Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   12 kolejka, Wisła Kraków - Resovia, 20 październik 2023, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10933)

Ogryzek 21.10.2023 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez inspektor erektor (Post 1611016)
Rasizm na trybunach jest niejako tematem piłkarskim

Idź udowadniaj swoja "lepszość" moralną gdzie indziej "januszu"

pepe72 21.10.2023 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1611017)
...
beka z komentatorów którzy debatowali jak Goku mógł dostać tak głupią żółtą kartke i że pewnie dostanie zjebke od Radzia :)

Chyba nie kojarzyli, że nie może zagrać z PBB.
Albo nie chcieli robić smrodu w TV.

Markus 21.10.2023 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1611001)
To jest nie do wiary, skąd Kiko bierze tych gości. Od czasu Carlitosa chłop wyławia takie perełki, że nawet sporadyczne niewypały nie wpływają na cały obraz jego pracy. Czapki z głów..

Dokładnie tak. To, co robi ze wzmocnieniami Kiko i jakich piłkarzy potrafi wyszukać dla Wisły, to absolutny majstersztyk. Niestety u nas na forum paru oderwanych od rzeczywistości idiotów zamiast to doceniać, próbuje go obrażać tytułując pogardliwie per "Kikuś". Kikusia to oni mają najwyżej w swojej głowie.

Przechodząc do meczu. Hiszpanie są coraz lepiej ze sobą zgrani, dlatego ich dyspozycja i efektywność w akcjach kombinacyjnych rośnie, choć na razie nie idzie za tym skuteczność.

Niesamowitą robotę i zmianę jakościową daje Carbo: prawdziwy reżyser, który potrafi odebrać piłkę i bardzo inteligentnie oraz szybko ją rozprowadzić do piłkarzy ofensywnych. Osobiście uwielbiam patrzeć na elegancję w jego grze: to jak się porusza, panuje nad piłką, ustawia, gra na małej przestrzeni. Moim zdaniem nie tylko przerasta o kilka klas pierwszą ligę, ale generalnie jest obecnie najlepszym defensywnym pomocnikiem na polskich boiskach, włącznie z Ekstraklasą. Dlatego nawet gdy Sobolewski zrobił kolejne idiotyczne zmiany wpuszczając do środka pola jednocześnie Talara i Gogóła, tym razem gra nie posypała się całkiem.

Poprawę formy widać u Villara: dobrze na niego zadziałało wygryzienie ze składu przez Baenę. Dalej gorszy okres ma Alfaro.Tutaj uważam, że Sobolewski robi kolejny błąd, marnujący jego możliwości: powinien grać na swojej nominalnej pozycji lewego pomocnika, a nie być rzucanym do środka drugiej linii.

Coraz lepszą dyspozycję widać i u Urygi, który już nie popełnia poważnych błędów, gra coraz lepiej po powrocie na boisko. Wczoraj bardzo pewny punkt drużyny. Mimo to gra defensywna dalej kuleje: tu głównym powodem są słabi partnerzy Carbo w środku pola, którzy regularnie źle się ustawiają i popełniają błędy w kryciu oraz asekuracji, a także mizerność pozostałych obrońców. Colley nie jest pewny, Szot i Jaroch popełniają duże błędy w ustawieniu i kryciu, więc to nie może dobrze działać.

Wczoraj dużym problemem była także nieskuteczność pomimo strzelenia 4 goli. Nie może być tak, że na trzy-cztery doskonałe sytuacje zespół jest w stanie wykorzystać tylko jedną. Dobrze, że to tylko polska pierwsza liga.

Sobolewski oczywiście znów pokazał, że wniosków żadnych z przeszłości nie wyciąga i jak robił idiotyczne zmiany, tak robi nadal. Talar jeszcze potrafił się na coś przydać, ale Gogół to piłkarskie dno na poziomie Resovii.

Zobaczymy jak będzie z Podbeskidziem i na ile tam Sobolewski swoimi decyzjami będzie przeszkadzać drużynie w zwycięstwie.

fansorina 21.10.2023 11:00

Dobre wejście Talara, asysta na 3:1 i odbiór piłki przy bramce na 4:1. Myślałem, że Sobol go odstawił na amen jak już przekroczył wiek młodzieżowca, ale na szczęście się myliłem.

Gogol też nie dał złej zmiany, ale uważam, że Sobol popełnił błąd dając Goła i Talara jednocześnie.

Drozd 21.10.2023 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez inspektor erektor (Post 1611013)
Nie znam go z imienia. "janusz" pisane z małej litery to potoczne określenie niekulturalnego buca. Pozdrawiam, idź głosować na PiS

Poluzowało lejce? Zobaczysz kulturalny światowcu co sobie wygłosowałeś.

Szybciutko.

A co do syfu to proste pytanie. Czy jest gdzie te śmieci wyrzucić czy trzeba by je zabrać ze sobą do domu.

-----

Natomiast tak jak ten mecz powinien wyglądać każdy u siebie. Szkoda że dopiero w połowie października cokolwiek zaczyna się zazębiać.

Goku zmarnował kilka fajnych okazji tylko dlatego, że zamiast strzelać poprawia sobie piłkę. To irytowało najbardziej. Bramkarz wyciągnął strzał do którego Biegańskiemu brakłoby z pół metra. To jest odpowiedź kto i dlaczego broni. W ataku zmarnowaliśmy przez brak automatyzmów masę okazji.

Reasumując jest lepiej, ale nadal korzystamy z poniżej połowy potencjału.

FraMat 21.10.2023 14:32

W ogóle to Hiszpanie w większości sytuacji pod bramką poprawiali sobie piłkę zamiast strzelać.
Oczywiście poza sytuacją Rodado z główki i bramką, czy pięknym golem Villara.
Ale takich sytuacji było znacznie więcej.
Sobczak pokazał (nie wiem czy świadomie), że jak masz kilkanaście centymetrów luzu w polu karnym należy strzelać.
To Hiszpanie powinni naśladować zamiast starć się wejść z piłką do bramki.

Jaroo1 21.10.2023 16:35

Prosta zasada, strzelać to coś wpadnie. My wczesniej byliśmy nieskuteczni ale ta nieskutecznosć też często brała się stąd, że z tą piłką albo chcieliśmy wejsć do bramki, albo przedłużaliśmy ten moment do wykończenia akcji więc rywal też się mógł jakoś poustawiać, albo kopalismy lagę do przodu lub dośrodkowania, takie granie na chaos.

Nie ma to jak akcja w tempo zrobiona, coś jak gra z kontry, tzn. nie jak klasyczna kontra, tylko robisz akcję na raz, szybko, wtedy możesz zaskoczyć rywala, a jak się go zaskoczy to się pomyli. Strzelać w bramkę, nie głaskać tej piłki 5 minut w każdej akcji, tylko zerwać tempo, strzelić, wpadnie to wpadnie, nie to nie.

I dlatego jest skutecznosć bo przestaliśmy się sami ze sobą motać. A liga jest tak kurewsko słaba, ze tutaj można każdemu po 4 bramki pakować z takim składem.

Sobol się wybronił póki co. Terminarz też na pewno teraz mamy łatwiejszy. Ja dalej twierdzę, ze z nim nic nie osiągniemy, najbardziej obawiam się, że może zakończyć się barażami a tam możemy odpaść już w pierwszym meczu, bo znowu głowa nie dojedzie.

Złapaliśmy chwilę oddechu, ciekawe na jak długo i czy teraz jest jakaś super seria dla nas, która się skończy i będzie znowu klapa, czy będziemy punktować regularnie.

Jak się patrzy na tabelę to liga jest niby mocna bo jest dużo drużyn co grało niedawno w ekstraklasie, niby poukładanych, z potencjałem i chcących awansować ale tak na prawdę to tu są praktycznie same leszcze. PBB żenada póki co, Lechia, Płock, Arka, Termalica, coś słabo odpaliły, Miedź, która wystartowała najlepiej coś spuchła, a Odra i Łęczna być może za jakiś czas spuchną i polecą nisko czy bardzo nisko. Cieniutka jest ta liga i myślę, że ratuje nas to oraz to, że mamy skład grubo ponad tych leszczy z I ligi, a wyniki nie są zasługą Sobola.

Nie, nie napierdalam na siłę. Po prostu tak to oceniam. I po eklapie widać, że trochę się przepaść robi między tymi ligami i nie jest tam łatwo się utrzymać gdy brakuje kasy i/lub trenera i/lub klasowych piłkarzy itp. Dlatego na dłuższa metę i tak uważam, ze Sobol to jest wielka pomyłka i zostanie rozjechany na wyższym poziomie.

pepe72 21.10.2023 16:37

Skrót meczu:
https://youtu.be/mJ5EVIhpr8Y?si=R3xNcvQouVdfcg7E

Karherop 21.10.2023 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1611027)
Moim zdaniem nie tylko przerasta o kilka klas pierwszą ligę, ale generalnie jest obecnie najlepszym defensywnym pomocnikiem na polskich boiskach, włącznie z Ekstraklasą.

Tutaj nieźle odleciałes.

Dopiero co Carbo wypluła laliga2, w swoim wiekowym primie, a tutaj już rownasz go do zawodników Rakowa czy Lecha.

I wydaje mi się że nie oglądasz esa. Gdzie Carbo do Bergreena czy Karlstrema

Poziom 1 ligi szoruje poziomu mułu. Ile tu masz czasu na reakcję, jaki pressing rywali, jaka taktykę. Tutaj w każdym meczu jesteśmy stroną dominującą, a jak się odnajdywał Carbo na wyższym poziomie broniąc się przed spadkiem? Wszyscy wiemy. Statystyki miał na totalnie przeciętnym poziomie. Tutaj moze blyszczyc odbiorami, rozegraniem, ale takich mamy po prostu przeciwników.

Życzyłbym sobie oczywiście żeby w przyszłości mógł się porównać do rywali esa w bezpośrednim starciu.

wolfy 21.10.2023 23:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611046)
Tutaj nieźle odleciałes.

Dopiero co Carbo wypluła laliga2, w swoim wiekowym primie, a tutaj już rownasz go do zawodników Rakowa czy Lecha.

I wydaje mi się że nie oglądasz esa. Gdzie Carbo do Bergreena czy Karlstrema

Poziom 1 ligi szoruje poziomu mułu. Ile tu masz czasu na reakcję, jaki pressing rywali, jaka taktykę. Tutaj w każdym meczu jesteśmy stroną dominującą, a jak się odnajdywał Carbo na wyższym poziomie broniąc się przed spadkiem? Wszyscy wiemy. Statystyki miał na totalnie przeciętnym poziomie. Tutaj moze blyszczyc odbiorami, rozegraniem, ale takich mamy po prostu przeciwników.

Życzyłbym sobie oczywiście żeby w przyszłości mógł się porównać do rywali esa w bezpośrednim starciu.

Gramy w pierwszej lidze, Carbo tu wymiata. Obyśmy mogli zweryfikować już za rok jego poziom w Ekstraklasie.

Obejrzałem mecz na spokojnie. Nie był taki dobry jak niektórzy tutaj opisują (IMO nawet w tym sezonie było kilka lepszych), był klasyczny Sobolowy sabotaż zmianami (Gogół+Talar, serio?), było oddannie inicjatywy i sytuacja na 2-2 dla Resovi po niewykorzystanym karnym. Na szczęście nie oglądałem na żywo bo miałbym pewnie deja vu z tych wszystkich frajersko zremisowanych meczy. Nie tym razem...
Ale były też gole. Ogólnie ich bramkarz to ręcznik albo miał zły dzień (zwłaszcza bramka Sobczaka to jakieś kuriozum, obrońcy zablokowali wszystko poza krótkim rogiem a ten wpuścił szmatę), ale tak to bywa. Jak nam Biegański albo Kieszek odwalali cyrk to nikt nas nie żałował. Za to Raton ekstra - ten rykoszet po Colleyu to była bardzo trudna piłka. Przy golu Resovii raczej bez szans, poza tym raz się z piłką minął.
Duda miał bardzo dobre zagrania (no i klasycznie narobił smrodu pod własną bramką), Gogół raz fajnie piłkę odzyskał, Hiszpanie w formie. Nawet Sobczak coś ustrzelił, może złapie formę.

Jedno co napawa optymizmem - jakąś tam ławkę aktualnie mamy. Wpuszczać z ławki Villara a Młyńskiego to jednak gigantyczna różnica, podobnie z Sapałą, Olejarką czy Sobczakiem. Gdyby tylko Sobolewski wybił sobie z głowy podwójne zmiany z dwoma juniorami (albo zbliżonych wiekiem) do środka, bo to naprawdę nie pomaga.

@inspektor erektor - banany to świetne źródło potasu i mogły dać chłopakowi zastrzyk energii jeśli padł z głodu. Na co dzień też jesteś taki nawiedzony, każdą pierdołę rozdmu.....sz do poziomu poważnego problemu?

Maine_Coon 22.10.2023 07:12

Teraz sam mam ochotę na banana

Markus 22.10.2023 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611046)

Dopiero co Carbo wypluła laliga2, w swoim wiekowym primie, a tutaj już rownasz go do zawodników Rakowa czy Lecha.

I co z tego, że Carbo wypluła Laliga2? Carlitosa czy Kalu Uche onegdaj wypluła nawet trzecia liga hiszpańska, a Carlitos był najlepszym napastnikiem na polskich boiskach, natomiast Kalu Uche najlepszym prawym pomocnikiem. Dalej masz problem ze zrozumieniem prostej zależności, że poziom niższych lig hiszpańskich jest to na tyle wysoki w stosunku do polskich, że na danej pozycji można tam znaleźć piłkarzy przewyższających wyszkoleniem i możliwościami wszystko lub prawie wszystko, co biega po polskich boiskach?

Mi się bardziej podoba opanowanie, operowanie piłką, myślenie na boisku i technika Carbo od gry Bergreena czy Karlstrema. Wyszkolenie indywidualne nie jest zależne od poziomu ligi, w której zawodnik aktualnie gra. Uważam, że stać go na więcej i również mam nadzieję, że wszystkim to udowodni za rok na poziomie Ekstraklasy. W każdym razie nie ulega żadnej wątpliwości, że to kolejny doskonały transfer Kiko.

wolfy 22.10.2023 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1611052)
I co z tego, że Carbo wypluła Laliga2? Carlitosa czy Kalu Uche onegdaj wypluła nawet trzecia liga hiszpańska, a Carlitos był najlepszym napastnikiem na polskich boiskach, natomiast Kalu Uche najlepszym prawym pomocnikiem. Dalej masz problem ze zrozumieniem prostej zależności, że poziom niższych lig hiszpańskich jest to na tyle wysoki w stosunku do polskich, że na danej pozycji można tam znaleźć piłkarzy przewyższających wyszkoleniem i możliwościami wszystko lub prawie wszystko, co biega po polskich boiskach?

Mi się bardziej podoba opanowanie, operowanie piłką, myślenie na boisku i technika Carbo od gry Bergreena czy Karlstrema. Wyszkolenie indywidualne nie jest zależne od poziomu ligi, w której zawodnik aktualnie gra. Uważam, że stać go na więcej i również mam nadzieję, że wszystkim to udowodni za rok na poziomie Ekstraklasy. W każdym razie nie ulega żadnej wątpliwości, że to kolejny doskonały transfer Kiko.

Obiektywnie możnaby poziom Carbo w stosunku do Esy określić dopiero kiedy tam zagra, ale udawanie że tam jest jakiś mega poziom nieosiągalny dla trzecioligowca z Hiszpanii - bitch, please...

Kiko trafił ze wszystkimi transferami, tak to przynajmniej wygląda. Taki Baena który miał być rezerwowym na zasadzie "młody, może coś z niego będzie" okazał się lepszy od Villara jako czysty skrzydłowy (chociaż ten drugi też wrócił do formy). Raton - OK, sporo wybronił, nie ma porównania do Biegańskiego, Carbo najlepszym środkowym pomocnikiem pierwszej ligi, Satrustegui OK na stoperze i LO (byle nie grał z Łasickim), nawet Alfaro daje radę. Wszyscy mają już jakieś liczby, wszyscy przyczynili się do zdobycia punktów. No serio, nie ma się do czego przyczepić jeżeli chodzi o poziom, ale skuteczność transferów to jakiś kosmos.

Zresztą, Sobczak też po przerwie (i sparingu) wygląda lepiej, nie wiem czy to psychika czy przygotowanie fizyczne ale jest bardziej aktywny, zamiast symulować faule na środku boiska.

Także kadra jest OK.

Skawa Wadowice 23.10.2023 07:23

Rodado i Sobczak to dwa rozne typy napastnikow. Kazdy gra inaczej. Z wywiadu z Kikiem wywnioskowałem, że szukaja napastnika wysokiego. Będzie on dopełnieniem do tego by zgarniać te dośrodkowania na głowę tak jak robi to Pekhart w legii.
Mysle ze Kiko odkopie jakiegos ananasa ktory sie sprawdzi w naszej 1 lidze

Kurz 23.10.2023 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1611068)
Obiektywnie możnaby poziom Carbo w stosunku do Esy określić dopiero kiedy tam zagra, ale udawanie że tam jest jakiś mega poziom nieosiągalny dla trzecioligowca z Hiszpanii - bitch, please...

Poziom ekstraklasy nie jest niebotyczny, ale przynajmniej na tym etapie Puszcza, Ruch i ŁKS zostały brutalnie zweryfikowane. Carbo, jaki by nie był, nie odmieni naszego losu, jeśli drużyna nie będzie dorastała do rozgrywek. Nie mam wątpliwości, że utrzymanie się będzie trudniejsze niż awans. I że dopiero wtedy, będziemy mogli ocenić transfery Kiko, w tym nowe, zawodników z trochę wyższej półki, które będą bardzo potrzebne.

skarabeus 23.10.2023 09:46

Kiko budowal zespol na 1 lige, nie ekstraklase.

Zakladac, ze zawodnicy, ktorzy sciagnal musza byc na poziomie ekstraklasy to lekkie nieporozumienie.

Choc wydaje sie, ze Carbo, Baena, byc moze Rodado to sa zawodnicy na poziomie ekstraklasy. Junca z zeszlego sezonu rowniez.

Natomiast spojrz na to jak wygladal Slask Wroclaw w zeszlym sezonie, a jak wyglada dzisiaj. Ci sami zawodnicy. Inny trener.

To tak w kwestii czy dany zawodnik nadaje sie na ekstraklase czy nie...

Kurz 23.10.2023 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1611079)
Kiko budowal zespol na 1 lige, nie ekstraklase.

Zakladac, ze zawodnicy, ktorzy sciagnal musza byc na poziomie ekstraklasy to lekkie nieporozumienie.

Choc wydaje sie, ze Carbo, Baena, byc moze Rodado to sa zawodnicy na poziomie ekstraklasy. Junca z zeszlego sezonu rowniez.

Natomiast spojrz na to jak wygladal Slask Wroclaw w zeszlym sezonie, a jak wyglada dzisiaj. Ci sami zawodnicy. Inny trener.

To tak w kwestii czy dany zawodnik nadaje sie na ekstraklase czy nie...

Nie zakładam. Sugeruję tylko 2 rzeczy. Po pierwsze, że prawdziwym sprawdzianem dla Kiko i piłkarzy będzie ekstraklasa. Po drugie, że przed nami być może kolejna rewolucja kadry, co budzi lekki niepokój.

Istotne jest też to, jeśli awansujemy, czy zmieni się paradygmat taktyczny (i przy okazji pojawią piłkarze o odpowiednich cechach). Tzn. czy nadal będziemy starali się być grać to co teraz. Boje się, że to co uchodzi w 1 lidze będzie wodą na młyn drużyn w ekstraklasie, które wprost marzą o ofensywnie grającej Wiśle.

skarabeus 23.10.2023 11:38

Pełna zgoda. Przyjdzie pewnie z 10 nowych zawodników.

Jeśli nie będą przewyższać przaśnej ekstraklasy przynajmniej o klase, to będziemy murowanym kandydatem do spadku... z tyn trenerem rzecz jasna.

Patryko 23.10.2023 11:56

W przypadku awansu ananasy takie jak Szot, Colley, Łasicki czy Basha będą musieli być zastąpieni przez graczy o co najmniej klasę lepszych, jeśli chcemy się w tej Ekstraklasie utrzymać.

Utrzymanie samo w sobie powinno być celem nadrzędnym i pod tym kątem powinny być robione wzmocnienia w lecie (oczywiście w przypadku awansu). Żadna walka o Top 6, puchary i inne konfitury - spokojne utrzymanie się i spłacanie długów.

skarabeus 23.10.2023 12:18

Akurat Szota jako glebokiego rezerwowego bym zostawil. Moze grac tak na prawdej na kazdej pozycji w obronie, duzo nie zarabia. Raczej bym pogonil Jarocha po prawej stronie.



Pogonic: Ratona, Bieganskiego, Eneko, Lasicki, Colley, Jaroch, Fazlagic, Basha, Sobczak, Zyro. Dokladnie 10 zawodnikow. Wiekszosic koncza sie kontrakty.


Kadra na ekstraklase obecnie wyglada tak:



GK - ???
DR - ??? DC - Uryga (raczej jako zmiennik/walczacy o sklad), DC - ?? DR - Junca/ Krzyżanowski
DM - Sapała (zmiennik) DM- Carbo
RW - Baena/Villar OM - Goku (zmiennik) LW - Alfaro (zmiennik)

FC - Rodado



Potrzeba:
Bramkarza, prawy obronca, dwoch srodkowych obroncow (idealnie trzech), lewy obronca jesli Junca nie wroci do dyspozycji, do ktorej przyzwyczail, przynajmniej jeden srodkowy pomocnik, z prawdziwego zdarzenia ofensywny srodkowy, lewy skrzydlowy z prawdziwego zdarzenia i napastnik przynajmniej na poziomie Rodado.


Też 10. Inaczej ciemność widzę. A bierzmy pod uwagę, że Kiko nie jest cudotwórcą i nie ma szans, że wszystkie transfery będą trafione.

Ale najpierw awansujmy :D

tommiyacht 23.10.2023 12:18

Zawsze jest pytanie - o co powalczymy przy ew. awansie.

Najzdrowiej to o spokojne utrzymanie przy równoczesnym przebudowywaniu zespołu pod eklape (oby to byly kosmetyczne roszady a nie rewolucja). I nie mam tu na mysli minimalistycznego podejścia do sprawy bo niby kazda druzyna walczy o MP. W praktyce jednak takiego wała. Jak sie rzucimy na hura z haslem "idziemy na puchary" to sie spierdzielimy znowu. No chyba ze Jarek wytrzepie siano na wzmocnienia na cito ale w to raczej wątpię. Pewnie, pojedziemy na jakiejs fali starego benjaminka ale jednak benjaminka. U nas to przeciez takie popularne zjawisko.
ALe ja mowie o etapie 123456789 a jestesmy na 5.

Karherop 23.10.2023 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1611077)
Nie mam wątpliwości, że utrzymanie się będzie trudniejsze niż awans.

Mam zupełnie inne zdanie. Patrząc co się w tym klubie odwalalo tak od 2015 roku. Zawsze się mówiło, że żeby spaść z esa naprawdę trzeba się postarać.

Wisła była zamieszana w spadek co najmniej 5 razy, spadła dopiero gdy dokonała totalnie przestrzelonej rewolucji kadrowej i za późno zorientowała się o co tak naprawdę gramy. Już nie wspominam tego że powinien wtedy spaść równie beznadziejny Śląsk Wroclaw.

A to, kto jest gotowy na esa za 10 miesięcy to już całkowicie przemilcze. Jutro Carbo zrywa więzadła i w Wiśle w lipcu 2024 już go nie ma. Zbyt odległa perspektywa.

Mam jedynie nadzieję na weryfikację z klubem esa już w tym sezonie w PP. Jeśli przejdziemy Polonię szansę na to będą naprawdę spore.

lokiec16 23.10.2023 14:48

Chłopy po wygranej z marną Resovią snują plany o awansie, głowią się jaki skład wystarczy na utrzymanie w E-klapie...

Jak wam nie szkoda czasu. Życzę sobie i Wam, żeby to nie był zmarnowany czas.

Stelio 23.10.2023 15:03

Szczególnie, że w piątek mecz z podbeskidziem które szoruje dupą po dnie, ma na koncie tylko 1 wygraną i gra u siebie z faworyzowaną Wisłą. Tożto idealny scenariusz na przełamanie :D

wiesniak842 23.10.2023 15:59

W temacie skladu. Popatrzcie jakich zawodnikow trzeba bylo sprowadzic zeby w ogole moc marzyc o awansie (co i tak sie nie udalo) majac parodyste na lawce trenerskiej.
Teraz zastanowcie sie jakich zawodnikow trzeba bedzie sprowadzic zeby z tym samym parodysta moc marzyc o spokojnym utrzymaniu po ewentualnym awansie. Z Laliga? Z Premier League?

wolfy 23.10.2023 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1611091)
Szczególnie, że w piątek mecz z podbeskidziem które szoruje dupą po dnie, ma na koncie tylko 1 wygraną i gra u siebie z faworyzowaną Wisłą. Tożto idealny scenariusz na przełamanie :D

Niestety, jak przyjedziemy na luzie to wyjedziemy bez punktów.

Skawa Wadowice 24.10.2023 07:16

Wydaje mi się, że łatwiej będzie zwolnić Sobola w ektraklasie jak będzie mu słabo szło niż teraz w 1 lidze będąc przeciętną druzyną.
Liczby sie poprostu nie beda zgadzac prezesowi. W ekstraklasie nie będzie już takiego posiadania piłki oraz stwarzania sytuacji.

Markus 24.10.2023 08:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1611101)
W ekstraklasie nie będzie już takiego posiadania piłki oraz stwarzania sytuacji.

Niekoniecznie. Jeśli dzięki Kiko pozyskamy jeszcze kolejnych Hiszpanów takich jak Carbo, będziemy w stanie stworzyć zespół, który również w Ekstraklasie może być bardzo mocny w ofensywie i dominować w posiadaniu piłki. Kiko potrafi też ściągać piłkarzy defensywnych o odpowiedniej jakości, dajmy mu tylko spokojnie pracować tworząc do tego odpowiednie warunki.

Ta droga na przestrzeni najbliższych lat może dać nie tylko pewne utrzymanie się w Ekstraklasie. Nie widzicie jak dobrych piłkarzy jesteśmy teraz w stanie ściągać z Hiszpanii dzięki niemu?

Kurz 24.10.2023 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1611104)
Niekoniecznie. Jeśli dzięki Kiko pozyskamy jeszcze kolejnych Hiszpanów takich jak Carbo, będziemy w stanie stworzyć zespół, który również w Ekstraklasie może być bardzo mocny w ofensywie i dominować w posiadaniu piłki. Kiko potrafi też ściągać piłkarzy defensywnych o odpowiedniej jakości, dajmy mu tylko spokojnie pracować tworząc do tego odpowiednie warunki.

Ta droga na przestrzeni najbliższych lat może dać nie tylko pewne utrzymanie się w Ekstraklasie. Nie widzicie jak dobrych piłkarzy jesteśmy teraz w stanie ściągać z Hiszpanii dzięki niemu?

Poczekajmy na konfrontację Carbo i piłkarzy, których ściągnie/ściągnął Kiko z dżynami ekstraklasy. Wtedy przekonamy się, jaki poziom rzeczywiście prezentują. Osobiście nie wyciągam żadnych daleko idących wniosków. Może dadzą rade, może nie.

Sama dominacja niewiele nam da, jeśli będziemy bronili tak jak teraz.
Sztuką będzie stworzenie drużyny, która radzi sobie dużo lepiej w defensywie (co jest kluczem do ewentualnego utrzymania) i jednocześnie nie traci atutów z przodu. To już wymaga nie tylko nosa Kiko, ale i kasy. I pewnie lepszego trenera, którego nie będzie do czasu, kiedy zrobi się naprawdę źle.

Karherop 24.10.2023 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1611104)
Niekoniecznie. Jeśli dzięki Kiko pozyskamy jeszcze kolejnych Hiszpanów takich jak Carbo, będziemy w stanie stworzyć zespół, który również w Ekstraklasie może być bardzo mocny w ofensywie i dominować w posiadaniu piłki. Kiko potrafi też ściągać piłkarzy defensywnych o odpowiedniej jakości, dajmy mu tylko spokojnie pracować tworząc do tego odpowiednie warunki.

Ta droga na przestrzeni najbliższych lat może dać nie tylko pewne utrzymanie się w Ekstraklasie. Nie widzicie jak dobrych piłkarzy jesteśmy teraz w stanie ściągać z Hiszpanii dzięki niemu?

Kiko wspominał, że gdybyśmy awansowali do esa to prawdopodobnie by opuścił Wisle, bo uznałby swoją misję że zakończona. To tyle w kwestii wizji jak to będzie w ekstraklasie w sezonie 24/25.

Markus 24.10.2023 09:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611109)
Kiko wspominał, że gdybyśmy awansowali do esa to prawdopodobnie by opuścił Wisle, bo uznałby swoją misję że zakończona. To tyle w kwestii wizji jak to będzie w ekstraklasie w sezonie 24/25.

Nie sądzę, by coś takiego kiedykolwiek padło, a nawet jeśli, sytuacja jest dynamiczna i za rok będzie zupełnie inna niż przed rokiem. Nigdzie nie jest przesądzone, że w kolejnym sezonie Kiko nie będzie w Wiśle, gdy awansujemy.

skarabeus 24.10.2023 10:13

Dostanie nowa misje: Mistrzostwo Polski 2026.

I zostanie, bo glupi by odszedl.

Karherop 24.10.2023 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1611110)
Nie sądzę, by coś takiego kiedykolwiek padło, a nawet jeśli, sytuacja jest dynamiczna i za rok będzie zupełnie inna niż przed rokiem. Nigdzie nie jest przesądzone, że w kolejnym sezonie Kiko nie będzie w Wiśle, gdy awansujemy.

Padło: 13.07.2023

" Zastanawiałeś się nad tym trochę czy to była kwestia chwili?:

-Jeśli byśmy awansowali do Ekstraklasy, to zastanawiałbym się, czy zostać czy pożegnać się z Wisłą. Ale jak nie awansowaliśmy, to dla mnie nie było wątpliwości, od razu było dla mnie jasne, że zostaję. Mamy do wykonania awans".

I właśnie dlatego sytuacja jest na tyle dynamiczna, że rokowanie co będzie w klubie w sezonie 24/25 zostawmy aż chociaz trochę się zmaterializuje nasz awans do esa. Czyli za nie mniej niż pół roku.

FraMat 24.10.2023 10:40

Podoba mi się znak równości między "zastanawiałbym się" i "prawdopodobnie by opuścił"

skarabeus 24.10.2023 10:52

FraMat,


to jest poziom intelektualny Karheropa. Czyta i nie rozumie co czyta. To jak paralityk w koszulce i czapce. Patrzy na boisko, widzi, ale nie wie co widzi.

Karherop 24.10.2023 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1611114)
Podoba mi się znak równości między "zastanawiałbym się" i "prawdopodobnie by opuścił"

Może dlatego, że lepiej być gotowym na czarny scenariusz? Rozumiem że to bardziej kontrowersyjna opinia niż sądzenie że Carbo to najlepszy defensywny pomocnik na polskich boiskach lub że bijemy każdy klub 1 ligi budżetem na płace 1 drużyny o 5 mln złotych.

No ale dopiero co walczyliśmy o puchary z Gula wg szumnych zapowiedzi, a porażki nazywaliśmy papierkami lakmusowymi.

I tak się to kręci, przegrana to lecimy z 1 ligi, dwie wygrane i dywagacje kogo ściągnie Kiko do esa.

Ogryzek 24.10.2023 13:27

Fajnie by było najpierw awansować, zeby prowadzic duskusję kto sie nadaje, a kto nie do gry w ekstraklasie. Nie powiem, fajnie jest pomażyć. Ale na ten moment jesteśmy na miejscu barażowym. A to jak wiadomo nie oznacza jeszcze awansu. To tyle.

Markus 24.10.2023 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611113)
Padło: 13.07.2023

" Zastanawiałeś się nad tym trochę czy to była kwestia chwili?:

-Jeśli byśmy awansowali do Ekstraklasy, to zastanawiałbym się, czy zostać czy pożegnać się z Wisłą. Ale jak nie awansowaliśmy, to dla mnie nie było wątpliwości, od razu było dla mnie jasne, że zostaję. Mamy do wykonania awans".

I właśnie dlatego sytuacja jest na tyle dynamiczna, że rokowanie co będzie w klubie w sezonie 24/25 zostawmy aż chociaz trochę się zmaterializuje nasz awans do esa. Czyli za nie mniej niż pół roku.

Właśnie dobitnie pokazałeś, że powołujesz się na coś, z czego kompletnie nie wynika, że w momencie, w którym Wisła awansuje do ekstraklasy, Kiko odchodzi. Tyle w temacie.

@Kurz: nie jest tak że dopiero awans do ekstraklasy i gra w niej będzie weryfikować możliwości i potencjał poszczególnych zawodników. Wszyscy widzimy, jakie mają wyszkolenie i co z sobą prezentują. Z ich wyszkoleniem śmiało mogą walczyć skutecznie o punkty również w większości meczów ekstraklasowych.

A jak ostatecznie będzie im się to udawać, zależy również od innych czynników, choćby takich jak osoba trenera. Ja tutaj swojego zdania nie zmieniam: Sobolewski to nie jest człowiek, który umie dobrze wykorzystać posiadanych zawodników. On robi drużynie więcej kłopotów decyzjami, niż jej pomaga. Żaden z niego wartościowy trener.

Poza tym należy przypuszczać, że w przypadku awansu do Ekstraklasy drużyna zostanie jeszcze bardziej wzmocniona. Mam nadzieję, że kolejnymi Hiszpanami, których sprowadzi Kiko.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl