![]() |
Cytat:
- magiczna formuła przestała działać, kiedy Kubuś z Kazkiem publicznie o.......ili sobie kolbe, - nie twierdze, że JB16 chciał Wisłę spuścić do II ligi - po prostu, jak każdy średnio inteligentny gość nie ma świadomości tego, że jest ograniczony i to że swego czasu był wrzucić fajne dośrodkowanie nie uprawnia go do zarządzania - bądź co bądź - złożonym mechanizmem, jakim jest Wisła Kraków |
Aleksandr Michailow, jest trenerem analitykiem w naszych rezerwach.
https://www.wisla.krakow.pl/aktualno...-skompletowany |
Patrząc na możliwych kandydatów to praktycznie zostaje tylko opcja zagraniczna, całkowicie nieznana postronnym kibicom.
Wsród PMS to praktycznie wyboru brak. Sensowni wolni trenerzy czekają na oferty z esa (Myśliwiec), bo to że się za chwilę posypią głowy w esa jest więcej niż pewne. Reszta jest na kontraktach, nawet jak teraz odejdzie to i tak przed styczniem formalnie nie może u nas pracować. |
Banasik prowadzi Tychy i nie czekal na ekstraklase.. Z Mysliwcem moze byc podobnie bo nie prowadzil klubu e Eklasie.
|
Cytat:
Myśliwiec będzie czekał mniej bo na rynku nie ma ciekawszych dostępnych trenerów. |
Czyli z PMS jest jednak Mysliwiec i to dobry wybor.
Nie wie na co czekaja. Przeciez Sobolewski nie poda sie do dymisji. Zaraz bedziemy patrzycw dol tabeli a nie w gore |
Najlepszym wyborem będzie Joan Carillo. Zna specyfikę naszej piłki ligowej, pracował już kiedyś u nas, jest Hiszpanem i nie jest w przyjacielskich kontaktach z właścicielami, Wisła za jego kadencji grała fajną piłkę i wiadomo że gość ma warsztat. Pytanie ile by chciał siana i czy by chciał trenować 1 ligowy zespół.
|
Wyrzucenie samego sobolewskiego nic nie zmieni. To marny trener. Ale rownie marne jest całe przyjacielsko-legendarne zaplecze.
Zamiast dawać kontrakt gwiazdorski Góralskiemu, który nie zbawi naszej sytuacji i nie odmieni gry jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki tu potrzeba trenera z prawdziwego zdarzenia, który przyjdzie ze swoim sztabem. Swoimi ludźmi od przygotowania kondycyjnego, swoimi trenerami technicznymi i od stałych fragmentów gry. Mile widziany również trener bramkarzy. Sama wymiana koszulki na trenera w tym zepsutym gównie niczego niestety nie zmieni. |
Cytat:
|
już pisałem w innym temacie..
Pacheta jest wolny.. zna polski klimat, ostatnio trenował nawet zespół La Liga i radził sobie w Hiszpanii całkiem nieźle, ale wątpie, żeby chciał tak nisko schodzić :) |
Tak jak JK nie podjął rok temu racjonalnej decyzji o zwolnieniu tandemu Brzęczek + Sobol i zatrudnieniu Banasika, tak jestem przekonany, że i tym razem będzie to samo i ktoś zgarnie nam Myśliwca. A my zostaniemy z Sobolem do końca rundy/sezonu, tym razem najprawdopodobniej nawet bez baraży. Goście sobie zrobili folwark w tym klubie dla swoich, a kibice jakimś cudem jeszcze mają do tego cierpliwość.
|
Znając JK na pewno da czas na wyjście z kryzysu... do tego czasu Myśliwiec już gdzieś zagości bo ponoć był dogadany z Widzewem ale po wygranych derbach Niedźwiedź ma trochę spokoju. Skończy się tak że w październiku w przerwie na kadrę jak będziemy w czarnej dupie to Sobol poleci i pewnie Kazek Moskal będzie wolny i tu przyjdzie :D bo ma DNA :D
|
Cytat:
Na takiej legii czy lechu już dawno młyny byłyby w....ione, ale jak dobrze wiadomo kibic Wisły ma twarz przystosowaną idealnie do okładania mokrą ścierą. |
Cytat:
Na przełomie sezonów nie namówiła go na pracę ani Termalika, ani Arka, a oba kluby miały go na celowniku. |
Osobiście szukałbym mimo wszystko gdzieś na rynku niemieckim. Tylko nie za bardzo sobie wyobrażam kto w klubie miałby tam szukać i jeszcze znaleźć.
|
Ale realnie to oczywiście w naszych uwarunkowaniach gabinetowo-romantycznych zapewne ewentualny wybór w kuluarach będzie się odbywał między Kiko, Jopem i tym Białorusinem, względnie Myśliwcem i kimś, kto zdąży spaść z rowerka w międzyczasie.
|
Kto w ogóle wpadł oryginalnie na pomysł zatrudniania LEGEND? Bo o ile dobrze pamiętam, to ten kierunek, peirdololo o wiślackim DNA (które oznacza chyba po prostu bycie piłkarskim frajerem), Wiśle w sercu itd. to zaczęła uskuteczniać Marzenka +/- w wakacje 2018, kiedy zaczęło się im palić finansowo pod dupskami i żeby udobruchać kibiców poszła w tą budżetową narrację wyciągając Stolarczyka z kapelusza :D
Niesamowite, minęło 5 lat, takie potężne odcięcie się od poprzednich "władz" a kontynuowana jest dokładnie ta sama polityka, z tą różnicą, że już budżet się spina a za sterami stoi jakby się mogło wydawać na pozór, człowiek posiadający mózg... |
Cytat:
No ale to trzeba kibiców z jajami a nie klakierów. |
Coś czuję,że na najbliższych meczach zarząd i sztab będą większe męki przechodził niż kibice oglądając ten kabaret.
|
Normalnie bylbym za opcja niemiecka czy wloska , ale niewiem czg hiszpanie to by wytrzymali .......przy obecnej ilosci iberyjczykow to tylko sztab hiszpansi wchodzi chyba w gre ......moze sie myle ale obawiam sie hiszpanie zle zniesliby rygor typu Hybala
|
Cytat:
|
Proszę się rozejść! Powtarzam, proszę się rozejść :D
Prezes przemówił... https://weszlo.com/2023/08/14/krolew...szkoleniowego/ â Na obecną chwilę nie planuję zmiany sztabu szkoleniowego zespołu, będę mocno wspierał trenerów i drużynę w drodze do poprawy wyników w najbliższych meczach. Jasnym jest, że nie prezentujemy się na miarę swoich oczekiwań, to jest kwestia bezdyskusyjna, ale mamy pomysły, jak to zmienić. Paradoksalnie granie pod dużą presją już teraz może nas wiele nauczyć i dać wyniki w kluczowych momentach sezonu, czego nie dźwignęliśmy w zeszłej rundzie â czytamy na Twitterze Królewskiego. Ja dla mnie to powtarzamy błędy z poprzednich lat... w efekcie, czego jako kibić z wieloletnim stażem mogę tylko uzupełnić ww. wpis, że nie planujemy również awansu do eklapy za to planujemy ekscytującą walkę o utrzymanie w I lidze... Walka o awans jest dla słabych :D :D :D Ciekawe kiedy nasz prezes obudzi się, że trzeba ratować sezon... Aż boję się kogo zrobi ratownikiem... W sumie dobrze, że na pokładzie jest opcja awaryjna :D https://www.transfermarkt.pl/kiko-ra.../trainer/26409 Oczywiście to w ramach żartu ;) A szczerze to może Dariusz Marzec? Wiślak który jeszcze u nas jako pierwszy trener nie miał okazji skompromitować się... W sumie to fascynuje mnie, czy to klimat, czy nasze DNA? Ale mielimy kolejnych trenerów od kiedy pamiętam... Bez wątpienia jednak z Sobolewskim to prędzej obieramy kurs na II ligę niż na eklapę... |
To już jak graliśmy w II lidze (odpowiednik dzisiejszej I), to lepiej się to oglądało. Pamięta ktoś jeszcze czasy Kaliciaka, Świerada, Sarnata, Matyi, czy tylko ja jestem taki stary? Jak kibicowało się na trybunach z betonu bez krzesełek? Jakoś większe były emocje w tej grze, serce niż teraz beznadzieja
|
Cytat:
|
Tak to prawda. Apetyt urósł w miarę jedzenia.
|
Cytat:
Ale wtedy nie było megalomanii tylko wstyd po ostatnim świeżutkim przejawie wiślackiego DNA. Powinno być jasne o czym mówię. |
Królewski zna wszystkie opcje trenerskie, również te nieznane kibicom i wie że najlepszy jest Sobolewski.
Temat do zamknięcia. |
Cytat:
|
W tamtych czasach w drodze na mecz czujność była absolutnie konieczna ;).
|
Ach jak miło, że ktoś jeszcze pamięta tamte czasy a nie same świeżaki. I ta przyśpiewka Kali Kali Kali Kali gol...
To prawda, pamiętam jak jechałem autobusem na mecz z Ruczaju i na wysokości Słomianej, dzisiejsza Kapelanka, Żydy obrzucily autobus kamieniami i próbowali się wedrzeć do środka. Adrenalina była jako gówniarz. Powroty po meczach- też trzeba było mieć oczy dookoła glowy |
Ponieważ nie jest w żaden sposób racjonalne uparte trzymanie Sobolewskiego w roli pierwszego trenera, a także całego obecnego sztabu szkoleniowego, prawem "brzytwy ockhama" wiadomo, że musi chodzić o coś zupełnie innego i nasi forumowi piewcy spiskowych teorii dziejów rzeczywiście mają pełne pole do popisu. No ale Królewski sam do tego doprowadza.
|
Sobolewski nie poda sie do dymisji wiec za ilka meczy bedziemy walczyc o utrzymanie w I lidze.
|
Taa teorii spiskowych. Gdyby nie cieszynka Błaszczykowskiego to jego machloje przy zwalnianiu Hyballi też byłyby teorią spiskową.
|
No niestety, ludzi z głową na karku z Wisły pogoniono gdzieś w 2019/2020, zostali odklejeńcy i kółko wzajemnej adoracji. I brak perspektyw, żeby z tego gówna wyjść. Słabo to w .... wygląda, aż się końcówka 2018 przypomina, gdzie już wiadome było, że to jebnie. Wtedy nastąpiło cudowne zmartwychwstanie, teraz ciężko liczyć na podobny cud.
|
Plus jest taki że teraz nie jesteśmy kojarzeni z bandytami. A medialnie nic nie straciliśmy. Teoretycznie decyzja jest w rękach człowieka z poza "środowiska" któremu na Wiśle zależy. Pytanie czy będzie potrafił wydostać się z bagna, które jak widać już zaczęło go wciągać.
|
Cytat:
Pytanie: kto nas teraz niby kupi, skoro JK i JB NIE chcą za cholerę nikomu tej zabawki oddać? |
Liczę na to że Królewski oprzytomnieje. Nadzieje na to daje kontakt z ludźmi z poza klubowego środowiska, którzy może mu uświadomią realia.
|
Liczę na to, że Odra nam wklepie i to przeleje czarę goryczy.
|
Potrzebujemy trenera pod zawodników, których mamy teraz. Defensywni trenerzy się tutaj w tym momencie nie sprawdzą.
Przez to, że bronimy bardzo słabo zarówno z akcji, jak i ze stałych fragmentów, to musimy albo liczyć na to, że wciśniemy o jedną więcej (jak za Stolarczyka) niż przeciwnik, albo będziemy przegrywać i remisować. Możemy.próbować utrzymywać się więcej przy piłce, ale do tego potrzebujemy bardzo mocnej 6 i 8, dodatkowo 6 z końskim zdrowiem. Alternatywą jest gegenpressing (zanim piłka przejdzie na naszą połowę), ale wg mnie nie mamy do tego zawodników (poza Rodado). Także pozostaje nam próba dominacji w pierwszej połowie, wciśnięcie co najmniej 2 bramek i modlenie się o to, żeby nam strzelili o jedną bramkę mniej. Do takiej gry potrzebny nam ofensywny trener, u którego będą funkcjonować jakiekolwiek schematy w ofensywie (bo jakość zawodników jest, trzeba to potrafić wykorzystać). Według mnie jedynymi sensownymi, polskimi kandydatami są na dziś Daniel Myśliwiec, albo Mariusz Misiura (ale za niego trzeba byłoby zapłacić, więc to mrzonka). Zostaje Myśliwiec. Jeżeli nie on, to szukać za granicą, najlepiej Hiszpana. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:55. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl