![]() |
Dziś kapitalnie zagrał Carbo w pomocy, poziom wyżej od innych pomocników
|
Goku to chyba nie przespał dobrze nocy. Trzy dobre zagrania na kilkanaście fatalnych. I ta kontra 5 na dwóch (czy tam trzech), gdzie wystarczyło W MIARĘ celnie kopnąć piłkę w kierunku któregoś z wbiegających parterów ...
Wynik cieszy, więc przyjmuję, że Goku z Colleyem chcieli nam w tym ostatnim w tym roku meczu zapewnić emocje do samego końca :-) Szocik kolejny mecz DUŻY +, oby się nie okazało, że to jakiś poważniejszy uraz ... |
Cytat:
Wszyscy chcielibyśmy żeby odszedł, bo zarabia kuriozalne pieniądze, ale z linii obrony jest AKTUALNIE najlepszy. Drugie miejsce - Szot, Uryga i Jaroch to minimum jedna katastrofa na mecz. Ale, jak napisałem - znajdzie się chętny to nikt nie będzie płakał. Byle nie zastąpić go kolejnym elektrykiem. |
Kupa szczęścia i tyle. Do zapomnienia.
Dwa plusy tego meczu. A. Trzy punkty. B. Mecz pokazał, że przyszły trener ma przed sobą ogrom pracy. Do poprawy ale głównie budowy od podstaw jest praktycznie wszystko. Były podśmichujki z trenera od autów. Wystarczyło uważniej się przyjrzeć momentami bezradności w tym zakresie. Poprzednie dwa mecze mogły sprawiać wrażenie, że Sobol zostawił samograja, wystarczy tylko korekta taktyki, poprawa kilku elementów i LM nasza. Całe szczęście, że ten mecz wyjaśnił jak błędne było to wrażenie. |
Kupa szczęścia? Chyba Polonii, bramka z niczego, jedyna sytuacja przy podaniu, gdzie interweniował Broda.
Mecz powinniśmy zamknąć w 1 połowie, 2-3 dogodne sytuacje. Sytuacja przy 1:1 kiedy Sobczak nie potrafi strzelić obok obrońcy, a potem blokuje Rodado komiczna. Pamiętam ile stękania było na temat gry nogami przez Ratona... Przecież Broda 2x gorzej operuje piłką :D Alfaro tragedia na pozycji nr 10, nie pierwszy mecz. Podanai fatalne... Reasumując wygrana zasłużona mimo przewagi Polonii w okresie 45-75 z której nic nie wynikało. |
Cytat:
I tak, do przerwy mogło być 3-0, ale za to obiektywnie między 35 a 80 min nie było nas na boisko. Polonia zrobiła korekty w ustawieniu i nas zdominowała. Najważniejsze że udało się z happy endem zakończyć ten rok i z lekkim optymizmem patrzeć na wiosnę. |
Czy ktoś ma informację kto z Polonii dostał czerwona kartkę? Jakiś młody, chyba piłkarz, zszedł z ławki i siadł na vipach. Żadne źródło w internecie nie pisze o tej kartce a ewidentnie była pokazana
|
Uważam, że pozytywów jest sporo i nie ma co przesadnie dramatyzować. Oczywiście gra było momentami bardzo średnia ale finalnie liczą się 3 punkty. A przypomnę, że zwycięstwa w końcówkach to nie jest nasza mocna strona... Tak naprawdę od wielkiego dzwona wygrywamy w końcówkach ważnych spotkań... Poza tym czepianie się stylu... litości trener prowadził ich w 3 meczu... Ale jakby nie spojrzeć trener Jop ma 3 zwycięstwa w 3 meczach czyli imponująca średnią 3 punktów na mecz ;) Gdybyśmy nie musieli awansować za wszelką cenę to nawet optowałbym aby został na stanowisku :) A tak trzeba się zastanowić kto daje jakąs gwarancję awansu... Kolejny brak awansu może być dla nas zabójczy... Generalnie to widać różnice w grze, a co ważne w regularności punktowania i nie można mówić, że przy Jopie drużyna nie zrobiła postępu. Oczywiście to może być również efekt nowej miotły a nie stała progresja...
Czeka nas sporo pracy i oby kilka transferów bo liga jest ekstremalnie wyrównana... awans jest w zasięgu ale trzeba go wywalczyć. |
Panowie linka do skrótu mogę?
|
Cytat:
|
dziękuję. obejrzałem. karny dla Polonii? nam by tego nie gwizdnęli. Razi w oczy niechlujność Goku. Ważne 3 punkty.
|
Cytat:
Dominacja wynikała z postawy indywidualnej przedniej formacji, jak 30% składu gra piach i sędzia gwiżdże w jedną stronę to tak to wygląda. No i skąd pomysł o tym jednym punkcie? Tak jak pisałem do przerwy powinno być 3:0 i spokój. Niestety Baena, Goku i Alfaro zostali dzisiaj w szatni. |
jednak spodziewałem się że będzie to dla nas łatwiejszy mecz, spodziewać się też mogłem tego że przejebiemy jak zawsze w takim meczu gdzie wszystko się układało pod nas, ale na pewno nie spodziewałem się że będę śpiewał na C z całą trybuną że "ona temu winna" :D
|
Cytat:
Przecież gdyby się skończyło 1-1 to niewiele by się różniło od innych remisów na R22 z Sobolewskim . |
Cytat:
https://zapodaj.net/plik-zDbda5aJoJ |
Cytat:
https://youtu.be/5cIJRqdCAjI?t=301 5 minuta 1 sekunda. Oglądnij sobie z 10 razy jak masz problemy ze wzrokiem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Pewne demony wróciły, ale sędzia skończyłby mecz 2 minut wcześniej i wynik a co za tym idzie odbiór meczu byłby calkiem inny. Obstawiam że raczej niezbyt pozytywny. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak już pisałem w innym temacie - Drozd ma trochę racji. Widziałem przynajmniej z 5-6 takich akcji z interpretacją faulu w odwrotną stronę. Colley chce kopnąć piłkę, przeciwnik wsadza nogę pomiędzy nogę Colleya a piłkę... To nie jest sytuacja oczywista, zerojedynkowa. Należy uwzględnić na ile przeciwnik próbował zagrać piłkę, a na ile uniemożliwić Colleyowi zagranie piłki. Po parokrotnym oglądnięciu powtórek wydaje mi się, że to drugie (moim zdaniem próbował ją zasłonić). O ile zasłanianie piłki samo w sobie nie jest zagraniem faul, o tyle jeśli się to zrobi w ten sposób co Piłkarz Polonii to owszem - jest to często tak interpretowane - jako podłożenie nogi by uniemożliwić kopnięcie piłki. Osobiście nie jestem fanem takiej interpretacji, Colley się spóźnił - przeciwnik był szybszy, jakby to ode mnie zależało to bym to gwizdnął. Jednak wydaje mi się, w świetle kretyńskich obecnych przepisów, że to był faul na Colleyu. |
Dwa pozytywy tego meczu:
1. 3 punkty 2. Wszyscy widzą, że Pan Trener Mariusz Jop jeszcze nie jest gotowy na trenera 1 drużyny. |
Widzisz to po trzech wygranych meczach? :D
Gdyby wczoraj prowadził nas jakiś nowy trener, uznany już za tego docelowego, to byłoby pewnie tacy, którzy uznaliby, że przepchnięcie butem tego zwycięstwa jest właśnie koronnym dowodem na to, że prowadzi nas Trener i że drużyna wolicjonalne jest w końcu gotowa do zadania, które przed nią stoi. Jop być może jest już gotowy, nas po prostu nie stać na ryzyko sprawdzania tego już teraz. |
Dostawaliśmy takie karne.O ile dobrze pamiętam między innymi Drzazga był w ten sposób kopnięty w którymś meczu.
Nie zakłamujmy rzeczywistości,karny ewidentny |
Colley chciał wybić, ale nie widział, że mu polonista wjeżdża w piłkę od tyłu. Dla mnie karny ewidentny, ale też nie widzę tutaj specjalnie winy Colley'a, który po prostu chciał skasować zagrożenie.
Winę za całą sytuację ponosi za to prawa strona na czele z Jarochem, który poszedł na raz i został ograny jak junior. |
Cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=fwGqWzQbZsQ (2min 40s) kopnięcie z całej siły w nogę Drzazgi ale karnego niema nawet po VAR. wiec interpretacje są różne |
Cytat:
Przede wszystkim problemem było to że Polonia nas cisnęła, my straciliśmy środek pola, nieumiejętnie się broniliśmy, to była kwestia czasu... |
Cytat:
|
|
Cytat:
https://www.transfermarkt.pl/mariusz.../trainer/49255 16/17 - Wisła U19 - trener 18/19 - Wisła - asystent 19/20 - Wisła II - trener 20/21 - Polska U21 - asystent 20/21 - Wisła - asystent 21/22 - Jaga - asystent 23/24 - Wisła II - trener Wygrał 3 mecze, zrobił to co miał zrobić ale widać, że pierwsza drużyna to jeszcze zbyt wcześnie. A w każdym razie zbyt duże ryzyko, że nie da rady awansować. Pan Trener Mariusz Jop ma 45 lat więc jeszcze ma chwilę czasu by zdobyć potrzebne doświadczenie jako trener i lepiej dla niego i dla nas by zdobywał je z rezerwami. Porównaj to z karierą Sobola, który nie poradził sobie mimo rewelacyjnego startu (średnia 2,25) i doświadczenia z Wisłą Płock. https://www.transfermarkt.pl/radosla.../trainer/50006 |
Sobol te 2,25 nie zrobił rewelacyjną grą, ale Fernadezem, Mulą, Juncą i Villarem. Wisła wygrywała indywidualnościami.
|
Cytat:
|
Cytat:
https://www.cda.pl/video/176340570e Numeracja również na filmie: 1. Mała gra na polu karnym - poprawnie - nogami - bez straty 2. Wymiana piłki na naszej połowie z obrońcami - nogami - bez straty 3. Podanie na 30 metrów precyzyjnie do nogi - nogami - bez straty 4. Wykop na połowę przeciwnika - nogami - brak precyzji, aut dla Polonii 5. Obrona kasuje kontrę, podanie na 10 metrów do Alfaro - nogami - bez straty 6. Broda naprawia wielbłąda Urygi, ubiega napastnika - nogami - piłka leci na połowę przeciwnika w aut, ale to jest poprawny wykop! 7. Baena z 49 metra do Brody na 20, ten podaje do Alfaro - nogami - bez straty 8. Broda przejmuje długą piłkę na 20 metrze, podaje do Colleya - nogami - bez straty 9. Mała gra przed/na polu karnym zakończona wykopem na połowę Polonii - nogami - w aut 10. Rzut rożny Polonii, łapie piłkę - rękami - poprawnie 11. Colley do Brody, ten bezpośrednio atakowany wykopuje zbyt blisko, prawie na środek boiska - nogami - przejmuje Polonia ale jest spalony 12. Rewelacyjna obrona 1 na 1 przy kontrze Polonii - rękami - chroni przed stratą gola 13. "laga" z pola bramkowego na 50 metr - nogami - dwóch Wiślaków w pobliżu, przejmują piłkę 14. "laga" z pola bramkowego na 55 metr - nogami - kilku Wiślaków w pobliżu, przejmują piłkę 15. Colley z koła środkowego podaje do Brody na 25 metrze, ten laga na Baenę na 30 metr przed bramkę Polonii - nogami - Baena nie przechwytuje. 16. Wykop z pola bramkowego na 35-40 metr - nogami - błąd, przejmuje Polonia 17. Colley atakowany wycofuje do Brody, ten wykopuje na środek boiska - nogami - przejmują Wiślacy 18. Kontra Polonii, strzał, Broda łapie piłkę. Przez powtórkę nie wiadomo co się działo dalej. 19. Dośrodkowanie Polonii z wolnego, Broda wychodzi i łapie. - rękami - podaje do obrońcy 20. Baena do Brody, ten oddaje do Baeny, wymiana między 10 a 20 metrem - nogami - jeden i drugi atakowany ale piłka odegrana precyzyjnie. 21. Dośrodkowanie, piłka odbita od Wiślaka, Broda łapie - rękami - chyba już po gwizdku 22. "laga" na 60-70 metr - nogami - kilku Wiślaków w pobliżu ale nie przejmują piłki 23. karny sprokurowany przez Colleya - "nie ma obronionych karnych, są tylko źle strzelone" - ten był dobrze strzelony 24. obrońca (16 metr) do Brody (pole bramkowe), ten do Jarocha (tez 16 m.) - nogami - poprawnie 25. łapie piłkę po skasowanej kontrze Polonii przez Urygę - rękami - Uryga podawał głową i wymusił faul Wolny rozpoczęty podaniem - nogami - mała gra na 25 metrze 26. Chyba wykop ale powtórka zasłoniła co się dokładnie działo 27. Obrona przy wolnym, atakowany przez Polonię - rękami - piłka na róg 28. "laga" na środek boiska rozpoczyna akcję bramkową - nogami Patrząc na to zestawienie to jeśli ktoś twierdzi, że "wszystkie wykopy to straty, wiekszość w aut" to albo ma jakieś uprzedzenia do piłkarza albo nie rozumie piłki nożnej. Hejterom polecam przemyśleć czy nie pomylili forum. Nie oznacza to, że Broda jest jakimś super rewelacyjnym bramkarzem. Znalazłem z 15 minut, w których nie dotknął piłki. Akcja albo toczyła się na połowie Polonii albo ataki kasowała obrona. Ale mecz z Polonią nie daje podstaw by na Kamilu Brodzie wieszać psy. Jak się będę nudził po Świętach to zrobię taką samą analizę poprzedniego meczu. |
Pepe,
zazdroszcze, ze sie nudzisz, ja nie wiem w co rece wkladac. Jak rzadko sie z Toba zgadzam, to w przypadku Brody pelna zgoda, drazni mnie tez to pisania, ze on zupelnie grac nie umie nogami. Czasem ma babole, irytujace wybicia, ale to jest poprawne element w jego wykonaniu. |
Ściąganie jakiegoś cieniasa z z Hiszpanii na bramkę, tylko po to aby bronił zamiast młodego Polaka (Biegański/Broda) to skrajny idiotyzm.
- stary dziad bez potencjału żeby na nim zarobić - zapewne dużo wyższa pensja niż dla Brody/Biegańskiego - nie różni się wiele co do poziomu gry od naszych Polaków - kolejny wydatek na prowizje dla menedżerów I to ą takie sprawy, przy których należało by się przyjrzeć Kiko i jego pracy. Bo pozornie wygląda wszystko zajebiście, pościągał dobrych jakościowo zawodników do ofensywy ale są też takie ruchy, które trudno zrozumieć i wytłumaczyć Nie mówię, że któryś transfer nie wypalił bo to jest jasne, że nie każdy zawodnik się sprawdzi w nowym klubie. Ale chodzi o sam sens podejmowania jakiejś decyzji. Bo jeśli było wiadomo, że Raton to żaden mega kot, to po co takie przybłędy tu brać? Może lepiej by było te kasę zainwestować w jakiegoś kocura od treningu bramkarzy? I za x czasu mamy jeszcze zwrot w postaci transferu Brody czy Mikołaja. Po co też ściągać do juniorów Hiszpanów, skoro to kolejne obciążenie budżetu, a my walczymy o przetrwanie? Są tu takie niektóre decyzje, że żal dupę ściska i dziwne jest jak Krolewski ślepo brnie w to co powie i zrobi Kiko, bo nad każdym jakaś kontrola powinna być. Tutaj chyba jest tak, że się trafił jeden gościu ogarniety wśród tych nieudaczników, legend i rodziny więc dostał pełnie dowolności w działaniu. PS A jak czytam wpisy ludzi, którzy tego nie widzą i by się dali pokroić za to, żeby bronił Raton, bo on jest taki zajebisty, to aż żal dupę ściska :P Taka ślepa polityka, tu i teraz, zero namysłu i pomysłu, tylko w imię tego, że jak z Hiszpani to bydzie lepszy i un musi grać. PS 2 Nie wierzę, że nie było do ściągnięcia jakiegoś ogarniętego bramkarza z Polski. Sprawdzonego, takiego, który grał i mu to wychodziło. No ale jak się wierzy w cudy typu, że gościu będzie dobry bo w Hiszpanii siedział na ławce więc na pewno w I polskiej lidze będzie wzmocnieniem to ręce opadają |
Pamiętajcie też, że nasi bramkarze przez ostatni rok z okładem trenowali pod skrzydłami Łaciaka.
Żaden z naszych bramkarzy nie jest wybitny, są moim zdaniem na podobnie niskim poziomie, różnią się tylko metryką i paszportem. Kto wie, może jak przepracują okres przygotowawczy z trenerem z prawdziwego zdarzenia, to jeszcze czymś miłym nas zaskoczą. Co do Brody i jego gry nogami (moim zdaniem na niskim poziomie) to poczekajmy na mecz, w którym będzie się miał okazję bardziej wykazać niż z drużynami, które zostały przez nas zdominowane 50 metrów od naszej bramki. Na ten moment zostawiłbym w drużynie Brodę, sprzedał/wypożyczył/rozwiązał kontrakt z Biegańskim lub Ratonem. Upieram się, że wzmocnienie bramki w zimie zawodnikiem, który w zauważalny sposób podniesie poziom sportowy na tej pozycji, będzie dużym krokiem w kierunku awansu. |
Nie zdziwiłbym się, że Kikusiek z pastwisk ma różne haki z czasów Marzenki, bo wtedy też był symbolem jej rządów, stąd ręcznik z Hiszpanii musiał bronić.
Dla mnie takie transfery jak Raton śmierdzą na kilometr. Dla dobra Wisły Kikuś Ramirez (wcześniej słup menedżerski Manuela J.) musi odejść. |
Cytat:
Nie dlatego, że takich bramkarzy nie ma, ale na hasło "Wisła" menedżerom nadal, nagle wszystkie sumy wzrastają o jedno zero. Hiszpanie za to na hasło "Wisła Kraków - drugi poziom rozgrywkowy, biedna Polska, ale za to okienko na Europę" od razu schodzą z finansowych oczekiwań, zwłaszcza jak kopią się po czole w III lidze nie mając szans na zaistnienie, i dlatego Kiko może ich dość łatwo urobić. Mam nadzieję, że takie argumenty wystarczą? |
Cytat:
I dalej nie przyjmują do wiadomości, że większość tych hiszpańskich "odpadów" naprawdę jest piłkarsko lepsza i więcej potrafi, niż większość polskich pierwszoligowych piłkarzy. A ponieważ nie mieści im się to w głowie, doszukują się jakiś zakulisowych gierek, spisków, menadżerskich układów, czy ciemnych intencji, wypierając oczywistość. Polityka stawiania na hiszpańskich zawodników przy świetnie zorientowanym w tamtejszym rynku piłkarskim Dyrektorze Sportowym i wydobywania stamtąd perełek takich jak Carbo jest jak najbardziej racjonalna i optymalna dla dzisiejszej Wisły. Jest też oczywiste, że nie będzie w 100% wolna od pomyłek czy zawodników którzy jednak się nie sprawdzą. ale żadna inna polityka również nie da 100% skuteczności, lecz jeszcze więcej beznadziejnych piłkarzy i kosztów. Przerabialiśmy to wiele razy w ostatnich latach. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl