Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   6. kolejka, Znicz Pruszków - Wisła Kraków, 15 sierpnia, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11128)

Arked 19.08.2025 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651949)
Przy SFG przeciwnika płacimy za relatywnie niski skład pierwszej drużyny.

Osobną kwestią jest sens bronienia SFG w systemie 1v1 w meczach z drużynami takimi jak Pogoń, gdzie większość zawodników to drągale 190+. Co w pojedynku z takim typem 1v1 ma zrobić taki Duda czy Igbekeme, to chyba tylko Jop wie. Może wypadałoby na tego typu drużyny wymyślić coś innego?

Nasza kalkulacja w takich meczach jest taka, że mamy strzelić więcej bramek niż przeciwnik. Nie dostosowujemy się pod przeciwnika tylko narzucamy swój styl gry. I to wszystko będzie działać, jeśli nie będziemy absurdalnie nieskuteczni.

Karherop 19.08.2025 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1651978)
Mimo wszystko jakaś poprawa przy tych SFG jest.Żeby w ogóle z nich bramek nie tracić to chyba niemożliwe a jak do tego dodamy zgrywającą się dopiero obronę no to mamy co mamy.

Do tego trzeba dodac ze slabsze druzyny do bólu trenuja SFG kosztem chociażby treningu w ataku pozycyjnym. Chocby dlatego gdy gralismy z Łęczna wiosna to kompletnie nie wiedzieli jak z nami grać po naszej czerwonej kartce.

U nas nie ma komoletnie mozliwosci aby trenowac tyle SFG co rywale, bo treningi musialyby trwac po 4 godziny żeby nie rezygnowac z obecnych elementow.

yoda79 - nowe konto 19.08.2025 13:49

Jest nasza kadra na dzisiaj gdzieś podana?

AgresywnyChomik 19.08.2025 14:02

Jakie łby w Pruszkowie, napoczeli klatkę na sektorze gości żeby nasi nie weszli. Znicz stanął na wysokości zadania i pospawali xD

wolfy 19.08.2025 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1652011)
Jakie łby w Pruszkowie, napoczeli klatkę na sektorze gości żeby nasi nie weszli. Znicz stanął na wysokości zadania i pospawali xD

Trzeba przyznać że pomysłowo.

pepe72 19.08.2025 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 - nowe konto (Post 1652008)
Jest nasza kadra na dzisiaj gdzieś podana?

Jeszcze nie ale mało prawdopodobne by była inna niż wyjściowa w poprzednim meczu.
W każdym razie byłbym bardzo zdziwiony.
Chyba na 1 godzinę przed meczem podają.
Strzał większości komentujących (i mój):
https://i.imgur.com/6Xf8eQ2.png

s1mone 19.08.2025 19:58

Ależ ciasteczko Dudy do Krzyżanowskiego, już drugie takie w tej rundzie, ewidentnie młody jest w gazie.

Jaroo1 19.08.2025 20:04

Cytat:

Ależ ciasteczko Dudy do Krzyżanowskiego, już drugie takie w tej rundzie, ewidentnie młody jest w gazie.
Dobra weź to skasuj bo zaraz markus się na linę .......nie.

Junca chłop 30 lat, po karierze w La liga i La liga 2, w Wiśle 13 meczów gol i asysta, w kolejnym sezonie 17 meczów, 0 goli i 3 asysty.
19 letni Krzyżanowski wyśmiewany tu przez wszelkiej maści s....ysyństwo 5 meczów w tym sezonie i gol i asysta.

Jop, Duda, Krzyżanowski, Kuziemka i reszta w tym sezonie to ostateczne wyjaśnienie Kiko, Rude i ściąganego tu szrotu hiszpańskiego, który oprócz PP pozostawił tu po sobie jedynie wstyd, niesmak i kolejne długi na opłacenie ich pensji.

Szneka 19.08.2025 20:24

Póki co najsłabszy wg mnie Duarte a i tak gola zdobył. Karny dla nas trochę chyba naciągany? Brak czerwonej dla Ciepieli to kryminał, Brak Baniowskiego na ławce- czemu? teraz na drugą połowę Kuziemka Rodado Erthalter na ławkę , odpoczywać przed niedzielą

bridgeburner 19.08.2025 20:28

Brak czerwonej dla drwala z Pruszkowa to jest skandal
Rodado najlepiej niech na drugą połowę nie wychodzi, szkoda zdrowia, ważne i dużo cięższe mecze przed nami

s1mone 19.08.2025 20:36

Pierwszy i trzeci gol to nieustępliwość i pazerność Rodado i Duarte.

Drugi to przepiękna koronkowa akcja młodych Polaków Kuziemka -> Duda -> Krzyżanowski.

Wycisnęliśmy chyba maksa z tej pierwszej połowy, bo klarownych okazji poza tą zmarnowaną przez Freda nie było.

Oby w drugiej nie osłabła koncentracja, najlepiej dziadów piątką pogonić.

/edit : i wywróżyłem już jest 5.

Krzyżanowski do Erthalera i Kuziemka do Rodado, fenomenalnie.

Szczerze powiem, patrząc w jakim gazie jesteśmy, mam nadzieję, że Jop będzie wprowadzał nowych piłkarzy powoli, bo ta drużyna gra fantastyczny futbol w tej formie jakiej jest.

Michal_23 19.08.2025 20:49

Nie moge sie doczekac pomeczowej oceny Krzyzanowskiego przez forumowy zanwcuf.

Jak juz kilka osob zauwazylo wczesniej "eksperci" nie zmieniaja swoich opinii w zaleznosci od tego co sie dzieje na boisku. Nawet jak chlopak zagra dobry mecz (albo kilka) i tak znajdzie sie "wytlumaczenie", ze rywal za slaby, w obronie nie bardzo, itp.
Chcialbym doczekac czasow aby ludzie udzielajacy sie na tym forum potrafili schowac swoje ego i od czasu do czasu obiektywnie spojzec na sytuacje. Ale jakos tego nie widze....

Revolver 19.08.2025 21:02

Ogólnie wszystko git i jądra same składają się do oklasków, ale totalnie nie rozumiem, na jakiego grzyba Jop przy 5-0 trzyma na boisku Rodado, w momencie, kiedy w każdej chwili któryś z tych żałosnych drwali może go skosić.

crux.a 19.08.2025 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michal_23 (Post 1652053)
Nie moge sie doczekac pomeczowej oceny Krzyzanowskiego przez forumowy zanwcuf.

Jak juz kilka osob zauwazylo wczesniej "eksperci" nie zmieniaja swoich opinii w zaleznosci od tego co sie dzieje na boisku. Nawet jak chlopak zagra dobry mecz (albo kilka) i tak znajdzie sie "wytlumaczenie", ze rywal za slaby, w obronie nie bardzo, itp.
Chcialbym doczekac czasow aby ludzie udzielajacy sie na tym forum potrafili schowac swoje ego i od czasu do czasu obiektywnie spojzec na sytuacje. Ale jakos tego nie widze....

Krzyżanowski nie umie bronić, pokazał to dzisiaj kilka razy. Poza tym dał sporo do przodu. Jedno nie wyklucza drugiego.

leszekpw 19.08.2025 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1651851)
No przecież to jest podręcznikowy flop. Już tydzień temu przecież gdyby w Pogoni mieli ciut lepsze celowniki to doszłoby do klasycznej wy.......ki o własne nogi przed 30k publiczności. Fartem udało sie przetrwać i dowieźć 3pkt po tragicznej 2 polowie.

Znicz jest chujowy, tragiczny, 5 porażek z rzędu. Wisla najlepszy start od 2137 lat, chory bilans bramkowy, conajmniej 3 gole w każdym meczu.

Ludzie co tu wieszczą jakies manity to chyba ostatnie mecze Wisły ogladlai w 2005 roku i nie wiedzą jak to zawsze wyglada w tego typu meczach w 1 lidze. Zbyt wiele razy juz przerabialiśmy ten scenariusz żebym sie miał nabrać na to, ze tym razem będzie inaczej :D

Imo w 2 najbliższych meczach zgarniemy max 2 pkt. Natomiast nie zdziwi mnie również 1 czy 0. A ten mecz wtorkowy ze zniczem to bedzie przecież podręcznikowe przełamanie z Wisełką.

Pierd... pesymisty jak zwykle.

bridgeburner 19.08.2025 21:21

Nieprawdopodobne jak nam wszystko wpada
Igbekeme w zeszłym sezonie 100 strzałów oddał i nic tak nie wpadło
A 7 gol to już w ogóle
Co do Krzyżanowskiego - fanem jego gry defensywnej nie jest natomiast fizycznie i w grze do przodu świetnie wygląda
A bronić się jeszcze jest w stanie nauczyć

Jaroo1 19.08.2025 21:24

Cytat:

Pierd... pesymisty jak zwykle.
Leszku, ty sie nie zapędzaj bo znowu ci sie odklei i nie bedziesz wiedzial kim jestes. Niedawno pisales tak:

Cytat:

Niestety ale to musi wszystko pierd...ć i zacząć od IV ligi, by budować od podstaw. I tak zapewne kiedyś będzie. Do tego czasu Jaro będzie pożyczał kasę, brylował na salonach i mydlił nam oczy, przedłużając agonię klubu. Żadnej sprzedaży póki co tu nie będzie. Aż stwierdzi, że finansowo już nie daje rady.
Cytat:

A żebyś wiedział. Dalej jestem na stanowisku, że nic nas dobrego z tym włascicielem nie czeka i prędzej czy później wylądujemy w IV lidze. I nie jestem w tych sądach odosobniony.
No i jeszcze
Cytat:

Królewski wypierdalaj
oraz
Cytat:

Jop won
Odkleiło się i już zdanie inne masz?

TSA 19.08.2025 21:29

Najsłabsi dzisiaj u nas Duda i jak zwykle Sukiennicki,a reszta w miarę przy tragicznym przeciwniku

Smuga 19.08.2025 21:31

Chyba Bóg/los nam oddaje teraz te wszystkie frajersko potracone punkty w poprzednich sezonach. Dzisiaj wpadało wszystko. Piękny meczyk, piękna siódemka, która spodobałaby się Cupiałowi. Zresztą tak wysokie wyniki w tym sezonie przypominają czasy Kasperczaka.

Co do Krzyżanowskiego, to się z niektórymi kolegami tutaj zgadzam. Chłopak umie grać w ofensywie, ale niestety z tyłu już jest dużo gorzej. I tu jest zagwozdka dla sztabu. Albo nauczą go grać w defensywie, albo zaryzykują stałym przesunięciem go na skrzydło.

Ktoś powie, że Znicz to w tym sezonie totalni frajerzy. Przyznam mu rację, ale mi ulżyło, bo z takimi frajerami potrafiliśmy przez ostatnie lata stracić masę punktów, których brakowało na koniec sezonu.

Revolver 19.08.2025 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smuga (Post 1652062)
Chyba Bóg/los nam oddaje teraz te wszystkie frajersko potracone punkty w poprzednich sezonach.

Tak, Neptun.

wolfy 19.08.2025 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1652055)
Krzyżanowski nie umie bronić, pokazał to dzisiaj kilka razy. Poza tym dał sporo do przodu. Jedno nie wyklucza drugiego.

Dzisiaj w obronie zawodnicy Znicza robili Krzyżanowskiego i to jest fakt.
Za to moim zdaniem nadaje się na skrzydło sto razy bardziej niż Sukiennicki, który co mecz wywraca się w biegu przez nikogo nie atakowany.

Z nieoczywistych rzeczy - podobał mi się Kawała. Bramka przypadkowa ale kilka razy dobrze się pokazał.

I jeszcze Igbekeme strzelił bramkę :shock:

grogoriogreg 19.08.2025 21:39

Najsłabsi w tym meczu okazali się forumowi eksperci, którzy dokonali hurtowego zesrania się przed meczem.

Ale czego oczekiwać od ludzi nie oglądających spotkań albo oglądących je z klapkami na oczach. Wystarczyło poswięcić 45 minut by zobaczyć jakiś występ Znicza, ewentualnie obejrzeć skróty spotkań. Z drużyny, która zajęła 8.(?) miejsce w poprzednim sezonie nie zostało nic.

Znicz jest najsłabszą drużyną ligi, więc grając spokojnie nasz futbol ich punktowaliśmy. Cieszą ładne akcje, ale mnie osobiście najbardziej cieszy przygotowanie fizyczne naszych zawodników. Pressing przez cały mecz - wymiana Zwolińskiego na Ertlthalera to klucz do tak intensywnej gry.

Mam jedno małe marzenie, by do forumowego chórku krzyczącego: "Krzyżanowski słabo gra na lewej obronie, dajmy go na skrzydło" w końcu doszło, że Krzyżanowski u nas gra na skrzydle. Ta formacja, którą widzicie w przedmeczowej grafice lub na flashscorze zmienia się w czasie meczu. W fazie ataku gramy ustawieniem 3-4-2-1 i Jakub pełni rolę skrzydłowego - ostatnie dwa mecze, były bardzo dobre w jego wykonaniu - oby tak dalej.

Spokojnie robimy swoją robotę i oby niedziela była również dla nas.

leszekpw 19.08.2025 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSA (Post 1652061)
Najsłabsi dzisiaj u nas Duda i jak zwykle Sukiennicki,a reszta w miarę przy tragicznym przeciwniku

To prawda.

Ogryzek 19.08.2025 22:17

Uwielbiam - 7-0 ze Zniczem a ojkofoby w akcji :D

Do tego "parchaty" leszek...

Ale boli ha ha

maumau 19.08.2025 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSA (Post 1652061)
Najsłabsi dzisiaj u nas Duda i jak zwykle Sukiennicki,a reszta w miarę przy tragicznym przeciwniku

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1652068)
To prawda.

Nie no kurde panowie, każdy ma prawo do swojej opinii ale dzisiaj postawiłem sobie za cel dokładne oglądanie Dudy i wydaje mi się, że momentami byl naszym najlepszym graczem. W pierwszej połowie chłopak się nie zatrzymywał, ogrywał graczy Znicza jak dzieci, zawsze był pod grą a do tego zaliczył asystę palce lizać. W drugiej połowie faktycznie opadł z sił ale zrównywanie go do Sukiennickiego i nazywanie najsłabszym zawodnikiem drużyny to mocna przesada. Mam wrażenie, że doszliśmy do etapu gdzie co poniektórzy mają już przygotowaną wiadomość "Duda - dno" zanim mecz się nawet rozpocznie.

Dodam tylko, że nie jestem jego największym fanem i do tej pory sam miałem dużo zastrzerzeń co do jego skuteczności i etyki pracy na boisku. W tym sezonie widzę jednak znaczną poprawę co odzwierciedlają wyniki drużyny - chyba mało kto teraz wygrywa 5 meczów pod rząd strzelając w nich 23 gole ze środkowym pomocnikiem który się do niczego nie nadaje.

pepe72 19.08.2025 22:42

Lidera mamy, za ch... (ew. Wieczystej) go nie oddamy :)
5 z 22 zaliczone :>


Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1652065)
Najsłabsi w tym meczu okazali się forumowi eksperci, którzy dokonali hurtowego zesrania się przed meczem.

Ale czego oczekiwać od ludzi nie oglądających spotkań albo oglądących je z klapkami na oczach. Wystarczyło poswięcić 45 minut by zobaczyć jakiś występ Znicza, ewentualnie obejrzeć skróty spotkań. Z drużyny, która zajęła 8.(?) miejsce w poprzednim sezonie nie zostało nic.

Ja specjalnie obejrzałem mecz z Pogonią GM. I miałem dokładnie takie same wnioski.
https://forumwisly.pl/showpost.php?p...32&postcount=6

No dobra, 7:0 nie trafiłem.

azor 19.08.2025 22:47

Był kiedyś taki piłkarz w Wiśle, Cantoro się nazywał. Też wieszano na nim psy, że wolny, że kółeczka, że człapie po boisku nie rozumiejąc jakie rzeczywiście miał zadania na boisku. To tak odnośnie Dudy.

A jak już tak wspominkowo - czy ostatnie nasze wyjazdowe zwycięstwo ze szczęśliwą 7 Cupiała na liczniku to 1-7 z Zagłębiem?

leszekpw 19.08.2025 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1651863)
Ojeb....ich bez mydła, jeśli cudowni Polacy Broda i Biedrzycki oraz człapak Duda, nie odstawią numerów.

Miałem rację.

pepe72 19.08.2025 23:02

Przy okazji
Warszawa (Polonia, Znicz) - Kraków (Wisła, Wieczysta) 1:13

As 19.08.2025 23:11

Chyba po dzisiejszym meczu niektorzy beda sie musieli z Krzyzanowskim przeprosic :-D

skarabeus 20.08.2025 01:12

Gdyby kopacze znicza mieli choć połowę w....u i ambicji, które miały ich pikniki to mecz wyglądałby inaczej ��
Bezcenne było siedzieć i słuchać utyskiwan w przynajmniej połowie leglonistow ������

Tantal 20.08.2025 06:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1652065)
Najsłabsi w tym meczu okazali się forumowi eksperci, którzy dokonali hurtowego zesrania się przed meczem.

Mam jedno małe marzenie, by do forumowego chórku krzyczącego: "Krzyżanowski słabo gra na lewej obronie, dajmy go na skrzydło" w końcu doszło, że Krzyżanowski u nas gra na skrzydle. Ta formacja, którą widzicie w przedmeczowej grafice lub na flashscorze zmienia się w czasie meczu. W fazie ataku gramy ustawieniem 3-4-2-1 i Jakub pełni rolę skrzydłowego - ostatnie dwa mecze, były bardzo dobre w jego wykonaniu - oby tak dalej.

Spokojnie robimy swoją robotę i oby niedziela była również dla nas.

Problem w tym, że nawet w tym ustawieniu Krzyżak gra bardziej wahadłowego niż wysoko ustawionego skrzydłowego i kiedy zespół jest bez piłki ma dużo zadań obronnych.

Póki gramy z zespołami, które głównie się bronia, póki siedzimy im dupą na twarzy gegenpressingiem i nie pozwalamy wyjść z własnej połowy - póty jego braków nie widać aż tak bardzo.

W momencie, w którym trafiamy na równorzędnego przeciwnika i od wahadłowego czy nawet skrzydłowego potrzeba ciężkiej pracy w obronie.... no, zaczyna się kabaret. Skoro nawet gracze beznadziejnego wczoraj Znicza dość swobodnie dośrodkowywali z jego strony to co się może dziać w meczu z Wieczystą czy Śląskiem.

Żeby nie było, chłopak ma oczywiście swoje zalety - wybiegany, sporo widzi, fajnie rozrzuca podania, potrafi przyspieszyć akcję, dośrodkować, nie traci zbyt wielu głupich piłek. Dokładnie to, czego brakuje Sukiennickiemu XD Tyle, że wszystkie jego zalety dotyczą gry do przodu. W obronie jest straszna nędza i to go może na wyższym poziomie zdyskwalifikować. Na słabsze zespoły, gdzie może się skupić na robieniu wiatru w ofensywie - rzeczywiście znakomity.

grogoriogreg 20.08.2025 06:59

Taka jest właśnie idea wahadła, że w fazie budowania akcji jesteś ustawiony jak skrzydłowy, a w fazie obrony dołączasz do linii obrońców. Nie zgadzam się z tym, że Krzyżanowski jest ustawiony niżej niż Kuziemka, a jeśli już to minimalna.

Sprawdźcie sobie jego ustawienie przy zdobytej bramce na 2:0. Widać ustawienie trójką z tyłu, Krzyżanowski jest na 70-75m od naszej bramki.
https://youtu.be/KeS2h5VB8bk?t=106

Gramy wysokim pressingiem, więc naturalna sprawa, że jeśli ktoś się spóźni lub przegra pojedynek i rywale wyjdą spod pressingu, to tworzy się im groźna sytuacja. Wczoraj była jedna tego typu, gdy obciął się Lelieveld, a w konsekwencji Biedrzycki faulował i dostał żółtą kartkę.


I w takich sytuacjach najwięcej problemów ma Krzyżanowski (nie tylko on) - rywale wychodzą spod pressingu, mamy w defensywie 4-5 zawodników i każdy kryje indywidualnie rozpędzonego rywala. W takich sytuacjach nie atakuje się na raz, tylko czeka na wsparcie kolegów i stara odbudować ustawienie.


Mógłbym dopytać, ile konkretnie przegranych pojedynków w obronie miał wczoraj Krzyżanowski? Ile dośrodkowań poszło z jego strony? Ale wiem, że nie uzyskam tej odpowiedzi. Bo ta liczba będzie żałośnie mała jak na pisanie idiotyzmów o "autostradzie po jego stronie".


Wiem również, że oceniacie go nie za wczorajszy mecz, tylko powielacie przyklepane tezy i bez względu na przebieg meczu - obojętnie ile dobrych odbiorów, wygranych pojedynków, czy konkretów z przodu - będziecie wyciągali 1-2 przegrane pojedynki i pisali "A NIE MÓWIŁEM, NIE UMIE GRAĆ W OBRONIE".


Dokładnie ten sam zabieg robiony był z Dudą, który teraz regularnie zamyka mordę hejterkom.


Pytanie, jeśli pozbędziemy się Sukiennickiego, a Krzyżanowski z Dudą utrzymają dobrą formę, na kogo w następnej kolejności spadnie hejt?

edit. Przez 5 kolejek przed każdym meczem budowana jest narracja, że przez stronę Krzyżanowskiego rywale zrobią sobię autostradę i przez niego stracimy punkty. Nie sprawdza się to - oby jak najdłużej. Natomiast grono krytykantów tylko czeka na ten moment, by w końcu powinęła mu się noga i mogli z dumą napisać "A NIE MÓWIŁEM". Do takiego absurdu doprowadzacie dyskusję na forum.

Gość ma 19 lat. Trzeba się naprawdę baaardzo mocno postarać, by nie zobaczyć jego rozwoju i różnicy w grze w porównaniu do Krzyżanowskiego za Rude.

ypeeh 20.08.2025 07:21

Z perspektywy trybun nie ma się do czego przyczepić, gratulacje dla Drużyny! Może ze dwa razy ładnie Majewski z kolegami poklepali, a poza tym pełna kontrola.

Dwie indywidualne laurki:
1) Kuziemka to niesamowity talent, ten ciąg do pojedynków 1 vs 1 czy 1 vs 2. Do tego twarde stanie na nogach, nikt nie mógł go przepchnąć. Długo u nas nie pogra...
2) Majewski - Pan Piłkarz, co za jakość. Niby ma już 38 lat, ale piłka mu nie przeszkadza i w dodatku wie, co chce z nią zrobić. Jak bym mieszkał w Pruszkowie, to bym chodził popatrzeć na jego "last dance".

Karherop 20.08.2025 07:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1652079)
Chyba po dzisiejszym meczu niektorzy beda sie musieli z Krzyzanowskim przeprosic :-D

Najlepsza byla ta akcja gdzie stracil piłkę, przewrócił się a i tak zdazył wstać i wygranac ja przeciwnikowi.

Takie spotkania buduja piłkarzy. Pompuja ich statystyki, dają kopa do dalszej pracy.

Czapki z głów dla sztabu jak przygotował te druzyne.

Ogryzek 20.08.2025 07:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1652084)
Gdyby kopacze znicza mieli choć połowę w....u i ambicji, które miały ich pikniki to mecz wyglądałby inaczej ��
Bezcenne było siedzieć i słuchać utyskiwan w przynajmniej połowie leglonistow ������

Za dobrze poszło - znaczy Znicz bez ambicji... a bez umniejszania naszym piłkarzom się nie da?


Wg mnie Znicz chciał... ale gol na samym początku ich zmroził. Biegali i walczyli ale nie przypadkiem wszystkie mecze przegrali. Są słabi a nie mało ambitni.

Patryko 20.08.2025 07:43

Ja bym mimo wszystko grą Krzyżanowskiego się aż tak mocno nie jarał. Zagrał dobre spotkanie, ale przeciwko drużynie w zasadzie II-ligowej. Z przodu miał liczby, z tyłu został kilka razy ograny.
Zobaczymy jak sobie poradzi przeciwko drużynom, które grają coś więcej, niż rozpaczliwą obronę na 30-tym metrze.

Tantal 20.08.2025 07:45

Trudno mi oglądać mecz po raz kolejny i wyłapywac wszystkie akcje. Na pewno tak poszła jedna z 3 najgroźniejszych akcji Znicza, tj. bardzo dobra centra na główkę do zawodnika wbiegającego na 5 metr. Lepszy napastnik taką piłkę prawdopodobnie by wykorzystał. Krzyżanowski znów niby atakował dośrodkowującego, ale tak pasywnie, że ten nie miał żadnych problemów z posłaniem precyzyjnej piłki.

I nie, nie chodzi mi o to, że Krzyżanowski nie daje rady wrócić za każdą akcją. Przy tak wysokim ustawieniu to oczywiście normalne. Od tego są m. in. Carbo z Dudą, żeby go w takich momentach asekurować. Mówię o sytuacji, w których już dochodzi do pojedynków 1:1 Jakuba ze skrzydłowym - i Krzyżak zazwyczaj wygląda w nich fatalnie.
Nie piszę przecież tego tylko po wczorajszym meczu, tylko po pwcześniejszych.

W meczu z Tychami bramkę na 3:3 straciliśmy bezpośrednio po dośrodkowaniu z jego strony, w akcji na 3:2 co prawda bramka nie padła bezpośrednio, ale też poleciała piłka w nasze pole karne z tamtej strony, w międzyczasie jeszcze jedna akcja była gdzie pozwolił dośrodkować dobrą piłkę - jak ze zniczem, napastnik nie sięgnął.

Naprawdę przegrywa dużo pojedynków, jest zbyt bierny w wypychaniu i doskoku do przeciwnika - jak Jaroch w swoich najgorszych momentach.

Myslę, że Jop będzie zmieniał ustawienie zależnie od przeciwnika - co akurat lubi i co wyjdzie na dobre drużynie. Na słabsze, broniące się autobusem drużyny Krzyżanowski spokojnie może wychodzić jako zawodnik robiący wiatr w ofensywie. Na najsilniejsze zespoły, gdzie kluczowe będzie zabezpieczenie własnej bramki, boki obrony moga wyglądać Lelievel - Giger na przykład. W takich meczach liczyć sie będa nie fajerwerki na 75 metrze od własnej bramki tylko twarda gra w obronie.

sandomingo 20.08.2025 07:46

Krzyżanowski uwypuklił wczoraj swoje zalety - co było nieco łatwiejsze biorąc pod uwagę klasę rywala, ale też potwierdził wady.
Po prostu: jeżeli będzie grał w wyjściowym składzie to zawsze może dać coś z przodu ale też zawalić z tyłu.
Być może realna konkurencja pomoże mu w rozwoju, oby tak się.stało.

Nie ze wszystkimi zespołami będzie mógł grać tak wysoko jak wczoraj, myślę że już w niedzielę będzie zupełnie inaczej. W meczach, gdzie trzeba dać więcej w defensywie jego wady będą się uwypuklać.
Jeżeli chce myśleć o poważnym graniu to nie może być tak słaby w grze stricte obronnej.

Co do Dudy, wczoraj poprawny mecz, nie ma się za bardzo do czego przyczepić.

Natomiast zwraca uwagę kolejna fatalna zmiana Sukiennickiego. No chłop prezentuje się.fatalnie, Jop dał mu wczoraj chyba jedną z ostatnich szans, bo nie sądzę, żeby wpuszczał gościa w meczu ze Śląskiem.

inspektor erektor 20.08.2025 07:49

Z perspektywy trybun, trochę nieładnie wyszło że trybuna gości aż tak bluzgała w stronę gospodarzy.


Pierwszy klub od dawna, który dobrowolnie nas wpuścił (a nie został zmuszony przez PZPN jak Tychy), spiker był wobec nich kulturalny, przywitał na starcie itd., a goście na to "jazda z k**ami". Z pewnym niesmakiem opuszczałem wczoraj stadion.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl