![]() |
Cytat:
|
Cytat:
U nas nie ma komoletnie mozliwosci aby trenowac tyle SFG co rywale, bo treningi musialyby trwac po 4 godziny żeby nie rezygnowac z obecnych elementow. |
Jest nasza kadra na dzisiaj gdzieś podana?
|
Jakie łby w Pruszkowie, napoczeli klatkę na sektorze gości żeby nasi nie weszli. Znicz stanął na wysokości zadania i pospawali xD
|
Cytat:
|
Cytat:
W każdym razie byłbym bardzo zdziwiony. Chyba na 1 godzinę przed meczem podają. Strzał większości komentujących (i mój): https://i.imgur.com/6Xf8eQ2.png |
Ależ ciasteczko Dudy do Krzyżanowskiego, już drugie takie w tej rundzie, ewidentnie młody jest w gazie.
|
Cytat:
Junca chłop 30 lat, po karierze w La liga i La liga 2, w Wiśle 13 meczów gol i asysta, w kolejnym sezonie 17 meczów, 0 goli i 3 asysty. 19 letni Krzyżanowski wyśmiewany tu przez wszelkiej maści s....ysyństwo 5 meczów w tym sezonie i gol i asysta. Jop, Duda, Krzyżanowski, Kuziemka i reszta w tym sezonie to ostateczne wyjaśnienie Kiko, Rude i ściąganego tu szrotu hiszpańskiego, który oprócz PP pozostawił tu po sobie jedynie wstyd, niesmak i kolejne długi na opłacenie ich pensji. |
Póki co najsłabszy wg mnie Duarte a i tak gola zdobył. Karny dla nas trochę chyba naciągany? Brak czerwonej dla Ciepieli to kryminał, Brak Baniowskiego na ławce- czemu? teraz na drugą połowę Kuziemka Rodado Erthalter na ławkę , odpoczywać przed niedzielą
|
Brak czerwonej dla drwala z Pruszkowa to jest skandal
Rodado najlepiej niech na drugą połowę nie wychodzi, szkoda zdrowia, ważne i dużo cięższe mecze przed nami |
Pierwszy i trzeci gol to nieustępliwość i pazerność Rodado i Duarte.
Drugi to przepiękna koronkowa akcja młodych Polaków Kuziemka -> Duda -> Krzyżanowski. Wycisnęliśmy chyba maksa z tej pierwszej połowy, bo klarownych okazji poza tą zmarnowaną przez Freda nie było. Oby w drugiej nie osłabła koncentracja, najlepiej dziadów piątką pogonić. /edit : i wywróżyłem już jest 5. Krzyżanowski do Erthalera i Kuziemka do Rodado, fenomenalnie. Szczerze powiem, patrząc w jakim gazie jesteśmy, mam nadzieję, że Jop będzie wprowadzał nowych piłkarzy powoli, bo ta drużyna gra fantastyczny futbol w tej formie jakiej jest. |
Nie moge sie doczekac pomeczowej oceny Krzyzanowskiego przez forumowy zanwcuf.
Jak juz kilka osob zauwazylo wczesniej "eksperci" nie zmieniaja swoich opinii w zaleznosci od tego co sie dzieje na boisku. Nawet jak chlopak zagra dobry mecz (albo kilka) i tak znajdzie sie "wytlumaczenie", ze rywal za slaby, w obronie nie bardzo, itp. Chcialbym doczekac czasow aby ludzie udzielajacy sie na tym forum potrafili schowac swoje ego i od czasu do czasu obiektywnie spojzec na sytuacje. Ale jakos tego nie widze.... |
Ogólnie wszystko git i jądra same składają się do oklasków, ale totalnie nie rozumiem, na jakiego grzyba Jop przy 5-0 trzyma na boisku Rodado, w momencie, kiedy w każdej chwili któryś z tych żałosnych drwali może go skosić.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nieprawdopodobne jak nam wszystko wpada
Igbekeme w zeszłym sezonie 100 strzałów oddał i nic tak nie wpadło A 7 gol to już w ogóle Co do Krzyżanowskiego - fanem jego gry defensywnej nie jest natomiast fizycznie i w grze do przodu świetnie wygląda A bronić się jeszcze jest w stanie nauczyć |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Najsłabsi dzisiaj u nas Duda i jak zwykle Sukiennicki,a reszta w miarę przy tragicznym przeciwniku
|
Chyba Bóg/los nam oddaje teraz te wszystkie frajersko potracone punkty w poprzednich sezonach. Dzisiaj wpadało wszystko. Piękny meczyk, piękna siódemka, która spodobałaby się Cupiałowi. Zresztą tak wysokie wyniki w tym sezonie przypominają czasy Kasperczaka.
Co do Krzyżanowskiego, to się z niektórymi kolegami tutaj zgadzam. Chłopak umie grać w ofensywie, ale niestety z tyłu już jest dużo gorzej. I tu jest zagwozdka dla sztabu. Albo nauczą go grać w defensywie, albo zaryzykują stałym przesunięciem go na skrzydło. Ktoś powie, że Znicz to w tym sezonie totalni frajerzy. Przyznam mu rację, ale mi ulżyło, bo z takimi frajerami potrafiliśmy przez ostatnie lata stracić masę punktów, których brakowało na koniec sezonu. |
Cytat:
|
Cytat:
Za to moim zdaniem nadaje się na skrzydło sto razy bardziej niż Sukiennicki, który co mecz wywraca się w biegu przez nikogo nie atakowany. Z nieoczywistych rzeczy - podobał mi się Kawała. Bramka przypadkowa ale kilka razy dobrze się pokazał. I jeszcze Igbekeme strzelił bramkę :shock: |
Najsłabsi w tym meczu okazali się forumowi eksperci, którzy dokonali hurtowego zesrania się przed meczem.
Ale czego oczekiwać od ludzi nie oglądających spotkań albo oglądących je z klapkami na oczach. Wystarczyło poswięcić 45 minut by zobaczyć jakiś występ Znicza, ewentualnie obejrzeć skróty spotkań. Z drużyny, która zajęła 8.(?) miejsce w poprzednim sezonie nie zostało nic. Znicz jest najsłabszą drużyną ligi, więc grając spokojnie nasz futbol ich punktowaliśmy. Cieszą ładne akcje, ale mnie osobiście najbardziej cieszy przygotowanie fizyczne naszych zawodników. Pressing przez cały mecz - wymiana Zwolińskiego na Ertlthalera to klucz do tak intensywnej gry. Mam jedno małe marzenie, by do forumowego chórku krzyczącego: "Krzyżanowski słabo gra na lewej obronie, dajmy go na skrzydło" w końcu doszło, że Krzyżanowski u nas gra na skrzydle. Ta formacja, którą widzicie w przedmeczowej grafice lub na flashscorze zmienia się w czasie meczu. W fazie ataku gramy ustawieniem 3-4-2-1 i Jakub pełni rolę skrzydłowego - ostatnie dwa mecze, były bardzo dobre w jego wykonaniu - oby tak dalej. Spokojnie robimy swoją robotę i oby niedziela była również dla nas. |
Cytat:
|
Uwielbiam - 7-0 ze Zniczem a ojkofoby w akcji :D
Do tego "parchaty" leszek... Ale boli ha ha |
Cytat:
Cytat:
Dodam tylko, że nie jestem jego największym fanem i do tej pory sam miałem dużo zastrzerzeń co do jego skuteczności i etyki pracy na boisku. W tym sezonie widzę jednak znaczną poprawę co odzwierciedlają wyniki drużyny - chyba mało kto teraz wygrywa 5 meczów pod rząd strzelając w nich 23 gole ze środkowym pomocnikiem który się do niczego nie nadaje. |
Lidera mamy, za ch... (ew. Wieczystej) go nie oddamy :)
5 z 22 zaliczone :> Cytat:
https://forumwisly.pl/showpost.php?p...32&postcount=6 No dobra, 7:0 nie trafiłem. |
Był kiedyś taki piłkarz w Wiśle, Cantoro się nazywał. Też wieszano na nim psy, że wolny, że kółeczka, że człapie po boisku nie rozumiejąc jakie rzeczywiście miał zadania na boisku. To tak odnośnie Dudy.
A jak już tak wspominkowo - czy ostatnie nasze wyjazdowe zwycięstwo ze szczęśliwą 7 Cupiała na liczniku to 1-7 z Zagłębiem? |
Cytat:
|
Przy okazji
Warszawa (Polonia, Znicz) - Kraków (Wisła, Wieczysta) 1:13 |
Chyba po dzisiejszym meczu niektorzy beda sie musieli z Krzyzanowskim przeprosic :-D
|
Gdyby kopacze znicza mieli choć połowę w....u i ambicji, które miały ich pikniki to mecz wyglądałby inaczej
Bezcenne było siedzieć i słuchać utyskiwan w przynajmniej połowie leglonistow |
Cytat:
Póki gramy z zespołami, które głównie się bronia, póki siedzimy im dupą na twarzy gegenpressingiem i nie pozwalamy wyjść z własnej połowy - póty jego braków nie widać aż tak bardzo. W momencie, w którym trafiamy na równorzędnego przeciwnika i od wahadłowego czy nawet skrzydłowego potrzeba ciężkiej pracy w obronie.... no, zaczyna się kabaret. Skoro nawet gracze beznadziejnego wczoraj Znicza dość swobodnie dośrodkowywali z jego strony to co się może dziać w meczu z Wieczystą czy Śląskiem. Żeby nie było, chłopak ma oczywiście swoje zalety - wybiegany, sporo widzi, fajnie rozrzuca podania, potrafi przyspieszyć akcję, dośrodkować, nie traci zbyt wielu głupich piłek. Dokładnie to, czego brakuje Sukiennickiemu XD Tyle, że wszystkie jego zalety dotyczą gry do przodu. W obronie jest straszna nędza i to go może na wyższym poziomie zdyskwalifikować. Na słabsze zespoły, gdzie może się skupić na robieniu wiatru w ofensywie - rzeczywiście znakomity. |
Taka jest właśnie idea wahadła, że w fazie budowania akcji jesteś ustawiony jak skrzydłowy, a w fazie obrony dołączasz do linii obrońców. Nie zgadzam się z tym, że Krzyżanowski jest ustawiony niżej niż Kuziemka, a jeśli już to minimalna.
Sprawdźcie sobie jego ustawienie przy zdobytej bramce na 2:0. Widać ustawienie trójką z tyłu, Krzyżanowski jest na 70-75m od naszej bramki. https://youtu.be/KeS2h5VB8bk?t=106 Gramy wysokim pressingiem, więc naturalna sprawa, że jeśli ktoś się spóźni lub przegra pojedynek i rywale wyjdą spod pressingu, to tworzy się im groźna sytuacja. Wczoraj była jedna tego typu, gdy obciął się Lelieveld, a w konsekwencji Biedrzycki faulował i dostał żółtą kartkę. I w takich sytuacjach najwięcej problemów ma Krzyżanowski (nie tylko on) - rywale wychodzą spod pressingu, mamy w defensywie 4-5 zawodników i każdy kryje indywidualnie rozpędzonego rywala. W takich sytuacjach nie atakuje się na raz, tylko czeka na wsparcie kolegów i stara odbudować ustawienie. Mógłbym dopytać, ile konkretnie przegranych pojedynków w obronie miał wczoraj Krzyżanowski? Ile dośrodkowań poszło z jego strony? Ale wiem, że nie uzyskam tej odpowiedzi. Bo ta liczba będzie żałośnie mała jak na pisanie idiotyzmów o "autostradzie po jego stronie". Wiem również, że oceniacie go nie za wczorajszy mecz, tylko powielacie przyklepane tezy i bez względu na przebieg meczu - obojętnie ile dobrych odbiorów, wygranych pojedynków, czy konkretów z przodu - będziecie wyciągali 1-2 przegrane pojedynki i pisali "A NIE MÓWIŁEM, NIE UMIE GRAĆ W OBRONIE". Dokładnie ten sam zabieg robiony był z Dudą, który teraz regularnie zamyka mordę hejterkom. Pytanie, jeśli pozbędziemy się Sukiennickiego, a Krzyżanowski z Dudą utrzymają dobrą formę, na kogo w następnej kolejności spadnie hejt? edit. Przez 5 kolejek przed każdym meczem budowana jest narracja, że przez stronę Krzyżanowskiego rywale zrobią sobię autostradę i przez niego stracimy punkty. Nie sprawdza się to - oby jak najdłużej. Natomiast grono krytykantów tylko czeka na ten moment, by w końcu powinęła mu się noga i mogli z dumą napisać "A NIE MÓWIŁEM". Do takiego absurdu doprowadzacie dyskusję na forum. Gość ma 19 lat. Trzeba się naprawdę baaardzo mocno postarać, by nie zobaczyć jego rozwoju i różnicy w grze w porównaniu do Krzyżanowskiego za Rude. |
Z perspektywy trybun nie ma się do czego przyczepić, gratulacje dla Drużyny! Może ze dwa razy ładnie Majewski z kolegami poklepali, a poza tym pełna kontrola.
Dwie indywidualne laurki: 1) Kuziemka to niesamowity talent, ten ciąg do pojedynków 1 vs 1 czy 1 vs 2. Do tego twarde stanie na nogach, nikt nie mógł go przepchnąć. Długo u nas nie pogra... 2) Majewski - Pan Piłkarz, co za jakość. Niby ma już 38 lat, ale piłka mu nie przeszkadza i w dodatku wie, co chce z nią zrobić. Jak bym mieszkał w Pruszkowie, to bym chodził popatrzeć na jego "last dance". |
Cytat:
Takie spotkania buduja piłkarzy. Pompuja ich statystyki, dają kopa do dalszej pracy. Czapki z głów dla sztabu jak przygotował te druzyne. |
Cytat:
Wg mnie Znicz chciał... ale gol na samym początku ich zmroził. Biegali i walczyli ale nie przypadkiem wszystkie mecze przegrali. Są słabi a nie mało ambitni. |
Ja bym mimo wszystko grą Krzyżanowskiego się aż tak mocno nie jarał. Zagrał dobre spotkanie, ale przeciwko drużynie w zasadzie II-ligowej. Z przodu miał liczby, z tyłu został kilka razy ograny.
Zobaczymy jak sobie poradzi przeciwko drużynom, które grają coś więcej, niż rozpaczliwą obronę na 30-tym metrze. |
Trudno mi oglądać mecz po raz kolejny i wyłapywac wszystkie akcje. Na pewno tak poszła jedna z 3 najgroźniejszych akcji Znicza, tj. bardzo dobra centra na główkę do zawodnika wbiegającego na 5 metr. Lepszy napastnik taką piłkę prawdopodobnie by wykorzystał. Krzyżanowski znów niby atakował dośrodkowującego, ale tak pasywnie, że ten nie miał żadnych problemów z posłaniem precyzyjnej piłki.
I nie, nie chodzi mi o to, że Krzyżanowski nie daje rady wrócić za każdą akcją. Przy tak wysokim ustawieniu to oczywiście normalne. Od tego są m. in. Carbo z Dudą, żeby go w takich momentach asekurować. Mówię o sytuacji, w których już dochodzi do pojedynków 1:1 Jakuba ze skrzydłowym - i Krzyżak zazwyczaj wygląda w nich fatalnie. Nie piszę przecież tego tylko po wczorajszym meczu, tylko po pwcześniejszych. W meczu z Tychami bramkę na 3:3 straciliśmy bezpośrednio po dośrodkowaniu z jego strony, w akcji na 3:2 co prawda bramka nie padła bezpośrednio, ale też poleciała piłka w nasze pole karne z tamtej strony, w międzyczasie jeszcze jedna akcja była gdzie pozwolił dośrodkować dobrą piłkę - jak ze zniczem, napastnik nie sięgnął. Naprawdę przegrywa dużo pojedynków, jest zbyt bierny w wypychaniu i doskoku do przeciwnika - jak Jaroch w swoich najgorszych momentach. Myslę, że Jop będzie zmieniał ustawienie zależnie od przeciwnika - co akurat lubi i co wyjdzie na dobre drużynie. Na słabsze, broniące się autobusem drużyny Krzyżanowski spokojnie może wychodzić jako zawodnik robiący wiatr w ofensywie. Na najsilniejsze zespoły, gdzie kluczowe będzie zabezpieczenie własnej bramki, boki obrony moga wyglądać Lelievel - Giger na przykład. W takich meczach liczyć sie będa nie fajerwerki na 75 metrze od własnej bramki tylko twarda gra w obronie. |
Krzyżanowski uwypuklił wczoraj swoje zalety - co było nieco łatwiejsze biorąc pod uwagę klasę rywala, ale też potwierdził wady.
Po prostu: jeżeli będzie grał w wyjściowym składzie to zawsze może dać coś z przodu ale też zawalić z tyłu. Być może realna konkurencja pomoże mu w rozwoju, oby tak się.stało. Nie ze wszystkimi zespołami będzie mógł grać tak wysoko jak wczoraj, myślę że już w niedzielę będzie zupełnie inaczej. W meczach, gdzie trzeba dać więcej w defensywie jego wady będą się uwypuklać. Jeżeli chce myśleć o poważnym graniu to nie może być tak słaby w grze stricte obronnej. Co do Dudy, wczoraj poprawny mecz, nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Natomiast zwraca uwagę kolejna fatalna zmiana Sukiennickiego. No chłop prezentuje się.fatalnie, Jop dał mu wczoraj chyba jedną z ostatnich szans, bo nie sądzę, żeby wpuszczał gościa w meczu ze Śląskiem. |
Z perspektywy trybun, trochę nieładnie wyszło że trybuna gości aż tak bluzgała w stronę gospodarzy.
Pierwszy klub od dawna, który dobrowolnie nas wpuścił (a nie został zmuszony przez PZPN jak Tychy), spiker był wobec nich kulturalny, przywitał na starcie itd., a goście na to "jazda z k**ami". Z pewnym niesmakiem opuszczałem wczoraj stadion. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl