Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wiślackie rozmowy o mundialu (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10832)

Arkadiusz.Czerepach 23.11.2022 12:51

inne druzyny sie wystrzeliwuja na poczatek , a czesio sprytnie zostawia sily na pozniej

FraMat 23.11.2022 14:17

Nie ma się czego czepiać. Najważniejsze było, żeby pierwszy mecz nie przegrać.
Po meczu wszyscy mądrzy.

doktor granat 23.11.2022 14:37

Jak za tydzień w środę wieczorem będziemy co najmniej na 2 miejscu to wyjdzie na Cześka, jak nie to będziemy go obrzucać jajkami.

FraMat 23.11.2022 14:51

Dobrze będzie, jak nie zajmiemy ostatniego miejsca w grupie.
Czesio przyjął swoją tradycyjne taktykę w meczach z dobrymi ekipami - betonowanie bramki i liczenie na cud w ataku.
Powinien w meczu z Arabią podejść chyba inaczej do tematu.

robert777 24.11.2022 13:12

Miał podejść inaczej ale sytuacja się zmieniła diametralnie po meczu Arabia-Argentyna. Teraz Arabia też jest za silna i Czesiu nie ma wyjścia, w meczu z Arabia też autobus, nie ma zmiłuj. W trzech meczach jakaś laga musi wyjść. 0-0, 1-0 i 0-0 i gramy dalej. Czesiu gra o własną doopę więc nie będzie ryzykował

doktor granat 24.11.2022 14:27

Moim zdaniem z Arabią zagramy dwoma napastnikami bo trzeba to wygrać i to wysoko żeby mieć jakieś szanse na awans różnicą bramek. Bo moim zdaniem porażka argentyny jest wypadkiem przy pracy, a w dwóch kolejnych meczach zleją i Meksyk i nas więc w rezultacie i tak awansują.

Arkadiusz.Czerepach 24.11.2022 16:03

na szczescie to tylko twoje zdanie

krysztal 25.11.2022 12:01

Wszyscy prawie pojechali na te mistrzostwa pokazać fajną piłkę tylko nasz mega mózg wymyślił sobie lage do przodu i kopanie po kostkach.Serio spytałby chętnie takiego Lewandowskiego czy Krychowiaka czy tak chcieli zagrać prawdopodobnie swój ostatni mundial

Jaroo1 25.11.2022 14:16

Dziwne to wszystko jest, każdy się stara, umie coś zagrać, zwykłe piłkarskie patałachy (w porównaniu do Lewandowskiego czy Zielińskiego) grają, prą do przodu. Tylko u nas zawsze niemoc jakaś i kopanie się po czołach. To jest wręcz nieprawdopodobne, że taki Zieliński czy Lewy nic nie umieją pokazać w reprezentacji, zrobić przewagi, oddać te 5-10 strzałów czy też wypracować łącznie te 5-10 okazji dla siebie i innych.

Plan Michniewicza może nie jest tragiczny, po prostu to antyfutbol, laga do przodu i przez 90 minut jakaś okazja 1 czy 2 się trafią. Jak wykorzystamy to możemy wygrać, defensywa dobrze zabezpiecza tyły. I gdyby Lewy karnego strzelił to plan ten byłby po raz kolejny w 100% skuteczny.
Tylko czemu my nie możemy tak samo grać dobrze w defensywie, w ataku nastawić sie na te kilka akcji i wyjsć na pełnej szybkości w 4-6 zawodników? Nikt przecież nie wymaga żebyśmy zdominowali rywala, grali piękną piłkę 90 minut ale kurła, nastawić się na te kilka szybkich akcji, wyjsć z kontrą, wyjść szybko z akcją, trochę piłkę popykać. Na serio każdy to umie tylko nie Zieliński z Lewym i też wcale nie takie łamagi piłkarskie jak Krychowiak, Szymański, Frankowski, Zalewski itd? Masakra. To chyba taki sam syndrom jak w Wiśle, czyli psycha. Mental leży i wychodzi jedno wielkie gówno. Inaczej chyba nie da się wytłumaczyć tego, że np Zieliński błyszczący w Napoli w wieku 28 lat w sumie w reprezentacji nie zagrał nawet z 5 fajnych meczów.

tedyy 25.11.2022 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1595124)
Tylko czemu my nie możemy tak samo grać dobrze w defensywie, w ataku nastawić sie na te kilka akcji i wyjsć na pełnej szybkości w 4-6 zawodników? Nikt przecież nie wymaga żebyśmy zdominowali rywala, grali piękną piłkę 90 minut ale kurła, nastawić się na te kilka szybkich akcji, wyjsć z kontrą, wyjść szybko z akcją, trochę piłkę popykać. Na serio każdy to umie tylko nie Zieliński z Lewym i też wcale nie takie łamagi piłkarskie jak Krychowiak, Szymański, Frankowski, Zalewski itd? Masakra. To chyba taki sam syndrom jak w Wiśle, czyli psycha. Mental leży i wychodzi jedno wielkie gówno. Inaczej chyba nie da się wytłumaczyć tego, że np Zieliński błyszczący w Napoli w wieku 28 lat w sumie w reprezentacji nie zagrał nawet z 5 fajnych meczów.

Zobacz jak My bronimy często 6 zawodników w linii ,przed nimi 3 a na połowie Lewy spróboj z tego wyprowadzić kontrę we czterech .

Jaroo1 25.11.2022 21:53

Powiem tak, wszyscy (prawie wszystkie kluby, kraje) potrafią "wszystko", u nas zawsze jedna wielka niemoc. Jesteśmy średniakiem światowym, walka o medal MŚ nam nie grozi ale kadrę na taki środek klasyfikacji MŚ czy ME mamy. Gramy najgorszy futbol zawsze, kopanie się po czole, walenie głową w mur, gra jedna z najmniej ciekawych i najmniej efektownych z tych wszystkich drużyn, które grają w danym turnieju.

Za późnego Nawałki nie graliśmy nic, za Brzęczka nie graliśmy nic, za Sousy nas objechałą Słowacja, za Michniewicza gramy lagę.
To obraz gry reprezentacji przez ostatnie 4 lata. Szok po prostu.

FraMat 25.11.2022 22:43

Powiem inaczej:

Na prawdziwe budowanie kadry potrzebna jest osoba pokroju Papszuna.
Ktoś, kto ma pewną wizję gry prowadzonej przez siebie drużyny i do tej gry wybiera sobie piłkarzy.
Jako selekcjoner, przykładowy Papszun dobierałby do kadry graczy, którym chce się grać i którzy chcieliby realizować jego założenia.
Niekoniecznie tych, którzy grają ogony w klubach na Zachodzi czy u szejków, ale ludzi silnych, wybieganych, z ambicjami.
Jestem pewny, że odpowiedni zmotywowana i ustawiona grupa ambitnych graczy z E-klasy + wybrane asy z lig zachodnich zrobiłaby wszystko, żeby pokazać się na takim turnieju.

krysztal 26.11.2022 10:14

Papszun prędzej czy póżniej dostanie szanse prowadzenia reprezentacji,może nawet prędzej bo już za dwa mecze więc zobaczymy czy sobie poradzi.Czy to aby nie jest problem z całym środowiskiem czy strukturą jaką jest PZPN.
Być może porównanie do sytuacji w Wiśle jest jak najbardziej na miejscu.Zgnilizna w gabinetach,ręka rękę myje i katastrofa gotowa...

Pulpet 26.11.2022 10:17

Właśnie dlatego Papszun wydaje się jedynym sensownym kandydatem na selekcjonera.

Po grubym Cześku przyjdzie kto? Tym razem ktoś z zagranicy? I w czym będzie wybierał?
Staruszkowie pokroju Glika i Krychowiaka i cieniasy pokroju całej reszty.
Nie ma skąd brać bo kadry młodzieżowe jeszcze słabsze.

Papszun byłby lekiem na to, bo sam wybrałby sobie piłkarzy nieoczywistych i taktykę swoja nie dostosowywałby taktyki pod ogórów.

ciacho 26.11.2022 10:19

Najbardziej zabawne jest to, że nawet po dzisiejszym dostaniu w papę, wciąż z dużym prawdopodobieństwem będziemy mieli wszystko w swoich rękach bez oglądania się na innych, żeby awansować.

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2022 12:08

a mniej zabawne ze nawet po dzisiejszym sklepaniu arabow bnedzie duze prawdopodobienstwo nie wyjscia

krysztal 26.11.2022 12:21

Ale jakie cieniasy?Przecież prawie cała kadra składa się z zawodników grających w dobrych albo niezłych zagranicznych klubach.Niektórzy w tych klubach są gwiazdami inni odgrywają znaczącą rolę inni dopiero dobijają do pierwszego składu.To nie są tak słabi zawodnicy aby nie byli w stanie sklecić kilku składnych akcji z drużyną na podobnym poziomie.Mamy napastnika światowej klasy,jednego z najlepszych jak nie najlepszego na swojej pozycji i co z tego?Czy taki Senegal czy Ekwador to tak mocne kadrowo drużyny?

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2022 16:21

lider grupy elegancko pyknięty ;)

KOALIK 26.11.2022 16:26

Cud! Cud! Cud!

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2022 16:52

dla hejterów Czesia

https://i.imgur.com/7SpLLcQ.jpg

FraMat 26.11.2022 17:16

przydałoby się teraz zwycięstwo Meksyku z Argentyną

Jaroo1 26.11.2022 17:18

Czesio TOP, Szczęsny top, chyba za te turnieje gdzie zaliczał wtopy karma do niego wróciła i to ewidentnie nasz najlepszy piłkarz i bramkarz kadry jak za dawnych dobrych czasów, gdzie nawet jak odpadaliśmy z turniejów to bramkarze brylowali na boisku i ratowali nam dupę.

Gdyby nie Szczęsny to zapewne by już nas w turnieju nie było. Taki bramkarz robi różnicę, bo jak wyjmie tę 1-2 setki to zmienia cały obraz meczu. Dziś po karnym, jakby się zrobiło 1:1 to mogło się to skończyć tragedią dla nas.

Pierwsza połowa niezła kopanina, w drugiej już jakoś to wyglądało i były emocje bo były okazje.

Cytat:

przydałoby się teraz zwycięstwo Meksyku z Argentyną
Najlepszy wynik to chyba byłoby 1:0 dla Meksyku.
Przy równej liczbie pkt decyduje różnica bramek, później gole strzelone i na koniec dopiero mecze bezpośrednie. Jeśli Meksyk wygra 1:0 to Argentyna już odpada. Wtedy pozostaje nasz bilans bramek 2:0, Arabia 2:3 i jeden pkt mniej i Meksyk 1:0 w bramkach i tyle pkt co my. Mamy lidera przed ostatnią kolejką.

Pozostaje mecz Arabii z Meksykiem przy remisie ich, Meksyk nas prześcignie, Arabia ma tyle pkt co my ale bilans bramkowy -1. Wtedy my nie możemy przegrać z Argentyną więcej niż 2 bramkami i mamy awans.
Przy zwycięstwie Arabii Meksyk ma bilans albo na zero albo ujemny, wtedy znowu trzeba patrzeć na rozmiar naszej porażki z Argentyną i różne wyniki mogą nas promować albo przekreślać.
Przy zwycięstwie Meksyku gramy dalej, niezależnie od naszego ewentualnego rozmiaru porażki z Argentyną.

Myślałem, że remis Meksyku z Argentyną byłby najlepszy ale jednak wygrana Meksyku (jak najniższa) daje nam więcej możliwości. Przede wszystkim Argentyna z nami nie miałaby takiego ciśnienia, a w meczy Arabii z Meksykiem też wiele rozwiązań mogłoby być dla nas korzystnych i nawet nic nie robiąc moglibyśmy awansować dalej.

Sytuacja popieprzona. Mecz z Argentyną miał być z uwagi na terminarz najprzyjemniejszy na koniec, może się okazać, że dla Argentyny to będzie najwazniejszy mecz na mundialu.

Drozd 26.11.2022 19:19

Pamiętaj że nawet My wygrywaliśmy mecze o honor :)...

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2022 20:01

po prostu trzeba wygrac z argentyną

chocby po to zeby nie trafic na francje

KOALIK 26.11.2022 21:05

Ale inny wariant równie jest realny: dzisiaj remis. Meksyk wygrywa z Arabią i Argentyna z nami przynajmniej dwoma bramkami.

Wtedy odpadamy.

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2022 22:05

no teraz taka sytuacja ze trzeba trzymac kciuki zeby meksyk urwal punkty arabom...

Drozd 26.11.2022 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1595163)
po prostu trzeba wygrac z argentyną

chocby po to zeby nie trafic na francje

Jak zremisujemy z Argentyną to Meksyk musi wygrać 5:0 żeby nas wyprzedzić. A Araby muszą wygrać z Meksykiem żeby nas wyprzedzić. Jeżeli to się stanie mamy drugie miejsce. Jeżeli nie pierwsze, więc remis raczej wystarczy na awans, a nawet na pierwsze miejsce.

Co gadam :).

Bramki Meksyku są ważne jeżeli przegramy :). A i tak możemy wyjść, ale wtedy Francja...

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2022 22:13

no tak remis starczy , ale lepiej sie na to nie nastawiac bo wiadomo jak sie konczy minimalizm


zreszta dziwia mnie takie posty w twoich ustach

Delgado 26.11.2022 22:13

To prawda, ale Argentyna, w żadnym układzie nie zagra na remis, bo nie chcą trafić na Francję (pomijając już, że mogą zostać wyprzedzeni przez kogoś).

Drozd 26.11.2022 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1595167)
no tak remis starczy , ale lepiej sie na to nie nastawiac bo wiadomo jak sie konczy minimalizm


zreszta dziwia mnie takie posty w twoich ustach

Nie żebym namawiał do bronienia remisu, zupełnie odwrotnie, ale zaskakujące jest to jak się grupa poukładała. Z Argentyną szanse mamy tylko wtedy jak nie damy im pola do gry. Są wolniejsi i od Meksyku i od Arabów,jak się ich zmusi do walki to lubią złapać kartkę. A z naszych trema już może zeszła i nabiorą pewności, skoro Araby ich pyknęły to dlaczego nie my? ;)

Inna sprawa, że jak Katar popłynął, to mogą Arabów ciągnąć za uszy...

KOALIK 26.11.2022 22:26

To gruby Czesiek 711 z Argentyną może zagrać największy autobus w historii MŚ:

Szczęsny - Cash, Gumny, Wieteska, Kiwior, Krychowiak, Glik, Bednarek, Jędrzejczyk, Bielik, Bereszyński -, -.

Taktyka prosta:

Cała drużyna ma zakaz gry na połowie przeciwnika. Cała drużyna ma być ustawiona jak najgłębiej.

Ciekawe, czy jest możliwa gra trzema bramkarzami? Szczęsny byłby tym pierwszym i jako jedyny mógłby bronić rękami jak normalnie, a Skorupski z Grabarą byliby jego asystentami i byliby cały mecz przy linii bramkowej.

Lewandowski może sobie zrobić wolne na środę z Zielińskim.

Cześkowi nie będą potrzebni na Argentynę.

Przeszkadzaliby w realizacji taktyki.

MaLk 26.11.2022 22:34

Niestety, najbardziej prawdopodobny ciągle jest klasyczny wariant a la CM711:

po dwóch meczach w grupie jesteśmy liderem, po wysokiej porażce w ostatnim meczu odpadamy.

Drozd 26.11.2022 22:36

Nie rób sobie jaj z Czesława. Wiesz do czego on się dzisiaj posunął? NIE ZJADŁ KOLACJI. Żeby oglądnąć mesz Argentyna Meksyk OSOBIŚCIE !!! Kto inny zdobyłby się na coś takiego?

Jaroo1 26.11.2022 23:04

Tu jest tyle wyników prawdopodobnych, że ja pierdziu. Wszystko komplikuje ta różnica bramek lub bramki zdobyte, zamiast bezpośrednich spotkań. W naszym meczu najmniej prawdopodobna jest nasza wygrana, remis może się uda ale najpewniejsza jest porażka, w meczu Arabii z Meksykiem myślę, że każdy wynik jest po równo mozliwy.

Jeśli Arabia zremisuje 0:0 z Meksykiem to my możemy przegrać 3:0 z Argentyną. Wtedy mamy tyle samo pkt, i w bramkach 2:3, tak jak Arabusy = awansujemy bo mamy z nimi mecz wygrany. Jak oni zremisują 1:1 to to my możemy przegrać 3 bramkami z Argentyną ale sami też co musimy strzelić. I znowu sytuacja jest taka sama jak wyżej.

Jeśli wygra Arabia to wiadomo, jedynie remis z Argentną, lub wygrana nas ratują.

Jeśli Meksyk wygra 1:0 to ma bramki 1:2 więc my możemy przegrać 0:3 i mamy 2:3 więc lepiej od nich. Jeśli Meksyk wygra 2:0 to my przy porażce 1;0 wchodzimy ale nie wiem co w przypadku jak byśmy 2:0 przegrali, bo wtedy wszystko z Meksykiem mielibyśmy tak samo. I tak można mnożyć te rozwiązania z ilościami bramek

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2022 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1595173)
Nie rób sobie jaj z Czesława. Wiesz do czego on się dzisiaj posunął? NIE ZJADŁ KOLACJI. Żeby oglądnąć mesz Argentyna Meksyk OSOBIŚCIE !!! Kto inny zdobyłby się na coś takiego?

napewno nie pilkarze wisły co pokazali Hyballi

ślimak 26.11.2022 23:54

Jaroo - tak jak napisałeś. Najkorzystniejszy w meczu KAS-MEK jest bezbramkowy remis. Wtedy możemy przyjąć trójkę i wchodzimy.
Wygrana Arabusów spowoduje konieczność pakowania naszych walizek, chyba że nie przegramy jakimś cudem z ARG. Wtedy ARG jedzie do domu.

FraMat 27.11.2022 10:27

Najpewniej Arg i Ara wygrają swoje mecze a Cześ będzie się pakował.
Nie chciałbym być w skórze Lewego kiedy okaże się że nie strzelony karny z Mex wyrzucił nas z mundialu.


Z drugiej strony sytuacja jest podstępna.
Wychodzimy z grupy przy remisie z Argentyną w każdej sytuacji mając 5 pkt
Wtedy Argentyna ma 4 pkt.

Przy zwycięstwie Meksyku
- Polska 5
- Argentyna 4
- Meksyk 4

Przy remisie Meksyku i Arabii S.
- Polska 5
- Arabia S 4
- Argentyna 4

Przy zwycięstwie Arabii S
Arabia S 6
Polska 5
Argentyna 4


Czy to nie zbyt wielka pokusa dla Czesia?
Grać tak, żeby nie przegrać?
To może skończyć się jak ostatnio w U-21 za Czesia - na pierwszym miejscu przed ostatnią kolejką i w efekcie 0:5 z Hiszpania i spadek na 3 miejsce

Ogryzek 28.11.2022 11:44

A niby co? Mielibyśmy grac otwartą piłkę z Argentyną i wyłapać po ładnej grze 1-4? Arabia z nimi murowała i wygrała to i my będziemy murować. Po co coś zmieniac co działa?

To żadna pokusa dla Michniewicza, a jdyny racjonalny scenariusz żeby dac sobie 30% szans na awans, murowanie i gra z kontry. W otwartej grze nie widze dla nas żadnych szans, coś koło 0%.

Patryko 28.11.2022 11:57

Przy obecnym układzie w tabeli spodziewam się ustawienia 1-9-0-1 i lagi na Roberta, posiadanie piłki 70-30 dla Argentyny. Nam wystarczy remis, oni muszą wygrać, żeby nie patrzeć się na wynik meczu Arabia - Meksyk.

s1mone 28.11.2022 12:41

Dokładnie tak, lagi i konterki.
Skoro ze słabszymi tak graliśmy to raczej wątpię, żebyśmy nagle się bardziej odsłonili.

Meksyk i Arabia też grają mocno w defensywie, więc pasujące nam 0:0 jest w miarę realną opcją.

Moje spostrzeżenia in plus i minus :
- gramy z Argentyną, jedną z najmocniejszych ekip na mundialu, która w dodatku jest przyparta do muru
+ jak przetrzymamy początkowy napór to właśnie przez bycie przypartym do muru Argentyna może grać nerwowo
+ odblokowany Robert Lewandowski, Piotr Zieliński w gazie
+ Szczęsny w bramce w życiowej formie
+ niekoniecznie musimy zdobyć jakiekolwiek punkty by awansować
+ chłopaki lubią grać z kontry, a Argentyna lubi się odsłaniać w tyłach
+ Czesio umie w murarkę i konterki
+ Argentyna w dotychczasowych meczach mundialu miała problem z kreowaniem dużej ilości okazji (czytaj : grała piach)
+ Naszych nie trzeba mobilizować na takiego przeciwnika, na pewno będzie ogień z d.upy :D



Mimo niesamowitej ilości plusów to ten jeden jedyny minus przeważa w moich oczach nad wszystkimi wymienionymi plusami :p

Oceniam nasze szanse na awans na jakieś 40%.
Szanse na punkty z Argentyną na jakieś 25%.

I tak jest dużo lepiej niż w ostatnich mundialach, gdzie 3 mecz był o honor. Nawet jak odpadniemy, to chłopaki wstydu nie przynieśli.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl