![]() |
http://picasaweb.google.com/MeganGipsy/SWIETAWOJNA# - jakby ktoś miał zdjęcia całości opraw to by było fajnie ...
|
Był ktoś w tym roku? Jak się prezentowały obie szkoły?
|
Mecz równy, było po kilka sytuacji dla jednych i drugich. 1-1 w regulaminowym czasie gry (Nowodworek prowadził po golu z rożnego w 30 minucie - a więc tuż przed przerwą -- wyrównał Sobieski pod koniec meczu), w karnych lepszy Sobieski - 4:1
|
W tym roku w regulaminowym czasie było 1:1. Po karnych wygrała dwójka. Początek pierwszej połowy dla dwójki, druga częśc pierwszej części dla jedynki. Druga połowa była wyrównana z lekką przewagą jedynki. Według mnie wynik jest niezasłużony bo z przebiegu gry więcej miała jedynka i zasłużyła na zwycięstwo jedną bramką.
Grogoriogreg w karnych było 1:3 |
Tegoroczna święta wojna ma być w środę 27 czerwca o 10 na stadionie Wawelu.
|
szacun dla dwojki za antykomunistyczne akcenty.
|
Proponuję zmienić nazwę tematu, bo od pięciu lat jest nieaktualna :-)
W zakończonym przed chwilą meczu w podstawowym czasie 0:0, w karnych 6:5 dla Sobieskiego, choć z gry lepszy był Nowodworek. Tytuł jednak piąty raz z rzędu trafia w ręce Dwójki i to Sobieski rządzi w Krakowie. Doping zdecydowanie lepszy po stronie II LO. Nowa oprawa, pełne zaangażowanie. Natomiast Jedynka wywiesiła przestarzałego już pacmana. PS: Racja. 6:5. I Dwójce też Dyrekcja srogo przeszkodziła, wierz mi. |
Mały bład w karnych było 5:6.
A taki doping i oprawa były zasługą naszej szanownej "dyrekcji" |
Niestety cenzura znowu dała o sobie znać. Dzień przed meczem dyrekcja dwójki zabroniła wywieszenia sektorówki (powodem były szaliki na twarzach postaci oraz emblematy klubowe). Nie pomogły żadne negocjacje, po prostu nauczyciele zawsze mają racje i nie można im nic wytłumaczyć. Zagrożono nam, że jeżeli oprawa pójdzie w górę, to mecz skończy się walkowerem. Sektorówka została przerobiona, ale jednak duży niesmak pozostał. Z drugą oprawą, czyli koszulką z napisem "Sobieski" i numerem "2", nie było już na szczęście problemów. Inny nieprzyjemny aspekt to to, że nauczyciele zabierali uczniom szaliki inne niż szkolne oraz koszulki klubowe Co do dopingu, dwójka zdecydowanie lepsza. Dobrze dobrane przyśpiewki, fajna choreografia, rytmiczne klaskanie, wszystko czego potrzeba.
Kilka zdjęć z Świętej Wojny: http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...69024395_n.jpghttps://lh5.googleusercontent.com/-v...3/IMG_3336.jpghttp://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...95729980_n.jpghttp://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...08463857_n.jpghttp://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...42013950_n.jpg a tak miała wyglądać zakazana oprawa dwójki: http://images46.fotosik.pl/1638/3b626e4f65f2afa6.jpghttp://images38.fotosik.pl/1672/cc2df2a43f40a315.jpg jeszcze jeden niewywieszony akcent dwójki: http://images41.fotosik.pl/1626/f4bd464a2346a926.jpg |
A co mają barwy klubowe wspólnego z meczem drużyn dwóch krakowskich liceów?
|
Cytat:
|
Trzeba było wchodzić z bramą :-P
|
Koledzy zapodajcie jakimiś galeriami :)
|
|
Czemu "Święta Wojna"?
Jedni są za żydami, drudzy za Wisłą? |
Cytat:
Średnia oczywiście zliczając oceny wszystkich uczniów. Generalnie, oczywiście żart. Moja kobieta chodziła do II LO. Śmiałem się z określenia tego wydarzenia od zawsze. Ona tego nie rozumiała :-) Ale inicjatywa bardzo fajna. Szkoda że w naszym kraju, w porównaniu do USA, nie ma międzyszkolnych zorganizowanych rozgrywek. |
Cytat:
http://szs.krakow.pl |
3 LO najlepsze w tym roku, żeby nie było.
|
http://www.youtube.com/watch?v=9zAR-MrHE68
Rzuty karne z tegorocznej ŚW. |
Cytat:
|
Dla niektórych kibicowanie to coś więcej niż przyjście na mecz raz na 2 tygodnie, a jak komuś chce się coś zrobić na taki mecz i robiąc coś nie zapominają o tym że przede wszystkim są Wiślakami to chyba tylko lepiej?
|
Rozumiem, że jeśli ktoś z rodziny będzie miał ślub w zimie, to założysz szalik Wisły, bo robiąc coś nie zapominasz o tym, że przede wszystkim jesteś Wiślakiem?
|
jaki masz problem?
|
Oczywiście, nie wyobrażam sobie swojego ślubu bez mniejszych czy większych akcentów kibicowskich. Myślę że ktoś kto naprawdę Wisłą żyję też nie miałby nic przeciwko małym akcentom na swoim ślubie, ale jak widzisz jednak jesteśmy z innych światów.
|
Nie mam problemu, tylko uważam, że mocną przesadą jest wpychanie wszędzie akcentów kibicowskich. Tym bardziej, że szkoła jest i powinna być NEUTRALNA.
To był mecz między reprezentantami dwóch szkół wspieranymi przez uczniów SZKÓŁ a nie kibiców WISŁY. Totalne pomylenie ról. |
e tam od razu neutralna. moze jakiemus zydkowi sie smutno zrobilo i o to pewnie chodzilo. AJ
Jestescie niesamowici, zamiast sie cieszyc ze mlodziez Wislacka to wy zawsze szukacie dziury w całym. |
Cytat:
Rzygać się chce tą wszechobecną poprawnością i NEUTRALNOŚCIĄ! |
Cytat:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...trio_w_szkole/ http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zyta_w_szkole/ http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...dzili_Wegrzce/ http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...acja_w_szkole/ Myślałem, że każdemu kibicowi Wisły zależy by miała ona jak najwięcej sympatyków, ale okazuje się że wcale tak nie jest. Ja w każdym razie marzę, żeby Kraków był tylko wiślacki, nie było w mieście miejsc "neutralnych", trójkolorowe barwy były widoczne na każdym kroku, a zaszczute jednostki judaszów musiały chodzić kanałami. Dlatego cieszą mnie wizyty piłkarzy w szkołach, cieszy mnie akcja KKTW, cieszy mnie że Wiślacy-licealiści pokazują kolegom że liczy się tylko Wisła, a pejsy to k*rwy. |
Ta rozmowa na temat łączeniu klubów ze szkoła jest tutaj nie na miejscu. Prawda jest taka, że ten kto nigdy nie był uczniem Nowodworka czy też Sobieskiego nie zrozumie klimatu, wagi i wartości tego meczu. To jest wydarzenie, które jest obecne w życiu szkoły jak Szopka Nowodworska w jedynce czy Turniej gwiazdkowy w dwójce. Uczniowie wtedy zapominają o wszystkim tylko pragną zwycięstwa swojej szkoły(dobrej zabawy odnośnie szopki). Pewnie wam to się nie spodoba, ale ja strasznie żałowałem, że Damian Lepiarz nie mógł zagrać na ostatnim meczu. Wtedy wygralibyśmy(I LO) w cuglach, ale rozumiem, że wchodzi do drużyny i ona była ważniejsza niż szkoła.
|
Od razu uwalę Twój argument szkoła nie jest i nigdy nie była neutralna kibicowsko z bardzo prostego powodu. Każda szkoła nie żyję/nie znajduję się w próżni. To Gdzie znajduję się ma bardzo duży wpływ na to za kim jest bo dużo osób idzie do szkoły, która jest dosyć blisko jego domu. Wyjątkiem i takimi szkołami bardziej ogólnokrakowskimi, żeby nie powiedzieć ogólnomałopolskimi są I, II, V. Gdzie idzie się wybierając inne kryteria(zazwyczaj).
Piszesz wyżej że kto nie był nigdy uczniem Nowodworka czy Sobieskiego tego klimatu i wartości meczu nie zrozumie. To też piszę do Ciebie jako absolwent Sobieskiego, który brał udział w organizacji atmosfery przy 3 Turniejach Gwiazdkowych i 3 Świętych Wojnach. Tworząc oprawę/atmosferę zdawaliśmy sobie sprawę, że robimy to bo jesteśmy kibicami, więc istnieje szansa, że zrobimy to lepiej niż inni, będzie to bliższe naszemu stylowi i dzięki temu będziemy mieli szansę sławić Wisłę. Mimo że znalazłoby się paru wfistów, którzy są w szkole wpływowi, a są żydami i bardzo im się nie podobało to co robimy. Zapewniam Cię też że nie kluczowa dla nich byłaby w tym przypadku neutralność światopoglądowa szkoły. Jednakże było to jakieś tam pójście pod prąd i nasza dbałość o to, aby na każdym turnieju czy św był element Wiślacki, po to aby każdy kojarzył naszą szkołę z Wisłą i wiedział że tu jest Wisła. To taka akcja Kto Kocham Ten Wierzy w skali Mikro. Dbasz o to aby następni poszli w Twoje ślady i też rozsławiali Wisłę. W naszej idei, Kibicem jesteś cały czas, całe życie. Jak pisał Opt chcemy żeby w Krakowie był jeden klub, żeby Wisła panowała wszędzie. Mam nadzieję że korzyści z tego przynajmniej nawet tutaj nikomu nie trzeba tłumaczyć? (Sportowych, Marketingowych, Kibicowskich) Działać w tym kierunku może każdy z nas. W perfekcyjnym świecie jako społeczność kibicowska powinniśmy pomagać sobie na każdym kroku(załatwiając pracę, pomagając w drobnych rzeczach, które na bazie naszych znajomości powinniśmy sobie załatwiać). Dlatego cieszyłem się kiedy moja szkoła wygrywała, ale nic nie cieszyło mnie bardziej niż jak ileś tam naszych kolegów i koleżanek doceniając naszą pracę na rzecz szkoły. Krzyczało Każdy to powie Wisełka rządzi w Krakowie. Czy jak z V mimo tej "mega licealnej kosy" śpiewaliśmy Wiślackie piosenki na dwie strony. |
Cytat:
Czym innym jest zapraszanie idoli na spotkanie w szkole (ciekawe, czy jako prawdziwi kibice Wisły macie coś przeciwko spotkaniom z zawodnikami Cracovii), a czym innym jest tradycyjna rywalizacja między dwoma szkołami. Rozumiem, że na reprezentację Polski prawdziwy kibic Wisły chodzi z klubowymi barwami? |
Cytat:
A argument o chodzeniu na reprezentację w barwach klubowych podczas gdy rozmawiamy o zajawianiu jak największej ilości młodzieży w naszych szkołach do chodzenia na Reymonta i kibicowania Wiśle (ok politycznie poprawny łosiu - do zostawiania pieniędzy w klubowej kasie NASZEGO klubu) jest z dupy wzięty - co ma piernik do wiatraka? Rozumiem, że byłoby super, jeśli to zomowcy z kałuży ogarnęliby sobie szkoły i zaciągnęli do swojego kurnika potencjalnych nowych kibiców ? Bo tak by było prędzej czy później, nie ma zmiłuj. Trzeba być dumnym z tego, że ostatnie krakowskie roczniki (88-95) w tych "ogólnomałopolskich" szkołach, czyli I, II, V, VII,VIII i większości innych nie pozwoliły zaistnieć pejsatym policjantom na żadnej płaszczyźnie, czy to wożenia się w barwach po szkole (na przykladzie chociażby II do której chodziłem) czy podczas takich "eventów" jak Turnieje Gwiazdkowe czy "Święte Wojny" . |
Neutralność ce..... dzisiaj heteroseksualnych samców z najniższym poziomem testosteronu, którzy żyją, aby tylko żyć. To lewackie myślenie, które powinno być odrzucane przez prawdziwych mężczyzn. Człowiek jest stworzony do walki, a neutralność jest jej wrogiem.
"Jak ktoś się boi walki, to musi zostać niewolnikiem tych, co się nie boją." |
Cytat:
Ty jesteś upośledzony? Za takie herezje na forum WISŁY powinien być automatyczny ban :evil: Masz już wybranego swojego idola z drugiej strony błoń? |
Odpowiem w Waszym języku.
Jestem kibicem Wisły od kilkunastu, choć przyznaję, że ani trybuna C, ani trybuna G i panująca tam specyficzna atmosfera nie kręcą mnie. W sumie to pewnie dla Wisły więcej robię płacąc od wielu lat na abonament Canal+ (by móc oglądać Wisłę) i odwiedzając od czasu do czasu E niż w większości wygolona na łyso gówniarzeria, rzucająca prymitywnymi tekstami o żydach, lubująca się w krojeniu barw, dewastowaniu przestrzeni publicznej obrzydliwymi graffiti i posługująca się rynsztokowym językiem. Naprawdę ten pierwotny trybalizm może tylko budzić uśmiech zażenowania i jednocześnie politowania. Już jeden osobnik na poziomie pyta, czy jestem upośledzony i sugeruje, że należy się ban za herezje. Radziłbym zacząć od poszukania ewentualnych upośledzeń u siebie. Inny mężczyznę definiuje jako kupę testosteronu stworzoną do walki. No, ciekawa wizja. Inny doszukuje się kryptożydowstwa. A kim, TY, ziomuś jesteś? Kto jak kto, ale kibic Wisły powinien ostrożnie szafować policyjno-milicyjną terminologią. Szkoła to nie jest miejsce na jakiekolwiek barwy - zarówno wiślackie, jaki i Cracovii czy Hutnika. |
Cytat:
Wrzucaj inicjatywę na fejsa, ja niestety nie mam : ( |
Cytat:
Ta dramatyczna, iście patologiczna w Twoim obrazie "gównarzeria" robi dla Wisły jednak znacznie więcej. I nie będę tutaj przytaczał setek przykładów, bo wystarczy tylko jeden - ekonomiczny. Kupują karnety, bilety i chodzą na mecze. Nie idą na łatwiznę "kibica" w pantoflach, który zapłaci abonament C+ (:lol: x pińcet), czasem przyjdzie na R22 i nagle uznaje się za prawdziwego kibica. Chciałem Ci tylko powiedzieć, że w gronie ludzi których nazywasz "wygoloną na łyso gównarzerią" jest gros osób z takim wykształceniem, że mógłbyś za nimi teczkę co najwyżej nosić. Wyjdź ze świata stereotypów serwowanych przez szklany ekran, to może zmądrzejesz trochę. Cytat:
|
:-)
wiedziałem, po prostu byłem pewien co napiszesz okazjonalny konsumencie produktów związanych z Wisłą Kraków SA :-) serdecznie Cię pozdrawiam, jednocześnie ciesząc się, że od takich ludzi jak Ty nic nigdy nie będzie zależało w moim klubie bądź na trybunach :-) PS Nie zapomnij o płatności za abonament C+! PS2 Tak tak, oczywiście masz rację. Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer, Sieg Heil 14/88 .To my to my to my, wstrętni stereotypowi łysi kibole znienawidzeni wśród postepowego, bananowego społeczeństwa. Salut! |
bo dla ciebie Wisla to jest placenie abonamentu do canal+ oraz od czasu do czasu pojawienie sie na trydbunie,
dla nas to cale zycie. dlatego nigdy nie zrozumiesz o co chodzi w tym wszystkim Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl