![]() |
Cytat:
Raz też tak zrobiłem i twardo szukał tego biletu i przeszukał wszystkie i mówi, że nie ma tu ważnego biletu i mi je oddał no to ja dalej szukałem po kieszeniach i na przystanku się otworzyły drzwi to uciekłem. Ja już 3 rok jeżdżę codziennie do sql i z powrotem bez biletu i tylko parę razy byli kanary ale zawsze uciekłem. Ja mam na nich kilka sposobów jak jadę 1 albo 2 przystanki to zawsze wsiadam ostatnimi drzwiami i pomału idę do przodu i podchodzę pod automat albo pod kierowcę wyciągam portfel i grzebię w nim jak coś to mówię, że dopiero wsiadłem i chcę kupić bilet, w ostateczności kupuję ten bilet. Albo jak na końcu są pojedyncze drzwi to staję jak najbliżej nich i na każdym przystanku wysiadam i wypuszczam wszystkich i również wpuszczam wszystkich przed siebie tak, że stoję opierając się o drzwi jak są kanary to na najbliższym przystanku uciekam |
Ostatnio jechałem dwa razy trasą Park Wodny - polsadowskie Rondo i dwukrotnie wsiedli. Więc uwaga :-) Ja zawsze kasuję bilety i dobrze mi z tym :D
|
Ja zawsze mam takie dziwne szczęście że jak na Janka jadę to nigdy nie sprawdzają, a jak mam już bilet to zawsze się jakiś do kontroli trafi. A najczęściej to mendy tramwaje czeszą.
|
Czyli w końcu mają prawo zatrzymać kogoś w autobusie czy nie? :p
A jeśli zadzwonią po policję, to czy konsekwencje będą większe, czy dostaniemy tylko gratisowe spisanie? |
Ja ostatnio jechałem autobusem- patrzę, jakiś gość usilnie pcha się do przodu. Myślę: kanar. Ale nie, miał bilet w ręce, który skasował.
Autobus ruszył, a tu skurczybyk prosi o pokazanie biletów i wyciąga swoje zabawki :) Także przestroga: te skubańce mogą kasować bilety dla zmyłki ;) |
Nie kasują biletów tylko mają takie ot zwykłe białe karteczki dla niepoznaki właśnie ;)
Ja tam wolę nie ryzykować 47zł miesiecznie na wszystkie linie to nie majątek a wręcz taniocha,wiadomo że pare razy mi się zdarzyło ale to głównie przez moje ociąganie się z zaliczaniem kolejnych semestrów i ważnością legitymacji studenckiej ;D |
A ja wam powiem ku przestrodze również. Mam znajomego w MPK i on mi powiedział że coraż więcej ludzie się tam zatrudnia(sons of a bitches:D), i coraz bardziej się opłaca jednak kupować b ilety, lub karty.
J na przykład codziennie jeżdżę do szkoły tam i z powrotem. Łapali mnie średnio raz na 3 miesiące. Jak łatwo obliczyć bardziej mi się opłacało nie kupować biletów i raz zapłacić karę, ale to podobno ma iśię zmienić... |
Ja ostatnio spotkałem ich w tramwaju nr 15 ( w strone cichego kącika).Zaczeli sprawdzać na przed ostatnim przystanku. Na szczęście tym razem miałem bilet ;)
|
Jakiś rok temu miałem ciekawą sytuacje. Jechałem i za przystanek miałem wysiadać. Bilet miałem ale jechałem na farta. Kanar podszedł no to otwieram portfel zaczynam sie tłumaczyć że zapomniałem itp. Kanar do mnie żebym pokazał mu "to". Akurat miałem za folijką karnet i koleś powiedział że nie ma sumienia dawać mandatu bratu po szalu. :shock: :)
Ostatnio cały czas jeżdże na KKMie. Uważajcie pod dworcem rano bo zazwyczaj jest tak że pomiedzy lubiczem a dworcem sprawdzają, potem przesiadają się w pierwszy lepszy tramwaj czy autobus. |
Często sprawdzają przy placu inwalidów. Ostatnio 2 razy im uciekałem :D
|
sklepowicze uważajcie pomiędzy M1 a Plazą. Dosyć często się tam czają te mendy.
Czy tylko ja ostatnio zauważyłem że na mieście jest jakoś tak więcej kanarów choć jeżdżę MPK od 5 lat ? |
no ostatnio plaga jakas jest od pazdziernika mialem dwie kontrole a w przeciągu dwóch ostatnich tygodni az 6..
ale mimo wszystko niech pilnują |
To ja ostatnio miałem w zeszłym tygodniu kanara, a przedostatnio w październiku :shock:
|
Cytat:
|
Kanary sie budza z zimowego snu ^^
|
A właśnie: ostatnio mnie zainteresowało jak to jest, jak się wiezie rower. Trzeba za niego skasować bilet? Jak tak, to ulgowy czy zwykły?
PS. Wiem, jest temat mam pytanie, ale przecież ten temat jest pokrewny z pytaniem. |
A Malina dalej robi w fachu?? :lol:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja miałem z nimi spotkanie wczoraj około 8:30 -.-' w 124 w kierunku Wieczystej. Sprawdzali przed Tesco na Kapelance. Ale nikogo nie wyciągneli.
|
Cytat:
Cytat:
Z tego co się dowiadywałem to oni się rozliczają na jakiej linie i o której godzinie sprawdzali, potwierdzeniem tego jest własnie skasowany bilet, więc to ich że tak powiem obowiązek a nie głupia zagrywka. |
Co ciekawe, pary kanarów są coraz dziwniejsze:
Od idealnie kojarzących się z kanarami dziadków wąsatych z torbami koło 60-tki, przez parę facet-dziewczyna ubrani dosyć wieczorowo kontrolujących koło 21 do pary kobiet. Orientuje się ktoś czy w ogóle oni mają prawo pytać Cię o dokument? |
Cytat:
ostatnio to zmienili. można wprowadzic rower jeżeli tylko ilośc miejsca w tramwaju/autobusie to umożliwia. pewna informacja |
Cytat:
|
A jakis paragraf na to jest? Bo kanar powie ze nic takiego nie wie i moze mi wdupcyc mandat...
|
Tak jest to w regulaminie MPK, powinien wisieć z przodu...
A tak w temacie: Jak to jest być złodziejem? K... wszyscy tylko "mendy", "nie kasuję i mnie ch.. złapali" itp. noosz kur... w taksówce też nie płacicie i zdupcacie przez drzwi, jak gość nie patrzy? Kradniecie i się tym chwalicie... a potem pewnie jeszcze narzekacie, że tłumy są w tramwajach, w autobusach nie działa klima i coś tam jeszcze. Jakby jeździli tylko Ci co kasują, to by luźniej było przynajmniej... |
Czyli jak rozumiem jak mam np karte na 1 to moge sobie wsiasc z rowerem (o ile jest miejsce) i nie place nic za bilet za rower?
|
Ja jeżdże sporo, w sumie zawsze mam karte na wszystkie linie, a kanara spotykam raz na pół roku.
|
Cytat:
http://krakoff.info/2008/07/04/rower...ch-to-legalne/ To wyjaśnia, że za rower, jak i żaden inny bagaż nie trzeba płacić dodatkowo żadnej opłaty. Ale można jechać z rowerem: "o ile nie zachodzą szczególne okoliczności uniemożliwiające wniesienie roweru np. znaczna ilość pasażerów w pojeździe nie pozwalająca na swobodne wprowadzenie i ustawienie roweru." |
Cytat:
|
u nas w Katosach trzeba wchodzić do autobusa przednimi drzwiami i pokazywać bilet kierowcy... inaczej się nei da.. niestety..
|
kilka lat temu mialem taki przypadek: chcialem kupic bilet u kierowcy on mi mowi ze sprzeda mi na najblizszym przystanku jak autobus ruszyl podeszedl kanar i kazal pokazac bilet ja mowie ze czekam na postoj zeby mi sprzedal,kanar sie pyta kierowcy a on sie wszystkiego wyparl! w Chicago tez musisz wejsc przez przednie drzwi i skasowac bilet przy kierowcy lub u niego go kupic i nie ma tutaj takiej funkcjii jak kanar!!!!
|
Wczoraj kumpla kanary złapały ... dał im 20 PLN`ów :-)
|
Czasem są kanary co wezmą 10zł, czasami 20zł ale sa mendy co beda jeszcze glosno mowic, ze 'on nie przyjmuje łapówek'. Sam sie spotkalem z takim jednym w tramwaju.... jakas kobitke zlapal...
|
ha, tak niedawno jechałem w tramwaju z pejsem znajomym z osiedla. Przylazł kanar, prosi o bileciki, a ów starozakonny legitymuje się legitką kanarowską ;) idą w ślady Metala, idą.
|
A gdzie jest powiedziane że kanary mogą jeździć za darmo? To chyba nie są pracownicy MPK tylko innych firm, wynajętych tylko przez MPK...
|
być może w umowie z MPK, tego nie wiemy ;)
a nawet jeśli nie, to solidarność kanarów bierze górę :P zresztą wogle co to za rozkmina? tramwaj to m-ce pracy kanara, ciężko żeby bilety kupowali :] |
heheh ja jechałem z kolegą w czwartek i wpadł kanar no to my jak zawsze wypier** itp itd:Pjebiemy go he a on nas sprawdza a tu kolega nie ma legitki i h*j mówi za to cwaniakowanie to idziemy na posterunek;D
sprawdzić dane:PP hahaha ale downa urobiliśmy jeszcze zjebaliśmy hehe i poszedł:PP |
Tata koleżanki pracuje w MPK i kanary za spisanie dostają 20 lub 25 zlotych premii (?), także za równowartość powinno się obejść bez mandatu :P
|
Cytat:
:shock: |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl