![]() |
Cytat:
Dzieki wszystkim za pomoc :* :rotfl: |
Cytat:
Zawsze liczysz najdłuższy łańcuch składajacy się z węgla (C) tak więc jak masz CH3 | CH-CH3 | CH2 | CH3 To najdłuższy łancuch węgla wynosi 4 (ten cały w jednym pionie) czyli jest to butan( bo butan am 4 węgle; ale akurat to zawsze piszesz na końcu), a to CH3 z boku nie należy do głównego łańcucha. Na następnie musisz określic grupę jest CH3 (grupa metylowa) która odchodzi od głónwego łańcucha przy drugim CH (stąd ta 2 na samym początku) . To CH3 z boku o którym pzed chwilą pisałem jest tylko jedno takze nie ma żadnego przedrostka di, tri, tetra itp... Potem patrzysz jak się nazywa ta grupa (chodzi znów o CH3) - jest to (grupa metylowa) i ustalasz wzór : 2- metylobutan Troche pomogłem ci kolorkami,(mam nadzieje ze nikt mi nieda bana ze za "jaskrawe" :D ) To jest wytłumaczone bardzo ogólnie (tak prawde mówiąc może ledwie na dopa na kartkówce) ale IZOMERY to temat bardzo cięzki do opisania to trzeba widzieć jak ktoś robi (przynajmniej w moim przypadku) życzę powodzenia :) |
panowie jest prośba mam zadanie na historie i 3 podpunkty do niego :
1 który z przywilejów uważam za najważniejszy 2 jakie były przyczyny nadanie tego przywileju 3 jakie byly przyczyny nadawania przywilejow (dla polski , mieszczan,szlachty,króla,chłopa) jakby ktoś miał info strony linki materiały bardzo proszę o pomoc ! :) dzięki wielkie DrewniaQ. |
1. napisz który uważasz za najważniejszy według ciebie. Masz gdzieś je spisane.
Lecz mogę podpowiedzieć, że Nihil Novi- nic nowego może być uznany za ważny, ze względu na to, iż był to przywilej, który dawał praktycznie pełnie władzy szlachcie, król zaś był władcą marionetkowym, stał tylko na czele jako reprezentant. ".. nic nowego nie ma być ustanawiane przez nas i następców bez wspólnego senatorów i posłów ziemskich przyzwolenia .." Dokładnie: konstytucja "Nihil novi":
2. Nie pamiętam:D 3. Król chciał mieć poparcie szlachty w jakiejś dziedzinie np. wojna, gospodarka. Szlachta otrzymując takowe godziła się na takie popracia. Jednak król stopniowo tracił władzę, co ograniczyło do postawienia instytucji króla na reprezentacyjną głowę państwa, bez większych praw do władzy. |
"w płytotece roberta liczby plyt z muzyka rock, jazz i dance sa w stosunku 2 : 2,5 : 5,5. ile plyt z muzyka dance ma robert, jesli jego plytoteka liczy 140 plyt?"
pomóżcie, bracia :D |
2+2,5+5,5 = 10
140/10 = 14 rock 2*14=28 jazz 2,5 * 14 = 35 dance 5,5 * 14 = 77 |
dobra, też tak myślałem, danke schon :)
|
Sprawa pilna i mogłby mi ktoś pomóc kto dobrze zna francuski lub się go po prostu uczy..
Musze napisać 10 zdań w passe compose. Początek ma wygladać tak: j'ai ete tres viche. J'ai eu 10 milion euros sur coupte. A koniec: Et c'est ainsi que je suis denevu un sans-abri. I powmiedzy tym ma byc 10 zdan jak do tego doszło. Prosze o jakas pomoc |
Czy jest odmiana takiej skały magmowej jak tlenki?
Słyszałem, że to coś takiego, że są to skały wylewne z magmy powstajacej na powierzchni ziemi przy udziale tlenu. Ale chocby to było to to i tak mam tego za mało - musze napisac cos wiecej, a nie moge nic na googlach znaleźć :/ |
Pierwsze słyszę... Za to mam w notatkach coś takiego:
skały wylewne ultrazasadowe i zasadowe: analcytynit, bazanit, leucytyt, limburgit, nefelinit, melilityt, tefryt, bazalt, fonolit skały wylewne kwaśne: obsydian, perlit, ryodacyt, smołowiec, obsydian skały wylewne obojętne: dacyt, trachit, trachyandezyt, trachybazalt, latyt, andezyt |
Lawa wylewając i zastygając na powierzchni reaguje z tlenem, tworząc właśnie m.in. tlenki.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bazalt Przeczytaj skład chemiczny, masz swoje tlenki :p |
Czy w fizyce czas uśredniony to to samo co czas średni?
|
potrzebuję pomocy.
mam zadanie na temat : "zaprojektuj lokal biurowy z uwzględnieniem zasad ergonomii" pomoże ktoś ? |
Jakby ktoś umiał to przetłumaczyc to byłbym wielce wdzięczny, bo w moim słowniku wogóle nic znajśc nie można :-/
Zakres rozmowy telefoniczne: ?De parte de quien? Volvera despues de comer. Se ha equivocado. En este momento no puede ponerse. Esta en la ducha. Tylko tyle nie udało mi się przetłumaczyc, więc byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc:) |
Mam takie zadanie którego nie umiem zrobić(poziom: I LO), ponieważ nie było mnie na lekcji.
Oto jego treść: Cytat:
Cytat:
Wzory na współrzędne środka wektora(S) to: Cytat:
Taki schematyczny rysunek wykonany przezemnie: http://i35.tinypic.com/14md1h.jpg (na czerwono zaznaczone środki tych odcinków) PS: Potrzebne mi to dzis, bo musze sie nauczyc :P. Wystarczy zrobienie jednego przykładu(zebym wiedział ocb), ukośne napisany jest ułamek |
Pytanie! Te ułamki to np. 5 i 1/2 ?
To masz tak! Odpowiednie współrzędne środków boku to średnia arytmetyczna wpółrzędnych wierzchołków. czyli: (Xa+Xb)/2 = 5/2 (Xb+Xc)/2 = 11/2 i tak dalej.. masz kilka równań i obliczysz przez to wszystkie współrzędne.. |
Wyznacz sobie srodek S tego kwadratu, chyba wiesz jak? (srodek wektora)
Wychodzi S=(2,5 ; -0,5) Dalej to banal, wystarczy porownac te same wektory, np SR=QC, i jak byk wychodzi: C=(4,4). Pozostale punkty analogicznie. |
Bede wdzięczny za wszelkie tytuły artykułów,ksiązek itp. związanych z frazeoligią dziennikarstwa sportowego. Z góry dzięki
|
Cytat:
|
Kontynuacje i nawiązania do baroku w literaturze polskiej. pomoże ktoś bo sytuacja krytyczna z polskiego ;-/
|
pomoże ktoś ?
temat pracy : organizacja turystyki w wybranym kraju Unii Europejskiej. |
"Problemy demograficzne Europy"
Ktoś mi poradzi co w takiej pracy na 15 stron sie może znaleźć ? Jakaś bibliografie? Skąd brać przypisy? |
Skup się głównie na procesie starzenia się społeczeństwa, a materiały to zapewnie jakieś publikacje z geografii społeczno-gospodarczej.
|
Dzięki ;]
Ktoś jeszcze jakieś rady? jak na razie mam "coś" takiego do tej pracy i to chyba sie do tego łapie ale nie wiem co jeszcze bo jak na razie trochę mało: migracje, struktura zawodowa, bezrobocie, przyrost naturalny, procesy urbanizacyjne? Ni kij nie wiem czy to jest na temat, czy nie na temat i czy coś jeszcze ma być ;] |
Jak najbardziej na temat. :)
|
Zna ktoś sprawdzoną stronę, dzięki której można przetłumaczyć tekst z angielskiego na polski? Potrzebuje przetłumaczyć opowiadanie, kilkanaście zdań. Chyba, że ktoś zna dobrze angielski i chciałoby mu się coś przetłumaczyć?
Dzięki devios |
Cytat:
|
Cytat:
|
niestety mam taki chu.. niefajny przedmiot jak Wiedza o Kulturze... ;] no i pojawił się uno problemo...
muszę wykonać opis dwóch świątyń antycznych w dwóch stylach oraz dwie ich kontynuacje nowożytne, a także opis dwóch rzeźb antycznych i ich kontynuacje.. gdzie szukać takiego czegoś? :| |
http://www.kb.neostrada.pl/sztuka/swiatynie.htm przepatrz tutaj
|
Mam takie zadanie z chemii :
1.Jakie jest stężenie jonów NH4 w roztworze otrzymanym w wyniku zmieszania 10ml 20%roztworu HCl z 10ml 20%roztworu amoniaku (d r-u HCl=1,098g/cm3, dr-u NH3=0,92229g/cm3). 2.Ile gramów 20% roztworu kwasu siarkowego potrzeba do rozpuszczenia 6,745g glinu? 3.Ile gramów 15%roztworu wodorotlenku sodu potrzeba do zobojętnienia kwasu azotowego znajdującego się w 40g 12%roztworu? Będę wdzięczna jeśli ktoś rozwiąże mi jakiekolwiek z tych zadań, a jeszcze lepiej by było jakby wszystkie. Pozdrawiam :) |
Sprobojmy 2.
2Al + 3H2SO4---> Al2(SO4)3 +3H2^ 294g kwasu na 54g glinu x na 6,745g liczysz z tego x i wyjdzie 36,72g i Teraz Cp=(ms/mr-r) *100% Policz z tego mase roztworu, masa substancji to 36,72g Wyjdzie ci masa roztworu chyb 183,6g |
dzięki wielkie :)
|
swirson, LoLek_1906, WISLAZWE
dzięki ;] |
do usunięcia
|
http://iv.pl/images/5gc8cz35xvxfglv2tdl8_thumb.jpg - czy tak wygląda schemat obwodu zlozonego z: zarowki, wyłącznika, zrodła prądu i woltomierza który mierzy napięcie na żarówce?
http://iv.pl/images/n8x0dhwyko2k59zr7kd_thumb.jpg proszę też o pomoc z tymi dwoma zadaniami ZA pomoc mogę dać vlepke ;p |
tak, sprawdź czy symbol baterii jest na pewno dobry
7. a) równolegle b)na kazdym oporniku jest 6v(teoretycznie -6[V]), poniewaz napięcia w obwodzie musza sie sumować do zera, i tworzymy sobie dwa obwodu, bateria, amperomierz i R1, oraz bateria, amperomierz R2, na amperomierzu nie ma żadnych strat napięcia c)oporniki sa połączone rónolegle czyli:( R1*R2)/(R1+R2)=18/9=2 omy:) d)natężenie liczymy z prawa oma: R=U/I => I=U/R na każdym oporniku napiecie wynosi wiec: I1=U/R1=6/3=2 [A] I2=U/r2=6/6=1 [A] e) to mozemy policzyc na dwa sposoby: albo prad sie rozpływa na dwie gałezie gdzie sa oporniki wiec wskazanie amperomierza wynosi I=I1+I2=3 [A] albo korzystamy z prawa Ohma i liczymy prąd płynący przez opór zastępczy R, czyli I=U/R=6/2= 3 [A] 8) U=230V I=3,5A a)P=U*I=230*3,5= 805 W= 0,805 kW wyrażenie mocy w kWh to policzenie po prostu pracy W=P*t=0,805 [kw] *1 [h]=0,805 kWh tak mi sie wydaje... b) W=? P=0,805 kW t=0,5h W=0,805*0,5=0,4025 kWh c)sam se policz.... |
"małe" zadanko matematyczne..
http://img216.imageshack.us/img216/6213/beztytuuhr4.jpg gdyby ktoś udzielił choć instrukcji co po kolei, byłbym wdzięczny.. :) |
graficznie : rysujesz obie funkcje tam gdzie sie rpzecinaja, jest rozwiązanie(x,y)
algebraicznie rozwiązujesz równanie: x-2=|4/(|x|-2)| i już:) |
wlasnie nie mogłem coś ruszyć z algebraicznego.. jak rozpisałem
4/|x|-2 = x-2 v 4/|x|-2 = -x+2 bo miałem nadzieję że nie trzeba jechać w przypadki, ale jednak, już wiem. :) dzięki mimo wszystko. ;) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl