![]() |
Phi..W takiej Marsylii jest podobnie.
|
Cytat:
Czyli Afryka :) |
Ja raczej powiedziałbym, że wszystko na zachód od Renu to Maghreb.
Rycerstwo spod Poitiers w grobach się przewraca. |
Euro 2012: Jest decyzja!
Nie ma żadnego planu B organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej w Wiedniu prezydent Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA) Michel Platini. "W kwietniu 2007 roku Komitet Wykonawczy UEFA przyznał Polsce i Ukrainie prawo organizacji ME w 2012 roku i w pełni respektujemy tą decyzję. Nic się nie zmienia w tej kwestii. Nie mamy żadnego planu "B" i zrobimy wszystko co możliwe, by pomóc obu krajom zorganizować tą imprezę" - powiedział Michel Platini. Zaznaczył jednak, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie we wrześniu. "W najbliższych dniach (2-3 lipca - przyp. PAP) 12- osobowa delegacja UEFA odwiedzi Polskę i Ukrainę, by na miejscu zapoznać się z postępem przygotowań oraz spotkać się z najwyższymi władzami obu krajów i ludźmi odpowiedzialnymi za organizację Euro- 2012. Po tej wizycie będziemy wiedzieć więcej, a ostateczną decyzję podejmiemy we wrześniu" - stwierdził. Jak dodał, priorytetową kwestią, która będzie miała wpływ na decyzję w sprawie organizacja ME za cztery lata, są stadiony w stolicach obu krajów. "One muszą powstać. Bez tego ani rusz" - dodał. Platini poinformował, że także we wrześniu UEFA podejmie decyzję w sprawie rozszerzenia formuły ME z 16 do 24 krajów. "Dyskutujemy o tym od pewnego czasu, analizujemy wszelkie aspekty. Trzeba rozważyć kwestie finansowe, infrastruktury i sportowe, choć nie ulega wątpliwości, że w obecnej formule wiele dobrych reprezentacji brakuje w turnieju finałowym" - wyjaśnił. Przyznał, że UEFA zastanawia się również nad zmianą terminu i przeniesieniem turnieju z czerwca na sierpień. "Wtedy piłkarze rozpoczynaliby sezon mistrzostwami Europy, byliby po wakacjach i na pewno bardziej wypoczęci. To jednak bardzo skomplikowana sprawa, bo nakładałyby się na siebie różne terminy. Przecież w tym czasie startują już rozgrywki pucharowe, a dodatkowo sierpień to miesiąc igrzysk olimpijskich" - dodał. Pochwalił organizację kończącego się turnieju. "Uszczęśliwili nas piłkarze i organizatorzy. To była wspaniała impreza, ze świetną atmosferą. Mam nadzieję, że zakończy ją pełen emocji i dobrego futbolu finał" - podkreślił. W piątek organizacja Euro-2012 była tematem obrad Komitetu Sterującego UEFA. Według uczestniczących w spotkaniu prezesa odpowiedzialnej za przygotowania w Polsce spółki PL.2012 Marcina Herry i prezesa PZPN Michała Listkiewicza, UEFA wyraziła zadowolenie z postępu przygotowań w ostatnich miesiącach. We włoskiej prasie co jakiś czas pojawiają się spekulacje, że Polska i Ukraina stracą prawo organizacji ME ze względu na opóźnienia w przygotowaniach. Informacje te są dementowane przez włodarzy europejskiej federacji. PAP |
Platini powiedział dziś, że to głównie strona polska i ukraińska ciągle dywagują, czy uda się zdążyć czy nie, a nie UEFA. Brzmiało to na zasadzie - sami sobie robicie problem, pokazujecie wszystkim że jest duże ryzyko w tym temacie, a później wszystkich pytacie czy wam odbiorą prawa do organizacji.
Wydaje się więc, że w kontekście Euro brakuje nam również dobrego PR-u... |
Sędziowie na Euro będą mieli bazę w Krakowie
Kraków będzie bazą dla sędziów Euro 2012 - poinformował na środowym posiedzeniu sejmowej komisji sportu Michał Listkiewicz, prezes PZPN. W sobotę zostanie ogłoszony raport UEFA o stanie przygotowań Polski i Ukrainy do EURO 2012. Informację tę potwierdza Ireneusz Raś, poseł Platformy Obywatelskiej. - To duże wyróżnienie dla Krakowa. Jestem pewien, że UEFA doceni nasze miasto i znajdziemy się w gronie organizatorów. Za www.krakow.pl |
ciekawy wywiad Bońka z Platinim tuż przed meczem Hiszpania-Niemcy. Dwa razy powtórzył, że dla niego organizatorem są federacje piłkarskie a nie rządy. O zdolnościach organizatorskich Listka i jego przydupasów wystarczająco świadczy bajzel z rozpoczęciem sezonu ligowego w polskich ligach, do III, czy IV ligi. Jasne jest tylko, co będzie niżej, bo tam ci popaprańcy paluchów w tym roku nie wkładali.
Za cztery miesiące decyzja. Bardziej jasno ten Platini nie mógł powiedzieć, że on sobie nie może pozwolić na to że ME nie wypali. A czy w Polsce czy gdzie indziej to go wali. Ciekawe, czy Wisełka wygra na tym, że zniknęła trybuna C i dostaniemy coś na odpowiednią miarę czy zostaniemy z ładnym widokiem na górkę w Parku Jordana. |
Cytat:
|
|
:shock:
To się porobiło...: Cytat:
http://www.dziennik.pl/sport/pilkano..._w_Polsce.html |
|
Nie mozemy porzucic Ukraincow, to by bylo wysoce ch..we. Gdyby nie oni to Euro w Polsce by wogole nie bylo. Mam nadzieje, ze sie pozbieraja i nie dadza dupy.
|
Coś ciężko to widać na Ukrainie...
Prace przy stadionie w Kijowie przerwane Cytat:
|
Żeby nie było za różowo i co poniektórzy zeszli na ziemię:
http://www.weszlo.com/news/479 @7 kotów Szmira czy nie szmira ale jak gość który przygotowuje ME2012 w naszym kraju p.erdoli takie dyrdymały to aż sie we mnie krew gotuje. A do tego w tym temacie hurraoptymizm jak to u nas wszystko pięknie idzie tylko Ci Ukraińcy nic nie umieją |
weszlo.com zaczelo z pulapu bagna i pikuje niemilosiernie w dol.
Nie wiem co Was ludzie kusi, zeby wlazic na ta szmirowata stronke. |
Szmira szmirą, ale tekst, że współczesne tendencje są takie by iść na stadion 2 godziny piechotą koniecznie w ramkę oprawić. Ciekawe gdzie Herra widzał te tendencje? Chyba w RPA. ;)
|
|
Nie postawibym zlamanego grosza na to, ze uda sie naszym krakowskim wladzom postawic to wszystko.
Zapomnijcie o hali widowiskowo- sportowej (choc to nr 1 inwestycji w Krakowie wg mnie) oraz o renowacjach Cracovii i Hutnika do 2012 To w takim razie zostalo 3,5 roku Jak do diabla maja to ukonczyc skoro niczego nie zaczeli Zabraknie im dzwigow i ludzi !! |
uda sie uda sie !!
sila naszych pragnien, wiarą i marzeniami zbudujemy nowy Krakow !! |
jak podało dziś Radio Kraków
jedynym stadionem na ktorym nie wykryto nieprawidlowosci podczas kontroli budowy wszystkich stadionow do EURO 2012 był stadion Wisły w Krakowie np w gdyni 100 % zalogi nie mialo licencji do uzywania dzwigow :) ktore uzywali, pracowali na wys 6 m bez zadnych zabezpieczen |
ciekawe, jakie wykryto nieprawidłowości na budowach stadionów w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku? :)
|
hm... moze nie wykryto budowy?
|
Ciekawe czy władze się szykują po cichu na ewentualność przyjęcia całego turnieju na ośmiu stadionach. Lub chociaż samorządy.
Prócz Gdańska, Wrocławia, Poznznia, Krakowa Chorzowa i Warszawy w grę wchodzi chyba tylko Zabrze: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/d...rze_69851.html z tego wynika że obiet ma speln iac wymogi na Euro. No i miasto ma 200 mln na budowę. Ciekawe jaka będzie ósma lokalizacja.. Szczecin? |
Cytat:
|
Cytat:
Choć nie życzę tego Ukraińcom. |
Pewnie UEFA przeniosłaby Mistrzostwa do innego kraju niż oddałaby Polsce widząc ze u nas też nie kolorowo.
Mało to możliwe, ale gdyby doszło co do czego. No tak już myślałem o tym Patrząc zupełnie statystycznie wg liczby mieszkańców: miasto liczba mieszkańców (2007) województwo 1 Warszawa 1 702 139 mazowieckie 2 Łódź 760 251 łódzkie 3 Kraków 756 267 małopolskie 4 Wrocław 634 630 dolnośląskie 5 Poznań 564 951 wielkopolskie 6 Gdańsk 456 658 pomorskie (z Gdynią i Sopotem ok 850 tys) 7 Szczecin 409 068 zachodniopomorskie 8 Bydgoszcz 363 468 kujawsko-pomorskie 9 Lublin 353 483 lubelskie 10 Katowice - Chorzów - Stadion Śląski Narodowy - Katowice leżą w centrum największej konurbacji w Polsce – 2,8 mln ludzi. 314 500 śląskie (same Katowice) 11 Białystok 294 830 podlaskie 12 Gdynia 251 844 pomorskie http://i37.tinypic.com/2z6y0e9.jpg Mimo to, wierzę, że Ukraina sobie poradzi irazem zorganizujemy tą imprezę. |
Inne miejsca na osmy stadio:
-w Bydgoszczy powstal ostatnio stadion, mysle ze moznaby go przerobic, zeby mial te 30 tys. miejsc -moze stadion Legii? tylko nie wiadomo czy powstanie przed 2012 |
wytłumaczy mi ktoś co będzie robione w Warszawie przez całe wakacje, jeśli jeszcze we wrześniu tam mają być te zawody motorowe? :shock:
też mam nadzieję że Ukraina nie da dupy i się weźmie w garść. nigdy bym nie przypuszczał, że lepiej nam będą przygotowania szły niż im. |
Fajnie by było jakby Ukraina się jednak wyrobiła. Ale nie ma co się oszukiwać, że już niewiele brakuje, żeby ją te Mistrzostwa jednak ominęły..
Jakby się tak stało to wydaje mi się, że powinniśmy udźwignąć organizację tej imprezy nawet, gdyby prawie cała miała się odbyć u nas w kraju. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Surkis zarówno zdaje sobie sprawę, że jest trudno ale zapewne też jako dobry gracz musi zmotywować wszysktich odpowiedzialnych za Euro2012 na UA stąd pewnie taka wypowiedź.
|
zawsze twierdziłem ze najlepeij by bylo jakbysmy sami te mistrzostwa zprganizowali
zamiast szczecina dałbym bydgoszcz, tzreba liczyc calą aglomaeracja + miasta blizsze, w tym wypadku cale kujawy, no iblizej do innych miast, zobaczcie gdzie jest szczecin, do ktorego dojazd najlepszy jest, ale .... z niemiec ;) |
nie moge tego pojąc dlaczego warszawa musi miec to euro? ani nie ma stadionu ani drog i miasto jako tako ale to nie ma porownania z Krk. Po pierwsze Kraków ma obwodnice i autostade do katowic(niedlugo bedzie do tarnowa) po drugie ma 20000 stadion na ktorym jest już przebudowa. Miasta to juz nie musze chyba tłumaczyc w 2006 rokou Kraków wygral konkurs na najlepsze miasto Europy albo Swiata.Nie pisze tego dlatego ze jest we mnie jakas nienawisc do stolicy ale co tu dużo mówic jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Wedlug mnie miasta najlepiej przygotownae na euro to:1.Krakow,2.Poznań,3.Chorzów a potem dlugo nic
|
|
Cytat:
Tak na marginesie, to ostatnio imho panuje trend, żeby przedstawiać Kraków jako zapyziałe miasteczko, które nie potrafi sobie poradzić z większym deszczem, a Wrocław i Poznań jako niesamowite metropolie, najdynamiczniej rozwijające się w Europie. |
Cytat:
dla mnie Kraków i cała Małopolska to takie jakby osobne państwo, mogą nas nawet odłączyć od Polski i tak sobie poradzi. |
Idioci radzą zmniejszać stadiony.Słyszałem że urzedasy maja błędne dane i na tej podstawie pisza raporty
Braki hotelowe w Gdańsku he he! Na dzień dzisiejszy 5 pięciogwiazdkowych hoteli nie licząc innych.Z lotniskiem tez głupota straszna.Myśle że jedynie Kraków dobrze opisali -gratulacje http://wiadomosci.onet.pl/1791760,11,item.html |
tylko powiedz mi jak widzisz regularne zapełnienie stadionu w Gdansku po Euro?
|
A musi być regularnie zapełniany?Obecnie żadna druzyna w Polsce nie zapełni regularnie stadionu wyjatkiem sa derby ,mecze miedzypaństwowe i ewentualnie koncerty.Aby organizować mistrzostwa musimy mieć stadiony o takiej pojemnosci.I miedzy bajki trzeba włożyć stwierdzenia że stadion na siebie sam zarobi tak nawet nie jest na porównywalnych stadionach w Niemczech:-)
|
nie moge tego pojąc dlaczego warszawa musi miec to euro? ani nie ma stadionu ani drog i miasto jako tako ale to nie ma porownania z Krk. Po pierwsze Kraków ma obwodnice i autostade do katowic(niedlugo bedzie do tarnowa) po drugie ma 20000 stadion na ktorym jest już przebudowa. Miasta to juz nie musze chyba tłumaczyc w 2006 rokou Kraków wygral konkurs na najlepsze miasto Europy albo Swiata.Nie pisze tego dlatego ze jest we mnie jakas nienawisc do stolicy ale co tu dużo mówic jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Wedlug mnie miasta najlepiej przygotownae na euro to:1.Krakow,2.Poznań,3.Chorzów a potem dlugo nic
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl