Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   24 kolejka, Wisła Kraków - Miedź Legnica, 15 marca 2024, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10980)

Patryko 14.03.2024 08:43

Trudno, żeby prostacka taktyka Niecieczy, polegająca na obronie w 10-ciu i 40-metrowych wyrzutach z autu działała w Ekstraklasie. Tutaj (niestety dla nich) formacje ofensywne mają większy odsetek piłkarzy, którzy coś z tą piłką mimo wszystko potrafią zrobić i taki Koj jest wkręcany w murawę jak kołek.

krysztal 14.03.2024 10:46

Chyba Puszczy a nie Niecieczy

Patryko 14.03.2024 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1618125)
Chyba Puszczy a nie Niecieczy

Oczywiście, miałem na myśli Puszczę ;P

Karherop 14.03.2024 11:55

W 1 lidze trzeba tak grać aby się z niej wydostać, cała reszta to niestety bajdurzenie JK. Beniaminkowie z zeszłego sezonu są kiepskim przykładem, ale również dlatego że jeszcze niedawno do esa awansował Raków (tak, to dopiero 5 lat temu), Stal Mielec, Warta, Radomniak, Widzew- nie ma jednego idealnego scenariusza, każda drużyna pisze swoją historię. A to że po awansie trzeba i tak zrobić małą rewolucje kadrowa to nie powinna być żadna nowość.

Patryko 14.03.2024 12:06

U nas w przypadku awansu (jak i jego braku) sprawa jest o tyle prosta, że w lecie 2024 kończą się kontrakty z 18-ma piłkarzami, więc rewolucja odbędzie się samoistnie.
Sęk w tym, żeby w przypadku awansu w dosłownie 2 miesiące zakontraktować piłkarzy, przeprowadzić okres przygotowawczy i zbudować fundamenty zespołu, który nie będzie się rozpaczliwie bronić przed spadkiem, jak teraz ŁKS czy Ruch. Tam położono lagę na wzmocnienia i cała odpowiedzialność za niepowodzenia spadła na trenerów, którzy mieli wymyślić coś z niczego.
Stokowiec w ŁKSie zrobił w 10 meczach średnią 0,3 punkta. Niedźwiedź, którego tak wiele osób tutaj chciało jako strażaka, robi póki co oszałamiający punkt na mecz w Ruchu.

krysztal 14.03.2024 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1618133)
U nas w przypadku awansu (jak i jego braku) sprawa jest o tyle prosta, że w lecie 2024 kończą się kontrakty z 18-ma piłkarzami, więc rewolucja odbędzie się samoistnie.
Sęk w tym, żeby w przypadku awansu w dosłownie 2 miesiące zakontraktować piłkarzy, przeprowadzić okres przygotowawczy i zbudować fundamenty zespołu, który nie będzie się rozpaczliwie bronić przed spadkiem, jak teraz ŁKS czy Ruch. Tam położono lagę na wzmocnienia i cała odpowiedzialność za niepowodzenia spadła na trenerów, którzy mieli wymyślić coś z niczego.
Stokowiec w ŁKSie zrobił w 10 meczach średnią 0,3 punkta. Niedźwiedź, którego tak wiele osób tutaj chciało jako strażaka, robi póki co oszałamiający punkt na mecz w Ruchu.

Dla Ruchu z tą kadrą to już awans do pierwszej ligi był sukcesem(awans po barażach)a to co się odjebało w poprzednim sezonie nie mieści się w głowie.Tyczy się to tak Ruchu jak i Puszczy.Tylko ŁKS był wymieniany jako kandydat do awansu.Nie ma przypadku w tym jak oni teraz punktują.

Markus 14.03.2024 15:34

Rude o przygotowaniach do meczu:

Oczywiście dostałem te informacje o tym, co trener rywali powiedział. Mam nadzieję, że to będzie interesujący, ofensywny mecz, w szczególności dla naszych kibiców. Wiemy, że oni próbują grać na dwie fałszywe "dziewiątki", starają się być agresywni w środku i w polu karnym. Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Na prowadzenie gry.

Cieszy, że nasz sztab przekazuje Hiszpanowi informacje dotyczące wypowiedzi rywali sprzed danego meczu - współpraca między trenerami zdaje się układać harmonijnie, dogadują się, wbrew temu, co niektórzy próbują sugerować dopatrując się jakiś konfliktów na linii Rude-Jop lub niesłuchania przez Hiszpana uwag zgłaszanych przez tegoż Jopa.

Przeciwnicy są przez nas na bieżąco rozpracowywani i analizowani. Tak zawsze powinno być. Rude ma konkretne informacje o ich stylu gry i mocnych stronach. W przeciwieństwie do Sobolewskiego na szczęście umie on dostosowywać taktykę do rywala, a nie jak dawniej w każdym meczu gramy tylko to, co zwykle bez względu na strategie przeciwników.

AgresywnyChomik 14.03.2024 18:40

Hmmmmmm ciekawe co Rude mial na mysli mówiąc o tym ze kazdy pilkarz to osobny czlowiek ze swoimi problemami i ze wszysycy w klubie maja sie starac zeby pilkarze mieliniej stresu? Czyzby strzal w zaleglosci i problemy finansowe?

pepe72 14.03.2024 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1618112)
Na spadkowym, ale jako jedyni z najsłabszego w historii tercetu beniaminków mają jeszcze jakieś w miare realne szanse na utrzymanie.

Przegrali 5-3 z Koroną w Kielcach, z którą mają tyle samo punktów, a z dolną "4" to został im rewanż w Chorzowie i Korona (na Craxie). Ruch traci do nich 4 punkty więc w 10 kolejek do odrobienia, zwłaszcza przy meczu bezpośrednim.

pepe72 14.03.2024 22:33

Konferencja przed meczem:
https://youtu.be/6hqKYLqkBwk?si=zh2It-vk44lDFVZZ

Szpital:
Broda, Villar - częściowo ćwiczą na boisku
Gogół, Talar, Basha, Junca, Sapała - rehabilitacja
Stępak - uraz
Cziczkan - wyjazd z powodów prywatnych na Białoruś
Kacper Szewczyk będzie bramkarzem #2 na meczu!

Żółte kartki:
6: Colley, Goku
5: Duda, Jaroch, Carbó,
4: pauzują: , wrócili: Satrústegui, Rodado
3: Junca, Szot, Basha, Gogół, Alfaro
2: Uryga, Olejarka, Sapała, Villar, Ratón, Sobczak
1: Krzyżanowski, Łasicki, Baena

Skawa Wadowice 14.03.2024 23:28

Jesli Arka u siebie oddala nam plac gry, to tym bardziej Miedz u nas tez postawi na autobus i kontre. Licze na minimalna wygrana w bolach.

Karherop 15.03.2024 12:18

Oddala dopiero po godzinie.

Bella to ta sama szkoła jak Łobodziński. A pewno pójdę w te same tony. Za bardzo nie mają czego bronić (póki nie strzela pierwsi).

Patryko 15.03.2024 14:02

Ja też spodziewam się meczu podobnego do tego w Gdyni, aczkolwiek trzeba zwrócić na jeden szczegół - murawę.
U nas boisko wraca już chyba powoli do stanu sprzed wysypania go hałdami piachu, w Gdyni bardziej przypominało kretowisko.

Stawiam na wyrównany mecz do momentu, w którym jedna z drużyn kolokwialnie spuchnie i wydaje mi się, że nie będzie to Wisła ;)

Stelio 15.03.2024 14:21

Jest kilka pewnych punktów jeśli chodzi o przebieg meczu (wspólnych dla KAŻDEGO meczu za kadencji Rude, poza Odrą) czyli:

- stracimy bramkę
- stracimy ją pierwsi

Także, imo do 20/30 minuty Wisła próbuje "grać swoje" głównie podając w poprzek boiska, szukajac wolnych przestrzeni, ostatecznie psując ostatnie podanie albo dośrodkowując na obrońców.

Po 20/30 minutach Miedź wychodzi z szybką kontrą (możliwe, że po indywidualnym błędzie ktoregos z naszych zawodników, był już Carbo, był Szot to teraz pora na Colleya bo coś mu za dobrze idzie) i pakuje nam bramke na 1:0.

No i teraz pytanie jak reagujemy:

- strzelimy na 1:1 do przerwy - imo wygramy mecz 2:1
- nie strzelimy na 1:1 do przerwy - max remis
- Miedź wciśnie 2 gola przed przerwą/na początku 2 połowy - można wychodzić ze stadionu, bez szans na choćby punkt

wolfy 15.03.2024 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618132)
W 1 lidze trzeba tak grać aby się z niej wydostać, cała reszta to niestety bajdurzenie JK. Beniaminkowie z zeszłego sezonu są kiepskim przykładem, ale również dlatego że jeszcze niedawno do esa awansował Raków (tak, to dopiero 5 lat temu), Stal Mielec, Warta, Radomniak, Widzew- nie ma jednego idealnego scenariusza, każda drużyna pisze swoją historię. A to że po awansie trzeba i tak zrobić małą rewolucje kadrowa to nie powinna być żadna nowość.

Zgadza się, ale niestety po Hybali podjęto tragiczną w skutkach decyzję że Wisła - ledwo spinająca koniec z końcem - ma zadawać szyku i pokazywać innym jak się gra w piłkę. Dodajmy od razu że przy aplauzie debili którym wcześniej "oczy krwawiły".
I tak się to ciągnie, z wiadomymi konsekwencjami. I o ile Gula z taką taktyką na papierze wyglądał OK, to już Sobolewski i budżetowi Hiszpanie to było od początku sportowe samobójstwo.
Sobolewski, gdybyśmy mieli grać bardziej wyrachowaną piłkę i dostał pod nią wykonawców (czytaj - wysokiego napastnika grają cego głową, kogoś z dośrodkowaniem i kilku drwali) - może by awansował. A może nie. Tylko idiota bierze trenera bez doświadczenia i daje mu konkretne cele sportowe...

Kiko i Rude to pewien kompromis. Jak wypali, to bardziej dzięki fartowi niż czemukolwiek innemu.

Jaroo1 15.03.2024 15:38

Cytat:

Tylko idiota bierze trenera bez doświadczenia i daje mu konkretne cele sportowe...
Dobrze powiedziane. Idiota wziął Sobolewskiego, później go nie chciał zwolnić. A teraz wziął analityka, który ma doświadczenie jako trener w 2 słabych klubach, w 2 słabych ligach, na przestrzeni 1,5 sezonu. Przecież jest wręcz pewne, ze z takim trenerem awansujemy bezpośrednio.

Drozd 15.03.2024 19:52

Skład optymalny.

Będzie dobrze.

El'kabat 15.03.2024 19:56

Z Sobczakiem, który jest jedynym napastnikiem i drewnem do tego?

Drozd 15.03.2024 20:03

Na dzisiaj Sobczak jest lepszy i wartościowszy dla drużyny niż Goku.

FraMat 15.03.2024 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1618200)
Skład optymalny.

Będzie dobrze.

Skład optymalny?
Oby Uryga też zmieścił się dziś w tej definicji. ;-)

Ale dobrze, że gramy Rodado-Sobczak. Oby to zażarło.

Arkadiusz.Czerepach 15.03.2024 20:15

jedziemy z nimi 4:1

As 15.03.2024 20:40

Ale sie Colley komicznie wracal przy stryale Bogacza w 7 minucie. Gdyby poszedl sprintem to moglby go zablokowac.

No ale brawa dla Ratona.

Arkadiusz.Czerepach 15.03.2024 21:30

piekne otwarte spotkanie , bramki wiszą w powietrzu

As 15.03.2024 21:42

wiekszosc naszych akcji kasujemy sami niedokladnymi podaniami. Wprost niesamowite ile sytuacji bramkowych zmarnowalismy przez slamazarne podania.

No sorryale nie moze tak byc, ze chlop idzie w tempo a dostaje podanie 5 metrow za daleko.

Sylwus1988 15.03.2024 21:50

taktyka "do Buchalaaaaaa" elegancko sobie radzi nawet bez Buchala

s1mone 15.03.2024 22:18

Wygramy !!


84 minuta, Raton już zdążył odjebolić elektryka i nie straciliśmy gola !



Tak szybciej powtórki z elektryki się nie spodziewam nawet po nim, a Miedź wygląda na taką drużynę, która nie strzeli bramki nawet jakby mecz trwał 900 minut.

bridgeburner 15.03.2024 22:24

Pozytywy:
3 punkty
Czyste konto
Gra Rodado
Zastawki i pady Sobczaka
Na tym koniec
Ogólnie z taką grą i z takim środkiem pola to awansu nie wróżę
Gramy w 4P
Przyjęcie.Poprawienie.Prowadzenie.Podanie
Niecelne
Wszystko to w tempie pijanego żółwia pływającego w kisielu
A twarzą tej gry Kacper Duda

Arkadiusz.Czerepach 15.03.2024 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1618209)
Wygramy !!


84 minuta, Raton już zdążył odjebolić elektryka i nie straciliśmy gola !



Tak szybciej powtórki z elektryki się nie spodziewam nawet po nim, a Miedź wygląda na taką drużynę, która nie strzeli bramki nawet jakby mecz trwał 900 minut.

przeciez to było taktyczne, żeby móc skontrować

Drozd 15.03.2024 22:31

Wystarczyło jedno zagranie klepy Jarocha z Goku i wpada bramka. To przyjmowanie piłki za każdym razem dramatycznie zwalnia grę. Tak czy siak jest wynik, czyli najważniejsza sprawa.

AgresywnyChomik 15.03.2024 22:34

Brakowalo nam centymetro. - poprzeczka, słupek czy spalony.
Miedź kolejni wyrobnicy którzy zaparkowali autobus. Kazda druzyna w 1wszej lidze która zagra z nami otwarty football (jak Miedź w koncowce) dostanie bramke albo dwie

Miedź słabo, faul i leżenie na boisku.

Wygrany bardzo wazny mecz.

Terminarz nie gra ale robi sie dużo latwiejszy został nam Motor, GKS i Lechia z tych trudniejszych. Lechia dla odmiany bedzie miała schody.

Brawo Rodado :)

Brawo trener za wystawienie Rodado z Sobczakiem tak powonnismy wychodzić w 1 wszej lidze.

AS82 15.03.2024 22:34

Bardzo słaba 1 połowa , ale różnica jest taka , że Sobolewski by takiego meczu nie wygrał

AgresywnyChomik 15.03.2024 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1618214)
Bardzo słaba 1 połowa , ale różnica jest taka , że Sobolewski by takiego meczu nie wygrał

Ja myśle ze jesteśmy swietnie przygotowani fizycznie stąd kiedy przeciwnik słabnie my ciagle jestesmy w gazie.

Patryko 15.03.2024 22:38

Bardzo ważne 3 punkty. Strach pomyśleć jakby się ten mecz ułożył, gdyby Bogacz strzelił bramkę po tym, jak urwał się naszemu szybkiemu jak błyskawica kapitanowi.

Raton poza tym poślizgnięciem się pod koniec spotkania praktycznie bezbłędny + wybroniona akcja 100%.

Krzyżanowski dziś sporo podań do nikogo, Rodado harował jak wół na całym boisku i bez dwóch zdań zawodnik meczu.

Drozd 15.03.2024 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1618214)
Bardzo słaba 1 połowa , ale różnica jest taka , że Sobolewski by takiego meczu nie wygrał

Były trzy eleganckie okazje na gola do przerwy, gdyby któraś weszła oceny byłyby inne. Miedź bez sztycha poza tym, że Uryga ma szybkość walca drogowego nie zagrozili nam przez cały mecz.


Mam wrażenie, że zaczynamy łapać świeżość, jak poprawią się boiska to może zaczniemy wreszcie grać więcej z pierwszej. Ustawienie do tego już jest teraz trzeba trochę odwagi...

wolfy 15.03.2024 22:57

Bardzo ważne trzy punkty, wypracowane. Byliśmy lepsi w każdym elemencie meczu.
Jak zwykle problemy z dokładnością i wykończeniem, zwłaszcza u Dudy.

FraMat 15.03.2024 23:02

Umówmy się, że wszyscy dzisiaj mieli problemy z dokładnością i wykończeniem.
Mam wymieniać po kolei?
Kilka sytuacji zmaścił także Rodado zanim strzelił dwa gole.
Precyzji brakowało Sobczakowi, Baenie, Alfaro.
A także Carbo, Krzyżanowskiemu, Jarochowi i Urydze.

No, może najmniej precyzji brakowało Colleyowi.
I paradoksalnie Raton 2-3 razy tylko miał elektryczne chwile.

No, ale Dudy przyczepić się trzeba.

wolfy 15.03.2024 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1618222)
Umówmy się, że wszyscy dzisiaj mieli problemy z dokładnością i wykończeniem.
Mam wymieniać po kolei?
Kilka sytuacji zmaścił także Rodado zanim strzelił dwa gole.
Precyzji brakowało Sobczakowi, Baenie, Alfaro.
A także Carbo, Krzyżanowskiemu, Jarochowi i Urydze.

No, może najmniej precyzji brakowało Colleyowi.
I paradoksalnie Raton 2-3 razy tylko miał elektryczne chwile.

No, ale Dudy przyczepić się trzeba.

Bo Duda nie jest nawet blisko oddania poprawnego strzału od początku sezonu. Kontuzjowani Talar i Gogół mają lepsze statystyki...
Nie wiem czy to wina naszej szkółki czy jego, ale chłopak nie umie poprawnie kopnąć piłki.

Drozd 15.03.2024 23:08

U Dudy najbardziej irytuje ta ślamazarność, jest mały więc powinien być dynamiczny, a jest rozlazły jak śp.Małgorzata Dydek.

ciacho 15.03.2024 23:16

Goku to jest parodia piłkarza.

pepe72 15.03.2024 23:26

Potrzebujemy jeszcze 7 zwycięstw i remis.

Konferencja prasowa po meczu:
https://www.youtube.com/live/aL5lSJj...rNonZK1hozqevf


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl