Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   5. kolejka, Wisła Kraków - Arka Gdynia, 19 sierpnia 2024, 19:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11029)

Levis88 19.08.2024 20:00

Jarzebak ty śmieciu.

Skawa Wadowice 19.08.2024 20:00

Rodado moze i sam tylko strzela bramki, ale mamy w zespole takiego debila co wylapuje 2 czerwona w swoim 3 meczu ligowym i niweczy wysilek calego zespolu. Jak nazwa to jak nie sabotaz? Na .... tu przyszedl?

Stelio 19.08.2024 20:01

Tak jakby ktoś miał nadzieję (PORAZ KOLEJNY) że dobry mecz pucharowy cokolwiek znaczy XDD

Ehh dobrze nie być już naiwniakiem w tym sezonie :D

wolfy 19.08.2024 20:01

Biedrzycki OQ 1000.
Sędzia złodziej.
Rodado - absolutnie ponad tą ligę, geniusz. Miał pòł sytuacji i dwa gole z tego strzelił.

thechris 19.08.2024 20:01

Wychodzimy na mecz w 10, kończymy w 9. Natomiast od 60 minuty praktycznie nie istnieliśmy. Pomijając pracę sędziego wynik mimo wszystko sprawiedliwy. Powoli trzeba się oswajać, że ekstraklasy po tym sezonie raczej nie będzie.

Levis88 19.08.2024 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1632224)
Wychodzimy na mecz w 10, kończymy w 9. Natomiast od 60 minuty praktycznie nie istnieliśmy. Pomijając pracę sędziego wynik mimo wszystko sprawiedliwy. Powoli trzeba się oswajać, że ekstraklasy po tym sezonie raczej nie będzie.

No po 4 kolekcjach możesz śmiało obstawiać brak awansu

nieznajomy 19.08.2024 20:05

Optymista:
Cud i sukces z Tranavą.

Pokonanie mocny Ruch
Remis z mocną Arką grając w 10



Pesymista (realista):
Cudem wygraliśmy z cienkim Spartakiem dopiero w karych - bycie frajerem blisko jakby leszcz z Trnawy strzelił karnego

Ruch jest słabiutki

Prowadzimy 2-0 z Arką wiele okazji i nie wygrywamy meczu


Ps Mikulec w obronie to plus dla przeciwników. Gość nie umie bronić o reszcie naszych obronców nie wspomnę - parodia

Drozd 19.08.2024 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1632213)
Drozd na pewno nam wyjaśni, że to nie wina Biedrzyckiego.

Takich fauli za który Biedrzycki dostał dwie żółte to Arka miała 15. To, że za złapanie za szyję Starzyńskiego Arka nie dostała czerwonej wyjaśnia nastawienie sędziego.

Więc za przeproszeniem przestań bredzić dziadowski płaczku. Tylko się ciesz bo nie wygraliśmy... :>

thechris 19.08.2024 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Levis88 (Post 1632225)
No po 4 kolekcjach możesz śmiało obstawiać brak awansu

Tak bo nie mamy składu na długoterminową kampanię tylko co najwyżej na pojedyńcze zrywy jak domowy mecz ze Spartakiem. Skład nie jest lepszy niż sezon temu, w którym skończyło się 10 miejscem i nie zanosi się na jego wzmocnienie.

Markus 19.08.2024 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1632217)
Biedrzycki klap klap.
O Arka strzelila bramke po wrzutce za plecy naszych klap klap.

Sedzia .....

Ci co tak rozpaczliwie chcieli więcej Polaków w kadrze Wisły, mogą w pierwszej kolejności znów pogratulować występu Biedrzyckiemu. :evil:

No ale niektórzy wolą, abyśmy stawiali na takich zawodników, bo dla nich Hiszpanie tacy jak Rodado to "zwykłe ogóry".

A potem się dziwią, że jest to, co jest.:lol:

Jagul 19.08.2024 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1632227)
Takich fauli za który Biedrzycki dostał dwie żółte to Arka miała 15. To, że za złapanie za szyję Starzyńskiego Arka nie dostała czerwonej wyjaśnia nastawienie sędziego.

Więc za przeproszeniem przestań bredzić dziadowski płaczku. Tylko się ciesz bo nie wygraliśmy... :>

Wiedziałem, że nie zawiedziesz :)

wolfy 19.08.2024 20:12

Nie no, najważniejsze że zachowujemy odpowiedni stosunek Polaków do obcokrajowców dzięki takim piłkarzom jak Biedrzycki.
Szkoda że nie robimy testów IQ przed podpisaniem kontraktu...

Drozd 19.08.2024 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1632230)
Wiedziałem, że nie zawiedziesz :)

Nie wszyscy są niewidomi ...

Mixu 19.08.2024 20:19

U nas bez zmian.

Obrona to gówno.
Pomoc jakoś tam sobie radzi (nie Kutwa ciebie w to nie wliczam)
i Rodado z przodu jako One Man Army.

Po takim wyczerpującym meczu w czwartek zagraliśmy naprawdę całkiem przyzwoicie i byłyby pewnie 3 punkty gdyby znowu nie czarodziej na obronie. Ja rozumiem że to nie jest komfortowa sytuacja być wolnym jak wóz z węglem, wychodzić wysoko bo gramy atakiem pozycyjnym a przeciwnik ma z przodu szybkich graczy no ale ku rwa. Druga czerwona kartka z powodu złego ustawienia w odstępie paru meczów. W następnym meczu znowu czerwo będzie.

PS piękna pogoń Mikulca.

Savik 19.08.2024 20:20

Faul Biedrzyckiego ewidentny i biorac pod uwage kogo faulował - niestety konieczny...
Natomiast to co sedzia zrobił przy faulu na Starzynskim to jakiś żart.
A tłumaczenie ze studia, że zastosował przywilej i nie mógł wrócić do sytuacji to jakiś absurd.
Zresztą VAR orzekł czerwoną, bo inaczej by przeciez nie interweniował...

Jaroo1 19.08.2024 20:21

Myślę, że Moskal wyciąga z tego składu maksa. Pytania są dwa, czy ta kadra się wzmocni transferami albo wróca kontuzjowani, inni się nie kontuzjują i bedzie kolejna jakość na boisku? Ewentualnie czy ta okrojona kadra i wymęczona kadra długo da rade grać na takim poziomie?

Mamy osłabienia albo braki na większości pozycji, jesteśmy skazani na Rodado czy Carbo bo nie ma ich absolutnie kto zmienić, musimy grać Kutwami czy Mikulcami i Biedrzyckimi bo nie ma już innych, a mimo to dajemy dobre mecze.

I to jest niewątpliwie plus dla Moskala i Wisły. Minus jest taki czy to będzie długo trwać i to, że mecze są albo przepychane jak z Ruchem, albo jednak finalnie dajemy dupy jak dzisiaj lub ze Zniczem. Także to wszytko, z tą osłabioną kadrą balansuje na granicy sukcesu ale i szybkiej porażki - tak jak w LK blamaż z Rapidem kontra super mecz z Trnavą.
Wszystko na styk, jak im psycha siądzie to będzie to co za Rudego czy Sobola, czyli nie dość, ze brak wyników to i granie piachu.

Drozd 19.08.2024 20:21

Kutwa był dzisiaj dwa razy lepszy niż Sukiennicki...

Mixu 19.08.2024 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1632236)
Kutwa był dzisiaj dwa razy lepszy niż Sukiennicki...

To tylko świadczy o Sukiennickim..

AS82 19.08.2024 20:24

1. Kutwa,wolny, biega a w zasadzie przemieszcza się na prostych nogach, zero jakiejś ikry, zadziornosci, mógłby brać przykład z Sukiennickiego, który szarpie, walczy. 1 bramka dla Arki na konto Kutwy wg mnie.
2. Pierwsza kartka dla Biedrzyckiego przez Kissa, który go wjebał na minę, ale drugiej kartki, mógł całkowicie uniknąć. Ten typ jest tragiczny, mam nadzieję, że Łasicki go posadzi na ławce
3. Kiss, chłop który w prostej sytuacji albo ważnym momencie się wy*ierdoli, poda do rywala lub sam straci piłkę, tak irytującego piłkarza to dawno nie widziałem...

Drozd 19.08.2024 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 1632237)
To tylko świadczy o Sukiennickim..

Więc dlaczego czepiasz się Kutwy a nie Sukiennickiego? Taka moda?

Savik 19.08.2024 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1632236)
Kutwa był dzisiaj dwa razy lepszy niż Sukiennicki...

Kutwa był tym, który zaliczył stratę i potem nie zablokował podania, przy bramce na 2:1...

Jagul 19.08.2024 20:25

Klasyczne zagranie Drozda.
Nie napisze, że Kutwa zagrał słabo tylko będzie szukał kogoś słabszego :D

Fugiel 19.08.2024 20:26

Heh - Mielcarski i Borek mileli niezly mindfuck z ta czerwona kartka.

Rzeczywiscie takie sa durnowate te przepisy teraz?

Levis88 19.08.2024 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1632228)
Tak bo nie mamy składu na długoterminową kampanię tylko co najwyżej na pojedyńcze zrywy jak domowy mecz ze Spartakiem. Skład nie jest lepszy niż sezon temu, w którym skończyło się 10 miejscem i nie zanosi się na jego wzmocnienie.

Nie chodzi o skład a o drużynę. Js ją od kilku spotkań widzę.

Mixu 19.08.2024 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1632239)
Więc dlaczego czepiasz się Kutwy a nie Sukiennickiego? Taka moda?

Bo Sukiennicki jak na razie pokazał że umie grać w piłkę czego o Kutwie powiedzieć (z całym szacunekim bo może coś z niego będzie) nie można.

Revolver 19.08.2024 20:29

To jest właśnie obecne "DNA Wisły", te wszystkie pucharowe mecze to po prostu anomalia, tak naprawdę to ciężko to coś nazwać w ogóle "drużyną". W piłkę grają tylko Carbo i Rodado, a reszta biega bez ładu po boisku, jeżeli w ogóle biega, bo np. taki Kutwa sprawia, że Sapała wygląda jak Usain Bolt.

Biedrzycki - w sumie nie ma co się nad nim pastwić. Koleś jest po prostu nie dość, że drewnem, to w dodatku debilem.

Jaroch - niewyobrażalnie cienki. Gówniany w obronie, mega-gówniany z przodu i ultra-gówniany w wyprowadzaniu piłki.

Uryga - do teraz nie wiem, dlaczego ten typ nosi opaskę kapitańską, a nie Rodado. Do darcia mordy pierwszy, ale kolejna bramka oczywiście zawalona. Fizycznie oldboy, mentalnie dziecko.

Kutwa - gdyby nie było przepisu o młodym, to nie wiem czy łapałby się na ławkę w drużynie upośledzonych U-21 w piątej lidze specjalnej Tadżykistanu. Niemiłosierna s.......ina piłkarska.

Starzyński - mecz życia z Trnavą, teraz znowu nie istniał. Sytuacja z faulem to była jakaś paranoja sędziowska, wiadomo, ale Piotruś też nie musiał przyaktorzyć i mógł po prostu pobiec i skończyć akcję. Ale tu trzeba mieć jaja, jak Rodado, a nie meszek pod nosem.

Kazio " Na 2 Lata" Moskal - graj sobie dalej wysoko Biedrzyckim i Urygą, zostawiaj z tyłu tylko Mikulca przy SFG, wystawiaj Kutwę, to te 2 lata skończą się max w listopadzie. Nie ma się wpływu na wszystko, ale zdecydowanie da się minimalizować ryzyko błędów. ALE NIE, gramy wysoko dwoma kołkami, bo tak.

Gdyby nie Angel, to ta "drużyna" byłaby lana przez 3/4 tej ligi i byłaby obsranina do końca czy uda się przeskoczyć Stalową Wolę i Siedlce.

Skawa Wadowice 19.08.2024 20:29

Mam nadzieje ze Biedrzycki nie sprzeda zadnej koszulki w sklepiku. I wlasnie rozpoczal gre o pokazanie sie swojemu przyszlemu pracodawcy

Drozd 19.08.2024 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1632240)
Kutwa był tym, który zaliczył stratę i potem nie zablokował podania, przy bramce na 2:1...

Nie Kutwa zaliczył stratę tylko zderzyli się głowami z Kissem tak jak Gogół z Mikulcem w Trnawie, a przeciwnik zabrał piłkę i kopnął na wolne pole.

Kutwa to żółtodziób przypieprzanie się do niego jakby miał być liderem to kretynizm. On się ma uczyć i nie zawalać bramek. Dzisiaj przy pierwszej zawalił, jeszcze pary razy stał jak kołek, ale to nie on był najsłabszy na boisku żeby żale zaczynać od niego. Carbo zanotował piękną asystę przy drugiej, zamiast wypieprzyć to byle gdzie. Każdy popełnia błędy...

nieznajomy 19.08.2024 20:35

W sumie rację kolega napisał wczesniej: Bez Rodado leją nas wszyscy....

Karherop 19.08.2024 20:35

Po 4 spotkaniach mamy identyczny start punktowy jak w poprzednim sezonie. Żeby było lepiej niż rok temu to "wystarczy" już tylko urwać punkt Miedzi lub Kotwicy.

Generalnie to przez całą 1 połowie było czuć że te wszystkie sytuacje się po prostu zemszczą.

Czerwone kartki itd to tylko konsekwencją tego że nie zamykamy meczu kiedy możemy to zrobić.

Będzie dobrze, ale po odpadnięciu z pucharów chwilę minie az się odkręcimy. Będzie desperacka pogon za czołówka...

PS. Jarzębak powinien mieć bana na sędziowanie naszych spotkan już dawno

wiesniak842 19.08.2024 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1632247)
Nie Kutwa zaliczył stratę tylko zderzyli się głowami z Kissem tak jak Gogół z Mikulcem w Trnawie, a przeciwnik zabrał piłkę i kopnął na wolne pole.

Kutwa to żółtodziób przypieprzanie się do niego jakby miał być liderem to kretynizm. On się ma uczyć i nie zawalać bramek. Dzisiaj przy pierwszej zawalił, jeszcze pary razy stał jak kołek, ale to nie on był najsłabszy na boisku żeby żale zaczynać od niego. Carbo zanotował piękną asystę przy drugiej, zamiast wypieprzyć to byle gdzie. Każdy popełnia błędy...

https://x.com/_1liga_/status/1825598...038252/video/1

He? Gdzie tu ktos sie z kims glowa zderzyl? O czym Ty piszesz?

Markus 19.08.2024 20:37

Kupili słabiutkich piłkarskich obrońców, to nic dziwnego, że cała gra defensywna od wielu już meczów wygląda adekwatnie słabo.

Ale tak to jest, jak podstawowym kryterium ocenienia i sprowadzenia zawodników jest tym razem to, aby przynajmniej kilku miało polski paszport i pierwszoligową przeszłość, bo ktoś sobie wymyślił, że znajomość pierwszej ligi coś zapewnia :lol:

Efekty widzimy. Współczuję Moskalowi, że z takiego materiału musi próbować tworzyć drużynę mającą również skutecznie się bronić. Niestety, nie może on przeskoczyć ograniczeń jakości swoich piłkarzy. I tak sobie radzi nad wyraz dobrze.

Jagul 19.08.2024 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1632250)
https://x.com/_1liga_/status/1825598...038252/video/1

He? Gdzie tu ktos sie z kims glowa zderzyl? O czym Ty piszesz?

Drozd się ewidentnie zderzył głową ale raczej to była ściana.

Merkury 19.08.2024 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1632251)
Kupili słabiutkich piłkarskich obrońców, to nic dziwnego, że cała gra defensywna od wielu już meczów wygląda adekwatnie słabo.

Ale tak to jest, jak podstawowym kryterium ocenienia i sprowadzenia zawodników jest tym razem to, aby przynajmniej kilku miało polski paszport i pierwszoligową przeszłość, bo ktoś sobie wymyślił, że znajomość pierwszej ligi coś zapewnia :lol:

Efekty widzimy. Współczuję Moskalowi, że z takiego materiału musi próbować tworzyć drużynę mającą również skutecznie się bronić. Niestety, nie może on przeskoczyć ograniczeń jakości swoich piłkarzy. I tak sobie radzi nad wyraz dobrze.

Nikt nie karze trenerowi ustawiać w pionie najwolniejszych zawodników w kadrze i grać pressingiem na połowie rywala. Zawodnicy to jedno ale trener takie rzeczy powinien widzieć bo kolejne czerwone kartki będą kwestia czasu.

Jaroo1 19.08.2024 20:41

Markus gry trenerem jest Rude, a w klubie jest prawie 10 Hiszpanów - dobrze grajom chłopaki, dobrze robiom
Markus gdy trenerem jest Moskal a w klubie zostało 4 Hiszpanów, na boisku jest obecnie większość Polaków - źle, źle, źle, wszystko źle, nawet szyny były złe.

Złoty człowiek ten markus, taki aż za bardzo obiektywny.

Wyniki jak za Rude, gra lepsza niż za Rude. Wtedy chwalił, teraz gani. Wtedy się jarał każdym szrotem, czy to Eneko czy Omranim, teraz mu już na starcie nie pasuje połowa graczy xd

horalek 19.08.2024 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Savik (Post 1632234)
Faul Biedrzyckiego ewidentny i biorac pod uwage kogo faulował - niestety konieczny...
Natomiast to co sedzia zrobił przy faulu na Starzynskim to jakiś żart.
A tłumaczenie ze studia, że zastosował przywilej i nie mógł wrócić do sytuacji to jakiś absurd.
Zresztą VAR orzekł czerwoną, bo inaczej by przeciez nie interweniował...

Ja sie zastanawiam czy jeśli faul jest na czerwo, to można przywilej dać

Drozd 19.08.2024 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 1632244)
Bo Sukiennicki jak na razie pokazał że umie grać w piłkę czego o Kutwie powiedzieć (z całym szacunekim bo może coś z niego będzie) nie można.

Szkoda, że nie dzisiaj...


James podpisany, Kutwa odpocznie.

s1mone 19.08.2024 20:43

Było meczycho, a sędzia jest dziadem, bo Arka w przewadze jednego zawodnika to powinna grać tylko 5 minut.

Gramy dużo lepiej niż za wuefisty teoretyka Rudego, niewiele brakowało aby na rozkładówce Ruch, Spartak, Arka zrobić 3 zwycięstwa. Tylko niestety brakuje niesymetrycznego ustawienia i recyrkulacji piłki, żeby Markusik mógł Wisłę Moskala pochwalić.

Bardzo mi się podoba gra Wisły Moskala. Przede wszystkim mamy styl, tworzymy multum sytuacji. Świetnie się ogląda nasze mecze, już się nie mogę doczekać kolejnego.

FraMat 19.08.2024 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1632229)
Ci co tak rozpaczliwie chcieli więcej Polaków w kadrze Wisły, mogą w pierwszej kolejności znów pogratulować występu Biedrzyckiemu. :evil:

No ale niektórzy wolą, abyśmy stawiali na takich zawodników, bo dla nich Hiszpanie tacy jak Rodado to "zwykłe ogóry".

A potem się dziwią, że jest to, co jest.:lol:

Musisz jednak przyznać, że dzisiaj praktycznie z Hiszpanów grał tylko Rodado.
Baena to jeździec bez głowy, a Carbo miał dzisiaj najsłabszy mecz w Wiśle.
Już w pierwszej połowie Marc grał na zwolnionych obrotach, tracił piłki w pojedynkach jeden na jeden, nie potrafił odpowiednio szybko reagować na sytuacje stykowe, wyciągał nogę w kierunku toczącej się obok niego piłki z takim lagiem, jakby nie spał ostatnią noc.
Podejrzewam, że nie odpoczął dobrze po meczu pucharowym.
Szczytem lenistwa był jego strzał z pola karnego, który ledwo dotoczył się do bramkarza :mysli:
Potem powtarzał to wszystko w drugiej części gry - był wolny, agresywny tylko wtedy, gdy był przylepiony do rywala, ale gdy do piłki było choć kilka kroków poruszał się jak miś koala - dostojnie, bez pośpiechu, tracąc, co się dało tracić.
Owszem, miał kilka świetnych podań (chyba miał asystę do Rodado?) i kilka (naprawdę kilka) dobrych odbiorów, co niewątpliwie statystyki pokażą :p
Ale to co odwalił w naszym polu karnym przy drugiej bramce dla arki świetnie podsumowało jego ciężkość, nieruchawość, spóźnienie do piłek - nie wybił piłki, którą miał pod nogami po grze w bilard atakujących arki i naszych obrońców, za to zrobił to rywal zdobywając gola.

Żeby nie było - dla mnie to żaden powód do satysfakcji - kolejny raz widać czego brakuje w składzie - kiedy najlepszy nasz środkowy pomocnik nie gra, i my nie gramy , nie potrafimy zorganizować gry w środku i tracimy przewagę zrobioną przez Rodado z pomocą skrzydeł.

Tak, wiem, że zaraz pójdzie cała wiązka i litania wszystkich Hiszpanów, ktorzy w Polsce się sprawdzili.
Nie neguję.
Twierdzę tylko, że to nie był dzień Carbo. Wielka szkoda, ale niekt nie może grac na 100% we wszystkich meczach sezonu.

azor 19.08.2024 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1632252)
Drozd się ewidentnie zderzył głową ale raczej to była ściana.

To, że Drozd ma swój świat wiadomo od dawna. Teraz okazało się, że rozgrywają w nim też mecze.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl