![]() |
Cytat:
Skoro jesteś średnio zaawansowany, na pewno wiesz, że dużo zależy od tego, jakie obiektywy będziesz podpinał do body. No i oczywiście, za ile masz szansę go kupić, bo kwestia pieniędzy to w wypadku zakupu sprzętu foto kwestia podstawowa. |
Już go mam od pewnego czasu, ale z ciekawości napisałem co o tym sądzicie...masz racje na początku miałem spory problem z tym wizjerem, a w tym momencie nie potrafię już robić zdjęć na żadnym większym:P Przy okazji możecie polecić jakiś fajny obiektyw do robienia normalnych fotek...żaden tele czy panorama :)
|
Ani tele, ani szeroki kąt, to pewnie chciałbyś jakiegoś standardowego zooma? Nie znam dobrze systemu Olympusa, ale w niskich cenach to chyba jedynie uniwersalny Olympus Zuiko Digital 14-42mm f/3,5-5,6. Jego światłosiła nie powala na kolana, ale chyba nie masz też zbyt wielkich wymagań. Poza tym nie napisałeś, ile chcesz przeznaczyć na zakup i w ogóle, jakim(i) obiektyw(ami) dysponujesz. Poleciłbym Olympus Zuiko Digital 14-54mm f/2,8-3,5, bo to dobry obiektyw, ale już za większe pieniądze.
Oczywiście wiesz, jak porównywać te wymienione przeze mnie ogniskowe z ogniskowymi obiektywów innych firm? |
Odpowiadając na twoje pytania mam 2 obiektywy pierwszy to taki chyba najprostszy i właśnie w jego miejsce czegoś szukam, czyli Olympus Digital 14-42mm 3,5-5,6 + jeszcze drugi już lepszy Olympus Digital 70-300mm 4-5,6 i z tego jestem bardzo zadowolony natomiast ten mniejszy jest lekko mówiąc podstawowy. Co do drugiego pytania to niestety nie zabardzo sie orientuje co do porównywania z ogniskowymi obiektywów innych firm :/
Co się tyczy ceny to nie wiem w jakim przedziale się one mieszczą wiec oczekuje na rozsądne propozycje dla kogoś kto chce mieć ładne zdjęcia np. z wakacji, ale nie jest zaawansowany w pstrykaniu fotek. :) |
No to ze standardowych zostaje wymieniony przeze mnie 14-54, ale kosztuje on ok. 2 tys. Możesz też spróbować obiektyw Sigma 18-50 mm f/3,6-5,6 dla systemu 4/3 (czyli pasuje do Olympusa), na pewno tańszy, ale przy niej pewnie nie poczujesz różnicy wobec swojego 14-42. Jest też wersja Sigmy ze światłem 2.8, lepsza pod względem jakości, ale oczywiście droższa (~1,8 tys.). Z Twoim body ta Sigma będzie mieć rzeczywisty zakres ogniskowych 36-100 mm, bo przelicznik w Olympusie niepełnoklatkowym to 2x. Tutaj artykuł o przeliczaniu długości ogniskowej: http://foto.recenzja.pl/Subjects-ind...pageid-44.html i trochę ogólnych wiadomości o rodzajach obiektywów: http://www.szerokikadr.pl/poradnik/a..._wprowadzenie/
Do poczytania o standardowych zoomach ze stajni Olympusa: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6223 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6269 |
Oo wielkie dzięki napewno w najbliższym czasie zagłębie się w lekturę...:)
|
co powiecie o SONY ERICSON W 810i jako sprzecie do foteg/nagrać - oplaca sie dawac 300 zl jakie ma wady/ zalety?
|
Witam .
Potrzebuję aparacik w cenie do 1000zl. Jestem amatorem. Co polecicie?? |
Mam pytanie czy istnieje coś w rodzaju wodoszczelnej obudowy do aparatu Minolta Z-01 (nie chodzi mi tu o jakąś folijke tylko coś porządnego).... będę wdzięczny za informacje gdzie to można dostać!
|
Co mysliscie o stalce do Canona 50mm f/1.8 II
w sumie ~400zl ale ten plastik mnie przeraża :O |
Mam nadzieję, że nie dostanę bana do końca życia na "odkopanie" tego tematu.
Posiadam Nikona D5000. Chciałbym kupić jakiś w miarę uniwersalny teleobiektyw. Z racji ograniczonych środków finansowych rozważam zakup Sigmy 70-300mm. Ktoś posiada ten obiektyw, jest w stanie doradzić, czy na początek ten obiektyw będzie "w sam raz"? Od razu uprzedzam, że na Nikkora mnie nie stać. |
Cześć,
za ile można sprzedać NIKONA D60 + obiektyw 18-55 + obiektyw 55-200 ? Raczej mało używany, w bdb stanie. |
Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl