Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Składam komputer... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1493)

Wilku 13.07.2008 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 566851)
No wlasnie z modelem plyty jest problem bo mi kolega tak doradzal a jak teraz patrze na internetowe sklepy to tych plyt P35 jest kilka rodzaji, np.DS3L albo DS3R. A co do pamieci to mi kolega mowil ze firma mniej wazna ale grunt zeby bylo CL4.

DS3R ma mostek południowy ICH9R - czyli raida na tym postawisz.

Co do pamiątek własciwie tak, ważniejsze od nazwy jest to jaki producent był samych kostek a nie kto je montował. I dlatego jedne lepiej się krecą inne gorzej - obecnie chwalone sa A-daty. A CL4 to znaczy że fabrycznie dają gwarancje na podkręcenie do tego poziomu.

maciekTSW 13.07.2008 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wilku (Post 566830)
Jedno pytanie - czy to musi być platforma AMD?


Nie, nie musi być.

Wilku 13.07.2008 22:12

Trochę lipnie z kwotą bo wymieniłbym to:

Cytat:

Procesor AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX 65W 189 zł
Płyta GigaByte GA-MA78G-DS3H 233 zł
GeForce 9600GT TwinTech 512MB 385 zł
Rzecz w tym że suma tego to 807 zł

A min. jakie zaproponowałbym do grania to:

E7200 i wykrecić go na ponad 3 Ghz -> 340 zł
GA-P31-DS3L - około 150 zł
Radeon HD4850-495 zl

A to daje na teraz 985 zł.. no chyba że weźmiesz E21xx za 170-180zł i wykręcisz na ponad 3 GHz

+
467 zł

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekTSW (Post 566814)
2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 128 zł
Seagate Barracuda 250GB 16MB 137 zł
Nagrywarka DVDR LG GH-20NS10 OEM Black SATA 74 zł
Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 128 zł

Ale wydajność w grach nawet dwukrotnie większa.

koyoot 14.07.2008 19:19

Po dluzszej przerwie w tym temacie wracam;). I od razu zaznaczam mozecie mnie zbanowac za to co napisze;).

UWAGA! Zostawcie firme nVidia w spokoju. Niech umiera w zapomnieniu. Za ten ich cholerny marketing. Kupilem sobie niedawno nowiutenkiego GeForce GTX 280. Poczatkowo bylem po prostu zdruzgotany wydajnoscia... W porownaniu do 8800GT 512 mb/256 bit wydajnosc wzrosla o 110%! I to niemalze w kazdej grze jaka byla testerem. No ale co jak co karta kosztowala 1800 lotych. Dwa tygodnie pozniej wczesniejszy imieninowy prezent zrobila mi kuzynka i szwagier z Anglii. Radeon 4870 512 mb/256 bit. Karta warta w Polsce okolo 850 zlotych czyli ponad polowe mnej niz GTX280. Myslalem ze wydajnosc bedzie adekwatna do roznicy cenowej;). I wiecie co...? H..a za przeproszeniem! Gears of War, Call of Duty 4 odstawaly in minus od GTX`a o (UWAGA!) 3-5%(slownie: trzy do pieciu procent wydajnosci)!!! A karta kosztuje ponad polowe mniej! Co najsmieszniejsze w stresie pomimo zastosowania kiepskiego chlodzenia jest o jedna-druga chlodniejsza od karty nVidii(co daje spore mozliwosci przetaktowania tej karty).

Przepraszam za moje bluzgi i wykrzykniki ale po prostu nie moge do tej pory przezyc ze molem tak utopic pieniadze. Dosc powiedziec ze GTX`a po testach Raedeona na drugi dzien wystawilem na allegro... za 1100 zlotych...

Dlatego jesli chcecie kupic karte teraz, wezcie Radeona. nVidia oprocz lasowania mozgu swoim marketingiem na razie nie oferuje nic lepszego, a tym bardziej w kategorii jakosc/cena.

Dziekuje za uwage, i zycze madrych wyborow sprzetu;).

Wilku 14.07.2008 19:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 567310)
Po dluzszej przerwie w tym temacie wracam;). I od razu zaznaczam mozecie mnie zbanowac za to co napisze;).

:D
Nie ma obawy wtopić prawie 1000zł moze każdego wkurzyc.

Cytat:

I wiecie co...? H..a za przeproszeniem! Gears of War, Call of Duty 4 odstawaly in minus od GTX`a o (UWAGA!) 3-5%(slownie: trzy do pieciu procent wydajnosci)!!! A karta kosztuje ponad polowe mniej! Co najsmieszniejsze w stresie pomimo zastosowania kiepskiego chlodzenia jest o jedna-druga chlodniejsza od karty nVidii(co daje spore mozliwosci przetaktowania tej karty).
Pomyśl o CF na X38/48 albo o X2 4870 :p
Cytat:

Przepraszam za moje bluzgi i wykrzykniki ale po prostu nie moge do tej pory przezyc ze molem tak utopic pieniadze. Dosc powiedziec ze GTX`a po testach Raedeona na drugi dzien wystawilem na allegro... za 1100 zlotych...
Za ile opchnąłeś?

koyoot 14.07.2008 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wilku (Post 567313)
:D
Nie ma obawy wtopić prawie 1000zł moze każdego wkurzyc.


Pomyśl o CF na X38/48 albo o X2 4870 :p

Wlasnie teraz mam crossfire z tymi dwiema kartami i moge powiedziec tylko jedno jesli ktos chce kupic GTX`a to niech lepiej kupi te dwie karty a zaoszczedzone pieniadze wpakuje w porzadny zasilacz. Ja mam teraz Chiefteca 900W i wszystko dziala jak nalezy a wydaje mi sie ze na 650W-700W spokojnie to wszystko pojdzie.
Cytat:

Za ile opchnąłeś?
Niestety wiecej nie wyciagnalem;).

Wilku 14.07.2008 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 567317)
Wlasnie teraz mam crossfire z tymi dwiema kartami i moge powiedziec tylko jedno jesli ktos chce kupic GTX`a to niech lepiej kupi te dwie karty a zaoszczedzone pieniadze wpakuje w porzadny zasilacz. Ja mam teraz Chiefteca 900W i wszystko dziala jak nalezy a wydaje mi sie ze na 650W-700W spokojnie to wszystko pojdzie.

Przesadziłes z ta elektrownią, ale za to 2 X2 pójdą z palcem ;)

Na jakim chipsecie go postawiłeś?


Cytat:

Niestety wiecej nie wyciagnalem;).
To lipnie.

koyoot 14.07.2008 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wilku (Post 567320)
Przesadziłes z ta elektrownią, ale za to 2 X2 pójdą z palcem ;)

Na jakim chipsecie go postawiłeś?



To lipnie.

Mowi ci cos nazwa ASUS P5E3 Deluxe? :)

A co do tej elektrowni to wlasnie kupilem go do dwoch X2 4870:).

Wilku 14.07.2008 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 567325)
Mowi ci cos nazwa ASUS P5E3 Deluxe? :)

A co do tej elektrowni to wlasnie kupilem go do dwoch X2 4870:).

Tak, no to masz pełnego CF - jedziesz na DDR3 burżuju :D

A co pomysłu dwóch X2 to mimo wszystko podziwiam, z centralnego w zimie możesz spokojnie zrezygnować :rotfl:

koyoot 14.07.2008 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wilku (Post 567333)
Tak, no to masz pełnego CF - jedziesz na DDR3 burżuju :D

A co pomysłu dwóch X2 to mimo wszystko podziwiam, z centralnego w zimie możesz spokojnie zrezygnować :rotfl:

A proos DDR3... tak naprawde to te pamieci znacznie spowalniaja moj komputer. Nie chce mi sie grzebac w biosie zreszta na razie to i tak wiekszego sensu nie ma. Komp i tak chodzi piorunem:).

Latin 15.07.2008 16:08

Troszkę mi się komp posypał i w sumie nie ma sensu go naprawiać,zostawię z niego nagrywarkę tylko.
Myślałem o czymś takim "do 1000 zł":

http://i38.tinypic.com/102o8eg.jpg

Mogłoby takie coś być? W gry nie gram.

Młyniu_Miechów 15.07.2008 16:12

Myślę, że zestaw jest przyzwoity ;).

Wilku 15.07.2008 16:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Latin (Post 567834)
Mogłoby takie coś być? W gry nie gram.

Nie (choć i tak wiele nie zmienie - zasilacz i buda osobno).

Kwota 1000 zł?

Latin 15.07.2008 16:17

Tak właśnie do 1000 zł chciałbym.
Obudowę wybrałem na chybił trafił,a raczej jedną z najtańszych ;)

Wilku 15.07.2008 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Latin (Post 567838)
Tak właśnie do 1000 zł chciałbym.
Obudowę wybrałem na chybił trafił,a raczej jedną z najtańszych ;)


Kurde trudno zmieścić się w 1000zł przy e7200...

Mam dwie propozycje - albo wymieszasz go na któregoś E2xxx, albo ciut dorzucasz.

ps.
Skoro nie grasz weź nowszego HD3650 - wszystko ma, a nie będziesz się tak grzało (m.in mniejszy proces technologiczny) i darło o prąd. Choć oczywiscie wydajnosciowo słabszy.

Latin 15.07.2008 16:46

Ok czyli inny model grafy. Tylko DDR2 czy DDR3? I jakiś konkretny producent np. Asus czy Gigabyte?
A procek E2220 to faktycznie ok stówa mniej. Czyli wtedy można by w zamian lepsza obudowę i zasilacz tak?
P.S Przy tym E7200 jak drastycznie wzrosły by koszty?

Wilku 15.07.2008 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Latin (Post 567852)
Ok czyli inny model grafy. A procek E2220 to faktycznie ok stówa mniej. Czyli wtedy można by w zamian lepsza obudowę i zasilacz tak?

Zasilacz i tak musisz wziąśc jakiś "normalny".
Ale nie oszukuj się nie kupisz dobrej obudowy i zasilacza nawet dokładając 100 zł.

Moja propozycja jest taka - zostajesz przy e7200, w zamian za to bierzesz najtańszą karte jaką mają na stanie. Najpóźniej jesienią wejda Radki 4650,4670 oraz 4450 i 4470 - te pierwsze bedą na poziomie obecnych 3850 i 3870, przy niżej cenie (200, może 250 zł pierwszy model) natomiast te drugie to już raczej poziom tego 2600XT przy cenie na pewno niższej niż 200 zł. Przeczekasz (bo i tak nie grasz) i bedziesz miał za "grosze" karte na poziomie tych co kosztowały na wiosne ponad 700 zł. A zasilacz który Ci zaproponowałem spokojnie przyjmie i obecnego 4850.

Po prostu w odpowiednim momencie dla siebie kupisz sobie fajną karte, nie musząc się o nic trapic, mając za gosze karte która do netu, czy odtwarzania filmów spokojnie starczy. Do tego zestaw staje się niczego bo i zarówno e7200 jak lepsze pamiątki, nie mówiąc o tym że spokojnie na tej płycie gdybyś była taka potrzeba z tego 2,5 GHz zrobisz 3ghz, najprawdopodobniej nie musząc grzebac w napięciach.

Ja dysponując taką kwota tak postąpiłbym.


http://i37.tinypic.com/dg2h04.png

Jesli nie to wymieniamy proca, i niestety sklep bo tam HD3650 w tej kwocie to tylko ddr2, czyli albo procesor albo grafika.

Wybór nalezy do Ciebie.

Latin 15.07.2008 17:22

To faktycznie ciekawe rozwiązanie. Dzięki wielkie za wszelkie sugestie, teraz postaram się to wszystko przeanalizować,ale ten pomysł z tańszą grafiką wydaje się bardzo dobry.

Wilku 15.07.2008 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Latin (Post 567872)
To faktycznie ciekawe rozwiązanie. Dzięki wielkie za wszelkie sugestie, teraz postaram się to wszystko przeanalizować,ale ten pomysł z tańszą grafiką wydaje się bardzo dobry.

Oczywiście to na dzisiaj bo za miesiąc może być już coś innego w tej kwocie bardziej opłacalnego. Ale zwracaj uwagę na zasilacz żaden i-box, modecom feel, no name, czy codegen.
Ja oczywisice dałem taką obudowe jako przykład - oczywisice tu wybór jest Twój, ale w kowcie 70zł to kazda jest szmlelcem..

ps.
Co to znaczy posypał?

Latin 15.07.2008 17:47

Ok grunt, że mniej więcej wiem na co zwracać uwagę :)
Najłatwiej było by powiedzieć że posypał się ze starości, bo to bardzo wiekowy sprzęt (AMD 1.53 MHz, 32MB grafika itd.). Pewna burza przyspieszyła wyrok na nim, popaliło wszytko oprócz dysku (ATA) i nagrywarki :)

Wilku 15.07.2008 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Latin (Post 567881)
Ok grunt, że mniej więcej wiem na co zwracać uwagę :)
Najłatwiej było by powiedzieć że posypał się ze starości, bo to bardzo wiekowy sprzęt (AMD 1.53 MHz, 32MB grafika itd.). Pewna burza przyspieszyła wyrok na nim, popaliło wszytko oprócz dysku (ATA) i nagrywarki :)

Pochwal się zasilaczem ;)

Dobry zasilacz jak przenosi się do krainy wiecznym łowów to powinien sam, bez towarzystwa :p

Latin 15.07.2008 18:37

Linkworld 300 W :) Chyba już takiej firmy na rynku nie ma :D Teoretycznie sfajczyć się powinien sam zasilacz. Ba powinno wywalić zabezpieczenie przeciwprzepięciowe do którego mam wpiętego kompa. No ale taka tylko była teoria.
Jest teoria, że przepięcie poszło po kablu internetowym, który jest podłączony do zewnętrznej anteny radiowej. Po całej burzy, z mojego IP generowało jakieś pakiety, AP i router powariowały i zablokowały całą sieć osiedlową :)

TSW Fanatyk 17.07.2008 15:48

Mógłby ktoś polecić jakieś głośniki do 50 zł z allegro?Chodzi tu o komplet 2 głośników.

<Crasch> 21.07.2008 11:58

Mam zamiar sobie w najbliższych dniach zakupić nowy komputer (chyba nawet jutro pojade do hurtowni) ale ni w ząb nie znam się na dzisiejsej technlogii, znałem sie jak kupowałem swój stary (2002 rok:P)

I mam prośbę mógłby ktoś złożyć dobry sprzęt za 2000-2500 zł?
Zaznaczam że wole karte graficzną Nvidie (chyba ze ktoś przekona ze opyla sie Radeony kupować) i procek mógłby być Intela.

tutaj jest fajna stronka do składania kompa od podstaw:
http://www.komputronik.pl/konfigurat...w_komputronik/

Kamil_mchw 21.07.2008 13:25

jaki polecacie monitor 22" do 1000zł.??

Devan 21.07.2008 15:32

http://www.komputronik.pl/Monitory_L...elny,id,48204/ ja mam ten i serdecznie polecam

wisłaWieczysta 21.07.2008 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 571044)
I mam prośbę mógłby ktoś złożyć dobry sprzęt za 2000-2500 zł?
Zaznaczam że wole karte graficzną Nvidie (chyba ze ktoś przekona ze opyla sie Radeony kupować) i procek mógłby być Intela.

tutaj jest fajna stronka do składania kompa od podstaw:
http://www.komputronik.pl/konfigurat...w_komputronik/

ja bym Ci polecał kupienie gotowego kompa. jeżeli sie na tym dobrze nie znasz to nie warto składać komputera, a jest dużo dobrych kompów na komputronik.pl sam tam kupowałem rok temu i wszystko działa

spinnaker 21.07.2008 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisłaWieczysta (Post 571211)
ja bym Ci polecał kupienie gotowego kompa. jeżeli sie na tym dobrze nie znasz to nie warto składać komputera, a jest dużo dobrych kompów na komputronik.pl sam tam kupowałem rok temu i wszystko działa

nigdy w życiu nie kupuj gotowego kompa nie wiem jakie są te z komputronika (z pewnością lepsze od tych hipermarketowych oraz ze sklepów komputerowych osiedlowych) ale i tak pewnie biorą sobie prowizje. A jak sie sam na tym nie zna to dobrze robi że pyta ludzi którzy coś wiedzą. Ja mu nie pomogę bo swojego kompa składałem rok temu więc narazie nie potrzebuje być na bieżąco :)

Wilku 21.07.2008 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisłaWieczysta (Post 571211)
ja bym Ci polecał kupienie gotowego kompa. jeżeli sie na tym dobrze nie znasz to nie warto składać komputera, a jest dużo dobrych kompów na komputronik.pl sam tam kupowałem rok temu i wszystko działa

Bardzo wysoko cenie sobie poczucie humoru kosztujace kilkaset zł.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 571044)
I mam prośbę mógłby ktoś złożyć dobry sprzęt za 2000-2500 zł?
Zaznaczam że wole karte graficzną Nvidie (chyba ze ktoś przekona ze opyla sie Radeony kupować) i procek mógłby być Intela.

Owszem to da się zrobić - wydajnośc radka4870=GTXnvidia260 - jak masz ochote dopłacić także za gorszą jakoś obrazu, to prosze bardzo.

Bude sobie sam jakąs wybierz.

I wówczas podaj kwote, w jakiej nalezy sie zmieścic.


Cytat:

tutaj jest fajna stronka do składania kompa od podstaw:
http://www.komputronik.pl/konfigurat...w_komputronik/
Jak rozumiem jesteś zainteresowany przepłaceniem?

FajQ 22.07.2008 00:46

:DMam pytanie która karta jest lepsza i wydajnejsza:
http://bitcomputer.pl/product.php?id=7695
http://bitcomputer.pl/product.php?id=9205
http://bitcomputer.pl/product.php?id=8071

I czy ta karta http://bitcomputer.pl/product.php?id=8071 bedzie pasowac do http://bitcomputer.pl/product.php?id=6928

<Crasch> z 2500 takie cudo kupisz! najlepsza karte graficzna jakas plyte zajebista ramy najlepsze chlopie marzenie miec i wydac tyle kasy na samo pudlo:-p

Wilku 22.07.2008 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FajQ (Post 571515)

Ta ->
http://bitcomputer.pl/product.php?id=9269

Tu masz to samo z inna nalepką (i taniej) -> http://kdo.pl/product_info.php/cPath...ducts_id/33042

Procek podaj.

I co ważniejsze markę i moc zasilacza.

FajQ 22.07.2008 01:19

http://www.ceneo.pl/729517 intel core 2 duo E 4500 zasilacz http://bitcomputer.pl/product.php?id=4953 qultes 400 vat
I słuchaj jeżeli ta karta nie podejdzie to zaproponował byś jakąś dobrą karte graficzną która będzie pasować do tej płyty co mam i żeby była lepsza od http://bitcomputer.pl/product.php?id=6576.A i jeszzce takie pytanie bo widzę że się znasz wiesz czemu po jakimś czasie grania komp się resetuję ? Możliwe że karta przegrzewa się ?Co sądzisz o chłodzeniu cieczą ?

Wilku 22.07.2008 01:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FajQ (Post 571517)
http://www.ceneo.pl/729517 intel core 2 duo E 4500 zasilacz

Zwiększ mu szyne do 266 MHz, bedziesz miał prawie 3GHz.


Niby powinien obsłużyć.. ale...

Cytat:

I słuchaj jeżeli ta karta nie podejdzie to zaproponował byś jakąś dobrą karte graficzną która będzie pasować do tej płyty co mam i żeby była lepsza od http://bitcomputer.pl/product.php?id=6576
Bedzie pasowac o ile zasilacz nie padnie i podniesiesz takty procesora, aby wykorzystać karte.


Cytat:

i jeszzce takie pytanie bo widzę że się znasz wiesz czemu po jakimś czasie grania komp się resetuję ? Możliwe że karta przegrzewa się ?Co sądzisz o chłodzeniu cieczą ?
Taką karte? - a po co?

Pasyw, Gigabyte i może to -> http://itbiznes.pl/art33160.html lub oczywiście zasiłka.

<Crasch> 22.07.2008 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wilku (Post 571505)
Bardzo wysoko cenie sobie poczucie humoru kosztujace kilkaset zł.



Owszem to da się zrobić - wydajnośc radka4870=GTXnvidia260 - jak masz ochote dopłacić także za gorszą jakoś obrazu, to prosze bardzo.

Bude sobie sam jakąs wybierz.

I wówczas podaj kwote, w jakiej nalezy sie zmieścic.



Jak rozumiem jesteś zainteresowany przepłaceniem?

Nie, nie ja tam nie bede kupował tylko podałem tą strone, bo tam można jk na tależy przygotować kompa, tak jade do hurtowni, moja mama zna tam szefa to troche taniej sie wyciągnie xD.

dla mnie nie ważne jak buda wygląda ważne co w środku.
piodałem kwote do 2500 zł.
bede wdzieczny za złożenie jak najlepszego sprzętu za tą kwote:-p

co myślkicie o tej karcie?

Cytat:

GeForce 9600 GT Gigabyte 1GB HDTV & DVI
układ GeForce 9600GT (G94); rdzeń @ 720 MHz, pamięć 1GB - 256bit @ 1800 MHz DDR3 , magistrala PCI-E x16, 2x DVI, wyjście S-Video / composite oraz HDTV (component); Built for Vista, DX10, Shader Model 4.0, OpenGL2.0 , SLI technology support, chłodzenie aktywne multi-
cena na komputroni to ok 459 brutto

klusek106 23.07.2008 18:38

Panowie mam prosbe zlozylby mi ktos tutaj kompa w cenie 1200-1500 zl ? tak zeby mozna bylo ciupnac w jakaś lepsza gre ;)

Wilku 24.07.2008 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 571647)
Nie, nie ja tam nie bede kupował tylko podałem tą strone, bo tam można jk na tależy przygotować kompa, tak jade do hurtowni, moja mama zna tam szefa to troche taniej sie wyciągnie xD.

dla mnie nie ważne jak buda wygląda ważne co w środku.
piodałem kwote do 2500 zł.
bede wdzieczny za złożenie jak najlepszego sprzętu za tą kwote:-p

Płyta pod pełnego CF (tj. 2 x 16pci-e) - gdybys swtierdził za rok lub dwa ze grafika za słaba dokupujesz drugiego radka HD4870 i gra.

http://i33.tinypic.com/v7vc7o.png



Cytat:

co myślkicie o tej karcie?
cena na komputroni to ok 459 brutto
W tej cenie są o wiele lepsze :] np. HD4850


_____________________


Cytat:

Pierwotnie napisane przez klusek106 (Post 572760)
Panowie mam prosbe zlozylby mi ktos tutaj kompa w cenie 1200-1500 zl ? tak zeby mozna bylo ciupnac w jakaś lepsza gre ;)

http://i38.tinypic.com/6tpz5c.png

<Crasch> 24.07.2008 09:26

Wilku dzięki ; )
Na forach komputerowych polecali mi podobne zestawy, ale wezme ten twój, bo można potem jak piszesz dokupić drugą karte graficzną.

A z tym Geforcem co podałem to tylko dlatego że ma 1 GB pamięci.
kiedyś było tak że co ma wiecej pamięci to lepsze, ale po 5 latach się wszystko zmienia...

Wilku 25.07.2008 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 573108)
A z tym Geforcem co podałem to tylko dlatego że ma 1 GB pamięci.
kiedyś było tak że co ma wiecej pamięci to lepsze, ale po 5 latach się wszystko zmienia...

On akurat mógłby to wykorzystac.

Ale do diaska nie patrzcie az tak na to co z tego ze karta ma 1GB ramu jak np sa to GDDR2 (i zazwyczaj czas dostępu 1,4 nanosekundy zamiast 1 czy 0,8) albo jest szyna na karcie 64 :/

Inaczej co by im szkodziło dawać dzisiaj 16GB ramu na słabych kartach zamiast projektować nowe procesory graficzne? - skoro to jest takie super bo ram na karcie jest duzy?

Słaba karta i duza pamiec na niej ma sens w jednym wypadku - jak ktos się bawi w grafike.

Wyobraź sobie teraz celelronaD 3,4 Ghz - bedziesz miał 4 czy 16 GB Ramu - przyspieszy Ci to obliczenia porcka i komp?

ps.
Jakby radek HD4870 pojawił sie z GDRR5 z 1 GB to bierz bez zastanowienia. Jedyna przewaga GTX260 to 768 GDRR (ale on na trójce jedzie).

sumcio91 27.07.2008 19:24

Witam
Potrzebuje kupić laptopa dla osoby, która będzie go potrzebować do oglądania filmów, do internetu i pisania różnych pism.
Kwota jaka ma być przeznaczona na laptopa to 1500zł.

Myślałem nad którymś z tych:
http://kdo.pl/product_info.php/cPath...ducts_id/20367
http://kdo.pl/product_info.php/cPath...ducts_id/31075
http://kdo.pl/product_info.php/cPath...ducts_id/26828
http://kdo.pl/product_info.php/cPath...ducts_id/27304

Będę wdzięczny jeżeli ktoś pomoże :)

Reptilex 28.07.2008 14:29

Czesc, po 3 latach trzeba znow zainteresowac sie sprzetem i zlozyc nastepnego grata ;)

Mialbym prosbe Wilku, bo widze ze rzadzisz w tym temacie, o zaproponowanie zestawu DO BIURA.
Dysk sobie juz sam wybiore, najbardziej chodzi mi o plyte glowna, procesor, grafike i pamiec.
1. Plyta ze zintegrowana sieciowka i muzyczna, ale pewnie teraz innych juz nie produkuja;)
2. Lepszy AMD czy Intel? Ostatnie moje 2 kompy to AMD i moze bym zostal przy tej firmie. Krecony nie bedzie, wiec argument ze Core2 w tym jest lepszy (tak wyczytalem) do mnie nie przemawia, interesuje mnie tylko cena/jakosc(bez krecenia).
3. Grafika bez fajerwerkow - czasem jakis film, cad a glownie mc office;)
4. Pamiec. Tu moze bez oszczedzania, 4GB.
5. Zasilacz jak najbardziej cichy, ale zeby znowu nie kosztowal majatek.

Dzieki z gory za rady:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl