Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Jaki sprzęt do fotografowania (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3471)

p e t e r 02.06.2009 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sharkey (Post 739460)
Powiedzcie co sądzicie o Olympusie 520 dla średnio zaawansowanego amatora :P ?

Jak dla mnie, główna jego wada to zbyt mały wizjer. Zależy, co chcesz fotografować. Przy sporcie wielkość wizjera może mieć znaczenie, ale już przy statycznych portretach myślę, że można się jakoś przyzwyczaić.

Skoro jesteś średnio zaawansowany, na pewno wiesz, że dużo zależy od tego, jakie obiektywy będziesz podpinał do body. No i oczywiście, za ile masz szansę go kupić, bo kwestia pieniędzy to w wypadku zakupu sprzętu foto kwestia podstawowa.

sharkey 02.06.2009 17:41

Już go mam od pewnego czasu, ale z ciekawości napisałem co o tym sądzicie...masz racje na początku miałem spory problem z tym wizjerem, a w tym momencie nie potrafię już robić zdjęć na żadnym większym:P Przy okazji możecie polecić jakiś fajny obiektyw do robienia normalnych fotek...żaden tele czy panorama :)

p e t e r 02.06.2009 17:55

Ani tele, ani szeroki kąt, to pewnie chciałbyś jakiegoś standardowego zooma? Nie znam dobrze systemu Olympusa, ale w niskich cenach to chyba jedynie uniwersalny Olympus Zuiko Digital 14-42mm f/3,5-5,6. Jego światłosiła nie powala na kolana, ale chyba nie masz też zbyt wielkich wymagań. Poza tym nie napisałeś, ile chcesz przeznaczyć na zakup i w ogóle, jakim(i) obiektyw(ami) dysponujesz. Poleciłbym Olympus Zuiko Digital 14-54mm f/2,8-3,5, bo to dobry obiektyw, ale już za większe pieniądze.

Oczywiście wiesz, jak porównywać te wymienione przeze mnie ogniskowe z ogniskowymi obiektywów innych firm?

sharkey 02.06.2009 18:06

Odpowiadając na twoje pytania mam 2 obiektywy pierwszy to taki chyba najprostszy i właśnie w jego miejsce czegoś szukam, czyli Olympus Digital 14-42mm 3,5-5,6 + jeszcze drugi już lepszy Olympus Digital 70-300mm 4-5,6 i z tego jestem bardzo zadowolony natomiast ten mniejszy jest lekko mówiąc podstawowy. Co do drugiego pytania to niestety nie zabardzo sie orientuje co do porównywania z ogniskowymi obiektywów innych firm :/

Co się tyczy ceny to nie wiem w jakim przedziale się one mieszczą wiec oczekuje na rozsądne propozycje dla kogoś kto chce mieć ładne zdjęcia np. z wakacji, ale nie jest zaawansowany w pstrykaniu fotek. :)

p e t e r 02.06.2009 19:33

No to ze standardowych zostaje wymieniony przeze mnie 14-54, ale kosztuje on ok. 2 tys. Możesz też spróbować obiektyw Sigma 18-50 mm f/3,6-5,6 dla systemu 4/3 (czyli pasuje do Olympusa), na pewno tańszy, ale przy niej pewnie nie poczujesz różnicy wobec swojego 14-42. Jest też wersja Sigmy ze światłem 2.8, lepsza pod względem jakości, ale oczywiście droższa (~1,8 tys.). Z Twoim body ta Sigma będzie mieć rzeczywisty zakres ogniskowych 36-100 mm, bo przelicznik w Olympusie niepełnoklatkowym to 2x. Tutaj artykuł o przeliczaniu długości ogniskowej: http://foto.recenzja.pl/Subjects-ind...pageid-44.html i trochę ogólnych wiadomości o rodzajach obiektywów: http://www.szerokikadr.pl/poradnik/a..._wprowadzenie/

Do poczytania o standardowych zoomach ze stajni Olympusa:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6223
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6269

sharkey 02.06.2009 19:51

Oo wielkie dzięki napewno w najbliższym czasie zagłębie się w lekturę...:)

Bubak 02.06.2009 20:07

co powiecie o SONY ERICSON W 810i jako sprzecie do foteg/nagrać - oplaca sie dawac 300 zl jakie ma wady/ zalety?

qbek 05.06.2009 20:23

Witam .
Potrzebuję aparacik w cenie do 1000zl.
Jestem amatorem. Co polecicie??

sharkey 07.06.2009 13:54

Mam pytanie czy istnieje coś w rodzaju wodoszczelnej obudowy do aparatu Minolta Z-01 (nie chodzi mi tu o jakąś folijke tylko coś porządnego).... będę wdzięczny za informacje gdzie to można dostać!

kms 10.09.2009 10:04

Co mysliscie o stalce do Canona 50mm f/1.8 II
w sumie ~400zl ale ten plastik mnie przeraża :O

Rustin 25.02.2016 12:02

Mam nadzieję, że nie dostanę bana do końca życia na "odkopanie" tego tematu.

Posiadam Nikona D5000. Chciałbym kupić jakiś w miarę uniwersalny teleobiektyw. Z racji ograniczonych środków finansowych rozważam zakup Sigmy 70-300mm. Ktoś posiada ten obiektyw, jest w stanie doradzić, czy na początek ten obiektyw będzie "w sam raz"? Od razu uprzedzam, że na Nikkora mnie nie stać.

mic 29.02.2016 12:31

Cześć,
za ile można sprzedać NIKONA D60 + obiektyw 18-55 + obiektyw 55-200 ? Raczej mało używany, w bdb stanie.

Kaan 29.02.2016 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rustin (Post 1430557)
Mam nadzieję, że nie dostanę bana do końca życia na "odkopanie" tego tematu.

Posiadam Nikona D5000. Chciałbym kupić jakiś w miarę uniwersalny teleobiektyw. Z racji ograniczonych środków finansowych rozważam zakup Sigmy 70-300mm. Ktoś posiada ten obiektyw, jest w stanie doradzić, czy na początek ten obiektyw będzie "w sam raz"? Od razu uprzedzam, że na Nikkora mnie nie stać.

Sigma 70-300 to jest to bardzo dobry obiektyw ale do 200 mm, powyżej troszeczkę gorzej. Ogólnie im mniejsza wartość ogniskowej to wyższa rozdzielczość. Oczywiście trzeba trochę przymknąć przysłonę a nie jest zbyt jasny. Ogólnie jak na swoją cenę bardzo dobry. Polecam oczywiście wersję z APO. Pytanie czy kupujesz wersję do aparatów cyfrowych czy starsze wersje, bo tam uzyskasz rzeczywistą ogniskową 112-480 mm.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez baton (Post 1431383)
Cześć,
za ile można sprzedać NIKONA D60 + obiektyw 18-55 + obiektyw 55-200 ? Raczej mało używany, w bdb stanie.

Tyle jest wart ile ktoś za niego da. Poszukaj na Alledrogo w zakończonych...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl