Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Euro 2008 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4435)

irman 13.06.2008 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 551259)
Grecja '04 - toporny futbol i mistrzostwo Europy
Polska '08 - może powtórka?

póki piłka w grze!

Pysio co tam dzisiaj pijesz? Dobre jest?

Kurt 13.06.2008 23:56

Jeżeli szukać Grecji '04 na tych mistrzostwach to tylko w postacji Chorwacji czy Rumunii...

Ale liczę że mistrzostwa wygra jakaś drużyna z TOPu aczkolwiek nie będzie to ani Holandia, ani Hiszpania...

Tom'ash 14.06.2008 00:18

Ja liczę na Portugalię. Coś w tym jest, że drużyny które pięknie grają od początku turnieju potem gasną.(Czechy 2004, Argentyna 2006)

Cytat:

Rumuński piłkarz Mirel Radoi w zderzeniu z Razvanem Ratem w czasie meczu drugiej rundy mistrzostw Europy z Włochami zremisowanego 1:1, doznał złamania nosa oraz uszkodzenia oka.

Defensywny pomocnik Steauy Bukareszt musi poddać się operacji i nie wystąpi już w Euro.

Marszałek 14.06.2008 01:07

Czesi nie zwojują nic na tych mistrzostwach,dajcie spokój z typowaniem ich do czegokolwiek. Są przeciętni. Era zlotch chłopców się skończyła.Teraz jadą zwyczajnie na opinii.

Po tych mistzostwach dojdzie pewnie do kilku zmian na piłkarskiej mapie Europy. Napewno Włosi będą musieli coś wymyślić,bo stara gwardia zawodzi a mlodych jak na lekarstwo.Jednak najbardziej palący problem to prawdziwy trener dla tej druzyny. No ****a nie może być tak,że mistrzowie świata jadą na imprezę bez trenera. Co za idioci tego Donadoniego zatwierdzili na selekcjonera,nie rozumiem. Także Francja ma spory orzech do zgryzienia. W konfrontacji z najlepszymi dostają czwórkę. Nie wiem ale era Henrego pomału mija,a nastepy tacy średni mi się wydają. Niby grają w porządnych klubach,ale jakoś nie jestem do nich przekonany.Thuram czy Makalele. Tutaj mam wątpliwości czy jeszcze powinni grać. Ribbery to sam nic nie zrobi.

Ciekawą opcją jest Portugalia. Taki leki faworyt w moim odczuciu. Grają w średniej grupie,a awans już zapewniony. Jeśli się nie wykartkują w jakimś meczu to pólfinał moim zdaniem jest w ich zasięgu.
Może wydać się to zabawne,ale ja coś czuje,że ME zdobędzie Hiszpania. Wiem,że obroną dziurawa jak ser,ale z Rosjanami pokazali kawal dobrej piłki,takiej solidnej. Czemu ich typuje a nie Holendrów?

Oranje są w takim gazie,że mnie aż ciary przechodzą co to dalej,a grają tak od sparignu z Danią. Pytanie ileż można tak grać. Niemniej chiałbym ich zobaczyć z drewutnią pokroju Rosji czy Grecji. Jak oni graliby z gośćmi co tylko umieją przeszkadzać? Jak zagralby w momencie kiedy musieliby walić głową w mur. To co do tej pory oglądaliśmy było piekne, niemnije grali oni z zespołami,które zmuszone były do prowadzenia otwartej gry,a takie ekipy łatwiej kontrować.

Wilku 14.06.2008 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 551308)
Może wydać się to zabawne,ale ja coś czuje,że ME zdobędzie Hiszpania. Wiem,że obroną dziurawa jak ser,ale z Rosjanami pokazali kawal dobrej piłki,takiej solidnej.


Hehe :-)


Sadzisz ze zostanie przełamana tradycja? :>

Właściwie to należałoby im tego życzyc.

Cytat:

Po tych mistzostwach dojdzie pewnie do kilku zmian na piłkarskiej mapie Europy.
Oby. I oby poza Czechami zagościły na dłuzej w czołówce inne drużyny.

A ma na to szanse Rumunia i Chorwacja (swoją drogą - gdyby nie rozpad Jugosławii - jaka to byłaby potega w grach zespołowych, od dobrych kilkunastu lat).

Kurt 14.06.2008 10:59

Cytat:

Oranje są w takim gazie,że mnie aż ciary przechodzą co to dalej,a grają tak od sparignu z Danią. Pytanie ileż można tak grać. Niemniej chiałbym ich zobaczyć z drewutnią pokroju Rosji czy Grecji. Jak oni graliby z gośćmi co tylko umieją przeszkadzać? Jak zagralby w momencie kiedy musieliby walić głową w mur. To co do tej pory oglądaliśmy było piekne, niemnije grali oni z zespołami,które zmuszone były do prowadzenia otwartej gry,a takie ekipy łatwiej kontrować.
Hm, mecz z Rumunią, będzie takim pierwszym testem, aczkolwiek nie wiem czy będą mieli szanse, zagrać z kimś grającym mocno defensywnie, gdyby to była Grecja, mogłoby być różnie, Grecy są w stanie zagrać na 0:0, wytrzymają jeszcze 30min nerwówka kontra karne... tak odpadają mistrzowie ;) . Portugalia jak tak dalej pójdzie dostanie Niemców w ćwierćfinale i to może być hit(w cuda nie wierzę)
Cytat:

Może wydać się to zabawne,ale ja coś czuje,że ME zdobędzie Hiszpania. Wiem,że obroną dziurawa jak ser,ale z Rosjanami pokazali kawal dobrej piłki,takiej solidnej.
A ja nie wierzę wydaje mi się że jest to drużyna, która w obliczu finału może się nie sprawdzić ;),a nawet wcześniej typuje półfinał, najtrudniejsza droga do finału... w ćwierćfinale Francja/Włochy/Rumunia w półfinale, wszystko wskazuje na Holandie, co może w obliczu faworyci nie wygrywają jest ich atutem ;), nie skreślałbym papierowych faworytów Francja/Włochy jak sami się nie powybijają.

Chorwaci mają stosunkowo fajną drogę, Czechy (ktokolwiek by nie wygrał niespodzianki nie będzie) i półfinał z Portugalią lub Niemcami, Chciałbym zobaczyć mecz Chorwacja - Portugalia. Czechów prowadzi Libior Sionko, który mi się bardzo podoba na tych mistrzostwach, pytanie czy starczy to na Chorwatów...
Cytat:

A ma na to szanse Rumunia i Chorwacja (swoją drogą - gdyby nie rozpad Jugosławii - jaka to byłaby potega w grach zespołowych, od dobrych kilkunastu lat).
Wydaje mi się że to takie gdybanie, bo musielibyśmy uznać że jest to państwo, gdzie jest jeden naród, lub narody, które choćby się tolerują. Chorwacji z Serbami w jednej drużynie, oj pozabijali by się na zgrupowaniu. Potencjał Bałkański zawsze był ogromny, no i drużyna byłaby niesamowita. Na stałe widzę w czołówce Chorwacje, dużo młodych zawodników, grających niesamowicie... Modrić...

Awe 14.06.2008 11:41

Mi się wydaje, że Rumunię wykolegują... Pewnie remis z Holandią, Włochy - Francja nie będzie remisu, pewnie wygrają Włosi bo to mendy straszne i Rumuni odpadną. W takich układach to ci potencjalnie najsłabsi zwykle się żegnają z turniejem i na pocieszenie mają wspomnienia heroicznych bojów, które nic nie dają w ogólnym rozrachunku :) Oby jednak wyszli bo zawsze fajnie jak odpadają faworyci :D

A Holendrzy raczej nie wygrają Euro, jak ktoś napisał grają za ładnie :) Choć może jednak im się tym razem uda? Na pewno nie grają piłki jak Hiszpania, hura do przodu, a w obronie słabiutko. Holendrzy sa poukładani, a ich obrońcy mimo mniej znanych nazwisk w porównaniu do Hiszpanów prezentują się bardzo pewnie.

Aro1234 14.06.2008 11:46

Niech w końcu wygra ładny futbol! A nie tak jak było w 2004, że Grecy jebali każdego po 1:0 bo bronili się w 10 a jeden Charisteas grał z przodu. Czy 2006, gdzie Włosi wygrywali po karnych z kapelusza (z Australią).

Trzymam kciuki za Holandię i Portugalię. Co do Hiszpanów - teoretycznie należy im się sukces na dużej imprezie, ale ja jakoś ich nie lubię :P Najchętniej to bym chciał żeby w ogóle z grupy nie wyszli :D

Wilku 14.06.2008 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurt C. (Post 551388)
Wydaje mi się że to takie gdybanie, bo musielibyśmy uznać że jest to państwo, gdzie jest jeden naród, lub narody, które choćby się tolerują. Chorwacji z Serbami w jednej drużynie, oj pozabijali by się na zgrupowaniu.

Nie rozumiem - jakby nie doszło do rozpadu, to niby dlaczego mieliby się pozabijać?

To że doszło i to państwo to nie istnieje to co innego. Ale gdyby istniało, i nie doszłoby do wydarzeń z lat 90 - Jugosławia byłaby potegą i zawsze byłaby typowana na jednego z głównych faworytów. I tyle chciałem napisać.

Cytat:

Potencjał Bałkański zawsze był ogromny, no i drużyna byłaby niesamowita. Na stałe widzę w czołówce Chorwacje, dużo młodych zawodników, grających niesamowicie... Modrić...
Technika, waleczność i charakter..


_____________________


Ciekawi mnie jak to sobie poradza dzisiaj Hiszpanie ze Szwedami.

Jak ich przejdą na luzie to rzeczywisicie moze ise okazac ze maja szanse..

wislak_olkusz 14.06.2008 16:51

Sielska atmosfera w studiu Polsatu.

Kołyska Iwanow-Iwan-Świerszcz-Probierz dla Żel-Boya (Borka) WYMIATA !

wolfy 14.06.2008 17:19

Oglądam sobie właśnie mecz Szwecja - Hiszpania i trudno mi się pozbyć wrażenia, że to zupełnie inna dyscyplina sportu niż ta, którą uprawiają nasi reprezentanci:-/
Hiszpanie są niesamowici...
EDIT:
Szwedzi też:D

Bati_NS_TSW 14.06.2008 17:44

Szwedzi, Hiszpanie, Holendrzy...

wislak_olkusz 14.06.2008 17:48

...i Rumuni (dla mnie największe zaskoczenie turnieju)

gigant 14.06.2008 17:52

Teraz karnego nie było? :shock: :shock:

Ligo wróć, bo po wyczynach panów z gwizdkiem już nie mam ochoty oglądać Euro.

_ukoL 14.06.2008 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak_olkusz (Post 551535)
...i Rumuni (dla mnie największe zaskoczenie turnieju)

Czy ja wiem czy takie zaskoczenie? Na razie mają dużą szansę na wykorzystanie sytuacji,
gdzie dwóch się bije, tam Rumun skorzysta. To by była sensacja, gdyby Włosi i Francja zostali
w grupie, a Rumunia grała by dalej. Wszystko możliwe, bo Rumunia gra na prawdę fajną piłkę.

rafalek 14.06.2008 18:19

Ładny meczyk nam się robi w Innsbrucku. Akcja za akcję, na pewno jeszcze padną bramki.


EDIT:

Jak to teraz nie wpadło????!!!!

GNCacek 14.06.2008 18:28

Mówcie co chcecie, ale Boniek jako ekspert w studiu i współkomentator jest zdecydowanie najlepszy z tej polsatowskiej ekipy.

rafalek 14.06.2008 18:31

bo Boniek ZNA się na tym, o czym mówi. A te dziennikarzyny i inne szmuglery papierosów to tam sie tylko popisują jacy oni nie są fajni.

Wilku 14.06.2008 18:50

Jeeeest :D

Ale jednak nie bardzo widzę Hiszpanów jako mistrzów, nie mają bramkarza... :/

wolfy 14.06.2008 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GNCacek (Post 551550)
Mówcie co chcecie, ale Boniek jako ekspert w studiu i współkomentator jest zdecydowanie najlepszy z tej polsatowskiej ekipy.

Inteligentny, dowcipny, zna się na piłce jak mało kto i do tego widać, że całą imprezę przeżywa. Wolę jego niż Kołtonia czy Probieża.

Hiszpania GOL!
Viva Espana!

Mario Nh 14.06.2008 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GNCacek (Post 551550)
Mówcie co chcecie, ale Boniek jako ekspert w studiu i współkomentator jest zdecydowanie najlepszy z tej polsatowskiej ekipy.


Mateusz Borek najlepszy.

Villa na króla strzelców :)

Marszałek 14.06.2008 19:16

No niestety Hiszpanie tacy niewyraźni mimo tego zwycięstwa.
- Obrone strasznie dziurawa
- Gra taka niepewna

Teraz to nas bbędzie czekać hit Euro,zaraz po naszym starciu:)z Austria. Drewutnie Grecji i Rosji wybiegną, aby raczyć nas swoją grą. Wydaje mi się,że zwycięży Rosja. Nie wiem czemu, ot tak mi się wydaje. Może mają mniej drewna w drewnie?

harthausen 14.06.2008 19:27

nie wiem, jak wielki antyfutbol będą Grecy dziś grali, ale niech oni nie przegrają. Chyba się nigdy nie przełamię, by Ruskim dobrze życzyć, bez względu na sportową formę.

wolfy 14.06.2008 19:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 551571)
Nie wiem czemu, ot tak mi się wydaje. Może mają mniej drewna w drewnie?

Drewna tyle samo. Co najwyżej sęków mniej.

banasik 14.06.2008 20:21

0:1 Nikopolidis muchy łapał zamiast bronić...

RoS 14.06.2008 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 551579)
Drewna tyle samo. Co najwyżej sęków mniej.

Życzyłbym sobie żeby nasza kadra była tak drewniana jak kraje z których się nabijacie,
zwłaszcza Rosjanie którzy wydaja mi się zdecydowanie lepsi od Greków, jak narazie prowadzą
i śmiało mogą walczyć o wyjście z grupy ze Szwedami o czym my możemy tylko pomarzyć.

FajQ 14.06.2008 20:46

Ja zauważyłem jedno manowicie Szwecja Bez Imbrahimovicia to jak Wisła bez Brożka :P.Szwedzi dla mnie sa słabi i praktycznie nie widze szans aby zaszli daleko z turnieju.Góra wyjdą z grupy i tyle.Trzymam kciuki za Holandie od samego początku i jestem pewien że wygrają Euro.Nie chce żeby Krystyna wygrała.Ta przereklamowana drużyna w szczególności PEPE:D.Hiszpania z taką obroną nie pogra.Widzimy troszke lepszy i bardziej wymagający rywal(Szwecja) i już nie jest tak różowo.Bardzo rozczarowuje mnie Francja liczyłem że Francuzi będą głównym kandydatem do tytułu a tu z Rumunią 0:0.Prawda jest taka że z Rumunami i każdy rywal ma problemy podobnie jak z drwalami ze Skandynawii.Grają poprostu specyficzną piłkę. Wracając jeszcze do Francji od kiedy Henry odszedł do Barcelony ten piłkarz zgasł.

Więc na +

Boruc
Holandia
Rumunia

na -
Włochy
Francja
Sędziowie
Naszych pomijam :P

Bati_NS_TSW 14.06.2008 21:03

Boniek żyje tymi meczami po prostu i to jest świetne!

pan_premier 14.06.2008 21:46

wczoraj nic nie pisałem więc:
Holendrzy powinni dojechac do półfinałui... no za dużo turniejów w życiu widziałem. finał? jeszcze tak, ME jednak dla nich nie widzę, sa za dobrzy. Pozatym nie wierzę , ze bedzie im wszystko wychodziło(tak jak wczoraj)

Graja świetnie, ale moze za wcześnie(Euro ma ten + dla holendrów ze jest krótsze i moga dociagną z formą)

Rumunia czy Włochy?Wszystko w rekach Holandii. Francuzi są zdecydowanie najsłabsi w grupie i z Włochami moga co najwyżej zremisować.

Dzisiaj:
Hiszpania: czar prysł, z tyłu jest to delikatna trzęsiawka, jednak z przodu maja niesamowitego Villę i kto wie, pólfinał z Holandią to byłoby coś ;)(a zarazem jeden z wiecznych rpzegrańców grałby wfinale:) )

Rosjanie świetny mecz dzisiaj, mają szanse ze Szwedami jak sie na nich rzuca tak jak dzisiaj na Grecję. jak zaczną na spokojnie to odpadną ;)

chciałbym zauważyć, że poziom w Europie się strasznie wyrównał, poza nami i Austria każdy cos jak do tej pory zaprezentował(no moze jeszcze Grecja zawiodła)
Bez względu na to czy drużyny sa w formie czy nie poniżej pewnego poziomu nie spadają. to na +
na - sedziowie którzy się strasznie gubią....

Marszałek 14.06.2008 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RoS (Post 551621)
Życzyłbym sobie żeby nasza kadra była tak drewniana jak kraje z których się nabijacie,
zwłaszcza Rosjanie którzy wydaja mi się zdecydowanie lepsi od Greków, jak narazie prowadzą
i śmiało mogą walczyć o wyjście z grupy ze Szwedami o czym my możemy tylko pomarzyć.

Nikt się nie śmiej z Rosjan ani Greków, tylko są to naprawdę drewiane ekipy w porównaiu choćby do wczorajszego zestawu par. A do nas ich nie porównuj,bo my wiadomo, kóleczko,kóleczko przerzucik z doładnością do 20 metrów i zadyszka. I znów kóleczko,kóleczko i zadyszka. I tak 90 minut

Panie premierze chicałem zaznaczyć, że Grecy mieli siły biegać do 90 minuty. Więc stawianie ich obok Polski jest naduzyciem.

pan_premier 14.06.2008 21:54

napisałem że zawiodła, postawiłem obok, bo ktoś między nami a resztą być musi. Zdaje sobie sprawę że byśmy z nimi nie wygrali ;)

Wilku 14.06.2008 21:58

W grze Rosji widać rękę Hiddinka - jak go nie wykopią to za dwa latą mogą nieźle namieszać na MŚ. Sporo im brakuje do innych, ale to rzeczywiście młoda budująca się reprezentacja, tu pozbycie się go to byłaby strata dla tej repry.

Tak mnie zaczeła wkurzać ich indolencja z przodu, że zaczałem kibicować Grekom :-) - no ale dowieźli..

I chyba zamierzam im kibicować w meczu ze Szwecją.

JacobusTSW 14.06.2008 22:15

kom
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bati_NS_TSW (Post 551642)
Boniek żyje tymi meczami po prostu i to jest świetne!

Racja, Racja... Bardzo fajnie to komentuje, troszkę subiektywnie ale mi się to podoba, nie takie lanie wody jak czasem Szaranowicz czy Szpakowski tylko prosto i ciekawie:)

irman 14.06.2008 23:04

Podobnie jak Wilku, tak mnie rozwalała impotencja Ruskich z przodu, że życzyłem Grekom wyrównania. Grecy w ataku to jednak katastrofa, każda akcja była rozgrywana w stylu repry Engela w meczu z Koreą. Wrzuta, ktoś może strąci głową i ktoś może dojdzie. Zero gry piłką po ziemi. Dramat. Odpadają jak najbardziej zasłużenie.

Meczu Hiszpanów nie widziałem, ale z tego co czytam to czar chyba trochę prysł.

Bati_NS_TSW 15.06.2008 10:24

Do tego co Premier wypisał, powinniśmy dopisać jeszcze Francję. Ten turniej to całkowita porażka dla tego zespołu... Austriacy nie grają tak źle, ale tylko przez pewien okres meczu, potem zaczynają prezentować antyfutbol. Meczu Greków nie widziałem to się nie wypowiadam :) Szkoda, że te Mistrzostwa tak sie rozegrały, że mamy taki a nie inny skład, wcale nie najsilniejszy. Ale i tak wierzę ;)

Aro1234 15.06.2008 11:05

Mnie się najbardziej chce śmiać z króla Otto, który śmiał krytykować naszą postawę z Niemcami a sam ze swoimi Bogami po dwóch meczach pakuje walizki :rotfl: Nic dwa razy się nie zdarza Panie Rehhagel.. ;]

konrad1991tsw 15.06.2008 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 551801)
Mnie się najbardziej chce śmiać z króla Otto, który śmiał krytykować naszą postawę z Niemcami a sam ze swoimi Bogami po dwóch meczach pakuje walizki :rotfl: Nic dwa razy się nie zdarza Panie Rehhagel.. ;]

Popieram ! Wracajcie na ten swój futbolowy Olimp bogowie futbolu:rotfl: . Może my gramy zle ale to co oni graja to jest katatrofa. No i oni odpadli a ta obśmiewana Polska jeszcze nadzieje na awans:-P .

Uran235 15.06.2008 13:23

Nie pisalem tutaj, bo końcówka semestru na uczelni i nawet nie zawsze był czas żeby mecz obejrzeć, teraz trochę się zluzowało to mogę podzielić się przemyśleniami.

1. Holendrzy grają fantastycznie, to widzi każdy, ale podzielam pogląd, że mistrzami nie zostaną. Po pierwsze turnieju nie wygrywa ten kto zaczyna z najlepszą formą, liczy się co będzie w fazie pucharowej. Na dodatek nie ufam holenderskiej obronie, oni popełniają błędy, póki co przeciwnicy nie potrafią tego wykorzystać, ale kto wie co będzie dalej.
2. Francuzi wcale nie byli tak daleko od korzystnego wyniku z Holendrami. W pierwszej połowie i pod koniec drugiej bombardowali holenderską bramkę i wydawało się kwestią czasu kiedy wyrównają. Z Rumunią grali padakę, ale z Holandią już nie było źle. Myślę, że Włochów pykną na luzie.
3. Włosi na tym turnieju jeszcze nic nie pokazali. Przyczyna jest prosta ich środek pomocy miał opierać się na graczach Milanu, a nie może bo są oni zupełnie bez formy. Na dodatek trener upiera się żeby trzymać w ataku przereklamowanego Toniego. Włosi przegrają z Francją dosyć wyraźnie, ale i tak z grupy awansuje...
4.Rumunia- czyli nowa Grecja, tylko lepsza. Jak dla mnie główny kandydat do mistrzostwa. Grają siermiężny antyfutbol. Czają się ukryci za podwójną gardą, ale tak na prawdę mają duże możliwości w ofensywie, sporo indywidualności i mogą rozstrzygać mecze jedną akcją. Holandia, która ma pewny awans, przegra z Rumunami. Zwyczajnie Rumuni będą grali zupęlnie inną piłkę niż poprzedni rywale Holandii. Holendrzy wcale nie przeprowadzają huraganowych ataków, raczej czekają na przechwyt i kontrę. Problem w tym, że Rumuni robią to samo tylko jeszcze bardziej defensywnie, no i chyba mają lepszą obronę. W grupie stawiam, że będzie 2:1 dla Rumunów, w półfinale 0:0 i rozstrzygną karne.
5.W grupie A wszystkie drużyny trzymają poziom, ale Portugalia, pomimo tego, że nie ma napastnika, odstaje od reszty stawki. Szwajcarzy trochę pechowo już pożegnali się z turniejem, bo nie grali źle. Turcy są nieobliczalni, pierwszy mecz mieli dosyć słaby, ze Szwajcarami było zdecydowanie lepiej. Czesi grają słabo, w bezpośrednim meczu stawiam na bramkowy remis i karne. Jeżeli mecz miałby się rozstrzygnąć w 90. minutach, to stawiam jednak na Turków.
6.W grupie D jest Hiszpania, która wcale za dobra nie jest, potem jest Szwecja i Rosja- przyzwoite drużyny bez rewelacji, a potem bardzo słaba Grecja, tóra i tak jest dwa razy lepsza niż Polska i Austria razem wzięte.
7.W naszej grupie mamy jedną mocną ekipę- Chorwatów, jedną niezłą, która w turnieju jeszcze może namieszać- Niemców i dwie drużyny, które nie powinny w ogóle pojawić się na tych mistrzostwach. Poziom Austrii i Polski woła o pomstę do nieba. Nie dość, ze ci piłkarze nie mają techniki, nie mają umiejętności, grają w kiepskich klubach, albo grzeją w nich ławki, to na dodatek obie drużyny w ogóle nie są zgrane, nie mają opracowanych schematów rozegrania piłki, przejście czy to z obrony do ataku, czy w drugą stronę leży i kwiczy, a taktyka zwyczajnie nie istnieje. Polacy próbują ratować się dobrym bramkarzem, ale za to są w tragicznej formie fizycznej, a ostatnio również psychicznej.
Podsumowując Chorwacja mistrzami, wicemistrz z grupy C.

harthausen 15.06.2008 14:05

co do sędziowania, to może wcale nie jest tak źle, jak nam się wydaje i jak wszędzie dookoła piszą? Wydaje mi się, że sędziowie mylą sie w przybliżeniu tak samo jak niegdyś, dopiero teraz to tak dobrze widać.

Wszystko wychodzi na światło dzienne dzięki technice. Kamery, o wspaniałych możliwościach optycznych i umieszczone w każdej pozycji dookoła, tylko pod trawą jeszcze nie ma. Każda sytuacja natychmiast pokazywana z kilku stron, klatka po klatce, możliwa dzięki temu symulacja komputerowa do dokładnej oceny dla kogoś z boku.

Wiele sytuacji i fauli wyszło na światło dzienne poza boiskiem, w studiach.
A co ma sędzia do dyspozycji? Swoje oczy, które widzą tylko tyle na ile mu pozwala miejsce w którym akurat stoi, do pomocy liniowego, też tylko człowieka oraz przekaz słowno-aktorski od piłkarzy, cwanie grających albo niewinniątka albo śmiertelnie ugodzonych. A, jeszcze ryk stadionu.
I parę sekund na podjęcie nieodwracalnej decyzji. Nie ma możliwości, by się co jakiś czas nie wyłożył. Dopóki to jest na naszą korzyść, no dobra, jakoś przeżyjemy :D
Ale najczęściej pomyłki idą w obie strony, to jak jedni odpuszczą to ci drudzy wezmą za kołnierz.

Są tylko dwie drogi.
Albo sposób sędziowania po staremu i przekaz z ogólnego dalekiego planu bez powtórek. Wtedy wiele rzeczy nie będzie albo oczywistych albo do prostego udowonienia. Oczywiście propozycja żart, postępu nie zatrzymasz, ja sam, szary kibic z domowymi możliwościami technicznymi jestem w stanie nagrać i odtworzyć szybko sporny odcinek w laptopie, to co dopiero profesjonalne studio TV.

Albo też idziemy z duchem czasu i pakujemy osiągnięcia techniki do sędziowania meczu.
Po mojemu nie do unikniecia. Czipy w piłce i butach zawodników, stała łączność sędziów (ilu ich by na boisku nie było) z centrum dowodzenia. Niewykluczone, że dojdzie przepis o faulu w przypadku kontaktu zawodników, dojdą jakieś czujniki że ktoś kogoś dotknął.
Te ME mogą być tymi przełomowymi, (jeśli nie te, to któreś następne), że FIFA nie będzie miała wyjścia i będzie musiała się za to wziąć. Dopiero eliminacje i tyle już kwiatków wyszło, dalej będzie tylko ich więcej.

Za duże pieniądze i namiętności za takimi zawodami stoją, by jeszcze długo chować głowę w piasek. Jeśli ja sobie z kumplami piłeczkę odbijam, OK, mogę udawać że piłka przypadkowo uderzyła mnie w rękę, choć tego nie zrobię bo nie chcę, by znajomi myśleli o mnie żem glupiomądry cwaniaczek.

Ale na meczach o stawkę sentymentów nie ma. To i nie może być XIX wiecznych metod w pilnowaniu czystości gry.

Nie chorujcie :D. (to zamiast "Pozdrawiam" )

BiQ83 15.06.2008 14:28

Kto gra pierwszy mecz Austria z Niemcami ? Czy my z Chorwacją ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl