Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Podsumowanie sezonu 2023/2024 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11011)

Patryko 27.05.2024 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1625191)
A może od razu Orest Lenczyk albo Henio Apostel?

Ja natomiast proponuję trenera prosto ze Związku Radzieckiego i minimum 3 dni treningów w tygodniu tylko i wyłącznie z piłkami lekarskimi.

Ojrzyński LOL

maro500 28.05.2024 09:14

Cytat:

A może od razu Orest Lenczyk albo Henio Apostel?
Cytat:

Ja natomiast proponuję trenera prosto ze Związku Radzieckiego i minimum 3 dni treningów w tygodniu tylko i wyłącznie z piłkami lekarskimi.

Ojrzyński LOL
Ja nie wiem, skąd te kpiny, dalej ktoś chce się łudzić "krakowską piłką"? No to :alleluja:
Jako mieszkaniec Niepołomic (rdzenny) obserwuję Puszczę regularnie, czy ktoś tutaj myśli, że tam są indywidualnie lepsi (może poza środkowymi obrońcami) piłkarze niż u nas? Nie - ale są wybiegani, walczą, dodali do tego stałe fragmenty gry - i dzięki temu drużyna budowana za pieniądze dołu 1 ligi właśnie utrzymała się w Ekstraklasie. Naprawdę, Orest Lenczyk na pewno by nie zrobił ani w tym, ani w poprzednim sezonie gorszego wyniku niż się udało realnie. I nie chodzi mi tu o bieganie dla samego biegania, ale o sensowne przygotowanie fizyczne i taktyczne do realiów 1 ligi. Naprawdę tu nie trzeba grać cudów, tylko proste piłkarskie schematy na odpowiednim tempie. Przecież jakby Sobolewski czy Rude dostali kadrę Znicza Pruszków, to by pod Warszawą się z 1 ligą pożegnali jeszcze w kwietniu. O ile Sobolewski prawdopodobnie jest po prostu max przeciętnym trenerem (i dlatego notował z drużyną wyniki przeciętne), to Rude po prostu jest niedostosowany do realiów 1 ligi. Nie dotarło do niego, że polska piłka jest tak abstrakcyjna, że tutaj żadne AI nie będzie miało zastosowania na większą skalę

krysztal 28.05.2024 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1625175)
No dobra, wiele się działo przed zwolnieniem Sobola, po zwolnieniu go a przed zatrudnieniem Rudego. Zdania na forum były podzielone a wiele osób nie umiało uszanować tych, którzy jak widać mieli rację. Czas więc zamknąć temat i podsumować również chamsto niektórych użytkowników tego forum:

Propaganda Markusa, który od początku albo miał jakiś interes albo urojone wizje bo on wie lepiej i wystarczy kilka prostych kroków aby było pięknie, bo jak on tak mówi to tak musi być, bo on się zna:


















Wolfy, jeden z większych buców i nieomylnych:







Drozd, jeden z większych odklejeńców:


O Rude:



To wpisy do momentu zanim został zatrudniony Rude. I tu jeszcze nie było tyle chamstwa bo nie trzeba było bronić parodysty z Hiszpanii, a tylko trzeba było spokojnie uskuteczniać swoją propagandę jak to Polacy są źli a jak nam trzeba trenera z zagranicy, najlepiej z Hiszpanii.

Generalnie wiadomo, że bajkopisarz Markus, teoretyk, miał najwięcej do powiedzenia więc łatwo mu te wypowiedzi powyciągać teraz. U każdego z trójki markus, wolfy, drozd widać jakaś nienawiść do tego co jest polskie, kompleksy niższości lub jakiś cel w promowaniu zagranicznego szrotu piłkarskiego i trenerskiego.
Szczególnie wypowiedzi markusa były do pożygu, co drugi post był o Carillo, Hiszpanach, o tym, ze potrzebny jest trener z Hiszpanii. Część postów była jakby z chatuGPT, tak jak ten wysryw od myślników dlaczego trener z Hiszpanii sprawdzi się lepiej.

No i standardowo, widać jaka była optyka na Sobola i jego pracę, co oni wtedy pisali o klubie, trenerze, wynikach, a gdy podmienione zostało nazwisko parodysty Sobolewskiego na Rude, ba, parodysta Rude nawet przebił Sobola w ośmieszeniu Wisły, to nagle święta trójca tego forum wykonała zwrot o 180% i po 4 miesiącach twierdzą wszystko odwrotnie.

A tutaj popis chamstwa, gdy np. ja zaczałem wyliczać dlaczego Rude to pomyłka trenerska. Tu już musieli mnie atakować bo nie mogli zdzierżyć, że ktoś śmie obrażać im Hiszpana i pseudo trenera:

Markus:




Markusik, moze ty przeprosisz?




wolfy:











drozd:


drozdik, czekamy



Nie chce mi się szukać więcej. Generalnie projekt Kiko-Rude-Hiszpanie skompromitował Wisłę i naszych forumowych propagandystów. Im dalej w las, tym oni bardziej zamykali mordy i byli mniej chamscy bo wiedzieli, że to gówno się już nie broni.
Na przeprosiny oczywiście nie czekam bo przeprosiny od takich pariasów nic nie znaczą. Życzę wam jedynie żebyście wyleczyli swoje kompleksy i nie dali się robić w chuja magikom pokroju Królewskiego czy piękny Albert z Hiszpanii, bo koniec końców to wy wychodzicie na idiotów świecąc oczami za amatorów.
Jedyna satysfakcja z tego gówna jest taka, ze po tylu latach kibicowania Wiśle i przyglądania się działaniom trójcy a obecnie Zaskrońca jednak coś się z sytuacji z klubu rozumie i kuma.
Może gdyby w klubie mieli coś do powiedzenia cokolwiek kumający i rozumiejący, a nie wieczne lizodupy, które w imię swoich interesów albo kompleksów liżą się po fiutach ciągle, to byśmy z miejsca ruszyli do przodu.

PS Ja już tu nawet nie wstawiałem tego .......enia o Omranim i setce innych pokazów cyrkowych, które sie odbyły w tej rundzie. Ale wszystko koniec końców odwróciło się kompletnie na inną stronę niż ci nasi eksperci wymyslali.

Eeee tak się sadzisz do tego Markusa a przecież w jednym miał rację.


"Kretyńskim pomysłem będzie jedynie powierzenie drużyny kolejnemu nieopierzonemu trenerskiemu nowicjuszowi, bez osiągnięć i wyników, oraz o niezweryfikowanym niczym warsztacie."

Aż dziwne że tym wpisem się nie broni?

krysztal 28.05.2024 09:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maro500 (Post 1625214)
Ja nie wiem, skąd te kpiny, dalej ktoś chce się łudzić "krakowską piłką"? No to :alleluja:
Jako mieszkaniec Niepołomic (rdzenny) obserwuję Puszczę regularnie, czy ktoś tutaj myśli, że tam są indywidualnie lepsi (może poza środkowymi obrońcami) piłkarze niż u nas? Nie - ale są wybiegani, walczą, dodali do tego stałe fragmenty gry - i dzięki temu drużyna budowana za pieniądze dołu 1 ligi właśnie utrzymała się w Ekstraklasie. Naprawdę, Orest Lenczyk na pewno by nie zrobił ani w tym, ani w poprzednim sezonie gorszego wyniku niż się udało realnie. I nie chodzi mi tu o bieganie dla samego biegania, ale o sensowne przygotowanie fizyczne i taktyczne do realiów 1 ligi. Naprawdę tu nie trzeba grać cudów, tylko proste piłkarskie schematy na odpowiednim tempie. Przecież jakby Sobolewski czy Rude dostali kadrę Znicza Pruszków, to by pod Warszawą się z 1 ligą pożegnali jeszcze w kwietniu. O ile Sobolewski prawdopodobnie jest po prostu max przeciętnym trenerem (i dlatego notował z drużyną wyniki przeciętne), to Rude po prostu jest niedostosowany do realiów 1 ligi. Nie dotarło do niego, że polska piłka jest tak abstrakcyjna, że tutaj żadne AI nie będzie miało zastosowania na większą skalę

Sorry ale między piłką prostą którą można grac a prostacką którą uskutecznia Puszcza jest duża różnica.

Arkadiusz.Czerepach 28.05.2024 11:08

mniejsza niż myślisz

Patryko 28.05.2024 13:06

Jest różnica między tym, co gra Puszcza, a prostackim futbolem prezentowanym przez drużyny Ojrzyńskiego.

Serio, po co my w ogóle dyskutujemy o typie, który został wielokrotnie negatywnie zweryfikowany w Polsce?? Trenera, którego głównym założeniem taktycznym jest jazda na dupie z dwoma wyprostowanymi, znajdziemy na jakimś III-ligowym pastwisku w 5 minut.

maro500 28.05.2024 13:08

Cytat:

Sorry ale między piłką prostą którą można grac a prostacką którą uskutecznia Puszcza jest duża różnica.
Dobre przygotowanie fizyczne, walka o każdą piłkę, eksponowanie swoich atutów przy maskowaniu braków jest prostackie? Chyba nie widziałeś meczów Puszczy - dla postronnego laika nuda, dla postronnego kogoś z wiedzą taktyczną demonstracja dobrego zorganizowania drużyny. Zresztą ta "prostacka" drużyna trzy razy nas wyjaśniła w zeszłym sezonie
Zresztą piłkę "prostą" od "prostackiej" oddziela tylko nazwa klubu i nazwisko trenera. "Autobus" Mourinho czy styl Simeone w Atletico był/jest bardziej atrakcyjny niż to, co serwuje Puszcza? Wystarczy, że było skuteczne. Wolałbym zobaczyć "bandę świrów" robiącą awans niż Goku i Alfaro bez chęci do gry, Villara bez formy i sadzącego babola za babolem, Baenę bez głowy...

Moskal jest specjalistą od awansów, zna dobrze pierwszą ligę i jej realia, na pewno gralibyśmy bardziej pragmatycznie niż teraz
Ojrzyński gwarantuje przygotowanie fizyczne i zaciekłą grę defensywną oraz kontry. Akurat w defensywie mamy największe braki jeśli ktoś nie zauważył. Wolałbym awans w paskudnym stylu niż drugi wynik w strzelonych bramkach i środek tabeli (zwłaszcza, że te strzelone bramki to bardziej wartość jednego zawodnika niż efekt jakiejś celowej taktyki)
Bardzo ciekawą opcją byłoby sięgnięcie po Jopa

Kurz 28.05.2024 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maro500 (Post 1625269)
Dobre przygotowanie fizyczne, walka o każdą piłkę, eksponowanie swoich atutów przy maskowaniu braków jest prostackie? Chyba nie widziałeś meczów Puszczy - dla postronnego laika nuda, dla postronnego kogoś z wiedzą taktyczną demonstracja dobrego zorganizowania drużyny. Zresztą ta "prostacka" drużyna trzy razy nas wyjaśniła w zeszłym sezonie
Zresztą piłkę "prostą" od "prostackiej" oddziela tylko nazwa klubu i nazwisko trenera. "Autobus" Mourinho czy styl Simeone w Atletico był/jest bardziej atrakcyjny niż to, co serwuje Puszcza? Wystarczy, że było skuteczne. Wolałbym zobaczyć "bandę świrów" robiącą awans niż Goku i Alfaro bez chęci do gry, Villara bez formy i sadzącego babola za babolem, Baenę bez głowy...

Moskal jest specjalistą od awansów, zna dobrze pierwszą ligę i jej realia, na pewno gralibyśmy bardziej pragmatycznie niż teraz
Ojrzyński gwarantuje przygotowanie fizyczne i zaciekłą grę defensywną oraz kontry. Akurat w defensywie mamy największe braki jeśli ktoś nie zauważył. Wolałbym awans w paskudnym stylu niż drugi wynik w strzelonych bramkach i środek tabeli (zwłaszcza, że te strzelone bramki to bardziej wartość jednego zawodnika niż efekt jakiejś celowej taktyki)
Bardzo ciekawą opcją byłoby sięgnięcie po Jopa

Trener Tułacz jest w Puszczy od 9 lat. Potrzebował 6 sezonów w 1 lidze, żeby awansować do ekstraklasy. W tym czasie pracował nad niezapomnianym "stylem" Puszczy i doborem odpowiednich zawodników. Wisła mogłaby podążyć drogą Rakowa lub Puszczy, ale to wymaga wymiany kadry (doskonale wiemy, że najlepiej nam to nie wychodzi). Nie na artystów (w Rakowie był tylko jeden), ale zawodników, którzy zapierniczają i walczą, z odpowiednimi warunkami do rąbania drewna.

maro500 28.05.2024 14:38

Cytat:

Trener Tułacz jest w Puszczy od 9 lat. Potrzebował 6 sezonów w 1 lidze, żeby awansować do ekstraklasy. W tym czasie pracował nad niezapomnianym "stylem" Puszczy i doborem odpowiednich zawodników. Wisła mogłaby podążyć drogą Rakowa lub Puszczy, ale to wymaga wymiany kadry (doskonale wiemy, że najlepiej nam to nie wychodzi). Nie na artystów (w Rakowie był tylko jeden), ale zawodników, którzy zapierniczają i walczą, z odpowiednimi warunkami do rąbania drewna.
Drogi Puszczy w 100% nie powielimy i to jest oczywiste (choć i tam po sezonie 2020/2021 dokonano rewolucji w kadrze, która mało nie skończyła się spadkiem), tak samo jak nikt w Wiśle nie da tyle czasu trenerowi, co dostał Tułacz czy Papszun. Bardziej mi chodzi o wskazanie sposobu, w jaki powinna być budowana kadra - zawodnicy ambitni, nieźli fizycznie, chcący się w Wiśle wybić - nawet z mojej rozpiski kilka postów wyżej wynika, że mamy też piłkarzy o innej charakterystyce
A i koszty nie muszą być powalające - w Puszczy w sezonie 19/20 i 20/21 zdecydowana większość piłkarzy zarabiała kwotę czterocyfrową, a niejaki Jose Embalo poszedł tam, gdzie dostał więcej kasy - do Olimpii Grudziądz. Tam nie zrobiono kominów płacowych, tam dalej drużyna jest niskobudżetowa - tam większość piłkarzy w mojej opinii prezentuje indywidualnie poziom najwyżej pierwszoligowy, i to dolnej części tabeli. Ale mają trenera, który ułożył ich w logiczną całość. U nas aż takiej różnicy w Wiśle by nie było (choćby przez to, że trener by nie miał tyle czasu), ale naprawdę chyba nas nie przerasta znalezienie polskiego trenera, który ogarnąłby 1 ligę? Ojrzyński akurat dobrze mi pasował pod to, na czym się musimy skupić - walka, defensywa, dążenie do celu

wolfy 28.05.2024 15:47

Nie będę nawet wchodził w dyskusję o Puszczy, bo jest kretyńska. Poprzestanę na tym że mamy aktualnie w kadrze 0 pasujących do niej zawodników, a sporo piłkarzy ma jednak kontrakty i ich nie rozwiąże.

AS ma sporo racji w tym że założenie że Sobolewski powtórzy poprzedni sezon ze znacznie gorszym materiale ludzkim to była głupota. Nie mieliśmy w składzie nikogo kto byłby choć zbliżony umiejętnościami albo stylem gry do Fernandeza, Muli, Igbekeme. Proponuję porównać liczbę karnych (wynikających z umiejętności indywidualnych Fernandeza), strzałów z dystansu i celnych wrzutek. Jedynym zawodnikiem który umie dośrodkować jest Junca, niestety nie ma już zdrowia do piłki. Pisałem o tym od początku sezonu.
Ponieważ nie było pieniędzy na wymianę połowy składu, w przerwie postawiono na jeszcze więcej tego samego. Zamiast masakrowania wrzutkami rywale zaczęli tym razem ścigać się z naszymi (z braku lepszego określenia) "obrońcami". Sytuacji stwarzaliśmy o wiele więcej, ale skuteczność była tragiczna.

Niestety, w ramach robienia sobie popularki przedłużamy kontrakty z leszczami jak Łasicki który jest niski, wolny i słaby fizycznie, ale za to nie umie się ustawiać do wrzutek. Nie rokuje to dobrze. Są tacy którzy wierzą że jest gdzieś tam odpowiedni trener który uwypukli zalety miernot i ukryje ich oczywiste wady. Ja pozostanę sceptyczny.

Ale Puchar Polski super że zdobyliśmy.

P.S. Dla tych którzy nie wiedzą czemu wcześniej mieliśmy więcej karnych - obecnych frajerów nie trzeba faulować. Raz że zaraz sami stracą piłkę, dwa - nawet jeśli nie to i tak nie strzelą. Wystarczy pilnować Rodado.

KOALIK 28.05.2024 15:54

Boniek pięknie podsumował ten hiszpański cyrk i Zaskrońca.

https://www.google.com/amp/s/www.spo...ie-w-jezyk.amp

Cytat:

Wydaje mi się, że gdyby prezes nie kierowałby się sztuczną inteligencją i zostawiłby Mariusza Jopa, to wtedy Wisła grałaby w barażach, albo była już w ekstraklasie. To takie moje święte przekonanie. Dziewięciu czy dziesięciu Hiszpanów, dyrektor sportowy Hiszpan, trener Hiszpan itd. to nie może funkcjonować. I to nigdy nie będzie funkcjonowało. To są piłkarze, którzy wywodzą się z innej kultury, grają inaczej w piłkę.
Od miesięcy krytykowałem ten hiszpański burdel.

Wyszło na moje, czyż nie?

Tylko Wisła jest trzeci sezon w pierwszej lidze po dwóch sezonach burdelu hiszpańskiego.

FraMat 28.05.2024 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1625291)
P.S. Dla tych którzy nie wiedzą czemu wcześniej mieliśmy więcej karnych - obecnych frajerów nie trzeba faulować. Raz że zaraz sami stracą piłkę, dwa - nawet jeśli nie to i tak nie strzelą. Wystarczy pilnować Rodado.

Jest jeszcze coś: obecnych frajerów można faulować.
W większości przypadków sędzia nie podyktuje karnego dla Wisły, bo cała Polska zaraz zacznie rozpatrywać tego karnego na sto trzydziestą stronę. A po co sędzia ma się stresować?

wolfy 28.05.2024 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1625295)
Jest jeszcze coś: obecnych frajerów można faulować.
W większości przypadków sędzia nie podyktuje karnego dla Wisły, bo cała Polska zaraz zacznie rozpatrywać tego karnego na sto trzydziestą stronę. A po co sędzia ma się stresować?

Tak, były takie sytuacje. Sędziowie nas kręcili nieziemsko w tym sezonie.
Ale fakt że taki Sobczak na starcie łapie rywala za koszulkę i się z nich przepycha z miejsca zmniejsza szansę na odgwizdanie faulu. Chociaż było kilka skandalicznych decyzji przy ewidentnych faulach na nim.
Fernandez wywierał presję i miał szybką nogę, wchodził w pole karne i nie było zmiłuj. Każda próba wyłuskania piłki to był na 80% karny. Porównajmy to z Goku, który sam straci piłkę albo wbiegnie w rywala.

Większość karnych w tym sezonie to były zagrania ręką, czyli faule niewymuszone.

krysztal 28.05.2024 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maro500 (Post 1625269)
Dobre przygotowanie fizyczne, walka o każdą piłkę, eksponowanie swoich atutów przy maskowaniu braków jest prostackie? Chyba nie widziałeś meczów Puszczy - dla postronnego laika nuda, dla postronnego kogoś z wiedzą taktyczną demonstracja dobrego zorganizowania drużyny. Zresztą ta "prostacka" drużyna trzy razy nas wyjaśniła w zeszłym sezonie
Zresztą piłkę "prostą" od "prostackiej" oddziela tylko nazwa klubu i nazwisko trenera. "Autobus" Mourinho czy styl Simeone w Atletico był/jest bardziej atrakcyjny niż to, co serwuje Puszcza? Wystarczy, że było skuteczne. Wolałbym zobaczyć "bandę świrów" robiącą awans niż Goku i Alfaro bez chęci do gry, Villara bez formy i sadzącego babola za babolem, Baenę bez głowy...

Moskal jest specjalistą od awansów, zna dobrze pierwszą ligę i jej realia, na pewno gralibyśmy bardziej pragmatycznie niż teraz
Ojrzyński gwarantuje przygotowanie fizyczne i zaciekłą grę defensywną oraz kontry. Akurat w defensywie mamy największe braki jeśli ktoś nie zauważył. Wolałbym awans w paskudnym stylu niż drugi wynik w strzelonych bramkach i środek tabeli (zwłaszcza, że te strzelone bramki to bardziej wartość jednego zawodnika niż efekt jakiejś celowej taktyki)
Bardzo ciekawą opcją byłoby sięgnięcie po Jopa

W zasadzie dyskusję zamyka porównanie Puszczy do Atletico i drużyn prowadzonych prze Murinho.
Proponuję wymianę "argumentów" z Markusem....

Curvaldinho 28.05.2024 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1625025)
Wychodzi na to, ze gramy dosc ostro by nie powiedziec brutalnie. A opinei sa przeciwne ze mamy delikatych graczy

Bo nie gramy brutalnie, czerwone kartki były konsekwencją słabej gry w obronie - piszę z pamięci i nie po kolei, ale:
Colley, Duda, Jaroch, Eneko, Junca i Carbo - tych kartek mogłoby nie być gdyby uważna gra w obronie z dobrą komunikacją i lepszą szybkością obrońców. Może Junca... nie wiem... ale już autor tego tematu nazwał go po imieniu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl