Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pierwsza liga 2024/2025 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11007)

manson777 28.05.2024 11:06

chcesz płacić za oglądanie skórokopów z II ligi/Iigi jak kopią się po czołach?



:haha::haha::haha:

Karherop 28.05.2024 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1625234)
Rozumiem streamingi i transmisje na smart TV, ale interesowała mnie zwykła telewizja. Nawet płatna jak Polsat Premium czy Canal+

Nie za duże wymagania dla drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce?

emjot 28.05.2024 11:52

nic nie chcę sugerować
ale TVP Sport striminguje ME U17
a to jest wyższy poziom niż II liga polska, ba momentami niż I (zwłaszcza w wykonaniu Portugalczyków, Francuzów czy Anglików)

emjot 29.05.2024 19:57

w finale baraży o I ligę

KKS Kalisz - Stal St. Wola
czyli Sobol kontra Ziarko (20 min. w meczu z Chojniczanką) i Chełmeckim (70 min.)
Stalówka ładnie gra, ale jednak ze względu na msc faworytem KKS

emjot 02.06.2024 15:35

Wisła Płock bierze z Chojniczanki tego kopacza: http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=47310&id_sezon=103

wielki chłop (193 cm) stosunkowo jeszcze młody (w grudniu 24 lata)
skała, nawet dosyć szybki (na pewno szybszy niż Uryga) i zwrotny (na pewno bardziej niż Łasicki i Uryga razem wzięci), trochę toporny, ale twardy tak ja powinien być środkowy obrońca i "nie jest mistrzem wyprowadzania piłki", ale nie takie ma zadania :P
bardzo dobrze gra głową (w przeciwieństwie do naszych "stoperów")
na I ligę idealny widziałem wielokrotnie jak się odbijali od niego napastnicy

na chwilę obecną pewnie o klasę lepszy od takiego Łasickiego i Urygi
tak że tak


ps. 28 meczów w II lidze, 27 w całości, 7 żółtych, 1 czerwo. Gra w kadrze Wysp Owczych.

gpat 02.06.2024 18:05

U nas jest doświadczenie. Jak nikt nie odejdzie ze środkowych (jedynie Colley wartość sprzedażowa) to nie ma szans, żeby ktoś przyszedł na tę pozycję. Będzie jedynie uzupełnieni młodym perspektywicznym.

tedyy 02.06.2024 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gpat (Post 1626203)
U nas jest doświadczenie. Jak nikt nie odejdzie ze środkowych (jedynie Colley wartość sprzedażowa) to nie ma szans, żeby ktoś przyszedł na tę pozycję. Będzie jedynie uzupełnieni młodym perspektywicznym.

A ja cieszyłbym sie gdyby znalazł się chętny na Alana i Igora

DeadOrAlive 02.06.2024 19:19

Beniaminek awansował do Ekstraklasy, a my trzeci sezon z rzędu szukamy kwadratowych jaj. Ile mamy stać, ....a mać!?

pepe72 02.06.2024 19:52

Skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2024/25
Kod:

1.  Wisła Kraków
2.  Arka Gdynia
3.  Bruk-Bet Termalica Nieciecza
4.  Chrobry Głogów
5.  GKS Tychy
6.  Górnik Łęczna
7.  Kotwica Kołobrzeg
8.  ŁKS Łódź
9.  Miedź Legnica
10. Odra Opole
11. Pogoń Siedlce
12. Polonia Warszawa
13. Ruch Chorzów
14. Stal Rzeszów
15. Stal Stalowa Wola
16. Warta Poznań
17. Wisła Płock
18. Znicz Pruszków


TIR_DO_SŁUBIC 02.06.2024 19:54

Awans Płocka i Łęcznej, my z baraży jak AI dobrze wybierze trenera i piłkarzy.

wolfy 02.06.2024 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1626240)
Skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2024/25
Kod:

1.  Wisła Kraków
2.  Arka Gdynia
3.  Bruk-Bet Termalica Nieciecza
4.  Chrobry Głogów
5.  GKS Tychy
6.  Górnik Łęczna
7.  Kotwica Kołobrzeg
8.  ŁKS Łódź
9.  Miedź Legnica
10. Odra Opole
11. Pogoń Siedlce
12. Polonia Warszawa
13. Ruch Chorzów
14. Stal Rzeszów
15. Stal Stalowa Wola
16. Warta Poznań
17. Wisła Płock
18. Znicz Pruszków


Wszystko w porządku, ale umieściłbym nas bliżej 14-go miejsca. Na pierwszym dziwnie wyglądamy.

gpat 02.06.2024 20:21

Na dziś trudno powiedzieć kto będzie się liczył w grze o awans. Są roszady w sztabach i w kadrach. U nas to już w ogóle nie wiadomo w którą stronę pójdzie sezon.

pepe72 02.06.2024 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1626242)
Wszystko w porządku, ale umieściłbym nas bliżej 14-go miejsca. Na pierwszym dziwnie wyglądamy.

Wolę nas dawać na #1, póki mogę :>

Kurz 02.06.2024 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1626246)
Wolę nas dawać na #1, póki mogę :>

Też bym korzystał z okazji. Teraz właściwie wszystko zależy od wielu trafionych transferów, co do tej pory, wyrażając się eufemistycznie, nie było naszą najmocniejszą stroną. Prawdo mówiąc, jeśli wyłączy się serce i postawi na rozum, powinno się zakładać dalszy zjazd sportowy Wisły. Trudno uwierzyć, żeby Jarosław aż tak zaskoczył, ale... może SI są lepsze niż uważamy? Z ciekawością będę obserwował dalszy ciąg tej telenoweli i nową przemyślaną strategię.

Wojtas 02.06.2024 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1626258)
Też bym korzystał z okazji. Teraz właściwie wszystko zależy od wielu trafionych transferów, co do tej pory, wyrażając się eufemistycznie, nie było naszą najmocniejszą stroną. Prawdo mówiąc, jeśli wyłączy się serce i postawi na rozum, powinno się zakładać dalszy zjazd sportowy Wisły. Trudno uwierzyć, żeby Jarosław aż tak zaskoczył, ale... może SI są lepsze niż uważamy? Z ciekawością będę obserwował dalszy ciąg tej telenoweli i nową przemyślaną strategię.



Ta liga bedzie tak samo cepowata jak juz 3 rok dla nas,nie ma co sie oszukiwac.No bo jakie taktyki bedzie mial na nas taki Znicz ,Stal czy Płock.Villar przed odejsciem zdradzil ze to co nas zabilo to to ze rywale wiedzieli jak z nami grac.I koniec kropka ,jedno zdanie i wiesz wszytsko .

Pozatym 3 zespoly spadajace Ruch,LKS i Warta napewno beda faworytami,dojdzie Łeczna,Plock,Miedz,Arka (haha) czy nawet Stal Rzeszow.Jak widac kandydatow jest sporo.
Kopanie sie po czole musi tym razem wyzwolic w nas wiecej energii,innym slowy trzeba grac jak kiedys Ruch ,silowo,bezczelnie i z jajem.

Kurz 02.06.2024 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1626259)
Ta liga bedzie tak samo cepowata jak juz 3 rok dla nas,nie ma co sie oszukiwac.No bo jakie taktyki bedzie mial na nas taki Znicz ,Stal czy Płock.Villar przed odejsciem zdradzil ze to co nas zabilo to to ze rywale wiedzieli jak z nami grac.I koniec kropka ,jedno zdanie i wiesz wszytsko .

To działa w obie strony. Rywale też nie zaskakują. Wystarczy, że nie będziemy im aż tak ułatwiali życia i nie stracimy za dużo w ofensywie. Musimy zrobić tylko jedno, nie spier...dolić tego okienka, bo to chyba ostatnia szansa przed stoczeniem się na samo dno. Wiem, że udane transfery i realistyczny pomysł na Wisłę są mało prawdopodobne, ale nadzieja do wredna suka... i już się budzi.

pepe72 02.06.2024 23:38

Na razie to uporządkowano kontrakty, które kończyły się w czerwcu.
I czekamy na podpis trenera.
Zakładam, że transfery DO będą jakoś z nim uzgadniane

Karherop 03.06.2024 09:49

Z jakimikolwiek typami/oczekiwaniami trzeba poczekać na skompletowanie kadr, na razie w wielu klubach albo trenera nie ma (ŁKS, My), albo dopiero co wybrany (Płock, Odra).

Póki co uważam że ponownie jak rok temu, najlepsze wejście w sezon będą mieć kluby które już jakiś czas wiedziały na czym stoją: BBT, Miedź, Ruch.

Ciekawe tylko kto podaży drogą Sosnowca, którego dziennikarze typowali do baraży, a skończył jak skończył. Aż boję się typować.

Stelio 03.06.2024 09:58

Na ten moment imo drużyny które na pewno skończą sezon przed nami (kolejność losowa):

1. Wisła Płock
2. Miedź Legnica
3. ŁKS
4. Ruch
5. BBT

Pozostanie nam walka o te 6 miejsce, najprawdopodbniej z Łęczną, Odrą, Stalą Rzeszów i Tychami.

Jaroo1 03.06.2024 10:02

Bez przesady, tak to się określić tego nie da ale na pewno po 2 latach w I lidze mozemy sie pozycjonować jako ekipa do ogrania przez 5-10 innych druzyn. A pierwszy sezon i nawet poprzedni to było stawianie sie jako zespół na top2? max top 4?

Takze pieknie to pokazuje obraz Wisły Królewskiego. O ile 2 razy brak awansu z I ligi to niespodzianka, o tyle teraz chyba nikt normalny takich oczekiwań względem cyrku Królewskiego nie ma.

Karherop 03.06.2024 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1626298)
Na ten moment imo drużyny które na pewno skończą sezon przed nami (kolejność losowa):

1. Wisła Płock
2. Miedź Legnica
3. ŁKS
4. Ruch
5. BBT

Pozostanie nam walka o te 6 miejsce, najprawdopodbniej z Łęczną, Odrą, Stalą Rzeszów i Tychami.

Sądzisz że Warta nie będzie w top10? A jeszcze jest Arka...

Czołówka 1 ligi będzie nie mniejszą niż rok temu. To jest pewne.

FraMat 03.06.2024 11:31

I znowu liga będzie ciekawa, a top 10 będzie bardzo ciasne.

A na poważnie: jeśli do teraz Królewski (na przykładzie choćby Lechii - nie wspominam Motoru czy Katowic - bo to i tak są przypadki - równie dobrze mogłaby tam być dowolna inna drużyna z top 10) nie zajarzył jak robi się awans to pora pomału gasić światło.

Jaroo1 03.06.2024 11:42

FraMat a na czym opierasz przesłanki, że zjarzy?
Przecież on już udaje, że awans nie jest celem, asekuruje sie, że budujemy długoterminowo i podaje zielone tabelki z zajebistego AI, ktore oceniły pozytywnie przyszłego trenera.

Dalej bagno, lizanie się po fiutach i bajeczki dla idiotów. Myślisz, ze co się zmieni? Bez dyrektora sportowego, bez ludzi ogarniających klub, kto ma transfery robic?
Albo z pajacowaniem na x, jakby miał zjarzyć, że coś trzeba zmieniać to po oświadczeniach UW i Socios by ogarnal chory łeb i przestal pisać o prąciach na X. Skoro mamy powiedzmy kolejne nowego otwarcie z sezonem, ktory przed nami, a on juz sie bawi na X po staremu, to znaczy, zenic się nie zmieni.

Prawda jest taka, ze jest c raz gorzej sportowo, finansowo itd okręt tonie i Jarusiowi puszczają nerwy, jego plan polega na tym aby udawać, że jest ok i że sytuacja jest pod kontrolą ale też musi się zabezpieczać stąd jest mu na rękę aby w klubie było jak najmniej ludzi kumatych id o wglądu w papiery (takze lepiej zeby d.s. nie było), stad też poodcinał Socios ile się da od wszelkich tematów, zeby mu na łapy nie patrzyli.

5 lat budowania struktur skończyło się na tym, ze w klubie jedyna osoba to Królewski, takie zbudował struktury wielkie. Rządzi jajogłowy Jaro, a zamiast ludzi sportu zatrudnia informatyków do pseudo AI. Socios po 5 latach wspierania Wisły i uratowania licencji zamiast w klubie mieć do powiedzenia więcej i znaczyć więcej, zostało sprowadzone do roli dawania pieniędzy i siedzenia cicho bo Jaro wie wszystko lepiej jak robić.

Jeśli będzie lepiej to tylko w formie cudu a nie jakiejś pracy wykonanej przez JK.

PS Podejrzewam, ze w tym sezonie na miękko moga nas ograć Miedż i Płock, które po spadku już się ogarnęły i pewnie drugi sezon pójdzie im lepiej. Do tego TBB, które po gorszym sezonie już na koniec wydaje się, ze ułożyli pewne sprawy i ruszą. Zapewne ze dwie ekipy ze spadkowiczów też nas w tabeli na miękko prześcigną. Arka pewnie będzie tak samo groźna jak w tym sezonie. Dojdą jakieś niespodzianki jak dobry sezon Tychów, Łęcznej czy innej Stali. My staliśmy się po prostu średniakiem I ligi i nie zanosi się aby to się zmieniło.

krysztal 03.06.2024 11:59

Prawdziwy człowiek renesansu...

FraMat 03.06.2024 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1626310)
FraMat a na czym opierasz przesłanki, że zjarzy?

Nie opieram, dlatego twierdzę, że pora pomału gasić światło.
Lub naprawdę modlić się o nowego właściciela.

Patryko 03.06.2024 12:20

Transfery IN powiedzą wszystko. Potrzebujemy bocznych obrońców, jednego stopera, jednego skrzydłowego i napastnika minimum (za Angela), żeby coś w tym zespole drgnęło.
Obrona musi zostać przemeblowana, no chyba że mamy w planach stratę 40+ goli w sezonie.

Jaroo1 03.06.2024 12:30

Tak, że przyjdą Omrani, Junca i inne wynalazki z potencjałem i swietną historią jak na I ligę. I nawet jak będa grali jak Goku z Podbeskidzia to za kilka miesięcy bedą zerami piłkarskimi.
Tyle nam powiedzą transfery.

Jak w klubie będzie rządził człowiek mem, to choćby tu czołówka piłkarska świata przyszła to nic z tego nie będzie. Bo obecnie grać w Wiśle to wstyd. Bądźmy poważni, w środowisku Wisłą ot klub, który nie ma pomysłu, daje się łoić na kasę agentom, cyrkuje z Hiszpanami czy AI, zatrudnia grubasów co wykupują wszystkie pączki z Żabki, a prezes jest świrem, cyber Jarek co lubi po pijaku wyzywać ludzi i pisać o prąciach.
Przecież z Wisły jest beka i nie wierzę, że to się na psychę kopaczy nie przekłada.

FraMat 03.06.2024 12:40

Ponownie przepraszam za czepianie się, ale znajdźcie różnicę pomiędzy "także", a "tak, że".

Jaroo1 03.06.2024 13:24

Poprawione szefie

wolfy 03.06.2024 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1626309)
I znowu liga będzie ciekawa, a top 10 będzie bardzo ciasne.

A na poważnie: jeśli do teraz Królewski (na przykładzie choćby Lechii - nie wspominam Motoru czy Katowic - bo to i tak są przypadki - równie dobrze mogłaby tam być dowolna inna drużyna z top 10) nie zajarzył jak robi się awans to pora pomału gasić światło.

Myślę że nie doceniasz kwesti nie posiadania przez niego pieniędzy żeby zrobić awans jak Lechia.

FraMat 03.06.2024 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1626333)
Myślę że nie doceniasz kwesti nie posiadania przez niego pieniędzy żeby zrobić awans jak Lechia.

Myślę, i to też chciałem zasugerować, że i on pewnie nie docenia kwestii nie posiadania przez niego pieniędzy żeby zrobić awans jak Lechia.

W Lechii wiedzieli, co w kontekście awansu znaczą pieniądze i zgadnij, co zrobili?

wolfy 03.06.2024 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1626334)
Myślę, i to też chciałem zasugerować, że i on pewnie nie docenia kwestii nie posiadania przez niego pieniędzy żeby zrobić awans jak Lechia.

W Lechii wiedzieli, co w kontekście awansu znaczą pieniądze i zgadnij, co zrobili?

Mieli pieniądze?

:D

FraMat 03.06.2024 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1626337)
Mieli pieniądze?

:D

Tak im spadły z nieba?
Twierdzisz, że to były pieniądze poprzedniego właściciela?

Stelio 03.06.2024 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1626302)
Sądzisz że Warta nie będzie w top10? A jeszcze jest Arka...

Czołówka 1 ligi będzie nie mniejszą niż rok temu. To jest pewne.

Przy Warcie i Arce stawiam znak zapytania z uwagi na to, że Arka zaliczyła strasznie frajerską końcówkę sezonu która może skutkować tym samym co u nas rok temu czyli brak motywacji i permanentna sraczka w momencie w którym w meczu coś nie idzie.

Natomiast z Warty odchodzi trener który ten klub wyciągnął z dupy na salony do których nie przystoją. Nie mają kibiców, nie mają stadionu, nie mają bogatego właściciela. Jeśli szybko odbiją się od dna to będę zdziwiony.

Ale tak, generalnie to oba te zespoły mają potencjał do tego, żeby nas wyprzedzić. To na luzie.

Im dłużej się nad tym zastanawiam tym więcej widzę ekip które mogą nam nastukać :D Beniaminkowie z Kołobrzegu, Siedlec czy Stalowej Woli wylecą u siebie na nas z taką napinką, że hoho. Na TT stali widziałem poruszenie, że kto to u nich nie będzie gościł na stadionie. Przecież oni jeszcze rok temu byli w 3 lidze.

Polonia ma właściciela z kasą, jeśli będzie chciał to może sypnąć grosza na klub i próbować walczyć o top6.

Z tej całej ekipy która w tym momencie w 1 lidze będzie grać, to chyba tylko Znicza typowałbym jako kandydata do spadku. Na pewno się wyprzedadzą, odchodzi od nich trener który robił wynik ponad stan. Etatowi frajerzy z Resovii już spadli, a reszta drużyn udowodniła, że jak im siadzie sezon to mogą być z palcem w dupie lepsi od wielkiej Wisełki.

Coś mi się wydaje, że jeśli następny sezon nie będzie dla nas nudny, to z powodu walki o sapdek a nie o awans ;)

Drozd 03.06.2024 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1626314)
Prawdziwy człowiek renesansu...

Widzę, że się spodobało.

Królewski miał/ma w klubie V kolumnę. Jak się jej nie pozbędzie to g.... będzie a nie awans. Czystka która się zaczęła nastraja optymistycznie.

Jaroo1 03.06.2024 14:41

Drozdzik Rude też cię nastrajał optymistycznie. Omrani też. V kolumna w Wiśle to Królewski, wolfy, markus i drozd. Lewe lizodupy, pojęcia o niczym nie macie a byście chcieli się aby powymądrzać.

Karherop 03.06.2024 14:49

@Stelio, ale wiesz że najlepszy wynik w esa to oni z Tworkiem osiągnęli a nie z Szulczkiem :>

Tam też będzie spory chaos organizacyjny, ale nie są aż tak słaba ekipa żeby nie odebrać wielu zespołom punktów (w tym nam).

Stelio 03.06.2024 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1626351)
@Stelio, ale wiesz że najlepszy wynik w esa to oni z Tworkiem osiągnęli a nie z Szulczkiem :>

Tam też będzie spory chaos organizacyjny, ale nie są aż tak słaba ekipa żeby nie odebrać wielu zespołom punktów (w tym nam).

O kurde rzeczywiscie, to oni aż 4 sezony w eklapie siedzieli. Wow, wydawlo mi się, że max 3 i najlepszy wynik osiągneli za Szulczka :D ale fakt, 5 miejsce w sezonie 20/21 było za Tworka. No to mea culpa w takim razie. Argument z trenerem nietrafiony :D no to wszystko zależy od tego kogo ściągną i jak to poukłada, ale i tak obstawiam, że oni teraz będa takim solidnym średniakiem 1 ligowym przez kilka lat, o ile dostaną licencję bo tam jest chyba problem ze stadionem :D

Witalis 03.06.2024 15:04

Cytat:

V kolumna w Wiśle to Królewski, wolfy, markus i drozd.
Nie idźcie tą drogą, drogą Koalika.

Drozd 03.06.2024 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1626350)
Drozdzik Rude też cię nastrajał optymistycznie. Omrani też. V kolumna w Wiśle to Królewski, wolfy, markus i drozd. Lewe lizodupy, pojęcia o niczym nie macie a byście chcieli się aby powymądrzać.

Rude zarobił dla klubu ponad 10 000 000. Tylko idioci tego nie doceniają. Druga sprawa, że uświadomił Królewskiemu co jest przyczyną porażek Wisły od kilku lat.


Dlatego teraz Jaro przestanie się cyrtolić, tak jak nie cyrtolił się z Sobczakiem i powoli zaczniemy się odbudowywać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl