Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   1. kolejka, Stal Mielec - Wisła Kraków, 20 lipca 2025, 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11115)

sandomingo 15.07.2025 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1649866)
Mam wrażenie że rok temu, pomimo pucharow to było i tak jeszcze gorzej.
Zwolinskiego sciagnieto dopiero 15 lipca (a liga ruszala tak samo jak teraz, tyle ze wtedy graliśmy z Llapi w tym terminie)
Kissa sciagnieto 23 lipca
Duarte 24 lipca
Igbekeme 18 sierpnia

Cala nasza ofensywa chocby na Llapi wygladala dramatycznie, wszystko sie opieralo na Rodado, Baenie, Gogóle, Sukiennickim, Starzynskim i Mlynskim. Jak to w ogóle wyglada.

Z perspektywy czasu to że wyciągnięto z tego 4 miejsce na koniec sezonu to i tak byl cud.

Pierwszą jedenastkę mamy w tym momencie lepszą niż rok temu (oczywiście na papierze) i z tym nie polemizuję.
Ale biorąc pod uwagę terminarz, o którym wczoraj sam pisałeś, mam wrażenie że to może być za mało mimo wszystko.

Duda/Carbo, Baniowski/Kuziemka, Sukiennicki, Kawała, Colley/Grujcic, Krzyżanowski, Broda/Letkiewicz. To jest cała nasza ławka, plus dwóch z rezerw, żeby wypełnić skład meczowy.

Stelio 15.07.2025 08:25

Pozytywna pompa, Rodado zostaje, Moore przyszedł, nowe stroje od nowego sponsorami, przeciwnik ma swoje problemy. A no i jeszcze ostatnie 2 sparingi wygrane :D

No jak nic w palnik :D

Nie zapominajcie jakiemu klubowi kibicujemy.

Jaroo1 15.07.2025 09:07

Dużo zleży od tego czy Zaskroniec się będzie wpieprzał we wszystko i komplikował po swojemu. Gość generalnie jest od szukania Mooreów, tworzenia budżetu, zmniejszania długu, robienia transferów więc jeśli się zajmie tym, zamiast lataniem z głośnikiem po szatni, narzucaniu chorej i ośmieszającej presji na piłkarzy (Duda nieoczywisty wybór do kadry, który rodzi się raz na dekadę xd) i przede wszystkim .......eniu o jego algorytmach i tabelkach zielonych w excelu, to może być dobrze.

Im mniej się wtrąca i miesza, tym lepiej dla pracy piłkarzy i trenerów. A ile może swoim pajacowaniem napsuć, to chyba najlepiej było widać wtedy gdy samograj za Sobola nie dał rady wygrywać z czołówka na finiszy ligi i jak poległ z Puszcza.

luke1906 15.07.2025 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1649866)
Mam wrażenie że rok temu, pomimo pucharow to było i tak jeszcze gorzej.
Zwolinskiego sciagnieto dopiero 15 lipca (a liga ruszala tak samo jak teraz, tyle ze wtedy graliśmy z Llapi w tym terminie)
Kissa sciagnieto 23 lipca
Duarte 24 lipca
Igbekeme 18 sierpnia

Cala nasza ofensywa chocby na Llapi wygladala dramatycznie, wszystko sie opieralo na Rodado, Baenie, Gogóle, Sukiennickim, Starzynskim i Mlynskim. Jak to w ogóle wyglada.

Z perspektywy czasu to że wyciągnięto z tego 4 miejsce na koniec sezonu to i tak byl cud.

Wystarczy rzut oka na zestawienie pomocy z pierwszych dwóch meczów, z Polonią i Zniczem i można tylko zawołać O JA CIĘ PIE.RD.OLĘ.
W rolach głównych Młyński, Kutwa, Sapała, Starzyński, Gogół, Sukiennicki :help:
Do tego jeszcze wtedy Biedrzycki i Kiss z czerwami. Dramat

Teraz wygląda to mimo wszystko o niebo lepiej, jest jakaś szansa nie zawalić sezonu w lipcu i sierpniu.

As 15.07.2025 11:32

Moskal wtedy wlasciwie wystawial do skladu tych co akurat umieli poruszac sie o wlasnych silach. Strasznie chlopu wsploczulem bo kolejne podejscie do Wisly, kolejny raz mial dramat w skladzie i kolejny raz nie dostal czasu az sie sklad ustabilizuje i wzmocni.

Jak sie patrzy na sklad w niektorych meczach to tam w srodku Dziecic z Kutwa biegali a po bokach Starzynski z Mlynskim. Na stoperze Jaroch.
Z ziomkiem sie lekko poklocilem bo ten cisnal po Moskalu jakoby wyniki to byla jego wina kompletnie ignorujac sklad jaki byl zmuszony wystawiac.

Sytuacja w tym sezonie wydaje sie byc o niebo lepsza. Gdyby nie wypadl Mikulec i Uryga to moznaby powiedziec, ze jest sklad na robienie okolo 2 punktow na mecz.

krysztal 15.07.2025 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1649862)
To jest niesamowite, że kolejny sezon zaczynamy z Jarochem na PO. Chłop będzie tutaj do emerytury, a prezentuje poziom 2 ligi.

Główny problem to brak realnej konkurencji na jego pozycji.Jaroch jak się zepnie potrafi zagrać solidnie w obronie i pomóc w ofensywie.

Skawa Wadowice 15.07.2025 12:08

Mielec ma swoje problemy kadrowe, ale uwazam ze to liga skrojona pod ich styl i beda umieli sie odnalezc od 1 kolejki.

To bedzie trudny przeciwnik, remisik na dzien dobry jak nic.

pepe72 15.07.2025 12:55

Rok temu to zaczynaliśmy od czerwonych kartek.
W pierwszym meczu 0-0 z Polonią i Biedrzycki w 57' z czerwem.
w drugim 1-2 ze Zniczem i Kiss wyleciał z drugą żółtą. Oba stracone gole podczas gry w "10".

Karherop 15.07.2025 13:00

@sandomingo
Bardziej do tego zmierzam że jeszcze jakich ruchow mozna sie spodziewać, choćby na sztukę, bo tych sztuk szczególnie w pomocy/ataku jest za malo.

Okno trwa do 8 września.

Oby naszym atutem w pierwszych meczach bylo utrzymanie coru drużyny, szczególnie w starciach z dopiero budującymi sie druzynami: Stali, ŁKSu, Tychow, Wieczystej czy Śląska.

AgresywnyChomik 15.07.2025 17:05

Bardzo dużo z was nie docenia ciągłości.
Trener plus kręgosłup drużyny jest ustabilizowany tego nie było i rok i dwa temu, kadra też wygląda lepiej od tej ze startu sezonu pucharowego.

Ja naprawdę jestem dobrej myśli (do pierwszej szmaty w ryj xD) że będziemy w czołówce ligi na jesieni, jak wysoko zależy jak jakościowi są ci zawodnicy którzy już przyszli, oraz ci którzy przyjdą ;)

WildDog 15.07.2025 17:24

Jak nie bedzie 3 punktow z kandydatem do spadku, to czarno widze ten kolejny sezon. Mielec pojdzie droga Warty z..... (tfu; bezdomnej)

Merkury 15.07.2025 18:48

Musimy wygrać przecież został Rodado.

grogoriogreg 17.07.2025 16:26

Biedrzycki wrócił do trenowania na pełnych obrotach, więc trener Jop ma szansę na środek obrony wrzucić dwóch wolnych stoperów: Biedrzycki + Colley ;)

Karol Dziedzic został wypożyczony do Warty Poznań, a z zespołem trenuje Dawid Olejarka, który pomimo braku gry w sparingach ma szansę dołączyć do meczowej kadry. Choć najlepiej i dla nas i dla Dawida byłoby poszukać mu nowego zespołu.

yoda79 - nowe konto 17.07.2025 19:00

A co u Stali Mielec? Rozsypali się po spadku czy ktoś tam sensowny został?

wolfy 17.07.2025 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1650003)
Biedrzycki wrócił do trenowania na pełnych obrotach, więc trener Jop ma szansę na środek obrony wrzucić dwóch wolnych stoperów: Biedrzycki + Colley ;)

Karol Dziedzic został wypożyczony do Warty Poznań, a z zespołem trenuje Dawid Olejarka, który pomimo braku gry w sparingach ma szansę dołączyć do meczowej kadry. Choć najlepiej i dla nas i dla Dawida byłoby poszukać mu nowego zespołu.

Olejarka po ciężkiej kontuzji raczej powinien potrenować z rezerwami.

Biedrzycki niech spokojnie się kuruje, ma czas :>

pepe72 17.07.2025 19:48

Karol Arys ze Szczecina będzie arbitrem głównym.
Arbitrzy asystenci tego meczu to Marcin Janawa i Jakub Jankowski, na sędziego technicznego wyznaczono Rafała Szydełko, a za system VAR odpowiadać będą Paweł Malec i Piotr Szypuła.

Karherop 17.07.2025 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 - nowe konto (Post 1650007)
A co u Stali Mielec? Rozsypali się po spadku czy ktoś tam sensowny został?

Odeszlo od nich... 20 piłkarzy... Przyszło bodajze 11.

Z 2-3 rozsadnych zostalo, ale raczej nikogo kto miałby u nas 1 sklad

yoda79 - nowe konto 17.07.2025 22:36

Czyli do pyknięcia, nawet przez naszych asów.

AgresywnyChomik 18.07.2025 08:14

Stal i my faworytami do spadku? xD

wolfy 18.07.2025 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 - nowe konto (Post 1650024)
Czyli do pyknięcia, nawet przez naszych asów.

:shock:

Ech, niczego się nie uczycie, ale oby było tak jak piszecie.
Warta nie była do "pyknięcia"? Kotwica nie była do "pyknięcia"?

Ja nie mam wątpliwości że oni są żałośnie słabi, ale trzeba im jeszcze na boisku coś strzelić i nie stracić frajersko bramki. A jak na środku wyjdzie taki Duda to z tym drugim może być problem, a i samo strzelenie murarzom bez SFG Poletanovicia zawsze było dla nas udręką.

P.S. Do "pyknięcia" w tej lidze jest absolutnie każdy. Żeby to jednak regularnie robić - tu leży problem z awansem.

Karherop 18.07.2025 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 - nowe konto (Post 1650024)
Czyli do pyknięcia, nawet przez naszych asów.

Czyli ekipa na miejsc 10-16 z którymi wielokrotnie traciliśmy juz punkty. Tym bardziej na wyjazdach.

Co nie znaczy że nie wierzę w wygrana, bo każdy inny wynik będzie rozczarowaniem.

leszekpw 18.07.2025 18:39

Obyśmy wygrali. Na złość jaroo1.

pepe72 19.07.2025 14:13

Konferencja prasowa:
Szpital: Łasicki, Staszak, Cziczkan.

wolfy 19.07.2025 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1650072)
Konferencja prasowa:
Szpital: Łasicki, Staszak, Cziczkan.

Dodajmy że Cziczkana może czekać operacja - staw skokowy.

pepe72 19.07.2025 17:01

Na razie nie jest to jeszcze przesądzone.
W każdym razie dobrze, że mamy dwóch bramkarzy na podobnym poziomie. Zwłaszcza, że #4 poszedł na wypożyczenie

Drozd 19.07.2025 17:34

Jop coś opowiadał, że Igbepeme musi mieć czas bo nie trenował z zespołem, to była odpowiedź na pytanie w jakiej jest formie fizycznej. Pobrzmiewa w tym filozofia hierarchii w zespole. Mam nadzieję, że ci wyżej w hierarchii wylądują na ławie kiedy będą kopać się po czole i hierarchia nie zagwarantuje im placu. Inaczej kolejny sezon szlag trafi.

wolfy 19.07.2025 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1650076)
Jop coś opowiadał, że Igbepeme musi mieć czas bo nie trenował z zespołem, to była odpowiedź na pytanie w jakiej jest formie fizycznej. Pobrzmiewa w tym filozofia hierarchii w zespole. Mam nadzieję, że ci wyżej w hierarchii wylądują na ławie kiedy będą kopać się po czole i hierarchia nie zagwarantuje im placu. Inaczej kolejny sezon szlag trafi.

Niech zgadnę - musi poznać taktykę Jopa?
Bez obaw - Poletanović ją opanował w kilka dni, zaraz po w.......u ze Zniczem wskoczył za naszego wunderkida.

Nikogo też nie będą obchodziły wymówki Jopa po ew. porażce. Liczą się tylko trzy punkty.

Patryko 19.07.2025 18:56

Wypada tylko wierzyć Jopowi z tym, że James jeszcze nie jest gotowy fizycznie na mecz. Mimo wszystko chyba wie lepiej, niż my.

Drozd 19.07.2025 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1650082)
Wypada tylko wierzyć Jopowi z tym, że James jeszcze nie jest gotowy fizycznie na mecz. Mimo wszystko chyba wie lepiej, niż my.

Gdyby powiedział że fizycznie mu brakuje to byłbym spokojny. Problem w tym, że wspominał coś o trenowaniu z zespołem jako wyznaczniku przydatności.

doktor granat 19.07.2025 19:38

Ma być k.rwa gra o awans od pierwszej minuty pierwszego meczu.
To ogólne dziadostwo i kiblowanie w 1 lidze trwa już o wiele za długo.

Patryko 19.07.2025 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1650083)
Gdyby powiedział że fizycznie mu brakuje to byłbym spokojny. Problem w tym, że wspominał coś o trenowaniu z zespołem jako wyznaczniku przydatności.

Obejrzyj dokładnie, Jop wspomniał, że James musi się odbudować fizycznie.

gpat 19.07.2025 21:25

Panowie, na discord można między innymi typować wyniki Wisły.
Konto założyłem. Możecie mi teraz wytłumaczyć gdzie mam wejść, w co kliknąć, żebym mógł dołączyć do odpowiedniej grupy.

Karherop 19.07.2025 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1650076)
Jop coś opowiadał, że Igbepeme musi mieć czas bo nie trenował z zespołem, to była odpowiedź na pytanie w jakiej jest formie fizycznej. Pobrzmiewa w tym filozofia hierarchii w zespole. Mam nadzieję, że ci wyżej w hierarchii wylądują na ławie kiedy będą kopać się po czole i hierarchia nie zagwarantuje im placu. Inaczej kolejny sezon szlag trafi.

Od razu zakladamy że będą się kopac po czole... Przecież w środku pola to mamy 3 gotowych zawodników. Oczywiste ze Igbekeme to max w 3 kolejce będzie wchodzil przynjamniej z ławki. W 4 typuje pierwszy sklad.

yoda79 - nowe konto 20.07.2025 08:34

Dzisiaj zaczynamy marsz po awans, co czujecie opiszcie

AgresywnyChomik 20.07.2025 08:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 - nowe konto (Post 1650098)
Dzisiaj zaczynamy marsz po awans, co czujecie opiszcie

Hmmm… Co czuję, pytasz? Na stadionie być powinieneś, nie w sieci pytania zadawać. Tam, gdzie serca kibiców biją, tam moc prawdziwa płynie. Emocje poczujesz, gdy ryk trybun usłyszysz, nie przez klawiaturę, lecz na żywo. Młody padawanie kibicowania, zamiast pytań infantylnych, bilet kup i Wisłę wspieraj. Bo kto na stadionie nie jest, ten mocy futbolu nie pozna, hmmm…

yoda79 - nowe konto 20.07.2025 08:46

Mądrze prawisz, dla wszystkich to rada jest.

Revolver 20.07.2025 09:44

Śmierdzi mi składem:

Letkiewicz - Lelieveld, Colley, Biedrzycki, Jaroch - Duarte, Duda, Carbo, Ertlthaler - Rodado, Zwolak.

Gdybym miał wybierać, to dałbym jednak Brodę na bramkę, Ertlthalera zamiast Dudy do środka i Kuziemkę na prawą.

EDIT: Mam nadzieję, że w końcu Rodado przejmie opaskę na stałe!

Adryan 20.07.2025 09:45

Stal Mielec nawet grając w Ekstraklasie prezentowała typową pierwszoligową rąbankę, coś vide Puszcza, więc jakoś nie widzę tego żeby dzisiaj było łatwo i przyjemnie tą drużynę ograć. Śmierdzi mi tutaj coś jakąś taką Kotwicą 1:1 albo Pruszkowem 2:1 jak rok temu, nawet pora meczu była identyczna. Niby sparingi obiecująco, coś tam chłopaki strzelali, mistrza Słowacji ograli, ale w lidze znając życie wyjdą na miękkich nogach. Większość tych rywali w 1 lidze jest właśnie takich, że albo się skończy łatwym 3:0 dla nas, albo porażką 0:1 przepchaną kolanem i obroną Częstochowy przez przeciwnika. No i w sumie remisem też. Ameryki nie odkryłem, będzie co będzie.

Drozd 20.07.2025 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1650092)
Od razu zakladamy że będą się kopac po czole... Przecież w środku pola to mamy 3 gotowych zawodników. Oczywiste ze Igbekeme to max w 3 kolejce będzie wchodzil przynjamniej z ławki. W 4 typuje pierwszy sklad.

Nie zakładam nic. Zwracam tylko uwagę na jedno. Hierarchia w zespole, która była przywoływana przez Jopa w zeszłym sezonie, powinna być wykopana w kosmos i jest to warunek konieczny jeżeli chcemy mieć nadzieję na rozwój. Przypominam, że w pamiętnym meczu z Sosnowcem Igbepeme nie zagrał bo "w tygodniu nie trenował z zespołem" to było debilne tłumaczenie Sobolewskiego. Dlatego jeżeli ponownie słyszę taki tekst po dwóch latach to lampkami się zapala.

Nie ma stary, młody, doświadczony, debiutant, legenda, świeżak muszą grać aktualnie najlepsi, nie ważne ile trenują z zespołem. Jeżeli któryś ma przez tydzień staczkę, ale z tą sraczką biega szybciej i strzela celniej to ma grać i tyle.

Nie ma co wracać do Miedzi. Ale Jop moim zdaniem wpuścił Kissa zamiast Alfaro właśnie przez durną hierarchię. Bo Kiss miał jeszcze rok kontraktu, a Alfaro nie miał. Mimo że Alfaro już w poprzednim meczu pokazał że złapał formę. Efekt znany.

Jeżeli nie zagra Kutwa od początku to będzie pierwszy sygnał, że Jop nie utrzyma stołka do zimy...

wolfy 20.07.2025 09:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1650092)
Od razu zakladamy że będą się kopac po czole... Przecież w środku pola to mamy 3 gotowych zawodników. Oczywiste ze Igbekeme to max w 3 kolejce będzie wchodzil przynjamniej z ławki. W 4 typuje pierwszy sklad.

Mamy dwóch gotowych zawodników i Dudę, a to spora różnica.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl