![]() |
Trudno, żeby prostacka taktyka Niecieczy, polegająca na obronie w 10-ciu i 40-metrowych wyrzutach z autu działała w Ekstraklasie. Tutaj (niestety dla nich) formacje ofensywne mają większy odsetek piłkarzy, którzy coś z tą piłką mimo wszystko potrafią zrobić i taki Koj jest wkręcany w murawę jak kołek.
|
Chyba Puszczy a nie Niecieczy
|
Cytat:
|
W 1 lidze trzeba tak grać aby się z niej wydostać, cała reszta to niestety bajdurzenie JK. Beniaminkowie z zeszłego sezonu są kiepskim przykładem, ale również dlatego że jeszcze niedawno do esa awansował Raków (tak, to dopiero 5 lat temu), Stal Mielec, Warta, Radomniak, Widzew- nie ma jednego idealnego scenariusza, każda drużyna pisze swoją historię. A to że po awansie trzeba i tak zrobić małą rewolucje kadrowa to nie powinna być żadna nowość.
|
U nas w przypadku awansu (jak i jego braku) sprawa jest o tyle prosta, że w lecie 2024 kończą się kontrakty z 18-ma piłkarzami, więc rewolucja odbędzie się samoistnie.
Sęk w tym, żeby w przypadku awansu w dosłownie 2 miesiące zakontraktować piłkarzy, przeprowadzić okres przygotowawczy i zbudować fundamenty zespołu, który nie będzie się rozpaczliwie bronić przed spadkiem, jak teraz ŁKS czy Ruch. Tam położono lagę na wzmocnienia i cała odpowiedzialność za niepowodzenia spadła na trenerów, którzy mieli wymyślić coś z niczego. Stokowiec w ŁKSie zrobił w 10 meczach średnią 0,3 punkta. Niedźwiedź, którego tak wiele osób tutaj chciało jako strażaka, robi póki co oszałamiający punkt na mecz w Ruchu. |
Cytat:
|
Rude o przygotowaniach do meczu:
Oczywiście dostałem te informacje o tym, co trener rywali powiedział. Mam nadzieję, że to będzie interesujący, ofensywny mecz, w szczególności dla naszych kibiców. Wiemy, że oni próbują grać na dwie fałszywe "dziewiątki", starają się być agresywni w środku i w polu karnym. Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Na prowadzenie gry. Cieszy, że nasz sztab przekazuje Hiszpanowi informacje dotyczące wypowiedzi rywali sprzed danego meczu - współpraca między trenerami zdaje się układać harmonijnie, dogadują się, wbrew temu, co niektórzy próbują sugerować dopatrując się jakiś konfliktów na linii Rude-Jop lub niesłuchania przez Hiszpana uwag zgłaszanych przez tegoż Jopa. Przeciwnicy są przez nas na bieżąco rozpracowywani i analizowani. Tak zawsze powinno być. Rude ma konkretne informacje o ich stylu gry i mocnych stronach. W przeciwieństwie do Sobolewskiego na szczęście umie on dostosowywać taktykę do rywala, a nie jak dawniej w każdym meczu gramy tylko to, co zwykle bez względu na strategie przeciwników. |
Hmmmmmm ciekawe co Rude mial na mysli mówiąc o tym ze kazdy pilkarz to osobny czlowiek ze swoimi problemami i ze wszysycy w klubie maja sie starac zeby pilkarze mieliniej stresu? Czyzby strzal w zaleglosci i problemy finansowe?
|
Cytat:
|
Konferencja przed meczem:
https://youtu.be/6hqKYLqkBwk?si=zh2It-vk44lDFVZZ Szpital: Broda, Villar - częściowo ćwiczą na boisku Gogół, Talar, Basha, Junca, Sapała - rehabilitacja Stępak - uraz Cziczkan - wyjazd z powodów prywatnych na Białoruś Kacper Szewczyk będzie bramkarzem #2 na meczu! Żółte kartki: 6: Colley, Goku 5: Duda, Jaroch, Carbó, 4: pauzują: , wrócili: Satrústegui, Rodado 3: Junca, Szot, Basha, Gogół, Alfaro 2: Uryga, Olejarka, Sapała, Villar, Ratón, Sobczak 1: Krzyżanowski, Łasicki, Baena |
Jesli Arka u siebie oddala nam plac gry, to tym bardziej Miedz u nas tez postawi na autobus i kontre. Licze na minimalna wygrana w bolach.
|
Oddala dopiero po godzinie.
Bella to ta sama szkoła jak Łobodziński. A pewno pójdę w te same tony. Za bardzo nie mają czego bronić (póki nie strzela pierwsi). |
Ja też spodziewam się meczu podobnego do tego w Gdyni, aczkolwiek trzeba zwrócić na jeden szczegół - murawę.
U nas boisko wraca już chyba powoli do stanu sprzed wysypania go hałdami piachu, w Gdyni bardziej przypominało kretowisko. Stawiam na wyrównany mecz do momentu, w którym jedna z drużyn kolokwialnie spuchnie i wydaje mi się, że nie będzie to Wisła ;) |
Jest kilka pewnych punktów jeśli chodzi o przebieg meczu (wspólnych dla KAŻDEGO meczu za kadencji Rude, poza Odrą) czyli:
- stracimy bramkę - stracimy ją pierwsi Także, imo do 20/30 minuty Wisła próbuje "grać swoje" głównie podając w poprzek boiska, szukajac wolnych przestrzeni, ostatecznie psując ostatnie podanie albo dośrodkowując na obrońców. Po 20/30 minutach Miedź wychodzi z szybką kontrą (możliwe, że po indywidualnym błędzie ktoregos z naszych zawodników, był już Carbo, był Szot to teraz pora na Colleya bo coś mu za dobrze idzie) i pakuje nam bramke na 1:0. No i teraz pytanie jak reagujemy: - strzelimy na 1:1 do przerwy - imo wygramy mecz 2:1 - nie strzelimy na 1:1 do przerwy - max remis - Miedź wciśnie 2 gola przed przerwą/na początku 2 połowy - można wychodzić ze stadionu, bez szans na choćby punkt |
Cytat:
I tak się to ciągnie, z wiadomymi konsekwencjami. I o ile Gula z taką taktyką na papierze wyglądał OK, to już Sobolewski i budżetowi Hiszpanie to było od początku sportowe samobójstwo. Sobolewski, gdybyśmy mieli grać bardziej wyrachowaną piłkę i dostał pod nią wykonawców (czytaj - wysokiego napastnika grają cego głową, kogoś z dośrodkowaniem i kilku drwali) - może by awansował. A może nie. Tylko idiota bierze trenera bez doświadczenia i daje mu konkretne cele sportowe... Kiko i Rude to pewien kompromis. Jak wypali, to bardziej dzięki fartowi niż czemukolwiek innemu. |
Cytat:
|
Skład optymalny.
Będzie dobrze. |
Z Sobczakiem, który jest jedynym napastnikiem i drewnem do tego?
|
Na dzisiaj Sobczak jest lepszy i wartościowszy dla drużyny niż Goku.
|
Cytat:
Oby Uryga też zmieścił się dziś w tej definicji. ;-) Ale dobrze, że gramy Rodado-Sobczak. Oby to zażarło. |
jedziemy z nimi 4:1
|
Ale sie Colley komicznie wracal przy stryale Bogacza w 7 minucie. Gdyby poszedl sprintem to moglby go zablokowac.
No ale brawa dla Ratona. |
piekne otwarte spotkanie , bramki wiszą w powietrzu
|
wiekszosc naszych akcji kasujemy sami niedokladnymi podaniami. Wprost niesamowite ile sytuacji bramkowych zmarnowalismy przez slamazarne podania.
No sorryale nie moze tak byc, ze chlop idzie w tempo a dostaje podanie 5 metrow za daleko. |
taktyka "do Buchalaaaaaa" elegancko sobie radzi nawet bez Buchala
|
Wygramy !!
84 minuta, Raton już zdążył odjebolić elektryka i nie straciliśmy gola ! Tak szybciej powtórki z elektryki się nie spodziewam nawet po nim, a Miedź wygląda na taką drużynę, która nie strzeli bramki nawet jakby mecz trwał 900 minut. |
Pozytywy:
3 punkty Czyste konto Gra Rodado Zastawki i pady Sobczaka Na tym koniec Ogólnie z taką grą i z takim środkiem pola to awansu nie wróżę Gramy w 4P Przyjęcie.Poprawienie.Prowadzenie.Podanie Niecelne Wszystko to w tempie pijanego żółwia pływającego w kisielu A twarzą tej gry Kacper Duda |
Cytat:
|
Wystarczyło jedno zagranie klepy Jarocha z Goku i wpada bramka. To przyjmowanie piłki za każdym razem dramatycznie zwalnia grę. Tak czy siak jest wynik, czyli najważniejsza sprawa.
|
Brakowalo nam centymetro. - poprzeczka, słupek czy spalony.
Miedź kolejni wyrobnicy którzy zaparkowali autobus. Kazda druzyna w 1wszej lidze która zagra z nami otwarty football (jak Miedź w koncowce) dostanie bramke albo dwie Miedź słabo, faul i leżenie na boisku. Wygrany bardzo wazny mecz. Terminarz nie gra ale robi sie dużo latwiejszy został nam Motor, GKS i Lechia z tych trudniejszych. Lechia dla odmiany bedzie miała schody. Brawo Rodado :) Brawo trener za wystawienie Rodado z Sobczakiem tak powonnismy wychodzić w 1 wszej lidze. |
Bardzo słaba 1 połowa , ale różnica jest taka , że Sobolewski by takiego meczu nie wygrał
|
Cytat:
|
Bardzo ważne 3 punkty. Strach pomyśleć jakby się ten mecz ułożył, gdyby Bogacz strzelił bramkę po tym, jak urwał się naszemu szybkiemu jak błyskawica kapitanowi.
Raton poza tym poślizgnięciem się pod koniec spotkania praktycznie bezbłędny + wybroniona akcja 100%. Krzyżanowski dziś sporo podań do nikogo, Rodado harował jak wół na całym boisku i bez dwóch zdań zawodnik meczu. |
Cytat:
Mam wrażenie, że zaczynamy łapać świeżość, jak poprawią się boiska to może zaczniemy wreszcie grać więcej z pierwszej. Ustawienie do tego już jest teraz trzeba trochę odwagi... |
Bardzo ważne trzy punkty, wypracowane. Byliśmy lepsi w każdym elemencie meczu.
Jak zwykle problemy z dokładnością i wykończeniem, zwłaszcza u Dudy. |
Umówmy się, że wszyscy dzisiaj mieli problemy z dokładnością i wykończeniem.
Mam wymieniać po kolei? Kilka sytuacji zmaścił także Rodado zanim strzelił dwa gole. Precyzji brakowało Sobczakowi, Baenie, Alfaro. A także Carbo, Krzyżanowskiemu, Jarochowi i Urydze. No, może najmniej precyzji brakowało Colleyowi. I paradoksalnie Raton 2-3 razy tylko miał elektryczne chwile. No, ale Dudy przyczepić się trzeba. |
Cytat:
Nie wiem czy to wina naszej szkółki czy jego, ale chłopak nie umie poprawnie kopnąć piłki. |
U Dudy najbardziej irytuje ta ślamazarność, jest mały więc powinien być dynamiczny, a jest rozlazły jak śp.Małgorzata Dydek.
|
Goku to jest parodia piłkarza.
|
Potrzebujemy jeszcze 7 zwycięstw i remis.
Konferencja prasowa po meczu: https://www.youtube.com/live/aL5lSJj...rNonZK1hozqevf |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl