![]() |
Cytat:
|
emsi a na desce od klopa pojezdzi??
|
Cytat:
|
Gdzie warto się dziś po południu wybrać? Tzn oświetlony i dobrze przygotowany stok. Dobrze przygotowany też pod wieczór, a nie wyratrakowany nad ranem i zostawiony na pastwę losu (lodu?). No i w miarę prosty, bo chyba będę musiała dziś za instruktora robić, więc żeby się dało pojeździć.
|
Ja polecam Kotelnice... w ch.uj daleko od krk ale stoki swietnie przygotowane i mozna szalec do pozna;)
|
Kotelnica, to pierwsze o czym pomyślałam. Uwielbiam ten stok, ale stanie w kolejkach na Białce jest słynne w całej Polsce i może człowiek doprowadzić do szewskiej pasji. Patrzyłam na kamerki przed 11 i kolejki były co prawda około połowę mniejsze niż zwykle, ale to było jeszcze wcześnie. Zobaczę, jeszcze raz ale przyznam, że szukam raczej czegoś mniej zatłoczonego.
Z innej beczki to polecam wszystkim Długą Polanę. Może przygotowanie nie jest powalające, ale jak ktoś potrafi, to znajdzie taką traskę (najlepiej przy samym wyciągu), że można pośmigać bardzo przyjemnie. I zero kolejek. Edit: O, to właśnie: http://bialkatatrzanska.pl/images/stories/2/big.jpg http://bialkatatrzanska.pl/images/stories/3/big.jpg Stan na godz. 12:00.......średnio mi się to widzi. Edit2: Ela - jest to jakiś pomysł, byłam tam kiedyś, ale szczerze mówiąc nie pamiętam, jak tam jest:> A był ktoś w tym sezonie na Wierchomli? Albo na Chopoku? |
Cytat:
|
Jak komuś się widzi stanie ponad 20 min w kolejce to Kotelnica rzeczywiście... Jeżdżę tam od paru ładnych lat ale to co się teraz dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie.
|
Cytat:
Nie ukrywam, że imponują mi te innowacyjne udogodnienia. Jadę tam!:D http://img517.imageshack.us/img517/8325/sracjadm7.jpg |
Byłem we wtorek w laskowej i miałem mieszane uczucia. Wielki plus to to ze jak zjeżdżasz ze stoku możesz od razu na wyciąg wjechać prawie beż zatrzymywania się. Ale minus to lód miejscami nie dało się zahamować i wiele śniegu było ściągnięte na bok gdzie tworzyły sie lekke zaspy. RAno jak zajechałem o 9 to stok był ładnie przygotowany i tak przez około 2-3 godzin później zaczynało byc coraz gorzej. To są tylko moje odczucia
|
Cytat:
|
Był ktoś w Zawoi (Mosorny Groń) w tym roku ? Działa wogóle ten stok ?
|
stok w Myślenicach ktoś odwiedzał?
jakie warunki? na stronce informują o rzekomo "bardzo dobrych" to jednak bardzo względne pojęcie |
Cytat:
|
Był ostatnio ktoś w Sieprawiu?Przyzwoite warunki?
|
Cytat:
|
JackDaniels a jakie sa aktualnie warunki ?
|
Myślenice są bardzo dobre ale tak jak JackDaniels ostrzegam że trasa bardzo trudna(ja jestem na nią za cieńki, niestety), ale z z Krk blisko, śniegu dużo, trasa zadbana, niezłe żyro i wypożyczalnia jest ,gdyby jeszcze dało sie trochę bliżej autem dojechać.....
Dobrym narciarzom polecam, ja (jeśli mam czas) to Siepraw-ski. |
Cytat:
|
Ja bardziej wymagającym nie polecam Laskowej, bo za trudny ten stok nie jest...
|
Od 29.12 do 04.01 śmigałem na nartach w okolicach Muszyny. Miejscowość zdecydowanie tańsza niż Krynica czy Wierchomla. Żarcie za grosze (wypas obiad, dwudaniowy za 15 zł), nocleg w dobrych warunkach-40zł. Jak za okres sylwestrowy to tanio.
Do Szczawnika 3km a tam początek ośrodka "Dwie Doliny". Parkingi bezpłatne (+), blisko trasy (+). Trasa Szczawnik I, z bardzo szybkim krzeszełkiem 4os. (+) jest sympatyczna, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Na jej środku jest jednak przewężenie (-), które jest skutkiem umiejscowienia na środku zjazdu słupa od krzesełka.. Wieczorem muldy znaczne lecz dobre oświetlenie pozwala zobaczyć je wcześniej niż poczuć;) Szczawnik II, będący łącznikiem z Wierchomlą jest trasą idealną do nauki i do rekreacji. Kilometr stoku o jednakowym, niewielkim nachyleniu, całkowicie pozbawiony muld (+), nawet o 21 (+). Ze szczytu zjeżdżamy do Wierchomli. Mamy od razu do wyboru albo skręcić na Frycka albo jechać na główną trasę. Mnie osobiście najbardziej do gustu przypadły traski "Frycek" oraz ta druga, równoległa. Nie było tam tłumów a można było się wyjeździć. Wierchomla I to trasa dla każdego, od całkowitych wypłasków, po ciężki dojazd do krzesełka, który przy oblodzeniu potrafił dać się ostro we znaki. Samo krzesełko 4os. przy Wierchomli I - dramat. Kolejka do niego na 20 minut a samo na szczyt wlecze się z kwadrans. Uwaga na trasę odchodzącą na prawo od Wierchomli I! Niby fajna do nauki ale orczyk tak oblegany, że i 30 min może nie starczyć. Powrót do Szczawnika to zjazd do Frycka, potem orczykiem pod szczyt i 3 min na nogach do początku trasy zjazdowej. Wielki minus ośrodka. Cały dzień i noc działają armatki. Nie by mi to jakoś szczególnie przeszkadzało ale przy -10 stopniach śnieg zamarzał na goglach i nie szło go zdrapać. Po ciemku jazda na ślepo nie jest zbyt przyjemna. Sposób na oszczędzenie kasy-kupić karnet całodzienny i po kliku godzinach go odsprzedać. (Zaraz napiszę o innych ośrodkach w okolicy) |
Cytat:
pozdrawiam |
Byłem dzisiaj ok. południa w Myślenicach na Chełemie. Warunki całkiem dobre, sporo śniegu. Minusem dość mocno zwężona trasa, ok. połowa szerokości stoku, ludzi niezby dużo więc bardzo to nie przeszkadzalo, gorzej może być popołudniami i w weekendy. Dziś jazda na okrągło, brak kolejek, niższe ceny karnetów.
Stok rzeczywiście wymagający choć na samej górze jest też mała ośla łączka dla początkujących. |
podobno ze w Jurgowie zrobili wyciagi. Był ktoś??
|
Cytat:
|
Dzisiaj zaliczona Kasina Wielka. Polecam ale z zastrzeżeniem jak co roku - tylko rano.
Od godziny 11-12 robią się muldy, lód, ludzi przybywa i popołudniu już totalna kupa. |
Byłem dziś w Białce. Bez zmian, albo jeszcze gorzej. Kolejki po 15-20 minut. Nawet do orczyka :lol:
|
ja dzisiaj byłem w Kluszkowcach.Tradycyjnie-straszne kolejki do krzesełka i orczyka,fajna traska chociaż straaasznie krótka,jednak polecam dla początkujących.
|
mam takie pytanko. Zna ktoś dobry komis/sklep z używanym SNOWBOARDEM? Niestety, więcej jest takich z nartami. Znam jeden ponoć nienajgorszy na Swobody, ktoś coś więcej może polecić?
|
Ja mam takie pytanko:
Warto wybierac się w ten weekend (Małysz) do Witowa, pod Zakopane??? A drugie - Laskowa, był ktoś ostatnio, jakie warunki?? I czy mają wypożyczalnie?? |
Cytat:
|
Cytat:
Sobota-niedziela około 25 minut w kolejce do krzesła i podobnie do baru :-/ . Piwo owszem grzane ale byle jakie... za to w tygodniu piątek, poniedziałek, wtorek - zero kolejek puściutko na stokach i w barach (piwo dalej byle jakie :-/ ). Stoki dosnieżane. |
To i tak Ci się udało. Ja w kolejce stałam z zegarkiem w ręku 1godzinę 15 minut. Za to kolejek do wyciągu nie było.
Za to dzisiaj byłam w Białce. Środek tygodnia, więc pustki. Jak zwykle dobrze przygotowane, bardzo fajnie. Właśnie wróciłam i z czystym sumieniem stwierdzam, że wyjeździłam się za cały tydzień :) |
Moglby ktos opisac trasy:
1) Laskowa 2) Limanowa Nie wiem gdzie sie wybrac jutro Glownie chodzi o przygotowanie tras, kolejki i parkingi |
Nie byłem w żadnej z nich - za to kolejna sobota w Kasinie. Słuchając opinii tych co byli w Laskowej i Limanowej to w porównaniu do Kasiny strata czasu - zwłaszcza Limanowa
Od 8 do 11:30 - 17 razy a nogi wchodzą do d... :) Ludzi w sam raz - śniegu pełno - ciągle śnieżą - pogoda cudowna :) http://i39.tinypic.com/nch93m.jpg |
A jak w Kasinie z muldami ? Bo bylem w ostatnia niedziele i ok 12 nie dalo sie juz normalnie jezdzic
|
Muldy są nie tylko w Kasinie ale na każdym stoku gdzie się jeździ :)
Dlatego akurat do Kasiny jeżdżę rano - karnet poranny - bo koło 12 faktycznie muldy już są - co nie jest takie złe bo na muldach się świetnie nogi ćwiczą ;) W ciągu dnia chyba ratraka nie puszczają. |
Jutro wybieram sie do Laskowej. Był ktoś dzis bądź wczoraj tam?? Jakie warunki??
I wyciąg jest orczykowy czy krzesełkowy?? |
byl ktos moze na / w MEANDER SKI PARK w ORAVICAch (ORAVICY?)
jak ostatnoi bylem na basenach to nie bylo sniegu wyciag byl zamkniety, teraz podobno 90cm, kilka tras i SNOWPARK. Orientujecie sie jak z tym SNOW PARKIEM? co tam jest i czy to wogole przypomina SNOWPARK? |
Byłem na chopoku w niedziele, snowpark jest miażdżący kilka chop solidnie przygotowanych z odjazdami + wszystkie przeszkody ze starego parku niestety drożyzna karnet ulgowy 22 euro, piwo 1,60 euro, parówki 2 euro :D
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl