Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   18 kolejka, Wisla Kraków - ŁKS Łódź, 30 listopada 2024,19:35 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11061)

Drozd 30.11.2024 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1639493)

No ale że posiadanie piłki było po równo to nie wydaje mnie się :)


Przy bramce to nie Kutwe sobie chłop ustawił tylko Carbo, natomiast Kutwa zostawił strzelca którego chyba łapali na spalonego. Spalonego nie było bo Rodado wbiegł na linię bramkową. Rodado jeden ze słabszych na boisku.

azor 30.11.2024 22:38

No właśnie...te dane jakieś takie mało ekskluzywne ;)

Drozd 30.11.2024 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1639497)
Zwoliński to albo był całkowicie marnowany w Rakowie jako defensywny napastnik albo przerasta 1 Ligę poziomem sportowym. W to drugie szczerze mówiąc wątpię. Różnica między Ekstraklasą i 1 Ligą oczywiście jest, ale nie aż taka.

Oczywiście, że piłkarsko Zwoliński przerasta tą ligę. Było to widać od pierwszego meczu u nas, tylko hejterki którzy szukają każdej okazji do biadolenia po nim jechały, a porównywanie go do Sobczaka to już całkowita aberracja. Zobaczysz co będzie na wiosnę :).

Witalis 30.11.2024 23:09

Rodado jest zmęczony

pi0tr3k94 30.11.2024 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1639517)
Rodado jest zmęczony

I dlatego gdyby nie charakterek sobczaka, to czysto teoretycznie jak najbardziej powinien zostać skoro i tak w każdym meczu gramy naszą jedyną dwójką napastników to na ławce nie ma żadnego pola manewru jeśli chodzi o atak.

Jaroo1 30.11.2024 23:17

Czy ja dobrze widzę, że wygraliśmy z mocnym rywalem z 7 Polakami składzie i PMSem na ławce trenerskiej? Takich rzeczy to chyba najstarsi Hiszpanie nie pamiętają

Karherop 30.11.2024 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1639517)
Rodado jest zmęczony

Nie tylko on. Sam Rodado rozegrał juz 150% minut na rundę ktore normalnie rozgrywał.

Widac u niego dołek fizyczny z ktorego juz raczej do konca roku nie wyjdzie.

Na szczęście sa w naszej druzynie goście mniej zajechani szczegolnie Duda, Zwolinski, Kiss, Kiakos, Kutwa.. trzeba bedzie na ostatnie 3 mecze przemeblować sklad, ale wierzę ze Jop wie co robi.

Mega ważne 3 pkt w kontekscie innych wyników. Wygrywajac z Polonia i Miedzią zimujemy na 4 miejscu dość mocno osadzeni w top6

Karherop 30.11.2024 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1639503)
No ale że posiadanie piłki było po równo to nie wydaje mnie się :)


Przy bramce to nie Kutwe sobie chłop ustawił tylko Carbo, natomiast Kutwa zostawił strzelca którego chyba łapali na spalonego. Spalonego nie było bo Rodado wbiegł na linię bramkową. Rodado jeden ze słabszych na boisku.

Pierwsza bramka w 100% Rodado, tu nawet nie ma co szukać jakiegokolwiek innego winnego.

Jaroo1 30.11.2024 23:33

Dudzie z powodu tej kontuzji to chyba najlepiej zrobiło to, że presja mu z głowy zeszła, bo raczej nikt nie wymaga od chłopa co wraca po kilkunastu tygodniach bez gry, że będzie robił różnice. Presja wyłączona to i gra lepsza.

krysztal 01.12.2024 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1639506)
Oczywiście, że piłkarsko Zwoliński przerasta tą ligę. Było to widać od pierwszego meczu u nas, tylko hejterki którzy szukają każdej okazji do biadolenia po nim jechały, a porównywanie go do Sobczaka to już całkowita aberracja. Zobaczysz co będzie na wiosnę :).

Pewnie ,że tak.Od pierwszego meczu było widać https://youtu.be/GGRTCX0FJuU?t=250


Nazywajmy rzeczy po imieniu.Zwoliński jest w bardzo dobrej formie i obecnie ciągnie naszą grę.
Natomiast jak tu przyszedł to powiedzieć "kopał się po czole"to jak nic nie powiedzieć.

gizmowisla 01.12.2024 01:12

niektorsy chwala tutaj Dude , hmmm , jak to siem dla kilku .... z SB ktorzy wiecznie po nim lecą i napie,,,alaj...ą ????? gdzze jestescie ....eczki z sb /???? ...a wracajac do meczu - Zwolak znow strzelil 2 bramki - i jest super- tylko jakos boli mnie teraz mniejsze wykorzystywanie Rodado - skoro tak juz musi byc to moze system 4-4-2 , ta liga i tak jest tak slaba ze mozna ofensywa wygrywac , maja tak slabych obroncow jakich My mamy - na szpicy Angel i Zwolinski - w srodku Duda i carbo - o skrzydlach nie mowie bo ich nie mamy - wiec tam jest loteria na chybil trafil

Drozd 01.12.2024 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1639540)
Pewnie ,że tak.Od pierwszego meczu było widać https://youtu.be/GGRTCX0FJuU?t=250


Nazywajmy rzeczy po imieniu.Zwoliński jest w bardzo dobrej formie i obecnie ciągnie naszą grę.
Natomiast jak tu przyszedł to powiedzieć "kopał się po czole"to jak nic nie powiedzieć.

Nie rozmawiamy o formie tylko o umiejętnościach, potencjale piłkarskim, a ten było widać od pierwszych meczów. Tylko wtedy było modne napieprzać w Królewskiego przez transfery. Mikulec też był kompromitacją, Kiss to samo. Jak pisałem że Kutwa ma papiery na granie to płaczki amoku dostawały, jak pisałem że Zwolak może strzelić 20 bramek w tym sezonie to na sb zakładać się chcieli o miliony :). Teraz Rodado kopie się po czole i co z tego, czy można powiedzieć że jest słabym piłkarzem i przedłużenie kontraktu to przepalanie kasy? Można ale może to zrobić tylko kretyn bez pojęcia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1639530)
Pierwsza bramka w 100% Rodado, tu nawet nie ma co szukać jakiegokolwiek innego winnego.

No już się nie unoś, głównym winnym jest Carbo bo zamiast kontrolować piłkę skupił się tylko na przeciwniku i dał się przepchnąć. Tak jak Jaroch w Pruszkowie. Co nie zmienia faktu że Rodado złamał linię spalonego i gdyby nie poleciał do bramki najprawdopodobniej byłby spalony.

Levis88 01.12.2024 10:01

James zalicza totalny zjazd. Mnie najbardziej cieszy forma Zwolaka i Kutwy.

s1mone 01.12.2024 10:08

Oczywiście, że Zwoliński ma dużo wyższy sufit i umiejętności niż Sobczak - jeżeli ktoś tu pił do mnie, to niepotrzebnie, bo dla mnie to też oczywiste. U Zwolaka jedynym problemem jest głowa. Jak się zatnie to nie ma rzeczy niemożliwych. 5, 10, 15, 20 spotkań bez gola? Nie ma sprawy! U nas na szczęście wynik zatrzymał się bodajże na 11. Teraz Zwoliński jest w świetnej formie. Oby ją utrzymał jak najdłużej, to i kłopoty z mentalem nie przyjdą.

Karherop 01.12.2024 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1639547)
No już się nie unoś, głównym winnym jest Carbo bo zamiast kontrolować piłkę skupił się tylko na przeciwniku i dał się przepchnąć. Tak jak Jaroch w Pruszkowie. Co nie zmienia faktu że Rodado złamał linię spalonego i gdyby nie poleciał do bramki najprawdopodobniej byłby spalony.

No to 90% winy. Pojedynek można przegrać, to sie zdarza, to sport kontaktowy. Złamanie tak ewidentne liny spalonego to już chwilowe wylaczenie myslenia... Ktore u Rodado w optymalnej formie zapewne by sie nie wydarzylo.

Rodado powinien odpoczac w PP, wejsc z ławki, moze tak samo w lidze, potrzebujemy go w gazie z Miedzią Legnica.

Arkadiusz.Czerepach 01.12.2024 11:08

Czy sobaczak zrobi salto ?!?!

No włąśnie !!!

leszekpw 01.12.2024 11:12

Cieszynka taka niepotrzebna, ktoś powinien go nieźle zrugać za to. W dobie naszej wąskiej kadry jeśli chodzi o napastników.

pepe72 01.12.2024 11:20

Zwolak-Sobczak 8:7 - Arka gra w poniedziałek

Konferencja prasowa:
https://www.youtube.com/live/2xH1A5o...5sSc6rg35AmGC8

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Levis88 (Post 1639551)
James zalicza totalny zjazd. Mnie najbardziej cieszy forma Zwolaka i Kutwy.

James ma ten sam problem co Angel - za dużo rozegranych meczów.

Stelio 01.12.2024 11:29

Mam nadzieję, że w PP wrzucamy kompletny 2 sklad, na tym etapie sezonu już widac zmęczenie a kolejne 2 ligowe mecze są baaaaaardzo ważne. Jak dla mnie mogliby we wtorek wystawić nawet rezerwy. Dać szansę Kuziemce i Dziedzicowi. Wygrają to wygrają, jak nie to wstydu też nie będzie bo to już Polonia a nie jakiś 3 ligowiec.

pepe72 01.12.2024 11:47

Skrót meczu (TVP):
https://youtu.be/04tGCIY96a8?si=4pI4m0DwS0TmgVgh

El'kabat 01.12.2024 11:51

Brawo brawo brawo - dla zespołu że był cierpliwy i dla trenera.

Widać było jak to jest jak się trenera ma jak my. I jak ma się jakiegoś dziada jak łsiaki - gość zrobił 1 zmianę, a pretensje ma że wyjebani nie presują w 90 minucie i zero grania na czas. Cytując klasyka to mamy szczęście, że oni są tacy głupi :D

Brawo dla Zwolińskiego, chłop zaczyna rozkwitać. Plus Duda klasa i od razu różnica jak wszedł.

Drozd 01.12.2024 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1639563)
Mam nadzieję, że w PP wrzucamy kompletny 2 sklad, na tym etapie sezonu już widac zmęczenie a kolejne 2 ligowe mecze są baaaaaardzo ważne. Jak dla mnie mogliby we wtorek wystawić nawet rezerwy. Dać szansę Kuziemce i Dziedzicowi. Wygrają to wygrają, jak nie to wstydu też nie będzie bo to już Polonia a nie jakiś 3 ligowiec.

Ale najważniejsze żeby czasem nie awansowali :>

skarabeus 01.12.2024 13:00

Wejście Dudy odmieniło nasza grę. Jedyny minus to zbyt późne zagranie (o jeden krok) do Baeny. Poza tym majstersztyk i dla mnie bohater meczu ;)
W końcu podejmuje właściwe decyzje. Świetne panowanie nad pilka, nadawanie tempa grze.
Brawo.

leszekpw 01.12.2024 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1639563)
Mam nadzieję, że w PP wrzucamy kompletny 2 sklad, na tym etapie sezonu już widac zmęczenie a kolejne 2 ligowe mecze są baaaaaardzo ważne. Jak dla mnie mogliby we wtorek wystawić nawet rezerwy. Dać szansę Kuziemce i Dziedzicowi. Wygrają to wygrają, jak nie to wstydu też nie będzie bo to już Polonia a nie jakiś 3 ligowiec.

Tak, jasne, odpuścmy puchar. Co za odklejka. Jestem przekonany, że nikt w klubie nie bierze na poważnie takiej możliwości i zagra 1 skład z ewentualnymi drobnymi korektami.

Perun 01.12.2024 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1639493)
Każdy ma problemy z głęboko broniącymi się rywalami. My i tak radzimy sobie z tym wyjątkowo dobrze....

Ale ten mecz potwierdził też jaka panuje obstrukcja w większości ekip przed meczami z nami. ŁKS - zespół, który chce być kojarzony jako drużyna ofensywna i jeden z głównych kandydatów do awansu. A przez 70 minut gra ustawieniem 0-2-autosan. Nawet po golu Zwolaka na 1:1.

royalmichael 01.12.2024 14:03

Co mówią przepisy w takiej sytuacji, gdy drużyna broniąca wybija piłkę na rzut rożny, a gdyby tego nie zrobiła, to do piłki doszedłby zawodnik który był na spalonym:
https://i.ibb.co/v32WhJg/1000002712.png
Rzut rożny czy spalony? Tutaj to o tyle istotne, że po tym rożnym padła bramka dla ŁKSu

Drozd 01.12.2024 14:12

Nie wiem, ale liniowy powinien machnąć i tyle, bo var niby nie ma prawa się wtrącać. To jest to o czym wspominał Królewski. Dlaczego w Piłce nożnej nie ma sprawdzenia video na życzenie, raz czy dwa razy na połowę. Wypuszczasz się to tracisz i po sprawie.

universe 01.12.2024 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1639560)
James ma ten sam problem co Angel - za dużo rozegranych meczów.

Ponoć nie płacimy na czas.. jeśli to prawda to zagraniczni piłkarze są bardziej wyczuleni na takie sprawy i oprócz zmęczenia może mieć wpływ na gorszą grę.

Brawo Wisełko, wczoraj po prostu musielismy wygrać.

Perun 01.12.2024 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1639599)
Nie wiem, ale liniowy powinien machnąć i tyle, bo var niby nie ma prawa się wtrącać. To jest to o czym wspominał Królewski. Dlaczego w Piłce nożnej nie ma sprawdzenia video na życzenie, raz czy dwa razy na połowę. Wypuszczasz się to tracisz i po sprawie.

Bo dopiero wtedy powychodziła by niekompetencja co poniektórych sędziów. Zresztą jak to tak? Sztab sędziów, którzy są szkoleni do wyłapywania takich błędów nie zauważył, a np. kierownik drużyny zauważył? ;) No i nie dałoby się też interpretować przepisów według akuratnie wiejącego wiatru na chorągiew sympatii.

pi0tr3k94 01.12.2024 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez universe (Post 1639601)
Ponoć nie płacimy na czas.. jeśli to prawda to zagraniczni piłkarze są bardziej wyczuleni na takie sprawy i oprócz zmęczenia może mieć wpływ na gorszą grę.

Brawo Wisełko, wczoraj po prostu musielismy wygrać.

Przecież dopiero niedawno króliś chwalił się, że nie ma żadnych zaległości wobec piłkarzy.

skarabeus 01.12.2024 14:52

Nie było spalonego, bo nie dotknął piłki. Gdyby dotknął byłby spalony. Proste.

Stelio 01.12.2024 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1639593)
Tak, jasne, odpuścmy puchar. Co za odklejka. Jestem przekonany, że nikt w klubie nie bierze na poważnie takiej możliwości i zagra 1 skład z ewentualnymi drobnymi korektami.

Pewnie, pierwszy sklad na 90 albo 120 minut mając w nogach tyle spotkań co mamy, a co! Zaryzykujemy najwyżej jakas kontuzja wykluczająca na pół roku kluczowego piłkarza, stracimy potem ważne punkty w lidze i będzie płacz że znowu brak awansu. Puchar to była super przygoda rok temu, na razie wystarczy. Priorytetem absolutnym jest awans.

skarabeus 01.12.2024 14:54

Rodado rozegrał 26 mecz zdaje się. Ludzie. On jest zajechany. Widać to gołym okiem.
Nawet jeśli są opóźnienia (nie zdziwi to ani trochę) to na pewno nie wpływa to na grę Rodado. To nue pierwszy i pewnie nie oststni raz pod wodzą Pinokia

Drozd 01.12.2024 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1639607)
Nie było spalonego, bo nie dotknął piłki. Gdyby dotknął byłby spalony. Proste.

Chyba sobie jaja robisz...

Po tym wolnym chyba Kutwa wybijał na róg bo miał za plecami chłopa, który w momencie podania był na spalonym, gdyby wpakował swojaka o co trudno nie było to co. Uznałbyś gola bo chłop ze spalonego piłki nie dotknął? Uprzedzenia do królewskiego mieszają Ci w głowie. Proste.

wolfy 01.12.2024 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez universe (Post 1639601)
Ponoć nie płacimy na czas.. jeśli to prawda to zagraniczni piłkarze są bardziej wyczuleni na takie sprawy i oprócz zmęczenia może mieć wpływ na gorszą grę.

Brawo Wisełko, wczoraj po prostu musielismy wygrać.

Matko, to bredzenie o niepłaceniu na czas to evergreen.

Nikt nie płaci na czas w pierwszej lidze. W Lechii nie płacili (i nie płacą) na czas a zrobili awans. Po co ten bełkot i szerzenie plotek? Rodado zgodził się przedłużyć, Carbo się dogadał na 2026 rok, pozostali też nie protestowali jak im się umowy przedłużyły. Igbekeme już tu wcześniej grał. Masz ludzi za idiotów czy po prostu dla zasady lubisz robić smród wokół Wisły?

Prawda jest taka że większość piłkarzy ma w nogach o wiele za dużo meczy, a Igbekeme nie przepracował w ogóle obozu przygotowawczego. Chłop jest do zmiany maks w 60-tej minucie (jak to możliwe). W ogóle Rodado ma w nogach więcej meczy niż pierwszoligowcy reszty drużyn przez cały sezon.

Może się pochwalisz skąd masz te informacje? Zgaduję że z czterech liter...

skarabeus 01.12.2024 19:54

Drozd.
Tak. Uznałbym gola. Takie są przepisy. Nie muszą ci się podobać, ale trzeba się do nich stosować na tym polega gra w piłkę.

Drozd 01.12.2024 20:02

Może powiesz gdzie to napisane, że zawodnik z pozycji spalonej musi dotknąć piłkę żeby był spalony? Wystarczy, że bierze udział w akcji, a absorbowanie uwagi obrońcy to branie udziału, więc nie pitol bzdur.

skarabeus 01.12.2024 20:05

Jak on ma absorbować jak jest za jego plecami? Człowieku, skoncz z tym populizmem. Dno dna szorujesz.

Drozd 02.12.2024 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1639627)
Jak on ma absorbować jak jest za jego plecami? Człowieku, skoncz z tym populizmem. Dno dna szorujesz.

Hmmm. Jak napastnik za plecami obrońcy w polu karnym mógłby absorbować jego uwagę ? :haha:

Masz rację każdy klasowy obrońca zawsze olewa to co się dzieje za jego plecami, zwłaszcza we własnym polu karnym :rotfl:

I jeszcze o jakimś dnie wspominasz?

Wpadasz kolego w smutną pułapkę wspominania o deszczu kiedy plują. Zaczynasz coś wspominać o przepisach, a kiedy przepis nie pasuje to zwyczajnie bredzisz. I po co? Na fotce jest ewidentny spalony, chłop z pozycji spalonej ewidentnie bierze udział w akcji, bo naciska wybijającego trudną piłkę Kutwe. Zamiast rogu, po którym padła bramka, powinien być gwizdnięty spalony i koniec dyskusji.

To co prezentujesz to postawa równie żenująca jak pitolenie, że sędzia w ćwierćfinale PP z nami przekręcił Widzewa, mimo że nam nie gwizdnął dwóch karnych i nie wywalił za czerwień Widzewiaka na początku drugiej połowy. Doradzam kilka głębszych wdechów. :)

MaLk 02.12.2024 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1639693)
Hmmm. Jak napastnik za plecami obrońcy w polu karnym mógłby absorbować jego uwagę ? :haha:

Masz rację każdy klasowy obrońca zawsze olewa to co się dzieje za jego plecami, zwłaszcza we własnym polu karnym :rotfl:

Dooobra, to lekcja przepisów gry w piłkę nożną:

Przebywanie na pozycji spalonej nie jest przewinieniem samym w sobie
(...)
Zawodnik, który przebywa na pozycji spalonej w momencie, gdy piłka zostaje
zagrana lub dotknięta* przez współpartnera, może być ukarany jedynie wtedy, gdy jest aktywny w grze poprzez:
> branie udziału w grze poprzez zagranie lub dotknięcie piłki podanej lub dotkniętej przez współpartnera lub
> przeszkadzanie przeciwnikowi poprzez:
- utrudnianie przeciwnikowi zagrania lub możliwości zagrania piłki przez wyraźne zasłonięcie mu pola widzenia, lub
- atakowanie przeciwnika w walce o piłkę, lub
- ewidentną próbę zagrania piłki, która znajduje się blisko, gdy próba ta ma wpływ na przeciwnika, lub
- wykonywanie ewidentnych działań, które jednoznacznie wpływają na możliwość zagrania piłki przez przeciwnika
lub
> osiąganie korzyści poprzez zagranie piłki lub przeszkadzanie przeciwnikowi, gdy piłka:
- trafiła do zawodnika na pozycji spalonej po rykoszecie lub odbiciu się od słupka, poprzeczki, sędziego lub przeciwnika,
- trafiła do zawodnika na pozycji spalonej w skutek rozmyślnej parady obronnej dokonanej przez przeciwnika


No więc nie, absorbowanie uwagi przez zawodnika za plecami, który oprócz tego, że jest za plecami nie zrobił niczego konkretnego, nie zasłonił widoku, nie dotknął piłki, nie spróbował dotknąć piłki wpływając na zagranie czy nie zaatakował obrońcy nie daje podstaw do odgwizdania spalonego. Sorry.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl