Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   31. kolejka, Stal Rzeszów - Wisła Kraków, 03.05.2026, godz. 20:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11183)

Markus 01.05.2026 21:12

Wizja powiększenia stadionu przy Reymonta nie jest zła, tyle że jest na ten moment całkowicie nierealna, więc właściwie nie ma powodu, by o tym dyskutować. :evil:

wolfy 02.05.2026 01:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1662643)
Płacz i histeria to pikuś (większość placzków pewno kilka razy w sezonie zaszczyci stadion swoją obecnością, ale, jak strasznie podwyżka cen biletów wpłynęła na frekwencje;....to jest problem.

Nie jesteśmy na tym etapie żeby stadion był wypełniony na każdy mecz - również w Ekstraklasie. Ważna jest klasa rywala, ważne są podteksty, ciężar gatunkowy meczu.

Nie chcę żeby to zostało odczytane jako krytyka, bo frekwencję mamy fenomenalną, ale moim zdaniem nie mamy takiej bazy kibiców żeby stadion był faktycznie za mały - poza kilkoma meczami w roku. A kilka meczy w roku to nie jest powód żeby myśleć o wydaniu dziewięciocyfrowych sum. Ekonomicznie to się nigdy nie sklei.

Jest szansa że przy dobrej frekwencji wzrośnie sprzedaż karnetów - tyle.

A gdyby Wisła kiedykolwiek stała się klubem na tyle popularnym i bogatym, że pojemność obecnego stadionu stałaby się poważnym ograniczeniem, to pewnie znajdą się w samym klubie środki (z kredytów) na budowę porządnego stadionu, tak jak to robią kluby na Zachodzie. Ale obecnie to SF, albo nawet fantasy.

WildDog 02.05.2026 14:45

Hmmm, z tym nowym stadionem to żart z mojej strony. Aczkolwiek, pomarzyć można. Trochę się mylisz. Mnie się wydaje, że nie kilka meczów zagrany przy maksymalnie dostępnej liczbie fanów (piszę; maksymalnie dostępnej, bo przyjazd, czy 200 czy tysiąca kibicow przeciwnika z automatu wyklucza 2200 miejsc dla nas) a tylko w kilku meczach nie nastąpi SOLD OUT. Poza tym, większość klubów z topowych lig buduje stadiony nawet za kilkudziesiecioletnue kredyty, takie nawet jak ten korzystny (ogromnie) dla Polski tuskowy safe (czy jak się to wabi).......i tu widzę pozytyw, bo jesteśmy w stanie, nawet tylko z przychodów meczowych spłacić taki kredyt w te 30-40 lat bez problemu *

Na razie zamilknę w dyskusji na ten temat. Nie chce zapeszyć i poczekam na "domknięcie" awansu.

Elefant 02.05.2026 18:13

No dobrze, że wyjaśniło się, że to żart. Inna sprawa, że Wisłą nie umie zorganizować meczu a postrzeganie dobrej organizacji meczu przez Zarząd dotyczy co najwyżej sytuacji drużyn, skyboxu czy trybuny VIP. Tymczasem mecz dla kibica zaczyna się od zamknięcia drzwi domu i kończy po powrocie do niego. Jest cała masa rzeczy do poprawy (oczywiście nie wszystkie zależą od klubu). I to jest realny problem do dyskusji a nie powiększanie stadionu.


Wróćmy zatem do rzeczywistości. Jutro gramy mecz o życie (no chyba, że Wieczysta straci dziś punkty). Tymczasem wielu powodów do optymizmu nie ma. Każdy inny scenariusz niż wygrana to dygocące kolana w ostatnich meczach. Plus ewidentny brak formy. Plus brak lidera na boisku. Plus trener. Dziwi więc sielankowa atmosfera w temacie.

Drozd 02.05.2026 18:17

Ostatni mecz pokazał, że żarty się skończyły.

Zagramy dobry mecz i wygramy.

WildDog 02.05.2026 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1662693)
No dobrze, że wyjaśniło się, że to żart. Inna sprawa, że Wisłą nie umie zorganizować meczu a postrzeganie dobrej organizacji meczu przez Zarząd dotyczy co najwyżej sytuacji drużyn, skyboxu czy trybuny VIP. Tymczasem mecz dla kibica zaczyna się od zamknięcia drzwi domu i kończy po powrocie do niego. Jest cała masa rzeczy do poprawy (oczywiście nie wszystkie zależą od klubu). I to jest realny problem do dyskusji a nie powiększanie stadionu.


Wróćmy zatem do rzeczywistości. Jutro gramy mecz o życie (no chyba, że Wieczysta straci dziś punkty). Tymczasem wielu powodów do optymizmu nie ma. Każdy inny scenariusz niż wygrana to dygocące kolana w ostatnich meczach. Plus ewidentny brak formy. Plus brak lidera na boisku. Plus trener. Dziwi więc sielankowa atmosfera w temacie.

O kurcze, wszystkie plagi egipskie w poscie Twym uwzgledniles! Nie ma to jak szczypta optymizmu. Zawsze podniesie na duchu.

A swoją drogą, prosty sposób na podniesienie zysków w dniu meczowym. Sklep firmowy pod całością trybuny od ul. Reymana. Więcej w nim otwartych kas i........chyba wszyscy widzą co sie dzieje przed neczami. Niekiedy jestem 3-4 godziny przed meczami aby synalkom kupić jakiś gadżecik....

sandomingo 02.05.2026 20:08

Wieczysta już 53 punkty.
Jutro zwycięstwo jest bezwzględnie potrzebne.
Każdy inny wynik stawia już Wisłę pod scianą.

Walczyć!!!

wolfy 03.05.2026 09:23

Jeżeli tego meczu nie wygramy, to presja będzie rosła. Wygląda na to że rywale do bezpośredniego awansu przestali grać pod nas.

maumau 03.05.2026 09:39

Wracając do meczu ze Stalą.

Ten mecz musimy wygrać. Oprócz Rodado mamy dostępnych praktycznie wszystkich piłkarzy którzy mieli tydzień na odpoczynek przed tym meczem (a niektórzy nawet dwa jak Erthaler czy Carbo). Gramy z jedną z najgorszych drużyn wiosny której skład w połowie budują 20-sto latkowie. Wiem, że teoretycznie mamy cztery "piłki meczowe" czyli cztery spotkania z których musimy wygrać jedno ale jeśli nie pokonamy drużyny takiej jak Stal wszystko zacznie śmierdzieć powtórką z Zagłębiem Sosnowiec...

Jestem jednak optymistą i wierze, że podołamy. Stawiam na wynik 3-1 dla nas.

Patryko 03.05.2026 09:55

Mamy na rozkładzie 2 drużyny nie walczące o nic (Rzeszów, Siedlce) i dwie drużyny walczące o najlepsze rozstawienie w barażach (Chrobry, Polonia).

Naszym obowiązkiem jest wygranie co najmniej dwóch z czterech ostatnich spotkań. Rzeszów jest jednym z nich.

adfurle 03.05.2026 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1662714)
Mamy na rozkładzie 2 drużyny nie walczące o nic (Rzeszów, Siedlce) i dwie drużyny walczące o najlepsze rozstawienie w barażach (Chrobry, Polonia).

Naszym obowiązkiem jest wygranie co najmniej dwóch z czterech ostatnich spotkań. Rzeszów jest jednym z nich.

Sosnowiec tez kiedyś o nic nie walczył, a skończyło się katastrofą i początkiem końca Sobolewskiego. To jest Wisła i wszystko się może zdarzyć.

maumau 03.05.2026 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1662714)
Mamy na rozkładzie 2 drużyny nie walczące o nic (Rzeszów, Siedlce) i dwie drużyny walczące o najlepsze rozstawienie w barażach (Chrobry, Polonia).

Naszym obowiązkiem jest wygranie co najmniej dwóch z czterech ostatnich spotkań. Rzeszów jest jednym z nich.

Zgadzam się Patryko, jeśli nie będziemy w stanie poradzić sobie ze Stalą i Pogonią to można byłoby zadać pytanie "z czym do ludzi" albo lepiej "z czym do ekstraklasy"?

pepe72 03.05.2026 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1662714)
Mamy na rozkładzie 2 drużyny nie walczące o nic (Rzeszów, Siedlce) i dwie drużyny walczące o najlepsze rozstawienie w barażach (Chrobry, Polonia).

Naszym obowiązkiem jest wygranie co najmniej dwóch z czterech ostatnich spotkań. Rzeszów jest jednym z nich.

Ja bym wolał byśmy żadnego z tych 4 meczów nie przegrali.
Ale oczywiście dziś tylko zwycięstwo!

WildDog 03.05.2026 12:08

Mnie wy,chodzi, że awans zaklepiemy (albo zrobią to za nas przeciwnicy) w meczu na Konwiktorskiej......

wolfy 03.05.2026 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662717)
Ja bym wolał byśmy żadnego z tych 4 meczów nie przegrali.
Ale oczywiście dziś tylko zwycięstwo!

Każdy by wolał żebyśmy wygrali już wszystko do końca, ale gramy bardzo słabo i wyniki są tego odzwierciedleniem.

No ale ze Stalą warto byłoby wygrać żeby oszczędzić sobie nerwów.

maumau 03.05.2026 19:15

Dobra, Stal wystawiła przeciwko nam 15-sto letniego trampkarza i 17-sto letniego juniora jeśli tego nie wygramy to chyba nie należy nam się awans.

leszekpw 03.05.2026 19:26

Jesi nie wygramy, błazenady Jopa ciag dalszy

buczo85 03.05.2026 19:29

Póki co ten 15-letni dzieciak już zdążył oddać groźny strzał. W wprawdzie niecelny, ale doszedł do sytuacji.

RAF 03.05.2026 19:40

Mam nadzieję że Jop widzi tą dziurę w środku pola i że ma pomysł aby ją załatać

sandomingo 03.05.2026 19:41

Nie ma pomysłu od dłuższego czasu, więc dzisiaj raczej też nie.

buczo85 03.05.2026 19:44

No dobra to teraz się zacznie. Mam nadzieję, że wyciągną klasyczny remis...

forthy 03.05.2026 19:44

Ależ znowu gównem jest Lelieveld dziś.

santiago_1986 03.05.2026 19:46

Co oni wyprawiają ? Nie potrafimy jednego dobrego meczu zagrać.

leszekpw 03.05.2026 19:47

Jop doprowadził tą drużynę do ruiny

Savik 03.05.2026 19:48

Nie wiedzą co mają grac...

sandomingo 03.05.2026 19:51

Ja prdl....
Dobra, napiszę to pierwszy.
Wisła Kraków NIE awansuje do ekstraklasy. Wstyd jak uj, hańba, kompromitacja.

Wasiu 03.05.2026 19:55

Jop jest natychmiastowo do zwolnienia. Żenująca gra, brak jakiejkolwiek reakcji na to co sie dzieje. Pewnie znowu zrobią remis i będzie dumnie na konferencji opowiadal ze sukcesywnie do przodu...

ciacho 03.05.2026 19:56

Niewiarygodne jak Igbekeme to jest przehajpowany piłkarz. Kur.a typ nieatakowany nie potrafi trafić w bramkę przy strzale z 18 metra.

buczo85 03.05.2026 19:58

Tu realne jest ugranie do końca sezonu 2 pkt. Dwa remisy, dwie porażki od dziś i lądujemy w barażach jeśli Wieczysta się nie pogubi. To jest jakiś horror.

sandomingo 03.05.2026 19:59

Jop powinien zostać zwolniony jeszcze dziś wieczorem.
Z nim na ławce nie będzie awansu.
To jest zbieranina przypadkowych grajków, zero ładu i składu

gizmowisla 03.05.2026 20:06

zadko tu pisze ale ......wiecie ze Hutnik by nam spuscil w....... ???? niemozna zygac do brawoszfow -- ale Wisla wiosna jest tak beznadziejna ze az skoda na to patrzec .....do niedawna myslalem ze moze 3-4 zawodnikow jest na miare ekstraklasy .........przesadzilem - nawet jak to sie jakos uda to bedziemy termalika tego sezonu

adfurle 03.05.2026 20:06

Gramy bez defensywnego pomocnika. Dziury jak sk...syn w środku pola. Całą rundę zestaw Duda-Igbekeme nie działa, ale hierarchia działa :-D

Cyk 03.05.2026 20:06

Jak nie awansują, to będzie rekord świata. Pierwsze miejsce stracą, ale powinni walczyć chociaż o drugie.

wolfy 03.05.2026 20:07

Kompromitujący skład, kompromitująca pierwsza połowa.
Nie mamy środka pola, bezbadziejny, spacerujący Duda spowalnia każdą akcję przechodzącą przez siebie. Sanchez w dwóch wersjach - spóźniony albo na spalonym.

Gigantyczne przerwy między formacjami które bez litości wykorzystuje Stal.

Strzelec gola z asystą honorową trzech Wiślaków i tak zmieścił piłkę obok Letkiewicza.

Jop się kompromituje. Potrzeba trenera.

Savik 03.05.2026 20:08

Jop się nie uczy, nie widzi, że "gramy swoje" już kilka miesięcy temu przestało działać.

krzywy 03.05.2026 20:09

jazda jazda jazda

maumau 03.05.2026 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1662742)
Niewiarygodne jak Igbekeme to jest przehajpowany piłkarz. Kur.a typ nieatakowany nie potrafi trafić w bramkę przy strzale z 18 metra.

Igbekeme i tak gra dwa razy lepiej niż Duda. Ten chłopak chyba zapomniał, że jest środkowym pomocnikiem bo jest wszędzie tylko nie na środku. A gdy już trzeba wrócić to drepcze sobie jak Messi za swoich najlepszych lat.

Koszmar jak na razie. Jedynie Fred szarpie i posłał 2 - 3 świetne dośrodkowania.

Sanchez, Bozić, Erthaler poniżej krytyki. Lelivel i Grujcic tylko niewiele lepiej.

luke1906 03.05.2026 20:10

Jak zagramy w pozostałych meczach tak jak w pierwszej połowie to zdobędziemy ZERO punktów.
To był jakiś ku.rwa sabotaż, pier.dolony kryminał. O co tu chodzi?

Szneka 03.05.2026 20:11

Co miała trener na myśli zmieniając w podstawie Krzyżanowskiego i Omicia? Środek Omić Duda Igbekeme tydzień temu grał bardzo dobrze, współpracowali znakomicie z Duarte a tiu jakaś chora zmiana i słabiutki Sanchez do przodu. Lelieveld i Grujcić jak zagubione dzieci we mgle. Odsądzany tydzień temu od czci i wiary Letkiewicz trzyma nas w grze o extraklasę. Koszmarna pierwsza połowa.
Qrwa co zostało spieprzone w przygotowaniach, że każdy zawodnik gra dużo słabiej niż jesienią?

Pulpet 03.05.2026 20:11

Sanchez łapany na spalonych jak amator...
Duda spowalniający akcję kółeczkami i odegraniem do najbliższego
Bozic chyba bez kontaktu z piłką...

Nie no, świetnie jest.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl