Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kazimierz Moskal ponownie trenerem Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11017)

nero 05.06.2024 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1626620)
Dzisiejsza konferencja to lanie wody pierwsza klasa, natomiast biła z Moskala radość z powrotu do Wisły.

Oby nie zaliczył falstartu, choć terminarz i napięcie spotkań będzie miał bardzo trudny, praktycznie do września ma grę co 3 dni. Trzeba wpisać kilka porażek w koszty.

Jasne, trzeba wpisać w koszty. JK też tak uważa, dlatego w tym sezonie nie gramy o awans. W ogóle najbliższe 2 lata wpisałbym na straty, co się tam będzie ograniczać do jednego miesiąca albo sezonu.

yarow 05.06.2024 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1626498)
(...) Prawie 60 lat na karku, gdzie on się tam odnajdzie w tych współczesnych technologiach i narzędziach? (...)

Nie doszukiwałbym się tutaj problemu. Mam niewiele lat mniej od Pana Kazimierza, złożyłem sobie kompa, stworzyłem samodzielnie stronę internetową, podpiąłem domenę internetową, wgrałem na serwer... A trener ma trenować. Poza tym jest jeszcze sztab.

Karherop 05.06.2024 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1626622)
Jasne, trzeba wpisać w koszty. JK też tak uważa, dlatego w tym sezonie nie gramy o awans. W ogóle najbliższe 2 lata wpisałbym na straty, co się tam będzie ograniczać do jednego miesiąca albo sezonu.

Inaczej. Liczę że Moskal będzie miał start taki jak w ŁKS (6-4-3) po 13 kolejkach, potem zaczął marsz w górę. Sparing z ŁKSem przed sezonem potrafił przerżnąć 0-5 (znając nas to po czymś takim mógłby się wynosić z klubu).

Pewnie przytrafi się porażka w Białymstoku. W pucharach może jakaś wygrana, remis i dwie porażki i skończy się na dwóch rundach, jeśli na trzech to dojdą kolejne dwie porażki.

Łącznie możemy mieć do połowy września z 8 porażek w tym 4 w pucharach i 1 w superpucharze. Czy to będzie tragedia i wypisanie się z walki o awans? Nie. Takie będziemy mieć realia z grania co 3 dni w pucharach jako 1 ligowiec.

krysztal 05.06.2024 23:16

Obejrzałem konferencję i szczerze powiedziawszy ja tam jakiejś chemii między trenerem Moskalem a Królewskim nie widzę,nawet w pewnym momencie to Kazek wyciąga mokra szmatę i strzela nią w pysk Jarka odnośnie przesadnego opierania się na danych i statystykach.Moskal też wyrażnie odcina się od decyzji personalnych podjętych przez klub przed podpisaniem kontaktu.

azor 06.06.2024 06:12

Ciekawi mnie ten pokoleniowo/technologiczny mezalians, bo wciąż mi się to nie spina. Po Kazku widać, że się dobrze tutaj czuje. Z premedytacją czy nie - trochę z pobłażliwością potraktował Królewskiego.

Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem?

emjot 06.06.2024 07:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626651)
Ciekawi mnie ten pokoleniowo/technologiczny mezalians, bo wciąż mi się to nie spina. Po Kazku widać, że się dobrze tutaj czuje. Z premedytacją czy nie - trochę z pobłażliwością potraktował Królewskiego.

Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem?

bąbelki buzują
jestem prezes
jestem właściciel
mogę
itp. itd
stare to jak świat

Karherop 06.06.2024 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626651)
Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem?

Jakbym miał obstawiać to widać po nim ostatnie 1.5 roku w Wiśle.

Kazimierz Moskal z każdym się dogada, ale przypuszczam że w kwestii danych to będzie robota Siwierskiego i JK namaścił go na łacznika. Moskal nie będzie siedział przed komputerem pół dnia, Siwierski już tak.

Ciekawe czy Jop zostanie w sztabie. Nie zdziwiłby mnie zakusy klubów I/II ligi.

Jaroo1 06.06.2024 08:44

Cytat:

Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem?
No jak, nie zauważyłeś kiedy? Wtedy kiedy wycackal wszystkich i sam rządzi klubem. Przecież na początku grał inteligenta, kulturalnego i posługującego się piękna polszczyzna i językiem technicznym ze swojej branży. A jak zaczął wysadzać z fotela wszystkich i zrobił się wielkim nieomylnym właścicielem to się buja po internetowych i wywiadach jak patus.

Dla mnie od początku to jest jego gra obliczona na swoje korzyści. Dziwne by było gdyby wszystko tak dobrze się w jedną całość składało przypadkowo.

pepe72 06.06.2024 09:49

Jaroo1, już kilka razy się chwaliłeś, że chcesz wywalić Królewskiego z klubu (co prawda nie da się ale chcesz) ...
Ale czy możesz się ograniczyć do hejtowania właściciela do tematu właścicielskiego?

MaLk 06.06.2024 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626651)
Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem?

Kiedy wyobrażenia któryś z kolei raz zderzyły się z twardą rzeczywistością.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja generalnie zgadzam się z ogólnymi założeniami o roli analizy danych, technologii itp. w piłce nożnej. Że to jest potrzebne, że to przyszłość.

Ale sposób, w jaki - nie mając ku temu środków, potencjału, zaplecza, w permanentnie kryzysowej sytuacji klubu, ignorując wszystkie inne kluczowe aspekty działalności - usiłuje to wdrażać jest jakiś taki... z Marsa. A jedyną odpowiedzią na te problemy do tej pory było "no to dorzućmy więcej tego, co nie działa, wtedy musi zadziałać".

No nic, na tę chwilę przynajmniej ruch z Moskalem świadczy o tym, że jest jakaś szansa na uzyskanie jakiegoś balansu rzeczywistej, praktycznej wiedzy o piłce nożnej z teoretyczną wiedzą o analizie danych.

Jaroo1 06.06.2024 11:22

Cytat:

Jaroo1, już kilka razy się chwaliłeś, że chcesz wywalić Królewskiego z klubu (co prawda nie da się ale chcesz) ...
Ale czy możesz się ograniczyć do hejtowania właściciela do tematu właścicielskiego?
Tak jeśli mi powiesz od kiedy prawda nazywana jest hejtem.

stary dziad 06.06.2024 11:41

Ja zwróciłem uwagę, że na wczorajszej konferencji nasz prezesek często używał liczby mnogiej.
Czyli zrobiliśmy, przeanalizowaliśmy itd.
I tak, co do oceny Sobczaka mamy:
"Tak został oceniony, tak wyszło z naszych danych i z analizy, którą przeprowadziliśmy. Nie tyczy się to tylko goli i asyst, ale ogólnego pojmowania tego, jak chcemy, żeby drużyna była i wyglądała".

Chcemy? Kto?
Chyba nie Kiko ani Rude?
I chyba nie Moskal.
No to kim są ci "oni"?

emjot 06.06.2024 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1626676)
Ja zwróciłem uwagę, że na wczorajszej konferencji nasz prezesek często używał liczby mnogiej.
Czyli zrobiliśmy, przeanalizowaliśmy itd.
I tak, co do oceny Sobczaka mamy:
"Tak został oceniony, tak wyszło z naszych danych i z analizy, którą przeprowadziliśmy. Nie tyczy się to tylko goli i asyst, ale ogólnego pojmowania tego, jak chcemy, żeby drużyna była i wyglądała".

Chcemy? Kto?
Chyba nie Kiko ani Rude?
I chyba nie Moskal.
No to kim są ci "oni"?

nikim
oni nie istnieją
no chyba że przez my JK określa siebie i legendarne AI

Manhunt. 06.06.2024 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1626669)
Kiedy wyobrażenia któryś z kolei raz zderzyły się z twardą rzeczywistością.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja generalnie zgadzam się z ogólnymi założeniami o roli analizy danych, technologii itp. w piłce nożnej. Że to jest potrzebne, że to przyszłość.


Ale sposób, w jaki - nie mając ku temu środków, potencjału, zaplecza, w permanentnie kryzysowej sytuacji klubu, ignorując wszystkie inne kluczowe aspekty działalności - usiłuje to wdrażać jest jakiś taki... z Marsa. A jedyną odpowiedzią na te problemy do tej pory było "no to dorzućmy więcej tego, co nie działa, wtedy musi zadziałać".

No nic, na tę chwilę przynajmniej ruch z Moskalem świadczy o tym, że jest jakaś szansa na uzyskanie jakiegoś balansu rzeczywistej, praktycznej wiedzy o piłce nożnej z teoretyczną wiedzą o analizie danych.

Raczej wszyscy się z tym zgadzają, problem jest w tym, że znowu działamy zero jedynkowo. Tak jak Brzęczek miał być trenerem i dyrektorem sportowym w jednym, tak teraz wszystko jest robione na już i ma się opierać na AI. Dlaczego nie próbujemy wdrażać tego od np. rezerw? Miesiące mijają, lata mijają i jak ten klub nie miał struktur sportowych tak dalej ich nie ma, a to niestety jest i będzie podstawa każdego normalnego klubu. Możemy się kłócić i spierać odnośnie tego jaki trener ma tu przyjść, ale sama zmiana trenera nigdy nic nie zmieni gdy nad nim i pod nim nie ma odpowiednich ludzi, którzy będą wiedzieli co mają robić. Tyle jest gadane o tym awansie, ale nie oszukujmy się awans by nic nie zmienił, dalej bylibyśmy nieudolnie zarządzanym klubem. Wiedział od maja, że Kiko odchodzi to dlaczego nie miał już przygotowanego zastępstwa? Przecież odpowiedni dyrektor sportowy to podstawa. Wystarczy spojrzeć na taką Lechię przecież między nimi, a nami jest przepaść. Z czym my chcemy awansować no i po co? Prezes lansuje się w mediach na prawo i lewo, wyśmiewa dziennikarzy, którzy zadają słuszne pytania, udziela żenujących wywiadów, a klub z dnia na dzień bardziej się stacza. Bez zmiany na stanowisku prezesa/właściciela( Królewski musiałby przestać się wtrącać) to ten klub nie czeka nic dobrego.

Patryko 06.06.2024 12:23

Tu chodzi najprawdopodobniej o Wawrzynowa.

Karherop 06.06.2024 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt. (Post 1626678)
Bez zmiany na stanowisku prezesa/właściciela( Królewski musiałby przestać się wtrącać) to ten klub nie czeka nic dobrego.

Nikt inny niż JK przy tym stanie finansowym spółki nie zostanie Prezesem. Ba, nawet Vice prezesa ciężko powołać. Wiąże się to że zbyt duża odpowiedzialnością i ryzykiem dla swojego majątku. M.in też dlatego Obidzinski był zawsze P.O. Prezesa, a jedyny który się do tego garnął to Dawid B.

Ogółem Im mniejsze kompetencje tym większa szansa kogoś zrobić Prezesem Wisły, a chyba nie o to chodzi. Ktoś kto ma trochę oleju w głowie to się tego nie podejmie. Chyba że Władek dobry chłop od Kuby.

Tutaj jedynie zmiana właściciela wchodzi w grę.

wierność83 06.06.2024 12:31

Obecny pion sportowy w Wiśle liczy 4 osoby i to ich zapewne ma Królewski na myśli zawsze w takiej sytuacji. Z oficjalnej:

Paweł Brożek - Skaut

Michał Szoja - Skaut

Piotr Wawrzynów - Lead Data Scientist

Filip Waluś - Data Scouting Coordinator

pepe72 06.06.2024 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1626672)
Tak jeśli mi powiesz od kiedy prawda nazywana jest hejtem.

Jak robisz to w temacie niezwiązanym z właścicielami to jest co najmniej spamem.

yarow 06.06.2024 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1626676)
Ja zwróciłem uwagę, że na wczorajszej konferencji nasz prezesek często używał liczby mnogiej.
(...)

Może to być nieświadoma maniera przyniesiona ze świata naukowego. Pluralis modesiae. "Liczba mnoga oznaczająca skromność' ;)
Mnie to nie razi.

W ogóle, staram się oddzielić sposób bycia człowieka i jego cechy charakteru od jego dokonań. I oceniać za całokształt. Widzę błędy, które popełnia, nie zapominam o zasługach dla Wisły - bo one są. A wiara kibica w lepsze jutro jest wielka :)

stary dziad 06.06.2024 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1626687)
Może to być nieświadoma maniera przyniesiona ze świata naukowego. Pluralis modesiae. "Liczba mnoga oznaczająca skromność' ;)
Mnie to nie razi.

Jeśli tak to jest jeszcze gorzej.
Bo to nie dyrektor sportowy, nie trener decyduje o przydatności zawodnika ale sam pan prezesek.
A jakie są tego efekty to widzimy.

Jaroo1 06.06.2024 16:09

Cytat:

Chcemy? Kto?
Chyba nie Kiko ani Rude?
I chyba nie Moskal.
No to kim są ci "oni"?
Najpierw to odpowiedz na pytanie jak niby ta drużyna ma wyglądać i z czym sportowo Sobczak do niej nie pasował? Bo nie czaje jak mógł gościu się sportowo i zielonymi tabelkami z algorytmów się nie bronić, jeśli strzelił te 7 goli, plus kilka w pucharze, a często pełnych meczów nie grał. Sobol się bronił zielonymi algorytmami ale Sobczak zły hehehe

I trochę to dziwne że trenerzy mogą pracować na wieki tu bo oni się nauczą i rozwiną a piłkarzy się zwalnia. Przecież Jaro tak wierzy w ludzi że powinien każdy Sobczak i Omrani grać bo po co zwalniać skoro każdy z miesiąca na miesiąc się uczyć i będzie lepszy...

Logika Zaskrońca...

stary dziad 06.06.2024 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierność83 (Post 1626681)
Obecny pion sportowy w Wiśle liczy 4 osoby i to ich zapewne ma Królewski na myśli zawsze w takiej sytuacji. Z oficjalnej:

Paweł Brożek - Skaut

Michał Szoja - Skaut

Piotr Wawrzynów - Lead Data Scientist

Filip Waluś - Data Scouting Coordinator

Czyli ci panowie (zakładam że chodzi głównie o dwóch ostatnich) zdecydowali, wraz z prezeskiem, że Sobczak nie ma odpowiednich umiejętności. Mało tego, prezesek potwierdził, iż nie chodzi o żadne sprawy "wychowawcze".

Finalnie, pozbywamy się bardzo sensownego zawodnika, z ambicją, bardzo przydatnego jak na tą ligę oraz jednego z tych co dołożyli realną cegiełkę do zwycięstwa w PP.
Decydentem w tej sprawie nie jest dyrektor sportowy ani trener ale "oni".
Bo wiedzą, że na pewno AI wskaże lepszego.
A jak nie lepszego to chociaż grubszego:-p

I wszystko byłoby fajnie, jakby były wyniki.

Ciekaw jestem jaką opinię o Sobczaku ma nasz nowy trener.

MaLk 06.06.2024 16:39

Sobczak był sprowadzony "poza" procedurami algorytmowymi, więc stwierdzenie, że jego przydatność w klubie się broni z punktu widzenia liczb, w sytuacji, gdy jednocześnie masowo pozbywamy się tych piłkarzy, których algorytm niby zaakceptował, byłaby strzałem w kolano.

Choć oczywiście równie prawdopodobna jest wersja, że jednak zadecydowały kwestie wychowawcze plus ten nieszczęsny przestrzelony karny, ale nikt, a już na pewno nie Królewski, nie przyzna, że o to chodziło, bo to także godziłoby w wizerunek podejmowania chłodnych decyzji data-driven, a nie bazując na emocjach i opiniach kibicowskich.

emjot 06.06.2024 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1626694)
Czyli ci panowie (zakładam że chodzi głównie o dwóch ostatnich) zdecydowali, wraz z prezeskiem, że Sobczak nie ma odpowiednich umiejętności. Mało tego, prezesek potwierdził, iż nie chodzi o żadne sprawy "wychowawcze".

Finalnie, pozbywamy się bardzo sensownego zawodnika, z ambicją, bardzo przydatnego jak na tą ligę oraz jednego z tych co dołożyli realną cegiełkę do zwycięstwa w PP.
Decydentem w tej sprawie nie jest dyrektor sportowy ani trener ale "oni".
Bo wiedzą, że na pewno AI wskaże lepszego.
A jak nie lepszego to chociaż grubszego:-p

I wszystko byłoby fajnie, jakby były wyniki.

Ciekaw jestem jaką opinię o Sobczaku ma nasz nowy trener.

Sobczak sensowny ... no nie
surowość techniczna
brak umiejętności gry głową
i ego

ego jak stąd na Księżyc
w dodatku ten słynny wywiad dla GK, w którym radośnie stwierdził, że Wisła jest zdecydowanie najlepsza w I lidze
i nikt nie ma z nami szans

do pewnego momentu był przydatny
potem odpłynął
słusznie go pogoniono
aczkolwiek pytanie skąd AI weźmie teraz napastnika ?????

Drozd 06.06.2024 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1626691)
Jeśli tak to jest jeszcze gorzej.
Bo to nie dyrektor sportowy, nie trener decyduje o przydatności zawodnika ale sam pan prezesek.
A jakie są tego efekty to widzimy.

To zaproponuj jak powinien się wyrażać? Skoro wszystko się nie podoba. Bardzo jestem ciekawy.

Tylko nie pisz że powinien odejść i nic nie mówić :).

Sobczak nadawał się jedynie na zmiennika, kiedy grał od początku przynosił więcej szkody niż pożytku.

Martinho 06.06.2024 19:41

Po co te płacze nad Sobczakiem...

Żeby we wszystkie słowa zawsze prezesom i trenerom tak tu ludzie wierzyli :D

Tak jak nie był wyznaczony do karnego (Rude pewnie chciał zdjąć z niego część fali hejtu) tak tu nie tez nie wszystko było ok(co Królewski by osiągnął jakby powiedział że robił kwasy w szatni), a przecież jeszcze przed końcem sezonu były wrzutki jak sie hiszpanie z niego nabijali, z polskiej strony wypowiedział się m in pośrednio kapitan.

Szkoda prądu na rozkminianie, rozeszli się to się rozeszli to nie jest mbappe albo ronaldo. Pomógł zdobyć puchar, medal mu zawsze zostanie w dorobku a nam świetne wspomnienia. Idziemy dalej

Patryko 06.06.2024 19:47

Sobczak to był przykład gracza surowego technicznie (ile razy tracił piłkę w kuriozalny sposób, bo po prostu nie potrafił jej skleić po podaniu), który jedyne co potrafił, to zastawić się tyłem do bramki. Nie można mu na pewno odmówić zaangażowania, ale w piłce to nie wszystko. Swoje lata też już miał, myślę, że jest spokojnie do zastąpienia.

s1mone 06.06.2024 19:48

Sobczak jako rezerwowy napastnik był całkiem sensowny.

Nie ma co za nim jakoś bardzo płakać, po prostu mam nadzieję, że skoro się go lekką reką pozbywamy to sprowadzimy kogoś lepszego.

Fakt, że Sobczak robił dużo lepszą robotę niż sezon wcześniej ten ogór Benito - a to też był rezerwowy napastnik. Po prostu Szymon dawał regularnie konkrety, a to jest rzadkość u napastników wchodzących z ławki. Dlatego tylko uważam, że był cenny.

Drozd 06.06.2024 20:50

Moskal w rozmowie z Białońskim powiedział, że drużynę trzeba budować od początku. Może być tak, że pierwsze mecze zagramy jeszcze z Rodado, Carbo czy Dudą, ale potem ktoś ich kupi. Okienko będzie otwarte przez 1,5 miesiąca od pierwszego meczu. Cały proces kształtowania się pierwszego składu może trwać i pół roku. Wiadomo, że odeszli starzy. W ich miejsce wejdzie młodzież, trener musi mieć czas i spokój żeby coś wyrzeźbić. Drużyna musi czuć wsparcie i wiarę, nie czytać jakim to jest szrotem i niczego nie potrafi. Moskal powiedział jeszcze jedną fundamentalną rzecz. W każdym wieku można stawać się lepszym. To że Duda nie potrafi w odpowiednim momencie strzelać nie znaczy że już się tego nie nauczy. Liczę na to, że nowy trener zbuduje atmosferę pracy i nauki, wtedy nawet z tanim składem mamy szanse powalczyć.

nero 06.06.2024 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626701)
Moskal w rozmowie z Białońskim powiedział, że drużynę trzeba budować od początku. Może być tak, że pierwsze mecze zagramy jeszcze z Rodado, Carbo czy Dudą, ale potem ktoś ich kupi. Okienko będzie otwarte przez 1,5 miesiąca od pierwszego meczu. Cały proces kształtowania się pierwszego składu może trwać i pół roku. Wiadomo, że odeszli starzy. W ich miejsce wejdzie młodzież, trener musi mieć czas i spokój żeby coś wyrzeźbić. Drużyna musi czuć wsparcie i wiarę, nie czytać jakim to jest szrotem i niczego nie potrafi. Moskal powiedział jeszcze jedną fundamentalną rzecz. W każdym wieku można stawać się lepszym. To że Duda nie potrafi w odpowiednim momencie strzelać nie znaczy że już się tego nie nauczy. Liczę na to, że nowy trener zbuduje atmosferę pracy i nauki, wtedy nawet z tanim składem mamy szanse powalczyć.

Jasne, trzeba czasu, muszą się zgrać, wszyscy są nowi, liga jest trudna :haha:
A potem taka Lechia albo Motor pokazują, gdzie można sobie wsadzić "potrzebujemy czasu"

Jaroo1 06.06.2024 21:57

Cytat:

Drużyna musi czuć wsparcie i wiarę, nie czytać jakim to jest szrotem i niczego nie potrafi.
Wow, drozd, czyli mówisz, że nie będziesz już napierdalał cyklicznie na Polaków jakim sa szrotem?

Tylko zastanów sie co powiesz, żeby się tak nie skończyło jak ostatnio z przepraszaniem...

drozd:
Cytat:

Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.

ciacho 07.06.2024 06:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1626676)
Ja zwróciłem uwagę, że na wczorajszej konferencji nasz prezesek często używał liczby mnogiej.
Czyli zrobiliśmy, przeanalizowaliśmy itd.
I tak, co do oceny Sobczaka mamy:
"Tak został oceniony, tak wyszło z naszych danych i z analizy, którą przeprowadziliśmy. Nie tyczy się to tylko goli i asyst, ale ogólnego pojmowania tego, jak chcemy, żeby drużyna była i wyglądała".

Chcemy? Kto?
Chyba nie Kiko ani Rude?
I chyba nie Moskal.
No to kim są ci "oni"?

Jakby powiedział: "przeprowadziłem", "chcę" to byś się przypierd.lił, że z nikim się nie nie liczy i sam podejmuje decyzje sportowe.

I tak to się żyje w tym uniwersum obłędu.

Edit...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1626677)
nikim
oni nie istnieją
no chyba że przez my JK określa siebie i legendarne AI

:lol::lol::lol:

azor 07.06.2024 06:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626701)
Moskal w rozmowie z Białońskim powiedział, że drużynę trzeba budować od początku. Może być tak, że pierwsze mecze zagramy jeszcze z Rodado, Carbo czy Dudą, ale potem ktoś ich kupi. Okienko będzie otwarte przez 1,5 miesiąca od pierwszego meczu. Cały proces kształtowania się pierwszego składu może trwać i pół roku. Wiadomo, że odeszli starzy. W ich miejsce wejdzie młodzież, trener musi mieć czas i spokój żeby coś wyrzeźbić. Drużyna musi czuć wsparcie i wiarę, nie czytać jakim to jest szrotem i niczego nie potrafi. Moskal powiedział jeszcze jedną fundamentalną rzecz. W każdym wieku można stawać się lepszym. To że Duda nie potrafi w odpowiednim momencie strzelać nie znaczy że już się tego nie nauczy. Liczę na to, że nowy trener zbuduje atmosferę pracy i nauki, wtedy nawet z tanim składem mamy szanse powalczyć.

To najbardziej jałowa wypowiedź w historii tego forum :D

Jagul 07.06.2024 06:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626701)
Moskal w rozmowie z Białońskim powiedział, że drużynę trzeba budować od początku. Może być tak, że pierwsze mecze zagramy jeszcze z Rodado, Carbo czy Dudą, ale potem ktoś ich kupi. Okienko będzie otwarte przez 1,5 miesiąca od pierwszego meczu. Cały proces kształtowania się pierwszego składu może trwać i pół roku. Wiadomo, że odeszli starzy. W ich miejsce wejdzie młodzież, trener musi mieć czas i spokój żeby coś wyrzeźbić. Drużyna musi czuć wsparcie i wiarę, nie czytać jakim to jest szrotem i niczego nie potrafi. Moskal powiedział jeszcze jedną fundamentalną rzecz. W każdym wieku można stawać się lepszym. To że Duda nie potrafi w odpowiednim momencie strzelać nie znaczy że już się tego nie nauczy. Liczę na to, że nowy trener zbuduje atmosferę pracy i nauki, wtedy nawet z tanim składem mamy szanse powalczyć.

Przecież jeszcze w maju pisałeś, że Alfons z Kostaryki przeprowadził selekcje, która zaowocuje w następnym sezonie :rotfl:
Teraz nagle Moskal musi budować od zera?

Ogryzek 07.06.2024 07:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1626706)
Przecież jeszcze w maju pisałeś, że Alfons z Kostaryki przeprowadził selekcje, która zaowocuje w następnym sezonie :rotfl:
Teraz nagle Moskal musi budować od zera?

Drozd jak zwykle w formie :rotfl:

Jaroo1 07.06.2024 08:12

Cytat:

Przecież jeszcze w maju pisałeś, że Alfons z Kostaryki przeprowadził selekcje, która zaowocuje w następnym sezonie
Teraz nagle Moskal musi budować od zera?
Ale przecież dużo zawodników zwolniliśmy. Chociaż zdanie drozda to były super czystki więc tym lepiej ta kadra jeszcze powinna wyglądać niż po selekcji Rudego.
No nie wiem, drozd pisze tyle przeciwstawnych informacji, że największego inteligenta by skołował hehe

A co do JK i zrobiliśmy, śmy, śmy... to zapewne mówi tak za siebie i swoje alter ego.

PS Śmieszne jest jak Markus nagle zmienił front i już mu się Wisła Jareczka nie podoba. Teraz to jest wszystko źle, bieda i źle budowane. Podejrzewam, że gdyby trenerem został kolejny Hiszpan i sprowadzilibyśmy jakikolwiek szrot z Hiszpanii do drużyny to Markus by mówił o niesamowitej wizji Wisły JK.

Jagul 07.06.2024 08:21

Markusik generalnie był krytykantem działań Zaskrońca. Wyjątkiem był okres panowania Alfonsa z Kostaryki.

stary dziad 07.06.2024 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1626704)
Jakby powiedział: "przeprowadziłem", "chcę" to byś się przypierd.lił, że z nikim się nie nie liczy i sam podejmuje decyzje sportowe.

I tak to się żyje w tym uniwersum obłędu.

Kolego, w obłęd to wpadasz ty.
Bo oczywiście "wiesz", że moim celem było "przy......"

No to wytłumaczę ci łopatologicznie .
Zadałem pytanie (retoryczne), na kanwie przypadku Sobczaka, kto w naszym klubie podejmuje decyzje w zakresie przydatności danego zawodnika.
W normalnym układzie takie decyzje podejmują dyrektor sportowy w porozumieniu z trenerem.
W normalnym układzie prezes klubu wkracza do akcji wtedy jak zatrudnienie takiego zawodnika przekracza budżet, ewentualnie kiedy dostrzega szeroko rozumiane "problemy wychowawcze".

Nasz prezesek stwierdził, że Sobczak nie sprawiał problemów wychowawczych i dodał że "przeprowadziliśmy" ocenę sportową tego zawodnika, która wypadła negatywnie.
Ponieważ w okresie kiedy przeprowadzano tą ocenę, nie było w klubie ani dyrektora sportowego ani trenera, dla mnie naturalnym pytaniem kto ją zrobił.

Konkretnie, kto? Jacyś ludzie (jacy?), nasza wspaniała aplikacja, AI ?

A celem moim było uzyskanie odpowiedzi kto realnie ponosi decyzję za wyzbycie się zawodnika, który ( w mojej ocenie) mimo swych powszechnie znanych wad, był jednak wartością dodaną.

Z jednym mogę się zgodzić, dyskusja byłaby kompletnie niepotrzebna gdyby prezeska broniły wyniki sportowe.

W swym obłędzie pewnie spytasz co to są "wyniki sportowe"?
Odpowiem ci tak- przeanalizuj historię Motoru Lublin z ostatnich dwóch lat.
Może wtedy coś zrozumiesz.

stary dziad 07.06.2024 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1626697)
To zaproponuj jak powinien się wyrażać? Skoro wszystko się nie podoba. Bardzo jestem ciekawy.

Odpowiem ci najkrócej -powinien skupić sie na robocie, pracować w ciszy , ograniczyć aktywność w mediach oraz skończyć z wszelkimi spektaklami.

Dla dobra wszystkich.

s1mone 07.06.2024 13:13

stary dziad : faktem jest, że już się nie miałeś do czego przyjebać.

Królewski sporo nawywijał i naprawdę nie trzeba być geniuszem by wytknąć jego ewidentne pomyłki i błędy.

A tu nagle jeden gość na forum dopierdziela się, bo prezes schodził do szatni po zwycięstwach poświętować z zespołem, drugiemu przeszkadza, że prezes o klubie mówi my.......... No jasna cholera, a jak ma mówić?

Odkąd prezes przejął pakiet większościowy miał więcej złych decyzji niż dobrych, kamyczków do ogródka można wrzucić multum. Zaczynając od błędnych decyzji personalnych, poprzez kreatywną księgowość na tragicznej w skutkach polityce sportowo-transferowej kończąc.

Ale nie.
Dowalmy się akurat tych rzeczy, które na nic nie mają wpływu i są po prostu neutralne czy normalne :D:D

Na pewno Wisła zajęła 10 miejsce w lidze, bo Jaro z głośnikiem wkroczył do szatni i mówi o klubie MY.
Wszystko przez to MY, jakby nie MY albo nie ten nieszczęsny głośnik to byłby awans w cuglach :D

Wcale nie chodzi o to, że zatrudnił zimą pseudotrenera i pościągał bezużytecznych piłkarzy. O nie !
GŁOŚNIK, MY i pewnie jeszcze KASIA AI :D oraz uwielbiane na forum głaskanie się po fiutach i niewymaganie od piłkarzy ! :D:D
MAMY WINOWAJCÓW !!!


To nie kwestia, że wzięliśmy słabych piłkarzy i słabego trenera.
To to wszystko inne, przecież Rude jakby zrobił atak na bagnety Bregu i Omranim - ale Królewski by trzymał fason, nie mówił o klubie my, nie wypuszczał AI i WYMAGAŁ ORAZ EGZEKWOWAŁ odpowiedni POZIOM GRY to byśmy byli liderem KWA !!!!!!! :) :) :) :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl