Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   24 kolejka, Śląsk Wrocław - Wisła Kraków, 7.03.2026, godz 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11169)

Stelio 04.03.2026 14:07

Skończy się tak:

1. Na mecz do Wrocławia nie pojedziemy
2. Dostaniemy walkowera i karę od PZPN
3. Piłkarze zamiast się skupić na grze to są wciągani w te przepychanki
4. Morale lecą na pysk, tych 3 punktów ze śląskiem brakuje nam ostatecznie do bezpośredniego awansu
5. Trafiamy na śląsk w barażach w których wygrywają z nami na naszym stadionie

Karherop 04.03.2026 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1660000)
@Karherop

1. Pismo do KMP Wrocław JK wysłał wczoraj
2. Kulesza już stwierdził, że nie mogą nic zrobić przed meczem, więc drugi scenariusz nie zaistnieje.

Ad 1. No to sie odniosa, 14 dni od otrzymania pisma.
Ad.2. to co Kulesza stwierdził 5 min temu może nie miec znaczenia 5 minut pozniej.

Superpucharu nie mial prawa przenieść na narodowy. A przeniósł bo Wisla postraszyla wlakowerwm.

No tyle ze teraz jest mniej prestiżowy mecz. Czasu oraz możliwości reakcji chyba również. Dlatego daje max 5-10% na scenariusz ktory by nas w jakimkolwiek sposob zadowalał.

Jedyne co mozna stwierdzić to do 30h przed meczem będzie wszystko jasne czy mecz się odbędzie.

Jesli sie nie odbędzie to uwazam ze finansowo spadna na Wisłę duże konsekwencje. Ma Slask niekoniecznke.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1659992)
Śląskowi z pewnością bardzo na rękę walkower w tym meczu.
Nawet jeżeli PZPN da im jakąś karę, to jednak warto zapłacić za te 3 punkty.
Pytanie oczywiście, czy jakakolwiek kara będzie, skoro mecz się nie odbędzie.
Ale zakładam, że jednak Śląsk i sędziowie muszą wyjść na boisko, odczekać regulaminowy czas i wtedy sędzia odgwiżdże walkower. Czyli teoretycznie kibice Wisły powinni zostać wpuszczeni na ten krótki fragment a nie będą.

Co by nie było: Wisła straci a Śląsk zyska.

Ps. Mimo wszystko zakładam, że twardziel Królewski w okolicach piątku wycofa się ze swojej decyzji "na wyraźną i pisemna prośbę drużyny".


Zgadzam sie w 100%

Revolver 04.03.2026 14:45

Awans powinien być rzeczą absolutnie nadrzędną. Kropka. Zakładanie, że "odrobi się punkty" jest arbitralne i nie powinno się robić takich akcji w ostatniej, decydującej fazie sezonu, zwłaszcza, kiedy drużyna wygrywa 3 mecze na ostatnie 10.

stary dziad 04.03.2026 14:51

No tak, tylko jak pojedziemy i przegramy, to zostaniemy z tym wyjazdem jak Himilsbach z angielskim...

As 04.03.2026 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek00 (Post 1660001)
Ten cały PZPN to się do tarcia chrzanu nadaje. Nie wpuszczanie kibiców karać odjęciem punktów i skończyłoby się od razu pajacowanie.

Wystarczyloby karac kwotami wiekszymi niz te, ktore klub oszczedza na ochronie. Z tego co pamietam to te kwoty sa smiesznie niskie i wynosza chyba mniej niz koszt ochrony na mecz podwyzszonego ryzyka. Nie wpuszczajac Wislakow na mecz Slask by pewnie jeszcze na tym wyszedl na plus.

cycu1221 04.03.2026 15:11

Kulesza nic nie robi!!!!!!!! Pozwala na takie cos......

https://magiapilki.pl/1-liga/wisla-w...kibicow/36007/

pepe72 04.03.2026 15:16

Maksymalna kara obecnie to chyba 200tys. Jeszcze nikt tego nie dostał.
Co do samej akcji to owszem, PZPN miałby Wisłę w d...e ale nie po wejściu Moore do klubu.

Tu wywiad z przed kilku minut w GK:
https://youtu.be/yAHFUVphwAM?si=LITMn37PUVI8w4OZ

stary dziad 04.03.2026 15:36

... no jeśli dodatkowo grożą nam ujemne punkty to robi się duże ryzyko. Jak dla mnie za duże.

Patryko 04.03.2026 15:40

Czyli nie dość, że nie zrobimy w tym meczu żadnych punktów, to jeszcze możemy dostać np. 5 ujemnych.

Wiadomo, że trzeba mieć swój honor, ale w obecnej sytuacji klubu, gdzie awans jest potrzebny jak tlen, to położenie go tego typu decyzją byłoby niewytłumaczalne.

Nie mam pytań.

Karherop 04.03.2026 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1660011)
Maksymalna kara obecnie to chyba 200tys. Jeszcze nikt tego nie dostał.
Co do samej akcji to owszem, PZPN miałby Wisłę w d...e ale nie po wejściu Moore do klubu.

Tu wywiad z przed kilku minut w GK:
https://youtu.be/yAHFUVphwAM?si=LITMn37PUVI8w4OZ

Pzpn to zwiekszyl z pol roku temu do 5 mln zlotych. Tyle ze to miał byc i tak tylko straszak.

Jaroo1 04.03.2026 16:32

Od takiej strony emocjonalnej i zasad to dobry ruch. Od strony rozumu to jest jedna z większych głupot Zaskrońca. W sytuacji gdy:
- na cześć meczów wyjazdowych kibice Wisły już wchodzą
- jak twierdzicie wyżej w ekstraklasie by nie było możliwości aby kibiców nie wpuszczano bo PZPN, liga czy tv by przepchnęly to że kibice mają wchodzić
- punktujemy obecnie słabo i możliwość wygrania 3 punktów by nam się przydała

To jest to największa głupota Zaskrońca, który nie trzyma ciśnienia i musi błyszczeć. Pal licho gdyby Wisła była obecnie w formie i wygrywała 2 na 3 spotkania. Niestety formy nie ma a strata pkt i stopnienie przewagi do 7 pkt to jest jebana głupota, która może przynieść bardzo przykre konsekwencje. Mając też w głowie że gramy jeszcze jeden mecz wyjazdowy gdzie nas mogą nie wpuścić to po pierwsze, co z tamtym meczem? Jak dostaniemy teraz walkowera, przewaga nad 3cim miejscem spada do 7 pkt, to na tamten mecz wychodzi drużyna i zapomina, że jej przeszkadza brał kibiców czy nadal unosi się honorem i pozwala aby przewaga spadła do 4 pkt?

Generalnie dla 1-2 meczów wjazdowych,by nagle, na koniec sezonu, być może na koniec pobytu w I lidze Zaskroniec stawia na szału 3-6 pkt i awans do ekstraklasy . Czub to jest jak nie wiem. Pomijam fakt, że jeśli nawet Wisła pojedzie na te mecze, zagra normalnie, to jednak pajacowanie teraz, w tym momencie sezonu i mając na uwadze ostatnia formę, nikomu nie jest potrzebne. Tam powinno być pełne skupienie w gabinetach i w szatni na rozwoju, graniu, meczu, a nie rozkminy czy na mecz się pojedzie.

Dalszy ciąg fatalnego zarządzania klubu przez Zaskrońca. Jak już człowiek uważa, że Królewski nic nowego nie wymyśli to ten wywala bombę

doktor granat 04.03.2026 17:35

W kaftan i na babińskiego..
takie akcje w takim momencie, ech..

WildDog 04.03.2026 18:44

Prezes z nami kibicami! Brawo Krolewski!


A hipokrytom z wrocławskiego ZOO dla przypomnienia trza banera na meczu z miedzianka walnąć. Coś w tym sensie; "Yebani hipokryci, sprawdźcie, przez kogo i kiedy zostala Wisła Kraków założona. Was matoły spłodziła komuna i armia czerwona"


s....ysyny nam wypominają przejęcie klubu przez milicję, a sami najwięcej zawdzieczaja komunie!

sandomingo 05.03.2026 08:36

Królewski grabarzem Wisły. Piszę o tym od dawna...

Zamiast skupić się na opierdzieleniu Maestro Jopa, kopnięciu w dupę piłkarzy to nasz PREZESITO rozpoczyna wojnę, której nie wygra. A na pewno nie wygra jej krótkoterminowo. Wchodzimy w konflikt również z pzpn, sędziowie zaczną nas znowu jebać niemiłosiernie...
Tutaj trzeba zdobyć 14 ligowych punktów. 14 punktów....

Ale jasne, lepiej wywieszajmy banery na stadionie...nawet szkoda komentować takie pomysły...

WildDog 05.03.2026 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1660019)
Królewski grabarzem Wisły. Piszę o tym od dawna...

Zamiast skupić się na opierdzieleniu Maestro Jopa, kopnięciu w dupę piłkarzy to nasz PREZESITO rozpoczyna wojnę, której nie wygra. A na pewno nie wygra jej krótkoterminowo. Wchodzimy w konflikt również z pzpn, sędziowie zaczną nas znowu jebać niemiłosiernie...
Tutaj trzeba zdobyć 14 ligowych punktów. 14 punktów....

Ale jasne, lepiej wywieszajmy banery na stadionie...nawet szkoda komentować takie pomysły...

Ja chce jeździć na mecze wyjazdowe Wisły i żadna 3.14zda na wikcie ZOO nie ma prawa tego ograniczać. Kumasz inteligencie!? Będą na nas srac, a Królewski ma łeb spuścic i udawać, że wszystko jest w porządku!

Karherop 05.03.2026 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1660019)
Królewski grabarzem Wisły. Piszę o tym od dawna...

Zamiast skupić się na opierdzieleniu Maestro Jopa, kopnięciu w dupę piłkarzy to nasz PREZESITO rozpoczyna wojnę, której nie wygra. A na pewno nie wygra jej krótkoterminowo. Wchodzimy w konflikt również z pzpn, sędziowie zaczną nas znowu jebać niemiłosiernie...
Tutaj trzeba zdobyć 14 ligowych punktów. 14 punktów....

Ale jasne, lepiej wywieszajmy banery na stadionie...nawet szkoda komentować takie pomysły...

Te 14 ligowych punktów to jest o 11 mniej niz Jop zdobył rok temu w ostatnich 10 spotknaiach i tylko o 6 wiecej niz zdobyła Wisla Brzęczka ktora spadala z ekstraklasy w kompromitujacym stylu (8 pkt w 10 ostatnich meczach).

Nawet jakbysmy dostali walkowera za ten mecz to ogarniemy, choć kłamać nie będę - szkoda szansy.

Natomiast jako że wychodza na wierzch kolejne "fakty" nt organizacji tego meczu, sądzę że Wisła nie jest bez szans w tym calym sporze.

PZPN ma narzedzia by przełożyć mecz i jakby ktos poszedł po rozum do glowy to by to zrobil i ugrał sobie troche czasu oszczędzając na kompromitacji rozgrywek i związku.

WildDog 05.03.2026 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1660021)
Te 14 ligowych punktów to jest o 11 mniej niz Jop zdobył rok temu w ostatnich 10 spotknaiach i tylko o 6 wiecej niz zdobyła Wisla Brzęczka ktora spadala z ekstraklasy w kompromitujacym stylu (8 pkt w 10 ostatnich meczach).

Nawet jakbysmy dostali walkowera za ten mecz to ogarniemy, choć kłamać nie będę - szkoda szansy.

Natomiast jako że wychodza na wierzch kolejne "fakty" nt organizacji tego meczu, sądzę że Wisła nie jest bez szans w tym calym sporze.

PZPN ma narzedzia by przełożyć mecz i jakby ktos poszedł po rozum do glowy to by to zrobil i ugrał sobie troche czasu oszczędzając na kompromitacji rozgrywek i związku.

No właśnie, a siedzenie na doopie i cisza z naszej strony pozbawia nas szans na normalność!

A na dodatek, taki "bogacz" jak Śląsk dużo stracić na dniu meczowym w razie gdy meczu nie będzie.

sandomingo 05.03.2026 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1660021)
Te 14 ligowych punktów to jest o 11 mniej niz Jop zdobył rok temu w ostatnich 10 spotknaiach i tylko o 6 wiecej niz zdobyła Wisla Brzęczka ktora spadala z ekstraklasy w kompromitujacym stylu (8 pkt w 10 ostatnich meczach).

Dla mnie to już jest taka próba zakłamywania się liczbami. Jop jako trener wszedł już w fazę schyłkową, wg niego praktycznie wszystko jest ok. Podczas gdy gołym okiem widać, że drużyna wpadła w dołek a on dodatkow sabotuje ją swoimi decyzjami.
Dlatego też przestańmy patrzeć się na dotychczasowe średnie tylko skupmy się na walce o każdy kolejny punkt, co przychodzi coraz trudniej.

leszekpw 05.03.2026 09:45

Brawo Prezes. Dość plucia nam w twarz. Wszyscy, którzy mają mu za złe tę decyzję to zwykłe hieny hejterskie na które nalezy pluć.

Jaroo1 05.03.2026 10:03

Cytat:

Ja chce jeździć na mecze wyjazdowe Wisły i żadna 3.14zda na wikcie ZOO nie ma prawa tego ograniczać. Kumasz inteligencie!? Będą na nas srac, a Królewski ma łeb spuścic i udawać, że wszystko jest w porządku!
Serio uważasz, że być może dając 1-2 walkowery (Śląsk, Odra) to jest teraz dobry moment na to? Żeby być może zaprzepaścić awans, ekstraklasę i x milionów do zgarnięcia? Zostało 11 kolejek do końca, kilka wyjazdów i teraz sprawa się rozbija o to czy walczę i pajacuje na końcówce ważnego sezonu o ten 1-2 wyjazdy czy już odpuszczam - tzn walczyć mogę ale bez dawania walkowerów - i mam do zgarnięcia awans i miliony od sponsorów i z praw tv.

FraMat 05.03.2026 12:20

Sytuacja nie jest łatwa.

Z jednej strony Królewski ma rację walcząc o równe warunki rywalizacji (zarówno jeśli chodzi o obecność na trybunach, jak i finansowanie publiczne).

Jest jednak ryzyko, że nieobecność drużyny na meczu skończy się nie tylko walkowerem, ale karami finansowymi i być może ujemnymi punktami dla Wisły.
W kontekście walki o powrót do Ekstraklasy może to okazać się zgubne.

Równie dobrze, po nieodbytym meczu, może to zakończyć się albo obustronnym walkowerem, albo odebraniem punktów obydwu drużynom, albo karami finansowymi dla Śląska i Wisły.

Ciekaw jestem jaki faktycznie plan ma Królewski i czy jest przygotowany na wszystkie opcje.

Jedno jest jasne - PZPN nie zrobi niczego przed meczem (oprócz pozakulisowych nacisków), niezależnie od tego czy mecz się odbędzie czy nie.

kowalkowskij 05.03.2026 12:33

Odda mecz walkowerem, a na koniec sezonu braknie punktu do awansu.

As 05.03.2026 12:45

To moze ja troche podsumuje gdzie jestesmy w tym konflikcie ze Slaskiem. Z tego co zrozumialem ogladajac kilka programow na ten temat i sluchajac tlumaczen roznych ludzi wyciagnalem takie wnioski:

- Slask zamknal sektor gosci lamiac przy tym regulamin rozgrywek. Klub moze zamknac sektor gosci na podstawie wniosku od Policji. Policja jednak takiego wniosku nie skladala co potwierdzil rzecznik komendy policji we Wroclawiu.
- Slask sam podjal taka decyzje o czym jedynie poinformowal policje. Mogli o taki wniosek poprosic ale albo tego zapomnieli zrobic albo nie wiedzieli ze musza albo policja nie chciala sie skompromitowac i im odmowila.
- To jest zlamanie regulaminu za ktore grozi Slaskowi nawet walkower.
- Wisla (Krolewski) widzac to zlamanie przepisow - slusznie wedlug mnie - odmowila przyjazdu. Czy to naciagane czy nie ale faktem jest, ze Slask napisal w oswiadczeniu, ze nie moze zapewnic bezpieczenstwa jesli przyjada kibice Wisly.
- ale pilkarzom, trenerom, VIPom, klubowym mediom juz moze. Ciekawe.
- Wisla nie przyjezdzajac do Wroclawia i skladajac wniosek do PZPN o zewryfikowanie meczu jako 3-0 dla Wisly nie jest na straconej pozycji bo Slask ewidentnie zlamal regulamin samowolnie zamykajac sektor.
- Jezierski powiedzail, ze jesli wpusci kibicow Wisly to jego kibice nie wejda na mecz i beda stac pod stadionem co bedzie niebezpieczne.
- w porzadku tylko to nie jest problem Jezierskiego gdzie beda stac kibice Slaska, to jest problem Policji. Wedlug regulaminu Slask jest odpowiedzialny za to co sie odbywa na stadionie a nie poza nim wiec to w ewentualnym procesie sadowym nie bedzie zaden argument.
- Jesli wisle przybija walkowera to sprawa na 100% trafi do sadu poniewaz Wisla ma podstawy do tego zeby A - nie przyjechac oraz B - domagac sie walkowera dla Slaska.

stary dziad 05.03.2026 14:02

Jakbym był kibicem innej drużyny to rozsiadłbym się w fotelu :popcorn: i z zaciekawieniem przyglądał się rozwojowi tej dramaturgii.
Ale tak się nie da...

Tym niemniej, Pan Prezes Królewski , member of Council of the Future, YGL by the WEF przekroczył czerwoną linię i zabrnął tam skąd wycofać się w prosty sposób nie da.

To, że nam grozi walkower to jest jeszcze do udźwignięcia.
Ale w skrajnie niekorzystnym rozwoju sytuacji grożą nam jeszcze ujemne punkty.
I to jest podstawowe i, w mojej ocenie, jedyne ryzyko.

Powiem tak, dobrze że nie musze tej decyzji podejmować co dalej.
Dlatego zrozumiem każdą decyzję.

As 05.03.2026 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1660029)
Jakbym był kibicem innej drużyny to rozsiadłbym się w fotelu :popcorn: i z zaciekawieniem przyglądał się rozwojowi tej dramaturgii.
Ale tak się nie da...

Tym niemniej, Pan Prezes Królewski , member of Council of the Future, YGL by the WEF przekroczył czerwoną linię i zabrnął tam skąd wycofać się w prosty sposób nie da.

To, że nam grozi walkower to jest jeszcze do udźwignięcia.
Ale w skrajnie niekorzystnym rozwoju sytuacji grożą nam jeszcze ujemne punkty.
I to jest podstawowe i, w mojej ocenie, jedyne ryzyko.

Powiem tak, dobrze że nie musze tej decyzji podejmować co dalej.
Dlatego zrozumiem każdą decyzję.

Dlatego bedzie ciekawie bo jak Wisle ukaraja za nie stawienie sie na mecz to Wisla pojdzie z miejsca do Trybunalu Arbitrazowego ds Sportu przy PKOL. To jest 100% pewne bo nie ma innego wyjscia.

Prawnikiem nie jestem ale w polskim prawie obowiazuje "chronologia zdarzen" (nie wiem jak to sie nazywa fachowo) i w tym wypadku to Slask pierwszy zlamal regulamin rozgrywek co spowodowo reakcje Wisly w postaci nie stawienia sie na meczu.

No i tu bedzie batalia prawnikow
- Czy reakcja Wisly byla uprawniona?
- Czy Slask mial prawo samowolnie zamknac sektor?
- Czy Wisla w ogole powinna byc ukrana?
- Czy to Slask powinien dostac kare za zlamanie regulaminu?
- Jak zweryfikowac wynik meczu?

Sprawa bedzie trwala pewnie miesiacami jak nie latami. Teraz sobie wyobrazcie, ze Wisla nie awansuje do Esy bo zabraklo jednego punktu a PKOL wydaje po czasie wyrok korzystny dla Wisly.

Hehehe, nie chcialbym byc w skorze tego kto bedzie prezesem PZPN'u wtedy. PZPN ma ogolnie przewalone ale na wlasne zyczenie. Mogli to uciac dajac normalne kary a nie po 20-30 tysiecy.

tommiyacht 05.03.2026 14:33

tych darmozjadów nawet najwyższa kara by nie zraziła. Miasto dosypie. Bo chcemy i możemy

wolfy 05.03.2026 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 1660031)
tych darmozjadów nawet najwyższa kara by nie zraziła. Miasto dosypie. Bo chcemy i możemy

Dokładnie. Najwyżej jakaś żyrafa w Zoo zdechnie z głodu.

Patologia na całego.

swiety37 05.03.2026 15:21

Sprawa bedzie trwala pewnie miesiacami jak nie latami. Teraz sobie wyobrazcie, ze Wisla nie awansuje do Esy bo zabraklo jednego punktu a PKOL wydaje po czasie wyrok korzystny dla Wisly.

A czy do czasu rozstrzygnięcia kary nie zostaną zawieszone i nam tych ewentualnych ujemnych punktów nie będą wliczać?

As 05.03.2026 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1660030)
Dlatego bedzie ciekawie bo jak Wisle ukaraja za nie stawienie sie na mecz to Wisla pojdzie z miejsca do Trybunalu Arbitrazowego ds Sportu przy PKOL. To jest 100% pewne bo nie ma innego wyjscia.

Prawnikiem nie jestem ale w polskim prawie obowiazuje "chronologia zdarzen" (nie wiem jak to sie nazywa fachowo) i w tym wypadku to Slask pierwszy zlamal regulamin rozgrywek co spowodowo reakcje Wisly w postaci nie stawienia sie na meczu.

No i tu bedzie batalia prawnikow
- Czy reakcja Wisly byla uprawniona?
- Czy Slask mial prawo samowolnie zamknac sektor?
- Czy Wisla w ogole powinna byc ukrana?
- Czy to Slask powinien dostac kare za zlamanie regulaminu?
- Jak zweryfikowac wynik meczu?

Sprawa bedzie trwala pewnie miesiacami jak nie latami. Teraz sobie wyobrazcie, ze Wisla nie awansuje do Esy bo zabraklo jednego punktu a PKOL wydaje po czasie wyrok korzystny dla Wisly.

Hehehe, nie chcialbym byc w skorze tego kto bedzie prezesem PZPN'u wtedy. PZPN ma ogolnie przewalone ale na wlasne zyczenie. Mogli to uciac dajac normalne kary a nie po 20-30 tysiecy.

Dodam tylko do tego, ze jesli moje rozumowanie jest poprawne to PZPN bedzie raczej ostrozny w ukraniu Wisly.

No bo tak, jesli dadza tylko walkowera to Wisla "straci" 1 albo 3 punkty ale tylko teoretycznie bo mecz przeciez i tak mogla by przegrac. Pomimo braku tych trzech punktow i tak prawdopodobnie zrobi awans wiec konsekwencje ewentualnego koszystnego dla Wisly wyroku PKOL beda wlasciwie tylko wizerunkowe, plus jakies zmiany w przepisach.

Jesli natomiast PZPN da oprocz walkowera dodatkowo minusowe punkty na przyklad -5 to to juz moze awansem zachwiac a wtedy konsekwencje ewentualnego korzystnego dla Wisly wyroku beda liczone w pewnie dziesiatkach milionow zlotych.

Zdaje mi sie, ze PZPN pojdzie po najmniejszej linii oporu i wybierze opcje nr 1.

As 05.03.2026 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1660033)
Sprawa bedzie trwala pewnie miesiacami jak nie latami. Teraz sobie wyobrazcie, ze Wisla nie awansuje do Esy bo zabraklo jednego punktu a PKOL wydaje po czasie wyrok korzystny dla Wisly.

A czy do czasu rozstrzygnięcia kary nie zostaną zawieszone i nam tych ewentualnych ujemnych punktów nie będą wliczać?

To chyba jest tak, ze walkower na boisku przyznaje sedzia. Odczekuje iles tam minut na wyjscie druzyny i jesli tej nie ma na boisku to jest walkower. Pozniej to chyba jeszcze musi przyklepac jakas komisja jesli sa watpliwosci lub protesty.

O ile wiec jakiegos rozwiazania nie znajda do piatku wieczorem i Wisla na mecz nie pojedzie to de facto walkower jest pewny, pytanie czy zostanie utrzymany i czy ewentualnie beda jakies dodatkowe kondekwencje.

stary dziad 05.03.2026 16:29

Jak nie pojedziemy to sprawa będzie prosta-sędzia potwierdza walkower.
Wtedy jedyną szansą jest działanie PZPN.
To działanie, dla przejrzystości rozgrywek, musi nastąpić najpóźniej do końca przyszłego tygodnia.

Z naszego punktu widzenia, PZPN musiałaby podjąć decyzję w jakimś stopniu uderzającą w malinowych, czyli nie tylko utrzymanie walkoweru dla nas, ale rozszerzenie go na obustronny, albo wyznaczenie nowego terminu meczu przy pustych trybunach. Ewentualnie duża kara dla nich (co najmniej 500 tyś)
Wtedy można by to podciągnąć po nasz sukces.

Sama decyzja o utrzymaniu walkoweru tylko dla nas będzie naszą porażką i jednocześnie wodą na młyn dla innych.

A oddanie spraw do trybunałów czy sądów, pozornie słuszne, ze względu na oczywisty kilkuletni czas na rozstrzygnięcie, będzie po prostu nieefektywna.

AgresywnyChomik 05.03.2026 19:47

Jezierski to niezły mem, on woli się podać do dymisji niż sprzeciwić "kibicą" - to chyba mówi za siebie xD
Dyrektory nie dla każdego Panie Remigiusz, tak jak piłkarzem był Pan mocno przeciętnym tak kariera w gabinetach zdecydowanie nie ten rozmiar intelektualny xD

AgresywnyChomik 05.03.2026 20:05

Nie jedziemy, walkower. Według mnie nie czas i nie miejsce na Rejtana. PZPNu to nie zmieni a nam sytuację pokomplikuje.

pepe72 05.03.2026 20:06

https://x.com/jarokrolewski/status/2029628623171293647

Nie jedziemy do Wrocławia

Jaroo1 05.03.2026 20:07

Czyli teraz jeśli Zaskroniec będzie chciał byc konsekwentny to kolejne wyjazdy też trzeba oddawać walkowerem. 3 pkt stracone, jak nie wygramy z Miedzia za tydzień i oddamy walkowerem mecz z Odrą to jeszcze w marcu możemy praktycznie całą przewagę nad resztą goniących stracić. Zajebisty ruch

grzesiek00 05.03.2026 20:09

Z moralnego punktu widzenia to jest słuszna decyzja. Pal licho walkower, żeby tylko nie było ujemnych punktów, bo zrobi się wtedy naprawdę nieciekawie dla nas...

adfurle 05.03.2026 20:22

Jarek spod Gorlic zmienia świat ale świat uparcie nie chce się zmienić :help:

sandomingo 05.03.2026 20:31

Idiotyczna decyzja Królewskiego.
Oddajemy bardzo ważny mecz walkowerem. Za 2 tygodnie wyjazd do Opola, rozumiem, że wtedy kolejny.
I co dalej? Zostaniemy relegowani z rozgrywek 1 ligi?

Brawo Szefie!

Ale brawoszefy zapewne w ekstazie....Będą moralnie tryumfować i wywieszać banery na stadionie. A niejaki WildDog zapewne osobiście będzie je przygotowywał.

....a...że też akurat Wiśle musiał się przytrafić taki wizjoner...

yoda79 - nowe konto 05.03.2026 20:33

Idiotyzm, niestety.

Drozd 05.03.2026 20:51

Bardzo dobrze.

Nie będą jakieś durne bandyckie pakty wpływać na normalnych ludzi chcących kibicować swojej drużynie, albo zwyczajnie oglądnąć mecz.


A jeżeli chodzi o awans stać nas żeby wygrać wszystko do końca, tylko trzeba grać, a nie być cierpliwym.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl