Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto zostanie nowym trenerem Wisły? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11016)

Stelio 31.05.2024 20:44

https://gazetakrakowska.pl/kazimierz...ar/c2-18573981

Karcz potwierdza

DeadOrAlive 31.05.2024 20:50

Taaa dokładnie, wszystko wskazuje na Kazimierza Moskala. No kurde nie wiem, nie przekonuje mnie to. Moskal i Wisła ? To już było i dobrze się nie skończyło.

Drozd 31.05.2024 20:53

Jeżeli to rzeczywiście będzie Kazimierz to bardzo dobrze.

krysztal 31.05.2024 20:59

O Drozd już się cieszy.Myślę że Drozd to by się nawet cieszył jakby na Kmiecika postawiono

krysztal 31.05.2024 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1625872)
Szwargi nie chcę widzieć. To, że prowadził Raków, bo był wcześniej asystentem nie powinno mieć znaczenia. Facet w Rakowie zaliczył równię pochyłą, mistrza Polski z mocną kadrą wyprowadził poza europejskie puchary. Kolejny fajny trener, który nie ma wyników. Postawiono na niego na zasadzie, że może na tyle długo pracował pod Papszunem, że jest w stanie kontynuować jego pracę - oczywiście wyszlo guano, bo Papszunem to on nie jest i nigdy nie będzie.

Wolę kogoś mniej znanego, z wynikami w mniejszych klubach niż kolejnego gościa, co nigdzie niczego nie osiągnął i się buja od klubu do klubu, a nóż widelec u nas mu wyjdzie...... ;];]

Chcę trenera, który potrafił coś zbudować w klubie w jakim wcześniej pracował i osiągnął tam sukces. Może być sukces nawet 2 ligowy. Może być pierwszoligowy.

Jeśli nie uda się takiego trenera ściągnąć, to jestem za pozostawieniem Jopa na stanowisku głównego trenera. On swoje sukces story ma zrobione w rezerwach, wypracował awans - co prawda w niskiej lidze, ale widać że gość ma charyzmę i potrafi coś fajnego stworzyć.



Gorzej jak nam znowu AI jakiegoś gówniaka zagranicznego wypluje....

Pierwszy raz od dawna w 100% się zgadzam.

Drozd 31.05.2024 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1625916)
O Drozd już się cieszy.Myślę że Drozd to by się nawet cieszył jakby na Kmiecika postawiono

Moskal zawsze powodował, że graliśmy w piłkę, dlatego się cieszę.

Elendil 31.05.2024 21:19

Myślę że Moskal + Jop ma na pewno większy sens niż Rude + Jop. Moskal był u nas w zupełnie innej epoce, nawet ciężko porównywać te dwa okresy.

Co nie zmienia faktu, że może mu iść tak samo jak poprzednikowi, Sobolowi, Brzęczkowi, Guli...

wolfy 31.05.2024 21:23

Moskal byłby super, ale czemu chłop miałby sobie taką krzywdę robić?

Witalis 31.05.2024 21:23

W sytuacji improwizowania wszystkiego Moskal + Jop to nie byłoby złe rozwiązanie pod warunkiem dobrania sensownego (a budżetowego w naszych warunkach) trenera bramkarzy i przygotowania fizycznego oraz zmiany lekarza klubowego.

krysztal 31.05.2024 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1625919)
Moskal zawsze powodował, że graliśmy w piłkę, dlatego się cieszę.

Przecież trener nie ma wpływu na takie rzeczy

Witalis 31.05.2024 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd
Moskal zawsze powodował, że graliśmy w piłkę, dlatego się cieszę.

Zapomnij. On ich abecadła nie nauczy. ;)

pepe72 31.05.2024 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1625927)
Moskal byłby super, ale czemu chłop miałby sobie taką krzywdę robić?

For money!
Poza tym jest specjalistą od awansów do e-klapy.

wolfy 31.05.2024 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1625931)
For money!
Poza tym jest specjalistą od awansów do e-klapy.

Mam dziwne przeczucie że po nas już nim nie będzie.

Drozd 01.06.2024 06:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1625930)
Zapomnij. On ich abecadła nie nauczy. ;)

Zauważ, że leserów w dużej części już pogoniono. Rude odszedł, ale uświadomił Królewskiemu dlaczego jest jak jest. Efektem piłkarze typu Sobczak szukają klubu. Nic tak nie przemawia do rozumu jak pokazówka.

TommyTSW 01.06.2024 07:02

Jop nieźle prowadził drużynę jako tymczasowy trener, paradoksalnie zasłużył by zostać na ławce ale wszedł Rude, teraz może dostać tą szansę.

Drozd 01.06.2024 07:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1625960)
Jop nieźle prowadził drużynę jako tymczasowy trener, paradoksalnie zasłużył by zostać na ławce ale wszedł Rude, teraz może dostać tą szansę.

Jop trenerem był przez dwa tygodnie. W drugim meczu w lidze już nie było tak kolorowo jak w pierwszym i wygraliśmy po desperackiej kontrze w 93 minucie i strzale Baeny głową z 16 metrów w okienko. Bo o ile w pierwszym meczu piłkarzyki biegały i walczyły, to w tym drugim już mniej im się chciało. Nasz zasadniczy problem to przymuszenie piłkarzy do gry na maksimum zaangażowania. Sam trener niewiele tutaj może, zwłaszcza w trakcie sezonu. Teraz jest czas żeby o tą sprawę zadbać.

Jaroo1 01.06.2024 07:18

Kto by trenerem nie został to i tak z JK jako ekspertem od wszystkiego co w klubie będzie czynione, mamy przejebane.

Drozd się tu podnieca że jakieś czystki są robione xd mamy normalny cykl życia Wisły, nadszedł nowy sezon i wypierdalamy szrot aby szukać kolejnego szrotu, takie to są czystki... Omrani, Bregu, Junca, Eneko, Basha, Żyro wow ale czystki xd szrot który nic nie grał. Sobczak i Villar coś grali minut i coś potrafili ale to też różnie z tym bywało, ostatnio gorzej i mniej też grali.

Generalnie jak chcemy robić czystki to w pierwszej kolejności JK sam się powinien wyjebać z klubu.

Zanosi się na najbardziej szalony sezon w historii gdzie jakis nieudacznik z Gorlic wyskoczy ze swoim kalkulatorem i pokaże trenerowi że ten piłkarz się świeci na zielono w jego programie więc bierzemy.
Także ja się spodziewam oszałamiających efektów

nieznajomy 01.06.2024 07:21

A Dariusz Marzec, co myślicie? Dla młodzieży napisze, że był wieloketnimbpomicnikiem Wisły, zaangażowany, dobrze go wspominam. A jako trener hm..kojarzę ze miał z Mielcem sukcesy, nie wiem czy to nie on wprowadziła do ekstraklasy.

JudasPriest 01.06.2024 08:50

Życzę sobie, żeby nie był to żaden Wislak. Na prawdę, dość. Żadnych Jopów, Radków, Stolarczyków.
Mam wrazenie, ze na tych ludziach dalej ciąży legenda Wielkiej Wisły i mecz z automatu sam sie wygra, wystarczy nie przeszkadzać.
Moskal to trochę coś innego, bo on udowodnił, że jest dobrym trenerem poza Wisłą.

krysztal 01.06.2024 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1625962)
Jop trenerem był przez dwa tygodnie. W drugim meczu w lidze już nie było tak kolorowo jak w pierwszym i wygraliśmy po desperackiej kontrze w 93 minucie i strzale Baeny głową z 16 metrów w okienko. Bo o ile w pierwszym meczu piłkarzyki biegały i walczyły, to w tym drugim już mniej im się chciało. Nasz zasadniczy problem to przymuszenie piłkarzy do gry na maksimum zaangażowania. Sam trener niewiele tutaj może, zwłaszcza w trakcie sezonu. Teraz jest czas żeby o tą sprawę zadbać.

Tobie się już nawet mecze pojebały.Strzał Baeny był w meczu z Katowicami za Sobola.Z Polonią strzelił Rodado po wrzutce Villara.Żadnej desperacji tam nie było.

manson777 01.06.2024 09:43

jakby tak było jak ci się wydaje

to w klubie nie byłoby już

1. Sapały
2. Urygi
3. Łasickiego

manson777 01.06.2024 09:46

narracja ci się rozjeżdża
przemyśl to
bo tak jak Jop tak i Kazek to Wiślaki z krwi i kości
Sobol Stolarczyk to trochę przeszczepy, ale też wiele potu tu zostawili


:-/

Drozd 01.06.2024 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1625984)
Tobie się już nawet mecze pojebały.Strzał Baeny był w meczu z Katowicami za Sobola.Z Polonią strzelił Rodado po wrzutce Villara.Żadnej desperacji tam nie było.

Racja, ale czy desperacji nie było Rodado strzelił w 95 minucie przecież.

Markus 01.06.2024 09:54

Ktokolwiek nie zostanie tym trenerem, trzeba będzie mocno trzymać za niego kciuki, zwłaszcza, że przyjdzie mu pracować w skrajnie trudnych warunkach i okolicznościach.

Niestety Moskal aż dwukrotnie pracując w Wiśle w znacznie lepszych warunkach niż mamy tu obecnie sobie nie poradził. Jeśli to on zostanie tym trenerem, trzeba będzie wierzyć, że do trzech razy sztuka. Nie zazdroszczę mu: będzie musiał wpasowywać się w strategię Królewskiego i wybory sztucznej inteligencji dotyczące zawodników, nie dostanie dużych pieniędzy na wzmocnienia, Ma dramatycznych graczy w obronie, będzie musiał poradzić sobie z rozpasaniem w Wiśle polskich piłkarzy nie grających w lidze na 100% i nie wkładających nogi. Oby poradził sobie z tym elementem lepiej niż Rude.

JudasPriest 01.06.2024 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manson777 (Post 1625987)
narracja ci się rozjeżdża
przemyśl to
bo tak jak Jop tak i Kazek to Wiślaki z krwi i kości
Sobol Stolarczyk to trochę przeszczepy, ale też wiele potu tu zostawili


:-/

Mam na myśli każdego, kto był w Wiśle w czasach Cupiałowych. Oni wszyscy żyją historia.
A tak naprawdę to, to poza wysoka frekwencja na meczach, to nie wyróżnia nas nic na tle innych polskich klubów.

krysztal 01.06.2024 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1625992)
Racja, ale czy desperacji nie było Rodado strzelił w 95 minucie przecież.

Desperacka to była wrzutka Cziczkana w finale PP albo strzał Rodado z Widzewem.Desperackie było wpuszczanie ulanego,nieprzygotowanego piłkarza w meczach z Chrobrym i Motorem z nadzieją że ten pomoże.Polonię gnietliśmy po straconym golu z karnego a akcja bramkowa była rozegrana wieloma podaniami a nie wrzutką na aferę.

manson777 01.06.2024 10:57

Oszywiście
a Szawi żyje przeszłością tikitaki Guardioli :P:haha:

Vuko 01.06.2024 11:06

Jesli nie wymienimy całej obrony, to nam żaden trener nie pomoże.

orm 01.06.2024 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1625993)
Ktokolwiek nie zostanie tym trenerem, trzeba będzie mocno trzymać za niego kciuki, zwłaszcza, że przyjdzie mu pracować w skrajnie trudnych warunkach i okolicznościach.

Niestety Moskal aż dwukrotnie pracując w Wiśle w znacznie lepszych warunkach niż mamy tu obecnie sobie nie poradził. .

Nie zgadzam się. Moskal w Wiśle sobie poradził: zrobił wynik powyżej możliwości zespołu. A że oczekiwania nijak się miały do możliwości ówczesnej drużyny, to pokutuje takie przekonanie.

Jeśli sytuacja w klubem jest tak na jaką wygląda (tzn. brak kasy i organizacji, niekompetentny zarząd, słaba kadra) to Moskal nie powinien akceptować propozycji zostania trenerem Wisły.

wolfy 01.06.2024 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orm (Post 1626023)
Nie zgadzam się. Moskal w Wiśle sobie poradził: zrobił wynik powyżej możliwości zespołu. A że oczekiwania nijak się miały do możliwości ówczesnej drużyny, to pokutuje takie przekonanie.

Jeśli sytuacja w klubem jest tak na jaką wygląda (tzn. brak kasy i organizacji, niekompetentny zarząd, słaba kadra) to Moskal nie powinien akceptować propozycji zostania trenerem Wisły.

Jeszcze nie zaakceptował.

Arkadiusz.Czerepach 01.06.2024 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1625821)
A może Hajto?

Niemiecka myśl szkoleniowa, umiejący po polsku, pochodzi z okolic, do tego liczne problemy z prawem.

Wszystkie frakcje połączy.

mistrz !



a tak na serio , to temat powinien brzmieć kto zgodziłby się zostać trenerem Wisły...


Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1625931)
For money!

a to my mamy jeszcze jakieś money ?

Karherop 01.06.2024 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1625993)
Ktokolwiek nie zostanie tym trenerem, trzeba będzie mocno trzymać za niego kciuki, zwłaszcza, że przyjdzie mu pracować w skrajnie trudnych warunkach i okolicznościach.

Niestety Moskal aż dwukrotnie pracując w Wiśle w znacznie lepszych warunkach niż mamy tu obecnie sobie nie poradził. Jeśli to on zostanie tym trenerem, trzeba będzie wierzyć, że do trzech razy sztuka. Nie zazdroszczę mu: będzie musiał wpasowywać się w strategię Królewskiego i wybory sztucznej inteligencji dotyczące zawodników, nie dostanie dużych pieniędzy na wzmocnienia, Ma dramatycznych graczy w obronie, będzie musiał poradzić sobie z rozpasaniem w Wiśle polskich piłkarzy nie grających w lidze na 100% i nie wkładających nogi. Oby poradził sobie z tym elementem lepiej niż Rude.

Kolejny raz brednie o Moskalu.

W 2015 roku sobie nie poradził? Bo przegrał derby i zostawił Wisłę na 6 miejscu?

Weźcie nie piszcie historii na nowo, bo to urąga logice.

Albo w 2012 roku bo wprowadził Wiśle na wiosnę do pucharów i odpadł po dwóch remisach z Belgami i został zwolniony po 2 kolejce na wiosnę? Łacznie Cupial pozwolił mu na 5 spotkań w pucharach i 6 w lidze z łącznym bilansem 5 wygranych - 3 remisy i 3 porażki.

Wisła była wówczas na podobnym poziomie rywalizacji z rywalami jak obecna Wisła na tle rywali z 1 ligi.A ile szans na naprawdę sytuacji dostał Rude a ile Moskal?

Jestem za Moskalem, lepszej wolnej opcji nie widzę. Jaki nr 2 Misiura, ale jest juz ugadany w Płocku

hawaiisurfer 01.06.2024 13:08

Byloby super, gdyby to byl Szulczek. Gosc rzezbil w takim drewnie i utrzymywal Warte przez tyle czasu na powierzchni.

As 01.06.2024 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1626044)
Kolejny raz brednie o Moskalu.

W 2015 roku sobie nie poradził? Bo przegrał derby i zostawił Wisłę na 6 miejscu?

Weźcie nie piszcie historii na nowo, bo to urąga logice.

Albo w 2012 roku bo wprowadził Wiśle na wiosnę do pucharów i odpadł po dwóch remisach z Belgami i został zwolniony po 2 kolejce na wiosnę? Łacznie Cupial pozwolił mu na 5 spotkań w pucharach i 6 w lidze z łącznym bilansem 5 wygranych - 3 remisy i 3 porażki.

Wisła była wówczas na podobnym poziomie rywalizacji z rywalami jak obecna Wisła na tle rywali z 1 ligi.A ile szans na naprawdę sytuacji dostał Rude a ile Moskal?

Jestem za Moskalem, lepszej wolnej opcji nie widzę. Jaki nr 2 Misiura, ale jest juz ugadany w Płocku

Generalnie ludzie oceniając Moskala zapominają, że chłop zawsze przychodził jako ratownik. Zawsze dostawał drużynę w jakimś mniejszym lub większym kryzysie i w mojej osobistej opinii cudów nie wymyślił ale wstydu też nie przyniósł.

Niestety dla niego łatkę dostał.


Edyta: a nie sorry. Jeden cud wysmyslił :-)
https://youtu.be/FL7yJKltoqg?si=pwXpxLcMBxrYs3Le

For_FuN_ 01.06.2024 13:54

Moskal to bardzo słaba opcja. W kilku miejscach pracy sobie nie poradził(mało powiedziane), a z innych był szybko zwalniany. I znowu też ktoś ze środowiska/bańki zamkniętej. Były ciekawsze opcje i pewnie za rok poszukiwania kolejnego szkoleniowca. Szkoda, ale niczego więcej po Królewskim się nie spodziewałem. Na piłce to on się nie zna i chyba każdy w Polsce już to wie. Wolałbym najpierw ogarniętego dyrektora sportowego, który sobie wybierze trenera, a nie gościa, który zgaduje.

LucjuszWielki 01.06.2024 14:47

To, że Moskal nie poradził sobie tu nas to nic nie oznacza. Przecież to było prawie 10 lat temu...

Petrescu też sobie nie poradził :/

Karherop 01.06.2024 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1626056)
To, że Moskal nie poradził sobie tu nas to nic nie oznacza. Przecież to było prawie 10 lat temu...

Petrescu też sobie nie poradził :/

Moskal sobie poradził. To Cupial sobie nie poradził z trzymaniem ciśnienia.

As 01.06.2024 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1626058)
Moskal sobie poradził. To Cupial sobie nie poradził z trzymaniem ciśnienia.

Dokładnie. Przyszedł Wdowczyk, kilku zawodników wyleczyło kontuzje w zimie plus dostał parę dobrych wzmocnień i Moskal grając składem na L4 został nieudacznikiem a Wdowczyk cudotwórcą.

Jak mawiał Fabio Capello, trzeba wiedzieć kiedy przejmować zespoły.

Mixu 01.06.2024 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1626054)
Moskal to bardzo słaba opcja. W kilku miejscach pracy sobie nie poradził(mało powiedziane), a z innych był szybko zwalniany. I znowu też ktoś ze środowiska/bańki zamkniętej. Były ciekawsze opcje i pewnie za rok poszukiwania kolejnego szkoleniowca. Szkoda, ale niczego więcej po Królewskim się nie spodziewałem. Na piłce to on się nie zna i chyba każdy w Polsce już to wie. Wolałbym najpierw ogarniętego dyrektora sportowego, który sobie wybierze trenera, a nie gościa, który zgaduje.

W niektórych miejscach sobie nie radził w innych radził sobie bardzo dobrze. Wywalczył kilka awansów, zna ligę i piłkarzy. Ma Wiślackie DNA (chociaż ostatnimi czasy to nie jest zaleta). Dla mnie to dobra kandydatura.

Merkury 01.06.2024 15:55

Żaden dobry trener tu nie przyjdzie więc czy to będzie Moskal czy Szulczek nie ma to większego znaczenia. Istotne kim ten trener będzie dysponował bo na razie same odejścia a nowych zawodników brak a trudno mi uwierzyć że będziemy kogoś kupować. Królewski to taki prezes i wlasciciel jak jego wymyślony AL z dupy, który niby wskazał ....a na Moskala normalnie, czy ktoś w ten jego koncept jeszcze wierzy. Gość wychodzi na jakiegoś golodupca z przerośniętym ego.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl