Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   16. kolejka, Stal Stalowa Wola - Wisła Kraków, 10 listopada 2024, 12:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11057)

sandomingo 10.11.2024 18:33

Bardzo ważne zwycięstwo i odskoczenie od strefy spadkowej.
Teraz nie przegrać w Głogowie i zima powinna być spokojna.
Jarosław Królewski i jego ekipa będa mieli czas na budowanie druzyny.
Na specjalne.wyróżnienie zasługuje Bartosz Jaroch- od ponad roku widać że walczy z wlasnymi słabościami ale dzisiaj prawdziwe.ciasteczko do Baeny. Palce lizać.

Markus 10.11.2024 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1638382)
Sukiennicki kolejny mecz w swoim stylu: czyli bezmyślna bieganina i podania do byle kogo.

Sukiennicki zagrał słabo. Miał dużo strat, fatalnie operował piłką, spowalniał akcje, przegrywał pojedynki w defensywie, był marny w odbiorze, nie bez powodu został zmieniony przez Jopa już w przerwie. Absolutnie nie chodziło tylko o żółtą kartkę. Nie bronił się swoją grą. Bramka po rykoszecie tego nie wymazuje.

Równie źle zagrał Kiss, także słusznie zmieniony. Zmarnował dobrą okazję bramkową, kiepsko podawał, przegrywał pojedynki, nie gubił krycia. Jego zmiana w przerwie również była dobrym posunięciem Jopa.

Dzisiaj przede wszystkim należy pochwalić właśnie naszego trenera za dobre zarządzanie meczem i jak się okazuje dobór prawidłowej taktyki. Zmiany odpowiednie i poprawiające sytuację + inteligentne pod kątem przyszłości (ściągnięcie Igbekeme, by nie dostał czwartej żółtej kartki w sezonie), ustawienie i organizacja gry przygotowana, mentalne przygotowanie zawodników bez zastrzeżeń. Nie ma się do czego przyczepić, brawo Jop.

Najlepsi w naszej drużynie byli Baena, Mikulec i wprowadzony w przerwie Duda. Zwoliński dołożył liczby w asystach i bramkach. Igbekeme wywiązywał się ze swoich zadań w destrukcji, niestety grając głębiej daje mniej w rozegraniu i konstrukcji. Widać nieco gorszą dyspozycję Rodado niż na początku sezonu, w obronie słabiutko spisywał się momentami Jaroch - ma wprawdzie asystę, ale to jak parę razy objechali go rywale było kompromitujące.

Cieszy wysokie zwycięstwo, które ani przez moment nie podlegało dyskusji. Oby tak samo było w Glogowie. :-D

Arked 10.11.2024 20:01

Wróciliśmy do dobrej praktyki xG powyżej 2. Szczęście też dzisiaj po naszej stronie. Na duży plus Duda, który nie tylko pokazał się z dobrej strony, ale też, że może grać razem z Igbekeme.

https://i.ibb.co/f8cdkJw/Zrzut-ekran...-10-195951.png

grogoriogreg 10.11.2024 20:05

Mam nadzieje, że w klubie podejmą jedyną słuszną decyzję i nie puszczą Dudy na zgrupowanie kadry U21. To powołanie jest kompletnie niepoważne - Kacper musi zostać w klubie, trenować i... grać w Głogowie :D.

Bez Kacpra musielibyśmy wyjść środkiem Igbekeme - Alfaro i skrzydłami Baena - Kiakos.

Skawa Wadowice 10.11.2024 20:16

Generalnie po dobrym wystepie przychodzi padaka a ze glogow ma serie porazek to pewnie sie przelamje z nami. Taka logika. Jeszcze meczu zaleglego nie wygralismy.

pepe72 10.11.2024 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1638402)
Dwie strony w temacie po meczu... znaczy wygraliśmy i płaczki nie mają pretekstu do biadolenia :).

Ważna wygrana, teraz powtórzyć to samo w Głogowie...

Spokojnie można jeszcze wygrać tą ligę...

Wszyscy się obawiają czy będzie sinusoida czy seria ...
W sobotę się wyjaśni ...

willow 10.11.2024 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1638394)
Na haju do soboty :>
Ustawienie 1-3-2-4-1 się sprawdziło.
Kutwa z golem (choć zakwalifikowano to jako samobój)
Zwoliński-Sobczak 5:7
Kuziemka debiutuje w pierwszej drużynie - gratulacje!

Kiss i Sukiennicki nie zagrają w Głogowie przez kartki. Duda bo jedzie na u21. Ciekawe jak Pan Trener Mariusz Jop ustawi środek. Po zdjęciu Jamesa widać, że się tym martwił od kartki dla Sukiennickiego.

Jeśli wygramy z Chrobrym awansujemy na 6 miejsce
Do awansu z top2 statystycznie potrzeba średniej 2,05 do końca sezonu.

Carbo ma być ponoć już do dyspozycji.

pepe72 10.11.2024 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1638406)
Sukiennicki zagrał słabo. Miał dużo strat, fatalnie operował piłką, spowalniał akcje, przegrywał pojedynki w defensywie, był marny w odbiorze, nie bez powodu został zmieniony przez Jopa już w przerwie. Absolutnie nie chodziło tylko o żółtą kartkę. Nie bronił się swoją grą. Bramka po rykoszecie tego nie wymazuje.

Równie źle zagrał Kiss, także słusznie zmieniony. Zmarnował dobrą okazję bramkową, kiepsko podawał, przegrywał pojedynki, nie gubił krycia. Jego zmiana w przerwie również była dobrym posunięciem Jopa.
(...)

Zmiany to głównie strach by nie kończyć bez (kilku) zawodników.
Poza tym przy 3:1 to można bardziej eksperymentować.

doktor granat 10.11.2024 20:31

Odrobiliśmy w tej kolejce kolejne 2 punkty do pozycji 6 i tak trzymać.Bardzo chciałbym niedługo na poważnie liczyć malejącą stratę do pozycji 2.
Krok po kroku robić swoje aż do sukcesu. Bez zbędnego hałasu i mielenia ozorem, a także nadmiernego świętowania zwycięstw zanim nie osiągnie się Celu.

pepe72 10.11.2024 20:36

Statystycznie, do awansu z top2 potrzeba jeszcze 14 zwycięstw.

gpat 10.11.2024 21:35

Kibice Wisły na trybunach w Stalowej Woli https://www.youtube.com/watch?v=V-dSKyNPTc8

Karherop 10.11.2024 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1638410)
Mam nadzieje, że w klubie podejmą jedyną słuszną decyzję i nie puszczą Dudy na zgrupowanie kadry U21. To powołanie jest kompletnie niepoważne - Kacper musi zostać w klubie, trenować i... grać w Głogowie :D.

Bez Kacpra musielibyśmy wyjść środkiem Igbekeme - Alfaro i skrzydłami Baena - Kiakos.

Nie zablokuja Dudy przez wzglad na stosunki z samym zawodnikiem i jego menagerem.

Obstawiam ze Duda pojedzie, a Carbo postawia na nogi. Juz wszakze były plany ze zagra dzisiaj.

Na zmiane Kiakos,.Gogol lub od biedy przesuniecie Kutwy lub Dziedzica.

Taktyke mozna rostosowac tak aby zniwelowac role DP, tak jak to zrobil Jop dzisiaj. W srodku mielismy na papierze 4 ludzi.

pepe72 10.11.2024 23:27

Oficjalnie wyszliśmy:
Zwoliński
Mikulec-Rodado-Kiss-Baena
Igbekeme-Sukiennicki
Kutwa-Uryga-Jaroch
Letkiewicz

Kiss i Sukiennicki nie zagrają.
Zmiany:
46'
Kiss <- Alfaro
Sukiennicki <- Duda
73'
Baena <- Kuziemka
Rodado <- Gogół
77'
Igbekeme <- Kiakos

Mając na uwadze, że Duda jedzie na u21 to koło Igbekeme pewnie wyjdzie Kiakos.

Revolver 10.11.2024 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adryan (Post 1638367)
Odniosłem wrażenie, że Stal nie grała typowej rąbanki jak przystało na dół tabeli I ligi tylko chciała grać ofensywnie i wysokim ustawieniem przez co zabrakło im umiejętności przy powrocie, zostawiali mnóstwo luk co było wodą na młyn dla naszych zawodników.
Zupełnie inaczej ten mecz by wyglądał, gdyby siedzieli w 11 w swoim polu karnym.
Na szczęście dopisujemy 3 punkty, oby w Głogowie było tak samo.

Stal ogólnie próbuje grać w piłkę, nie tylko z nami. Natomiast mają zawodników typu Wojtkowski, więc efektem jest dół tabeli. W sumie szanuję podejście, bo Pietrzykowski jest konsekwentny w grze "stylem", jaki dał im awans.

Co do samego meczu - fajnie, że Jop potrafi to, czego nigdy nie umiał Moskal, a tym bardziej Rude: eksperymentować. Myślałem, że to był błąd w grafice, kiedy zobaczyłem skład, ale okazuje się, że jednak nie z każdym trzeba grać tak samo.

Oficjalnie przepraszam Kutwę za jechanie po nim, bo jako ŚO gra mega pewnie. Robiono mu po prostu piłkarską krzywdę wystawiając go na DP. Mam nadzieję, że Biedrzycki długo nie podniesie się z ławki i uda się opchnąć go za jakąkolwiek kasę, kiedy wróci Colley. Fajnie widzieć też Dudę w dłuższym wymiarze czasowym, bo od razu pokazał, że na tej pozycji jest trzy półki wyżej niż Sukiennicki. Kuziemka - fajnie prowadzi piłkę, dawałbym mu więcej minut przy korzystnych wynikach,

Karherop 10.11.2024 23:58

Dzisiejsza wyjsciowa grafika ze składem nie byla niczym innym jak przelaniem na papier tego co juz stosowalismy w fazie budowania akcji. W obronie powracalismy do czworki z tylu.

Fajnie byloby zobaczyc w jakiejs perspektywie Szota za Jarocha na tej pozycji. Wielu juz zapomnialo ale Szot trafil do nas jako ŚO i gral tam jeszcze do 18 roku zycia.

Ustawienie w ataku bylo troche skorygowane ale wydaje sie że nieprzypadkowo Kiss zostal zdjety w przerwie. Nie mogl sobie znalezc miejsca na boisku.

wolfy 11.11.2024 01:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638440)
Dzisiejsza wyjsciowa grafika ze składem nie byla niczym innym jak przelaniem na papier tego co juz stosowalismy w fazie budowania akcji. W obronie powracalismy do czworki z tylu.

Fajnie byloby zobaczyc w jakiejs perspektywie Szota za Jarocha na tej pozycji. Wielu juz zapomnialo ale Szot trafil do nas jako ŚO i gral tam jeszcze do 18 roku zycia.

Ustawienie w ataku bylo troche skorygowane ale wydaje sie że nieprzypadkowo Kiss zostal zdjety w przerwie. Nie mogl sobie znalezc miejsca na boisku.

Kiss mógł strzelić gola, wychodził do piłek - nie było tak źle.

Za to naprawdę świetny powrót Dudy, nie było po nim widać braku gry.

Kutwa trzeci z rzędu bardzo dobry mecz na stoperze. Widać że aktualnie jest w lepszej formie niż Biedrzycki i dlatego gra.

Pisałem to dziesiątki razy - nasi młodzi nie rywalizują z piłkarzami wartymi miliony euro, jeśli nie są w stanie wygrać rywalizacji to naprawdę nic ich nie usprawiedliwia Tacy Kiss, Alfaro czy Baena wciągają Starzyńskiego i Młyńskiego nosem, a nikt normalny nie napisze że to niesamowici piłkarze.

Letkiewicz wpuścił babola po kilku meczach w pierwszym składzie, nie mam pretensji - każdy bramkarz się myli. Byle nie robił tego często, a tu akurat jest na plus.

Elefant 11.11.2024 09:21

Cytat:

Dwie strony w temacie po meczu... znaczy wygraliśmy i płaczki nie mają pretekstu do biadolenia :).
Jak ktoś grzecznie prosi...:)
Bez Carbo środek pola nie istnieje. Wejście Dudy obiecujące, ale nie wiadomo jak by to wyglądało, gdyby zaczął od początku.
Bramka na konto młodych, Kutwy (odpuszczenia krycia) i Letkiewicza (drzemka). Fajnie, że nauka przyszła w takim meczu bez konsekwencji. Fajnie, że postawą w pozostałej części meczu pokazali, że to incydent a nie stałą tendencja.
Bramki 1,2,3. Fortuna oddała nam to co zabrała w meczu z Wartą. W tym kontekście strach pomyśleć co będzie za tydzień, gdy koło fortuny się obróci.
Liczą się punkty i to cieszy. I miejmy nadzieję, że "bogate" zwycięstwo nie wprawi w stan samozadowolenia trenera i pionu sportowego.

Markus 11.11.2024 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1638402)
Dwie strony w temacie po meczu... znaczy wygraliśmy i płaczki nie mają pretekstu do biadolenia :).

Nie odkryłeś Ameryki Droździe. ;) :evil: Od dawna wiadomo, że naczelni hejterzy forum tacy jak Jaroo1 najbardziej uaktywniają się wtedy, gdy pojawiają się problemy i drużynie nie idzie, by od razu zaatakować zwłaszcza Królewskiego czy Hiszpanów. Natomiast po wygranych meczach lub gdy coś poszło dobrze i się udało, nie bardzo ma on jak krytykować Królewskiego i organizować swoje nagonki, więc siedzi bardziej cicho i czeka na moment kolejnej porażki. :-D

Nic nowego.

Drozd 11.11.2024 10:13

Nic nowego, ale to dowodzi ile są warte wypowiedzi tego typu "kibiców" w każdych okolicznościach.

Z meczu widziałem tylko bramki i skrót. Dlatego o grze nic nie wspominam. Co warte zauważenia. Letkiewicz już nabiera pewności inaczej by takiego zachowania nie zaprezentował w 3 lidze faktycznie taka wrzutka nie byłaby zagrożeniem bo strzelec albo by w piłkę nie trafił albo przy największym szczęściu trafiłby w boczną siatkę. Tutaj bez większego problemu zapakował Letkiemu po krótkim i dupa. Widziałem jego kilka meczy w rezerwach i jedno co mnie raziło to właśnie taki "luźny styl" oby to go nauczyło, że luźny to może być po prysznicem, bo takie podejście na boisku zawsze będzie prędzej czy później ukarane.

Kutwa i Zwoliński. To co jeszcze miesiąc temu było tutaj na ich temat wypisywane to był skandal. Teraz i jeden i drugi pokazują, że są mocnym punktem drużyny i mają potencjał na jeszcze więcej.

Jeszcze jedno, przy straconej bramce tuż przed wykonaniem wolnego strzelec był na spalonym, w powtórkach pokazywana jest stop klatka kiedy piłka już leci, więc możliwe, że znowu próbują nas przytrzymać. To samo będzie w Głogowie. Nasi muszą mieć świadomość że przeciwnik nie jest naszym jedynym przeciwnikiem na boisku.

Karherop 11.11.2024 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1638443)
Kiss mógł strzelić gola, wychodził do piłek - nie było tak źle.

Za to naprawdę świetny powrót Dudy, nie było po nim widać braku gry.

Kutwa trzeci z rzędu bardzo dobry mecz na stoperze. Widać że aktualnie jest w lepszej formie niż Biedrzycki i dlatego gra.

Pisałem to dziesiątki razy - nasi młodzi nie rywalizują z piłkarzami wartymi miliony euro, jeśli nie są w stanie wygrać rywalizacji to naprawdę nic ich nie usprawiedliwia Tacy Kiss, Alfaro czy Baena wciągają Starzyńskiego i Młyńskiego nosem, a nikt normalny nie napisze że to niesamowici piłkarze.

Letkiewicz wpuścił babola po kilku meczach w pierwszym składzie, nie mam pretensji - każdy bramkarz się myli. Byle nie robił tego często, a tu akurat jest na plus.

Duda - 2 klasy wyzej niz Suknia. Wydaje mi sie ze mentalnie bedzie silniejszy. Wczoraj chcial brac wiecej gry na siebie i dawac wiecej do przodu. Kilka razy puscil piekne ciasteczka w pole karne.

A ogolnie co do mlodych to najwazniejsze aby byli odpowiednio wprowadzani i miec duzy dystans do ich pierwszych wystepow. Kutwa musial zebrac frycowe, był wpusczany mimo oslabiania skladu ale widac w nim momentami naprawde fajny potencjal.

Z perspektywy czasu dobrze ze fiaskiem potoczyły sie negocjacje z Chrobrym ws. Zarownego. Mogly byc to kolejne wtopione pieniadze na mlody talent. A tak mamy produkt wlasnej akademii

Drozd 11.11.2024 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1638413)
Wszyscy się obawiają czy będzie sinusoida czy seria ...
W sobotę się wyjaśni ...

Poczytaj sobie temat po ostatnim meczu. Ja bym tego lamentu obawami nie nazwał, to jest zwykłe sianie defetyzmu i robienie smrodu. Tak jak przed rewanżem z Trnawą. Efekt jest/był taki, że zamiast 30 000 ludzi, piękną wygraną na żywo zobaczyło 15 000. Bo "kibice" woleli "najebać się na grilu." A Wisła zamiast zarobić 1,5 mln zarobiła 750 000. Takim irytującym bredzeniem szkodzą klubowi, a jak ktoś uważa, że forum nikt nie czyta to zwracam uwagę że gdzie indziej narracja jest najprawdopodobniej taka sama. Dlatego jest to tak godne politowania. Dla nich już lepiej zbankrutować i zaczynać od A klasy. Zaczadzeni i tyle.

Cymes 11.11.2024 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1638359)
Kutwa udowadnia że DP to była dla niego krzywda, brawo dla Jopa że konsekwetnie stawia chłopaka na ŚO

Krzywda to jest, że na DP gra jedyny zawodnik, który na 8 jest w stanie pod kryciem, na dwa kontakty obrócić się z piłką i zagrać progresywne podanie. Reszta to pochodna. Punkty się zgadzają, a zwycięzców się nie sądzi, ale jak zaczynam czytać krytyczne uwagi o Rodado, który przez takie, a nie inne ustawienie środka pola od dwóch meczy w zasadzie nie dostawał piłek, z którymi mógłby zrobić coś sensownego, to jednak mi się ulewa.

Markus 11.11.2024 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cymes (Post 1638457)
Krzywda to jest, że na DP gra jedyny zawodnik, który na 8 jest w stanie pod kryciem, na dwa kontakty obrócić się z piłką i zagrać progresywne podanie. Reszta to pochodna. Punkty się zgadzają, a zwycięzców się nie sądzi, ale jak zaczynam czytać krytyczne uwagi o Rodado, który przez takie, a nie inne ustawienie środka pola od dwóch meczy w zasadzie nie dostawał piłek, z którymi mógłby zrobić coś sensownego, to jednak mi się ulewa.

I tu zgoda: ustawianie Igbekeme takie jak w ostatnich dwóch meczach marnuje jego możliwości ofensywne. Jop ma jednak wytłumaczenie w postaci absencji Carbo - wybiera w swoim przekonaniu zapewne mniejsze zło. Kadrę ma tak stworzoną, że brakuje jakiegokolwiek innego zawodnika, który mógłby godnie zastąpić w roli defensywnego pomocnika Hiszpana. Więc ten ruch jest zrozumiały i ma swoje uzasadnienie, mimo iż faktycznie bardzo mocno cierpi na nim również Rodado.

Oby Carbo mógł zagrać już z Chrobrym.

Optymalne zestawienie naszego środka pola to Carbo-Duda-Igbekeme. W ataku Rodado, Zwoliński na ławce, bo brakuje wtedy dla niego już miejsca.

pepe72 11.11.2024 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1638456)
Poczytaj sobie temat po ostatnim meczu. Ja bym tego lamentu obawami nie nazwał, to jest zwykłe sianie defetyzmu i robienie smrodu. Tak jak przed rewanżem z Trnawą. Efekt jest/był taki, że zamiast 30 000 ludzi, piękną wygraną na żywo zobaczyło 15 000. Bo "kibice" woleli "najebać się na grilu." A Wisła zamiast zarobić 1,5 mln zarobiła 750 000. Takim irytującym bredzeniem szkodzą klubowi, a jak ktoś uważa, że forum nikt nie czyta to zwracam uwagę że gdzie indziej narracja jest najprawdopodobniej taka sama. Dlatego jest to tak godne politowania. Dla nich już lepiej zbankrutować i zaczynać od A klasy. Zaczadzeni i tyle.

To, że kibic bywa niestabilny emocjonalnie jak panienka podczas okresu to wiadomo nie od dzisiaj. :>
Dlatego ja się ratuję statystykami bo to daje trochę dłuższą perspektywę.

Z drugiej strony to Wisełka nas mocno rzuca od bandy do bandy. Z jednej strony puchar, z drugiej słabe mecze w lidze.

:alleluja:

pepe72 11.11.2024 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1638450)
(...)
Bramki 1,2,3. Fortuna oddała nam to co zabrała w meczu z Wartą. W tym kontekście strach pomyśleć co będzie za tydzień, gdy koło fortuny się obróci.
Liczą się punkty i to cieszy. I miejmy nadzieję, że "bogate" zwycięstwo nie wprawi w stan samozadowolenia trenera i pionu sportowego.

Z tą bramką nr 1 to nie przesadzaj.
Poszło dokładne podanie z wysokości koła środkowego od Jarocha do Baeny na 20 metr. Ten podbiega do granicy pola karnego i jest sam na sam z bramkarzem.
Takie loby pewnie wchodzą pół na pół ale tu raczej kunszt naszego pomocnika, niż fuks.

Karherop 11.11.2024 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1638463)
To, że kibic bywa niestabilny emocjonalnie jak panienka podczas okresu to wiadomo nie od dzisiaj. :>
Dlatego ja się ratuję statystykami bo to daje trochę dłuższą perspektywę.

Z drugiej strony to Wisełka nas mocno rzuca od bandy do bandy. Z jednej strony puchar, z drugiej słabe mecze w lidze.

:alleluja:

Ja z kolei jestem zwolennikiem teorii ze kazdy trener buduje swoja historie i swoja druzyne. Nie ma co ciagle żyć demonami i fatalna historia naszego pobytu w 1 lidze
Trener Tułacz jniedawno powiedzial ze 70% decyzji boiskowych jest kwestia glowy, a nie umiejetnosci. I badz co badz to sa elementy ktore mozna w stosunkowo szybkim czasie zmienic.

Najlepszy przyklad - Motor Lublin w 2 lidze 2 sezony temu. Do 11 kolejki okupowali ostatnie miejsce z 7 punktami. Przyszedl Feio i finiszowali na 6 miejscu awanujac przez baraze. 48 pkt w 23 meczach.

Mamy teraz naprawde ciekawy terminarz. Jesli wygramy z Chrobrym (o co sie jednak boje najbardziej), to mamy u siebie dwie ekipy w lekkim kryzysie (Stal Rz. i ŁKS). Jopa stać na kolejna serie wygranych, juz dwie udalo mu sie zaliczyc. Jesli tak bedzie to wracamy do gry

skarabeus 11.11.2024 13:05

Drozd,

chcesz powiedziec, ze forum dociera do minimum 15 000 ludzi? Ty tak serio piszesz te bzdury czy ktos ci za to placi?



Dramat.

crux.a 11.11.2024 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1638454)
Jeszcze jedno, przy straconej bramce tuż przed wykonaniem wolnego strzelec był na spalonym, w powtórkach pokazywana jest stop klatka kiedy piłka już leci, więc możliwe, że znowu próbują nas przytrzymać. To samo będzie w Głogowie. Nasi muszą mieć świadomość że przeciwnik nie jest naszym jedynym przeciwnikiem na boisku.

Też uważam, że tam był spalony. Ale to raczej indolencja sędziów niż stronniczość.

Stal zagrała idealnie dla nas. Cieszę się ze zwycięstwa, ale wolałbym takie szczęśliwe bramki jak Sukiennickiego zachować na Głogów, bo Chrobry zagra formacją 6-4-0 z czterema stoperami i dwoma dp.

pi0tr3k94 11.11.2024 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638455)
Duda - 2 klasy wyzej niz Suknia. Wydaje mi sie ze mentalnie bedzie silniejszy. Wczoraj chcial brac wiecej gry na siebie i dawac wiecej do przodu. Kilka razy puscil piekne ciasteczka w pole karne.

Duda działa jak sprzęgło, pięknie potrafi zarówno przyspieszyć jak i spowolnić grę, nie boi się wejścia dryblingiem, w odróżnieniu od gogoła i sukiennickiego nie holuje niepotrzebnie piłki.
Ciekawe jak Jop pouklada drugą linie kiedy w pełni gotowi do gry będzie wcześniej wspomniany Duda, Carbo i James.

s1mone 11.11.2024 13:50

Oczywiście, wcześniej Rodado był w gazie i trafiał z każdej pozycji - facet jest niesamowity, co on wyprawia !
Obecnie Rodado delikatnie pod formą - wina partnerów !

No nie.
Nikt nie jest w świetnej formie przez cały czas, Angel akurat teraz od paru spotkań jest w słabszej dyspozycji.

O Sukiennickim można powiedzieć wiele, miewa gorsze i lepsze mecze. To jest 21 letni chłopak, z tymże on przynajmniej w przeciwieństwie do Dudy od czasu do czasu dokłada jakieś konkrety z przodu. Rozumiem, że na tej pozycji bramki nie są kluczowe, ale ten gol na 1:3 praktycznie domknął nam mecz. Zgodzę się, że poza golem Olivier zagrał słabo i zasłużył na zmianę, trzeba jednak pamiętać, że to był dla niego trochę wyjątkowy mecz. Może za bardzo się starał? Jak człowiek za bardzo na ambicji wyjdzie, zamiast po prostu grać w piłkę to nieraz bardzo słabe mecze wychodzą. To jest chłopak do oszlifowania, jeszcze będziemy mieć z niego pociechę. Jakiekolwiek porównania do Młyńskiego są nie na miejscu, bo to zwyczajnie zupełnie inna półka piłkarska.

Co do gola Letkiewicza, błąd że gol puszczony z ostrego kąta po krótkim rogu, jednak strzał bardzo silny, z bliska, bardzo precyzyjny. Błąd? Owszem. Szmata? No nie bardzo. Powinien się lepiej zachować i tyle.

Niektórzy tu zrównują podarowanie gola przeciwnikowi w niegroźnej sytuacji (tzw szmatę [1]) ze zwykłym błędem (czytaj : powinien się lepiej zachować[2]), czy delikatnym błędem (czytaj : mógł się lepiej zachować[3]).
Najczęściej takie fiku miku robili członkowie fanklubu Ratona :D, który z regularnością szwajcarskiego zegarka kolekcjonował jedynki, a i okazjonalnymi dwójkami też nie pogardził :D

W przypadku Letkiewicza to był błąd z gatunku typ 2. Powinien się lepiej zachować. Praktycznie pierwszy tego typu błąd odkąd wskoczył do bramki. Wiadomo, że nie miał bóg wie jak wiele pracy, ale Raton też tak często miewał, a i tak potrafił sam sobie regularnie stwarzać problemy pod bramką błędami typu pierwszego. Także miła odmiana, jak na razie Letkiewicz nawiązuje do solidnego poziomu Cziczkana, z tymże dodatkowo załatwia nam sprawę młodzieżowca i jednocześnie ogrywa nam się zawodnik, którego ze względu na wiek możemy nieźle sprzedać w przyszłości z zyskiem. Trzymam kciuki, aby dalej się tak harmonijnie u nas rozwijał.

Drozd 11.11.2024 13:59

Ale to nie był błąd, bo olanie sytuacji to nie jest błąd tylko głupota. Błąd byłby wtedy gdyby Letkiewicz był przygotowany do obrony skoncentrowany i mimo tego dostałby po krótkim z zerowego kąta. Wtedy to byłby błąd i ewidentna szmata. Teraz jest gorzej, bo on nawet nie próbował bronić, on był przekonany, że ta piłka wychodzi na aut bramkowy oznajmiał to nawet gestem, uniesieniem obu rąk w górę :). Jakież było potem jego zdziwienie, że nagle idzie strzał i to jeszcze celny. :)

Reasumując, zapieprzył tą bramkę nie w wyniku braku umiejętności tylko w wyniku braku koncentracji czy zbytniego rozluźnienia. Bardzo dobrze, że po nosie dostał w takim meczu, oby wyciągnął z tego naukę.

Natomiast tekst "mógł się inaczej zachować" jako łagodniejszy niż "zapieprzył bramkę" to już totalny kabaret. Co ma Raton do tej sprawy? Kolega po heroicznej obronie przewag Biegańskiego powinien na parę lat zamilknąć w temacie ocen bramkarskich zachowań. :D

Jeżeli chodzi o środek to nie jestem pewny czy trzech ludzi kosztem ataku to najlepsze rozwiązanie. W meczach z czubem tabeli może jest to metoda na opanowanie środka, ale kiedy przeciwnik stoi w 10 w polu karnym to Zwoliński jest potrzebny.

Drozd 11.11.2024 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1638466)
Drozd,

chcesz powiedziec, ze forum dociera do minimum 15 000 ludzi? Ty tak serio piszesz te bzdury czy ktos ci za to placi?



Dramat.

Chcę powiedzieć, że osoby które bredzą tutaj, bredzą nie tylko tutaj. Ciekawe czy im ktoś płaci za te bezustanne płacze i biadolenia.

Ostatnio był opublikowany jakiś raport z którego wynika, że mamy przychody, dwa razy takie jak niektórzy ekstraklasowicze, że na pensje piłkarzy wydajemy poniżej połowy przychodów. Wynika z tego, że zarządzanie pod batutą Królewskiego nie jest takie katastrofalne. Dziwnym trafem ożywionej dyskusji w tym temacie nie zaobserwowałem. Podobnie jak jej nie widać po wygranych meczach.


Dramat.

skarabeus 11.11.2024 14:16

Wytlumacz zatem czemu rosnie dlug Wisly? Skoro mamy takie wysokie przychody, niecala polowa idzie na zawodnikow, to gdzie spier*(%8dala reszta kasy?

Drozd 11.11.2024 15:21

A rośnie? Tego nie wiem. Może akurat dzięki wygraniu PP przestał rosnąć. To jest temat do dyskusji. Raport był robiony przez kogoś niezależnego i płyną z niego pozytywne wnioski, ale to jest nieważne bo dług rośnie kasa gdzieś spierd....ala. To jest właśnie podejście wiecznie biadolących.

Podobnie jest w kwestiach sportowych, od lipca był płacz, że będziemy się bronić przed spadkiem że z pucharów odpadniemy po dwóch rundach. Teraz się okazuje, że mamy w miarę szeroką równą kadrę, jesteśmy w stanie zniszczyć każdą drużynę w tej lidze, nawet młodzi okazują się nie całkiem spisani na straty. Jest systematyczny progres i tylko płaczki tego nie chcą dostrzec. Jaki mają cel? Pozbyć się Królewskiego nawet kosztem Wisły. To jest prawdziwy dramat.

emjot 11.11.2024 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1638464)
Z tą bramką nr 1 to nie przesadzaj.
Poszło dokładne podanie z wysokości koła środkowego od Jarocha do Baeny na 20 metr. Ten podbiega do granicy pola karnego i jest sam na sam z bramkarzem.
Takie loby pewnie wchodzą pół na pół ale tu raczej kunszt naszego pomocnika, niż fuks.

kunszt Baeny
acha

emjot 11.11.2024 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1638472)
Chcę powiedzieć, że osoby które bredzą tutaj, bredzą nie tylko tutaj. Ciekawe czy im ktoś płaci za te bezustanne płacze i biadolenia.

Ostatnio był opublikowany jakiś raport z którego wynika, że mamy przychody, dwa razy takie jak niektórzy ekstraklasowicze, że na pensje piłkarzy wydajemy poniżej połowy przychodów. Wynika z tego, że zarządzanie pod batutą Królewskiego nie jest takie katastrofalne. Dziwnym trafem ożywionej dyskusji w tym temacie nie zaobserwowałem. Podobnie jak jej nie widać po wygranych meczach.


Dramat.

spisek
panie to spisek jest
oni tak za tom kase z wiadomego źródła to tak chodzom i gadajom
że będzie źle
tragedia

no i cyk
zamiast milion ludzi na Reymonta tylko jakieś ochłapy się pojawiają...

wolfy 11.11.2024 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1638478)
kunszt Baeny
acha

Oddał dobry strzał. Ma już gola i kilka asyst, wiele z nich pięknych.

To że był chłopcem do bicia na forum i próbowano na nim udowadniać sens inwestowania w Młyńskiego, Olejarkę albo Starzyńskiego nie znaczy że nic nie umie. Wręcz przeciwnie.

Przy okazji - Baena też jest młody...

P.S. Jak to jest że rykoszet Sukiennickiego (piłka poszła zupełnie gdzie indziej niż strzelał) przykrywa niektórym jego beznadziejny mecz, a ładny, mierzony lob Baeny otwierający wynik to powód do drwin?

Drozd 11.11.2024 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1638479)
spisek
panie to spisek jest
oni tak za tom kase z wiadomego źródła to tak chodzom i gadajom
że będzie źle
tragedia

no i cyk
zamiast milion ludzi na Reymonta tylko jakieś ochłapy się pojawiają...

Nie spisek tylko walka o koryto, które się oddala. Komu? Zapytaj byłego kierownika...

Takich w okolicach klubu były tabuny...

Myślisz że szczeniackim zachowaniem coś wskórasz? Z każdym miesiącem się okazuje, że Jarek jako prezes mimo, że zielony działa dużo lepiej niż wszyscy poprzednicy.

Stąd ten ból dupy? :>


Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1638481)

P.S. Jak to jest że rykoszet Sukiennickiego (piłka poszła zupełnie gdzie indziej niż strzelał) przykrywa niektórym jego beznadziejny mecz, a ładny, mierzony lob Baeny otwierający wynik to powód do drwin?

Bo płaczki mają na ślepkach filtr, który zasłania mankamenty jednych i atuty drugich. Do niedawna Mikolec to była kompromitacja, Kutwa był za słaby na 3 ligę, ale Sukiennicki kozak bo biegał szybko z głową między kolanami. Ale to, że jak kopie piłkę to nikt za bardzo nie wie gdzie poleci to był nieistotny szczegół.

emjot 11.11.2024 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1638481)
Oddał dobry strzał. Ma już gola i kilka asyst, wiele z nich pięknych.

To że był chłopcem do bicia na forum i próbowano na nim udowadniać sens inwestowania w Młyńskiego, Olejarkę albo Starzyńskiego nie znaczy że nic nie umie. Wręcz przeciwnie.

Przy okazji - Baena też jest młody...

P.S. Jak to jest że rykoszet Sukiennickiego (piłka poszła zupełnie gdzie indziej niż strzelał) przykrywa niektórym jego beznadziejny mecz, a ładny, mierzony lob Baeny otwierający wynik to powód do drwin?

ano stąd że Baena to typowy jeździec bez głowy, któremu raz w roku coś się uda
jakby nazywał się Banowski to byś jeździł po niem jak po burej suce twierdząc, jak o Sukiennickim, że jest paralitykiem, dnem itp.
ale skoro jest Hiszpańczykiem to....

facet jest chaotyczny, centruje na pałę, a jak dochodzi do sytuacji strzeleckich... to panu bogu w okno

krysztal 11.11.2024 17:32

Ja czytam,że z raportu płyną pozytywne wnioski to nie wiem czy się śmiać czy płakać.Cały misterny plan że to nie jebło w poprzednim sezonie opiera się na kasie od Socios i dobrej woli TS-u.Obecnie całość ratują bardzo dobre wyniki Jopa.Ręce opadają....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl