Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   8. kolejka, Miedź Legnica - Wisła Kraków, 29 sierpnia 2025, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11133)

Patryko 29.08.2025 20:16

Pierwszy zespół, który zszedł nisko do obrony i czeka na kontry. Wynik do przerwy nie jest zaskoczeniem.

adam_09 29.08.2025 20:18

Póki co bardzo apatycznie wyglądamy i masa niedokładnych podań. Nie ma dużo ruchu + autobus Miedzi. Szczerze mówiąć wk...mnie taka gra przeciwnika. Te autobusy to jakaś zakała tej ligi.

wolfy 29.08.2025 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1652992)
Uprzedzając komentarz Markusa - ustawienie Carbo przy straconej bramce to wina Jopa ;)

Nie masz zielonego pojęcia o piłce, nie?

Carbo krył kolesia idącego na prostopadłe podanie do czasu aż wyszedł na spalony. Zawalił albo Biedrzycki który krył nikogo, albo ten co został z tyłu zamiast pokryć Mioć-a. Ale raczej to Duda/Kuziemka jest winny, trzeba by prześledzić ustawienie.

Mecz wygląda identycznie jak poprzednie mecze z murarzami, z Miedzią szczególnie. Ja wiem że jesteśmy zajebiści, ale Jop mógłby czasem ustawić drużynę pod rywala.

Po mojemu do zmiany w przerwie bezproduktywni Duda i Kuziemka. Wymieniłbym też Duarte, ale nie ma na kogo...

Ewidentnie napastnicy (Rodado + Duarte) są odcięci od podań, środek sobie nie radzi.

Potrzebna jest jakaś reakcja z ławki.

Drozd 29.08.2025 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1652994)
Pierwszy zespół, który zszedł nisko do obrony i czeka na kontry. Wynik do przerwy nie jest zaskoczeniem.

Jest, bo jakby nie ręcznik w naszej bramce to byłoby 0:0. strzały z 25 metrów to wpuszcza patałach a nie bramkarz. W baraży zresztą było to samo. Broda jest mułowaty i tyle.

O wynik jestem dziwnie spokojny.

azor 29.08.2025 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1652996)
Nie masz zielonego pojęcia o piłce, nie?

Carbo krył kolesia idącego na prostopadłe podanie do czasu aż wyszedł na spalony. Zawalił albo Biedrzycki który krył nikogo, albo ten co został z tyłu zamiast pokryć Mioć-a. Ale raczej to Duda/Kuziemka jest winny, trzeba by prześledzić ustawienie.

Mecz wygląda identycznie jak poprzednie mecze z murarzami, z Miedzią szczególnie. Ja wiem że jesteśmy zajebiści, ale Jop mógłby czasem ustawić drużynę pod rywala.

Po mojemu do zmiany w przerwie bezproduktywni Duda i Kuziemka. Wymieniłbym też Duarte, ale nie ma na kogo...

Ewidentnie napastnicy (Rodado + Duarte) są odcięci od podań, środek sobie nie radzi.

Potrzebna jest jakaś reakcja z ławki.

No tak, Kuziemka i Duda…Lelevield rozumiem, że też nie maczał palców przy tej bramce?

Drozd 29.08.2025 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1652998)
No tak, Kuziemka i Duda…Lelevield rozumiem, że też nie maczał palców przy tej bramce?

Leliweld liczył, że strzał z takiej odległości to każdy bramkarz złapie w w zęby.

adam_09 29.08.2025 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1652997)
Jest, bo jakby nie ręcznik w naszej bramce to byłoby 0:0. strzały z 25 metrów to wpuszcza patałach a nie bramkarz. W baraży zresztą było to samo. Broda jest mułowaty i tyle.

O wynik jestem dziwnie spokojny.

Nie no, bez przesady. Mi to wyglądało na 20 metr najdalej.

As 29.08.2025 20:31

Pierwsza drużyna w sezonie nastawiła się na kontry i już skończyło się rumakowanie.
Miejmy nadzieję że w drugiej połowie się coś zmieni.

Drozd 29.08.2025 20:34

Koło to 20 m a dokoła to jeszcze z 5 brakowało. A Temu mułowi brakło pół metra do piłki, kompromitacja. Za to łapkami machać potrafi...

azor 29.08.2025 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1652999)
Leliweld liczył, że strzał z takiej odległości to każdy bramkarz złapie w w zęby.

To że Broda mógł sie lepiej zachować to inna kwestia. Wychodząc jednak z takiego założenia, nie mają sensu żadnego założenia, skoro finalnie wszystko rozbija się o dyspozycje bramkarza.

Drozd 29.08.2025 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1653001)
Pierwsza drużyna w sezonie nastawiła się na kontry i już skończyło się rumakowanie.
Miejmy nadzieję że w drugiej połowie się coś zmieni.

I co mają z tych kontr? Jeden szmaciany strzał. Zdechną i im wtłuczemy.

wolfy 29.08.2025 20:43

To że Broda jest słaby to żadna nowość.

Duda nie powinien był wyjść na drugą połowę.

bridgeburner 29.08.2025 21:06

Do 77 minuty nie stworzyliśmy jednej sytuacji
Strzał precyzyjny, mocny, z 20 metrów typa którego nikt nie raczył zaatakować
A tu się bramkarza czepiacie
Donnarumma zapewne by to obronił ale bez przesady
Nie przez bramkarza jest ta porażka
Bardzo słaby mecz, bez pomysłu, bez polotu, nawet pressing nie wychodził
Już w 30 minucie wyglądali na spoconych, jakby nie mieli pary do biegania
Szczególnie słabo kadrowicze u-21, Kuziemka, Duda, Kutwa
Za dużo szumu ostatnio chyba wokół nich

leszekpw 29.08.2025 21:07

Balonik pierd...z hukiem

azor 29.08.2025 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1653005)
To że Broda jest słaby to żadna nowość.

Duda nie powinien był wyjść na drugą połowę.

Wolfy mam pytanie - gdyż jak mniemam, masz się za osobę opiniotwórczą, w swojej własnej ocenie, ale to wystarczy do uzasadnienia: na jakiej podstawie uważasz się za kogoś kto zna się na piłce? Grałeś chociaż pół-zawodowo, parałeś się w trenerkę, czy jesteś statystycznym zzatelewizorowym koniobijcom, jak 95% tego forum?

Skawa Wadowice 29.08.2025 21:13

Spodziewalem sie porazki
Oni dzisiaj tak po prostu po ludzku nie wyszli na mecz, totalnie nie chcialo im sie
Dobrze ze przerwa na kadre jest

NHitman 29.08.2025 21:18

To jest tragedia. Rozumiem gorszą dyspozycję, ale to jest przepaść między tym meczem a resztą jakie zagraliśmy. Zero pomysłu na grę, zero zaangażowania i kolejne wyczekiwanie ze zmianami na niewiadomo co. Wisła nawet w barażach z nimi wyglądała lepiej.

Przyjąłbym porażkę z każdym, ale nie z tymi szmatami i nie w takim stylu.

Smuga 29.08.2025 21:20

I dobrze, że ta porażka przyszła, bo to będzie kubeł zimnej wody dla rozgrzanych głów niektórych tutaj obecnych, ale też dla piłkarzy, żeby nie bujali zbytnio w obłokach, myśląc iż złapali Pana Boga za jaja.

Ile to się ostatnio człowiek naczytał, że awans już jest pewny, że trzeba robić szturm na Puchar Polski i europejskie puchary, że Krzyżanowski lada moment dostanie powołanie do reprezentacji etc.

Oby ten plaskacz był tylko jednorazowym sygnałem ostrzegawczym, a nie zapowiedzią gry w kratkę czy kilku bolesnych gongów.

wolfy 29.08.2025 21:20

To co, rączki na kołderkę?

Jop nie pomógł dzisiaj drużynie.

ciacho 29.08.2025 21:21

Może i wynik równie chu.owy jak w barażach, ale przynajmniej byliśmy gorsi i nie tworzyliśmy sytuacji.

wolfy 29.08.2025 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1653018)
Może i wynik równie chu.owy jak w barażach, ale przynajmniej byliśmy gorsi i nie tworzyliśmy sytuacji.

2:0 to był najmniejszy wymiar kary. Miedź zmarnowała trzy setki.

Jagul 29.08.2025 21:24

Wiślacki Guardiola dzisiaj kompletnie nie ogarniał wydarzeń boiskowych.

Patryko 29.08.2025 21:24

Myślę, że na tym etapie bardzo potrzebna porażka. Chłopaki zaczęli się unosić w oparach własnej zajebistości i zostali sprowadzeni na ziemię.

Teraz duży test dla Jopa. Musi nas przygotować na tego typu mecze, gdzie przeciwnik po prostu bardzo dobrze zamyka się na własnym polu karnym i czeka na błędy, jakie popełnił dziś np. Kuziemka.

Słaby mecz Ertlthalera, najsłabszy w sezonie mecz Kuziemki. Rodado kompletnie odcięty od gry.

Jaroo1 29.08.2025 21:26

Oczywiście będzie czepianie się Jopa, winny Broda i Biedrzycki, przez nich stracona bramka, słaby Kuziemka i jak zawsze Duda, a Krzyżanowski w ofensywie dno .

Antypolskie ....y już atakują. Jak porażka to wina Polaków, jak wygrana to tylko/głównie dzięki zagranicznym graczom. Mimo, że w ofensywie nie pokazaliśmy nic to wiaodmo, że ....y będą się skupiać, na tym że obrona zła.

Zjeb wolfy jakby robił Jop watch to by mu wyszło, że Rude miał 1,2 średnia a Jop ma w tym sezonie 2,6. No ale ojkofob jebany już się jara że była porazka i Jop nie pomógł. Fałszywe ....iska...

Drozd 29.08.2025 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1653023)
Oczywiście będzie czepianie się Jopa, winny Broda i Biedrzycki, przez nich stracona bramka, słaby Kuziemka i jak zawsze Duda, a Krzyżanowski w ofensywie dno .

Antypolskie ....y już atakują. Jak porażka to wina Polaków, jak wygrana to tylko/głównie dzięki zagranicznym graczom. Mimo, że w ofensywie nie pokazaliśmy nic to wiaodmo, że ....y będą się skupiać, na tym że obrona zła.

Zjeb wolfy jakby robił Jop watch to by mu wyszło, że Rude miał 1,2 średnia a Jop ma w tym sezonie 2,6. No ale ojkofob jebany już się jara że była porazka i Jop nie pomógł. Fałszywe ....iska...

Baranek w ścianę hejterku.

To zawsze pomaga.

Co za monotematyczny głąb.

As 29.08.2025 21:30

Pierwsze sześć meczów przeciwnicy wyszli na nas na wariata i grali w piłkę. Aż sam się dziwiłem że tak grali. Miedź jako pierwsza wyszła grać z kontry, dwa razy nas skontrowali i wystarczyło. Nam oczywiście brakowało wysokiego napastnika na wrzutki ale to już norma i było trzy sezony żeby się przyzwyczaić.

Jak ktoś oglądał w miarę regularnie mecze Wisły w pierwszej lidze to wiedział, że zweryfikuje nas zespół grający defensywnie bo to z takimi przegraliśmy awanse trzy razy. Okienko jeszcze otwarte i może ktoś w klubie przytomnie zauważy „ej może kupimy sobie kogoś na wrzutki?”.

Obawiam się że trenerzy innych drużyn oglądali ten mecz i będziemy takie mecze oglądać raczej częściej niż rzadziej.

doktor granat 29.08.2025 21:30

Niestety kubeł zimnej wody.
Trzeba przyjąć to z pokorą i od kolejnego meczu zrobić kolejną serię zwycięstw.

Grzadek 29.08.2025 21:30

Przykryli nas czapką. W 2 połowie ani jednej dobrej sytuacji dla nas, spokojnie mogło być 4, 5:0 dla nich.

Mam wrażenie, że spuchliśmy kondycyjnie. Oni do każdej piłki na pełnej, u nas stojanović. Źle się to oglądało, a Miedź robiła swoją grę. Brawo dla nich, uczciwie trzeba przyznać, że zagrali dobry mecz.

Smuga 29.08.2025 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko
Słaby mecz Ertlthalera, najsłabszy w sezonie mecz Kuziemki. Rodado kompletnie odcięty od gry.

Dziś w ogóle cała ofensywa zawiodła. Pytanie, czy to Miedź była tak dobrze przygotowana do tego meczu, czy nasi ich po prostu zlekceważyli.

Karherop 29.08.2025 21:32

Czulem ciężary i byly nawet wieksze niż myślałem. Glowy do gory, naładować akumulatory i jedziemy dalej.

A o samym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć

Kurz 29.08.2025 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1653021)
Myślę, że na tym etapie bardzo potrzebna porażka. Chłopaki zaczęli się unosić w oparach własnej zajebistości i zostali sprowadzeni na ziemię.

Teraz duży test dla Jopa. Musi nas przygotować na tego typu mecze, gdzie przeciwnik po prostu bardzo dobrze zamyka się na własnym polu karnym i czeka na błędy, jakie popełnił dziś np. Kuziemka.

Słaby mecz Ertlthalera, najsłabszy w sezonie mecz Kuziemki. Rodado kompletnie odcięty od gry.

To po prostu prawdziwszy obraz Wisły. Gramy lepiej im bardziej otwarty mecz i zupełnie nie radzimy sobie przy takim podejściu przeciwnika. To się nie zmieniło. Na szczęście podobnie uprzykrzać życie potrafi tylko kilka drużyn, niekoniecznie tych, które sobie wytypowaliście na najgroźniejszych kontrkandydatów do awansu.

Oceny indywidualne mijają się z celem. Entthraller czy Kuziemka pewnie z drużyną jak Znicz zagraliby dziś jak z nut. To przeciwnik, jego styl gry i skala trudności sprawiła, że wyglądali fatalnie. Do tej pory dostawaliśmy trochę nieprawdziwy obraz Wisły, teraz nastąpiła pierwsza korekta i urealnienie "kursu".

Elefant 29.08.2025 21:33

Kubeł zimnej wody na niektóre rozgrzane głowy. Zwłaszcza piłkarzy. Zobaczymy czy zadziała.
Dziś zobaczyliśmy Wisłę jak z poprzednich lat. Wolno, niedokładnie, bez pomysłu, bez ambicji.
Miedź była dziś o klasę, momentami dwie klasy lepsza od Wisły. W każdym aspekcie. Indywidualnie i drużynowo. Na boisku i na ławce trenerskiej.

Skawa Wadowice 29.08.2025 21:33

Porazka nie boli. Zasluzona. Beznadziejny styl. Akurat sie spodziewalem tutaj porazki. Wiec wywalone na ten mecz. Dobrze ze kubel zimnej wody, przerwa na repre i jest nad czym pracowac. Teraz same ogory ktore beda graly jak miedz dzisiaj

Jagul 29.08.2025 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1653025)
Pierwsze sześć meczów przeciwnicy wyszli na nas na wariata i grali w piłkę. Aż sam się dziwiłem że tak grali. Miedź jako pierwsza wyszła grać z kontry, dwa razy nas skontrowali i wystarczyło. Nam oczywiście brakowało wysokiego napastnika na wrzutki ale to już norma i było trzy sezony żeby się przyzwyczaić.

Jak ktoś oglądał w miarę regularnie mecze Wisły w pierwszej lidze to wiedział, że zweryfikuje nas zespół grający defensywnie bo to z takimi przegraliśmy awanse trzy razy. Okienko jeszcze otwarte i może ktoś w klubie przytomnie zauważy „ej może kupimy sobie kogoś na wrzutki?”.

Obawiam się że trenerzy innych drużyn oglądali ten mecz i będziemy takie mecze oglądać raczej częściej niż rzadziej.

Miedź grała defensywnie? W drugiej połowie mieli pełną kontrolę i mimo, że po pierwszej połowie posiadanie było 34-66 to skończyło się 52-48. Do tego mnóstwo sytuacji, a nie jakieś dwie kontry.

wolfy 29.08.2025 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1653021)
Myślę, że na tym etapie bardzo potrzebna porażka. Chłopaki zaczęli się unosić w oparach własnej zajebistości i zostali sprowadzeni na ziemię.

Teraz duży test dla Jopa. Musi nas przygotować na tego typu mecze, gdzie przeciwnik po prostu bardzo dobrze zamyka się na własnym polu karnym i czeka na błędy, jakie popełnił dziś np. Kuziemka.

Słaby mecz Ertlthalera, najsłabszy w sezonie mecz Kuziemki. Rodado kompletnie odcięty od gry.

Jop ten test już wielokrotnie oblał.

Dzisiaj trzymanie na boisku beznadziejnego Dudy do 80 minuty to był jakiś kabaret.

Wcale mnie nie dziwi że Kuziemka wyglądał beznadziejnie na murującego przeciwnika - tak, znacznie gorzej niż Baena :> Nie wystarczyło ograć jednego piłkarza żeby dośrodkować, nie było miejsca na wbiegnięcie z piłką i chłopak nie istniał. Czyli ten sam problem co inni nasi skrzydłowi w poprzednich sezonach.

Dobrą zmianę dali Bozić, Igbekeme i prawdopodobnie następny mecz powinni zacząć w pierwszym składzie. James przyśpieszył grę i potrafił czasem utrzymać piłkę, nasz nowy skrzydłowy miał ze trzy świetne wrzutki które przeszyły obronę Miedzi. Na murarzy jak znalazł.

Krzyżanowski w obronie średnio ogarniał, ale nie on jeden. Za to w ofensywie w ogóle nie istniał - też nie był tutaj sam.

Patryko 29.08.2025 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1653031)
Oceny indywidualne mijają się z celem. Entthraller czy Kuziemka pewnie z drużyną jak Znicz zagraliby dziś jak z nut.

Ja myślałem, że ocenia się piłkarzy za grę zarówno z zespołami, które im leżą, jak i tymi, które im nie leżą. Obaj zagrali dziś słabo, co miało bezpośredni wpływ na wynik. Koniec kropka. Nie ma co tutaj dobudowywać nie wiadomo jakich teorii.

Drozd 29.08.2025 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1653005)
To że Broda jest słaby to żadna nowość.

Duda nie powinien był wyjść na drugą połowę.

Duda i Kuziemka.

Jop przespał moment na zmiany jak amator. To że przy 2:0 wymienił pół składu to dowód że się pogubił.

Natomiast chamy z Legnicy jechały na szpadzie przy bierności ze strony sędziego od samego początku. Taktyk Niedźwiedź zadowolony, teraz dostaną wpi... ze Zniczem :).

Ktoś już napisał że to potrzebna porażka i też się z tym zgadzam. Bo by już naszym młodym całkiem palma odbiła.

wolfy 29.08.2025 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1653030)
Czulem ciężary i byly nawet wieksze niż myślałem. Glowy do gory, naładować akumulatory i jedziemy dalej.

A o samym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć

Nic podobnego.

NIE WOLNO O TYM MECZU ZAPOMNIEĆ.

W najbliższych meczach większość zespołów będzie tak z nami grała.

As 29.08.2025 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1653034)
Miedź grała defensywnie?

Tak. Będzie powtórka na sport.tvp.pl to sobie obejrzyj. Po stracie całym zespołem sprintowali do obrony odbudować pozycję i wyczekiwali na okazję do kontry. Ale nie będę ci opowiadał, jak nie miałeś okazji obejrzeć meczu to będzie powtórka.

leszekpw 29.08.2025 21:38

Polacy dziś slabo


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl