie widze szans aby zaszli daleko z turnieju.Góra wyjdą z grupy i tyle.Trzymam kciuki za Holandie od samego początku i jestem pewien że wygrają Euro.Nie chce żeby Krystyna wygrała.Ta przereklamowana drużyna w szczególności PEPE:D.Hiszpania z taką obroną nie pogra.Widzimy troszke lepszy i bardziej wymagający rywal(Szwecja) i już nie jest tak różowo.Bardzo rozczarowuje mnie Francja liczyłem że Francuzi będą głównym kandydatem do tytułu a tu z Rumunią 0:0.Prawda jest taka że z Rumunami i każdy rywal ma problemy podobnie jak z drwalami ze Skandynawii.Grają poprostu specyficzną piłkę. Wracając jeszcze do Francji od kiedy Henry odszedł do Barcelony ten piłkarz zgasł.
Więc na + Boruc Holandia Rumunia na - Włochy Francja Sędziowie Naszych pomijam :P |
Boniek żyje tymi meczami po prostu i to jest świetne!
|
wczoraj nic nie pisałem więc:
Holendrzy powinni dojechac do półfinałui... no za dużo turniejów w życiu widziałem. finał? jeszcze tak, ME jednak dla nich nie widzę, sa za dobrzy. Pozatym nie wierzę , ze bedzie im wszystko wychodziło(tak jak wczoraj) Graja świetnie, ale moze za wcześnie(Euro ma ten + dla holendrów ze jest krótsze i moga dociagną z formą) Rumunia czy Włochy?Wszystko w rekach Holandii. Francuzi są zdecydowanie najsłabsi w grupie i z Włochami moga co najwyżej zremisować. Dzisiaj: Hiszpania: czar prysł, z tyłu jest to delikatna trzęsiawka, jednak z przodu maja niesamowitego Villę i kto wie, pólfinał z Holandią to byłoby coś ;)(a zarazem jeden z wiecznych rpzegrańców grałby wfinale:) ) Rosjanie świetny mecz dzisiaj, mają szanse ze Szwedami jak sie na nich rzuca tak jak dzisiaj na Grecję. jak zaczną na spokojnie to odpadną ;) chciałbym zauważyć, że poziom w Europie się strasznie wyrównał, poza nami i Austria każdy cos jak do tej pory zaprezentował(no moze jeszcze Grecja zawiodła) Bez względu na to czy drużyny sa w formie czy nie poniżej pewnego poziomu nie spadają. to na + na - sedziowie którzy się strasznie gubią.... |
Cytat:
Panie premierze chicałem zaznaczyć, że Grecy mieli siły biegać do 90 minuty. Więc stawianie ich obok Polski jest naduzyciem. |
napisałem że zawiodła, postawiłem obok, bo ktoś między nami a resztą być musi. Zdaje sobie sprawę że byśmy z nimi nie wygrali ;)
|
W grze Rosji widać rękę Hiddinka - jak go nie wykopią to za dwa latą mogą nieźle namieszać na MŚ. Sporo im brakuje do innych, ale to rzeczywiście młoda budująca się reprezentacja, tu pozbycie się go to byłaby strata dla tej repry.
Tak mnie zaczeła wkurzać ich indolencja z przodu, że zaczałem kibicować Grekom :-) - no ale dowieźli.. I chyba zamierzam im kibicować w meczu ze Szwecją. |
kom
Cytat:
|
Podobnie jak Wilku, tak mnie rozwalała impotencja Ruskich z przodu, że życzyłem Grekom wyrównania. Grecy w ataku to jednak katastrofa, każda akcja była rozgrywana w stylu repry Engela w meczu z Koreą. Wrzuta, ktoś może strąci głową i ktoś może dojdzie. Zero gry piłką po ziemi. Dramat. Odpadają jak najbardziej zasłużenie.
Meczu Hiszpanów nie widziałem, ale z tego co czytam to czar chyba trochę prysł. |
Do tego co Premier wypisał, powinniśmy dopisać jeszcze Francję. Ten turniej to całkowita porażka dla tego zespołu... Austriacy nie grają tak źle, ale tylko przez pewien okres meczu, potem zaczynają prezentować antyfutbol. Meczu Greków nie widziałem to się nie wypowiadam :) Szkoda, że te Mistrzostwa tak sie rozegrały, że mamy taki a nie inny skład, wcale nie najsilniejszy. Ale i tak wierzę ;)
|
Mnie się najbardziej chce śmiać z króla Otto, który śmiał krytykować naszą postawę z Niemcami a sam ze swoimi Bogami po dwóch meczach pakuje walizki :rotfl: Nic dwa razy się nie zdarza Panie Rehhagel.. ;]
|
Cytat:
|
Nie pisalem tutaj, bo końcówka semestru na uczelni i nawet nie zawsze był czas żeby mecz obejrzeć, teraz trochę się zluzowało to mogę podzielić się przemyśleniami.
1. Holendrzy grają fantastycznie, to widzi każdy, ale podzielam pogląd, że mistrzami nie zostaną. Po pierwsze turnieju nie wygrywa ten kto zaczyna z najlepszą formą, liczy się co będzie w fazie pucharowej. Na dodatek nie ufam holenderskiej obronie, oni popełniają błędy, póki co przeciwnicy nie potrafią tego wykorzystać, ale kto wie co będzie dalej. 2. Francuzi wcale nie byli tak daleko od korzystnego wyniku z Holendrami. W pierwszej połowie i pod koniec drugiej bombardowali holenderską bramkę i wydawało się kwestią czasu kiedy wyrównają. Z Rumunią grali padakę, ale z Holandią już nie było źle. Myślę, że Włochów pykną na luzie. 3. Włosi na tym turnieju jeszcze nic nie pokazali. Przyczyna jest prosta ich środek pomocy miał opierać się na graczach Milanu, a nie może bo są oni zupełnie bez formy. Na dodatek trener upiera się żeby trzymać w ataku przereklamowanego Toniego. Włosi przegrają z Francją dosyć wyraźnie, ale i tak z grupy awansuje... 4.Rumunia- czyli nowa Grecja, tylko lepsza. Jak dla mnie główny kandydat do mistrzostwa. Grają siermiężny antyfutbol. Czają się ukryci za podwójną gardą, ale tak na prawdę mają duże możliwości w ofensywie, sporo indywidualności i mogą rozstrzygać mecze jedną akcją. Holandia, która ma pewny awans, przegra z Rumunami. Zwyczajnie Rumuni będą grali zupęlnie inną piłkę niż poprzedni rywale Holandii. Holendrzy wcale nie przeprowadzają huraganowych ataków, raczej czekają na przechwyt i kontrę. Problem w tym, że Rumuni robią to samo tylko jeszcze bardziej defensywnie, no i chyba mają lepszą obronę. W grupie stawiam, że będzie 2:1 dla Rumunów, w półfinale 0:0 i rozstrzygną karne. 5.W grupie A wszystkie drużyny trzymają poziom, ale Portugalia, pomimo tego, że nie ma napastnika, odstaje od reszty stawki. Szwajcarzy trochę pechowo już pożegnali się z turniejem, bo nie grali źle. Turcy są nieobliczalni, pierwszy mecz mieli dosyć słaby, ze Szwajcarami było zdecydowanie lepiej. Czesi grają słabo, w bezpośrednim meczu stawiam na bramkowy remis i karne. Jeżeli mecz miałby się rozstrzygnąć w 90. minutach, to stawiam jednak na Turków. 6.W grupie D jest Hiszpania, która wcale za dobra nie jest, potem jest Szwecja i Rosja- przyzwoite drużyny bez rewelacji, a potem bardzo słaba Grecja, tóra i tak jest dwa razy lepsza niż Polska i Austria razem wzięte. 7.W naszej grupie mamy jedną mocną ekipę- Chorwatów, jedną niezłą, która w turnieju jeszcze może namieszać- Niemców i dwie drużyny, które nie powinny w ogóle pojawić się na tych mistrzostwach. Poziom Austrii i Polski woła o pomstę do nieba. Nie dość, ze ci piłkarze nie mają techniki, nie mają umiejętności, grają w kiepskich klubach, albo grzeją w nich ławki, to na dodatek obie drużyny w ogóle nie są zgrane, nie mają opracowanych schematów rozegrania piłki, przejście czy to z obrony do ataku, czy w drugą stronę leży i kwiczy, a taktyka zwyczajnie nie istnieje. Polacy próbują ratować się dobrym bramkarzem, ale za to są w tragicznej formie fizycznej, a ostatnio również psychicznej. Podsumowując Chorwacja mistrzami, wicemistrz z grupy C. |
co do sędziowania, to może wcale nie jest tak źle, jak nam się wydaje i jak wszędzie dookoła piszą? Wydaje mi się, że sędziowie mylą sie w przybliżeniu tak samo jak niegdyś, dopiero teraz to tak dobrze widać.
Wszystko wychodzi na światło dzienne dzięki technice. Kamery, o wspaniałych możliwościach optycznych i umieszczone w każdej pozycji dookoła, tylko pod trawą jeszcze nie ma. Każda sytuacja natychmiast pokazywana z kilku stron, klatka po klatce, możliwa dzięki temu symulacja komputerowa do dokładnej oceny dla kogoś z boku. Wiele sytuacji i fauli wyszło na światło dzienne poza boiskiem, w studiach. A co ma sędzia do dyspozycji? Swoje oczy, które widzą tylko tyle na ile mu pozwala miejsce w którym akurat stoi, do pomocy liniowego, też tylko człowieka oraz przekaz słowno-aktorski od piłkarzy, cwanie grających albo niewinniątka albo śmiertelnie ugodzonych. A, jeszcze ryk stadionu. I parę sekund na podjęcie nieodwracalnej decyzji. Nie ma możliwości, by się co jakiś czas nie wyłożył. Dopóki to jest na naszą korzyść, no dobra, jakoś przeżyjemy :D Ale najczęściej pomyłki idą w obie strony, to jak jedni odpuszczą to ci drudzy wezmą za kołnierz. Są tylko dwie drogi. Albo sposób sędziowania po staremu i przekaz z ogólnego dalekiego planu bez powtórek. Wtedy wiele rzeczy nie będzie albo oczywistych albo do prostego udowonienia. Oczywiście propozycja żart, postępu nie zatrzymasz, ja sam, szary kibic z domowymi możliwościami technicznymi jestem w stanie nagrać i odtworzyć szybko sporny odcinek w laptopie, to co dopiero profesjonalne studio TV. Albo też idziemy z duchem czasu i pakujemy osiągnięcia techniki do sędziowania meczu. Po mojemu nie do unikniecia. Czipy w piłce i butach zawodników, stała łączność sędziów (ilu ich by na boisku nie było) z centrum dowodzenia. Niewykluczone, że dojdzie przepis o faulu w przypadku kontaktu zawodników, dojdą jakieś czujniki że ktoś kogoś dotknął. Te ME mogą być tymi przełomowymi, (jeśli nie te, to któreś następne), że FIFA nie będzie miała wyjścia i będzie musiała się za to wziąć. Dopiero eliminacje i tyle już kwiatków wyszło, dalej będzie tylko ich więcej. Za duże pieniądze i namiętności za takimi zawodami stoją, by jeszcze długo chować głowę w piasek. Jeśli ja sobie z kumplami piłeczkę odbijam, OK, mogę udawać że piłka przypadkowo uderzyła mnie w rękę, choć tego nie zrobię bo nie chcę, by znajomi myśleli o mnie żem glupiomądry cwaniaczek. Ale na meczach o stawkę sentymentów nie ma. To i nie może być XIX wiecznych metod w pilnowaniu czystości gry. Nie chorujcie :D. (to zamiast "Pozdrawiam" ) |
Kto gra pierwszy mecz Austria z Niemcami ? Czy my z Chorwacją ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl