![]() |
Dla mnie gadanie, że po 10 lipca będzie jasna sprawa nowego sponsora, to zwyczajny unik, gra na zwłokę i odczepnego - dokładnie tak samo jak ględzenie, że klub ma na oku najpierw wielu, potem 7, wreszcie 4, z których rzekomo dojedzie 2 nowych zawodników. :evil:
Kibice Wisły w końcu od dawna tą grę naiwnie kupują, więc czemu zarząd ma się krępować? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Do Rady Nadzorczej Wisły Kraków
Z ogromnym zatrwożeniem, muszę podziękować RN Wisły, za zgodę wydaną trenerowi Skorży w sprawie przywrócenia Dawidowskiego do podstawowego składu Wisły Kraków. Niemniej jednak uważam, że Rada Nadzorcza powinna mieć świadomość tego, że decyzja ta stawia kibiców uważnie śledzących poczynania klubu, w swoistym szoku. No bo ja rozumiem, że Rada nadzoruje i wydaje decyzje w sprawach istotnych, takich jak obrót finansowy klubu, ale nie spodziewałem się, że decyduje w sprawach czysto sportowych, takich jak sprawa zezwolenia na grę dla Dawidowskiego. Wyciągam więc wnioski nieco mnie szokujące, do jakiego stopnia decyzyjność zatrudnianych w klubie pracowników jest ograniczona i nie wychodzę ze zdziwienia, jak bardzo ci pracownicy muszą być ubezwłasnowolnieni przez RN. Przyjmując więc ten stan rzeczy, zwracam się bezpośrednio do RN Wisły Kraków, z pominięciem bezdecyzyjnych pracowników klubu, o ponowne rozważenie realizacji niezbędnych potrzeb pionu sportowego Wisły Kraków, wielokrotnie przez pracowników tego pionu publicznie wypowiadanych, wobec zadań przed tym pionem stawianych w nadchodzącym sezonie. Mam skromną nadzieje, że RN zdaje sobie sprawę z tego, że powrót do błędnych działań RN z okresu, który spowodował miejsce Wisły poza pucharami ( 8 miejsce w lidze) nie powinien już mieć nigdy miejsca, jeśli dbałość RN o finanse klubu, miałaby odnieść powodzenie. Wisła bez pucharów, traci płynność finansową, co chyba jest dla wszystkich jasne, z uwagi na jej stan zadłużenia. Obecne liczenie na łatwe przejscie do gry w pucharach UEFA, dość drastycznie pokrzyżował, najsilniejszy przeciwnik z grupy dolosowywanych do rozstawionej Wisły w 2 turze rozgrywek o LM i lekceważący stosunek RN do spraw wzmocnień zespołu przed rozgrywkami pucharowymi, może już na wstępie tych rozgrywek, pozbawić Wisłę dalszej gry w pucharach, a tym samym, pozbawić ją znacznych wpływów finansowych i nie tylko. Bilans strat i zysków może wykazać ponownie, że brak reinwestycji środków ze sprzedaży piłkarzy i planowych działań, podnoszących systematycznie sportową jakość klubu, może poraz n-ty zemścić się na klubie lub raczej jego RN. Jeśli tym razem tak się stanie i Wisła przegra z Beitarem i odpadnie z UEFA w ogóle, to do dymisji powinna stanąć cała RN Wisły Kraków a nie pracownicy tego klubu, gdyż jak widać RN jest w tym klubie decydentem w najdrobniejszych nawet sprawach a w tym sportowych, takich jak zezwolenie na grę w zespole tego czy innego piłkarza a co za tym idzie, RN jest najbardziej odpowiedzialna za brak planowych wzmocnień, tak aby trener mógł z nich skorzystać przed rozgrywkami pucharowymi a nie w ich trakcie lub po nich albo w ogóle, zwłaszcza, że RN dysponuje środkami ze sprzedaży Dariusza Dudki a dyrektor sportowy twierdzi publicznie, ze ma gotowych do gry bez testów, piłkarzy klasy europejskiej ale nie od niego zależy ich obecność w Wiśle. Pragnę mimo to uczulić RN Wisły Kraków, że zespół prowadzony przez trenera Skorżę, potrzebuje wzmocnień nie tylko z uwagi na obecne puchary, ale także i ligę, aby w nadchodzącym sezonie podtrzymać miejsce pucharowe w tabeli, a przypominam, że jest ono zarezerwowane tylko dla dwóch pierwszych zespołów w tabeli i czekają nas w przszłym roku, łatwiejsze formy dostępu do gry w pucharach, z uwagi na zmiany systemu rozgrywek w UEFA ale i także większe profity z uwagi na wyższe stawki finansowe w naszej Ekstraklasie. Oczywiście, że nawet tak okrojonym zespołem w tym okienku transferowym, istnieje duże prawdopodobieństwo poradzenia sobie w lidze z takim celem, ale na niektórych pozycjach widać wyraźne braki kadrowe. Mam tu na uwadze przede wszystkim formacje ataku, gdzie pozbyto sie 3 niesprawdzających się napastników i liczenie na powtórkę obrony korony króla strzelców przez Pawła Brożka jest i tak w/g mnie liczeniem ryzykownym, choćby z uwagi na możliwość kontuzji tego jedynego napastnika Wisły, gdyż z całym szacunkiem do Niedzielana, to nie tylko jemu na stare lata, nie udaje się po kontuzji wrócić do starej choćby formy, nie mówiąc tu o jeszcze większym jego rozwoju ( przykład Dawidowskiego, Kuźby i innych ). Boguski zaś, jest bardziej rozgrywajacym, niż skutecznym strzelcem. Chyba zdajemy sobie wszyscy sprawę, że aby wygrywać ligę czy puchary, trzeba zdobywać bramki a nie wyłącznie remisować. Ale nawet aby remisować, niewątpliwie także sprawa stoperów, wymaga atencji i trafnego zabezpieczenia, po ostatniej stracie Dudki i Kokoszki. Pragnę także zwrócić uwagę, że Wisła nie dysponuje żadnym piłkarzem, potrafiącym strzelać gole z dystansu czy stałych fragmentów gry, co jest dość dużym jej defektem, podobnie jak nie ma piłkarza dobrze główkującego w polu karnym przeciwnika. Wisła więc, jest jakby kadrowo niekompletna a ostatnie próby przerabiania piłkarzy na uniwersalnych, którzy mogą grać na każdej pozycji, przerabialiśmy już za trenera Liczki i nie przyniosło to pozytywnego efektu, więc wątpię parafrazując nieco, aby i tym razem udało się trenerowi Skorży, przerobić Diaza na napastnika a Niedzielana na obrońcę czy Baszcza na stopera. Choć trzeba się cieszyć póki jeszcze gra Cleber, że choć on jeden potrafi stzelać karne, jako przerobiony strzelec. Jestem zaskoczony takim obrotem spraw, gdyż ostatnio nabrałem wiary, ze RN Wisły i TF potrafią wyciągnąć wnioski z przeszłości i ustabilizować kadrowo Wisłę, zwłaszcza, że dysponujemy trenerem, któremu tą stabilizację i rozwój sportowy Wisły, można z dużą nadzieją na sukces, powierzyć. Nie chodzi tu przecież o szaleńcze wydatki ale o profesjonalnie planową a nie kowbojską politykę sportową klubu. Krok po kroku, wzmacjającą budowaną przez trenera jakość naszego zespołu. Nie rozumiem kolejnego przystanku na tej drodze oraz szczerze mówiąc, nie widzę w ogóle szerszego planu działań klubu czy RN, w celu profesjonalizacji klubu i to nie tylko w systematycznej budowie europejskiej jakości sortowej klubu, ale także i w innych aspektach spraw sportowych, jakimi są przede wszystkim bazy treningowe. Ja rozumiem konieczność zabezpieczenia środków pod budowę ekstra hoteli przy R22 przez TF ale RN Wisły Kraków nie robi nic w zakresie budowy boisk treningowych i szeroko rozumianej bazy szkoleniowej. Zaplecze sportowe klubu, to podstawa i jest ono ważniejsze od tych hoteli nawet a tu nic nie słychać w tej sprawie. Wiemy, ze do 2012 ma to zaplecze powstać i póki co nawet zarysu planu nie widać i słychać. Wiemy wszystko o stadionie i planach miasta ale o planach RN Wisły czy TF, nie wiemy nic w sprawie bazy. Tak więc mamy constans i swoiste status quo w naszej Niybylandii - nadal nie reinwestuje się pieniędzy ze sprzedaży piłkarzy w piłkarzy i nie inwestuje się nic w bazę szkoleniową a klub i jego zarząd, jest pozbawiony jakichkolwiek kompetencji w sferze gospodarowania, wypracowanymi przez siebie środkami czy nawet kompetencji w sprawach czysto sportowych. Reasumując, widać wyraźnie, że Wisła nadal traktowana jest nie profesjonalnie przez TF i działania klubu nie są na miarę jego planowego rozwoju, lecz nadal są oparte na spontanicznych zrywach i tylko kolejne wstrząsy za sprawą ważnych porażek a potem pana Cupiała, dokonują dzieła chwilowej naprawy, tego co poprzez zaniechanie i pozorne oszczędzanie, zepsują kolejne decyzje RN Wisły Kraków lub niekompetentni doradcy, samego pana Cupiała. Ps. czekam także na wiadomości o strategicznym sponsorze czy sponsorach Wisły, gdyż uważam, że sama TF nie powinna dźwigać i tego ciężaru i dlatego pytam pana prezesa Wilczka, czy w tej sprawie udało mu się wreszcie coś konkretnego załatwić, zwłaszcza, że ma w swoich rękach atuty, takie jak : mistrzostwo kraju, grę w pucharach oraz czystość klubu w aferze korupcyjnej ? |
Kocie,
przywrócenie Dawidowskiego jest właśnie bezpośrednio związane z nowym sponsorem naszego klubu: http://casinospoland.pl/ |
Nie było mnie ponad dwa tygodnie..nie mialem dostępu do zadnych srodków przekazu wiec pytam - czy przedłużyliśmy umowę z Arkiem Głowackim czy nie?
|
Cytat:
|
Ja bym tam spokojnie nie spał.
Jesteśmy w takiej sytuacji, że i przedłużenie kontraktu Dawidowskiemu na 3 lata jest niewykluczone. |
Być może najlepszą ofertę złożyło Tyskie. Podobno oferują 50mln za 3 lata Ekstraklasy. Orange jeżeli nie zgodzi się na warunki Ekstraklasy do końca tygodnia odpada i mają zacząć romowy z Tyskie.
Jeżeli Orange się dogada być może tyskie zainwestuje w Wisłę?? |
wilcze powiedzial ze po zgrupowaniu w austrii zostanie przedstawiony sponsor i co teraz niby powie ze co ?? ze sciamnial?? nie imaginuje tego
|
Cytat:
|
Cytat:
Wiadomo, LM byłaby przyjemną niespodzianką, ale raczej nierealną. Dla mnie każde MP będzie miało wielki, niepowtarzalny smak. Nie zrozumieją tego ci, którzy znają tylko Wisłę B.C. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Może mam na to trochę dziwne spojrzenie, ale ja ciągle przed oczami mam tułaczkę po drugiej lidze i radość z każdego punktu. |
Cytat:
Spadłem z krzesła. Np. głód w Afryce za zły mogą uważać tylko Ci, którzy współfinansują UNICEF? :rotfl: A Ty sam wspófinansujesz jakoś klub? Nie? To czemu wypowiadasz się o sprawach, które go dotyczą? Wisła robi dokładnie to samo, co przed Valerengą, Vitorią i sezonem zakończonym 8 miejscem i zwolnieniem 5 trenerów. Ty możesz się tym delektować, sięgać po jakieś artykuły prasowe, ja będę nazywać to głupotą. Panie Cupiał, mam propozycję: Albo wreszcie po 10 latach naucz się Pan zarządzać klubem piłkarskim, albo sprzedaj go Pan temu, kto ma o tym jakieś pojęcie (nie wiem, np: Kicie), bo popełniając w kółko te same idiotyzmy, nie zarobisz Pan na Wiśle, włożonej kasy nie wyciągniesz i nic nie wygrasz w Europie. Nadal będziemy finansowym bankrutem. Zresztą, fajnie podsumował to też PvD. Widząc to Cupiałowe zarządzanie Wisła, za cholerę nie mogę zrozumieć, ja on mógł cokolwiek osiągnąć z TF. Widać, miał dobrych doradców lub świetne układy. Ze wskazaniem na to drugie. Sorry, ale Iq ma 100% rację – z tym właścicielem i jego podejściem, Wisła nigdy nie zaistnieje w Europie i zawsze będzie wiecznym bankrutem finansowym z zadłużeniem przekraczającym jej wartość. |
Cytat:
Albo zmieni się właściciel, albo zmieni sobie doradców wtedy będzie lepiej i możliwie działanie tak jak tutaj opisujecie. A zmiana właściciela to także ryzyko jak będzie postępował. Bo coby miec do Cupiała to już wiemy że działa chaotycznie ale chyba wszyscy podzielają zdanie, że nagle z dnia na dzień Wisłą "nie pierdl...." i niech sie dzieje co chce. Ot taka mała stabilizacja, jest w połowie źle ale w połowie dobrze. Polska nasza, Europa ich. A tak cieszmy się z tego co mamy(wyżej to dobrze ktos napisał) bo lepiej bez w/w wspomnianych rzeczy nie będzie. I nie zmieni to ewentualny jednorazowy wyskok jak pamiętne Puchary. Wisła potrzebuje stabilizacji, mądrego zarządzania na przynajmniej 10 lat , a nie wyskoku jednego sezonu. Dzis Cupiał spełni wasze transferowe oczekiwania wyłoży mln euro zagramy dobrze w PUEFA faza grupowa i moze dalej,a za rok znów zafunduje nam SHOW. Czyli jak już wspomniałem elewacja lśni, a w środku grzyb. Dyskusja wygląda na taką jakby niektorzy byli zaskoczeni tym ze nie ma transferów, ze dyr. sportowy cos mówi sam nie wiedząc na czym stoi, trener apeluje wiedząc, ze i tka nic nie ugra? To jakaś nowość? To normalne w Wiśle Kraków od lat. |
Cytat:
|
Cytat:
Mamy zatem taki sam tytuł do oceniania wartości polityki transferowej Wisły Kraków. A właściwie jej braku, o czym pisze PvD. |
Odnośnie opini tego typu:
Cytat:
To, że pamiętasz czasy Wisły 2-ligowej na pewno dodaje smaku jej obecnym osiągnięciom takim jak kolejne mistrzostwa Poski. I tym lepiej dla Ciebie. W naturze kibica leży jednak chęć by jego klub był coraz lepszy. Prawdziwy kibic musi być kibicem sukcesu! Jest z Wisłą w ciężkich chwilach ale także cały czas liczy czy wręcz żąda by klub rósł w siłę. Dlatego boli mnie, jak i wielu innych tu piszących, dziwna niemożność Białej Gwiazdy poczynienia kolejnego kroku w naszym marszu do chwały, czyli osiągnięcia poziomu kontynentalnego. Tym bardziej, że ostatnimi czasy udaje się to kolejnym klubom środkowo i wschodnio europejskim wcale nie bogatszym od nas. Stąd na pewno spore rozczarowanie dotychczasowym przebiegiem okna transferowego. Nie ukrywam, że dalej liczę na jego pozytywne rozszrzygnięcie choć moja nadzieja słabnie. |
Cytat:
|
Cytat:
Dobrze Ci radzę, odstaw chłopie ten towar bo jeszcze trochę, zaczniesz widzieć nasze stadiony na Euro... Wisła mesjaszem polskiego futbolu? To kto będzie naszym Konradem - Frankowski, czy Kosowski? Poziom paranoi sięgnął po tym poście zenitu, to się skończy jakąś falą samobójstw, mówię wam! Przecież na pierwszy rzut oka widać, że tu jacyś niepoczytalni ludzie piszą. "Marsz do chwały" - tego jeszcze nie grali... Już nie będę wspominał, że nam obciach na całą Polskę robicie. Nabijamy się z forum pasiastych, a sami mamy tu takie modele, że ręce opadają. |
mam pytanie do niektórych, którzy tu tak lamentują - po **** śpiewaliście w maju "Mistrza już mamy, na Lige Mistrzów czekamy!"?!
|
Cytat:
Dla mnie Wisła to tytan piłki nożnej ,robi mi sie ciepło i przechodzą mnie ciarki gdy wybiegają na boisku. Jestem całym sercem za tą drużyną . I nie mam zamiaru wychodzic z tego świata . |
Bardzo ciekawy artykuł, znaleziony w internecie - smutna prawda o poczynaniach Wisły i nie tylko:
http://michalszadkowski.blox.pl/2008...-Mistrzow.html Oto znamienny fragment: "Dziś Wisła słowami dyrektora sportowego żałuje, że nie udało jej się kupić króla strzelców II ligi Roberta Lewandowskiego i Macieja Iwańskiego. Gdyby Bednarz myślał o fazie grupowej poważnie powinien spróbować ściągnąć Artura Wichniarka, Przemysława Kaźmierczaka czy Rafała Grzelaka. Choćby na zasadzie wypożyczenia. Powinien poszukać piłkarzy, których można ściągnąć za darmo. Zamiast tego, wspólnie z Głowackim szykuje wymówkę po odpadnięciu w II rundzie eliminacji: „Rywale mieli większy budżet" Błąd w ich rozumowaniu polega na tym, że w ostatnich latach do fazy grupowej awansowało wiele klubów z mniejszym budżetem niż Wisła. Przykład Artmedii Bratysława jest złośliwy, bo to dziwoląg, który prawdopodobnie nigdy sukcesu sprzed dwóch lat nie powtórzy. Ale przecież oprócz mistrza Słowacji były też FK Koszice, HJK Helsinki, FC Thun, Maccabi Tel Awiw i Partizan Belgrad. Każdy z tych klubów ma budżet porównywalny do Wisły. Stać go na mniej więcej takich samych piłkarzy" Dedykuję go zwłaszcza Wolfiemu, bo ów jak widać w wielu miejscach uważa, że pieniędzy porównywalnych do tych, którymi dysponuje Wisła nie można zagospodarować inaczej i lepiej. Nie masz racji kolego. |
Cytat:
czy to nie było piękne grać i wygrywać z parmą, schalke i nie wygrywać z lazio?Grać jak równy z równym - nasza piłka, nasza taktyka i wyuczone zagrania przeciwko ich? Czy nie pięknie było przegrać zaledwie o włos z panathinaikosem...? czy szczytem naszych marzeń i szczęscia mają pozostać na zawsze zwycięstwa z Legią i Pasami-tego chcesz? |
Po prostu Wiślak -- to autor bloga nie ma racji.. bo zespoly ktore wymienil graja w LM okazjonalnie, od swieta. Dostaja sie tam szczesliwym trafem, a nie konsekwenta gra. A na takich podstawach nei da sie zbudowac stabilnosci. Mozemy kupic dobrych graczy, dac im duze garze, awansujemy raz(moze dwa razy) do LM i co? Pieniadze szybko sie skoncza, zawodnicy zapragna gry w lepszych klubach i marzenia sie skoncza.
Do gry w takich rozgrywkach jak LM podszebne sa bardzo solidne podstawy organizacyjno finansowe, inaczej sam awans nic nie daje, a sklanial bym sie ku temu, ze nawet szkodzi.. Taka jest w mojej opini prawda, ze duzo ludzi nei zdaje sobie sprawy, ze sam awans to nei wszystko. Media robia z niego swietego grala, a prawda jest taka, ze te pieniadze zarobione na awansie strasznie szybko mozna roztrwonic. Do puki nie zmieni sie cala liga i podstawy zarzadzania klubami nie ma szans na jakies sukcesy. Cos tam jednorazowego od czasu do czasu moze sie trafic, czsami mozemy i nawet z Barcelona wygrac, ale czy o to nam na prawde chodzi? |
Cytat:
Sugerujesz ze mamy gorsze wyniki w pucharach niż te kluby? Wzorem to może być Rosenborg, Sparta czy ostatnio Steaua ale wiedz marudo że raczej żaden z tych klubów nie zainwestował więcej niż Cupiał, może Żydzi najwyżej ? Naszym problemem to nie jest czy wydamy 2-3 mln euro na transfery ale to że nie jesteśmy rozstawieni w pucharach , nie jesteśmy rozstawieni bo od meczu z Valerengą zaczęły sie notoryczne wpadki w UEFA, tylko nie mów mi że mieliśmy za słaby skład na Valerenge, Tibilisi czy nawet Guimares czy aby zając miejsce pucharowe rok temu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Za onetem:
"UEFA będzie wypłacała rekompensaty dla klubów, których zawodnicy uczestniczyli w piłkarskich mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii. Każdy dzień spędzony na Euro oraz 16 dni spędzonych przed imprezą na zgrupowaniach, wyceniany jest na około cztery tysiące Euro. Z polskich klubów najwięcej otrzyma Wisła Kraków - około 280 tysięcy euro." 280 tysia - hmm idealna zapomoga. Prawie tyle ile potrzeba sypnąć niezłemu wymiataczowi(np z freeagent) za rok grania, lub dodatkowe drobne na transfer Garguła(350tyś + 280tyś = 630 tyś już jakos wygląda). No i gdzie sponsor zarówno na koszulkach jak i ekstraklasy(Wisła chyba tez zawetowała myśle niezłą oferte Orange, a jezeli teraz nie bedzie zadnego sponsora to świetny wybór) |
Tak tylko, że euro to też waluta w której rozlicza się z kontrahetnami Cupiał więc mocny euro bije go po kieszeni
|
Cytat:
Jak taki mądry jesteś ,to może powiesz nam ile kosztuje roczne utrzymanie drużyny ? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jutro według M.Wilczka ma wyjaśnić się sprawa nowego sponsora Wisły...
|
Cytat:
|
Cytat:
Myślisz, że jak nie kupisz dobrych zawodników, nie wydasz na nich pieniędzy, a będziesz grał ciągle słabymi i tanimi grajkami to kasa Ci się szybko nie skończy? Zawodnicy nie będą pragnęli gry w lepszych klubach i jeśli cokolwiek się nauczą, nie będą do nich uciekać przy pierwszej lepszej okazji? Myślisz, że wówczas łatwiej będzie stworzyć te "solidne podstawy", niż bez pieniędzy z międzynarodowych sukcesów, nawet tylko jednostkowych? :rotfl: Aż siadłem z wrażenia. Jeśli naprawdę tak myślisz, to mylisz się. A jeśli potrzebujesz na to konkretnych przykładów, zobacz, jak radzą sobie np: Górnik Łęczna, Zagłębie Sosnowiec, ŁKS, Odra itd, nie mające żadnych "szczęśliwych trafów" i nie wydające dużych pieniędzy na zawodników etc. I jak mimo to szybko tam się kończą pieniądze. Czy nawet, jak radziła sobie bez tego wszystkiego Wisła dajmy na to kilka sezonów przed "epoką Cupiałową". Sam awans i wydanie kasy to oczywiście nie wszystko. Ale bez tego nie ma mowy o zbudowaniu niczego trwałego. Aha, jeszcze jedno, tak na przyszłość: popracuj trochę nad ortografią, bo źle się to czyta. Np: "potrzebne" piszemy przez "rz", a nie "sz". Taki mały off top. |
Cytat:
Wisła od lat nie umie odpowiednio gospodarować kasą, którą ma od Cupiała, głównie przez błędy niego samego. Cytat:
Valerenga, Tbilisii, Guimaraes, muszą się zdarzać i to często przy składzie, jaki mamy. Jedynie silne, bogate kluby z szeroką kadrą równorzędnych piłkarzy nie notują regularnie takich wpadek. My takim klubem nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy. Proste. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl