Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rynek transferowy wg mediów (informacje bez komentarzy) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1473)

JrQ- 16.02.2009 11:16

Cytat:

przegranym 2:3 sparingu w Odense
2:4

Profesjonalne źródło ;)

R33 26.02.2009 12:13

Cytat:

Terek Grozny chce Clebera

Zimą już raczej nie, ale latem Terek Grozny zamierza kupić Brazylijczyka Clebera z Wisły Kraków. Czeczeński klub od pewnego czasu śledzi poczynania prawie 35-letniego środkowego obrońcy.
Cleber w bieżącym sezonie rozegrał w Wiśle trzynaście spotkań w Ekstraklasie. Do Krakowa trafił w 2006 roku z Vitorii Guimaraes. Wcześniej w Portugalii grał w Belenenses Lizbona.
Kontrakt Clebera z Wisłą wygaśnie w połowie 2010 roku. Zdaniem rosyjskich mediów przeszkodą może być jednak niechęć Wisły do sprzedania Brazylijczyka.
źródł: Futbol.pl

czarny001 28.02.2009 23:59

Łukasz Burliga wypożyczony do Floty Świnoujście?

http://iswinoujscie.pl/artykuly/8623/

Maciuś 12.03.2009 17:42

Cytat:

Jak informuje "Gazeta Krakowska", Wisła Kraków chce pozyskać Tomasza Jodłowca. Piłkarz Polonii Warszawa już latem był w kręgu zainteresowań trenera Macieja Skorży, ale ostatecznie pod Wawel nie trafił. Sam piłkarz jest zainteresowany przeprowadzką do drużyny aktualnego mistrza Polski. Alternatywą dla niego jest transfer piłkarza zza granicy.

Sprowadzenie dobrego obrońcy jest dla Wisły koniecznością, ponieważ niedawno z klubem rozstał się Brazylijczyk Cleber.
Więcej w "Gazecie Krakowskiej".

Kordel_Walker 21.03.2009 10:35

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...l?ticaid=17b53

Marcyś na 100% sprzedany.

cassius31krakow 28.03.2009 17:07

http://www.sport.pl/sport/1,65025,64...ienczuka_.html

BRTS39 09.04.2009 08:11

http://futbolnet.pl/wiadomosci/sobol...premier-league

w0lno. 13.04.2009 12:00

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html
Boguski w Panacie!?

cassius31krakow 14.04.2009 07:13

http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html

Baszczyński i Zieńczuk nie otrzymali propozycji przedłużenia kontraktu.

Griszka30KR 16.04.2009 07:11

Diaz w Celticu?

http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html

sayek89 16.04.2009 09:29

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,w...wiadomosc.html

- Każdy jest na sprzedaż. Także Junior. Ile miałby kosztować? Będzie oficjalna oferta, to powiem o cenie – komentuje dyrektor sportowy Wisły Jacek Bednarz

BRTS39 16.04.2009 16:27

http://www.sport.pl/sport/1,65025,65...ie_Xanthi.html

BRTS39 19.04.2009 08:28

Wisła znów chce go kupić


Wiśle Kraków mimo prób nie udało się zimą pozyskać bramkarza. Nie znaczy to, że krakowski klub wciąż nie próbuje powalczyć o nowego golkipera. Jak informują greckie media, celem klub z Reymonta wciąż jest Serb - Srdjan Blazić.
Blazić ma 26 lat i na co dzień jest bramkarzem greckiego Levadiakosu. W minionym okienku transferowym Wisła chciała go wykupić za 300 tysięcy euro, Levadiakos jednak żądał pół miliona euro więcej. Teraz mówi się, że prezes Ioannis Kobotis oczekiwałby za Serba aż 1 miliona euro. Tyle na pewno Biała Gwiazda nie jest w stanie dać.
Możliwe jednak, że Levadiakos obniży swoje żądania, gdyż bramkarz nie spełnił w kończącym się sezonie pokładanych oczekiwań.

Witoldon 21.04.2009 18:26

Cytat:

Panathinaikos chce polskie talenty


Już nie tylko Robert Lewandowski i Rafał Boguski są rozpatrywani w kontekście transferów do Panathinaikosu Ateny. Czołowy grecki klub upatrzył sobie jeszcze trzech polskich bardzo młodych piłkarzy, którzy jeszcze nie grali w Ekstraklasie.

Pod bardzo dokładną obserwacją Panathinaikosu znalazły się polskie reprezentacje do lat 18 i 17. Oczywiście wszystko za sprawą Krzysztofa Warzychy i Jacka Gmocha, którzy pracują jako skauci dla ateńskiego klubu.

Ich uwagę przyciągnęło trzech graczy. Pierwszy to Filip Kurto, młody bramkarz Wisły Kraków. 18-letniego golkipera, który przed sezonem pod Wawel trafił z Promienia Opalenica cechują bardzo dobre warunki fizyczne (191 cm wzrostu) i wielki talent. Oprócz Panathinaikosu interesuje się nim także francuski Rennes
...
http://www.futbol.pl/artykul/49802.html

4fan_player 25.04.2009 07:34

http://www.efakt.pl/sportowcy/artykul.asp?artykul=44445

PhantomRanger 25.04.2009 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 714684)

Traktowałbym to z przymrużeniem oka. Teraz nie napalam się na te medialne doniesienia, bo skończy się tak jak ostatnio. Ja już przestałem się łudzić, że tu co okno będzie przynajmniej jeden za gotówkę. Poza tym to jest info z Faktu

BRTS39 27.04.2009 15:43

Olympiakos już nie chce Marcelo?


Obrońca Wisły Kraków - Marcelo był przymierzany do Olympiakosu Pireus. Niektóre media obwieściły już rychłą sprzedaż Brazylijczyka. Sprawa jednak nie jest taka prosta i do transferu raczej nie dojdzie.
Problemem dla Greków jest paszport Marcelo, a ściślej mówiąc brak obywatelstwa Unii Europejskiej. Wobec tego Olympiakos najprawdopodobniej w ogóle zrezygnuje z prób pozyskania piłkarza Wisły.
Dodajmy, że Marcelo już był trzy razy oglądany przez przedstawicieli Olympiakosu. Upatrywano w nim kandydata do zastąpienia w zespole mistrza Grecji, Michała Żewłakowa.

Bartuk1906 28.04.2009 11:52

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...l-klub,1297211

Kasa i wszystko jasne ;/

wooojo 28.04.2009 19:21

To już pewne! Baszczyński będzie grał w Atenach
 
Wszystko wskazuje, że Marcin Baszczyński po zakończeniu sezonu opuści Kraków i przejdzie do greckiego klubu Atromitos Ateny.

O rozstaniu 32-letniego obrońcy z Białą Gwiazdą mówi się od zimy, bo umowa ważna jest do 30 czerwca, a klub nie zaproponował mu zawarcia nowej.



- Jeżeli piłkarz ma do zakończenia kontraktu pół roku i chce się z nim przedłużyć umowę, to się z nim rozmawia. W moim wypadku skończyło się na zapytaniach i to rok temu. Dlatego już w zimie wiedziałem, że muszę się przygotować na odejście, że mam jeszcze pół roku gry w Wiśle, które muszę wypełnić i powinienem to zrobić jak najlepiej - opowiada Baszczyński, który na Reymonta jest od 2000 roku.

Obrońca Wisły zapytany o to, czy już pogodził się z odejściem z klubu, odpowiada: - Nie chodzi o to czy się pogodziłem, czy nie. Już dawno powiedziałem, że tak będzie. Swoje sprawy ułożyłem więc inaczej. Teraz ze spokojem i na luzie patrzę na wszystko.

Baszczyński rozmawiał o swojej sprawie jedynie z trenerem Maciejem Skorżą. (...)

Jednak to nie Skorża decyduje o umowach piłkarzy. Te sprawy leżą w gestii prezesa Marka Wilczka i dyrektora sportowego Jacka Bednarza. Mimo prób nie udało nam się uzyskać ich opinii. Ich dotychczasowe milczenie wskazuje, że Wisła nie będzie walczyć o „Baszcza". Co jednak by się stało, gdyby klub nagle przedstawił dobrą ofertę? - Teoretyczna możliwość mojego pozostania w Wiśle jest, ale musiałoby zostać spełnionych wiele warunków, a będzie o to ciężko - przyznaje piłkarz.

Uczciwość nie pozwala mu przeczyć, że wziął sprawy w swoje ręce. Wedle naszych ustaleń, dogadał się z beniaminkiem greckiej ekstraklasy Atromitosem.
To dość zasobny klub, który stać na zapłacenie piłkarzowi tej klasy nawet 250 tysięcy euro netto za rok. Wiślak, dopóki nie podpisał umowy, nie chce nawet wymienić nazwy Atromitos. Mówi tylko: - Jest blisko, coraz bliżej. Ale więcej nie powiem, bo to nie moment, by dłużej o tym rozmawiać. Chcę skupić się na ostatnich meczach sezonu i jeszcze raz zostać mistrzem Polski.




http://www.sports.pl/ekstraklasa/art...?Artykul=48022





źródło: Przegląd Sportowy/sports.pl

KuLwIk 29.04.2009 07:34

Wisła chce sprowadzić Nowaka i zatrzymać Sobolewskiego

Walka o mistrzostwo Polski w piłkarskiej ekstraklasie trwa w najlepsze, ale w Wiśle Kraków już myślą o następnym sezonie. "Biała Gwiazda" nadal będzie przebudowywała i wzmacniała skład. Na liście życzeń jest w tej chwili przede wszystkim napastnik GKS-u Bełchatów, Dawid Nowak. (...)

"Sobol" spisuje się w tym sezonie znakomicie, ale już z końcem grudnia wygaśnie jego aktualny kontrakt. Dlatego już doszło do spotkania dyrektora sportowego Wisły Jacka Bednarza z piłkarzem, podczas którego ten pierwszy poinformował zawodnika o chęci przedłużenia umowy. (...)

Kraków definitywnie opuszczają po sezonie Marcin Baszczyński i Marek Zieńczuk. Sprawa jest przesądzona. Obaj obiorą kurs na Grecję.

Wisła już szuka następców dla tej dwójki, głównie za granicą. Wkrótce przekonamy się na kogo postawią krakowianie.

Źródło: http://polskatimes.pl/gazetakrakowsk....html#material

bearex 30.04.2009 14:33

http://www.futbol.pl/artykul/50658.html

BRTS39 30.04.2009 21:49

Sfrustrowany Niedzielan chce odejść z Wisły

Nie wyobrażam sobie, by następny rok wyglądał tak jak ten. Już dałem sygnał menedżerowi i wkrótce trzeba będzie zastanowić się nad przyszłością - mówi napastnik Wisły Kraków, Andrzej Niedzielan w rozmowie z Piotrem Jaworem z Gazety Wyborczej.

  • Niedzielan, jeden z lepiej zarabiających piłkarzy mistrza Polski (według nieoficjalnych danych 900 tys. złotych rocznie), nie ma miejsca nawet na ławce rezerwowych krakowskiego zespołu. Piłkarz jest sfrustrowany i chce odejść. Na swoim blogu napisał "Jestem niepotrzebny. Ale nie czuję się słaby". - - To rozczarowanie i nowa sytuacja dla mnie. Ciężko się z tym pogodzić, bo walczę i ciężko trenuję. Chcę jeszcze kilka lat pograć w piłkę i brak miejsca na ławce rezerwowych na pewno mi nie pomaga - mówi były reprezentant Polski.
Przeszkodą w poszukiwaniu nowego pracodawcy jest umowa z Wisłą. - Mam jeszcze roczny kontrakt, ale nie wyobrażam sobie, by następny rok wyglądał tak jak ten. Teraz koncentrujemy się na obronie tytułu. Jednak dałem sygnał menedżerowi, jaka jest sytuacja. Wkrótce trzeba usiąść i zastanowić się nad przyszłością. W Wiśle albo innym klubie.


Wisła jest gotowa sprzedać Niedzielana, ale za 400 tys. euro. - Wisła to mój pracodawca i ma prawo żądać za mnie pieniędzy, ale jesteśmy dorośli. Nie ma sensu, bym kolejny rok siedział na trybunach. Z tego nic nie będzie miał ani klub, ani ja.

wooojo 02.05.2009 15:55

Brożek odejdzie z Wisły, ale są warunki
 
Jeśli Paweł Brożek zostanie królem strzelców, a piłkarze Macieja Skorży obronią mistrzowski tytuł, snajper z Reymonta pożegna się z kolegami i spróbuje swoich sił w jednym ze znanych zachodnich klubów - donosi dziennik "Fakt".

O odejściu Brożka z zespołu prowadzonego przez Macieja Skorżę mówi się już od dłuższego czasu. Jeden z zawodników Wisły przyznał nawet, że Brożek bez względu na okoliczności opuści Wisłę.


Paweł wcale nie ukrywa, że chce odejść z Wisły. Dokończy sezon w Krakowie, ale nie zostanie w Wiśle nawet, jeśli sięgniemy po mistrzostwo - stwierdził kilka miesięcy temu jeden z zawodników Wisły.

Temat wyjazdu Brożka za granicę wrócił, ale zdaniem dziennikarzy "Faktu" muszą być jednak spełnione dwa warunki. Po pierwszym z nich jest zdobycie tytułu króla strzelców, drugim - obrona mistrzowskiego tytułu.

Do którego klubu mógłby trafić Brożek? – Pawłem interesowali się niedawno działacze kilku angielskich klubów: Newcastle, Blackburn i Tottenhamu – wylicza menedżer Brożka Radosław Osuch.



http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...7f48&_ticrsn=5



źródło: wp.pl

KuLwIk 04.05.2009 16:26

Piekarski: Wisła i Lech chcą Nowaka

Menedżer Dawida Nowaka, Mariusz Piekarski potwierdził, że napastnikiem PGE GKS Bełchatów interesują się Wisła Kraków i Lech Poznań. Dodał również, że obu klubów na jego podopiecznego na razie nie stać.

- Dawidem interesuje się obecnie Wisła i Lech, ale niewykluczone, że dołączą też inne kluby – potwierdził jednak Piekarski.

Jak dodał, potencjalny kupiec musiałby wyłożyć 1 mln euro. Taka bowiem suma odstępnego widnieje w kontrakcie piłkarza.

Źródło: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,37360,t...wiadomosc.html

KuLwIk 05.05.2009 21:28

Żurawski: mogę przebierać w ofertach

"Żuraw" nie wyklucza też powrotu do Wisły Kraków, która przedstawiła konkretną ofertę.

- Wisła nadal jest jedną z opcji, nie wypadła z gry. Zastanawiam się, ale prawda jest taka, że warunki finansowe przedstawione przez Greków i Austriaków są nieporównywalne do tych z Wisły, bo być zwyczajnie nie mogą, skoro jesteśmy uboższym krajem. Jestem już jednak w takim wieku, że na podobne niuanse powinienem zwracać uwagę - wyjaśnia Żurawski.

Źródło: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html

przemek1902 07.05.2009 08:07

Nkwanko Kanu w Wiśle?

Wygląda na to, że nigeryjski as Nwankwo Kanu szuka klubu, w którym mógłby zakotwiczyć na koniec bogatej kariery. Dziennik "Fakt" informuje, że mogłaby to być Wisła Kraków.

33-letni Kanu jest obecnie piłkarzem Portsmouth, ale po sezonie prawdopodobnie z niego odejdzie. Jego menedżer i przyjaciel Onyebuchi Abia szuka mu nowego miejsca pracy. Jak znamy życie, to nie będzie to Kraków.

Źródło: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html

KuLwIk 07.05.2009 15:00

Gwiazdor Wisły na celowniku Anglików i Niemców
Pomocnik Wisły Kraków, Radosław Sobolewski, ma oferty z Anglii i Niemiec. Bardziej konkretni są Anglicy. Najciekawsza oferta pochodzi z West Ham United. Na "Sobola" od dłuższego czasu zdecydowani są także w Birmingham City. Klub ten właśnie wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Źródło: http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html

vacs 12.05.2009 08:08

Lewandowski czy Brożek w BVB?
 
http://www.waszapilka.pl/artykul,543..._Brozek_w_BVB?

Angmir 12.05.2009 13:45

http://sport.wp.pl/kat,32282,title,P...wiadomosc.html

to dopiero śmiech na sali :)

KuLwIk 14.05.2009 20:15

Wraca temat sprowadzenia bramkarza w Wiśle

Zbliża się lato, sezon transferowy, więc jak zwykle w Wiśle wraca temat kupna bramkarza. Ostatnio ponownie zainteresowano się Srdanem Blaziciem z Levadioakosu - poinformował Przegląd Sportowy".

Źródło: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html

KuLwIk 15.05.2009 19:05

Brożek stworzy duet z Cacau?

Działacze VfB Stuttgart powoli oswajają się z myślą, że latem stracą Mario Gomeza. Istnieje jednak też groźba, że nie uda się zatrzymać Cypriana Maricy. Wówczas niemiecki klub będzie potrzebował napastnika. Jednym z kandydatów jest podobno Paweł Brożek.

Źródło: http://www.futbol.pl/artykul/52178.html

KuLwIk 19.05.2009 15:31

Oferty Wisły i Lecha są warte rozważenia

GKS Bełchatów oficjalnie przyznał, że otrzymał oferty kupna Dawida Nowaka ze strony Lecha Poznań i Wisły Kraków. - Na pewno oferty Wisły i Lecha są warte rozważenia, bo to przecież czołowe polskie kluby - mówi najbardziej rozchwytywany zawodnik Bełchatowa w rozmowie.

- Mam ważny kontrakt na przyszły sezon. Wiele będzie więc zależało od woli klubu, czy zdecydują się mnie sprzedać. Mam bowiem w umowie bardzo wysoką klauzulę odstępnego, przynajmniej, jak na polskie warunki i pewnie żaden polski klub nie zdecyduje się tyle zapłacić - przewiduje piłkarz. - Jeśli więc klub nie zejdzie z tej sumy, pewnie zostanę w Bełchatowie.

Rozważając oferty Lecha i Wisły sam piłkarz będzie brał pod uwagę różne aspekty. Przyznaje, że pomocne w aklimatyzacji w nowym klubie byłoby wsparcie ze strony byłych kolegów z Bełchatowa, Łukasza Garguły i Rafała Boguskiego, z którymi mógłby się spotkać w Krakowie. - Na pewno takie rzeczy też trzeba brać pod uwagę, podejmując decyzję o ewentualnej zmianie klubu. Z Łukaszem Gargułą często do siebie dzwonimy. Czy radziłem się go, odnośnie ewentualnego przejścia do Wisły? Rozmawiamy o różnych rzeczach - uśmiechnął się napastnik Bełchatowa. - Z Rafałem Boguskim, gdy grał jeszcze w GKS, też miałem bardzo dobry kontakt.

Źródło: http://sport.onet.pl/74318,1248685,1...wiadomosc.html

cassius31krakow 19.05.2009 15:33

Kulwik co napisałeś w pierwszym wersie bo nie dowidzę?

NAmistrzostwo 24.05.2009 17:06

Po Ligę Mistrzów do Czech i na Słowację

W Krakowie już powinna rozpocząć się operacja: "Liga Mistrzów". W tym sezonie drużyna z Polski będzie miała zdecydowanie łatwiejszą drogę do fazy grupowej i nie musi obawiać się, że trafi na potęgi. Wiele będzie zależało od Cupiała, który w ostatnich latach więcej na Wiśle zarabiał (sprzedaż Jakuba Błaszczykowskiego i Macieja Żurawskiego za ponad trzy miliony euro oraz Dariusza Dudki za 2,5 mln euro), niż w nią inwestował (najdroższy zakup to Tomasz Jirsak za 720 tys. euro).

Na razie wiadomo, że krakowianie interesują się Dawidem Nowakiem z PGE GKS Bełchatów. 25-letni napastnik ma w kontrakcie wpisaną sumę odstępnego milion euro, ale jeśli bełchatowianie nie zakwalifikują się do europejskich pucharów, to cena może być do negocjacji.

Wiadomo również, że krakowianie w poszukiwaniu wzmocnień udadzą się na Słowację i do Czech. Ten rynek dobrze zna Jacek Bednarz, dyrektor sportowy Wisły, a zawodnikom z tych krajów można zaoferować niższe zarobki niż Polakom.

KuLwIk 26.05.2009 12:06

Bramkarz na testy, czyli sezon transferowy czas zacząć

Jak informuje "Gazeta Krakowska" Wisła już szykuje się do letniego okienka transferowego. Priorytetem jest znalezienie bramkarza i już w tym tygodniu w Krakowie zjawi się Macedończyk Trajče Nikov. Krakowianie obserwowali tego golkipera od dłuższego czasu. Aktualnie jest on piłkarzem macedońskiego FK Pelister Bitola.

To nie będą najprawdopodobniej jedyne transfery. Już teraz szykowane jest sprowadzenie nowych graczy na pozycje Marcina Baszczyńskiego i Marka Zieńczuka, którzy żegnają się z klubem. Wszystko wskazuje na to, że będą to piłkarze z zagranicy, a ich nazwiska powinniśmy poznać niebawem.

Wisła wciąż zainteresowana jest pozyskaniem Dawida Nowaka z GKS-u Bełchatów. Nieoficjalnie mówi się, że Wisła może wyłożyć za tego piłkarza... 600 tys. euro. Podobno taką kwotę oferuje także GKS-owi poznański Lech. Determinacja Wisły w tej sprawie zwiększy się, jeśli klub opuści... Paweł Brożek. W jego sprawie pojawia się szereg zapytań, ale konkretów ciągle brak.

Źródło: http://wislaportal.pl/news.php?id=15383

KuLwIk 27.05.2009 10:24

Sobolewski zostanie w Wiśle

Wisła Kraków doszła do porozumienia z Radosławem Sobolewskim w sprawie przedłużenia jego kontraktu. Nowa umowa "Sobola" ma obowiązywać przez najbliższe trzy lata. Negocjacje trwały kilka tygodni.

Źródło: http://www.futbol.pl/artykul/53341.html

sayek89 28.05.2009 12:52

Nasza RN jeszcze podobno nie zaakceptowała nowego kontraktu Sobola, od 4 tygodni ?! Na co oni czekają ?

http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html

LeQ 01.06.2009 17:50

http://sport.onet.pl/0,1248675,19819...wiadomosc.html
Koniec sezonu a już spekulacje ...

zyla86 02.06.2009 07:43

Bramkarz Jagi na celowniku Wisły

http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html

spy11 02.06.2009 08:24

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl