![]() |
Cytat:
Profesjonalne źródło ;) |
Cytat:
|
|
Cytat:
|
|
|
|
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html
Boguski w Panacie!? |
http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html
Baszczyński i Zieńczuk nie otrzymali propozycji przedłużenia kontraktu. |
|
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,w...wiadomosc.html
- Każdy jest na sprzedaż. Także Junior. Ile miałby kosztować? Będzie oficjalna oferta, to powiem o cenie – komentuje dyrektor sportowy Wisły Jacek Bednarz |
|
Wisła znów chce go kupić
Wiśle Kraków mimo prób nie udało się zimą pozyskać bramkarza. Nie znaczy to, że krakowski klub wciąż nie próbuje powalczyć o nowego golkipera. Jak informują greckie media, celem klub z Reymonta wciąż jest Serb - Srdjan Blazić. Blazić ma 26 lat i na co dzień jest bramkarzem greckiego Levadiakosu. W minionym okienku transferowym Wisła chciała go wykupić za 300 tysięcy euro, Levadiakos jednak żądał pół miliona euro więcej. Teraz mówi się, że prezes Ioannis Kobotis oczekiwałby za Serba aż 1 miliona euro. Tyle na pewno Biała Gwiazda nie jest w stanie dać. Możliwe jednak, że Levadiakos obniży swoje żądania, gdyż bramkarz nie spełnił w kończącym się sezonie pokładanych oczekiwań. |
Cytat:
|
|
Cytat:
|
Olympiakos już nie chce Marcelo?
Obrońca Wisły Kraków - Marcelo był przymierzany do Olympiakosu Pireus. Niektóre media obwieściły już rychłą sprzedaż Brazylijczyka. Sprawa jednak nie jest taka prosta i do transferu raczej nie dojdzie. Problemem dla Greków jest paszport Marcelo, a ściślej mówiąc brak obywatelstwa Unii Europejskiej. Wobec tego Olympiakos najprawdopodobniej w ogóle zrezygnuje z prób pozyskania piłkarza Wisły. Dodajmy, że Marcelo już był trzy razy oglądany przez przedstawicieli Olympiakosu. Upatrywano w nim kandydata do zastąpienia w zespole mistrza Grecji, Michała Żewłakowa. |
|
To już pewne! Baszczyński będzie grał w Atenach
Wszystko wskazuje, że Marcin Baszczyński po zakończeniu sezonu opuści Kraków i przejdzie do greckiego klubu Atromitos Ateny.
O rozstaniu 32-letniego obrońcy z Białą Gwiazdą mówi się od zimy, bo umowa ważna jest do 30 czerwca, a klub nie zaproponował mu zawarcia nowej. - Jeżeli piłkarz ma do zakończenia kontraktu pół roku i chce się z nim przedłużyć umowę, to się z nim rozmawia. W moim wypadku skończyło się na zapytaniach i to rok temu. Dlatego już w zimie wiedziałem, że muszę się przygotować na odejście, że mam jeszcze pół roku gry w Wiśle, które muszę wypełnić i powinienem to zrobić jak najlepiej - opowiada Baszczyński, który na Reymonta jest od 2000 roku. Obrońca Wisły zapytany o to, czy już pogodził się z odejściem z klubu, odpowiada: - Nie chodzi o to czy się pogodziłem, czy nie. Już dawno powiedziałem, że tak będzie. Swoje sprawy ułożyłem więc inaczej. Teraz ze spokojem i na luzie patrzę na wszystko. Baszczyński rozmawiał o swojej sprawie jedynie z trenerem Maciejem Skorżą. (...) Jednak to nie Skorża decyduje o umowach piłkarzy. Te sprawy leżą w gestii prezesa Marka Wilczka i dyrektora sportowego Jacka Bednarza. Mimo prób nie udało nam się uzyskać ich opinii. Ich dotychczasowe milczenie wskazuje, że Wisła nie będzie walczyć o „Baszcza". Co jednak by się stało, gdyby klub nagle przedstawił dobrą ofertę? - Teoretyczna możliwość mojego pozostania w Wiśle jest, ale musiałoby zostać spełnionych wiele warunków, a będzie o to ciężko - przyznaje piłkarz. Uczciwość nie pozwala mu przeczyć, że wziął sprawy w swoje ręce. Wedle naszych ustaleń, dogadał się z beniaminkiem greckiej ekstraklasy Atromitosem. To dość zasobny klub, który stać na zapłacenie piłkarzowi tej klasy nawet 250 tysięcy euro netto za rok. Wiślak, dopóki nie podpisał umowy, nie chce nawet wymienić nazwy Atromitos. Mówi tylko: - Jest blisko, coraz bliżej. Ale więcej nie powiem, bo to nie moment, by dłużej o tym rozmawiać. Chcę skupić się na ostatnich meczach sezonu i jeszcze raz zostać mistrzem Polski. http://www.sports.pl/ekstraklasa/art...?Artykul=48022 źródło: Przegląd Sportowy/sports.pl |
Wisła chce sprowadzić Nowaka i zatrzymać Sobolewskiego
Walka o mistrzostwo Polski w piłkarskiej ekstraklasie trwa w najlepsze, ale w Wiśle Kraków już myślą o następnym sezonie. "Biała Gwiazda" nadal będzie przebudowywała i wzmacniała skład. Na liście życzeń jest w tej chwili przede wszystkim napastnik GKS-u Bełchatów, Dawid Nowak. (...) "Sobol" spisuje się w tym sezonie znakomicie, ale już z końcem grudnia wygaśnie jego aktualny kontrakt. Dlatego już doszło do spotkania dyrektora sportowego Wisły Jacka Bednarza z piłkarzem, podczas którego ten pierwszy poinformował zawodnika o chęci przedłużenia umowy. (...) Kraków definitywnie opuszczają po sezonie Marcin Baszczyński i Marek Zieńczuk. Sprawa jest przesądzona. Obaj obiorą kurs na Grecję. Wisła już szuka następców dla tej dwójki, głównie za granicą. Wkrótce przekonamy się na kogo postawią krakowianie. Źródło: http://polskatimes.pl/gazetakrakowsk....html#material |
|
Sfrustrowany Niedzielan chce odejść z Wisły
Nie wyobrażam sobie, by następny rok wyglądał tak jak ten. Już dałem sygnał menedżerowi i wkrótce trzeba będzie zastanowić się nad przyszłością - mówi napastnik Wisły Kraków, Andrzej Niedzielan w rozmowie z Piotrem Jaworem z Gazety Wyborczej.
Wisła jest gotowa sprzedać Niedzielana, ale za 400 tys. euro. - Wisła to mój pracodawca i ma prawo żądać za mnie pieniędzy, ale jesteśmy dorośli. Nie ma sensu, bym kolejny rok siedział na trybunach. Z tego nic nie będzie miał ani klub, ani ja. |
Brożek odejdzie z Wisły, ale są warunki
Jeśli Paweł Brożek zostanie królem strzelców, a piłkarze Macieja Skorży obronią mistrzowski tytuł, snajper z Reymonta pożegna się z kolegami i spróbuje swoich sił w jednym ze znanych zachodnich klubów - donosi dziennik "Fakt".
O odejściu Brożka z zespołu prowadzonego przez Macieja Skorżę mówi się już od dłuższego czasu. Jeden z zawodników Wisły przyznał nawet, że Brożek bez względu na okoliczności opuści Wisłę. Paweł wcale nie ukrywa, że chce odejść z Wisły. Dokończy sezon w Krakowie, ale nie zostanie w Wiśle nawet, jeśli sięgniemy po mistrzostwo - stwierdził kilka miesięcy temu jeden z zawodników Wisły. Temat wyjazdu Brożka za granicę wrócił, ale zdaniem dziennikarzy "Faktu" muszą być jednak spełnione dwa warunki. Po pierwszym z nich jest zdobycie tytułu króla strzelców, drugim - obrona mistrzowskiego tytułu. Do którego klubu mógłby trafić Brożek? – Pawłem interesowali się niedawno działacze kilku angielskich klubów: Newcastle, Blackburn i Tottenhamu – wylicza menedżer Brożka Radosław Osuch. http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...7f48&_ticrsn=5 źródło: wp.pl |
Piekarski: Wisła i Lech chcą Nowaka
Menedżer Dawida Nowaka, Mariusz Piekarski potwierdził, że napastnikiem PGE GKS Bełchatów interesują się Wisła Kraków i Lech Poznań. Dodał również, że obu klubów na jego podopiecznego na razie nie stać. - Dawidem interesuje się obecnie Wisła i Lech, ale niewykluczone, że dołączą też inne kluby – potwierdził jednak Piekarski. Jak dodał, potencjalny kupiec musiałby wyłożyć 1 mln euro. Taka bowiem suma odstępnego widnieje w kontrakcie piłkarza. Źródło: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,37360,t...wiadomosc.html |
Żurawski: mogę przebierać w ofertach
"Żuraw" nie wyklucza też powrotu do Wisły Kraków, która przedstawiła konkretną ofertę. - Wisła nadal jest jedną z opcji, nie wypadła z gry. Zastanawiam się, ale prawda jest taka, że warunki finansowe przedstawione przez Greków i Austriaków są nieporównywalne do tych z Wisły, bo być zwyczajnie nie mogą, skoro jesteśmy uboższym krajem. Jestem już jednak w takim wieku, że na podobne niuanse powinienem zwracać uwagę - wyjaśnia Żurawski. Źródło: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html |
Nkwanko Kanu w Wiśle?
Wygląda na to, że nigeryjski as Nwankwo Kanu szuka klubu, w którym mógłby zakotwiczyć na koniec bogatej kariery. Dziennik "Fakt" informuje, że mogłaby to być Wisła Kraków. 33-letni Kanu jest obecnie piłkarzem Portsmouth, ale po sezonie prawdopodobnie z niego odejdzie. Jego menedżer i przyjaciel Onyebuchi Abia szuka mu nowego miejsca pracy. Jak znamy życie, to nie będzie to Kraków. Źródło: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html |
Gwiazdor Wisły na celowniku Anglików i Niemców
Pomocnik Wisły Kraków, Radosław Sobolewski, ma oferty z Anglii i Niemiec. Bardziej konkretni są Anglicy. Najciekawsza oferta pochodzi z West Ham United. Na "Sobola" od dłuższego czasu zdecydowani są także w Birmingham City. Klub ten właśnie wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Źródło: http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html |
Lewandowski czy Brożek w BVB?
|
|
Wraca temat sprowadzenia bramkarza w Wiśle
Zbliża się lato, sezon transferowy, więc jak zwykle w Wiśle wraca temat kupna bramkarza. Ostatnio ponownie zainteresowano się Srdanem Blaziciem z Levadioakosu - poinformował Przegląd Sportowy". Źródło: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html |
Brożek stworzy duet z Cacau?
Działacze VfB Stuttgart powoli oswajają się z myślą, że latem stracą Mario Gomeza. Istnieje jednak też groźba, że nie uda się zatrzymać Cypriana Maricy. Wówczas niemiecki klub będzie potrzebował napastnika. Jednym z kandydatów jest podobno Paweł Brożek. Źródło: http://www.futbol.pl/artykul/52178.html |
Oferty Wisły i Lecha są warte rozważenia
GKS Bełchatów oficjalnie przyznał, że otrzymał oferty kupna Dawida Nowaka ze strony Lecha Poznań i Wisły Kraków. - Na pewno oferty Wisły i Lecha są warte rozważenia, bo to przecież czołowe polskie kluby - mówi najbardziej rozchwytywany zawodnik Bełchatowa w rozmowie. - Mam ważny kontrakt na przyszły sezon. Wiele będzie więc zależało od woli klubu, czy zdecydują się mnie sprzedać. Mam bowiem w umowie bardzo wysoką klauzulę odstępnego, przynajmniej, jak na polskie warunki i pewnie żaden polski klub nie zdecyduje się tyle zapłacić - przewiduje piłkarz. - Jeśli więc klub nie zejdzie z tej sumy, pewnie zostanę w Bełchatowie. Rozważając oferty Lecha i Wisły sam piłkarz będzie brał pod uwagę różne aspekty. Przyznaje, że pomocne w aklimatyzacji w nowym klubie byłoby wsparcie ze strony byłych kolegów z Bełchatowa, Łukasza Garguły i Rafała Boguskiego, z którymi mógłby się spotkać w Krakowie. - Na pewno takie rzeczy też trzeba brać pod uwagę, podejmując decyzję o ewentualnej zmianie klubu. Z Łukaszem Gargułą często do siebie dzwonimy. Czy radziłem się go, odnośnie ewentualnego przejścia do Wisły? Rozmawiamy o różnych rzeczach - uśmiechnął się napastnik Bełchatowa. - Z Rafałem Boguskim, gdy grał jeszcze w GKS, też miałem bardzo dobry kontakt. Źródło: http://sport.onet.pl/74318,1248685,1...wiadomosc.html |
Kulwik co napisałeś w pierwszym wersie bo nie dowidzę?
|
Po Ligę Mistrzów do Czech i na Słowację
W Krakowie już powinna rozpocząć się operacja: "Liga Mistrzów". W tym sezonie drużyna z Polski będzie miała zdecydowanie łatwiejszą drogę do fazy grupowej i nie musi obawiać się, że trafi na potęgi. Wiele będzie zależało od Cupiała, który w ostatnich latach więcej na Wiśle zarabiał (sprzedaż Jakuba Błaszczykowskiego i Macieja Żurawskiego za ponad trzy miliony euro oraz Dariusza Dudki za 2,5 mln euro), niż w nią inwestował (najdroższy zakup to Tomasz Jirsak za 720 tys. euro). Na razie wiadomo, że krakowianie interesują się Dawidem Nowakiem z PGE GKS Bełchatów. 25-letni napastnik ma w kontrakcie wpisaną sumę odstępnego milion euro, ale jeśli bełchatowianie nie zakwalifikują się do europejskich pucharów, to cena może być do negocjacji. Wiadomo również, że krakowianie w poszukiwaniu wzmocnień udadzą się na Słowację i do Czech. Ten rynek dobrze zna Jacek Bednarz, dyrektor sportowy Wisły, a zawodnikom z tych krajów można zaoferować niższe zarobki niż Polakom. |
Bramkarz na testy, czyli sezon transferowy czas zacząć
Jak informuje "Gazeta Krakowska" Wisła już szykuje się do letniego okienka transferowego. Priorytetem jest znalezienie bramkarza i już w tym tygodniu w Krakowie zjawi się Macedończyk Trajče Nikov. Krakowianie obserwowali tego golkipera od dłuższego czasu. Aktualnie jest on piłkarzem macedońskiego FK Pelister Bitola. To nie będą najprawdopodobniej jedyne transfery. Już teraz szykowane jest sprowadzenie nowych graczy na pozycje Marcina Baszczyńskiego i Marka Zieńczuka, którzy żegnają się z klubem. Wszystko wskazuje na to, że będą to piłkarze z zagranicy, a ich nazwiska powinniśmy poznać niebawem. Wisła wciąż zainteresowana jest pozyskaniem Dawida Nowaka z GKS-u Bełchatów. Nieoficjalnie mówi się, że Wisła może wyłożyć za tego piłkarza... 600 tys. euro. Podobno taką kwotę oferuje także GKS-owi poznański Lech. Determinacja Wisły w tej sprawie zwiększy się, jeśli klub opuści... Paweł Brożek. W jego sprawie pojawia się szereg zapytań, ale konkretów ciągle brak. Źródło: http://wislaportal.pl/news.php?id=15383 |
Sobolewski zostanie w Wiśle
Wisła Kraków doszła do porozumienia z Radosławem Sobolewskim w sprawie przedłużenia jego kontraktu. Nowa umowa "Sobola" ma obowiązywać przez najbliższe trzy lata. Negocjacje trwały kilka tygodni. Źródło: http://www.futbol.pl/artykul/53341.html |
Nasza RN jeszcze podobno nie zaakceptowała nowego kontraktu Sobola, od 4 tygodni ?! Na co oni czekają ?
http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html |
http://sport.onet.pl/0,1248675,19819...wiadomosc.html
Koniec sezonu a już spekulacje ... |
|
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl