Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   7 kolejka, Miedź Legnica - Wisła Kraków, 1 września 2023, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10920)

Szneka 01.09.2023 20:56

na razie mamy jeden pozytyw. Nasz trener myśli- zmienił Eneko.

Arkadiusz.Czerepach 01.09.2023 21:13

ale kuriozalnie z autu ta pilka przeskoczyła naszych (dude?)
koncowy strzał bardzo ładny

ciacho 01.09.2023 21:26

Brawo FRAJERZY!!! Zrobiliście wszystko, żeby tą bramkę w końcu stracić. Gratulacje.

KOMPROMITUJĄCY mecz Dudy i Goku. I ogólnie całej obrony.

Nieprawdopodobne co się stało z Junką i Villarem.

Jeśli Sobol zostanie to żadnego awansu nie będzie.

Levis88 01.09.2023 21:27

19letni Duda ma sil.na 82minuty i łapią go skurcze. To jest nieporozumienie.

Kris Dee 01.09.2023 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1609324)
na razie mamy jeden pozytyw. Nasz trener myśli- zmienił Eneko.

Tak, zmienił na Junce, który najpierw prawie zrobił karnego, a później nieodpowiedzialne zagranie przy bramce na 1-1.

AgresywnyChomik 01.09.2023 21:27

Są filmy drogi i mecze walki to był typowy mecz walki.
Gramy dużo lepiej w obronie natomiast w ataku taka sama pyta bez pomysłu. Bramka padła po kontrze która wynika z tego że już nikt przed nami nie czuje respektu ot drużyna środka tabeli.

Z Sobolewskim awansu nie będzie bez względu na to co powie Jarosław.

P.s ile strat miał Duda w tym meczu i czy ktoś miał więcej?

black 01.09.2023 21:27

Junca tragiczny zjazd w dół tego zawodnika.

wolfy 01.09.2023 21:28

Wynik OK. Jeśli nie awansujemy to nie przez ten mecz.

Zmiana pary stoperów i Carbo robi gigantyczną różnicę.

Junca nie ma jeszcze sił na 45 minut.

Patryko 01.09.2023 21:28

Dlaczego my zawsze musimy dawać w prezencie takie bramki? Co sobie w tej sytuacji myślał Junca (czy on w ogóle myślał w tym momencie)? Cały wysiłek drużyny zniweczony dziś przez coś takiego...

Na chwilę obecną wygląda to tak, że jak rywal na nas siada pressingiem, to nie istniejemy. Całe szczęście, że przy takiej intensywności Miedź zdechła w 60 minucie, bo byśmy nawet nie pierdnęli dziś. Rozegranie od bramkarza w naszym wykonaniu to jest jebany kryminał i jest tylko kwestią czasu, aż stracimy z tego gola.

Stelio 01.09.2023 21:30

BRAWO DRUZYNA, remisik z liderem na jego terenie, to się ceni. Wiadomo że Legnica to za wysokie progi, to jednak silna druzyna z duzego miasta a nie takie prowincjonalne pastuchy jak my. Mamy szczescie ze mozemy grac na az tak wysokim poziomie rozgrywkowym i należy cenić ten punkt w walce o utrzymanie. Myślę, że powinniśmy zapewnić sobie ligowy byt juz w kwietniu, BRAWO WIELKA WISLA, BRAWO TRENER RADOSLAW, BRAWO KOCHANY PREZESIE JAROSLAWIE!

Watts 01.09.2023 21:35

przed meczem klasyczny remisik w ciemno, niestety prawie cała I połowa to czekanie na gola Miedzi, po przerwie na chwilę wstąpił w nich duch święty i udało się strzelić gola. proporcje żenady do dobrej gry musiały być zachowane i umówmy się, że bramkę znowu strzelamy sobie sami
podobało mi się tempo paru akcji, niestety jak pokazał np. atak Sobczaka z Jarochem niektórych taka gra dalej trochę przerasta
Carbo bardzo sympatyczny mecz, zdrowia
stety, niestety słabiutki Chrobry będzie rozjechany i w kwestii ewentualnych zmian nie zmieni (nomen omen) nic

Elefant 01.09.2023 21:36

Remis, który nic nam nie daje. Betonuje tylko obecny układ.


Kilka kontr i w każdej dramatycznie widać, że zawodnicy nie wiedzą co zrobić z piłką, gdzie pobiec, jak podać.
Co oni robią na treningach ? Inna sprawa, kto niby miałby ich czegoś nauczyć i coś pokazać ? Kazek ? Tak wiem maja narzędzia i z nich korzystają.



Szczególne pozdrowienia dla sędziego. Po co podejmuje się prowadzenia meczu skoro widać brak koncentracji i olewackie podejście do pracy. Ja wiem liga mistrzów a tu I liga. Ale mimo wszystko, to nie mecz oldbojów na festynie w Pierdzuszewie Górnym. Tu się gra na pieniądze...

Elendil 01.09.2023 21:37

Cóż, jakbyśmy grali tak od początku sezonu, to by było kilka oczek więcej i ten remis nie byłby zły. Niestety sytuacja w tabeli jest taka, że teraz musimy wygrywać nawet z liderami, jak chcemy myśleć o awansie.

Mieliśmy dużo sytuacji żeby zamknąć mecz, Goku w wykończeniu nie istnieje niestety. Fernandez by dziś wbił hat-tricka (na pewno jakiś karny by był na nim). Brakuje gościa z przodu co potrafi uderzyć z każdej pozycji, u nas każdy chce wejść z piłką do bramki.

Chorynatrzykolory 01.09.2023 21:37

Moim zdaniem mecz nie najgorszy w naszym wykonaniu, jak zwykle musieliśmy dać prezent miedzi, , Junca totalnie bez formy , Jaroch też, rozegranie od bramki leży a ten ....a ciepły Hiszpan na bramce to jest jakiś totalny parodysta źle gra nogami , źle rozpoczyna od bramki, jest cienki , znowu prawie dostał za kołnierz przy centrostrzale, .Junca jest tak tragiczny nie wiem co się stało-czyżby go Sobol zajechał przed sezonem? Goku musi zacząć dawać cos tej drużynie bo dużo szumu ale nic z tego nie wynika i mógł się dzisiaj położyć w polu karnym to by była jedenastka (Fermandez to umiał) .. zmiana Gógóła- wiem że Kacper już nie miał sily ale ten gość nie umie grac w piłkę jest tragiczny.. Uryga fajnie ogarnia obronę aż jestem pod wrażeniem, że radzi sobie nieźle po takim czasie bez gry.Cieszy też to ,że staramy się przerywać kontrataki miękkimi faulami ,tak trzeba grac w 1 lidze ,żeby się nie nadziać na kontrę. Carbo póki ma siłę też dobrze. Alfaro na ten moment top u nas

Skawa Wadowice 01.09.2023 21:37

Moim zdaniem jeśli chodzi o całość to byliśmy lepsi. Ogólnei widać jakość po zawodnikach, lepiej operowali piłką, dużo lepsza technika niż u lidera. Z tej drużyny będą ludzie, ale JAREK potrzebny trener co wie jak atakować. Z Sobolem nie będzie awansu. Raz się wygra, raz się przegra. Każda akcja wygląda jak indywidualne akcje poszczególnych zawodników. Co Sobol umie wymyślić w ataku jak sam był ryglem defensywy a i w plocku pokazal jak chujowo moze wygladac ofensywa.

Drozd 01.09.2023 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1609325)
ale kuriozalnie z autu ta pilka przeskoczyła naszych (dude?)
koncowy strzał bardzo ładny

Ale to był nasz aut :). Wyższy poziom kretynizmu wrzucającego i leniwego ślamazary Dudy, który ewidentnie zajebał gola.

W ataku bez jakiegokolwiek planu nadal. Mieliśmy 4 kontry w równowadze i nie oddaliśmy żadnego strzału.

Jest potencjał żeby pozamiatać tą ligę, ale nie z tym niekompetentnym sztabem.

Uryga dobry mecz, wprowadził trochę spokoju, ale Jaroch to całkowita porażka.

pomeran 01.09.2023 21:42

Super mecz. Drużyna wspaniałe dowodzona zza lini bocznej przez sobolewskiego bonaparte. Genialnie opracowana taktyka pana Radosława, pozwoliła nam wyrwać cenny punkt. Było to niczym Bitwa pod Austerlitz. Kunszt trenerski i wizja taktyczna jeszcze przez wiele lat będzie niedościgniona i stawiana za wzór nowym pokoleniom trenerskim w szkole w Białej Podlaskiej. Brawo, brawo, brawo. Tylko sieroty cupialowe, roszczeniowi kibice mogli by narzekać. Podobno na meczu był sam Nasser Al-Khelaifi i chce wymienić Enrique i zabrać nam naszego Radosława. Niedoczekanie! Wiwat Sobolewski ! wiwat Królewski ! Chrobry podobno rozważa walkower bo boja się grać z Wisła wielkiego sobolewskiego. Piłkarze złożyli wnioski o urlop a trenerzy wywiesili biała flagę. Stwierdzili ze z takim geniuszem trenerskim nie ma co trenować. #muremzasobolem #respectthelegends. Radek Sobolewski <klask> <klask> <klask>

A tak poważnie.. niech ktoś wyrzuci wreszcie tych amatorów i ratuje sezon.

Markus 01.09.2023 21:43

Dziś świetne momenty miał Alfaro. Bardzo dobry zawodnik na naszą pierwszą ligę. Zobaczymy jak szybko Sobolewski cofnie go w rozwoju, tak jak Villara i Juncę.

Carbo naprawdę robi różnicę swoim ustawieniem dopóki jest na boisku i ma siły. To akurat kolejny bardzo dobry transfer Kiko.

Eneco na razie bardzo słabo. Podobnie słusznie zmieniony Szot. Od trzech lat mamy fatalnie obsadzoną prawą obronę i nic się tu nie zmienia na lepsze.

Źle,że ktoś w klubie posłuchał namów orędowników stawiania na polskich zawodników i ściągnął Sobczaka. To najgorszy transfer letniego okienka, nie licząc Gogóła.

Ogólnie gra Wisły lepsza niż na początku sezonu. A Sobolewski dalej robi te same błędy, nakazując rozgrywać piłkę od bramkarza przy silnym pressingu, mimo iż nasi piłkarze nie umieją tego dobrze robić. Ciągle rozdajemy też bezmyślne prezenty. Wyrzut autu Junci przy 1-1 to jakiś kryminał.

ciacho 01.09.2023 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1609336)
Remis, który nic nam nie daje. Betonuje tylko obecny układ.

Co robi?

Jak można się cieszyć z remisu? Przecież my po tej kolejce możemy mieć 7 pkt straty do 5 (słowie: pięciu) drużyn. Po 7 kur.a kolejce.

Betonuje jak jasny ch.j.

Edit. Przepraszam. Do Miedzi tylko 6 pkt.

Wojtas 01.09.2023 21:52

Mecz na +.W zasadzie chyba najlepszy mecz od poczatku,w koncu widac było chec gryzienia murawy.Cos jakby Hiszpanom sie przestawiło i nagle zaczeli grac bardziej agresywnie.

Alfaro dzis grał dobrze,szkoda tej akcji gdzie zrobił bodaj 3 gosci z Miedzi i mial szanse na zamkniecie wyniku.
Generalnie widzę pewne postepy i progres druzyny,choc dalej nie wiem czym jest i dokad zmierza obecna Wisła.

Drozd 01.09.2023 22:02

Wrzut z autu to kryminał, ale podanie było do Dudy, celne, normalny zawodnik taką piłkę przyjmuje albo wybija, a nie olewacko przepuszcza. Człapie gówniarz w jednym tempie, podać na 5 metrów nie potrafi, dramat. Jak nie ma siły to prosi o zmianę i tyle, a nie zawala bramkę bo ledwo łazi. Sobolewski też tuman zmienił tego Hiszpana, a zostawił smenta Dude. W przodzie też miał patelnie dograną to nawet nie próbował jej sięgnąć, przepuścił sobie i ch...

Wszedł za niego Gogół i zaczął robić to na co nasz błyskotliwy sztab nie wpadł. Pół meczu leje, to się k... strzela z każdej pozycji i idzie na dobitkę. Poziom taktyczny tych ludzi jest dramatyczny.

Elendil 01.09.2023 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1609342)
Dziś świetne momenty miał Alfaro. Bardzo dobry zawodnik na naszą pierwszą ligę. Zobaczymy jak szybko Sobolewski cofnie go w rozwoju, tak jak Villara i Juncę.

Carbo naprawdę robi różnicę swoim ustawieniem dopóki jest na boisku i ma siły. To akurat kolejny bardzo dobry transfer Kiko.

Eneco na razie bardzo słabo. Podobnie słusznie zmieniony Szot. Od trzech lat mamy fatalnie obsadzoną prawą obronę i nic się tu nie zmienia na lepsze.

Źle,że ktoś w klubie posłuchał namów orędowników stawiania na polskich zawodników i ściągnął Sobczaka. To najgorszy transfer letniego okienka, nie licząc Gogóła.

No i to jest problem, Rodado musi grać od deski do deski bo nie ma zmiennika. Podobnie jak Alfaro i Goku (Villar to chociaż miał Baenę, ale teraz kilka kolejek znów będzie grał 90 minut).

ławka dziś: Patryk Gogół, Szymon Sobczak, Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, David Juncà, Jakub Krzyżanowski, Vullnet Basha i Dawid Olejarka.

Przecież tutaj nie ma kogo wpuścić. Tyle ludzi w kadrze, a w rzeczywistości istnieje tylko 1 skład.

Drozd 01.09.2023 22:23

Gogół wszedł i gorszy od Dudy nie był, Olejarka też by nie był. Tylko że całość nie istnieje , bo nikt nie wie co ma grać drużyna, cała gra to indywidualne wymysły. Z takim składem jak mamy to przy minimalnym schemacie rozegrania, jakimkolwiek zespołowym planie poruszania się po boisku to taka Miedź jest bez szans. Ale u nas nie ma nawet planu przy wyrzucie z autu, przy kontrach, kiedy jest dużo miejsca, wszystko to wielka improwizacja.

FraMat 01.09.2023 23:01

Przed meczem większość "fahofcufff" zakładała fpiiii erdol...... i cieszyła się, że znowu okaże się, że Sobol nie jest trenerem, a Hiszpanie sobie nie radzą.

Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują.

wolfy 01.09.2023 23:28

FraMat - to Ty nie masz wstydu. Remis ze wskazaniem na Miedź, 9 punktów w 7-dmiu meczach a Ty majaczysz o niezłym występie.
Ten mecz był dobry tylko w kontekście tego że nie wyjechaliśmy bez punktów i nie położyliśmy się bez walki. Fakt, dla zespołu Sobolewskiego to już jest coś niesamowitego, ale to nie da awansu.

Nikt nie będzie chwalił Sobolewskiego i drużyny po absolutnym minimum przyzwoitości. Zwłaszcza że punktowo jest bardzo źle.

Jeden punkcik - OK pod warunkiem że nie będzie kolejnych kompromitacji tylko solidne punktowanie. Jestem bardzo sceptyczny czy to dla Sobolewskiego osiągalne.

To że wyszliśmy z poziomu dna pierwszej ligi w okolice środka tabeli (jeśli chodzi o poziom gry) to nie jest powód do dumy, a Ty wystrzeliłeś jakbyśmy faktycznie grali o awans. Aktualnie to zakopujemy się wśród przeciętniaków pierwszej ligi.

Nie dostaliśmy w.......u od lidera (chociaż mało brakowało) - dla Sobolewskiego sukces, dla Wisły - nie bardzo jest co świętować.

P.S. Ja się cieszę że wywieźliśmy jakieś punkty z Legnicy. Mniej tym że obiektywnie byliśmy gorsi i nie wygląda żebyśmy mieli realnie włączyć się w walkę o awans.

Kurz 02.09.2023 00:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1609354)
Przed meczem większość "fahofcufff" zakładała fpiiii erdol...... i cieszyła się, że znowu okaże się, że Sobol nie jest trenerem, a Hiszpanie sobie nie radzą.

Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują.

Problem jest zawsze ten sam. Wisła jest bardzo przeszacowana w oczach części kibiców. A skoro tak, nigdy nie będzie dobrze.

pepe72 02.09.2023 00:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1609354)
Przed meczem większość "fahofcufff" zakładała fpiiii erdol...... i cieszyła się, że znowu okaże się, że Sobol nie jest trenerem, a Hiszpanie sobie nie radzą.

Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują.

Dokładnie.
To nie był mecz na zwolnienie trenera.
Widać było, że się zawodnikom chciało grać.
Widać też było jak dobrze Miedź gra w obronie.
Jakby nie babol w 80 minucie to byśmy dowieźli zwycięstwo do końca.

Manhunt. 02.09.2023 05:00

Jakby to, jakby tamto. Duda i Junca powinni odpocząc od grania.

Jaroo1 02.09.2023 06:07

Cytat:

Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują.
Zakład, że ta super forma nie utrzyma się do końca rundy i będziemy w punkcie wyjścia (zwalniaćSobola czy nie zwalniać. Będziemy bliżejśrodka tabeli niż czołowych miejsc, ze stratą do miejsc barazowych)
Wydaje mi się, że mecz z Arką i remis wczoraj to takie ostatnie pierdnięcie tej drużyny, zryw, który dał 1:1 po kopaninie w Legnicy. Takie momenty były też wcześniej, za innych trenerów, mobilizacja na 1 czy kilka meczów i powrót do starej formy.
Oni niedługo się ockną, zobaczą, że chuja im wychodzi i chuja mogą, wróci większy strach, psycha siądzie i będą porażki.
Bo tak na prawdę jak można grać dobrze i progresować z takim trenerem? Skoro nie uczą się żadnych schematów gry, nie wiedzą jak grać, to jak mają regularnie wygrywać? Na farcie? Bo akurat piłka spadnie gdzieś przypadkiem i wpadnie gol lub kilka goli? Braknie tego farta, że mimo braku taktyki zdobywamy gola/gole i posypie się znowu wszystko, bo na ambicji i kopaniu piłki aby do przodu nie da się regularnie wygrywać, na pewno nie na tyle aby awansować.

Pulpet 02.09.2023 07:04

Pierwszy raz piszę w takim tonie, ale na serio konieczność trzymania na boisku cały mecz takiego Kacpra Dudy to jest dramat dla tej drużyny.

Przecież gdyby nie ten durny przepis o młodzieżowcu, to ten człapak bez pomysłu właśnie kopałby w barwach jakiejś Stali Rzeszów z Wachowiakiem.

Chyba już lepiej niech z Chrobrym ten Gogół zagra od początku, przynajmniej jakiś pomysł ma co można zrobić z piłką a nie stać i się patrzyć.

wolfy 02.09.2023 07:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1609364)
Dokładnie.
To nie był mecz na zwolnienie trenera.
Widać było, że się zawodnikom chciało grać.
Widać też było jak dobrze Miedź gra w obronie.
Jakby nie babol w 80 minucie to byśmy dowieźli zwycięstwo do końca.

"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka...". Gdyby Miedź wykorzystała jedną ze swoich groźnych sytuacji...

Z nami jakoś wszyscy mają świetną obronę i zabójcze kontry, ciekawe dlaczego?

Ale spoko, powinniśmy się w tym sezonie utrzymać. O to gramy, prawda?

Drozd 02.09.2023 07:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1609354)
Przed meczem większość "fahofcufff" zakładała fpiiii erdol...... i cieszyła się, że znowu okaże się, że Sobol nie jest trenerem, a Hiszpanie sobie nie radzą.

Że też nie macie wstydu, po całkiem niezłym meczu, gdzie widać, że drużyna idzie w górę jeśli chodzi o zgranie, agresywność i siłę, a Sobol ją na ten mecz całkiem nieźle ustawił, nadal jechać po trenerze i piłkarzach, którzy coraz lepiej się prezentują.

Zrozum, że w poprzedniej rundzie przez 7 kolejek prezentowali się rewelacyjnie, ale w decydujących meczach nie zrobili sztycha. Dlaczego? Bo nie mają wsparcia ze sztabu. Z Sosnowcem Sobolewski kazał się cofnąć. Tragedia. Skład od dawna mamy lepszy niż wyniki przez niego osiągane. Bo sztab i klimat w klubie to wór kamieni na plecach.

Wczoraj mieliśmy 4 klasyczne kontry w przewadze albo równowadze i żaden nie wiedział gdzie pobiec gdzie podać żeby była z tego korzyść. Nawet strzału nie oddaliśmy.

Zmiana postawy wynika pewnie z tego, że przeciwnicy wydawali się bardziej wymagający stąd większa koncentracja. Dziecinne błędy i brak zespołowości pozostał.

ciacho 02.09.2023 08:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1609375)

Ale spoko, powinniśmy się w tym sezonie utrzymać. O to gramy, prawda?

No przecież nie o awans. My po tej 7 kolejce możemy mieć 6 pkt straty do miejsca barażowego. Tak źle to jeszcze nie było, ale czytam, że trzeba szanować remis. JPRDL.

Drozd 02.09.2023 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1609362)
Problem jest zawsze ten sam. Wisła jest bardzo przeszacowana w oczach części kibiców. A skoro tak, nigdy nie będzie dobrze.

Możesz przestać bredzić? Przez takie pieprzenie jesteśmy w czarnej dupie. Ile droższy skład od reszty ligi musimy mieć żeby wymagać gry i wyników? 5 razy droższy? Który nasz piłkarz zagrał wczoraj na swoim maksymalnym poziomie? Żaden bo żeby tak grać to trzeba zespołu wiedzącego co chce grać. Piłka nożna to nie szachy, jak strzeliliśmy bramkę? Jedno podanie na wolne pole, podniesiona głowa Vilara i wejście w tempo Alfaro, a nie żadne indywidualne harce.

Mamy skład piłkarsko lepszy od każdego składu tej ligi, walczyć jak chcą to też potrafią co wczoraj pokazali. Natomiast takie pier.....olenie jak kolegi, tworzące dupochron dla sztabu i władz klubu jest przyczyną marnowania potencjału. I takich zachowań ja z Sosnowcem, kiedy przegraliśmy grając u siebie awans z zespołem na wakacjach, który od roku nie wygrał na wyjeździe. Część kibiców wymagała wygranej w tamtym meczu, ale to było pewnie przeszacowanie możliwości i to przez tych kibiców przegraliśmy. Puknij się chłopie w czoło.

wolfy 02.09.2023 08:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1609377)
No przecież nie o awans. My po tej 7 kolejce możemy mieć 6 pkt straty do miejsca barażowego. Tak źle to jeszcze nie było, ale czytam, że trzeba szanować remis. JPRDL.

Jest niestety tragicznie, a ja tu widzę że są ludzie którzy uznają to za sukces że mamy cztery punkty w dwóch ostatnich meczach. Bo powalczyli!

wiesniak842 02.09.2023 08:23

Powiem tak.
Rozpatrujac mecz z Miedzia z punktu widzenia druzyny srodka tabeli, gdzie obecnie jestesmy, aspirujacej do pozostania w srodku tabeli, mecz byl faktycznie niezly.
Rozpatrujac mecz z Miedzia z punktu widzenia druzyny aspirujacej do awansu, bylo to gowno. Kto ma inne zdanie jest chory psychicznie albo patrzy przez rozowe okulary co jest rownoznaczne z choroba psychiczna tak czy siak.

Kurz 02.09.2023 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1609378)
Ile droższy skład od reszty ligi musimy mieć żeby wymagać gry i wyników? 5 razy droższy?

Wszystko jest warte tylko tyle, ile ktoś chce zapłacić. To że klub A płaci więcej swoim zawodnikom (albo więcej za nich) niż klub B nie oznacza, że ma to jakikolwiek związek z różnicą w klasie sportowej. My jesteśmy doskonałym przykładem tego, jak marnować pieniądze.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1609378)
Mamy skład piłkarsko lepszy od każdego składu tej ligi

O tym właśnie piszę. Micie Wisły, wziętym z dupy. Nasi piłkarze mają sporo atutów, ale i równie dużo deficytów, inaczej ich by tutaj nie było. Wyniki są najlepszym wyznacznikiem ich możliwości i jedynym obiektywnym. Pozostała część to fantazjowanie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1609378)
Natomiast takie pier.....olenie jak kolegi, tworzące dupochron dla sztabu i władz klubu jest przyczyną marnowania potencjału. I takich zachowań ja z Sosnowcem, kiedy przegraliśmy grając u siebie awans z zespołem na wakacjach, który od roku nie wygrał na wyjeździe. Część kibiców wymagała wygranej w tamtym meczu, ale to było pewnie przeszacowanie możliwości i to przez tych kibiców przegraliśmy. Puknij się chłopie w czoło.

Jaki dupochron? Piszę od dawna i regularnie, że władze klubu to banda nieudaczników, a Sobola nigdy bym nie zatrudnił. Nie podzielam, jednak, zdania tłumów, że jego rola jest znacząca albo, że jest słabszy od "gwiazd" pierwszoligowej trenerki. Już nie mówiąc o tym, że nie za bardzo wierzę w to, iż nasz klub jest w stanie zatrudnić kogokolwiek, kto rzeczywiście robiłby różnicę na tym stanowisku.

Sami będąc na wakacjach, wygraliśmy z Piastem, który walczył o puchary, więc pora roku nie ma nic do rzeczy. Może nawet być łatwiej, bo jedna drużyna gra na luzie, a druga spina poślady. Co do samego meczu. Typowa sytuacja w wykonaniu Wisły. Nieskuteczność w połączeniu głupim błędem po stałym fragmencie gry i ostatecznie kontrą Zagłębia. https://www.youtube.com/watch?v=t7V839yLsRw

Drozd 02.09.2023 13:04

@Kurtz

Ale jak już klub A zapłaci więcej to ma prawo i obowiązek WYMAGAĆ, a nie głaskać piłkarzyków po odwaleniu maniany,

Jeżeli sztab dostaje dwa razy droższych piłkarzy i nie potrafi tego wykorzystać to jest do wypieprzenia w pierwszej kolejności.

Oczywiście, że skład mamy piłkarsko lepszy od każdej drużyny w tej lidze. Może wskażesz te deficyty, które obalają moją tezę. Zaznaczam, że piszę o indywidualnych umiejętnościach poszczególnych piłkarzy. Każda drużyna chciałaby przytłaczającą większość naszych grajków do składu, nawet lider Miedź, ale można dalej zaklinać rzeczywistość.

Mamy problemy bo jesteśmy zbieraniną, dziką drużyną bez własnej charakterystyki grania, gra opiera się na improwizacji. Jak się uda to lider nie wącha piłki, ale udać może się tylko przypadkiem. Nie dlatego, że jeden nie potrafi rzucić piłki na 50 m, drugi przyjąć w pełnym biegu i podać w tempo, a trzeci celnie strzelić przy trzech obrońcach. Bo to wszystko nasi zawodnicy potrafią w przeciwieństwie do kopaczy w innych klubach. Przypadek u nas polega na tym, że nie ma planu gdzie i kiedy trzeba pobiec, jak podać jak zaasekurować, gdzie wrzucić. To wszystko można ustalić wcześniej i wtedy wiadomo kto zagrał zgodnie z planem, a kto dał dupy. Wiadomo co ćwiczyć, żeby lepiej wychodziło. A tego wszystkiego u nas nie ma. Przez to że tego nie ma, marnujemy potencjał piłkarzy, cofamy ich w rozwoju.

Pamiętasz jak wygraliśmy z Barceloną?

" Wyniki są najlepszym wyznacznikiem możliwości i jedynym obiektywnym. Pozostała część to fantazjowanie."

Pojmij wreszcie jakie brednie opowiadasz :rotfl:

Wyniki są wypadkową wielu czynników, to że ich nie ma nie wynika jedynie z umiejętności zawodników. A Ty bredząc o przeszacowaniu możliwości do tego sprawę sprowadzasz. Więc powtórzę, nie bredź.

Markus 02.09.2023 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1609398)
Mamy problemy bo jesteśmy zbieraniną, dziką drużyną bez własnej charakterystyki grania, gra opiera się na improwizacji. Jak się uda to lider nie wącha piłki, ale udać może się tylko przypadkiem. Nie dlatego, że jeden nie potrafi rzucić piłki na 50 m, drugi przyjąć w pełnym biegu i podać w tempo, a trzeci celnie strzelić przy trzech obrońcach. Bo to wszystko nasi zawodnicy potrafią w przeciwieństwie do kopaczy w innych klubach. Przypadek u nas polega na tym, że nie ma planu gdzie i kiedy trzeba pobiec, jak podać jak zaasekurować, gdzie wrzucić.

Trudno się z tym nie zgodzić. W innym temacie napisałem już dlaczego. Wisła nie gra zespołowo, dlatego mamy mnóstwo problemów, strat i błędów w konstruowaniu i wykańczaniu akcji, a indywidualnie zrywy Hiszpanów przy skomasowanej obronie przeciwników to za mało i są do zablokowania. Więc tak się dzieje.

Za brak płynnej gry zespołowej odpowiadają głównie trenerzy. Nie widać w poczynaniach drużyny żadnego planu, przećwiczonych zachowań, automatyzmów. I potem okazuje się, że Duda jest zdziwiony, iż ktoś wyrzuca mu piłkę z autu.

Kurz 02.09.2023 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1609398)
@Kurtz
Ale jak już klub A zapłaci więcej to ma prawo i obowiązek WYMAGAĆ, a nie głaskać piłkarzyków po odwaleniu maniany,

Jeżeli sztab dostaje dwa razy droższych piłkarzy i nie potrafi tego wykorzystać to jest do wypieprzenia w pierwszej kolejności.

Oczywiście, że skład mamy piłkarsko lepszy od każdej drużyny w tej lidze. Może wskażesz te deficyty, które obalają moją tezę. Zaznaczam, że piszę o indywidualnych umiejętnościach poszczególnych piłkarzy. Każda drużyna chciałaby przytłaczającą większość naszych grajków do składu, nawet lider Miedź, ale można dalej zaklinać rzeczywistość.


Co znaczy piłkarsko lepszy? Nasi Hiszpanie są na pewno lepiej wyszkoleni technicznie, ale to tylko jeden ze składników sukcesu. W większości meczów, które przegraliśmy, poza rozdawanymi prezentami i nieskutecznością, nie decydowało bajeczne wyszkolenie przeciwników, tylko rzecz najprostsza z możliwych. Fizyczność. Fizyczność, której w Polsce jest na pęczki i za pół darmo. Nasi Hiszpanie nie radzą sobie, gdy fizyczność i agresja przekraczają pewien poziom. To ich deficyt. Wczoraj i tak zawalczyli i nie dali się stłamsić, stąd remis. Ale... wyżej dupy nie podskoczą.

Nie wiem o czym marzą trenerzy klubów, które mają realną szansę na awans.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1609398)
Mamy problemy bo jesteśmy zbieraniną, dziką drużyną bez własnej charakterystyki grania, gra opiera się na improwizacji. Jak się uda to lider nie wącha piłki, ale udać może się tylko przypadkiem. Nie dlatego, że jeden nie potrafi rzucić piłki na 50 m, drugi przyjąć w pełnym biegu i podać w tempo, a trzeci celnie strzelić przy trzech obrońcach. Bo to wszystko nasi zawodnicy potrafią w przeciwieństwie do kopaczy w innych klubach. Przypadek u nas polega na tym, że nie ma planu gdzie i kiedy trzeba pobiec, jak podać jak zaasekurować, gdzie wrzucić. To wszystko można ustalić wcześniej i wtedy wiadomo kto zagrał zgodnie z planem, a kto dał dupy. Wiadomo co ćwiczyć, żeby lepiej wychodziło. A tego wszystkiego u nas nie ma. Przez to że tego nie ma, marnujemy potencjał piłkarzy, cofamy ich w rozwoju.

Chyba już na ten temat rozmawialiśmy. Oczywiście, że jesteśmy zbieraniną. Trudną nią nie być, gdy wymienia się tak często trenerów i piłkarzy. Od 4 lat Wisła nic nie buduje, tylko działa w trybie kryzysowym. Starając się ratować przed konsekwencjami własnych pomyłek.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1609398)
Wyniki są wypadkową wielu czynników, to że ich nie ma nie wynika jedynie z umiejętności zawodników. A Ty bredząc o przeszacowaniu możliwości do tego sprawę sprowadzasz. Więc powtórzę, nie bredź.

Nie do końca odczytałeś moje intencje. Wyniki są jedynym obiektywnym miernikiem. Reszta to spekulacje, moje czy twoje. Wiadomo jak jest z ludźmi, niektórzy wierzą w mikroczipy w szczepionkach, inni 128 płci i mogą spierać się o kwestie wiary do usranej śmierci, nie zbliżając się do prawdy. I jeszcze jedno, wszystko co negatywne w grze Wisły to zjawiska powtarzalne. Problemy ze stałymi fragmentami gry, fatalna gra w defensywie całego zespołu, problemy z wykonywaniem stałych fragmentów i wiele innych obserwujemy co sezon. Bez względu na to kto tu gra, kto nas trenuje. To naprawdę skłania do większej palety refleksji poza jedną; wyjebać Sobola. Do tej pory to nie zadziałało i nie zadziała moim skromnym zdaniem.


`


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl