Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pierwsza liga 2023/24 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10906)

wolfy 06.08.2023 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1607234)
Pytanie brzmi: dlaczego Banasik nas nie trenuje. Był wolny przez prawie rok, można było go już zatrudnić od razu po spadku, ale gdzie tam, lepiej postawić na swoich, z Brzęczkiem i Sobolem jest bardziej rodzinnie. Teraz Królewski niech zwolni Sobola i da Zająca na pierwszego :lol:

Nie ma wiślackiego DNA...

A tak serio, jakby napisał Karherop: w czym taki Banasik jest lepszy od Sobolewskiego? Poza tym że awansował z pierwszej ligi i szóstym mejscu w Ekstraklasie...

Delgado 07.08.2023 01:09

Katherop ma na razie mindfucka, bo ostatnio wymienił Stal Rzeszów jako pewniaka do spadku.


Ale simeone już się wypowiedział w innym wątku, że mecz mega pechowy, więc podkład pod fikołka już jest :D

Karherop 07.08.2023 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1607241)
Katherop ma na razie mindfucka, bo ostatnio wymienił Stal Rzeszów jako pewniaka do spadku.


Ale simeone już się wypowiedział w innym wątku, że mecz mega pechowy, więc podkład pod fikołka już jest :D

A co? Stal już pewna utrzymania? Mecze z nami to akurat słaby wyznacznik tego czy ktoś spadnie czy nie, bo tak frajersko to gra mało zespołów.

Z nami to i Sandecja potrafiła zremisowac. A Chojniczanka to nawet wygrała.

krysztal 07.08.2023 09:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1607249)
A co? Stal już pewna utrzymania? Mecze z nami to akurat słaby wyznacznik tego czy ktoś spadnie czy nie, bo tak frajersko to gra mało zespołów.

Z nami to i Sandecja potrafiła zremisowac. A Chojniczanka to nawet wygrała.

To jaki był w końcu wynik bo nie oglądałem meczu?4:2 ,5:2 ???

Karherop 07.08.2023 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1607250)
To jaki był w końcu wynik bo nie oglądałem meczu?4:2 ,5:2 ???

Byli tacy co typowali porażkę, zapewne muszą być równie rozczarowani co ja.

krysztal 07.08.2023 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1607254)
Byli tacy co typowali porażkę, zapewne muszą być równie rozczarowani co ja.

Ale taki ekspert...
Machnąć się w najlepszym wypadku o 6 bramek to niezła sztuka

Karherop 07.08.2023 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1607255)
Ale taki ekspert...
Machnąć się w najlepszym wypadku o 6 bramek to niezła sztuka

Gdzie mi tam do eksperta, ale jeśli masz mnie za takowego uwazasz to mocno mi schlebiasz.

Dobrze że w końcu sprawdziłeś wynik, jak już obejrzysz też mecz to daj znać. Możemy podyskutować.

wolfy 07.08.2023 11:23

Dajcie spokój, chłopak nie ogarnia rzeczywistości, Sobolball za mocno wszedł.

Co ciekawe wynik który wytypowałem (1:2) zgadza się co do goli ze spalonego :D

Generalnie jednak bliżej nam bylo do przegrania tego meczu w ostatniej minucie niż remisu nawet, na szczęście Stal sfrajerzyła. Ludzie się śmiali z Polonii ale to co myśmy tam odwalili (podanie do rywala, dwóch piłkarzy chwilę potem leży na dupie i autostrada do bramki) - nawet nie wiem jak to skomentować. Już się człowiek przyzwyczaił że naszych piłkarzy kładzie na plecy najprostszy zwód, ale dwóch na raz to nowość...

krysztal 07.08.2023 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1607257)
Gdzie mi tam do eksperta, ale jeśli masz mnie za takowego uwazasz to mocno mi schlebiasz.

Dobrze że w końcu sprawdziłeś wynik, jak już obejrzysz też mecz to daj znać. Możemy podyskutować.

Ja nie muszę oglądać meczu Wisły Sobolewskiego żeby o nim podyskutować.Z grubsza wiadomo jak każdy z tych spektakli będzie wyglądał.Na razie obejrzałem skrót i wszystko się zgadza.


Ps.Z tym ekspertem to wisz rozumisz,głupia sprawa...Radziłbym sprawdzić w google słowo "ironia"

Karherop 07.08.2023 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1607265)
Ps.Z tym ekspertem to wisz rozumisz,głupia sprawa...Radziłbym sprawdzić w google słowo "ironia"

A myślisz że mój post był całkowicie poważny? ......

Chyba to nie ja mam problem z definicjami pojęć.

Jeśli wiesz jak spotkanie wyglądało i nie musisz oglądać meczów to w zasadzie temat wyczerpałes.

krysztal 07.08.2023 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1607270)
A myślisz że mój post był całkowicie poważny? ......

Chyba to nie ja mam problem z definicjami pojęć.

Jeśli wiesz jak spotkanie wyglądało i nie musisz oglądać meczów to w zasadzie temat wyczerpałes.

A czy różniło się czymś od poprzednich poza tym,że nie padły bramki?Tylko pisz poważnie bez tej twojej kąśliwej ironii i sprowadzania rozmowy do absurdu.

Karherop 08.08.2023 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1607304)
A czy różniło się czymś od poprzednich poza tym,że nie padły bramki?Tylko pisz poważnie bez tej twojej kąśliwej ironii i sprowadzania rozmowy do absurdu.

Zawsze znajdziesz roznice (i na plus i na minus), ale co ja ci będę cały mecz opisywał.. zresztą to nie sprawi żebyśmy mieli o nim rozmawiać, bo najzwyczajniej w świecie nie mam na to ochoty. Niesmak pozostaje zbyt duży, nawet jeśli zagraliśmy zapewne najlepszy mecz w sezonie.

wolfy 12.08.2023 08:35

Wiadomo kiedy gramy z Chrobrym? Bo może się przełamie na kimś innym, nie na nas...

skarabeus 12.08.2023 12:53

Patrz jeszcze na Wisle Plock. Mega rozczarowuja.

Patryko 12.08.2023 13:19

Wisła Płock ma trenera na podobnym poziomie do naszego i stracili w zasadzie wszystkich wartościowych zawodników, mnie ich wyniki zupełnie nie dziwią.

skarabeus 12.08.2023 13:27

Z tymi pieniedzmi powinni spokojnie pozyskac nastepcow. Dlatego jednak rozczarowanie bardzo mocne.

ciacho 12.08.2023 18:27

7 pkt. straty po 4 meczach. Przecież tego największy pesymista by nie wymyślił:cenzura:

wolfy 12.08.2023 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1607504)
7 pkt. straty po 4 meczach. Przecież tego największy pesymista by nie wymyślił:cenzura:

Zaraz Ci to FraMat z Karheropem wyjaśnią, jest zajebiście.

Grisza1 14.08.2023 21:41

W całym sezonie mamy 34 mecze. Do zdobycia są 102 punkty. Do bezpośredniego awansu z drugiego miejsca w tamtym sezonie potrzebnych było 62 punkty (Ruch), podobnie było sezon wcześniej (Widzew). Zatem w całym sezonie można stracić 40 punktów. Wisła na razie straciła punktów 7, z czego remis w Łęcznej można było wkalkulować, podobnie jak porażkę w Tychach. Straciliśmy tak naprawdę dwa punkty ze Stalą, których stracić nie powinniśmy. To trzeba nadrobić w jakimś meczu, w którym mogliśmy zakładać porażkę, ot np. wygrać w Legnicy. Mamy jeszcze bufor 33 punktów do możliwego stracenia, czyli 11 porażek i same zwycięstwa. Czy drużyna pod wodzą Sobolewskiego jest w stanie to osiągnąć? Osobiście uważam, że nie.

Elendil 14.08.2023 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 1607791)
W całym sezonie mamy 34 mecze. Do zdobycia są 102 punkty. Do bezpośredniego awansu z drugiego miejsca w tamtym sezonie potrzebnych było 62 punkty (Ruch), podobnie było sezon wcześniej (Widzew). Zatem w całym sezonie można stracić 40 punktów. Wisła na razie straciła punktów 7, z czego remis w Łęcznej można było wkalkulować, podobnie jak porażkę w Tychach. Straciliśmy tak naprawdę dwa punkty ze Stalą, których stracić nie powinniśmy. To trzeba nadrobić w jakimś meczu, w którym mogliśmy zakładać porażkę, ot np. wygrać w Legnicy. Mamy jeszcze bufor 33 punktów do możliwego stracenia, czyli 11 porażek i same zwycięstwa. Czy drużyna pod wodzą Sobolewskiego jest w stanie to osiągnąć? Osobiście uważam, że nie.

oczywiście, że strata tych punktów jest do odrobienia. A raczej byłaby, gdyby drużyna z meczu na mecz zaliczała progres, a od miesięcy jest ciągły zjazd. Tak, teraz straciliśmy 7, ale za 5 kolejek zrobi się 15. A po rundzie 20+. Wtedy też matematyka będzie mówić, że ciągle mamy szanse?

Jaroo1 14.08.2023 22:32

To nie chodzi o to co jest matematycznie możliwe, tylko co jest realne do wykonania.
Inaczej to sobie można za 10 kolejek rozkminiac, że druzyna z ostatniego miejsca w tabeli, wskoczy na I, bo przecież jest mozliwość, że wygra 20 razy pod rząd.

Patrząc na to co się w Wiśle dzieje, to można dojść do wniosku, że dalej będziemy punkty tracić, dużo punktów i szybko wizja awansu bezpośredniego przestanie być możliwa.

Karherop 15.08.2023 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 1607791)
W całym sezonie mamy 34 mecze. Do zdobycia są 102 punkty. Do bezpośredniego awansu z drugiego miejsca w tamtym sezonie potrzebnych było 62 punkty (Ruch), podobnie było sezon wcześniej (Widzew). Zatem w całym sezonie można stracić 40 punktów. Wisła na razie straciła punktów 7, z czego remis w Łęcznej można było wkalkulować, podobnie jak porażkę w Tychach. Straciliśmy tak naprawdę dwa punkty ze Stalą, których stracić nie powinniśmy. To trzeba nadrobić w jakimś meczu, w którym mogliśmy zakładać porażkę, ot np. wygrać w Legnicy. Mamy jeszcze bufor 33 punktów do możliwego stracenia, czyli 11 porażek i same zwycięstwa. Czy drużyna pod wodzą Sobolewskiego jest w stanie to osiągnąć? Osobiście uważam, że nie.

Albo jakść indywidualna piłkarzy się obroni albo jesteśmy pograzeni.

Zresztą, nie jest problemem że zrobiliśmy tylko 5 pkt z 12 możliwych (choć oczywiście też), ale to co prezentowaliśmy na boisku i z jakimi rywalami się mierzyliśmy (srednia-slaba półka ligowa).

Wiele razy w ostatnich latach takie straty innym zespołom udawało się później odrobić, choc nie ma co ukrywać że utrudniało to późniejszy awans.

Średnio drużyny które później awansowały do esa zdobywały te ok 7 pkt po 4 kolejkach.

Chorynatrzykolory 15.08.2023 14:40

Ja osobiście już w tym sezonie nie wierzę w awans bo raz ,że nic.nie gramy, dwa że mental znowu jest słaby, jak my na początku sezonu po 4.kolejce mówimy o jakiejś presji piłkarzy to jest to dla mnie już beka totalna..jaka presję mają na początku sezonu? Teraz powinni najbardziej na lajciku grac właśnie. Co więcej myślę, że za rok też nici z awansu będzie, chyba że pojawi się jakiś inwestor- z Królewskim nic już dobrego nas nie czeka.. Jeśli mamy w tym sezonie awansować to.tylko z bezpośrednich dwóch miejsc co będzie mega trudne- w żadne baraze nie wierzę-wtedy dopiero będzie mega presja , której żaden z piłkarzy nie wytrzyma -łącznie z takim trenerem jak Sobol-on to już od pierwszej kolejki w lecznej nie wytrzymuje

Griszka30KR 16.08.2023 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chorynatrzykolory (Post 1607852)
Ja osobiście już w tym sezonie nie wierzę w awans

No to w takim razie zacznij wierzyć w spadek....bo tak się stanie jak nie awansujemy i nie będzie inwestora/właściciela z prawdziwego zdarzenia.

Arkadiusz.Czerepach 20.08.2023 14:07

dzisiaj dość ważny dla ostatecznego gnębienia wizerunku Wisły mecz w Rzeszowie

jak wygra Resovia to spadamy na 14 (!) miejsce w lidze

jak Lechia (najlepiej po bramkach Fernandeza) to wiadomo...

Elendil 20.08.2023 20:39

same paralityki z tej lidze. Gorzej, że my jesteśmy najgorszym z nich.

bocian23 20.08.2023 21:22

No i jesteśmy na 14 w miejscu w lidze. Wypadliśmy z TOP30 w Polsce

Karherop 21.08.2023 07:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1608418)
dzisiaj dość ważny dla ostatecznego gnębienia wizerunku Wisły mecz w Rzeszowie

jak wygra Resovia to spadamy na 14 (!) miejsce w lidze

jak Lechia (najlepiej po bramkach Fernandeza) to wiadomo...

Jeśli jakiekolwiek wyniki nas interesuja w tej lidze to właśnie takie, jak w Rzeszowie. Niech faworyci tracą punkty.

Pozycja po 5 kolejkach to kompromitacja, ale za dużo z niej w kontekście końcowych rozstrzygnięć nie wynika.

Pytanie kiedy i z kim (na ławce) się w końcu ogarniemy.

wolfy 21.08.2023 07:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1608472)
Jeśli jakiekolwiek wyniki nas interesuja w tej lidze to właśnie takie, jak w Rzeszowie. Niech faworyci tracą punkty.

Pozycja po 5 kolejkach to kompromitacja, ale za dużo z niej w kontekście końcowych rozstrzygnięć nie wynika.

Pytanie kiedy i z kim (na ławce) się w końcu ogarniemy.

Pytanie czy się ogarniemy i czy będzie to jeszcze wtedy mialo jakiekolwiek znaczenie.
To że nie z Sobolewskim to raczej pewne, bo to co widzimy to nie kryzys tylko konsekwencja zatrudnienia tego praw.....a.

Karherop 21.08.2023 07:47

System gdzie nawet 6 ekipa w tabeli gra baraze powoduje też to że jakby się zawaliło nawet poł sezonu to i tak można się wygrzebać. Taka iluzja ciągłego grania o coś.

Ale żeby nie było, Wisła przez baraż nie awansuje, chyba że nagle jakiś Myśliwiec czy inny magik zbuduje u nich głowę i ogarnie taktycznie.

wolfy 21.08.2023 08:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1608475)
System gdzie nawet 6 ekipa w tabeli gra baraze powoduje też to że jakby się zawaliło nawet poł sezonu to i tak można się wygrzebać. Taka iluzja ciągłego grania o coś.

Ale żeby nie było, Wisła przez baraż nie awansuje, chyba że nagle jakiś Myśliwiec czy inny magik zbuduje u nich głowę i ogarnie taktycznie.

Szanse awansu z miejsca barażowego u nas są nikłe. Za duża presja, za mało piłkarzy o mentalności zwycięzcy. Wydaje mi się nawet że gra u siebie w barażach to problem a nie atut, pampers od razu bardziej ciąży.

Arkadiusz.Czerepach 21.08.2023 08:41

niby tylko 5 kolejek, ale już można pewne wnioski wyciągnąć

już teraz moge obstawić że awans bezpośredni został przegrany, może i kiedyś sie ogarniemy, ale w tym czasie czub nam odjedzie

Miedź, Tychy, Motor, Odra - wyglądają bardzo pewnie

do tego kilka mocnych klubów które aktualnie zawodzą, ale jeśli my liczymy na to ze sie ogarniemy, to tak samo mogą na to liczyć w Płocku, Gdańsku, Bielsku czy Niecieczy

wolfy 12.03.2024 13:18

Żeby nie zaśmiecać transferowego, naszła mnie taka refleksja po niedzielnym meczu z Lechii z Podbeskidziem, że gdyby Wisła Rude wygrała tak mecz to hejterzy dostaliby wylewu.

Pierwsza połowa dla Podbeskidzia. To że Lechia powinna dostać dwa gongi a nie tylko jeden to jeszcze pikuś, ale od straty gola Podbeskidzie zamknęło ją w hokejowym zamku i zmusiło Gdańszczan do rozpaczliwej obrony.

Na drugą Lechia wyszła znacznie lepiej zmotywowana, strzeliła gola, zdobyła przewagę - do zmian w Podbeskidziu. Wtedy znowu zrobiło się bardzo gorąco pod bramką Krykuna, któryś z młodych miał dwusetkę ale strzelił jak Duda (w sensie - dokręcił piłkę piza bramkę gdzie nawet strzał z czuba dałby gola).

Potem już był atak za atak, z przewagą Lechii.

To tak odnośnie "golenia frajerów" które mieli wedle niektórych zaprezentować. Gdyby był remis to nie mieliby prawa narzekać. Oba nasze wygrane mecze na które tak pomstowano tutaj to była absolutna dominacja w porównaniu.

leszekpw 12.03.2024 13:42

A jeśli byłyby baraże z Wisłą Płock? Nie jest to takie mega nieprawdopodobne. Kto będzie "musiał" awansować (orlen-orlen)?

nero 12.03.2024 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1618059)
A jeśli byłyby baraże z Wisłą Płock? Nie jest to takie mega nieprawdopodobne. Kto będzie "musiał" awansować (orlen-orlen)?

Mieliśmy już mecz o awans Nowak-Mosty vs Nowak-Mosty :mysli:

Watts 12.03.2024 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1618055)
(...)

a jesteś w stanie mi powiedzieć czy takie mecze dla Lechii to norma czy wyjątek od normy? pytam serio, bo oglądam tylko skróty

Karherop 12.03.2024 23:37

Przecież to o czym piszesz @wolfy to wypisz wymaluj mecz Stal - Wisła

Z tym że Lechia wygrała go i tak dużo spokojniej niż my.

Drozd 13.03.2024 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618076)
Przecież to o czym piszesz @wolfy to wypisz wymaluj mecz Stal - Wisła

Z tym że Lechia wygrała go i tak dużo spokojniej niż my.

Bo Podbeskidzie nie dostało karnego z kapelusza.

wolfy 13.03.2024 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618076)
Przecież to o czym piszesz @wolfy to wypisz wymaluj mecz Stal - Wisła

Z tym że Lechia wygrała go i tak dużo spokojniej niż my.

Nic podobnego. Nie przypominam sobie żebyśmy nie byli w stanie ze Stalą wyjść ze swojej połowy..

@Watts - nie jestem.

AgresywnyChomik 16.03.2024 17:15

Tychy w ....e, niewiadomo czy się cieszyć czy obawiac Glogowa.
Meczu nie ogladałem ale jak ktos widział to prosze niech napisze jaki ten mecz miał przebieg no bo chyba nie ze Chrobry postawił autobus a mocarny GKS miał problem z jego rozbiciem o dostal 2 konterki....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl