Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   5. kolejka (zaległa), Wieczysta Kraków - Wisła Kraków, 2 października 2025, 19:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11142)

Patryko 01.10.2025 15:20

Przecież Cecherza nie będzie w Wieczystej przy pierwszej, nadarzającej się okazji. Chłop doskonale wie, że siedzi na beczce prochu.

Przyjdą 3-4 słabsze mecze, WK się znudzi i przyjdzie ktoś z ekstraklasowej karuzeli.

Arked 01.10.2025 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1654492)
Atuty Wisły w starciu z Czystą? W zasadzie chyba wyłącznie własne boisko i doping kibiców, bo czysto piłkarsko to faworytem nie jesteśmy. Dodatkowo oni z wypłatami na kontach, czego nie da się powiedzieć o naszych.
Spodziewam się piłkarskich szachów gdzie zadecyduje skuteczność. Remis będzie sukcesem, przy okazji brak kontuzji mile widziany.
Ale realnie to najprawdopodobniej Wieczysta wygra - nie chce mi się wierzyć, żeby nasza defensywa nie odwaliła jakiegoś numeru w trzecim kolejnym meczu.

Faworytem nie jest też Wieczysta, która z całą pewnością nie jest piłkarsko lepsza od Wisły. Owszem, każdy wynik jest możliwy, ale już nie przesadzajmy z tym umniejszaniem siebie w kontekście Wieczystej. Wieczysta, w żadnym elemencie gry nie jest lepsza od Wisły, również w defensywie. Może ma trochę groźniejsze stałe fragmenty.

Czy Wieczysta w ogóle umie grać piłkarskie szachy to nie wiem. Dlatego ciężko mi przewidzieć przebieg tego meczu. Mecz jest absolutnie do wygrania, jak z każdym innym rywalem.

Drozd 01.10.2025 21:14

Jest tu kilku zakochanych w Kwietniu i czego by chłop nie odstawił to zawsze jest lepsze :). Wieczysta to zbieranina może kiedyś niezłych grajków, ale żaden niezły grajek z ambicją nie pójdzie do osiedlowego klubu, chyba że odcinać kupony. Wychwalanie potencjału tak stworzonej drużyny trąci kabaretem. Jak im pójdzie to może zremisują, a jak nie to dostaną łomot i tyle.

sevenheaven 02.10.2025 00:17

Mecz odbedzie się bez varu.. Gratulacje dla osoby, która podjęła taka decyzję, mecz na szczycie, który może decydować o awansie

pepe72 02.10.2025 00:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1654492)
Jutro przed nami druga część tygodniowego, wiślackiego tryptyku.
Pierwszą udało się wygrać, za co duże brawa dla drużyny. Druga będzie zdecydowanie trudniejsza.
Wieczysta to ekipa najmocniejsza piłkarsko w tej lidze. (...)

Do meczu z nami Polonia Bytom była na 3 miejscu, a Wieczysta na 4.

azor 02.10.2025 06:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1654524)
Mecz odbedzie się bez varu.. Gratulacje dla osoby, która podjęła taka decyzję, mecz na szczycie, który może decydować o awansie

Skąd taka informacja?

Karherop 02.10.2025 07:44

Klub nie podał kto bedzie na varze, ale to bylaby nie lada kompromitacja gdyby go nie było. Wątpię w to. Majac 3 spotkania w Krk pod rzad nawet sprzetu nie musza transportowac do Warszawy.

Kurz 02.10.2025 08:51

Nie przesadzajmy z Wieczystą, to zdecydowanie pod wieloma względami najwygodniejszy dla nas przeciwnik. Obawiać to się możemy Puszczy.

stary dziad 02.10.2025 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1654521)
Jest tu kilku zakochanych w Kwietniu i czego by chłop nie odstawił to zawsze jest lepsze :). Wieczysta to zbieranina może kiedyś niezłych grajków, ale żaden niezły grajek z ambicją nie pójdzie do osiedlowego klubu, chyba że odcinać kupony. Wychwalanie potencjału tak stworzonej drużyny trąci kabaretem.

Niestety ale po raz kolejny pokazujesz kompleksy.
Z czego to wynika?
Ja kibicuję Wiśle Kraków i tak w zasadzie jest mi obojętne kto jest jej właścicielem.
Pod jednym warunkiem...
Ze sprawy klubu toczą się dobrze.

Jak się obecnie toczą sprawy ?
Owszem, jesteśmy liderem ale jak popatrzymy nieco szerzej to zbyt różowo to nie wygląda.
Dlatego już od dłuższego czasu straciłem wiarę w Prezeska.

Rozumiem, że ciebie, jako wielbiciela tegoż Prezeska, muszą te działania WK, delikatnie mówiąc, wprawiać w zakłopotanie.
I stąd pojawiają się kompleksy, czego wyrazem są te ironie czy sarkazmy ( skądinąd mało lotne).

A mój pogląd jest prosty.
WK mógł wejść w Wislę i zostać nowym Cupiałem.
Jego pieniądze pracowałyby teraz właśnie dla Wisły, z realną perspektywą osiągnięcia dużych sukcesów w krótkim czasie.
Niestety ale Prezesek postawił wyżej swoje ego i prywatę nad interes klubu.
A u mnie, no cóż, pozostał tylko z tego powodu żal za zmarnowaną szansą.
I tyle.
A los Wieczystej jest mi obojętny.

Ale Ty możesz dalej być optymistą.
Są podstawy, bo przecie mamy Moora :rotfl:


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1654521)
Jak im pójdzie to może zremisują, a jak nie to dostaną łomot i tyle.

Tu mamy pełną zgodę.
Bardzo będę rad jak Wisła spuści im dziś wpie...l:D

El'kabat 02.10.2025 10:24

Dawno 0:0 nie było ;)

bridgeburner 02.10.2025 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1654524)
Mecz odbedzie się bez varu.. Gratulacje dla osoby, która podjęła taka decyzję, mecz na szczycie, który może decydować o awansie

A to nie jest spowodowane tym że wozy pojadę na ligę konferencji ?
5 meczów jest dzisiaj w Polsce rozgrywanych

Karherop 02.10.2025 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1654542)
A to nie jest spowodowane tym że wozy pojadę na ligę konferencji ?
5 meczów jest dzisiaj w Polsce rozgrywanych

Var u nas ogarnia 8 spotkań jednego dnia w Polsce.

Poza tym ten system na mecze powinien dostarczac organizator rozgrywek, ale ja tam sie nei znam

Drozd 02.10.2025 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1654537)
Niestety ale po raz kolejny pokazujesz kompleksy.
Z czego to wynika?
Ja kibicuję Wiśle Kraków i tak w zasadzie jest mi obojętne kto jest jej właścicielem.
Pod jednym warunkiem...
Ze sprawy klubu toczą się dobrze.

Jak się obecnie toczą sprawy ?
Owszem, jesteśmy liderem ale jak popatrzymy nieco szerzej to zbyt różowo to nie wygląda.
Dlatego już od dłuższego czasu straciłem wiarę w Prezeska.

Rozumiem, że ciebie, jako wielbiciela tegoż Prezeska, muszą te działania WK, delikatnie mówiąc, wprawiać w zakłopotanie.
I stąd pojawiają się kompleksy, czego wyrazem są te ironie czy sarkazmy ( skądinąd mało lotne).

A mój pogląd jest prosty.
WK mógł wejść w Wislę i zostać nowym Cupiałem.
Jego pieniądze pracowałyby teraz właśnie dla Wisły, z realną perspektywą osiągnięcia dużych sukcesów w krótkim czasie.
Niestety ale Prezesek postawił wyżej swoje ego i prywatę nad interes klubu.
A u mnie, no cóż, pozostał tylko z tego powodu żal za zmarnowaną szansą.
I tyle.
A los Wieczystej jest mi obojętny.

Ale Ty możesz dalej być optymistą.
Są podstawy, bo przecie mamy Moora :rotfl:




Tu mamy pełną zgodę.
Bardzo będę rad jak Wisła spuści im dziś wpie...l:D

Ja pokazuję kompleksy? Bo piszę jaka jest prawda? Jeżeli ktoś ma kompleksy to wszyscy Ci którzy patrzą na Kwietnia i jego "projekt"polegający na przepalaniu kasy z nadzieją, że może się uda. Jak na wizjonerskie podejście :). Kabaret.

Kwiecień mógł pomóc Wiśle kiedy naprawdę tego potrzebowała czyli w trakcie akcji ratunkowej, wymiękł i tyle. Teraz kiedy klub po latach jest poukładany, biedny jak na swój potencjał ale poukładany nagle wyraził zainteresowanie i wszyscy mają bić pokłony bo ma kasę zarobioną na handlu lekami. Kabaret.

Niech sobie dalej kupuje i opłaca Brleka, Carlitosa, niech awansuje do Ekstraklasy z osiedlowym klubem. Bardzo mu kibicuję, ale po latach tylu go będzie pamiętać co prezesa Miliardera Pniewy.

Dlatego nie pisz mi o kompleksach bo to kabaret.

wolfy 02.10.2025 18:29

Cisnęliśmy, to debile musieli fajerwerki odpalić.

FraMat 02.10.2025 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1654552)
Cisnęliśmy, to debile musieli fajerwerki odpalić.

Nic nie poradzisz.
Oni są najważniejsi

s1mone 02.10.2025 19:05

Jak się nie wykorzystuje swoich okazji to się to później tak kończy.

Duarte - którego ogólnie bardzo cenię, od jakichś 3-4 spotkań jest zupełnie bez formy.

Duda - który ostatnio grał jak profesor, dziś elektryczny jak nigdy.

Jedynie Kuziemka na swoim równym wysokim poziomie. No i Erthaler wziął się za siebie po dwóch - trzech słabszych meczach.

Tak czy siak nie zasłużyliśmy, aby schodzić na przerwę przy takim wyniku.

Tu powinno być z 2:1 dla nas, ale ostatnio wracamy do naszej nieskuteczności z poprzedniego sezonu.

Markus 02.10.2025 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1654552)
Cisnęliśmy, to debile musieli fajerwerki odpalić.

Tradycyjnie skandaliczne zachowanie niektórych kibiców, którym tylko pomagają rywalom.

wolfy 02.10.2025 19:06

Duda u nas najgorszy na boisku, do zmiany. Pytanie do trenera - czemu Kacper kryje wysokiego napastnika Wieczystej? To nie pierwszy raz.

Nie wykorzystujemy sytuacji które sobie tworzymy, stąd wynik. Przy wysokiej skuteczności mogło być 1:4 do przerwy.

FraMat 02.10.2025 19:09

Duda gra akurat dobrze.
Ustawienie go w naszym polu karnym to chyba jednak pomysł Jopa?

s1mone 02.10.2025 19:09

Tu jeszcze będą okazję, widać, że Wieczysta nie za bardzo umie i chce się bronić. Ten mecz jeszcze się może rozkręcić. Trzymam kciuki, żeby rozkręcił się dla nas.

Nie no Kacper miał dużo start dziś i niechlujnych zagrań do przodu, zagrał słabiej niż zwykł przyzwyczaić. Nie ma o czym gadać.

bridgeburner 02.10.2025 19:10

Duda chyba każde zagranie dzisiaj źle
James za niego to w przerwie to obowiązek
Przydałby się ktoś za Duarte, bo ten jest dzisiaj beznadziejny również
Tylko kto? Krzyżanowski ?
Brakuje bardzo na ławce kogoś do rozruszania ofensywy

wolfy 02.10.2025 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1654559)
Duda gra akurat dobrze.
Ustawienie go w naszym polu karnym to chyba jednak pomysł Jopa?

To znowu oglądasz inny mecz. Duda traci piłki na potęgę, źle podaje, o mało przez głupotę nie zrobił kontry Wieczystej. Beznadziejny mecz Kacpra.

FraMat 02.10.2025 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1654562)
To znowu oglądasz inny mecz. Duda traci piłki na potęgę, źle podaje, o mało przez głupotę nie zrobił kontry Wieczystej. Beznadziejny mecz Kacpra.

Twoje zdanie

Drozd 02.10.2025 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1654559)
Duda gra akurat dobrze.
Ustawienie go w naszym polu karnym to chyba jednak pomysł Jopa?

Wypadałoby żeby jednak czasem zerknął na piłkę bo nie wiele brakowało żeby piłka trafiła go w głowę i wpadła do bramki. To że ma 105 cm w kapeluszu nie zwalnia go z walki o pozycję, a jak ma widzieć jaka pozycja jest dobra skoro ma w dupie gdzie jest piłka.

Tak czy siak gramy nieźle i raczej wygramy. Wieczysta ma na razie duuużego farta.

grogoriogreg 02.10.2025 19:19

Szkoda tego podania Marca Carbo, bo do tego zagrania był to najlepszy piłkarz u nas.

Niestety, w drugiej połowie musimy bardziej zaryzykować. Otworzymy się, a Wieczysta nas będzie starała się skontrować. Tu jeszcze padną bramki...

James wejdzie za Dudę, a dziś również Nikaj może otrzymać więcej czasu... Jest miejsce w defensywie Wieczystej, więc jako jeździec bez głowy może coś samemu ulepić.

Straszna szkoda tego wyniku. Zakładając odpowiednią skalę porównania, ten mecz przypomina mi dwumecz ubiegłorocznej LM pomiędzy Barceloną a Interem. Jedna drużyna ma optyczną przewagę i prowadzi grę, a rywale w szybki sposób odpowiadają kontrami, bo mają dużą jakość z przodu i dobrze potrafi. I tam Inter był do bólu skuteczny... Oby dziś było inaczej.

bridgeburner 02.10.2025 20:00

Ogólnie jedyne do czego sie można doczepić to zbyt długie zwlekanie że strzałem i próby wjechania do bramki
Jakim cudem my tu z 3 goli nie strzeliliśmy?
Mecz imienia baraży, świetny występ bramkarza przeciwnika

Szneka 02.10.2025 20:09

Dramat. Duda w pierwszej połowie ŻADNEGO udanego zagrania. Do tego fatalne krycie przy rogu, który zresztą sprokurował swoim zagraniem. W drugiej ciut lepiej. Kto wpadł na pomysł żeby na Rodado grać górne piłki? Krył go Pazdan, który głową gra świetnie. Erthalter kolejny słaby mecz w ofensywie. Szkoda tego remisu bo Wieczysta zagrała słaby mecz.
Paradoksalnie Duda asysta ale bramka to zasługa Baniowskiego.
Sędzia. Qrwa tal beznadziejnego sędziego nie spodziewałem się. Jak on nie wyrzucił Góralskiego z boiska? Raz za celową rękę, której nawet nie gwizdnął dwa za wejście ostre w Dudę?

grogoriogreg 02.10.2025 20:15

Duda pierwszy raz w meczu wyskoczył do główki i cyk - asysta xd

Patryko 02.10.2025 20:16

Biorąc pod uwagę przekrój całego meczu i postawę obu drużyn - dwa stracone punkty.

Przy normalnej dyspozycji strzeleckiej, Rodado miałby dziś na luzie hattricka.

Wieczysta nie grała absolutnie nic i nie zdziwię się, jeśli Cecherz zostanie zluzowany w zimie.

Witalis 02.10.2025 20:17

W drugiej połowie Duda inny zawodnik.


Statystyki mówią wszystko (22 strzały, 10 celnych Wisły vs 4 i 1 Wieczystej). Wisła była zespołem dużo lepszym, co biorąc pod uwagę płytki skład i zmęczenie świadczy dobrze o drużynie.


Dobrze, że nie przegraliśmy. Wychodzimy na zero w trudnym meczu.

wolfy 02.10.2025 20:17

Duda dwie różne połowy. W drugiej zagrał świetnie, płuca zespołu.
Najlepsi na boisku Carbo i Igbekeme.

To nie był mecz Rodado.

Wieczysta to frajerzy. Gdyby nie słaba skuteczność to by wyjechali z piątką w plecy.

To co martwi to brak skrzydłowych na ławce, ale może to Baniowski powinien wchodzić panie trenerze, nie beznadziejny Sukiennicki? Dziś kluczowe podanie.

Levis88 02.10.2025 20:18

Nie no przykryła nas ta Wieczysta. Mają jakość.

AgresywnyChomik 02.10.2025 20:18

Pozytywy:
- Gramy do końca
- Igbekeme złapał formę nie tylko fizyczną dziś obok Kuziemki najlepszy na boisku.
- W sumie zdominowaliśmy Wieczystą.

Negatywy:
- skuteczność na starym dobrym poziomie
- Rodado dołek formy
- Duarte całokształt, szkoda tej kontuzji Bozica bo Fred nie powinien grać w podstawie.
- sędziowanie, Frankowski to żart, karny był dla nas, podobnie jak żółta po ręce Góralskiego - po tej kartce musiałby grać ostrożniej.

W sumie dobry rezultat jak na mecz wyjazdowy u wicelidera ;)

Vuko 02.10.2025 20:20

Wieczysta nas nie dogoniła, dorzuciliśmy oczko nad 3 miejscem. Nie jest źle, a wiadomo było, że to będzie pieprznięty mecz.

wolfy 02.10.2025 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1654492)
Jutro przed nami druga część tygodniowego, wiślackiego tryptyku.
Pierwszą udało się wygrać, za co duże brawa dla drużyny. Druga będzie zdecydowanie trudniejsza.
Wieczysta to ekipa najmocniejsza piłkarsko w tej lidze.
Cecherz ma zasadniczo rację mówiąc, że dysponuje lepszymi piłkarzami niż Wisła - każda formacja w zestawieniu 1:1 to przewaga Czystej, o ławce rezerwowych nie wspominając, bo tutaj jest wręcz przepaść.
Nawet ten nowy napastnik na F jest aktualnie w lepszej dyspozycji niż Rodado.
Pytanie czy to przełoży się na boisko, bo wiadomo że to nie zawsze tak działa. Mam nadzieję że nie i Wiśle uda się ugrać 1 punkt, choć będzie to bardzo trudne.
Piszecie tutaj w większości, że Wieczysta musi zagrać otwarcie, ofensywnie, bo w obronie jest słabsza.
Moim zdaniem to nieprawda, co pokazał chociażby ich mecz w Niepołomicach, gdzie zagrali bardzo szczelnie w tyłach i wykorzystali jedną z nielicznych okazji na bramkę. Bardzo podobny scenariusz do naszego meczu z Bytomiem.

Atuty Wisły w starciu z Czystą? W zasadzie chyba wyłącznie własne boisko i doping kibiców, bo czysto piłkarsko to faworytem nie jesteśmy. Dodatkowo oni z wypłatami na kontach, czego nie da się powiedzieć o naszych.
Spodziewam się piłkarskich szachów gdzie zadecyduje skuteczność. Remis będzie sukcesem, przy okazji brak kontuzji mile widziany.
Ale realnie to najprawdopodobniej Wieczysta wygra - nie chce mi się wierzyć, żeby nasza defensywa nie odwaliła jakiegoś numeru w trzecim kolejnym meczu.

:haha:

Ja .......ę, jakie to są pionki :lol: Czapką nas nakryli :>

Nie oglądam ich meczy bo mam ich w dupie, kolejny klubik-zabawka właściciela, ale nie mogłem się powstrzymać. Zwłaszcza ta ich ławka nas zmiażdżyła.

Polonia to dwa poziomy wyżej pod względem kultury gry, tutaj tylko fart i zły dzień Rodado uratował ich przed wysoką przegraną.

bridgeburner 02.10.2025 20:24

Igbekeme musi wyjść na Ruch w pierwszym składzie
Kosztem Duarte który już któryś mecz nic nie gra, Julius wtedy na skrzydło
Ogólnie mecz bardzo dobry w naszym wykonaniu, równie dobrze mógł się skończyć 5:1

wolfy 02.10.2025 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1654583)
Igbekeme musi wyjść na Ruch w pierwszym składzie
Kosztem Duarte który już któryś mecz nic nie gra, Julius wtedy na skrzydło
Ogólnie mecz bardzo dobry w naszym wykonaniu, równie dobrze mógł się skończyć 5:1

Raczej 1:5, bo Wieczysta to czterech celnych strzałów nie oddała ;)

Drozd 02.10.2025 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1654574)
Duda pierwszy raz w meczu wyskoczył do główki i cyk - asysta xd

Czyli da się?

Jak w obronie kładzie lagę bo go później eksperty wzrostem tłumaczą to się przyzwyczaił do odpuszczania. To samo zrobił z Siedlcami.

Grzadek 02.10.2025 20:29

W 2 połowie Wieczysta nie istniała. Remis z wiceliderem, jest git, chociaż powinniśmy to zdecydowanie wygrać.

maumau 02.10.2025 20:32

Mamy ogromny problem z przodu w postaci braku kogoś kto potrafiłby wykończyć akcję. Jeśli nie zrobi tego Rodado to nie robi tego nikt. Aż prosi się o kogoś na lewym skrzydle kto potrafiłby wejść do środka i wykończyć akcję prawą nogą. Fred niestety takim graczem nie jest.

Erthaler znów chaotycznie. Chciałoby się zobaczyć w nim trochę Patryka Małeckiego który gdy tylko miał trochę miejsca zamykał oczy i walił na bramkę ile siły w nogach.

Kuziemka mi się podobał. Powinien zakończyć ten mecz z 2 - 3 asystami.

MVP - jak dla mnie drugi raz z rzędu Biedrzycki. Jak tak dalej pójdzie to w ogóle zacząłbym go wystawiać z przodu bo w odróżnienu do połowy naszej drużyny, chłop wie jak się zdobywa bramki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl