Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   30. kolejka, Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków, 25 kwietnia 2025, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11100)

krysztal 25.04.2025 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1646056)
Mecze istotne dla nas w tej kolejce:
Kod:

1x  GKS Tychy - Polonia Warszawa
 x2 Wisła Płock - Znicz Pruszków
  2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków  :>
1x  Odra Opole - Górnik Łęczna
1x  Chrobry Głogów - Miedź Legnica


To już faktycznie przestaje być zabawa statystyką a zaczyna być jakiś pseudo koncert życzeń.

wolfy 25.04.2025 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1646069)
Gadałem wczoraj z chłopakiem, który gra w Chrobrym. Ciśnienie na derby jest ogromne a oni mają obiecaną dodatkową premię. Poza tym uciekła im Odra po zwycięstwie nad Stalą Rzeszów.Tu jestem dziwnie spokojny, że Chrobry wygra.

Dół tabeli jest na musiku. Zwykli dawcy (przede wszystkim my) się wypięli i nie rozdają tak punktów jak co sezon. Tutaj każdy punkt "ekstra" z górą tabeli może decydować o pozostaniu w pierwszej lidze.

Czy to wystarczy w przypadku nędznego Chrobrego nie wiem, ale na bank będą zmotywowani.

W sumie lepiej że mamy większość z tych drużyn z głowy.

Szneka 25.04.2025 11:17

Wolfy dla Chrobrego pozostanie w 1 lidze to być albo nie być. KGHM pompuje kasę w każdy klub regionu. Im wyższa liga tym wyższa dotacja

wolfy 25.04.2025 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1646075)
Wolfy dla Chrobrego pozostanie w 1 lidze to być albo nie być. KGHM pompuje kasę w każdy klub regionu. Im wyższa liga tym wyższa dotacja

Dla każdego z tych zespołów spadek to cios finansowy. Co nie znaczy że na samej ambicji dadzą radę.

Szneka 25.04.2025 11:24

Jak Chrobry zagra w derby tak jak zagrał z nami to walnie Miedziankę. Fanie jakby legniczan utemperowali bo po meczu z nami już widzieli się w extraklasie

sandomingo 25.04.2025 11:32

Patrząc na terminarz, to raczej Chrobry będzie starał się oszczędzać siły na kolejne mecze, które będą kluczowe. Z Kotwicą i Wartą.

wolfy 25.04.2025 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1646078)
Patrząc na terminarz, to raczej Chrobry będzie starał się oszczędzać siły na kolejne mecze, które będą kluczowe. Z Kotwicą i Wartą.

Tu już nie ma miejsca na oszczędzanie sił. 5 meczy żeby się utrzymać.
Każde trzy punkty dają tlen.

Karherop 25.04.2025 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1646078)
Patrząc na terminarz, to raczej Chrobry będzie starał się oszczędzać siły na kolejne mecze, które będą kluczowe. Z Kotwicą i Wartą.

Oszedzanie sil majac mikrocykl tygodniowy? Bez jaj.

Oby ta kolejka przyniosla korzystniejsze wyniki czolowki dla nas niz te poprzednie.

Pomijając mecz Tychy Polonia - tu wcale nie jestem przekonany ze w naszym interesie jest bardziej wygrana Tychow niz Polonii.

pepe72 25.04.2025 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1646072)
To już faktycznie przestaje być zabawa statystyką a zaczyna być jakiś pseudo koncert życzeń.

Jakby to było jakoś uzasadnione matematycznie to bym wrzucił do tematu statystycznego. :>
Takie wyniki są dla nas korzystne. A wpływ mamy jedynie na mecz w Niecieczy.

Przy okazji rozwiązał się problem ze zroszoną trawą na boisku.
Miejmy nadzieję, że drenaż wytrzyma ;)

Tantal 25.04.2025 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1646086)
Oszedzanie sil majac mikrocykl tygodniowy? Bez jaj.

Oby ta kolejka przyniosla korzystniejsze wyniki czolowki dla nas niz te poprzednie.

Pomijając mecz Tychy Polonia - tu wcale nie jestem przekonany ze w naszym interesie jest bardziej wygrana Tychow niz Polonii.

Remis byłby idealny. Tychy oddalają się od top6 a Polonia od wyprzedzenia nas.

Karherop 25.04.2025 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1646087)
Jakby to było jakoś uzasadnione matematycznie to bym wrzucił do tematu statystycznego. :>
Takie wyniki są dla nas korzystne. A wpływ mamy jedynie na mecz w Niecieczy.

Przy okazji rozwiązał się problem ze zroszoną trawą na boisku.
Miejmy nadzieję, że drenaż wytrzyma ;)

1.5 roku temu po obfitych deszczach w Niecieczy odwołano jedno spotkanie

Na pewno pileczka będzie pieknie dzisiaj chodzila po lekko zroszonej murawie

pepe72 25.04.2025 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1646086)
Oszedzanie sil majac mikrocykl tygodniowy? Bez jaj.

Oby ta kolejka przyniosla korzystniejsze wyniki czolowki dla nas niz te poprzednie.

Pomijając mecz Tychy Polonia - tu wcale nie jestem przekonany ze w naszym interesie jest bardziej wygrana Tychow niz Polonii.

Z Tychami jeszcze zagramy, a z Polonią mamy już gorszy stosunek.
Polonia po GKSie ma "same łatwe":
Stal SW (17)
Stal Rz (12)
ŁKS (11)
Ruch (9)
Tylko Stal SW o coś jeszcze walczy. Reszta już na urlopach. Więc GKS to "ostatnia szansa", że Polonia jeszcze straci punkty.

Szneka 25.04.2025 19:29

Plujący jadem Węgrzyn na mikrofonie wrrrrr. JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA

wolfy 25.04.2025 20:04

Letkiewicz nigdy się nie nauczy. Zawsze musi pajacować, za co płaci drużyna.

Szneka 25.04.2025 20:06

Qrwa rok temu były ratopniady teraz będą letkkiewicze? ale się nasi po bramce wqriwli Duarte Rodado Mikulec póki co top

Szneka 25.04.2025 20:20

Szybki, fajny mecz z lekkim wskazaniem na nas. Duda mimo iż nie gra źle to nie jest jednak klasa Igbekeme. Alfaro musi się obudzić bo jest kompletnie niewidoczny, to samo Baena.

Patryko 25.04.2025 20:20

W przerwie Alfaro out, za niego ktokolwiek. Gramy z nim w dziesiątkę.

Letkiewicz gdyby nie metryka, to by pewnie sobie w następnym meczu za karę odpoczął. Kolejny wielbłąd na jego koncie.

wolfy 25.04.2025 20:21

Na razie w kategorii "Nieudolny naśladowca Neuera" remis ze wskazaniem na Letkiewicza, którego dwa razy o mało nie przelobowali.
Obaj bramkarze mają już po asyście dla przeciwnika.

Duda nie daje rady, stwarza więcej sytuacji rywalom niż nam.

Mikulec, Rodado, Duarte top. Baena, Poletanović i Alfaro OK.
Obrona o dziwo pierwsza połowa nieźle, bez baboli, aż Letkiewicz postanowił podtrzymać serię.

Wasiu 25.04.2025 20:21

Panie trenerze, zmiłuj się z tym Alfaro. Poza machaniem rękami i wiecznymi pretensjami kompletne zero. O Zwolińskim już wiele zostało powiedziane ale to i tak lepszy i pewniejszy wybór niż Hiszpat emeryt.

As 25.04.2025 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1646104)

Letkiewicz gdyby nie metryka, to by pewnie sobie w następnym meczu za karę odpoczął. Kolejny wielbłąd na jego koncie.

Błąd bezdyskusyjny ale z drugiej strony rewelacyjna interwencja gdzie skasował niebezpieczny atak TBB.

Pewności nie mam ale się skłaniam ku temu, że Letkiewicz ma przykazane aby rozgrywać krótko bo Nieciecza ma przewagę wzrostu i ma nie wykopywać. Oczywiście go to nie rozgrzesza ale tłumaczy dlaczego nie wybijał na pałę do przodu.

Patryko 25.04.2025 21:31

To co odjebali Uryga z Jarochem przy drugiej bramce nadaje się do kabaretu.

Wróciły stare demony, bramki strzelamy sobie w zasadzie sami.

Mam nadzieję, że eksperyment z Alfaro na 10-tce zakończy się po tym spotkaniu. Tak jak jego kariera w Wiśle.

wolfy 25.04.2025 21:34

Niestety, tylko remis.
Duda druga połowa lepsza, przede wszystkim świetna asysta i kilka sensownych wrzutek.
Druga bramka stracona w naszym stylu - dwóch naszych "kryło" strzelca gola.

Mimo wszystko optymistycznie, sumarycznie zagraliśmy dobry mecz. Jaroch mógł strzelić hattricka, niestety dwa razy niewiele zabrakło.

Szkoda.

Przy okazji, Letkiewicz dodał kolejne podanie do rywala na setkę, tym razem do Fassbendera.

Książę Palownik 25.04.2025 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1646110)

Mam nadzieję, że eksperyment z Alfaro na 10-tce zakończy się po tym spotkaniu. Tak jak jego kariera w Wiśle.

Tylko kto zamiast niego? Ewentualnie Duarte mógłby zagrać na 10-tce, ale wtedy z kolei jest problem z lewym skrzydłem. Kiss słabiutko się prezentuje, o Sukiennickim nawet nie ma co mówić bo chłop nie umie piłki podać na 5 metrów...

Alfaro słabo ale faktycznie nie bardzo jest kim go zastąpić.

adam_09 25.04.2025 21:35

Rzygac się chce oglądając grę takiej drużyny jak Bruk Bet. Polska piłka nigdy do przodu nie pójdzie jak będziemy mieli ligę gdzie każdy stawia autobus i jedynym planem na mecz jest przeszkadzanie. Sędziowie kolejni. Mafia

wolfy 25.04.2025 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1646113)
Rzygac się chce oglądając grę takiej drużyny jak Bruk Bet. Polska piłka nigdy do przodu nie pójdzie jak będziemy mieli ligę gdzie każdy stawia autobus i jedynym planem na mecz jest przeszkadzanie. Sędziowie kolejni. Mafia

Sędzia był OK, ale Termalika powinna kończyć mecz w 10-tkę. Oszczędził ich piłkarza przy ewidentnym, 100% faulu taktycznym. Aż Węgrzyn się oburzył...

Patryko 25.04.2025 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1646112)
Tylko kto zamiast niego?

Ktokolwiek kto potrafi grać w piłkę. Rzygać mi się już chce, oglądając te jego przyjęcia piłki, po czym robi kółeczko i podaje PRAWĄ nogą do tyłu.

Proponuję środek Poletanović+James+Duda, gorzej nie zagrają niż ten statysta z erasmusa.

ciacho 25.04.2025 21:40

Ktoś mi może wyjaśnić co myślmy odpierd.lili w ostatnich 3 minutach doliczonego czasu?

Arked 25.04.2025 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1646113)
Rzygac się chce oglądając grę takiej drużyny jak Bruk Bet. Polska piłka nigdy do przodu nie pójdzie jak będziemy mieli ligę gdzie każdy stawia autobus i jedynym planem na mecz jest przeszkadzanie. Sędziowie kolejni. Mafia

To jest trend globalny i nic się nie zmieni, jeśli nie będzie zmian w przepisach gry w piłkę i/lub regulaminach rozgrywek.

wolfy 25.04.2025 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1646116)
Ktokolwiek kto potrafi grać w piłkę. Rzygać mi się już chce, oglądając te jego przyjęcia piłki, po czym robi kółeczko i podaje PRAWĄ nogą do tyłu.

Proponuję środek Poletanović+James+Duda, gorzej nie zagrają niż ten statysta z erasmusa.

Tak, jasne.

Alfaro gra bo nie ma nikogo lepszego. To że kilku tutaj dostaje z tego powodu histerii niczego nie zmieni. Dowalanie się do pojedynczych złych zagrań - cóż, każdy z naszych je dzisiaj miał.

Kiss jest słaby, Sukiennicki beznadziejny, dwóch naszych środkowych pomocników wraca po kontuzji i nie ma sił na 90 minut. Gdyby Poletanović i Carbo mogli rozegrać cały mecz to sam bym chętnie zobaczył Dudę wyżej. Jop nie chce zostać z jedym środkowym pomocnikiem na ławce.

Wybór jest między Alfaro a Zwolińskim, zwykle ten drugi wchodzi na podmęczonego rywala.

Szneka 25.04.2025 21:43

dziś nawet nie było kim z ławki postraszyć. Zwoliński w swoim stylu przetruchtał mecz, Sukiennicki dalej zwolnione tempo, Kiss dużo wiatru z którego nie wynika nic. Dodałbym słabą grę Poletanovicia i Alfaro i niestety mamy remis , który jest porażką. Osobna sprawa to znowu sędzia . Putiwcew bez żółtej. Chwilę później Duda łapie żółtko za nic a po gwizdku kołek z TBB kopie któregoś z naszych wyprostowaną nogą. Oczywiście kartki brak. Szkoda wyniku bo byliśmy lepsi. 3 rogów z których nie wynikło nic niestety.

wolfy 25.04.2025 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1646120)
dziś nawet nie było kim z ławki postraszyć. Zwoliński w swoim stylu przetruchtał mecz, Sukiennicki dalej zwolnione tempo, Kiss dużo wiatru z którego nie wynika nic. Dodałbym słabą grę Poletanovicia i Alfaro i niestety mamy remis , który jest porażką. Osobna sprawa to znowu sędzia . Putiwcew bez żółtej. Chwilę później Duda łapie żółtko za nic a po gwizdku kołek z TBB kopie któregoś z naszych wyprostowaną nogą. Oczywiście kartki brak. Szkoda wyniku bo byliśmy lepsi. 3 rogów z których nie wynikło nic niestety.

Zwoliński był dziś bardzo blisko strzelenia gola, głową wybijał z linii obrońca.

Podobnie Jaroch, przy dwóch próbach niewiele brakło.

Po wejściu Kissa i Sukiennickiego gra siadła. Oliwier to jest w ogóle hit, "ofensywny" piłkarz bez żadnych umiejętności ofensywnych, ale za to słabo gra w destrukcji. Sztos.

Szneka 25.04.2025 21:53

Wolfy przy drugim strzale Jarocha Zwoliński powinien iść do końca a stanął jak kołek. Strzał głową , który wybił obrońca i co więcej? Nic. Pierwsza połowa graliśmy bez Alfaro druga bez Zwolińskiego. w 10 ciu meczu nie wygrasz

wolfy 25.04.2025 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1646124)
Wolfy przy drugim strzale Jarocha Zwoliński powinien iść do końca a stanął jak kołek. Strzał głową , który wybił obrońca i co więcej? Nic. Pierwsza połowa graliśmy bez Alfaro druga bez Zwolińskiego. w 10 ciu meczu nie wygrasz

Nie stanął jak kołek, tylko nie zdążył. Po prostu.

adam_09 25.04.2025 21:58

Dodaj do tego, że Sukiennicki kompletnie nie zna pojęcia podania z pierwszej piłki w tempo. Zawsze przyjęcie, cztery zwody w miejscu bez zyskania przestrzeni, ustawienie lepsze się przez rywala i dopiero niedokładne podanie. Dokładnie tak zapamiętałem jedną z jego akcji skrzydłem i późniejsze dośrodkowanie które okazało się strzałem. Bruk Bet 2 strzały, 2 celne i dwie bramki… a my ?

FraMat 25.04.2025 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1646125)
Nie stanął jak kołek, tylko nie zdążył. Po prostu.

jak to Zwoliński.
Może powinno mu się zdjąć trochę wagi z dupy? Bo rusza się gorzej niż Omrani.
Czyby odziedziczył po nim apetyt na pączki?

ciacho 25.04.2025 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1646123)
Zwoliński był dziś bardzo blisko strzelenia gola, głową wybijał z linii obrońca.

Podobnie Jaroch, przy dwóch próbach niewiele brakło.

.

Czyli standard. My potrzebujemy pierdyliarda sytuacji żeby strzelić, a przeciwnik ma pół sytuacji i strzela 2 bramki. Zieeeeew.

wolfy 25.04.2025 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1646128)
jak to Zwoliński.
Może powinno mu się zdjąć trochę wagi z dupy? Bo rusza się gorzej niż Omrani.
Czyby odziedziczył po nim apetyt na pączki?

Ty się lepiej nad szrotem Sukiennickim zastanów. Koleś od dawna powinien grać w rezerwach.
Zwoliński przynajmniej jakieś zagrożenie stwarza, a nasz wunderkid jest po prostu grubo ciosanym kołkiem który nie potrafi literalnie nic poza bieganiem z piłką, ew. za nią.

Skupiłbym się na nasłabszych elementach. Pierwszy na liście jest Olivier który nie wiem po co w ogóle wchodzi na boisko, drugi Kiss który poza bieganiem niewiele wnosi.

Zwoliński był dziś blisko zdobycia gola, strzał głową oddał naprawdę dobry.

grogoriogreg 25.04.2025 22:06

Świetny Duda. On nie może grać w parze z Igbekeme (a powinien za tydzień wyjść w trójce z Jamesem i Marko), bo wtedy brakuje centymetrów. Ale potrafi zagrać to, co zwykle prezentuje Nigeryjczyk.

Również bardzo dobry mecz Jarocha. Po kompromitującej rundzie jesiennej Jaroch na wiosnę prezentuje równy, wysoki poziom. Kontrakt się kończy i należy mu się przedłużenie o rok (bo Szot i tak jest do odstrzału - algorytmy AI będą musiały wyszukać kogoś Jarochowi do rywalizacji).

Niestety gdzieś już takie mecze widziałem. Termalika stłamszona niczym Arka w naszym ostatnim meczu. Ale co z tego, skoro brakuje jakości, skoro poza Rodado każdy albo kopnie w środek, albo obok bramki...

Piłkarze tacy jak Kiss, Sukiennicki, Duarte (zakładam, że zarabia dużo - za dużo jak na prezentowany poziom), Alfaro są do pogonienia w lecie. Nie liczę kontuzjowanych Gogoła, Talara, bo tu też sprawa jest prosta. W ich miejsce przyjdą kolejne odrzuty z zagranicy i oby choć 1-2 piłkarzy okazał się od nich bardziej wartościowy. Tak żeby poza szybkim bieganiem dodać też przyzwoite wykończenie (taki Mikulec, tylko na skrzydło). No i może - jeśli zostaniemy w 1. lidze - to popatrzymy bardziej w kierunku parametrów fizycznych i znajdziemy na sztukę 1-2 zawodników 180+ cm, by w takich meczach bardziej przypominających rugby mieć jakiś plan awaryjny?

Plan na najbliższe tygodnie to dwa wyrównane mecze z Płockiem i Tychami (w obydwu meczach każdy wynik możliwy), a ostatnie dwa mecze to już będą zależne od mentalu i wyniku wspomnianych spotkań. Nie wierzę w to, byśmy byli w stanie wrócić do TOP6, jeśli po 32. kolejce z niej wypadniemy.

Patryko 25.04.2025 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1646128)
jak to Zwoliński.
Może powinno mu się zdjąć trochę wagi z dupy? Bo rusza się gorzej niż Omrani.
Czyby odziedziczył po nim apetyt na pączki?

To nie jest kwestia obżerania się, tylko pakowania na siłce.
Popatrz na niego i Urygę - chłopy wyglądają jak kulturyści, popatrz sobie na ich nogi. Uryga ma łydki jak inni uda. To się musi odbijać na dynamice.

sandomingo 25.04.2025 22:12

Dzisiaj wielkie brawa dla całej drużyny i każdego z osobna.
Nie było załamania po straconych bramkach tylko ogień w oczach i dalej po swoje.
Tak się buduje drużyna i to się dzieje. Nie każdy mecz można wygrać, to jest sport.
Walka o marzenia trwa!

Ps. Letkiewicz trudno - młody chłopak, pierwszy raz grał przy takiej publice, będzie miał doświadczenie na przyszłość.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl