Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto za Sobolewskiego? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10913)

azor 13.08.2023 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1607698)
Do przełomu z Hyballą doszło po meczu z Podbeskidziem. Jego magiczna formuła przestawała już działać w meczu z Wisłą Płock, kiedy to Boguski okazał się ratownikiem. Jestem w stanie uwierzyć w to, że gdyby Wisła wygrywała mecz za meczem, nie doszłoby do wybuchu i coraz bardziej pojebanych jazd. Ale nie wygrywała i chorobliwie ambitny Hyballa pokazał pazurki.

JB16 ma wiele wad, ale na pewno nie chciał spadku Wisły, a czymś takim mogłoby się skończyć granie przeciwko Niemcowi, jeśli to sugerujesz. Dlatego męczył się z nim jeszcze przez miesiąc, dopóki Wisła nie zapewniła utrzymania i pożegnał bez żalu. Hyballa nie jest wobec tego bohaterem, który przegrał z mrocznymi siłami trzewiach Wisły i bylejakością, tylko kolejnym z legionu szkoleniowców, którzy nie ogarnęli sytuacji.

Przepraszam, że się wtrącam ale:

- magiczna formuła przestała działać, kiedy Kubuś z Kazkiem publicznie o.......ili sobie kolbe,
- nie twierdze, że JB16 chciał Wisłę spuścić do II ligi - po prostu, jak każdy średnio inteligentny gość nie ma świadomości tego, że jest ograniczony i to że swego czasu był wrzucić fajne dośrodkowanie nie uprawnia go do zarządzania - bądź co bądź - złożonym mechanizmem, jakim jest Wisła Kraków

pepe72 13.08.2023 23:13

Aleksandr Michailow, jest trenerem analitykiem w naszych rezerwach.
https://www.wisla.krakow.pl/aktualno...-skompletowany

Karherop 13.08.2023 23:16

Patrząc na możliwych kandydatów to praktycznie zostaje tylko opcja zagraniczna, całkowicie nieznana postronnym kibicom.

Wsród PMS to praktycznie wyboru brak.

Sensowni wolni trenerzy czekają na oferty z esa (Myśliwiec), bo to że się za chwilę posypią głowy w esa jest więcej niż pewne.

Reszta jest na kontraktach, nawet jak teraz odejdzie to i tak przed styczniem formalnie nie może u nas pracować.

bódyń 14.08.2023 05:30

Banasik prowadzi Tychy i nie czekal na ekstraklase.. Z Mysliwcem moze byc podobnie bo nie prowadzil klubu e Eklasie.

Karherop 14.08.2023 07:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1607723)
Banasik prowadzi Tychy i nie czekal na ekstraklase.. Z Mysliwcem moze byc podobnie bo nie prowadzil klubu e Eklasie.

I ten Banasik rok czekał na esa i się nie doczekał.

Myśliwiec będzie czekał mniej bo na rynku nie ma ciekawszych dostępnych trenerów.

bódyń 14.08.2023 07:58

Czyli z PMS jest jednak Mysliwiec i to dobry wybor.
Nie wie na co czekaja. Przeciez Sobolewski nie poda sie do dymisji.
Zaraz bedziemy patrzycw dol tabeli a nie w gore

Mixu 14.08.2023 08:42

Najlepszym wyborem będzie Joan Carillo. Zna specyfikę naszej piłki ligowej, pracował już kiedyś u nas, jest Hiszpanem i nie jest w przyjacielskich kontaktach z właścicielami, Wisła za jego kadencji grała fajną piłkę i wiadomo że gość ma warsztat. Pytanie ile by chciał siana i czy by chciał trenować 1 ligowy zespół.

skarabeus 14.08.2023 09:25

Wyrzucenie samego sobolewskiego nic nie zmieni. To marny trener. Ale rownie marne jest całe przyjacielsko-legendarne zaplecze.
Zamiast dawać kontrakt gwiazdorski Góralskiemu, który nie zbawi naszej sytuacji i nie odmieni gry jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki tu potrzeba trenera z prawdziwego zdarzenia, który przyjdzie ze swoim sztabem. Swoimi ludźmi od przygotowania kondycyjnego, swoimi trenerami technicznymi i od stałych fragmentów gry. Mile widziany również trener bramkarzy.



Sama wymiana koszulki na trenera w tym zepsutym gównie niczego niestety nie zmieni.

Karherop 14.08.2023 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 1607728)
Najlepszym wyborem będzie Joan Carillo. Zna specyfikę naszej piłki ligowej, pracował już kiedyś u nas, jest Hiszpanem i nie jest w przyjacielskich kontaktach z właścicielami, Wisła za jego kadencji grała fajną piłkę i wiadomo że gość ma warsztat. Pytanie ile by chciał siana i czy by chciał trenować 1 ligowy zespół.

I myślisz że Kiko zgodzi się na trenera który go wtedy wykopał z Wisły? Tjaaa..

sevenheaven 14.08.2023 09:42

już pisałem w innym temacie..
Pacheta jest wolny.. zna polski klimat, ostatnio trenował nawet zespół La Liga i radził sobie w Hiszpanii całkiem nieźle, ale wątpie, żeby chciał tak nisko schodzić :)

Elendil 14.08.2023 09:45

Tak jak JK nie podjął rok temu racjonalnej decyzji o zwolnieniu tandemu Brzęczek + Sobol i zatrudnieniu Banasika, tak jestem przekonany, że i tym razem będzie to samo i ktoś zgarnie nam Myśliwca. A my zostaniemy z Sobolem do końca rundy/sezonu, tym razem najprawdopodobniej nawet bez baraży. Goście sobie zrobili folwark w tym klubie dla swoich, a kibice jakimś cudem jeszcze mają do tego cierpliwość.

Marek96 14.08.2023 09:48

Znając JK na pewno da czas na wyjście z kryzysu... do tego czasu Myśliwiec już gdzieś zagości bo ponoć był dogadany z Widzewem ale po wygranych derbach Niedźwiedź ma trochę spokoju. Skończy się tak że w październiku w przerwie na kadrę jak będziemy w czarnej dupie to Sobol poleci i pewnie Kazek Moskal będzie wolny i tu przyjdzie :D bo ma DNA :D

Stelio 14.08.2023 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1607732)
Tak jak JK nie podjął rok temu racjonalnej decyzji o zwolnieniu tandemu Brzęczek + Sobol i zatrudnieniu Banasika, tak jestem przekonany, że i tym razem będzie to samo i ktoś zgarnie nam Myśliwca. A my zostaniemy z Sobolem do końca rundy/sezonu, tym razem najprawdopodobniej nawet bez baraży. Goście sobie zrobili folwark w tym klubie dla swoich, a kibice jakimś cudem jeszcze mają do tego cierpliwość.

Mają cierpliwość bo dla prawilnego wiślackiego hoolsa robienie z klubu z ponad 100 letnią historią chłopca do bicia i średniaka pierwszej ligi to nie powód do protestu. Ale gdyby tak ktoś sie nie chcial zgodzić na złotóweczkę od biletu, a to co innego, można przez calą rundę nie chodzić na stadion i palić kukły prezesa :D

Na takiej legii czy lechu już dawno młyny byłyby w....ione, ale jak dobrze wiadomo kibic Wisły ma twarz przystosowaną idealnie do okładania mokrą ścierą.

Karherop 14.08.2023 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1607732)
Tak jak JK nie podjął rok temu racjonalnej decyzji o zwolnieniu tandemu Brzęczek + Sobol i zatrudnieniu Banasika, tak jestem przekonany, że i tym razem będzie to samo i ktoś zgarnie nam Myśliwca. A my zostaniemy z Sobolem do końca rundy/sezonu, tym razem najprawdopodobniej nawet bez baraży. Goście sobie zrobili folwark w tym klubie dla swoich, a kibice jakimś cudem jeszcze mają do tego cierpliwość.

A kto w ogóle powiedział że Myśliwca jeszcze interesują kluby w 1 lidze jak Wisła?

Na przełomie sezonów nie namówiła go na pracę ani Termalika, ani Arka, a oba kluby miały go na celowniku.

MaLk 14.08.2023 10:00

Osobiście szukałbym mimo wszystko gdzieś na rynku niemieckim. Tylko nie za bardzo sobie wyobrażam kto w klubie miałby tam szukać i jeszcze znaleźć.

MaLk 14.08.2023 10:06

Ale realnie to oczywiście w naszych uwarunkowaniach gabinetowo-romantycznych zapewne ewentualny wybór w kuluarach będzie się odbywał między Kiko, Jopem i tym Białorusinem, względnie Myśliwcem i kimś, kto zdąży spaść z rowerka w międzyczasie.

Stelio 14.08.2023 10:18

Kto w ogóle wpadł oryginalnie na pomysł zatrudniania LEGEND? Bo o ile dobrze pamiętam, to ten kierunek, peirdololo o wiślackim DNA (które oznacza chyba po prostu bycie piłkarskim frajerem), Wiśle w sercu itd. to zaczęła uskuteczniać Marzenka +/- w wakacje 2018, kiedy zaczęło się im palić finansowo pod dupskami i żeby udobruchać kibiców poszła w tą budżetową narrację wyciągając Stolarczyka z kapelusza :D

Niesamowite, minęło 5 lat, takie potężne odcięcie się od poprzednich "władz" a kontynuowana jest dokładnie ta sama polityka, z tą różnicą, że już budżet się spina a za sterami stoi jakby się mogło wydawać na pozór, człowiek posiadający mózg...

leszekpw 14.08.2023 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1607732)
Tak jak JK nie podjął rok temu racjonalnej decyzji o zwolnieniu tandemu Brzęczek + Sobol i zatrudnieniu Banasika, tak jestem przekonany, że i tym razem będzie to samo i ktoś zgarnie nam Myśliwca. A my zostaniemy z Sobolem do końca rundy/sezonu, tym razem najprawdopodobniej nawet bez baraży. Goście sobie zrobili folwark w tym klubie dla swoich, a kibice jakimś cudem jeszcze mają do tego cierpliwość.

Też się dziwię tej cierpliwości. A zróbcie bojkot parę meczów domowych, jak mu frekwencja drastycznie spadnie to może się obudzi?
No ale to trzeba kibiców z jajami a nie klakierów.

gpat 14.08.2023 12:07

Coś czuję,że na najbliższych meczach zarząd i sztab będą większe męki przechodził niż kibice oglądając ten kabaret.

gizmowisla 14.08.2023 12:14

Normalnie bylbym za opcja niemiecka czy wloska , ale niewiem czg hiszpanie to by wytrzymali .......przy obecnej ilosci iberyjczykow to tylko sztab hiszpansi wchodzi chyba w gre ......moze sie myle ale obawiam sie hiszpanie zle zniesliby rygor typu Hybala

krysztal 14.08.2023 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek95 (Post 1607649)
Brosz przecież od roku ponad jest w reprezentacji U19, a w klubach kręcił całkiem niezłe wyniki. Niestety jego największym mankamentem jest gra 3-5-2, która naszych kopaczy pogrążyła by jeszcze bardziej.

PZPN nie ma ostatnio dobrej prasy a praca z U19 to raczej nie jest szczyt marzeń takich ludzi jak Brosz.Oczywiście z tyłu głowy trzeba mieć cały czas to bagienko w Wiślackich gabinetach.To powoduje że musimy szukać wśród desperatów.

kopaczoholik 14.08.2023 22:53

Proszę się rozejść! Powtarzam, proszę się rozejść :D

Prezes przemówił...
https://weszlo.com/2023/08/14/krolew...szkoleniowego/

– Na obecną chwilę nie planuję zmiany sztabu szkoleniowego zespołu, będę mocno wspierał trenerów i drużynę w drodze do poprawy wyników w najbliższych meczach. Jasnym jest, że nie prezentujemy się na miarę swoich oczekiwań, to jest kwestia bezdyskusyjna, ale mamy pomysły, jak to zmienić. Paradoksalnie granie pod dużą presją już teraz może nas wiele nauczyć i dać wyniki w kluczowych momentach sezonu, czego nie dźwignęliśmy w zeszłej rundzie – czytamy na Twitterze Królewskiego.

Ja dla mnie to powtarzamy błędy z poprzednich lat... w efekcie, czego jako kibić z wieloletnim stażem mogę tylko uzupełnić ww. wpis, że nie planujemy również awansu do eklapy za to planujemy ekscytującą walkę o utrzymanie w I lidze... Walka o awans jest dla słabych :D :D :D

Ciekawe kiedy nasz prezes obudzi się, że trzeba ratować sezon...
Aż boję się kogo zrobi ratownikiem...

W sumie dobrze, że na pokładzie jest opcja awaryjna :D
https://www.transfermarkt.pl/kiko-ra.../trainer/26409
Oczywiście to w ramach żartu ;)

A szczerze to może Dariusz Marzec?
Wiślak który jeszcze u nas jako pierwszy trener nie miał okazji skompromitować się...

W sumie to fascynuje mnie, czy to klimat, czy nasze DNA? Ale mielimy kolejnych trenerów od kiedy pamiętam...

Bez wątpienia jednak z Sobolewskim to prędzej obieramy kurs na II ligę niż na eklapę...

leszekpw 14.08.2023 23:24

To już jak graliśmy w II lidze (odpowiednik dzisiejszej I), to lepiej się to oglądało. Pamięta ktoś jeszcze czasy Kaliciaka, Świerada, Sarnata, Matyi, czy tylko ja jestem taki stary? Jak kibicowało się na trybunach z betonu bez krzesełek? Jakoś większe były emocje w tej grze, serce niż teraz beznadzieja

doktor granat 15.08.2023 05:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1607803)
To już jak graliśmy w II lidze (odpowiednik dzisiejszej I), to lepiej się to oglądało. Pamięta ktoś jeszcze czasy Kaliciaka, Świerada, Sarnata, Matyi, czy tylko ja jestem taki stary? Jak kibicowało się na trybunach z betonu bez krzesełek? Jakoś większe były emocje w tej grze, serce niż teraz beznadzieja

Świat był inny, my byliśmy przyzwyczajeni do biedy w Wiśle i niczego nie oczekiwaliśmy, to byli Polacy, niektórzy z Krakowa (np. Sarnat, Pater), byliśmy znacznie młodsi, piękny sen o Wielkiej Wiśle był jeszcze przed nami, a dziś jesteśmy po nim (=rozczarowanie teraźniejszością) itp. itd. Ale poza tym może tak było jak piszesz.

leszekpw 15.08.2023 08:12

Tak to prawda. Apetyt urósł w miarę jedzenia.

Drozd 15.08.2023 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1607803)
To już jak graliśmy w II lidze (odpowiednik dzisiejszej I), to lepiej się to oglądało. Pamięta ktoś jeszcze czasy Kaliciaka, Świerada, Sarnata, Matyi, czy tylko ja jestem taki stary? Jak kibicowało się na trybunach z betonu bez krzesełek? Jakoś większe były emocje w tej grze, serce niż teraz beznadzieja

A taki meczyk Wisła Arka 9:0? i Kali Kali Kali Kali gooool .... :)

Ale wtedy nie było megalomanii tylko wstyd po ostatnim świeżutkim przejawie wiślackiego DNA. Powinno być jasne o czym mówię.

wolfy 15.08.2023 09:03

Królewski zna wszystkie opcje trenerskie, również te nieznane kibicom i wie że najlepszy jest Sobolewski.
Temat do zamknięcia.

Arkadiusz.Czerepach 15.08.2023 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1607813)
A taki meczyk Wisła Arka 9:0? i Kali Kali Kali Kali gooool .... :)

Ale wtedy nie było megalomanii tylko wstyd po ostatnim świeżutkim przejawie wiślackiego DNA. Powinno być jasne o czym mówię.

i tylko przedmeczowe wydarzenia popsuły odbiór tego spektaklu :pala:

Drozd 15.08.2023 09:30

W tamtych czasach w drodze na mecz czujność była absolutnie konieczna ;).

leszekpw 15.08.2023 09:55

Ach jak miło, że ktoś jeszcze pamięta tamte czasy a nie same świeżaki. I ta przyśpiewka Kali Kali Kali Kali gol...

To prawda, pamiętam jak jechałem autobusem na mecz z Ruczaju i na wysokości Słomianej, dzisiejsza Kapelanka, Żydy obrzucily autobus kamieniami i próbowali się wedrzeć do środka. Adrenalina była jako gówniarz.
Powroty po meczach- też trzeba było mieć oczy dookoła glowy

Markus 15.08.2023 11:48

Ponieważ nie jest w żaden sposób racjonalne uparte trzymanie Sobolewskiego w roli pierwszego trenera, a także całego obecnego sztabu szkoleniowego, prawem "brzytwy ockhama" wiadomo, że musi chodzić o coś zupełnie innego i nasi forumowi piewcy spiskowych teorii dziejów rzeczywiście mają pełne pole do popisu. No ale Królewski sam do tego doprowadza.

bódyń 15.08.2023 12:01

Sobolewski nie poda sie do dymisji wiec za ilka meczy bedziemy walczyc o utrzymanie w I lidze.

Drozd 15.08.2023 12:02

Taa teorii spiskowych. Gdyby nie cieszynka Błaszczykowskiego to jego machloje przy zwalnianiu Hyballi też byłyby teorią spiskową.

Elendil 15.08.2023 12:14

No niestety, ludzi z głową na karku z Wisły pogoniono gdzieś w 2019/2020, zostali odklejeńcy i kółko wzajemnej adoracji. I brak perspektyw, żeby z tego gówna wyjść. Słabo to w .... wygląda, aż się końcówka 2018 przypomina, gdzie już wiadome było, że to jebnie. Wtedy nastąpiło cudowne zmartwychwstanie, teraz ciężko liczyć na podobny cud.

Drozd 15.08.2023 12:28

Plus jest taki że teraz nie jesteśmy kojarzeni z bandytami. A medialnie nic nie straciliśmy. Teoretycznie decyzja jest w rękach człowieka z poza "środowiska" któremu na Wiśle zależy. Pytanie czy będzie potrafił wydostać się z bagna, które jak widać już zaczęło go wciągać.

Elendil 15.08.2023 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1607842)
Plus jest taki że teraz nie jesteśmy kojarzeni z bandytami. A medialnie nic nie straciliśmy. Teoretycznie decyzja jest w rękach człowieka z poza "środowiska" któremu na Wiśle zależy. Pytanie czy będzie potrafił wydostać się z bagna, które jak widać już zaczęło go wciągać.

Gdyby służby nie dobrały się do dupy WSH i Psychofans, to na 100% klub byłby lepiej zarządzany i grał nadal w ekstraklasie. Kasa z transferów by szła na kupno towaru, kasa ze sprzedaży towaru szła by na transfery i tak by się to kręciło, jebane perpetuum mobile.

Pytanie: kto nas teraz niby kupi, skoro JK i JB NIE chcą za cholerę nikomu tej zabawki oddać?

Drozd 15.08.2023 12:47

Liczę na to że Królewski oprzytomnieje. Nadzieje na to daje kontakt z ludźmi z poza klubowego środowiska, którzy może mu uświadomią realia.

leszekpw 15.08.2023 13:56

Liczę na to, że Odra nam wklepie i to przeleje czarę goryczy.

hawaiisurfer 15.08.2023 14:52

Potrzebujemy trenera pod zawodników, których mamy teraz. Defensywni trenerzy się tutaj w tym momencie nie sprawdzą.

Przez to, że bronimy bardzo słabo zarówno z akcji, jak i ze stałych fragmentów, to musimy albo liczyć na to, że wciśniemy o jedną więcej (jak za Stolarczyka) niż przeciwnik, albo będziemy przegrywać i remisować.

Możemy.próbować utrzymywać się więcej przy piłce, ale do tego potrzebujemy bardzo mocnej 6 i 8, dodatkowo 6 z końskim zdrowiem. Alternatywą jest gegenpressing (zanim piłka przejdzie na naszą połowę), ale wg mnie nie mamy do tego zawodników (poza Rodado). Także pozostaje nam próba dominacji w pierwszej połowie, wciśnięcie co najmniej 2 bramek i modlenie się o to, żeby nam strzelili o jedną bramkę mniej.

Do takiej gry potrzebny nam ofensywny trener, u którego będą funkcjonować jakiekolwiek schematy w ofensywie (bo jakość zawodników jest, trzeba to potrafić wykorzystać).

Według mnie jedynymi sensownymi, polskimi kandydatami są na dziś Daniel Myśliwiec, albo Mariusz Misiura (ale za niego trzeba byłoby zapłacić, więc to mrzonka). Zostaje Myśliwiec. Jeżeli nie on, to szukać za granicą, najlepiej Hiszpana.

tedyy 15.08.2023 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hawaiisurfer (Post 1607853)
Potrzebujemy trenera pod zawodników, których mamy teraz. Defensywni trenerzy się tutaj w tym momencie nie sprawdzą.

Przez to, że bronimy bardzo słabo zarówno z akcji, jak i ze stałych fragmentów, to musimy albo liczyć na to, że wciśniemy o jedną więcej (jak za Stolarczyka) niż przeciwnik, albo będziemy przegrywać i remisować.

Możemy.próbować utrzymywać się więcej przy piłce, ale do tego potrzebujemy bardzo mocnej 6 i 8, dodatkowo 6 z końskim zdrowiem. Alternatywą jest gegenpressing (zanim piłka przejdzie na naszą połowę), ale wg mnie nie mamy do tego zawodników (poza Rodado). Także pozostaje nam próba dominacji w pierwszej połowie, wciśnięcie co najmniej 2 bramek i modlenie się o to, żeby nam strzelili o jedną bramkę mniej.

Do takiej gry potrzebny nam ofensywny trener, u którego będą funkcjonować jakiekolwiek schematy w ofensywie (bo jakość zawodników jest, trzeba to potrafić wykorzystać).

Według mnie jedynymi sensownymi, polskimi kandydatami są na dziś Daniel Myśliwiec, albo Mariusz Misiura (ale za niego trzeba byłoby zapłacić, więc to mrzonka). Zostaje Myśliwiec. Jeżeli nie on, to szukać za granicą, najlepiej Hiszpana.

My nie bronimy bardzo słabo my po prostu jesteśmy źle ustawieni w obronie ,


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl