Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Komentarze nt. organizacji i aspekty pozaboiskowe EURO 2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1820)

Krissu 26.06.2008 11:41

Phi..W takiej Marsylii jest podobnie.

7 kotów 26.06.2008 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 557380)
Phi..W takiej Marsylii jest podobnie.

Marsylia etnicznie to Maghreb.
Czyli Afryka :)

Krissu 26.06.2008 12:38

Ja raczej powiedziałbym, że wszystko na zachód od Renu to Maghreb.
Rycerstwo spod Poitiers w grobach się przewraca.

RHP 28.06.2008 14:55

Euro 2012: Jest decyzja!

Nie ma żadnego planu B organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej w Wiedniu prezydent Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA) Michel Platini.
"W kwietniu 2007 roku Komitet Wykonawczy UEFA przyznał Polsce i Ukrainie prawo organizacji ME w 2012 roku i w pełni respektujemy tą decyzję. Nic się nie zmienia w tej kwestii. Nie mamy żadnego planu "B" i zrobimy wszystko co możliwe, by pomóc obu krajom zorganizować tą imprezę" - powiedział Michel Platini.
Zaznaczył jednak, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie we wrześniu. "W najbliższych dniach (2-3 lipca - przyp. PAP) 12- osobowa delegacja UEFA odwiedzi Polskę i Ukrainę, by na miejscu zapoznać się z postępem przygotowań oraz spotkać się z najwyższymi władzami obu krajów i ludźmi odpowiedzialnymi za organizację Euro- 2012. Po tej wizycie będziemy wiedzieć więcej, a ostateczną decyzję podejmiemy we wrześniu" - stwierdził.

Jak dodał, priorytetową kwestią, która będzie miała wpływ na decyzję w sprawie organizacja ME za cztery lata, są stadiony w stolicach obu krajów. "One muszą powstać. Bez tego ani rusz" - dodał.
Platini poinformował, że także we wrześniu UEFA podejmie decyzję w sprawie rozszerzenia formuły ME z 16 do 24 krajów. "Dyskutujemy o tym od pewnego czasu, analizujemy wszelkie aspekty. Trzeba rozważyć kwestie finansowe, infrastruktury i sportowe, choć nie ulega wątpliwości, że w obecnej formule wiele dobrych reprezentacji brakuje w turnieju finałowym" - wyjaśnił.
Przyznał, że UEFA zastanawia się również nad zmianą terminu i przeniesieniem turnieju z czerwca na sierpień. "Wtedy piłkarze rozpoczynaliby sezon mistrzostwami Europy, byliby po wakacjach i na pewno bardziej wypoczęci. To jednak bardzo skomplikowana sprawa, bo nakładałyby się na siebie różne terminy. Przecież w tym czasie startują już rozgrywki pucharowe, a dodatkowo sierpień to miesiąc igrzysk olimpijskich" - dodał.
Pochwalił organizację kończącego się turnieju. "Uszczęśliwili nas piłkarze i organizatorzy. To była wspaniała impreza, ze świetną atmosferą. Mam nadzieję, że zakończy ją pełen emocji i dobrego futbolu finał" - podkreślił.
W piątek organizacja Euro-2012 była tematem obrad Komitetu Sterującego UEFA. Według uczestniczących w spotkaniu prezesa odpowiedzialnej za przygotowania w Polsce spółki PL.2012 Marcina Herry i prezesa PZPN Michała Listkiewicza, UEFA wyraziła zadowolenie z postępu przygotowań w ostatnich miesiącach.
We włoskiej prasie co jakiś czas pojawiają się spekulacje, że Polska i Ukraina stracą prawo organizacji ME ze względu na opóźnienia w przygotowaniach. Informacje te są dementowane przez włodarzy europejskiej federacji.

PAP

Illargui 28.06.2008 22:13

Platini powiedział dziś, że to głównie strona polska i ukraińska ciągle dywagują, czy uda się zdążyć czy nie, a nie UEFA. Brzmiało to na zasadzie - sami sobie robicie problem, pokazujecie wszystkim że jest duże ryzyko w tym temacie, a później wszystkich pytacie czy wam odbiorą prawa do organizacji.

Wydaje się więc, że w kontekście Euro brakuje nam również dobrego PR-u...

Coach 28.06.2008 23:48

Sędziowie na Euro będą mieli bazę w Krakowie


Kraków będzie bazą dla sędziów Euro 2012 - poinformował na środowym posiedzeniu sejmowej komisji sportu Michał Listkiewicz, prezes PZPN.

W sobotę zostanie ogłoszony raport UEFA o stanie przygotowań Polski i Ukrainy do EURO 2012. Informację tę potwierdza Ireneusz Raś, poseł Platformy Obywatelskiej. - To duże wyróżnienie dla Krakowa. Jestem pewien, że UEFA doceni nasze miasto i znajdziemy się w gronie organizatorów.

Za www.krakow.pl

harthausen 29.06.2008 19:02

ciekawy wywiad Bońka z Platinim tuż przed meczem Hiszpania-Niemcy. Dwa razy powtórzył, że dla niego organizatorem są federacje piłkarskie a nie rządy. O zdolnościach organizatorskich Listka i jego przydupasów wystarczająco świadczy bajzel z rozpoczęciem sezonu ligowego w polskich ligach, do III, czy IV ligi. Jasne jest tylko, co będzie niżej, bo tam ci popaprańcy paluchów w tym roku nie wkładali.

Za cztery miesiące decyzja. Bardziej jasno ten Platini nie mógł powiedzieć, że on sobie nie może pozwolić na to że ME nie wypali. A czy w Polsce czy gdzie indziej to go wali.

Ciekawe, czy Wisełka wygra na tym, że zniknęła trybuna C i dostaniemy coś na odpowiednią miarę czy zostaniemy z ładnym widokiem na górkę w Parku Jordana.

Zbychu 02.07.2008 15:55

Cytat:

Tusk po spotkaniu z Platinim: Damy radę!


Dziś sądny dzień polskiej piłki. Do Warszawy przyleciał Michel Platini. Szef UEFA osobiście sprawdza, na jakim jesteśmy etapie przygotowań do Euro 2012. Najpierw spotkał się z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim, a potem z premierem Donaldem Tuskiem. "Zapewniłem Platiniego, że wszystko idzie zgodnie z planem. Oczywiście przed nami jeszcze dużo pracy, ale damy rady" - powiedział po spotkaniu Tusk.

Szef UEFA, według planu, miał wylądować w Warszawie około godziny 9.30. Jednak jego przylot opóźnił się. Prosto z lotniska Platini, w towarzystwie prezesa PZPN Michała Listkiewicza, czarną limuzyną - eskortowaną przez czterech policyjnych motocyklistów i auta ochrony - przejechał do Centrum Olimpijskiego.

Tam Michel Platini spotkał się z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim, szefem spółki Pl 2012 Marcinem Herrą, prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem i prezesem spółki Narodowe Centrum Sportu Michałem Borowskim. Rozmowy trwały półtorej godziny. Opuszczając Centrum Olimpijskie, Platini wyglądał na zadowolonego.

Podobnie było podczas konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem. Francuz wprawdzie nie odezwał się na niej ani słowem, ale potakiwał , gdy Tusk mówił, że nie ma żadnych opóźnień. "Polska każdy punkt harmonogramu wykonuje bardzo starannie. Przed nami cały czas jest jednak bardzo dużo pracy. Najważniejsze są oczywiście stadiony i lotniska. To bardzo ambitne przedsięwzięcia, ale zapewniłem Platiniego, że damy radę" - mówił Tusk.

Na godz. 17.45 zaplanowane są jeszcze rozmowy z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Około godz. 21 Michel Platini odleci do Kijowa.
http://www.dziennik.pl/sport/euro201...amy_rade_.html

misiek088 04.07.2008 16:54

Cienko to widzę :|

http://i28.tinypic.com/29c00hu.jpg

Zbychu 05.07.2008 11:38

:shock:
To się porobiło...:
Cytat:

UEFA chce, żeby Euro 2012 było tylko w Polsce

UEFA sprawdziła już, w jakim stopniu Polska i Ukraina są przygotowane do organizacji Euro 2012. Działacze z europejskiej federacji są przekonani, że Ukraińcy nie zdążą na czas z budową dróg, hoteli i lotnisk. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", UEFA chce przenieść do Polski finał Euro 2012, a może i całą imprezę.

UEFA rozważa także rozegranie w Polsce obu półfinałów i przeniesienie do nas spotkań jednej z grup, która miała grać na Ukrainie. O stan przygotowań Ukrainy martwi się sam szef UEFA Michel Platini. "Sytuacja nie jest taka, jak myśleliśmy. Zadecydują następne trzy miesiące" - mówi.

Ukraińcy zajęli się budową stadionów i wkrótce trzy z nich będą już gotowe na Euro (Donieck, Dniepropietrowsk, Charków). Zapomnieli jednak o infrastrukturze. "UEFA zakłada, że w Polsce liczyć się będzie transport lądowy, a na Ukrainie lotniczy" - mówi prezes PZPN Michał Listkiewicz. Stare ukraińskie lotniska nie będą jednak w stanie przyjąć odpowiedniej liczby kibiców.

UEFA bardzo się tym niepokoi i chce stworzyć plan awaryjny. "Polska musi przygotować osiem spełniających wszystkie wymogi stadionów, a wtedy będzie mogła przejąć cały turniej" - mówi informator "Gazety".

Gdyby się to jednak nie udało, UEFA chce inaczej podzielić mecze. Zamiast dwóch grup, mielibyśmy w Polsce trzy, a na Ukrainie zostałaby jedna. Również oba półfinały i finał zostałyby rozegrane w naszym kraju. "To może być prawda" - potwierdza Listkiewicz.

Nasi działacze zapewniają jednak, że nie chcą zabrać Euro Ukrainie. "Walczyliśmy przecież wspólnie o przyznanie nam organizacji turnieju" - podkreślają.
źródło:
http://www.dziennik.pl/sport/pilkano..._w_Polsce.html

misiek088 05.07.2008 13:27

Polecam xD

http://bi.gazeta.pl/im/9/5132/m5132879.jpg

As 06.07.2008 10:57

Nie mozemy porzucic Ukraincow, to by bylo wysoce ch..we. Gdyby nie oni to Euro w Polsce by wogole nie bylo. Mam nadzieje, ze sie pozbieraja i nie dadza dupy.

Zbychu 08.07.2008 16:18

Coś ciężko to widać na Ukrainie...

Prace przy stadionie w Kijowie przerwane
Cytat:

Zaledwie tydzień trwała rozbiórka centrum handlowego "Trojickyj" przy Stadionie Olimpijskim w Kijowie, który ma być główną areną piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. W poniedziałek, w związku z brakiem pieniędzy, prace zostały przerwane - podała we wtorek gazeta "Sport-ekspres na Ukrainie".

"Jeśli rozbiórka centrum rzeczywiście została przerwana, to krok ten może ostatecznie pogrzebać nasze wszelkie nadzieje (dotyczące organizacji Euro 2012 przez Ukrainę)" - powiedział cytowany przez gazetę szef Federacji Futbolu Ukrainy, Hryhorij Surkis.

Poinformował jednocześnie, że prezydent UEFA Michel Platini, podczas wizyty w Kijowie w ubiegły czwartek oświadczył, iż chce otrzymywać co tydzień zdjęcia, potwierdzające postępy demontażu "Trojickiego".

UEFA domaga się likwidacji centrum handlowego ze względu na bezpieczeństwo widzów turnieju. Jej zdaniem istnienie tego obiektu może poważnie skomplikować ewakuację.

Tymczasem doniesienia o zatrzymaniu rozbiórki "Troickiego" potwierdził Wałentyn Kejbis, przedstawiciel firmy Kyjiwmetrobud, prowadzącej prace w okolicach Stadionu Olimpijskiego.

"Mamy ludzi i sprzęt, ale nie mamy pieniędzy. Od 1 lipca, kiedy zaczęła się rozbiórka, Kyjiwmetrobud nie otrzymał na nią ani grosza" - powiedział "Sport-ekspresowi na Ukrainie".

W ostatnią sobotę, dwa dni po wizycie Platiniego na Ukrainie, rząd premier Julii Tymoszenko ogłosił, że na modernizację Stadionu Olimpijskiego wydzielił ponad 10 milionów dolarów.

W obliczu problemów Ukrainy pojawiły się informacje o tym, że Polska będzie zmuszona zorganizować turniej samodzielnie. Taki scenariusz staje się coraz bardziej prawdopodobny. Zdaniem przedstawicieli UEFA Polacy powinni przygotować plan awaryjny na wypadek, gdyby Ukraina nie wywiązała się ze zobowiązań.
http://sport.wp.pl/kat,37154,title,P...wiadomosc.html

wtf 08.07.2008 16:24

Żeby nie było za różowo i co poniektórzy zeszli na ziemię:
http://www.weszlo.com/news/479

@7 kotów
Szmira czy nie szmira ale jak gość który przygotowuje ME2012 w naszym kraju p.erdoli takie dyrdymały to aż sie we mnie krew gotuje. A do tego w tym temacie hurraoptymizm jak to u nas wszystko pięknie idzie tylko Ci Ukraińcy nic nie umieją

7 kotów 08.07.2008 16:29

weszlo.com zaczelo z pulapu bagna i pikuje niemilosiernie w dol.
Nie wiem co Was ludzie kusi, zeby wlazic na ta szmirowata stronke.

Triodante 08.07.2008 17:06

Szmira szmirą, ale tekst, że współczesne tendencje są takie by iść na stadion 2 godziny piechotą koniecznie w ramkę oprawić. Ciekawe gdzie Herra widzał te tendencje? Chyba w RPA. ;)

PvD 08.07.2008 22:33

Dnipro
http://i081.radikal.ru/0807/bc/695f0106e373.jpg

gniady_lopez 09.07.2008 10:06

Nie postawibym zlamanego grosza na to, ze uda sie naszym krakowskim wladzom postawic to wszystko.
Zapomnijcie o hali widowiskowo- sportowej (choc to nr 1 inwestycji w Krakowie wg mnie) oraz o renowacjach Cracovii i Hutnika do 2012 To w takim razie zostalo 3,5 roku Jak do diabla maja to ukonczyc skoro niczego nie zaczeli Zabraknie im dzwigow i ludzi !!

noonelikeus 09.07.2008 14:24

uda sie uda sie !!
sila naszych pragnien, wiarą i marzeniami zbudujemy nowy Krakow !!

Lon(TS)don 09.07.2008 15:03

jak podało dziś Radio Kraków

jedynym stadionem na ktorym nie wykryto nieprawidlowosci podczas kontroli budowy wszystkich stadionow do EURO 2012 był stadion Wisły w Krakowie

np w gdyni 100 % zalogi nie mialo licencji do uzywania dzwigow :) ktore uzywali, pracowali na wys 6 m bez zadnych zabezpieczen

harthausen 09.07.2008 15:06

ciekawe, jakie wykryto nieprawidłowości na budowach stadionów w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku? :)

wojteq_NH 09.07.2008 15:26

hm... moze nie wykryto budowy?

kalashnikov2 09.07.2008 16:17

Ciekawe czy władze się szykują po cichu na ewentualność przyjęcia całego turnieju na ośmiu stadionach. Lub chociaż samorządy.



Prócz Gdańska, Wrocławia, Poznznia, Krakowa Chorzowa i Warszawy w grę wchodzi chyba tylko Zabrze:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/d...rze_69851.html

z tego wynika że obiet ma speln iac wymogi na Euro. No i miasto ma 200 mln na budowę.

Ciekawe jaka będzie ósma lokalizacja.. Szczecin?

Lon(TS)don 09.07.2008 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 564633)
Ciekawe jaka będzie ósma lokalizacja.. Szczecin?

Kielce oczywiście. No chyba, że stadion Cracovii jak się uda.

kalashnikov2 09.07.2008 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lon(TS)don (Post 564701)
Kielce oczywiście. No chyba, że stadion Cracovii jak się uda.

UEFA wymaga min. 30 tys. miejsc.

Choć nie życzę tego Ukraińcom.

Lon(TS)don 09.07.2008 18:44

Pewnie UEFA przeniosłaby Mistrzostwa do innego kraju niż oddałaby Polsce widząc ze u nas też nie kolorowo.
Mało to możliwe, ale gdyby doszło co do czego. No tak już myślałem o tym

Patrząc zupełnie statystycznie wg liczby mieszkańców:
miasto liczba mieszkańców (2007) województwo
1 Warszawa 1 702 139 mazowieckie
2 Łódź 760 251 łódzkie
3 Kraków 756 267 małopolskie
4 Wrocław 634 630 dolnośląskie
5 Poznań 564 951 wielkopolskie
6 Gdańsk 456 658 pomorskie (z Gdynią i Sopotem ok 850 tys)
7 Szczecin 409 068 zachodniopomorskie
8 Bydgoszcz 363 468 kujawsko-pomorskie
9 Lublin 353 483 lubelskie
10 Katowice - Chorzów - Stadion Śląski Narodowy - Katowice leżą w centrum największej konurbacji w Polsce – 2,8 mln ludzi. 314 500 śląskie (same Katowice)
11 Białystok 294 830 podlaskie
12 Gdynia 251 844 pomorskie

http://i37.tinypic.com/2z6y0e9.jpg

Mimo to, wierzę, że Ukraina sobie poradzi irazem zorganizujemy tą imprezę.

Kwaki 09.07.2008 19:15

Inne miejsca na osmy stadio:
-w Bydgoszczy powstal ostatnio stadion, mysle ze moznaby go przerobic, zeby mial te 30 tys. miejsc
-moze stadion Legii? tylko nie wiadomo czy powstanie przed 2012

Gucio25 09.07.2008 22:35

wytłumaczy mi ktoś co będzie robione w Warszawie przez całe wakacje, jeśli jeszcze we wrześniu tam mają być te zawody motorowe? :shock:
też mam nadzieję że Ukraina nie da dupy i się weźmie w garść. nigdy bym nie przypuszczał, że lepiej nam będą przygotowania szły niż im.

QBAS 10.07.2008 07:19

Fajnie by było jakby Ukraina się jednak wyrobiła. Ale nie ma co się oszukiwać, że już niewiele brakuje, żeby ją te Mistrzostwa jednak ominęły..
Jakby się tak stało to wydaje mi się, że powinniśmy udźwignąć organizację tej imprezy nawet, gdyby prawie cała miała się odbyć u nas w kraju.

Zbychu 10.07.2008 07:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lon(TS)don (Post 564735)

Patrząc zupełnie statystycznie wg liczby mieszkańców:
miasto liczba mieszkańców (2007) województwo

10 Katowice - Chorzów - Stadion Śląski Narodowy - Katowice leżą w centrum największej konurbacji w Polsce – 2,8 mln ludzi. 314 500 śląskie (same Katowice)
.

Dlatego tu musi być Euro:D


Cytat:

Mimo to, wierzę, że Ukraina sobie poradzi irazem zorganizujemy tą imprezę.
Też mam taką nadzieje,aczkolwiek nie miałbym nic przeciwko aby finał został rozegrany w Polsce:)

Cytat:

Prezes Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej przyznał, że jest bardzo prawdopodobne, iż większość spotkań Euro 2012, w tym finał, zostanie rozegrana w Polsce. Większą optymistką jest premier Ukrainy.

Największe kłopoty Ukraińcy mają z infrastrukturą, a zwłaszcza z przestarzałymi lotniskami. Do tego dochodzi też problem Stadionu Olimpijskiego, na którym planowany jest finał. Obiekt, który teraz może pomieścić 75 tys. widzów, ma być całkowicie przebudowany i powiększony o 10 tys. miejsc. Tajwańska firma, która wygrała przetarg na modernizację stadionu, chce zmienić plany i zmniejszyć trybuny do ok. 50 tys. miejsc. Poza tym koszty robót wzrosły o prawie 100 mln dol., dlatego Tajwańczykom odebrano koncesję na prace.

Drugim problemem jest słynna już galeria handlowa, która miała stanąć niedaleko głównego wejścia na stadion, która - zdaniem UEFA - może zagrażać bezpieczeństwu podczas ewakuacji kibiców. Jej budowa została wstrzymana, a w ubiegły czwartek w czasie wizyty delegacji UEFA nawet zaczęto jej rozbiórkę. Następnego dnia jednak maszyny znikły. Podobno przyczyną jest konflikt inwestora z władzami Kijowa, które w ramach rekompensaty obiecały przekazać 80 ha ziemi w innej, ale równie atrakcyjnej części miasta. Mer miasta Leonid Czernowiecki tłumaczy, że pod kontraktem z inwestorem musi podpisać się premier Julia Tymoszenko, a nie dyrektor sekretariatu w ukraińskim rządzie.
http://sport.wp.pl/kat,37154,title,P...l?ticaid=16380

PvD 10.07.2008 08:10

Surkis zarówno zdaje sobie sprawę, że jest trudno ale zapewne też jako dobry gracz musi zmotywować wszysktich odpowiedzialnych za Euro2012 na UA stąd pewnie taka wypowiedź.

szczebrzeszcz 10.07.2008 12:50

zawsze twierdziłem ze najlepeij by bylo jakbysmy sami te mistrzostwa zprganizowali

zamiast szczecina dałbym bydgoszcz, tzreba liczyc calą aglomaeracja + miasta blizsze, w tym wypadku cale kujawy, no iblizej do innych miast, zobaczcie gdzie jest szczecin, do ktorego dojazd najlepszy jest, ale .... z niemiec ;)

pietrasxd 18.07.2008 15:53

nie moge tego pojąc dlaczego warszawa musi miec to euro? ani nie ma stadionu ani drog i miasto jako tako ale to nie ma porownania z Krk. Po pierwsze Kraków ma obwodnice i autostade do katowic(niedlugo bedzie do tarnowa) po drugie ma 20000 stadion na ktorym jest już przebudowa. Miasta to juz nie musze chyba tłumaczyc w 2006 rokou Kraków wygral konkurs na najlepsze miasto Europy albo Swiata.Nie pisze tego dlatego ze jest we mnie jakas nienawisc do stolicy ale co tu dużo mówic jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Wedlug mnie miasta najlepiej przygotownae na euro to:1.Krakow,2.Poznań,3.Chorzów a potem dlugo nic

medyk 19.07.2008 09:22

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos..._stadiony.html

Awe 19.07.2008 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 570116)

+ to http://wiadomosci.onet.pl/1791760,11,item.html



Tak na marginesie, to ostatnio imho panuje trend, żeby przedstawiać Kraków jako zapyziałe miasteczko, które nie potrafi sobie poradzić z większym deszczem, a Wrocław i Poznań jako niesamowite metropolie, najdynamiczniej rozwijające się w Europie.

medyk 19.07.2008 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Awe (Post 570144)
+ to http://wiadomosci.onet.pl/1791760,11,item.html



Tak na marginesie, to ostatnio imho panuje trend, żeby przedstawiać Kraków jako zapyziałe miasteczko, które nie potrafi sobie poradzić z większym deszczem, a Wrocław i Poznań jako niesamowite metropolie, najdynamiczniej rozwijające się w Europie.


dla mnie Kraków i cała Małopolska to takie jakby osobne państwo, mogą nas nawet odłączyć od Polski i tak sobie poradzi.

Romano 19.07.2008 11:00

Idioci radzą zmniejszać stadiony.Słyszałem że urzedasy maja błędne dane i na tej podstawie pisza raporty
Braki hotelowe w Gdańsku he he! Na dzień dzisiejszy 5 pięciogwiazdkowych hoteli nie licząc innych.Z lotniskiem
tez głupota straszna.Myśle że jedynie Kraków dobrze opisali -gratulacje

http://wiadomosci.onet.pl/1791760,11,item.html

medyk 19.07.2008 12:00

tylko powiedz mi jak widzisz regularne zapełnienie stadionu w Gdansku po Euro?

Romano 19.07.2008 12:21

A musi być regularnie zapełniany?Obecnie żadna druzyna w Polsce nie zapełni regularnie stadionu wyjatkiem sa derby ,mecze miedzypaństwowe i ewentualnie koncerty.Aby organizować mistrzostwa musimy mieć stadiony o takiej pojemnosci.I miedzy bajki trzeba włożyć stwierdzenia że stadion na siebie sam zarobi tak nawet nie jest na porównywalnych stadionach w Niemczech:-)

pietrasxd 19.07.2008 12:23

nie moge tego pojąc dlaczego warszawa musi miec to euro? ani nie ma stadionu ani drog i miasto jako tako ale to nie ma porownania z Krk. Po pierwsze Kraków ma obwodnice i autostade do katowic(niedlugo bedzie do tarnowa) po drugie ma 20000 stadion na ktorym jest już przebudowa. Miasta to juz nie musze chyba tłumaczyc w 2006 rokou Kraków wygral konkurs na najlepsze miasto Europy albo Swiata.Nie pisze tego dlatego ze jest we mnie jakas nienawisc do stolicy ale co tu dużo mówic jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Wedlug mnie miasta najlepiej przygotownae na euro to:1.Krakow,2.Poznań,3.Chorzów a potem dlugo nic


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl